Preskúmanie Basecampu – aktualizované 2020

Recenzia Basecampu

Basecamp je solídna a výkonná služba, ktorá robí to, čo musí, ale chýba jej pizzazz konkurencie. To znamená, že jej cena je slušná, takže ak prácu urobíte presne to, čo potrebujete, môže to byť pre vás nástroj na riadenie projektu. Pozrite si našu úplnú kontrolu Basecampu, kde nájdete všetky podrobnosti.


best-riadením projektu softvér

Basecamp sa prezentuje ako komplexný nástroj s každou funkciou na jednom mieste. To znamená, že ho môžete použiť namiesto celého množstva iných služieb. Či chcete, je predmetom tejto kontroly Basecampu.

Má pevné základy, ktoré vytvoril tím za Ruby on Rails. Spoločnosť, predtým známa ako 37signals, sa pred pár rokmi premenovala, aby odrážala svoje zameranie na aplikáciu projektového riadenia Basecamp..

Po debutovaní v roku 2004 vzrástol za pár rokov na 100 000 používateľov. Odvtedy nazhromaždil 2,8 milióna účtov, takže jeho rast bol pôsobivý.

Spoločnosť Basecamp mala už dlho na spresnenie svojho dojmu. V oblasti riadenia projektov je však veľa aktérov, takže uvidíme, ako sa porovnáva. Zvlášť sme zvedaví, ako sa úctyhodný starý pes hromadí proti novým deťom v bloku.

Aby sme vám dali ochutnávku, mysleli sme si, že Basecamp je dobrý, ale neobvyklý. Má slušný výber funkcií, ale nikdy nezaujíma srdce. Ak hľadáte niečo s väčším počtom va-va-voom, prečítajte si náš najlepší článok o riadení projektov.

Alternatívy pre Basecamp

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Vďaka silnému výberu funkcií, vrátane zdieľania súborov a komunikácie, sa Basecamp môže používať ako náhrada za všetko za nástroje, ako sú Slack, Asana a Dropbox. Musí však byť silný vo všetkých týchto oblastiach, aby sa jeho hlavné predajné miesto nahromadilo.

Basecamp je vhodný na zdieľanie súborov medzi členmi tímu a vďaka jeho plochému stanovovaniu cien je jeho hodnota lepšia, keď sa tím zväčšuje. Ak sú vás iba dvaja alebo traja, špecializovaná služba by mohla fungovať lepšie. Pozrite sa na náš najlepší cloudový úložný článok na zdieľanie, aby ste zistili, či nájdete niečo vhodné.

Táborák je jednou z jeho hlavných zložiek a umožňuje vám viesť skupinové rozhovory podľa jednotlivých projektov. Umožňuje tiež pripojiť zvuky a video. Zistili sme však, že zdieľanie videa je neohrabané, pretože naše testovacie video sa ukázalo ako hrateľné v okne rozhovoru s používateľom, ktorý odovzdal video, ale bol k dispozícii iba na stiahnutie pre iných ľudí..

Pozrite sa na naše najlepšie cloudové úložisko pre Slack kus, ako príklad, ako dobre môže zdieľanie súborov fungovať s online komunikačným nástrojom.

Basecamp, táborák

Okrem toho táborák funguje celkom dobre, ale nie dosť dobre na to, aby sme ho chceli použiť na iné veci. Tiež sa cíti obmedzený, pretože na jeden projekt máte iba jeden oheň.

K dispozícii je tiež nástenka, ktorá vám umožní uverejňovať príspevky všetkým vo vašom tíme. Podobne ako pri ohňoch je to dosť slušné, ale bolo by pekné, keby mal väčšiu flexibilitu. Možnosti zoradenia sú obmedzené a ich zmena ovplyvní každého používateľa v tíme.

Jeho zoznam úloh vám umožňuje vytvárať úlohy, priraďovať ich členom tímu, pridávať termíny a poznámky a špecifikovať osoby, ktoré sa majú upozorniť na dokončenie úlohy. Je to užitočné, bolo by však dobré mať aj podúlohy a správu závislostí.

Basecamp-úlohy

Môžete robiť udalosti pomocou kalendára. Môžu sa opakovať, ak sa vám páči, a môžete si vybrať, kto bude informovaný o ich vytvorení. Môžete sa prihlásiť na odber udalostí prostredníctvom služby Kalendár Google, Apple Calendar alebo Microsoft Outlook.

Získate tiež praktického 500 GB úložného priestoru v cloude na zdieľanie súborov vášho projektu, čo je viac, ako ponúkajú niektoré špecializované služby úložiska v cloude. Ak však potrebujete viac, je k dispozícii veľa miest. Pozeráme sa na niektoré z nich v našom najlepšom článku o úložisku v cloude.

Keď ostatní členovia tímu uverejňujú relevantné príspevky, dostanete upozornenie červenou bodkou v hornej časti obrazovky a na karte prehliadača Basecamp. To vás vedie k všetkému, čo potrebujete skontrolovať alebo reagovať.

Okrem rozhrania založeného na prehľadávači môžete používať Basecamp aj na cestách so svojou aplikáciou pre Android alebo iOS. K dispozícii sú aj verzie počítačov pre Windows a MacOS.

Väčšina ponúk, ktoré ponúka Basecamp, je dostatočná a robí to, čo potrebujete. Chýba mu zabijak, ale je to projektový manažment. Nikoho nebude vzrušovať, ale ak chcete funkčný zážitok bez ozdôb, zaistí to, že.

Niektoré nástroje majú veľa funkcií, ale je ťažké ich používať. Ak chcete niečo, čo vám nebude stáť v ceste a veci budú jednoduché, Basecamp to robí dobre. Ak potrebujete niečo viac vybavené, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Wrike, pretože je to jeden z našich obľúbených nástrojov na správu projektov.

Prehľad funkcií Basecampu

Logo Basecampbasecamp.com

9900 dolárov mesačne

Funkcie správy

úlohy

čiastkové úlohy

Riadenie závislosti

Vlastné zázemie

Ďalšie možnosti prispôsobenia

Limit veľkosti tímu
neobmedzený

Skladový priestor
500 GB

všeobecný

platba
Kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Podpora mobilných operačných systémov
iOS, Android

Skúška zadarmo

zabezpečenia

Dvojfaktorová autentifikácia

šifrovanie
AES-256

Certifikácia SOC

podpora

Live chat

E-mail / kontaktný formulár

Telefonická podpora

Užívateľská prívetivosť

Dizajn Basecampu je zameraný na užívateľskú prívetivosť a prístupnosť. Jeho usmievavé logo a priateľské, ručne kreslené obrázky vás vítajú a cítia sa ako doma. Jasne sa zameriava na to, aby bola aplikácia príjemná, mazlivá, ktorú ľudia budú radi používať.

Basecamp-signup

Keď sa zaregistrujete, vyžaduje informácie o vašom tíme, ktoré vám pomôžu začať. Tento proces nie je náročný, ale je dobré mať tieto informácie po ruke. Máte tiež možnosť pozvať spolupracovníkov e-mailom, čo môžete urobiť neskôr, ak chcete.

Ak vám pri spustení ponúka krátke uvítacie video, ale používateľské rozhranie nás tam zlyhalo, pričom veľkosť videa sa správne neprispôsobila nášmu štandardnému oknu prehliadača Firefox a reproduktor sa odrezal v pravom dolnom rohu obrazovky.

Basecamp-intro

Nie je jasné, ako zatvoriť videá, vďaka ktorým sme bezmocne klikli a nakoniec sme sa ich zbavili pomocou tlačidla úniku. Podobné problémy sme mali aj v prípade iných vyskakovacích prvkov. Viac znepokojujúce je, že veľa prvkov na obrazovke, ktoré vyzerajú, ako by sa na ne dalo kliknúť, niekedy nie sú. Napríklad, raz, po uzavretí videa, prvky ponuky v hornej časti obrazovky nereagovali na kliknutia.

Pri vytváraní nových tímov a projektov Basecamp často ponúka pomoc. Ak súhlasíte, prebehne vám niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu začať ľahko.

Basecamp-Sprievodca

Je to pekný prístup, ktorý vám umožní urobiť veľa bez toho, aby ste museli všetko vyladiť manuálne.

Basecamp-events

Vytvára tiež správy pre vás. Napríklad pripraví uvítaciu správu, ktorú vaši členovia tímu uvidia, keď sú pozvaní na vaše projekty. Prekračuje rámec obvyklej vety alebo dvoch a zahŕňa niekoľko odsekov, ktoré vítajú ľudí a poskytujú im užitočné ukazovatele.

Je to skoro ako mať pre vás návrh sekretárky, alebo môžete skúsiť najlepší softvér na prevod reči do textu, ak dávate prednosť diktovaniu pred písaním textu..

Basecamp-message

UI na hornej obrazovke sa cíti úzke, so všetkým komprimovaným do stredu obrazovky. To mu dáva datovaný pocit a sťažuje vyhľadávanie vecí. Keď prejdete na aplikácie zamerané na úlohy, veci sú však oveľa lepšie.

Je to len škoda, že horná obrazovka je neporiadok, pretože nevyvoláva najlepší prvý dojem. Subkomponenty však fungujú dobre a sú dosť intuitívne na to, aby ich niekto mohol použiť. Dizajn je robustný, s veľkými tlačidlami, ktoré zreteľne sprostredkujú ich funkciu.

Basecamp-team

Oblasť tímu zobrazuje členov na vrchu a má veľké tlačidlá v štýle tabletu na otváranie komponentov, ako sú táboráky alebo úlohy. Nižšie uvedená sekcia tímovej aktivity, ktorá zobrazuje nedávnu aktivitu vy a vašich kolegov. Bolo by lepšie dať ho na vrchol, pretože nie každý sa bude obťažovať posúvať sa nadol, aby ste ho videli (viete, kto ste).

Príspevky ľudí budú mať niekedy tlačidlo diskutovať, ktoré vám umožní začať dialóg. K dispozícii je tiež malá raketa, ktorú môžete kliknúť, aby ste svojim spoluhráčom zvýšili podporu.

Basecamp-boost

Je to príjemná funkcia, vďaka ktorej je Basecamp zábavnejšie používať a pripomína nám „oslavy Asany“, o ktorých si môžete prečítať v našej recenzii Asana..

Jeho textový editor, používaný na viacerých miestach, je dobrý a má jednoduché, jasné rozloženie s ľahko čitateľným písmom. Funkcia zrušenia sa zdala náhodná, niekedy vymazala niekoľko riadkov naraz, ale funkcia opakovania nás vždy zachránila.

V predvolenom nastavení vám posiela oznámenia o takmer všetkom. Ak takúto správu opustíte, dostanete veľa e-mailov, takže je vhodné sa zamerať na možnosti a meniť nastavenia upozornení..

Basecamp je dobre vyvinutá platforma s pracovným tokom, ktorý poskytuje veľa nástrah správnym smerom. Tipy získate, keď ich potrebujete a veci sa pre vás robia spôsobom, ktorý vám pomôže. Dostanete napríklad e-maily, ktoré vás vyzývajú na vyplnenie denného denníka práce. Všetko je priateľské a väčšinou funkčné. Videli sme tú zvláštnu chybu, ale program bol príjemný na používanie. Ak chcete niečo skutočne jednoduché, môžete skúsiť Trello. Zostavili sme užitočného sprievodcu pre začiatočníkov, ktorý vám pomôže začať.

náklady

Spoločnosť Basecamp pristupuje k tvorbe cien nezvyčajným spôsobom, pretože má fixné mesačné náklady bez ohľadu na veľkosť vášho tímu. Cena 99 dolárov mesačne sa môže zdať drahá, ak máte malý tím, ale pre veľké tímy je to neuveriteľná hodnota.

Mnoho nástrojov účtuje približne 10 dolárov na používateľa, takže úspory v Basecampe môžu byť značné, pretože to neobmedzuje veľkosť tímu ani počet projektov, ktoré môžete mať.

Našťastie existuje 30-dňová skúšobná verzia, takže ak vás odradí relatívne vysoká počiatočná cena, môžete skúsiť zistiť, či je pre vás to pravé. Na registráciu na skúšku nepotrebujete kreditnú kartu a ak ju žiadate o podporu, môžete ju predĺžiť.

Dobrá správa je aj pre pedagógov. Basecamp je zadarmo na použitie v triede. To nemôžete poraziť pre hodnotu. Neziskové organizácie získajú 10 percent zľavu, čo je síce nie zadarmo, ale je veľa. V závislosti na veľkosti vášho tímu môže byť cena off-puting alebo najlepšia vec na Basecampe, takže musíte urobiť matematiku a podľa toho posúdiť.

zabezpečenia & súkromia

Hoci má Basecamp priateľský dizajn, trvá na súkromí. Je v súlade so zákonom, ale sľubuje, že údaje neodovzdá nikomu bez príkazu a informuje používateľov, ak k tomu dôjde, pokiaľ tomu nebránia právne predpisy..

Po zatvorení účtu sa vaše údaje stanú nedostupnými a budú odstránené do 30 dní. Basecamp tiež vyhovuje predpisom EU-U.S. Ochrana osobných údajov, ktorá vám poskytuje ďalšiu úroveň ochrany. Na jednej zo svojich stránok pomoci uvádza, že dokáže čítať chaty používateľov, ale nerobí to. Vaše správy nie sú súkromné, ale v súčasnosti je málo.

Vyžaduje robustný prístup k bezpečnosti, pričom súbory sa ukladajú pomocou šifrovania AES-256 / SHA-256. Existuje aj program na odmenu za chyby, takže ak si chcete vyskúšať ruku pri penetračnom testovaní, môžete pomôcť zlepšiť jej bezpečnosť.

Jeho databázové súbory sa každú hodinu zálohujú a šifrujú. To je vždy dobré počuť. Ak je pre vás záloha údajov dôležitá, pozrite si náš najlepší článok o online zálohovacích službách, kde nájdete viac informácií.

Chýba mu dvojfaktorové overenie, čo je hanba. Používa sa na podporu telefonického overenia, ale bolo to odstránené začiatkom roku 2018. Vďaka tomu niekto ľahší prístup k vášmu heslu ukradol váš účet. V našom článku o dvojfaktorovom overovaní sa dozviete, prečo je to dôležité.

Môžete to obísť pomocou dvojfaktorovej autentifikácie spoločnosti Google na overenie. Či je to prijateľný kompromis, musíte posúdiť. Bolo by pekné mať možnosť použiť e-mailovú adresu, ktorá nie je spoločnosťou Google, a získať vyššiu bezpečnosť.

S Basecampom, ktorý je dobrým znamením platformy s tak dlhou históriou, sme nevideli žiadne bezpečnostné problémy ani úniky súkromia. Je zrejmé, že jeho prístup k bezpečnosti funguje.

služba & podpora

Ak potrebujete pomoc s Basecampom, máte niekoľko dobrých možností. Nemusí mať všetko, čo chcete, ale čo je vynikajúce.

V aplikácii sa v pravom dolnom rohu obrazovky nachádza otáznik, ktorý ponúka výber možností pomoci a podpory. Napodiv je to, že sa naplní po prvýkrát, keď sa použije.

V ponuke sú odkazy na pomocné stránky a príručky, ako aj na funkciu vyhľadávania a možnosť kontaktovať podporu. Výukové programy sú dobre napísané a ponúkajú veľa užitočných rád. Existujú aj videá, ak sa chcete týmto spôsobom učiť, hoci sme ich našli neohrabane.

Rovnako ako u niektorých iných obrazoviek Basecampu, aj po kliknutí na témy pomocníka je problém vrátiť sa do hlavnej ponuky. V pravom hornom rohu je tlačidlo na zavretie, ale pred návratom musíte zavrieť všetky témy, na ktoré ste sa pozerali jednotlivo.

Podpora sa poskytuje prostredníctvom kontaktného formulára. Zamestnanci reagujú rýchlo, ale sľubujú to iba počas úradných hodín CST. Pýtali sme sa na nastavenie dvojfaktorovej autentifikácie. Náš dotaz sme poslali v piatok ráno o 3.30 hod. A do troch minút sme dostali odpoveď, čo je najrýchlejšia odpoveď, akú si pamätáme.

Neexistuje žiadna telefonická podpora a hoci kontaktný e-mail je uvedený v dolnej časti stránky podpory, e-mail nie je zvýraznený ako možnosť podpory. Ak uprednostňujete priamu komunikáciu s niekým, máte šťastie. Vzhľadom na pľuzgiere rýchlu reakciu na kontaktný formulár však nemáme čo sťažovať.

Záverečné myšlienky

Basecamp je dobrý v tom, čo robí, a ponúka výber nástrojov, ktoré fungujú bez toho, aby boli veľkolepé. Niektoré z jeho hlavných funkcií majú pocit, že by boli pôsobivé naraz, ale od tej doby sa stali štandardmi. UI je tiež niekoľko drsných hrán.

Celkovo to nie je zlá skúsenosť, ale máme pocit, že musí urobiť, aby dobehla konkurenciu. Má to deväť až päť pocitov, robí to, čo potrebuje, bez toho, aby prešla ďalšiu míľu.

Výkonný, ale nedokonalý, Basecamp má čo ponúknuť a priestor na zlepšenie. Vyplatí sa vyskúšať, najmä pre pedagógov, pretože ho získajú zadarmo, ale aj pre tých s veľkými tímami, ktorí chcú za svoje peniaze hodnotu..

Ak ste použili Basecamp, informujte nás o svojich skúsenostiach v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map