TeamGantt İncelemesi – Güncellendi 2020

TeamGantt İncelemesi

TeamGantt, Gantt grafiklerine (sürpriz için duraklama) dayanan, nitrit cesurluğuna dikkat etmesi için çok sevdiğimiz bir proje yönetim aracıdır, ancak genel bakış yeteneklerinde biraz gelişebilir. Bununla birlikte, tüm TeamGantt incelememizde okuyabileceğiniz gibi genel olarak iyi bir araç.


En iyi proje yönetimi-yazılım

TeamGantt müşterilerine web sitesinde güzel ve sezgisel proje planlama sözü veriyor. Bu bizim için kulağa hoş geliyor, ama teslim edip edemeyeceğini görmek istedik. Bu TeamGantt incelemesinde ne düşündüğümüzü öğrenin.

Popüler bir araçtır ve kullanıcıları dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarını içerir. 5.000’den fazla müşterisi arasında Sony, Twitter ve Expedia var.

Hoş ve sezgisel olduğunu gördük ve birçok yararlı özelliği var. Pek çok güçlü yanı ve geliştirilebilecek birkaç şeye sahiptir. Temel görev yönetimi özelliklerinde özellikle güçlü olduğundan, istediğiniz şey buysa TeamGantt mükemmel bir seçimdir.

TeamGantt için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Varsayılan görünüm Gantt grafiğidir, ancak projenizi bir liste veya takvim olarak da görebilirsiniz. Görünümlerde, hangi bilgilerin gösterileceğini denetlemenize ve görevleri farklı şekillerde filtrelemenize olanak tanıyan çeşitli seçenekler bulunur.

Görevler grafiğe eklenebilir ve yeniden planlamak için onları sürükleyebilirsiniz. Başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini ayarlamak için sol ve sağ kenarlarını da sürükleyebilirsiniz. Programınızı hızlı ve kolay bir şekilde ayarlayabilmeniz proje yönetiminin önemli bir parçasıdır ve TeamGantt doğru şekilde yapar.

Belgelere başvurmadan bir aracın temel özelliklerine alışabileceğiniz iyi bir işarettir ve TeamGantt, işleri hemen yapmaya başlayabileceğiniz kadar sezgiseldir.

Tamamlanan görevlerin rengi değişir, böylece nelerin bittiğini görebilirsiniz. Gantt görünümünde görev tamamlanma yüzdesini değiştirin, görevin ilerleme çubuğunun dolduğunu göreceksiniz, bu da tatmin edici.

Görevleri işaretlediğiniz için sizi ödüllendiren bir platform kullanmak istiyorsanız, “kutlamalar” hakkında konuştuğumuz Asana incelememizi okuyun.

Görev renkleri değiştirilebilir, böylece onları kategorilere ayırabilirsiniz, ancak renklere kategori adları ekleyemezsiniz Ancak görevleri insanlarla ilişkilendirebilirsiniz, bu hoş bir ek.

TeamGantt Bağımlılıkları

Bağımlılıklar eklemek kolaydır. Her görevin kenarlarındaki noktaları tıklatıp sürüklemek istediğiniz göreve sürüklemeniz yeterlidir. Çakışmaları zamanlamak bağımlılık çizgilerini kırmızıya çevirir, böylece düzeltilmesi gereken sorunları tespit edebilirsiniz.

Görünümlerinizin yakınlaştırmasını değiştirebilir ve zaman çizelgesinin günlere mi yoksa haftalara mı bölüneceğini seçebilirsiniz. Bu, kullanıcı arayüzünün rahat ve yönetilebilir bir boyutta olduğundan emin olabilirsiniz. Yazı tipi boyutunu değiştirmek için de kullanışlı bir seçenek var, ancak çalıştıramadık çünkü faremizi üzerinde gezdirdiğimizde kayboldu.

TeamGantt Kilometre Taşları

Görevlere ek olarak kilometre taşları ve taban çizgileri de oluşturabilirsiniz. Kilometre taşları hedef veya hedef olarak kullanılabilir ve tamamlandıklarında, ne kadar uzakta olduklarını göstermek için bir yüzdeye sahip olmak yerine işaretlenir.

Baselines, ayırdığınız zamanın başlangıçta olanlarla nasıl karşılaştırıldığını size gösterebilir. Bunu tahminlerinizi geliştirmek ve gelecekteki projelere yaklaşımınızı hassaslaştırmak için kullanabilirsiniz.

takım gantt-bazal

Tek tek öğeler için alt görevlerin kontrol listelerini oluşturmaya ek olarak, menüden görevlerin alt gruplarını da oluşturabilirsiniz, böylece bir şeyleri organize etmenin birden fazla yolu vardır.

Basecamp kullanıcıları, projeleri ve Basecamp’ın iletişim özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız yararlı olan TeamGantt arasında proje paylaşabilir. Bununla ilgileniyorsanız ve daha önce denemediyseniz, daha fazla ayrıntı için Basecamp incelememize bakın.

TeamGantt, kullanımı kolay, kanban tabanlı bir araç olan Trello ile de iyi bir şekilde entegre oluyor. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Trello başlangıç ​​kılavuzumuz başlamak için harika bir yerdir.

Ekibinizdeki herkesin neler yaptığını görmek istiyorsanız, TeamGantt’ın geçmiş görünümü arkadaşınızdır. Her ekip üyesi tarafından yapılan her değişikliği listeler. Ayrıca filtrelenebilir, bu da belirli değişiklik türlerini aramak istediğinizde yararlıdır.

takım gantt-tarih

Başka kullanıcıları bir projeye davet etmek istiyorsanız, sağ üstteki davet düğmesini tıklamanız ve e-posta adreslerini girmeniz yeterlidir. TeamGantt ekibinizde yoksa, oradan da kaydolmaları için onları davet edebilirsiniz..

TeamGantt Mobile

Android ve iOS için mobil uygulamalara sahiptir, böylece çalışmak için trende ne yapmanız gerektiğini kontrol edebilirsiniz..

.Pdf dışa aktarma özelliği kullanışlıdır. Bazılarımız hala gerçek dünyada çok iş yapıyoruz ve maalesef bu toplantıları içerebilir. TeamGantt ile grafiklerinizi PDF’ye dışa aktarabilir ve mevcut teknopoflara teslim edebilirsiniz.

takım gantt-pdf

Birçok üründen farklı olarak TeamGantt, fiyat listesindeki ekleri için depolama sınırlarını tartışmaz. Destek ekibiyle iletişime geçtik ve bize depolama alanının sınırsız olduğunu, bu yüzden bir artı.

Yine de pek çok dış hizmetle entegre değildir. Depolama için özel bir hizmete ihtiyacınız varsa, seçenekler için ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemizi okuyun.

takım gantt-görevleri

İş yükleri görünümü, herkesin her gün kaç tane görevi olduğunu veya kaç saat meşgul olacağını görmenizi sağlar. Bu, herhangi birinin aşırı yüklenmiş olup olmadığını veya daha yoğun olmakla kimin yapabileceğini görmek için iyi bir yoldur.

Gelişmiş Ekip planındaki kullanıcılar, zaman izleme özelliklerinden yararlanabilir ve ekipteki herkesin kaç saat çalıştıklarını günlüğe kaydetmesine olanak tanır. Kaydedilen süre, işlerin ne kadar sürmesi gerektiğine ilişkin tahminlerle karşılaştırılabilir. Bu, görev tahmin becerilerinizi geliştirmenin ve işleri hızlı bir şekilde yapma konusunda iyi birini tanımlamanın iyi bir yoludur..

Zaman çizelgeleri de oluşturabilirsiniz; böylece TeamGantt, şirketiniz bu şekilde ayarlandıysa faturalandırmaya yardımcı olmak için kullanılabilir.

TeamGantt etkili temel görev yönetimi özelliklerine sahiptir ve çalışma için harcanan saatleri izlemenize ve zaman tahminlerinizi iyileştirmenize yardımcı olur. Diğer platformlarla entegrasyondan yoksundur, ancak sunduğu şeylerin yüksek kalitesi nedeniyle burada güçlü bir puan alır..

Çok sayıda entegrasyona ihtiyacınız varsa, birçoğu sunan bir uygulama için Airtable incelememizi okuyun.

TeamGantt Özelliklerine Genel Bakış

TeamGantt Logosuwww.teamgantt.com

Aylık $ 3950 başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri

Takım büyüklüğü sınırı
3

Depolama alanı
Sınırsız GB

Genel

Ödeme
Kredi Kartı, Paypal

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
SSL

SOC sertifikası
Bilinmeyen

Destek

Canlı sohbet
Uygulama içi mesajlaşma

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

Basit kayıt işleminden sonra TeamGantt, uygulamayı nasıl kullanmayı planladığınıza ilişkin bir anketle sizi uygulamasına davet ediyor. Bu kötü değil, ancak uygulamanın erken nasıl çalıştığını görmeden kararlar verdiğiniz için erken geliyor. Bir platformun nasıl kurulacağına karar vermeden önce neler sunacağını görmek isteriz.

Bundan sonra ilk projenizi oluşturursunuz. Boş bir sayfa, temel şablon veya örnek proje arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca haftanın hangi günlerinin kullanılacağını da seçebilirsiniz; bu, başka hiçbir yerde görmediğimiz ilginç bir özelliktir.

takım gantt-yeni-proje

Kendi şablonlarınızı da oluşturabilirsiniz, bu da birden fazla benzer projeyi yönetmeyi planladığınızda size zaman kazandırır.

TeamGantt Şablonları

Cloudwards’da mütevazı tipler olarak kendimizi açılış anketinde Gantt şeması yeni başlayanlar olarak tanımladık, bu yüzden ne olduğunu açıklayan iki dakikalık bir film izlememizi sağladı..

Daha sonra örnek projeye bakabildik.

TeamGantt ile ilgili ilk izlenimlerimiz profesyonel görünmekle birlikte ulaşılabilir ve kullanılabilir görünüyordu. Alan iyi kullanıldı ve görsel olarak mantıklıydı.

Örnek proje, etrafınızda gezinmenize yardımcı olan öğelerle doludur. Öğeler sizi görev ilerleme yüzdesini değiştirmeye, yorum eklemeye, belge yüklemeye ve çok daha fazlasını yapmaya davet ediyor.

Bu yaklaşımı çok seviyoruz. Size temel bilgileri öğretmek için örnek projesini kullanan başka bir platform için LeanKit incelememize bir göz atın.

takım gantt-numune-proje

Ayrıca, TeamGantt 101 sınıfına davet edildik – işlerin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla ayrıntıya girerek size takım sorularını sorma şansı veren 45 dakikalık bir teklif. Ne yazık ki, 03:00 başlangıcı Japonya merkezli muhabiriniz için ideal değildi, ancak ABD saat dilimlerindekiler derslerine daha kolay katılacak.

Farklı görevleri nasıl yapacağınızı gösteren kısa videolar da var. Oldukça ayrıntılıdırlar ve iş akışınızı iyileştirmeye yardımcı olabilecek bağımlılıkları otomatik olarak zamanlamak için bir görevi sallama gibi kısayollar ve hareketler içerirler..

Soldaki “bir sonraki yap” önerisi, projeniz için en büyük farkı yaratacağını düşündüğü şeyin yararlı bir göstergesidir.

TeamGantt sezgisel ve anlaşılması kolaydır ve size daha gelişmiş özelliklerini keşfetmeye teşvik eden bol miktarda yardım sağlar. Yine de böcek içermez. Birçok bulut yazılımında olduğu gibi, değişikliklerinize yanıt vermesi için bazen birkaç saniye beklemeniz gerekir.

Yine de, burada iyi puanlar, çünkü kaygan, iyi tasarlanmış ve çoğunlukla sorunsuz.

Fiyat

Küçük bir ekibiniz varsa, TeamGantt’ın ücretsiz planı mükemmeldir. Bir projeyi üç kullanıcıya kadar çalıştırmanıza izin verir, bu da onu test etmenin harika bir yoludur.

Ücretli planlar en az beş kullanıcı için fiyatlandırılır ve ekibiniz bu boyutta veya daha büyükse büyük değer sunar. Standart Ekip planı aylık 39,50 ABD doları artı ek kullanıcı başına yaklaşık 8 ABD dolarıdır.

Gelişmiş Ekip planı beş kullanıcı için 62,50 ABD dolarından başlar ve kullanıcı başına bunun dışında yaklaşık 12 ABD doları artar.

Bu mükemmel bir değer. Ücretsiz dövemezsiniz ve premium planı bile birçok platformdaki standart tekliflerle karşılaştırılabilir. Tek uyarı, bu değeri elde etmek için en az beş kişilik bir ekibe ihtiyaç duyacağınızdır..

Kurumsal düzeyde bir paketin peşindeyseniz ayrıntıları öğrenmek için TeamGantt’ın satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir..

Ücretli planlar sınırsız grafikler sunar ve web sitenize gömülü grafikler eklemenizi sağlar. Ayrıca, özel proje şablonları ve gelişmiş geri alma işlevselliğinin yanı sıra diğer birçok özelliğe de sahip olursunuz..

Gelişmiş Ekip planı, bütçeyi aşma riskiniz olup olmadığını size bildiren bir erken uyarı sistemi de dahil olmak üzere birçok zaman izleme özelliği ekler.

Ücretli planlar için ücretsiz deneme var ve kaydolmak için kredi kartına ihtiyacınız yok. Ödemeyi seçerseniz, bunu kredi kartı veya PayPal ile yapabilirsiniz. Kurumsal müşteriler çekle de ödeme yapabilir.

TeamGantt, ücretsiz teklifi ve ücretli planları açısından mükemmel bir değerdir, bu yüzden burada iyi puanlar.

Güvenlik & Gizlilik

Güvenliğe gelince, TeamGantt veri aktarımı için SSL ve depolama için Amazon Web Services kullanıyor. Depolanan verilerin nasıl şifrelenip şifrelenmediğini söylemez, ancak her şeyi günde iki kez yedekler.

Depolanan verilerinizin şifrelendiğinden emin olmak istiyorsanız, sizin için yararlı olabilecek hizmetler için en iyi bulut depolama makalemize göz atın..

Gizlilik politikası AB-ABD’den bahsetmiyor. Gizlilik Kalkanı veya Genel Veri Koruma Yönetmeliği, ancak AB sakinlerinin hakları hakkında bir bölüm içermektedir. Bunun yanı sıra, yorumumuz TeamGantt’ın verilerinizle istediklerini yapabilmesidir. İstediği şeyi yapma hakkına sahip gibi görünse de, reklamverenlere veri aktardığına dair kanıt bulamadık.

Gizliliğinizi koruma hakkında daha fazla bilgi için gizlilik kılavuzunuzu nasıl koruyacağımıza bakın.

Talihsiz bir ihmal olan iki faktörlü kimlik doğrulaması yoktur. İki faktörlü kimlik doğrulama makalemiz, sahip olmanın neden iyi olduğunu açıklıyor.

TeamGantt güvenliği hakkında fazla bilgi vermez. Bu güvenli olmadığı anlamına gelmez, ancak hizmet verilerinizi korumak için ne yaptığını size bildirmek için elinden geleni yapmaz.

Güvenliği ciddiye alan ve kullanıcılarınızın projelerinize nasıl eriştiklerini ayarlamanıza izin veren bir aracın güvencesine ihtiyacınız varsa Wrike incelememize bir göz atın.

TeamGantt’ın güvenliği hakkında ciddi şikayetlerimiz yoktur, ancak özelliklerden yoksundur ve bazı hizmetler kadar ayrıntılı değildir. Burada ortalama bir puan alır.

Hizmet & Destek

TeamGantt, çalışmaya başlamanız için bol miktarda yardım sunar. Düzinelerce kısa nasıl yapılır videosu var ve tanıtım projesi şablonu size etrafı göstermek için harika bir iş çıkarıyor.

Ayrıca, özelliklerinin nasıl kullanılacağına ilişkin talimatlar içeren geniş, aranabilir bir bilgi tabanı da vardır.

İhtiyacınız olan şeyi burada bulamazsanız, bir iletişim formu mevcuttur. Sinir bozucu bir telefon numarası vermenizi istiyor, ancak alana girdiğiniz numarayı kontrol etmiyor.

İki faktörlü kimlik doğrulamanın mevcut olup olmadığına destek sorduk ve yakında ABD çalışma saatlerinde yalnızca Pazartesi’den Cuma’ya çalıştığını belirten bir yanıt aldık. Yine de sekiz saatin altında bir cevap aldık, bu yüzden çok uzun süre beklemek zorunda kalmadık. Depolama alanı ile ilgili başka bir soru altı saatten kısa bir sürede yanıt aldı.

Telefon desteği de Gelişmiş Ekip planında mevcuttur, ancak herkes kayıt olduktan sonra ilk 30 gün boyunca kullanabilir.

101 sınıfından daha önce bahsettik, ancak başka sınıflar da var. Önceki oturumların canlı oturumlarını ve videolarını içerir.

Haftada yaklaşık iki canlı teklif var ve konuya göre değişiyorlar, ancak çoğu belirli özelliklerin tartışılmasından ziyade süreç hazırlama ve motivasyon taktikleri gibi şeylere odaklanarak hedefe yönelik gibi görünüyor. Bir düzineden fazla kayıtlı ders de var.

TeamGantt’ın desteği, hızlı yanıt süreleri, personel eğitimi için sorunları ve sınıfları öğrenmenize ve çözmenize yardımcı olacak bol miktarda bilgiyle iyidir. Burada güçlü bir puan var.

Son düşünceler

TeamGantt, çeşitli güçlü özellikleri ve kullanımı kolay ve sezgisel kullanıcı arayüzü ile görev yönetimi için harika bir araçtır. Başlarken bolca rehberlik sunar ve ekibiniz için bağımlılık yönetimi ve görev takibini çalıştırmanın harika bir yoludur.

Basecamp ve Trello ile entegrasyonu faydalıdır, ancak diğer birçok platforma bağlanmaz. Ayrıca, Slack ile entegre olmasına rağmen, sınırlı iletişim araçlarına sahiptir. Slack ile kullanmayı planlıyorsanız, Slack makalesi için de en iyi bulut depolama alanımıza bakmaya değer olabilir..

Projenizle ilgili bilgileri platformun dışında paylaşmanın faydalı bir yolu olan .pdf dışa aktarma sunar. Zaman izleme seçenekleri de mükemmel ve ekibinizin çalışma saatlerini izlemeniz gerekiyorsa bir varlık olabilir.

TeamGantt yüksek kalitededir ve kutunun dışında kullanabilecekleri bir görev yönetim aracı arayan herkes için tavsiye ediyoruz. Halihazırda bağlandığı hizmetlerle çalışıyorsanız, aynı zamanda kullanmak için mükemmel bir platformdur.

TeamGantt’ı denediyseniz, lütfen aşağıdaki yorumda bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me