Smartsheet İncelemesi – Güncellendi 2020

Smartsheet İncelemesi

İlk bakışta bir e-tablo için karıştırabilirsiniz, ancak Smartsheet’in görünüşünün altında çok güçlü bir proje yönetim aracı var. Hiçbir şey mükemmel olmasa da, Smartsheet incelememizde okuyabileceğiniz gibi, kullanmaktan çok memnun olacak birkaç insan sınıfı hayal edebiliyoruz.


En iyi proje yönetimi-yazılım

Smartsheet, rakiplerinin yaptığı gibi bir elektronik tabloya benzeyen, iş odaklı bir araçtır. Bu Smartsheet incelemesinde yaklaşımının işe yarayıp yaramadığını bulmaya çalışacağız.

Diş çıkarma sorunlarına rağmen (erken sürümlerin kullanımı çok zordu), proje yönetimi alanında başarılı bir oyuncu haline geldi. Yeniden tasarlandıktan sonra gelirlerini dört yıl iki katına çıkardı ve geçen yıl borsaya kote oldu. Cisco, Hilton ve PayPal gibi 77.000’den fazla markanın kullanıldığı güçlü bir müşteri tabanına sahip.

Smartsheet sade ve alçakgönüllü görünse de, güçlü bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, verilerinizi faydalı şekillerde görüntülemenizi ve değiştirmenizi sağlar ve gelişmiş özelliklerini kullanımı kolay hale getirmek için iyi bir iş çıkarır.

Smartsheet’in verileri yönetmek veya projelerini organize etmek ve en iyi proje yönetimi yazılımı arasında düşünmek isteyen herkes için bir göz atmaya değer olduğunu gördük. Nedenini öğrenmek için okumaya devam edin.

Smartsheet için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Smartsheet, verileri tanıdık görünen bir arayüze kolayca girmenizi ve ardından çeşitli şekillerde görüntülemenizi sağlar. Girdiğiniz veriler farklı şekilde yapılandırılabilir. Bir projeyi yönetiyorsanız, görevleri temsil edebilir, ancak satış hedefleri veya kişiler de olabilir.

Nasıl yapılandırdığınız size kalmış. Size rehberlik etmek veya yaratıcılığınızı kullanmak için şablonlardan birini kullanabilirsiniz. Başka bir çok yönlü araçla karşılaştırmak istiyorsanız, iyi bir alternatif için monday.com incelememize göz atın..

Smartsheet’i ekibinizle paylaşmak için iyi bir araç haline getirerek öğelere veya görevlere dosya ekleyebilirsiniz. Ücretli bir hesabınız varsa dosya boyutu sınırı 250 MB’dir. Ekibiniz için toplam kullanılabilir alan, planınıza ve kullanıcı başına tahsis edildiği için kaç kullanıcınız olduğuna bağlıdır. Temel planda kullanıcı başına 50GB ile Premier planında kullanıcı başına 250GB arasında değişir..

Orada cömert bir miktar alıyorsunuz ve daha fazlasına ihtiyacınız varsa ekstra ödeme seçeneğine sahipsiniz, ancak ayrıntılar için Smartsheet’in satış ekibiyle konuşmanız gerekecek. Alternatif bir hizmet kullanmak istiyorsanız, seçenekler için en iyi bulut depolama makalemize göz atın, ancak verimlilik uygulamaları eklemek istiyorsanız, en iyi EFSS sağlayıcılarımız daha iyi bir seçim olabilir.

Smartsheet faaliyetini günlük

Etkinlik günlüğü, projelerle ilgili eylemleri izlemenizi sağlar ve belirli bir şeyi araştırmak istiyorsanız filtrelenebilir.

Smartsheet-takvim

Takvim görünümü, hangi görevlerin geldiğini ve ne zaman yapılması gerektiğini görmenizi sağlar. Görevleri ayarlamak veya başka birine atamak için görevleri çift tıklatabilirsiniz.

Smartsheet-gantt

Görevlerin bir zaman çizelgesini ve hangi görevlerin başkalarına bağlı olduğunu görmek istiyorsanız, gantt görünümü size bunu verir. Ayrıca görevleri sürüklemenize ve başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini ayarlamanıza izin verir, bu nedenle programınızı daha verimli hale getirmek için bir şeyleri dengelemek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz..

Smartsheet-kart

Görevleri sütunlara ayıran bir kart görünümü de vardır. Alt görevleri kolayca eklemek veya ayrıntıları düzenlemek için tıklatabilir ve her birinin ne kadar olduğunu göstermek için bunları sütundan sütuna sürükleyebilirsiniz. Bu görüş kanban tahtası gibi çalışır.

Kart görünümü ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa, Trello gibi daha basit bir araca bakmaya değer olabilir. Uygun olup olmadığını görmek için Trello başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

Akıllı Sayfa Hatırlatıcıları

Size ve ekip üyelerinize belirli görevler hakkında bildirimde bulunmak için hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz. Rutininizde daima unutulan bir şey varsa bu yararlı olur.

Smartsheet testi

Ayrıca, veri girmeyi kolaylaştırmak için ayarlayabileceğiniz formların yanı sıra bilgileri istediğiniz gibi görüntülemek için raporlar da vardır..

Smartsheet-Rapor-oluşturucu

Raporlar, hangi verileri dahil etmek istediğinizi seçmenize ve gerektiğinde filtrelemenize olanak tanıyan kullanışlı bir oluşturucu kullanılarak oluşturulur.

Tarayıcıda kullanılabilir olmanın yanı sıra, Android ve iOS için uygulamalar da var, bu nedenle gününüzü planlamaya başlamak için ofise gitmek için beklemenize gerek yok.

Smartsheet Entegrasyonları

Standart işlevselliğinin ötesine geçmek istiyorsanız, Smartsheet birçok eklenti sunar. 30’dan fazla mevcut ve Jira ve Salesforce gibi platformların yanı sıra Smartsheet’in takvim ve pivot eklentileri gibi kendi tekliflerini de içeriyor. Zapier veya IFTTT kullanmaya hazırsanız, Smartsheet için bol miktarda tarif olduğu için gökyüzü sınırdır.

Google Drive, Dropbox veya OneDrive gibi depolama hizmetleri de ekleyebilirsiniz. Ekstra depolama alanı ile ilgileniyorsanız ve birçok seçenekten hangisinin size en uygun olduğunu görmek istiyorsanız, ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemizi okuyun.

Bazı eklentiler kurmak için Smartsheet ile iletişim kurmanızı gerektirir, bu nedenle hepsine hemen erişilemez, ancak bunlardan yararlanırsanız Smartsheet’in özellik kümesinde önemli ölçüde genişlemenizi sağlar..

Smartsheet-eklentiler

Smartsheet, mükemmel görev yönetimi ve verilerle birçok şekilde çalışmanın çok yönlülüğü ile güçlü bir özellik seti sunar. Ayrıca dış aletlerle iyi entegre olur. Bu alanda yüksek oranda değerlendiriyoruz.

Smartsheet Özelliklerine Genel Bakış

Smartsheet Logosuwww.smartsheet.com

Aylık 1400 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar
Yalnızca renkler

Diğer özelleştirme seçenekleri
Logo

Takım büyüklüğü sınırı
3

Depolama alanı
250 GB

Genel

Ödeme
Kredi Kartı, Paypal

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme
30 gün

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama
OneLogin ile

Şifreleme
AES-256

SOC sertifikası
SOC 2 Tip 2, AICPA SOC 1

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

Smartsheet’i kullanmaya başlamak kolaydır. Kayıt süreci hızlı ve ağrısızdır. İlk girişinizde, platformun çevresinde size gösteren dört dakikalık bir video alırsınız. İzledikten sonra, başlamak için adım adım açıklamanın yanı sıra başka bir video da size sunulur.

Uygulamada, ilk izlenim karmaşıklıktan biridir, bu yüzden mevcut tüm yardımlara sahip olmanız iyi bir şeydir. Giriş yapmak kolaydır, ancak her şeyin birbirine nasıl uyduğunu anlamak daha zordur.

Kurulum yaparken, verileri sıfırdan girebilir veya başka bir uygulamadan içe aktarabilirsiniz. Başlamanıza yardımcı olacak çeşitli şablonlar da vardır, bu da başlangıçta işleri daha hızlı hale getirir.

Smartsheet-şablon

Yapı, veri içeren sayfalar etrafında inşa edilmiştir. Adından da anlaşılacağı gibi, Smartsheet e-tablo benzeri bir yaklaşım izliyor ve sütunlara farklı bilgi türleri atanmış.

Sizin için bolca iş yapar. Örneğin, kişileri saklamak için bir sütun atayın, siz yazarken kişilerinizde olası girişleri arar.

Smartsheet’e Görev Atama

Sayfalardaki veriler, görevler gibi birçok şeyi temsil edebilir. Görevlere bir başlangıç ​​ve bitiş tarihi verilebilir ve bir ekip üyesine atanabilir. Onlara öncülleri de atayabilirsiniz, bu da bağımlılık yönetimini ayarlayabileceğiniz, ardından her şeyin birbirine nasıl uyduğunu görebilirsiniz..

Her görev, durumun nasıl gittiğini size bildirmek için bir durum, tamamlanma yüzdesi ve yorumlarla izlenebilir.

Özellikler bölümünde tartışıldığı gibi, her biri kullanımları olan farklı şekillerde görüntülenebilirler.

Ekranın üst kısmı, bir masaüstü uygulaması hissi veren, aynı zamanda bir tanıdıklık hissi veren simgelerle doludur. Zaman zaman Microsoft Excel’in daha ince, paylaşılan bir sürümünü kullanmak gibi geliyor.

Smartsheet-ipuçları

Uygulamada bol miktarda yardım alırsınız, her yeni özellik kullandığınızda açılır pencereler görünür. Genellikle size birkaç işaretçi ve öğretici videolara ve makalelere bağlantılar verir.

Smartsheet-özel tasarım

Smartsheet’i kullanırken kendinizi evinizde daha fazla hissettirmek istiyorsanız, kendi arka plan renginizi ve logonuzu ayarlayabilirsiniz. Smartsheet’teki çoğu şeyde olduğu gibi, nasıl yapılacağını gösteren kısa bir video var, ancak süreç basit.

Smartsheet dünyadaki en heyecan verici araç değildir, ancak sizi çalıştırmaya başlamak için bol miktarda rehberlik ve yardım sağlar. Alışmak gerekiyor, ama onunla kavradığınızda bir sürü güç var.

Oynamak için daha eğlenceli bir şey peşindeyseniz, ekibinizdeki herkesin kullanmaktan keyif alacağı bir program için Asana incelememize göz atın..

Smartsheet’e burada da yüksek notlar veriyoruz. Kendini tanıtmak için iyi bir iş çıkarır ve birçok yararlı pop-up ve öğretici ile sizi kolaylaştırır. Karmaşık görünüyor ve orada çok şey var, ancak onunla zaman geçirdikten sonra çok daha kolaylaşıyor.

Maliyet

Smartsheet ayda 14 $ karşılığında Bireysel bir plan sunar, ancak bu, ihtiyacınız olduğu kadar ücretsiz ortak çalışan içerir. İş planı, en az üç kullanıcı için aylık 25 ABD doları gelir. Kurumsal planları satış ekibiyle görüşmeyi gerektirir, bu yüzden müzakere etmeye hazır olun.

Bireysel plan, şablonları denemenize ve formları ayarlamanıza olanak tanır. İş, etkinlik günlüğüne, görselleştirmelere ve iş akışı otomasyonuna erişim sağlayarak çok daha ileri gider. Ayrıca analitik, özel marka ve grup yönetimi elde edersiniz, bu nedenle Bireysel tekliften oldukça büyük bir sıçrama.

Smartsheet’in Kurumsal planı, gelişmiş erişim kontrolü ve ekstra grup yöneticisi özellikleri ile daha da fazlasını sunar. Üst düzey Premier seçeneği, size premium destek ve uygulamalar ile Jira, Salesforce ve Dynamics gibi harici hizmetlere bağlantı sağlar.

Kredi kartı eklemenize gerek kalmadan 30 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor, bu yüzden merak ediyorsanız denememek için bir neden yok. Denemenizin sonunda kaydolmak istiyorsanız, standart ödeme seçenekleri kredi kartı ve PayPal’dır, ancak banka havalesi veya ACH ödemeleri ayarlamak için şirketle iletişim kurabilirsiniz..

Smartsheet en ucuz seçenek değil ve ücretsiz bir planı yok. Yine de birkaç ödeme yöntemi sunuyor ve iyi bir ürün, bu yüzden ona iyi bir puan veriyoruz.

Daha ucuz bir alternatife ihtiyacınız varsa, Basecamp incelememize bir göz atın. Basecamp eğitimciler için ücretsiz ve büyük ekipler için büyük bir değer.

Güvenlik & Gizlilik

Sertifikalar söz konusu olduğunda Smartsheet iyi sonuç verir. SOC 2 Tip 2 sertifikasına sahip olmanın yanı sıra, standartlara uyması gereken müşteriler için rehberlik sağlar. İşletmeniz GLBA, FERPA veya HIPAA tarafından düzenleniyorsa, Smartsheet size yardımcı olabilir, bu da bildiğimiz kadarıyla benzersiz bir teklif.

Kendi güvenliğine gelince, Smartsheet AES 256 bit beklemede şifreleme ve dosya depolama için Amazon S3 kullanıyor. Veriler birden fazla sitede depolandığından, bir kaza olsa bile verilerinizin güvenli olması gerekir.

Genel Veri Koruma Yönetmeliği, AB-ABD ile uyumludur. Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD. Gizlilik Kalkanı. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız GDPR’yi açıklayan bu makaleyi okuyun.

Smartsheet, kolluk kuvvetleri ile uyumlu olmasına rağmen, açıkladıklarını sınırladığını söylüyor. Bundan daha fazlasını isteyemezsiniz. Meraklı gözler her yerde, Snowden ve hükümet gözetimi hakkındaki bu makalede gösterildiği gibi, Smartsheet’in yanınızda olduğunu bilmek güzel.

İki faktörlü kimlik doğrulaması varsayılan olarak kullanılamaz, ancak ihtiyacınız varsa OneLogin entegrasyonunu kullanabilirsiniz.

Kullanıcıların oturum açtıklarında göz atmak veya şüpheli etkinlik olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız bir giriş geçmişi mevcuttur. Bulutu kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili daha fazla bilgi için siber suç makalemizi okuyun.

Smartsheet güvenlik ve gizliliğe karşı iyi bir tutuma sahiptir ve evini düzenli tutmanın yanı sıra, aynı şeyi yapmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak, burada iyi puan alıyor.

Güvenlik hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, güvenlikle ilgili, bilmeniz gerekenler parçasına bir göz atın, bu da size konuyla ilgili her şeyi anlatır.

Hizmet & Destek

Smartsheet’in desteği, platformu kavramanıza ve daha gelişmiş özelliklerini öğretmenize yardımcı olacak birçok videoya sahip Öğrenim Merkezi’ni temel alır..

Bu şekilde öğrenmeyi tercih ederseniz, birçok metin tabanlı makale de vardır. İyi yazılmış ve güzel tasarlanmış.

Soruları bir gün içinde yanıtlanan yoğun bir topluluk var..

Destek ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız, Smartsheet size önce size yardımcı olacak bir makale bulmaya çalışacak ve bu başarısız olursa sizi web formuna yönlendirecektir..

Formu aracılığıyla bir test sorusu gönderdik, ancak yazılırken neredeyse üç gün sonra bir yanıt almadım. Bu iyi değil. Forumunda olduğu gibi, hızlı bir yanıt bekleyemezsiniz ve sıkışırsanız kendinizi bir süre beklerken bulabilirsiniz..

Daha fazla uygulamalı eğitim istiyorsanız, Smartsheet size birçok seçenek sunar. Düzenli eğitim oturumlarından birini kurmak veya katılmak için danışmanlarından biriyle çalışabilirsiniz. 199 $ ‘a bile sertifika sunuyor.

Smartsheet birçok öğrenme aracı sunar, ancak desteği geliştirilebilir, bu nedenle burada ortalama puanın altında olur.

Şaşırtıcı derecede hızlı destek yanıt sürelerine sahip bir servise ihtiyacınız varsa Wrike’a göz atın. Genel olarak mükemmel bir hizmettir. Daha fazla bilgi için Wrike incelememize göz atın.

Son düşünceler

Smartsheet, projeleri yönetmek için etkili bir araçtır ve şaşırtıcı derecede hoş bir araçtır. Basit görünüyor, ancak veri girmek kolaydır ve kullanışlı görünümleri, projelerinizi planlamanıza ve en az yaygara ile başka şeyler yapmanıza izin verir.

E-tablo benzeri yaklaşımı ilk başta vanilya gibi görünüyor, ancak herkesin temel biçime aşina olması ve veriyi hızlı bir şekilde girmesini sağlaması avantajına sahip. Ayrıca, şablonlarıyla ve görünümleriyle size faydalı bir şey üretmeye rehberlik etmek için iyi bir iş çıkarır.

Kısacası, böyle bir aracın yapmasını istediğiniz şeyi yapar ve iyi yapar. Smartsheet ile bizim zaman hoş oldu, hiçbir büyük hata veya bize bizim parçaları durdurma sorunları. Kullanıcı arayüzü en güzel değil, ancak iyi bir güç ve kullanılabilirlik dengesi var.

Genel olarak, Smartsheet kullanmanızı öneririz. Denediyseniz ve görüşlerinizi bizimle paylaşmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda belirtin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map