Recenzia myFICO – aktualizovaná 2020

myFICO Recenzia

myFICO sa od seba odlišuje jedinečným odstredením pri produkcii krádeží identity, ale niektoré dôležité prvky na stole ponecháva. Ak však chcete sledovať svoj kredit, mohlo by to byť pre vás to pravé.


myfico-Slider1

myfico-slider2

myfico-slider3

myfico-slider4

myfico-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Ak ste si niekedy požičali peniaze v Spojených štátoch – či už ide o pôžičku na auto, hypotéku alebo úverovú linku – určite ste oboznámení so skóre FICO. Toto číslo používajú agentúry poskytujúce informácie o úveroch, ako sú TransUnion, Experian a Equifax, na zhrnutie vášho rizika pre veriteľov, čo v konečnom dôsledku určuje, či budete mať nárok na pôžičku a aká bude vaša úroková miera.. 

myFICO, dcérska spoločnosť analytickej spoločnosti FICO, poskytuje ochranu pred krádežou identity, skóre FICO v reálnom čase a poistenie proti krádeži identity. V tomto preskúmaní myFICO sa chystáme zistiť, či má kotlety špičku medzi nohami a nohami s našimi najlepšími službami na ochranu proti krádeži identity.. 

Z hľadiska ochrany myFICO klesne, najmä za požadovanú cenu. Avšak prichádza s množstvom úverových poznatkov a vzdelania, ktoré nemôže porovnávať žiadna iná služba na ochranu pred krádežami identity. Ak to budete robiť ďalej, služba myFICO môže byť pre vás služba na ochranu pred krádežou identity. 

Vlastnosti

myFICO má prehľad o vlastnostiach v porovnaní s väčšinou služieb na ochranu pred krádežou identity. Ako produkt inštitúcie, ktorá hlási vaše skóre FICO, je predplatné myFICO užitočné najmä na zistenie skóre, ktoré veritelia dosahujú. Ďalej uvidíte najčastejšie používané základné skóre FICO – v čase písania FICO skóre 8 – ako aj najnovšiu verziu.

Celkové skóre získate od experimentov Experian, Equifax a TransUnion, ale aj skóre za automatické požičiavanie, požičiavanie hypotéky a rozhodovanie o kreditnej karte. Medzi číslami môžete ľahko určiť, či vám bude schválená pôžička alebo úverová linka, ako aj to, ako ovplyvnenie vašej žiadosti o pôžičku alebo úverovú linku ovplyvní.. 

správy o úveroch myFICO

myFICO je primárne služba poskytujúca informácie o úveroch a úroveň správ, ktoré dostávate, sa zmení v závislosti od úrovne nákupu, ktorú si zakúpite (viac informácií v nasledujúcej časti). 

Najlacnejší „základný“ plán je dodávaný s mesačnými správami, skóre pôžičiek a odporúčaniami experta. Prichádza tiež s neustálym monitorovaním kreditov a bodovým simulátorom, ako aj priebežným skóre FICO. 

Ak chcete správy od spoločností Equifax a TransUnion, budete musieť prejsť na jednu z vyšších úrovní služieb. „Pokročilý“ ponúka štvrťročné správy, skóre za pôžičky, bodový simulátor a odporúčania týkajúce sa skóre zo všetkých troch bugov, zatiaľ čo „premier“ ponúka to isté, ale mesačne. 

Skutočným remízou je však vaše skóre FICO, ktoré je k dispozícii vo všetkých úrovniach. Aj keď môžete odhadnúť svoje skóre FICO zadarmo, viditeľné skóre veriteľov sa môže líšiť. S myFICO si môžete zobraziť skutočné skóre, ktoré sa vo väčšine prípadov použije na určenie pôžičiek a úverových limitov, takže môžete presnejšie odhadnúť, či budete schválení. 

myfico-review-skóre, odhad

ochrana pred krádežou identity myFICO

Okrem poskytovania monitorovania kreditov a vášho skóre FICO, myFICO prichádza s ochranou proti krádeži identity, aj keď nie vo všetkých úrovniach. Lacnému „základnému“ balíku chýba monitorovanie sociálneho zabezpečenia, krádeže identity a temného webu, aj keď stále prichádza s monitorovaním úveru s jedným úradom a poistením proti krádeži identity 1 000 000 dolárov.. 

Drahšie „pokročilé“ a „premiernejšie“ úrovne prichádzajú s monitorovaním sociálneho zabezpečenia, krádežou identity a temného webu, ako aj monitorovaním troch úradov a 1 000 000 dolárov v poistení.. 

Aj keď je to štandard pre väčšinu služieb na ochranu pred krádežami identity, myFICO sa tam zastavuje a chýba mu veľa sociálnych a súkromných funkcií, ako je napríklad služba Identity Guard (prečítajte si našu kontrolu identity).. 

Z tohto dôvodu je myFICO menej službou ochrany pred krádežou identity a skôr službou monitorovania úveru. Aj keď je monitorovanie úveru kritickým aspektom ochrany proti krádeži identity, je to iba jedna časť. Ochrana sociálnych médií a počítačovej kriminality sú tiež kritické a myFICO v tejto oblasti neposkytuje žiadnu ochranu, dokonca ani v najdrahšej úrovni..

Prehľad funkcií myFICO

stanovenie ceny

myFICO je najdrahšia služba na ochranu pred krádežami identity, ktorú sme prehodnotili. Súťaží s podobnými cenami ako predražená LifeLock (prečítajte si našu recenziu LifeLock). Prináša podobnú zostavu s tromi plánmi ako väčšina služieb krádeže identity, ale rozsah začína na takmer 20 dolárov. Okrem toho pridajte podivné rozdelenie funkcií a myFICO nevyzerá príliš lákavo. 

Rozdiely medzi úrovňami súvisia s podávaním správ o úveroch. Najvýhodnejším plánom je monitorovanie jedného úradu s mesačnou kreditnou správou a skóre pre hypotéky, pôžičky na autá a kreditné karty. Ďalej v rade „pokročilé“ a „premierne“ prichádzajú s trojstupňovým monitorovaním, ale chýbajú v iných oblastiach. 

„Pokročilý“ znižuje vykazovanie na štvrťročnú mieru, a to napriek skutočnosti, že „základné“ poskytuje mesačné správy. Dodatočných 10 dolárov kupuje ďalšie prehľady, ale znižuje frekvenciu ich prijímania. V kontexte celého rozsahu sa zdá, že myFICO sa pokúsilo vynútiť možnosť stredného stupňa, v niektorých ohľadoch vylepšiť základný plán, ale v iných ho zhoršiť.. 

Jedinou možnosťou prevýšenia strednej úrovne je ochrana pred krádežou identity. Aj keď všetky úrovne prichádzajú s poistením proti krádeži identity vo výške 1 000 000 dolárov, iba dve najvyššie úrovne prichádzajú s akýmkoľvek druhom monitorovania, čo nedáva zmysel. 

Koniec koncov, ak myFICO ponúkne poistenie na „základnej“ úrovni, ale nesleduje žiadnu možnú krádež identity, je pravdepodobnejšie, že poistenie sa bude musieť vyplatiť.   

bezplatná skúšobná verzia myFICO

Náročná cena myFICO je jedna vec, ale kvôli bezplatnej skúšobnej verzii sa to ešte zhoršilo. Zdá sa, že myFICO vzal niekoľko poznámok od spoločnosti ADT a neponúkalo ani bezplatnú skúšobnú verziu ani záruku vrátenia peňazí (prečítajte si našu recenziu na ochranu pred krádežou identity ADT). Platíte mesačne, každý mesiac, až kým ich nechcete zrušiť, a tieto peniaze sú navždy preč. 

Keby bol myFICO podobný ADT – ponúkajúci jediný plán s oveľa nižšími nákladmi ako je bežná sadzba – nestanovila by sa lehota na vrátenie prostriedkov. Avšak vďaka tomu, že ceny sú omnoho vyššie ako na zvyšku trhu, je nevyhnutná záruka vrátenia peňazí alebo bezplatná skúšobná verzia a myFICO na tomto fronte neponúka nič.. 

Jednoduchosť použitia

myFICO uľahčuje začiatok a na domovskej stránke webu zobrazuje tri úrovne služieb. Zoznamy zobrazujú mesačnú cenu a rozdiely medzi úrovňami, takže je ľahké porovnávať plány a vybrať si tú, ktorá je pre vás najvhodnejšia. MyFICO ponúka okrem priebežného monitorovania jednorazové úverové správy, ktoré si môžete kúpiť na karte „produkty“. 

myfico-review-produkt-page

Keď si vyberiete svoj plán, myFICO vás požiada, aby ste si zaregistrovali účet a zadali niektoré základné informácie vrátane čísla sociálneho zabezpečenia a adresy. 

Je zvláštne, že tieto informácie požadujú pred potvrdením platby. Uprostred kontroly sme opustili náš nákupný košík a keď sme sa vrátili, zadané informácie boli stále zaznamenané, čo naznačuje, že myFICO si ukladá vaše číslo sociálneho zabezpečenia, adresu a ďalšie informácie predtým, ako sa skutočne zaregistrujete na odber. 

To znamená, že absolvovanie pokladnice je jednoduché a myFICO vám umožňuje platiť kreditnou kartou alebo PayPal a udržiavať tento proces stručný. Jediné, čo musíte urobiť, okrem zadania fakturačných údajov, je potvrdenie vašej totožnosti zodpovedaním krátkeho zoznamu otázok na základe vášho kreditného prehľadu.. 

[thum bid = 40349 nocopy = true]

myFICO Prihlásenie

Po dokončení procesu registrácie budete presmerovaní priamo na informačný panel bez toho, aby ste sa museli prihlasovať alebo čakať, kým sa váš informačný panel pripraví. Od začiatku je prístrojová doska pôsobivá. Uvítali vás vaše skóre z experimentov Experian, TransUnion a Equifax, ako aj vaše posledné správy a upozornenia. 

myfico-review-dashboard

Prehľad sa pre vás vygeneruje ihneď po registrácii, takže bez ohľadu na to, či máte mesačné alebo štvrťročné správy, môžete si okamžite zobraziť pôvodnú správu. Váš kreditný prehľad je viac ako súbor PDF na stiahnutie. Môžete si na ňom zobraziť skóre rôznych druhov pôžičiek, riziko pre veriteľa na základe vášho skóre a spôsoby, ako v budúcnosti vylepšiť svoje skóre.. 

myfico-review-úver-report

Mnoho zaujímavých oblastí vo vašej správe je možné vizualizovať aj inde. Napríklad z informačného panela si môžete zobraziť teoretické sadzby hypoték a pôžičiek na autá na základe vášho skóre FICO. Môžete dokonca simulovať zmeny svojho skóre na základe aktuálneho dlhu, ktorý máte. 

myfico-review-skóre simuláciu

Prístrojová doska je väčšinou vzdelávacím nástrojom. Okrem zobrazovania upozornení slúži ako spôsob, ako vás informovať o tom, kde stojíte v očiach veriteľov, čo je užitočné. Čo sa týka ochrany identity, nie je čo pridať. Ako sa dostaneme v nasledujúcej časti, myFICO sa zameriava na vaše riziko v očiach veriteľa, nie na riziko pre seba.

ochrana

Ako je uvedené v časti „Vlastnosti“ vyššie, myFICO je skôr službou sledovania kreditov než službou ochrany pred krádežou identity. Funkcie ochrany sú prítomné, počnúc nepretržitým monitorovaním úveru a budovaním temného webu a monitorovaním sociálneho zabezpečenia, keď sa pohybujete smerom nahor. Avšak za požadovanú cenu je ochrana priemerná. 

Neexistuje žiadny spôsob, ako si predstaviť svoje potenciálne riziko krádeže identity, ako je napríklad povedzme, ID Watchdog (prečítajte si našu recenziu ID Watchdog). MyFICO skôr pracuje na pozadí a upozorňuje vás na akékoľvek podivné aktivity vo vašej kreditnej správe alebo osobných údajoch, ktoré sa zobrazujú na temnom webe, ale nehovorí vám, ako sa proti nej chrániť.. 

Vďaka tomu nie je myFICO zo svojej podstaty zlá služba, len zlá služba na ochranu pred krádežou identity. Je to nenahraditeľné pre pochopenie vášho kreditu, ale pre ochranu proti krádeži identity je to v poriadku. Sledovanie temného webu je pekné, rovnako ako pokrytie 1 000 000 dolárov, ale myFICO zabudol na niektoré ďalšie oblasti.. 

Neexistuje žiadne monitorovanie pasov, poistenie poistenia ani všeobecné monitorovanie podvodov. Aj keď myFICO vie zistiť, či sa vaše meno, adresa alebo číslo sociálneho zabezpečenia objavuje na temnom webe alebo inde, nemôže vás informovať, ak to umožňujú iné informácie. Okrem toho neponúka žiadne monitorovanie sociálnych médií, čo je bežný nástroj používaný na odcudzenie identity niekoho. 

podpora

Veľkým aspektom predplatného myFICO je vzdelávanie, takže je k dispozícii veľa podporných zdrojov. Na hlavnom paneli nájdete niekoľko podporných trás na bočnom paneli „Potrebujete pomoc“, ktorý obsahuje odkazy na fórach myFICO, databázu znalostí a stránku kontaktov.

Znalostná základňa znie ako časté otázky, ktoré objasňujú, ako sa vypočítavajú skóre FICO, aké aspekty ich ovplyvňujú a ako sa im oznamujú veriteľom. Pokiaľ ide o množstvo zahrnutých informácií, vedomostná základňa sa necíti ohromujúca. myFICO je vždy v poriadku a ponúka dostatok detailov, takže otázky sú plne zodpovedané bez toho, aby došlo k technickým nezmyslom. 

Ak máte ďalšie otázky, môžete sa obrátiť na stránku kontaktov, ktorá slúži ako druhá informačná báza. Obsahuje samostatné články pre bežné otázky, ako často sa mení váš FICO a ako zrušiť vaše členstvo. Na stránke sú k dispozícii aj možnosti kontaktu vrátane telefónneho čísla a kontaktného formulára. 

myFICO sa však pomaly vracia k otázkam. Odpovede na e-mailové otázky si vyžadujú dodacie lehoty dva pracovné dni a telefonická podpora je obmedzená na otváracie hodiny (pondelok až piatok od 6:00 do 18:00 PST a sobota od 7:00 do 16:00). Aj keď si vážime dve kontaktné trasy, podpora 24/7 je pre službu ochrany pred krádežou identity kritická. 

myFICO fóra

Jediný spôsob, ako získať nepretržitú podporu, je prostredníctvom fóra myFICO, ktoré je, našťastie, veľmi aktívne. V čase písania správy je tu takmer 280 000 členov a viac ako 4 milióny pracovných miest. Takmer každý príspevok má odpoveď, pričom niektoré vlákna dostali viac ako milión zobrazení.  

myfico-review-fór

Hoci sme sklamaní nedostatkom priamej podpory 24/7, fórum je peknou alternatívou. Ako aktívna je komunita, mali by ste očakávať odpoveď na väčšinu otázok do niekoľkých minút od uverejnenia, čo je asi také dobré, ako sa to týka služieb ochrany pred krádežou identity..  

Verdikt

myFICO je vynikajúca služba na sledovanie vášho kreditu, ale nie na ochranu vašej identity. Hoci poskytuje povrchovú ochranu monitorovaním vašej kreditnej správy a čísla sociálneho zabezpečenia, chýba mu monitorovanie sociálnych médií, pasov a poistenia. Napriek tomu je v poistení prítomný priemyselný štandard 1 000 000 dolárov. 

Väčším problémom je cena. myFICO poskytuje menej funkcií ako iné vedúce služby na ochranu pred krádežami identity pri nabíjaní vyššej sadzby. Nemá ani pravidlá týkajúce sa bezplatného skúšobného obdobia ani vrátenia platby, takže ak budete mať záujem, budete sa musieť zaviazať v plnej miere. Pokiaľ ste myFICO nepredali, odporúčame vám prečítať si naše ďalšie recenzie na ochranu pred krádežou identity. 

Čo si myslíš o myFICO? Sú pre vás funkcie monitorovania kreditov dostatočné? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map