TickTick İncelemesi – Güncellendi 2020

TickTick İncelemesi

TickTick, şaşırtıcı esneklik ve kullanım kolaylığı sağlayan, favorilerimize yerleştiren çok basit bir görev yönetim aracıdır. Bazı rakipler kadar güçlü olmasa da, bu TickTick incelemesinde okuyabileceğiniz gibi, yine de çok şey yapmanıza yardımcı oluyor.


En iyi proje yönetimi-yazılım

TickTick kaygan, kaliteli bir kullanıcı arayüzü ve güçlü bir özellik yelpazesi ile bir görev yönetimi uygulamasıdır. Bu TickTick incelemesinde, benzer yazılımlarla nasıl karşılaştırıldığını göreceğiz ve yapılacaklar listenize koymaya değip değmeyeceğini öğreneceğiz.

Kullanım kolaylığı ve karmaşıklık arasındaki dengeyi sağlayarak, temel işlevlerini seyreltmeden bazı rakiplerinden daha fazlasını yapar.

Görevlerinizi yönetmenizi sağlayan basit bir araç arıyorsanız, TickTick bunu yapar. Ne tür bir araca ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, görev yönetimi ve proje yönetimi makalemize göz atın..

Güçlü & Zayıf Yönler

TickTick için alternatifler

Özellikleri

TickTick görevler oluşturmanıza, bunları listeler halinde sıralamanıza ve son tarihler ve öncelikler vermenize olanak tanır. Her birine alt görevlerin notlarını ve kontrol listelerini de ekleyebilirsiniz..

kene-kene-etiketleri

E-posta yoluyla ve cesursanız sesli girişle görev ekleyebilirsiniz. Bunun ne kadar riskli olabileceğini öğrenmek için konuşmadan metne en iyi yazılım makalemizi okuyun.

Etiket oluşturabilir ve bunları renk kodu oluşturabilirsiniz; bu, görevlerinizi istediğiniz gibi sıralamak için yararlıdır. Ayrıca, son tarihlerden önce kendinize bildirimde bulunmak için hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz. Yinelenen görevleri ayarlamak da kolaydır.

Filtreleri ayarlayıp otomatik olarak uygulamanızı sağlayan akıllı listeler de vardır. Belirli etiketlere veya bitiş tarihlerine sahip görevleri belirli bir süre içinde görüntüleyebilirsiniz, örneğin.

TickTick Başarıları

Ekstra motivasyona ihtiyaç duyan stat canavarları başarı sisteminin tadını çıkaracaktır. Size bir seviye atanır, bu da görevleri kapattıkça artar. Görevler gecikmişse puanınız düşebilir, bu yüzden dikkatli olun. 

Bununla birlikte, sistem basit görünüyor ve Asana’nın kutlamaları kadar eğlenceli değil. Bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Asana incelememizi okuyun. Asana başlangıç ​​kılavuzumuz da bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

TickTick’in ayarlarına bakın ve size yüzde kaç kişinin daha üretken olduğunuzu söyler. Dostça bir ofis yarışmasının devam etmesini istiyorsanız, bu istatistik ilginç olabilir.

kene-kene-ayarları

Tema ayarlarını menüde de bulabilirsiniz. Birkaç renk seçeneğine ek olarak, dünyanın mevsimlerine ve şehirlerine dayalı seçenekler var.

Size herkesin ne yaptığını gösteren bir etkinlik günlüğü var, bu yüzden insanları hesap verebilir tutmak istiyorsanız TickTick mükemmel bir seçimdir. Takım arkadaşlarının neler yaptığını inceleyebilirsiniz.

Pomo zamanlayıcısı, Pomodoro tekniğini kullanan ilginç bir özelliktir. Bu, çalışmanızı aralarında aralar vererek 25 dakikalık parçalara bölmek anlamına gelir. Bu bizim için yeni, ama denemeye değer olmalı.

Birkaç uygulamadan veri aktarabilirsiniz. Bunların arasında Wunderlist incelememizde ve Todoist incelememizde okuyabileceğiniz iki rakip görev yönetimi uygulaması bulunmaktadır. Projenizi yedeklemek için hızlı bir şekilde bir .csv dosyası da oluşturabilirsiniz, bu da platforma kilitlenmediğiniz anlamına gelir.

Görev panelinin sağ alt tarafında ekleri yüklemenizi sağlayan bir menü var. Takım arkadaşlarınızla dosya paylaşmak için özel bir sistem istiyorsanız, ekipler için en iyi çevrimiçi depolama alanımıza göz atın makalesi.

TickTick Platform Desteği

TickTick birçok cihaz için kullanılabilir. Windows ve macOS için masaüstü sürümleri, Android ve iOS için mobil sürümleri, bir web sürümü, tarayıcı uzantıları ve hatta bir Apple Watch sürümü vardır. Linux kullanıcıları ne yazık ki soğukta kaldı.

Hangi tarayıcı uzantısının kullanılacağından emin değilseniz, karar vermenize yardımcı olması için Mozilla Firefox incelememizi ve Google Chrome incelememizi okuyun.

TickTick iyi özelliklere sahiptir ve organize olmanıza yardımcı olacak birçok seçenek sunar. Yine de daha fazla özellik gerektiren bir şey istiyorsanız, proje yönetimi kılavuzumuza bakın.

Güvenlik ve Gizlilik

TickTick, Amazon Web Services üzerinde çalışır. Verileriniz ABD’de saklanır. Gizliliğiniz için bunun ne anlama geldiğini öğrenmek için Edward Snowden ve hükümet gözetimi hakkındaki makalemizi okuyun. Veriler beklemede şifrelenir. Yedeklemeler günlük olarak yapılır, Günlük yedeklemeler alınır ve TickTick size 72 saat içinde veri ihlallerini bildirmeyi vaat eder.

Bu kötü değil, ancak Wrike incelemesi ve monday.com incelememizde okuyabileceğiniz Wrike ve monday.com gibi proje yönetimi araçları düzeyinde değil. TickTick, bilgilerinizi korumak için ne yaptığı hakkında fazla bilgi vermez. Ancak bu kadar basit bir araçla, bu güvenlik düzeyine ihtiyacınız olmayabilir.

TickTick Özelliklerine Genel Bakış

TickTick Logosuticktick.com

Aylık $ 233 başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri

Takım büyüklüğü sınırı
Sınırsız

Depolama alanı
Sınırsız GB

Genel

Ödeme
Kredi Kartı, Paypal

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android, Üçüncü Taraf, Web sitesinin mobil sürümü, Windows, Mac OS

Ücretsiz deneme
Windows sürümünde 15 günlük deneme

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
TLS 1.2 (transit)

SOC sertifikası
AWS ile

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

TickTick’e kaydolmak kolaydır ve temel özellikleri hızlı bir şekilde gezerek sizi karşılar. Bu yoldan çıktıktan sonra görevler oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak da kolay. Sadece bir kutu yazın ve Return tuşuna basın. Son tarihler ve öncelikler eklemek için düğmeler var.

Kene-kene-intro

Arayüz net, okunabilir ve kullanımı kolaydır. Bu, ona bakarak anlayabileceğiniz türden bir araçtır ve düğmeleriyle oynarken, her şeyin beklediğiniz şeyi yaptığını bulacaksınız. Bazı kontroller küçük taraftadır, ancak kullanırken büyük hatalarla karşılaşmadık.

Kene-kene-takvim

Birçok görev listesi uygulamasından daha fazla görünüme sahiptir. En iyi proje yönetim yazılımlarından bazıları gibi, bir takvim ve etkinlik günlüğüne sahiptir. Takvim Microsoft Outlook veya Google Takvim’e de bağlanabilir.

Yine de odaklanmıştır ve çoğu zaman, basitçe bir liste veya birkaç görev listesi olan ana görünümünü kullanacaksınız..

Kene-kene-klavye

Yararlı klavye kısayolları seçimi vardır, bu yüzden aceleniz varsa, bunlardan birkaçını öğrenin ve daha hızlı çalışabilirsiniz.

Genel olarak, TickTick kolay ve iyi tasarlanmış, onunla yaptığınız her şeyi basitleştiriyor.

Maliyet

TickTick’in ücretsiz bir planı ve size ek özellikler sağlayan ücretli bir sürümü vardır. Ücretli sürümün maliyeti $ 27.99, bu da bankayı kırmayacak ve işleri halletmenize yardımcı olursa buna değecektir. Kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz.. 

Ücretsiz plan temel özellikleri sunar, ancak kullanılabilir. TickTick’in geniş görünüm seçenekleri gibi en iyi özellikler Premium sürümle sınırlıdır.

Hizmet & Destek

TickTick’in ana destek sayfasında size yardımcı olacak birçok makale ve bir SSS sayfası bulunmaktadır. Belirli uygulamaların yanı sıra bireysel özellikleri açıklayan sayfalar ve işlerin yapılması konusunda genel tavsiyeler veren diğer kılavuzlar da vardır..

Çok fazla bilgi var. Kullanılan dil karmaşık olabilir, ancak anlaşılabilir.

Ayrıca çok sayıda soru ve cevap içeren yoğun bir forum var. Hemen hemen her sorunun bir cevabı var, ancak gönderilen sorunların hepsi çözülmedi. Yine de, takılırsanız iyi bir kaynaktır.

Uygulamadan desteğe erişmeye çalışmanın, üst sayfaya net bir bağlantı olmadan bizi foruma gönderdiğini gördük. Arama işlevi, ilgili sonuçlardan önce neredeyse bir ekran değerinde reklam gösteren forumdaki işlevden çok daha iyidir. Kendinizi orada bulursanız, uygun üst sayfayı bulmak için avlanın çünkü çok daha iyi.

Doğrudan bir destek isteği göndermek istiyorsanız, forum sayfasının altındaki küçük iletişim e-posta adresi bağlantısını bulmanız gerekir. TickTick’in doğrudan desteğini iki öğeli kimlik doğrulamasıyla ilgili bir soru ile test ettik ve bir günden kısa bir sürede yanıt aldık.

Kabarcık destek hızlarına sahip bir aracı denemek istiyorsanız, Basecamp incelememize göz atın. Sadece üç dakika içinde bize cevap verdi.

TickTick, iyi yanıt süreleri nedeniyle burada iyi bir puan alır, ancak gezinme bağlantıları üst sayfasına yönlendirirse daha yüksek puan alır.

Son düşünceler

TickTick’in mükemmel bir arayüzü var ve kullanımı sezgisel. Ücretsiz planda birçok özelliği var, ancak Premium versiyonda beğenilecek çok şey var. Ücretli özellikleri ücretsiz planda kullanmaya çalışırken yükseltme mesajlarını sıklıkla görürsünüz, ancak yine de kullanışlı, kullanışlı bir uygulamadır.

Yine de TickTick temel bilgileri doğru bir şekilde alır ve daha organize olmak istiyorsanız mükemmel bir seçimdir. Premium sürümü, proje yönetimi araçlarında daha yaygın olarak bulunan bir dizi görünüm ekleyerek çoğu görev yönetimi uygulamasından daha ileri gider. İşleri basit tutmayı tercih ederseniz, ücretsiz sürümü bunu yapar.

TickTick’e bir şans verdiyseniz, lütfen bunun hakkında ne düşündüğünüzü ve aşağıdaki yorumlarda daha üretken olmanıza yardımcı olup olmadığını bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map