Redmine İncelemesi – Güncellendi 2020

Redmine İncelemesi

Redmine şaşırtıcı derecede güçlü bir proje yönetim aracıdır, çünkü daha fazlası açık kaynaklıdır. Bu aynı zamanda en büyük uyarısıdır: İstediğiniz gibi çalışmasını sağlamak, beyin teri gerektiren bir görevdir. Bu nedenle, bu tam incelemede okuyabileceğiniz için Redmine’ı teknopoflara önermiyoruz.


En iyi proje yönetimi-yazılım

Redmine açık kaynaklı bir proje yönetimi uygulamasıdır. Biz çok mükemmel ticari teklifler nasıl ayağa kalktı görmek istekli. Bu Redmine incelemesinde ne düşündüğümüzü öğrenin.

Redmine, Ruby on Rails çerçevesi kullanılarak üretilmiştir. 12 yıldır var, bu yüzden zaman testini iyi yaptı. Oradaki diğer araçlardan farklı olarak kendi sunucunuza indirilip kurulacak şekilde tasarlanmıştır. Bu onu daha zorlu kılıyor, ama aynı zamanda çok daha yönlü.

Bir şeyleri kendiniz yapmak istiyorsanız ve Redmine ile birlikte olmanız gerekiyorsa, diğer seçenekler için en iyi web sitesi oluşturucu listemize göz atın. Yaptığı işte mükemmel bulduk ve kullanıcıları kendileri kurmaktan mutlu olanlar için harika bir seçenek. Zil ve ıslık yok, ancak fonksiyonel, etkili ve büyük ölçüde hatasız.

Redmine için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Redmine, sorunların yönetimine dayanmaktadır. Bir formu doldurarak bunları oluşturmanıza izin verir. Sorunlar hatalar, özellikler veya destek olarak kategorize edilir, bu nedenle yazılım geliştirmeye yöneliktir.

redmine-new-issue

Redmine’da bulunan dil dosyalarını düzenleyerek sorunları görevlere veya başka bir şeye yeniden adlandırabilirsiniz. Aslında bunu platformdaki herhangi bir metinle yapabilirsiniz, bu da ne kadar kontrolünüz olduğunu gösterir.

redmine dil

Her sayıya alt görevler oluşturmanıza izin veren bir üst görev verebilirsiniz. Ayrıca bir görevi, başka bir görevi engelleme veya öncesinde yapma olarak işaretleyebilirsiniz, bu da size bağımlılık yönetimi sağlar.

Sorunlar Redmine’de birçok yönden görülebilir. Gantt görünümü, onlara bir zaman çizelgesinde bakmanıza ve birbirleriyle nasıl ilişkili olduklarını görmenize olanak tanır. Gantt görünümünden hiçbir şeyi yeniden düzenleyemeyeceğiniz için, yalnızca şeylerin nasıl olduğunu görmek içindir. Bununla birlikte, hangi sorunların başkalarına bağlı olduğunu görebilirsiniz..

Sorunları yeniden düzenlemenizi ve değiştirmenizi sağlayan Gantt tabanlı bir araç için TeamGantt incelememize göz atın.

redmine-gantt

Redmine’ın takvim görünümü, sorunlarınızın ne zaman planlandığını göstererek beklediğinizi yapar. Gantt görünümünde olduğu gibi sorunları seçebilirsiniz, ancak bunları yeniden düzenlemek için sürükleyemezsiniz.

redmine-takvim

Gantt ve takvim görünümleri, görüntülenen sorunları filtrelemenize olanak tanır. Varsayılan olarak, yalnızca açık görevleri görüntülersiniz, ancak bunu herhangi bir durum türünü ve geri bildirim alan veya almayan görevleri gösterecek şekilde değiştirebilirsiniz..

Daha fazla filtre ekleyebilir ve seçim yapabileceğiniz 20’den fazla türle, her biri kendi seçenek kümesine sahip olarak, görüntülenenleri değiştirmek için muazzam bir kapsama sahipsiniz.

Redmine, yinelenen sorunları tanımlamanıza ve işaretlemenize de izin verir, bu nedenle hata bildiren çok sayıda insanınız varsa, raporların bir arada tutulmasını sağlayabilirsiniz.

Redmine’de paylaşım

Redmine’de bilgi paylaşmanın birkaç yolu vardır. Belgeleri yükleyebilir ve ekibinizle paylaşabilirsiniz. Depolama alanı atamak size kalmış. Kendi sunucunuzu çalıştırıyorsanız ve çok sayıda kullanıcınız varsa, alan oldukça sınırlı olabilir, bu nedenle öneriler için en iyi bulut depolama makalemize göz atın..

Dosyalar bir liste halinde sunulur. Resimler gibi bazıları, tıklanarak görüntülenebilir, bu nedenle, fırfırlar olmamasına rağmen, kullanımı basit ve kolaydır.

Her proje, kullanımı ve kurulumu kolay bir wiki içerir. Bazı araçlar kadar basit değildir, ancak Wikipedia’yı düzenleyebiliyorsanız hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Redmine’in wiki’sini kullanmaktan eminseniz, ürünlerinizi belgelemenin ve ekibiniz için faydalı bir kaynak üretmenin harika bir yoludur..

Ayrıca, ekibinizin sorunları orada tartışmasına izin veren bir forum da oluşturabilirsiniz. Sadece birkaç tıklama gerekiyor. Forumunuza bir ad ve açıklama verin, hazır.

Ekibinizdeki herkesin okuması için metin makaleleri eklemenizi sağlayan bir haber sayfası da var.

İletişimi kolaylaştıran bir araç istiyorsanız, Podio incelememize bir göz atın. Podio, ekip arkadaşlarınızla sohbet etmeyi kolaylaştıran entegre bir sohbet kenar çubuğuna sahiptir.

Redmine Özelleştirme

Çok sayıda görsel özelleştirme seçeneği yok, ancak sayfalarınıza CSS veya özel JavaScript eklemenizi sağlayan bir eklenti bulduk. Tema oluşturmanın yolları vardır, ancak kodlama da gerektirirler, bu nedenle bunlardan yararlanmak için ellerinizi kirletmeniz gerekir..

Özelleştirmesi kolay ve çok çeşitli görsel temalara sahip bir platform istiyorsanız, WordPress iyi bir seçenektir. Hızlanmaya yönelik ipuçları için WordPress kullanma kılavuzumuza göz atın.

Resmi mobil uygulama olmamasına rağmen, topluluk tarafından oluşturulan birkaç üçüncü taraf teklifi vardır. İPhone ve Android ve hatta Windows Phone sahipleri için birden fazla istemci uygulaması var (bazılarınız olmalı!) Birkaç seçeneğiniz var.

Açık kaynak yazılımla ilgili en iyi şeylerden biri, kaynak koduna tam erişiminiz olduğu için istediğiniz özellikleri ekleyebilmenizdir. Ancak bunu söylemek yapmaktan daha kolay ve bunu nasıl yapacağınızı biliyorsanız, bizden tavsiyeye ihtiyaç duymayacağınızı varsayacağız.

Dedi ki, tamir etmekten çekinmeyin. Koddan emin değilseniz, orada bulunanlara göz atın. Bir şeyler öğrenebilirsiniz ve başarıyla değiştirirseniz, güncellemelerinizi paylaşabilir ve projeye katkıda bulunabilirsiniz..

Redmine’a özelliklerde yüksek bir puan veriyoruz. Vanilya formunda kullanışlı araçlar sunar ve uzatılabilir. Yine de kullanmak için beceri alacak.

Kulağa biraz fazla geliyorsa, Asana incelememize bir göz atın. Asana’nın kurulumu kolaydır, ancak basitliğine rağmen yararlıdır.

Redmine Özelliklerine Genel Bakış

Redmine Logosuwww.redmine.org

Bedava

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri

Takım büyüklüğü sınırı
Sınırsız

Depolama alanı
Sınırsız GB

Genel

Ödeme
Açık Kaynak (ücretsiz)

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
Üçüncü parti

Ücretsiz deneme
Bedava

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama
Yama veya eklenti aracılığıyla

Şifreleme
Eklentiler mevcut

SOC sertifikası

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

Redmine’ı çalıştırmak, onu indirmeyi ve kendi sunucunuzda kurmayı içerir. Bu kalbin zayıflığı için değildir ve bazı teknik bilgi gerektirir. Süreç korkunç değil, ancak yol boyunca sorunlarla karşılaşabilirsiniz ve bunları kendiniz çözmeniz veya topluluktan yardım almanız gerekir.

Bir sunucu için pazardaysanız, en iyi web barındırma sağlayıcıları 2018 makalemize göz atın. Bazı seçeneklerden geçmenizi sağlar. Redmine’ın Ruby on Rails üzerine kurulduğunu unutmayın, bu yüzden onu destekleyen bir ana bilgisayar gerektirir. Bir alan adı kılavuzunun nasıl kaydedileceği de yararlı olabilir.

Linux’un çeşitli lezzetleri de dahil olmak üzere farklı işletim sistemleri için Redmine kurulumu hakkında ayrıntılı talimatlar vardır. Yazılım bağımlılıklarını yükleme, sistem dosyalarını değiştirme ve veritabanı yapılandırması gibi birden fazla adımı açıklarlar.

Deneyimlerimize göre, bu tür kurulum talimatlarda belirtilenlerin üstünde sorun gidermeyi içerecektir, bu yüzden uyarılmalıdır. İndirmek ve bir simgeye çift tıklamaktan daha fazlası var.

Tüm sorunlardan geçmeden önce test etmek isterseniz, Redmine bir demo web sitesi sağlar. Platformu kullanmayı düşünüyorsanız, platformun sizin için uygun olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz..

Projenizi kendiniz ayarlamak zorunda kalmadan doğrudan yönetmek isteyen bir yöneticiyseniz, işletme kullanıcılarına yönelik bir proje yönetimi aracı için LeanKit incelememize göz atın..

Demo web sitesinde bazı sınırlamalar vardır. E-posta bildirimi veya kod deposu yok. Kullanılabilir fazla disk alanı da yok. Demo web siteleri arada bir temizlenir, böylece onları uzun vadede kullanamazsınız.

Redmine Depolama

Ekibiniz için fazladan depolama alanına ihtiyacınız varsa, nelerin mevcut olduğunu görmek için ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemize göz atın..

Neyse ki, Redmine kullanmak onu kurmaktan çok daha kolay. Kurulduktan sonra, yeni bir proje oluşturmak sadece bir form doldurmak ve oluştur’a tıklamakla ilgilidir..

redmine-yeni

İşlevsel ve etkilidir, çan ve ıslık yolunda çok azdır. Ayrıca aerodinamik. Meraklılar tarafından inşa edildiğinden, ihtiyacınız olanı ihtiyacınız olduğu gibi sunma eğilimindedir. Ticari olmamanın bir avantajı, hizmetleri size zorlamak veya size yalnızca daha pahalı katmanlarda bulunan özellikleri satmak zorunda olmamasıdır.

Dünyanın en çekici platformu değil. Açıkçası, 90’lardan kalma bir şeye benziyor. Bununla birlikte, açıkça düzenlenmiştir ve kontroller, onlardan beklediğiniz şeyi yapar.

Çan ve ıslık eksikliği, kullanılabilirlik perspektifinden lehine sayılır, çünkü her şey çok açıktır, ancak tasarımın gelişmesi veya tasarım rehberliği gibi deneyimi eğlenceli hale getirmek için herhangi bir taviz yoktur..

Daha kolay bir şey istiyorsanız, yardımın başlamasıyla birlikte Trello başlangıç ​​kılavuzumuza bir göz atın. Basit ama etkili bir alternatifle çalışmaya başlamanıza dair ipuçları verecektir..

Redmine kurmak için beceri gerektirir, ancak, bir kez bittiğinde, onunla ne istersen yapabilirsin. Nasıl istediğinizi ayarladıktan sonra, beklediğiniz şeyi yapan sınırlı sayıda kontrolle kullanımı basit bir araçtır.

Seçtiğiniz herhangi bir şekilde genişletilebilecek işlevsel, faydacı bir araç olduğunu düşünmek için iyi bir puan veriyoruz. Yine de çok yüksek değil, çünkü birçok insan ona bir göz atacak ve tepelere koşacak. Bununla birlikte, hedef kitlesi için işi yapıyor.

Maliyet

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir araç olarak Redmine size bir kuruşa mal olmaz ve varsayılan olarak fiyat için en yüksek notları alır. Para biriktirirken yazılım kurulumu hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler veya herkes için mükemmel bir seçimdir.

Genişletmeniz veya özelleştirmeniz gerekiyorsa ve bunu kendiniz yapmaktan emin değilseniz, bir geliştiriciyi diğer araçlarla karşılaştırırken getirme maliyetini hesaba katmak isteyebilirsiniz. Orada başka neler görmek istiyorsanız, bir toplama için en iyi proje yönetimi yazılım parçamıza bir göz atın.

Yerel bir ağda kullanmadığınız sürece, barındırma için de ödeme yapmanız gerekir. Bütçe seçenekleri için ucuz web barındırma makalemize göz atın.

Güvenlik & Gizlilik

Kullanımı birçok rakipten daha karmaşık olsa da, Redmine gizlilik politikası söz konusu olduğunda basitlik için puan alır. Geçilemez yasal belgeler yığını yerine, hangi bilgileri kullandığını ve kimlere erişebileceğini açıklayan bir metin sayfası elde edersiniz. Kısa versiyon çok değil ve çok fazla insan değil.

Bilgileriniz Redmine ile güvenlidir, ancak endişeleriniz varsa ipuçları için gizlilik makalenizi nasıl koruyacağımızı okuyun.

Kayıt olmanız gereken tek şey, aksi belirtilmedikçe gizli tutulan bir e-posta adresidir. Radarın altına gitmek istiyorsanız bir takma ad kullanma izni bile veriyor.

Birçok açık kaynaklı yazılım gibi, kendilerini yasal olarak kapsamak yerine, çalışmayı önemseyen insanlar tarafından yapılır..

Güvenliğe gelince, Redmine önceki güvenlik sorunlarının bir listesini verir. Birkaç tane var, ancak uzun zaman oldu ve diğer platformlar arasındaki fark, geçmiş güvenlik hataları hakkında açık ve açık olması olabilir..

Siber suç makalemiz, çevrimiçi gizlenen tehditlerin bazılarını açıklıyor ve Redmine gibi bir araçla bağımsız olarak kurulum yapanlarınız için yararlı olacaktır..

Redmine’i kendi sunucunuza kuracağınız için güvenlik sizin sorumluluğunuzdadır. Handily, güvenlik açıklarını incelemek için kullanabileceğiniz bir tarama aracına bağlantı sağlar. Web sitenizi güvende tutmanın mükemmel bir yolu.

İşleri kendiniz yapacağınız için, sunucunuzu korurken neyle karşı karşıya olduğunuzu görmek için web sitesi güvenlik makalemize bakmaya değer olabilir..

Kendi güvenliğinizi yönetme düşüncesi size soğuk terler veriyorsa, Wrike incelememizi okuyun. Güvenliği ve gizliliğinden etkilendik ve kurulumu Redmine’dan daha kolay.

İki faktörlü kimlik doğrulama vanilya paketinde değildir, ancak ihtiyacınız varsa bir yama veya eklenti ile eklenebilir. Özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek için iki faktörlü kimlik doğrulama parçamızı okuyun.

Şifreleme söz konusu olduğunda da kutudan fazla koruma almazsınız, ancak eklerinizi ve wiki dosyalarınızı şifrelemek için eklentiler bulduk, bu nedenle temel yüklemede bulunandan daha fazlasını istiyorsanız seçenekleriniz var.

Redmine’in güvenliği değerlendirmek zordur, çünkü kendinizi korumak için birçok seçeneğiniz olsa da, bir ölçüde kendi cihazlarınıza bırakılırsınız. Uzmanlar istedikleri kadar ileri gidebilecekler, ancak yeni başlayanlar iş olmadan yapılabilecek çok şey bulamayacaklar.

Yüksek yapılandırılabilirliği ve birçok mevcut seçeneği nedeniyle güçlü bir puan verdik, ancak özelleştirmeyi planlamıyorsanız, vanilya durumunda mükemmel olmasını beklemeyin.

Hizmet & Destek

Açık kaynak kodlu bir araç olduğundan, destekle kendi başınıza olacağınızı düşünebilirsiniz, ancak durum böyle değildir. Mükemmel topluluğu ile, sahip olduğunuz herhangi bir sorunla ilgili yardım bulabileceksiniz..

Açık kaynak toplulukları genellikle misafirperver ve yardımseverdir, ancak hiç kimse kendi zamanı için ödeme almaz, bu yüzden çok saldırgan olmayın.

Redmine’in web sitesinde yardım bölümünün bulunduğu bir forum var. Buradaki soruların yaklaşık yarısı cevap alıyor, ancak sormadan önce mantıklı bir şekilde soruyor ve belgelere başvurursanız, bir yanıt almanız daha olasıdır.

Forumda ayrıca, gelişmiş özelleştirme gibi zor bir şey yapmanız gerekiyorsa profesyonel yardım istemek için bir bölüm de vardır..

Size bakmak için ücretli bir destek ekibine sahip olmanın güvenliğine ihtiyacınız varsa, Basecamp incelememize bir göz atın. Basecamp’ın desteği, onlarla iletişim kurduğumuzda üç dakika içinde bize geri döndü. Başkalarını bu kadar hızlı bulduğunuz için şanslı olacaksınız.

Redmine’de genişleyen ve ücretli destek sunan hizmetler var. Easy Redmine bunlardan biri, ancak ucuz değil ve test etmedik, bu nedenle kendi sorumluluğunuzda kaydolun.

Redmine ne yaptığını bilenlere yöneliktir. Yardım etmek için mükemmel bir topluluk olmasına rağmen, özel bir destek ekibinden ne alacağınızı beklemeyin. Redmine ne olursa olsun iyi bir puan verdik, çünkü açık kaynaklı bir platformdan beklediğiniz kadarını sunuyor.

Son düşünceler

Açık kaynaklı yazılım, hem esneklik hem de kalite sunan ücretli araçlara mükemmel bir alternatiftir. Redmine temelde harika ve genişletmek için birçok eklentiye sahip. Kod konusunda rahatsanız, kodu istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Düzgün, modern bir arayüzle kurulumu kolay bir şey isteyenler muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaktır. Teknik insanlar tarafından tasarlanmıştır ve en iyi proje yönetimi yazılımımızın çoğu gibi bir tüketici ürünü değildir. En az yaygara ile kullanabileceğiniz bir şey istiyorsanız, daha kullanıcı dostu yazılımlara iyi bir örnek için monday.com incelememizi okuyun..

Bununla başa çıkabilenler kim olduğunuzu bileceklerdir. Redmine, gelişmiş bir programı tamamen kontrol etmek isteyen herkes için güçlü bir platformdur. Bununla bir sahiplenme duygusu kazanacaksınız. Boş bir sayfa değil, çünkü sizin için çok şey yapıyor, ancak genişletmeyi seçerseniz, gökyüzü sınırdır. Yine de oraya gitmek kolay olmayacak.

Redmine’ı başarılı bir şekilde kurabildiyseniz veya sorun yaşadıysanız, deneyimlerinizi yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map