Recenzia LifeLock – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia LifeLock

LifeLock je pravdepodobne najznámejšou službou na ochranu pred krádežou identity, a to z dobrého dôvodu. Je to skvelá práca na zabezpečení vašich údajov v prípade odcudzenia vašej identity, aj keď jej cenová schéma vám môže dať pauzu, ako si môžete prečítať v našej úplnej kontrole LifeLock.


LifeLock-Slider1

LifeLock-slider2

LifeLock-slider3

LifeLock-slider4

LifeLock-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

LifeLock je jednou z najznámejších služieb na ochranu pred krádežami identity, a to natoľko, že ju spoločnosť Symantec, ktorá vyvíja a distribuuje antivírusový gigant Norton, získala v roku 2016 v hodnote 2,3 miliardy dolárov.. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Symantec Greg Clark tvrdil, že akvizícia bola reakciou na klesajúci predaj spoločnosti Norton, ktorý pripisoval „poklesu podielu na trhu s PC“.

Na základe preskúmania zabezpečenia Norton Security by sme si dovolili povedať, že klesajúci predaj je reakciou na nevýrazný produkt (Norton ho nedokázal zaradiť do nášho najlepšieho zoznamu antivírusového softvéru). Bez ohľadu na to spoločnosť Symantec uskutočnila nákup na podporu predaja spoločnosti Norton, ktorý, ako sa zdá, fungoval. Väčšina plánov LifeLock je teraz dodávaná s balíkom Norton 360. 

V tomto preskúmaní LifeLock sa pozrieme na túto známu službu ochrany pred krádežami identity, ktorá sa týka toho, aké ľahké je zaregistrovať sa spotrebiteľov, čo ich bude stáť a aké sú zahrnuté funkcie. Nakoniec vydáme verdikt, ktorý určí, či LifeLock získa miesto v našom najlepšom sprievodcovi ochranou pred krádežou identity.. 

Vlastnosti

LifeLock odmieta mnohé zo svojich funkcií pre plány vyššej úrovne, ktorým sa podrobnejšie venujeme v sekcii „Cenotvorba“ nižšie. Špičkový „konečný plus“ plán je plný funkcií, ale vďaka tomu sa lacnejšie plány cítia ako menej ako možnosti. 

Napríklad najdrahší plán spoločnosti LifeLock, „štandard“, prichádza s vyplatením ukradnutých finančných prostriedkov vo výške 25 000 dolárov, výstrahami totožnosti, výstrahami sociálneho zabezpečenia a monitorovaním kreditov jednotlivých kancelárií.. 

Aj keď to nie je zlý balíček za 9,99 dolárov mesačne, je to úbohé v porovnaní s jeho plánom „konečných plusov“, ktorý ponúka pokrytie 1 milión dolárov, monitorovanie troch kancelárií, Norton 360 až pre neobmedzené množstvo zariadení, bankové varovania a ďalšie. Horšie však je, že „štandardný“ plán je žalostný v porovnaní s inými lacnejšími službami krádeže identity.

Napríklad Dashlane, špičkový správca hesiel v našich recenziách správcu hesiel, prichádza s malou ochranou proti krádeži identity. Ako môžete vidieť v našej recenzii Dashlane, prémiové predplatné, zahŕňa sledovanie tmavého webu, ktoré LifeLock neponúka na spodnej hranici vecí. 

Medzitým Dashlandov špičkový „prémiový plus“ plán, ktorý stojí rovnako ako „štandardný“ plán LifeLocku – zahŕňa dokonca monitorovanie úverov v reálnom čase a poistenie krádeže identity v hodnote 1 milión dolárov. LifeLock tiež ponúka tieto funkcie, ale za oveľa vyššiu cenu.

Sme ochotní minúť viac peňazí na získanie LifeLock, nemáme tam žiadne problémy. Existuje však problém, keď môže Dashlane ponúknuť viac funkcií za 10 dolárov mesačne a môže tak urobiť pomocou zahrnutého správcu hesiel. 

Na priamejšie porovnanie ponúka ID Watchdog sledovanie úveru v troch úradoch a sledovanie webov za 10 dolárov menej, ako plán „Life Plus“ „plus plus“ (prečítajte si našu recenziu ID Watchdog).

LifeLock a Norton 360

Funkcie ochrany pred odcudzením identity však nie sú predmetom LifeLock. Norton je. Plány od „select“ a up zahŕňajú verziu Norton 360 zadarmo so svojím balíkom, ktorý ponúka ochranu v rozsahu od piatich do neobmedzených zariadení. 

Norton 360 sa podobá súčtu Total Security spoločnosti Bitdefender, ktorý, ako môžete vidieť v našej kontrole Bitdefender Antivirus, je bezpečnostným balíkom all-in-one spoločnosti..

Norton 360 obsahuje funkcie, ako je 100 GB zálohovania v cloude, správca hesiel, rodičovská kontrola a VPN (prečítajte si našu recenziu Norton Secure VPN). Aj keď pri nakupovaní a la carte existujú lepšie možnosti pre všetky tieto funkcie – prečítajte si naše najlepšie online zálohy, najlepší správca hesiel a najlepší sprievodca VPN, kde nájdete odporúčania – Norton ich zahrňuje pod jednu strechu. 

Väčšina funkcií je dodávaná s programom Norton 360, takže najvýhodnejší plán (ktorý nezahŕňa Norton) je zastaraný. Produkt je predstavený s ochranou až piatich zariadení, bez ohľadu na to, či ide o počítače PC, MacOS, Linux, Android alebo iOS a končí neobmedzeným počtom zariadení. Z tohto hľadiska sú funkcie solídne, aj keď za ne zaplatíte vysokú cenu.

Prehľad funkcií LifeLock

stanovenie ceny

Stanovenie cien LifeLock je mätúce, ako je potrebné, a to z dôvodu „štandardného“ plánu. Ako už bolo spomenuté, Norton vlastní program LifeLock a všetky balíčky okrem prvého obsahujú niektoré verzie Norton 360 s vašim plánom. Rozsah je mätúci, pretože hoci sú rovnaké počiatočné ceny, „štandardné“ a „výber“ nie sú z hľadiska funkcií rovnaké.

„Select“ je dodávaný s Norton 360, zatiaľ čo „standard“ nie. Aj keď sú tieto dva plány inzerované rovnakým tempom, písomne ​​pod cenou je „za prvý rok“. Každý plán vyskočí po prvom roku, čo vysvetľuje rozpor medzi prvými dvoma plánmi. „Štandardné“ obnovuje za 11,99 dolárov mesačne a „výber“ obnovuje za 14,99 dolárov. 

V tomto rozmedzí sa „výhoda“ obnovuje na 24,99 dolárov mesačne a „konečná plus“ vyskočí na 34,99 dolárov. Našťastie nie ste nútení robiť ročné predplatné. Napriek tomu, že úvodná sadzba sa vzťahuje na váš prvý rok, fakturujeme vám mesačne a môžete ju kedykoľvek zrušiť. 

Aj keď si vážime flexibility, cena je príliš vysoká. Podľa rozhodnutia výlučne o krytí ukradnutých prostriedkov je LifeLock výrazne za konkurenciou. Budete musieť vykročiť do balíka „ultimate plus“ za pokrytie 1 000 000 dolárov, čo je príliš drahé v porovnaní s poplatkami za identifikáciu IdentityForce vo výške 17,95 USD za rovnakú ochranu (prečítajte si našu recenziu v rámci IdentityForce).

Ďalej je tu myšlienka nákupu polovičnej ochrany, na ktorej sa zúčastňuje veľa antivírusov (ďalšie príklady nájdete v prehľade Avast Pro). Je zvláštne, že mnohé funkcie sú vyhradené pre vyššie plány. Nakoniec, ak kupujete ochranu pred krádežou identity, chcete úplnú ochranu.

Cenová psychológia, ktorá sprevádza tento rozsah, je jasná; Norton chce, aby ste skočili priamo na „konečné plus“, pričom ako referenčný bod ste použili plány nižšej úrovne. Nie je to to isté ako IdentityGuard, ktorý ponúka tri plány, ktoré z väčšej časti poskytujú rovnakú úroveň ochrany (prečítajte si naše hodnotenie IdentityGuard).

LifeLock je veľkorysý v tom, že vám umožňuje kedykoľvek zrušiť svoj plán a ponúka solídny úvodný kurz. Okrem toho máte k dispozícii 60-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže môžete zostať chránení až dva mesiace bez straty desetníka..

Jednoduchosť použitia

Pretože produkty LifeLock a Norton 360 sa majú predávať ako zabalený produkt, je možné predplatiť dvoma spôsobmi: prostredníctvom webovej stránky Norton alebo prostredníctvom webovej stránky LifeLock. Prešli sme obidvoma procesmi a cesta LifeLock je o niečo jednoduchšia. Obaja však zdieľajú platobné portály, takže po výbere plánu je postup rovnaký. 

Stránka LifeLock je jednoduchá. Má iba niekoľko stránok vrátane „čo je to krádež identity“ a „ako funguje LifeLock“. Bez ohľadu na to, kde sa na webe nachádzate, môžete kliknúť na tlačidlo „Začať členstvo“ a presunúť sa na stránku s cenami. 

LifeLock-review-cenová-page

Medzi vychytralými si môžete všimnúť, že na vyššie uvedenom obrázku chýba „štandardný“ plán. LifeLock ponúka svoje služby okrem spoločnosti Norton na stránke s cenami, ale na tejto samostatnej stránke s výberom plánu ju nezobrazuje..

V spodnej časti je malé tlačidlo, ak chcete iba ochranu pred krádežou identity. Keďže väčšina funkcií pochádza z Norton 360, nepredstavujeme si, že veľa ľudí bude chcieť mať „štandardný“ plán, ale treba si všimnúť, že.

Pokladňa LifeLock

Po výbere plánu prejdete na stránku s pokladňou, ktorá zobrazuje mesačnú sadzbu predplatného a funkcie, ktoré ho sprevádzajú. Hoci sa táto stránka javí ako konečné miesto na zaplatenie, nie je. Kliknutím na tlačidlo „pokladňa“ sa dostanete na stránku vytvorenia účtu na webových stránkach spoločnosti Norton. 

LifeLock-review-pokladňa

Potom budete musieť prejsť procesom zadávania všetkých svojich osobných údajov vrátane vašej adresy, čísla sociálneho zabezpečenia a telefónneho čísla. LifeLock vás potom požiada o vysvetlenie e-mailových adries, ktoré ste mali, miest, v ktorých ste žili, atď. Je to podobný postup ako pri podávaní žiadosti o kreditnú kartu..

LifeLock-review-setup

Nakoniec sa dostanete na stránku pokladne, ktorá vám umožňuje fakturovať mesačne alebo ročne. Účasť na ročnom pláne poskytne dva mesiace služby zadarmo. Bez ohľadu na to, s akou dobou trvate, máte nárok na 60-dňovú záruku vrátenia peňazí. 

Na stránke s potvrdením objednávky si môžete stiahnuť aplikáciu Norton 360, ale v opačnom prípade je všetko v procese. Z tejto poslednej stránky sa však nemôžete skutočne prihlásiť do svojho účtu. Ak sa chcete prihlásiť, musíte prejsť späť na stránku LifeLock. 

LifeLock Prihlásenie a správa účtu

Je zaujímavé, že Norton a LifeLock zdieľajú prihlasovaciu stránku, ale bez ohľadu na to, kde ste si predplatné zakúpili, budete musieť použiť možnosť „prihlásiť sa pomocou Norton“. Predpokladáme, že prihlasovacie údaje LifeLock sú pre zákazníkov, ktorí sa zaregistrovali pred akvizíciou. 

LifeLock-review-login

Keď sa prihlásite, budete sa informovať o upozorneniach, monitorovaní kreditného skóre a transakciách. V tomto úvode však chýbajú niektoré dôležité informácie vrátane nastavenia kreditných kariet a bankových účtov na sledovanie temného webu, ktoré sa počas nastavenia nedokončia.. 

Prístrojová doska, na ktorej môžete sledovať stav ID, je preplnená reklamami. Na ochranu pred krádežami identity nie je veľa – nastavíte ju a zabudnete – takže s prístrojovou doskou nebudete tráviť veľa času. Ak si však zakúpite niečo menej ako najdrahší plán, zobrazí sa niekoľko reklám, ktoré vás vyzývajú na inováciu.

LifeLock-review-dashboard

Na prvej strane palubnej dosky je najdôležitejšia časť pochovaný v spodnej časti. Existuje malá oblasť na pridanie všetkých vašich informácií vrátane kreditných kariet, bankových účtov, vodičského preukazu, informácií o poistení a vašich e-mailových adries. Znepokojivo nie je nič z toho pokryté počas nastavovania alebo počas zavádzania. 

Keďže ochrana všetkých vašich osobných údajov je ústredným prvkom služieb ochrany pred krádežou identity, malo by zmysel, aby vás LifeLock sprevádzal týmto procesom. Nie je to tak. V skutočnosti je oblasť na pridanie všetkých týchto informácií pochovaná pod reklamami na aktualizáciu, takže je ľahké ju vynechať. 

Našťastie, keď nájdete túto časť, je pridanie vašich informácií jednoduché. Namiesto toho, aby ste vás nasmerovali do inej oblasti na informačnom paneli, LifeLock zobrazuje kontextové okno, do ktorého môžete zadávať informácie v akejkoľvek oblasti, o ktorú máte záujem. To uľahčuje prepojenie bankových účtov, kreditných kariet a ďalších položiek bez toho, aby sa museli prehľadávať cez palubnú dosku.. 

LifeLock-review-add-informačné

V opačnom prípade sú na hlavnom paneli karty pre všetky informácie, vrátane upozornení, vášho kreditného skóre a vašich transakcií. Ak používate plán, ako je napríklad „vybrať“, mnoho kariet bude zastaraných, ale LifeLock ich napriek tomu zobrazí. Napriek tomu je proces registrácie do tej miery, aj keď to nie je výlučne na koľajniciach.

ochrana

LifeLock obsahuje všetky základné ochranné prvky, ale ako je uvedené v časti „Funkcie“ vyššie, sú vyhradené pre plán najvyššej úrovne. „Ultimate plus“ zahŕňa monitorovanie úverových inštitúcií, bankové a kreditné karty, varovania o zločinoch spáchaných vo vašom mene, tri výročné správy o úvere, varovania o činnosti investičných účtov a varovania o sociálnom zabezpečení..

Tieto funkcie môžu ísť ruka v ruke s ktoroukoľvek vedúcou službou na ochranu pred krádežou identity vrátane ochrany proti odcudzeniu identity ADT (prečítajte si našu recenziu na ochranu pred krádežou identity ADT). ADT a ďalšie, napríklad ID Watchdog, však zahŕňajú rovnaké funkcie v každom pláne. 

Jadrom LifeLock je ochrana sociálneho zabezpečenia, ktoré, ako vidíte v našom sprievodcovi počítačovou kriminalitou, je najpravdepodobnejšou informáciou, ktorá sa má ukradnúť. Krádež identity je však mnohostranným zločinom. Zločinec potrebuje veľa informácií, aby správne ukradol vašu totožnosť, a LifeLock vás nechce úplne chrániť v plánoch nízkej úrovne. 

Z dôvodu zlúčenia so spoločnosťou Norton sa veľa vašich predplatených peňazí týka antivírusovej stránky vecí a ochrana pred krádežou identity je dodatočne premyslená. To sa prejavuje v obmedzených vlastnostiach lacných plánov a nedostatku pokrytia 1 000 000 dolárov na všetky plány, ale na „konečné plus“. 

Balík spoločností Norton a LifeLock vás však môže ochrániť pred odcudzením vašej identity. Norton vás upozorní na škodlivé webové stránky a zabezpečí, aby žiadne miestne aplikácie nepoškodili váš počítač ani neukradli vaše údaje, preto je potrebné zvážiť.

podpora

Vzhľadom na to, že spoločnosť Norton vlastní LifeLock, malo by byť prekvapením, že existuje robustný systém podpory. Pri kontrole antivírusového softvéru sme spoločnosti Norton poskytli 72 percent, pričom sme dospeli k záveru, že hoci je sekcia podpory robustná, v oblastiach je nesúvislá a možnosti kontaktov sa zvyčajne dodávajú s dlhými čakacími lehotami..

Ďalšie možnosti podpory LifeLock

K ďalším podporným trasám patrí fórum, ktoré, aj keď je užitočné, je datované. Norton vyvolá diskusný a oznamovací blog na jednej stránke a pre každý z produktov Norton neexistujú samostatné fóra. Vo fóre sa konkrétne nenachádza oblasť pre LifeLock. Napriek tomu je to pre Norton 360 stále užitočné miesto. 

LifeLock-review-forum

Pre priamy kontakt má Norton 24/7 telefonickú podporu s miestnymi číslami pre väčšinu veľkých krajín. Môžete tiež klásť otázky na Twitteri a Facebooku. Pozreli sme sa na účet Twitter a je zrejmé, že niekto je zaneprázdnený zodpovedaním otázok. V čase písania správy sme dokonca našli odpoveď v japončine.

Na hlavnom paneli svojho účtu získate prístup k centru podpory kliknutím na možnosť „podpora“ v pravom hornom rohu. Dostanete sa na vedomostnú základňu, ktorá slúži ako obrazovka, ktorá vás nasmeruje na možnosti kontaktu a na fórum.. 

LifeLock-review-Knowledgebase

Je potrebné poznamenať, že ste sa nedostali do časti databázy znalostí na základe produktu, ktorý vlastníte, ale skôr na obrazovku podpory, ktorá sa vzťahuje na všetky produkty Norton. To je dobré a zlé. Dobré je, že na hlavnej obrazovke nájdete fórum a možnosti kontaktu. Zlá časť je, že v dlhom zozname budete musieť nájsť službu, ktorú ste si predplatili. 

Keď nájdete svoj produkt – v našom prípade „Norton 360 s LifeLock Select“ – dostanete sa na menšiu obrazovku databázy znalostí, ktorá zobrazuje všetky relevantné články pre váš produkt.. 

Päta, ktorá zobrazuje možnosti fóra a možnosti kontaktu, je však stále k dispozícii. Vzhľadom na to by malo zmysel, keby vás LifeLock poslal priamo na stránku s informáciami o vašom produkte z hlavného panela vášho účtu. 

LifeLock-review-product-Knowledgebase

Výrobky sú zmiešané. Niektoré z nich sú veľmi podrobné, napríklad monitorovacia časť temného webu. Iní, ako napríklad článok „moja peňaženka bola ukradnutá“, jednoducho hovoria, že volajú Norton. To nie je vo svojej podstate zlé – vedieť, čo robiť v krízových situáciách, napríklad keď máte stratenú peňaženku, je dôležité – ale môže to sťažiť prehliadanie informovanej databázy..

Verdikt

LifeLock ponúka to, čo robí zvyšok trhu ochrany pred krádežami identity, ale za vyššiu cenu. Má však výhodu oproti všetkým svojim konkurentom. Aj keď Norton nie je náš obľúbený antivírus, stále je to kompetentný nástroj a jeho zahrnutie zadarmo do väčšiny plánov LifeLock odôvodňuje zvýšenú cenu. 

Nákup týchto služieb a la carte je drahší a v tomto svetle nie je LifeLock tak zlý. Ak máte 34,99 dolárov na pokles každý mesiac o „konečné plus“, služba LifeLock vám túto službu vyplatí. Ak však už máte antivírusový program alebo len chcete lacnejšiu alternatívu, radšej si prečítajte naše ďalšie recenzie na ochranu pred krádežou identity.. 

Čo si myslíte o LifeLock? Využijete dvojmesačnú skúšobnú verziu? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map