Proje Yeri İncelemesi

Projectplace, işi yapan sağlam bir proje yönetim aracıdır, ancak çoğu insanın seveceğinden biraz daha fazla yönetim gerektirir. Yine de, sizin için işe yarayıp yaramadığını görmek için tam incelememizi kontrol etmeye kesinlikle değer.


En iyi proje yönetimi-yazılım

Projectplace 1998’den beri piyasada bulunan en eski ürünlerden biri haline gelmiştir. Bu Projectplace incelemesinde, daha yeni tekliflerle nasıl karşılaştırıldığını göreceğiz. Okumak için zamanınız yoksa, bu konuda hoşlanacak çok şey var, ancak hatalar ve yavaşlama muzdarip iyi bir platform..

Ayrıca, LeanKit’in de sahibi olan Planview’e aittir. LeanKit favori araçlarımızdan biridir ve iş odaklı kullanıcılar için uygundur. Bu konuda daha fazla bilgiyi Leankit incelememizde okuyabilirsiniz..

Projectplace’in müşterileri arasında Carlsberg, DHL ve Eurovision yer alıyor, bu yüzden Europop ile uğraşırken ucuz biraların yavaşça teslim edilmesini istiyorsanız doğru yerdesiniz. Daha etkileyici bir şekilde, kitaplarında Sony var.

Projectplace çoğunlukla iyi, ancak bazı favori proje yönetim araçlarımızla karşılaştırıldığında kullanışlıdır. Özellik kümesi güçlü, ancak işler çok sık yanlış gidiyor.

Güçlü & Zayıf Yönler

Projectplace için alternatifler

Özellikleri

Projectplace’teki çalışmalarınız “tahtalarda” tutulur ve bunlar genellikle görev olan “kartlar” içerir. Her karta alt görevlerin kontrol listelerini ekleyebilirsiniz. Kartların her birinde, bekledikleri diğer kartları ve onları bekleyen kartları ekleyebileceğiniz, size bağımlılık yönetimi sağlayan ve programınızda olası darboğazları tespit etmenizi sağlayan bir bölüm bulunur..

projectplace-kart

Her öğe için zaman raporlama, dosya ekleme, bunları bir etkinlikle ilişkilendirme veya engellenmiş olarak işaretleme gibi çeşitli seçenekler vardır. Hepsi kolay.

Tahtalar tipik bir kanban formatında, solda planlı bir sütun, ortada bir sütun üzerinde ve sağda bitmiş bir çalışma için bir sütun ile düzenlenmiştir. Durumlarını değiştirmek veya karttaki durumlarını ayarlamak için görevleri sürükleyebilirsiniz.

Ekibinizin kendinizi evinizde hissetmesine yardımcı olmak için kendi logonuzu veya simgenizi ekleyerek projeleri özelleştirebilirsiniz. İç iletişim için de birkaç seçenek var.

Sağ alttaki bir düğme bir mesajlaşma alanı açmanıza izin verir. Oradan ekibinizdeki diğer herkese mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca, ekip çapında görüşmeler yapmanıza olanak tanıyan bir “görüşmeler” sekmesi de vardır. Projectplace’in entegre olduğu hizmetlerden birinden dosya eklemenize ve bireyleri veya ekipleri mesajınız hakkında bilgilendirmenize izin verir..

Çeşitli şeyler hakkında bilgilendirilirsiniz, ancak kendinizi çok fazla mesajla uğraşırsanız, bunlardan bazılarını veya tümünü kapatabilirsiniz.

Proje Yeri Şablonları

Benzer projeleri tekrarlıyorsanız, zaman kazanmak için şablonlar ayarlayabilirsiniz. Yedi ön ayar da var, bu da size bir başlangıç ​​yapabilir ve işleri kurmanın farklı yollarını gösterebilir.

projectplace-new-çalışma alanı

Bir şablondan yeni bir çalışma alanı oluşturmak zor değildir, ancak zaman alır. Bu, mevcut olanlara göz atmayı zorlaştırır. Çoğu araç, hemen hemen her şeyi hemen ayarlamanıza izin verir, bu nedenle sabırsızsanız Projectplace mükemmel bir seçim değildir.

Beklemek zorunda kaldığımız için şaşırdık, ancak seçeneklerimizi seçtikten sonra, işe alma şablonuna dayanan yeni çalışma alanımızın hazır olması neredeyse 15 dakika sürdü. Şablonun sadece 115 KB alan kapladığı göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı bir zaman.

Şablon iyiydi ve belirli bir alan için iyi tanımlanmış süreçleri olmayan yeni bir iş, Projectplace’i başlangıç ​​noktası olarak kullanmaktan daha kötü olabilir.

Hazır işe alım sistemimiz, insanları işe alım aşamalarında hareket ettirmek için bir kanban panosu, potansiyel işe alımları takip etmek için bir sistem ve hatta yeni işe alımları takip etmek ve uygun olduklarından emin olmak için belgelerle birlikte geldi..

Denememiz için 25GB depolama alanı ayırdık, bu da çoğu ihtiyaç için yeterli olmalı, ancak örnek proje 400MB’ın üzerinde endişe verici derecede büyüktü. Daha önce de belirtildiği gibi, ikinci projemiz çok daha küçüktü.

Projectplace, dosyalara Dropbox veya Google Drive üzerinden erişmenizi sağlayan diğer depolama platformlarıyla entegre olur. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, çeşitli seçenekler için ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemize göz atın.

Bu depolama seçeneklerine ek olarak, Projectplace, Evernote, Harvest, HipChat ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli platformlarla doğrudan entegre edilebilir. Ayrıca Zapier desteği de var..

Projectplace, kendinizi rahat veya baskı altında işaretlemenizi sağlayan temiz bir özelliğe sahiptir. Herkesin genel olarak nasıl hissettiğini paylaşmasına izin vermek, personeline önem veren yöneticiler için önemli olabilir.

Kapasitenizi haftada saat ve dakika olarak da ekleyebilirsiniz. Serbest çalışan veya gönüllü bir kapasitede çalışıyorsanız ve yöneticilerin bu değerli bilgileri bulacağından eminiz.

Birçok proje yönetim platformunda, projenizin yolda olup olmadığını kontrol etmenin veya kimin az çalıştığını veya fazla çalıştığını bulmanın yolları vardır. 

Android ve iOS için uygulamalara sahip olduğu için hareket halindeyken kullanabilirsiniz. Çevrimiçi platformlara erişmek için bir mobil cihaz kullanıyorsanız, ek güvenlik için birden fazla cihaz için en iyi VPN makalemize göz atın..

Projectplace’in özellik kümesi güçlü, ancak yeni çalışma alanları oluşturmak çok uzun zaman alıyor. Yine de, ekibinizi düzenlemeyi kolaylaştıracak birçok özellik ile yüksek puanlar alıyor.

Proje Yeri Özelliklerine Genel Bakış

Proje Yeri Logosuwww.projectplace.com

Aylık 2900 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri

Takım büyüklüğü sınırı
Sınırsız

Depolama alanı
25 GB

Genel

Ödeme
Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme
14 gün

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
AES-256

SOC sertifikası

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

Projectplace, LeanKit’in de sahibi olan Planview’e aittir. Projectplace’i kullanırken, bazen kendinizi özel web sitesinden ve LeanKit ve diğer araçlarla paylaşılan sayfalara taşırken bulabilirsiniz. Web sitesinin yalnızca Projectplace bölümleri iyi çalışıyor, ancak diğerleri kafa karıştırıcı bir karmaşa.

Kaydolmak, hizmet şartlarını ve ana kullanıcı sözleşmelerini kabul etmenizi gerektirir. Bunları araştırmak bizi Planview konularının LeanKit kullanıcılarının aynı korku şovuna götürdü. Temiz ve basit değil. Neyi kabul ettiğinizi bilmek isteyenler için dikkatli olmanızı öneririz.

Formunu doldurduktan ve etkinleştirme e-postanızı tıkladıktan sonra, uygulamaya gönderilirsiniz. İlginçtir ki, Projectplace projenizi kurarken bir yükleme ekranı gibi görünen bir şey elde edersiniz, ancak çok uzun süre beklemek zorunda değilsiniz (en azından bu noktada).

projectplace-kurulum

Uygulama hazır olduğunda, öncelikle bizi karşılayan bir eğitici veya tanıtım görmedik. Tepsimizde bizi bekleyen mesaj her zamanki karşılama değildi, ancak Projectplace’i bize bildiren kendi tanıtım notu şimdi daha da iyi.

projectplace-ipuçları

Yakında, ekranı kaplayan küçük yeşil dairelerin pop-up ipuçları olduğunu fark ettik. İlk başta, bir arayüz katmanlama sorunu için yanlış anladık, ancak ne olduklarını anladıktan sonra, işlerini yeterince iyi yaptılar.

Daha etrafa baktığımızda, örnek projenin görev olarak ipuçları ve ipuçları kullandığını çabucak bulduk. Onları takip etmek yolumuzu öğrenmeyi çok daha kolay hale getirdi. Bununla birlikte, ikinci kez giriş yaptığımızda, proje görünümü değişmiş gibi görünüyordu ve kartlar numaralanmış olsa da, sıradaki bir sonrakini bulmakta zorlandık.

Öğeler, tıklanamayan yardım metnine bağlantılar içeriyordu. Başka bir öğe bizi video izlemeye davet etti, ancak bunlara bağlantı oluşturmadı veya ek olarak sağlamadı. Tasarım birçok alanda daha pürüzsüz olabilirdi. Kullanıcı dostu olması sizin için önemliyse, doğru yapan bir platform örneği görmek için ClickUp incelememizi okuyun.

Projectplace First Projesi

Kendi tahtamızı kurmak için Projectplace’in eğitiminden geçmek çok daha iyiydi. Görevleri kolayca oluşturabilir ve değiştirebilir, ayrıca görünümler arasında geçiş yapabiliriz.

Görevleri sıralamanızı sağlayan birçok filtre vardır. Burada birkaç kullanışlı seçeneğiniz vardır ve belirli bir kullanıcıya atanan veya atanmamış olanları ve zaman tahminleri olan veya olmayan tüm görevleri görüntüleyebilirsiniz. Projectplace’in kullanmanıza izin verdiği bilgi türlerinin çoğunu da arayabilirsiniz.

Ekibimize üye eklemeye çalışmak normalden daha zordu. İlk başta bir ad girdik ve formatın geçersiz olduğunu belirten bir mesaj aldık. Bir e-posta adresi girdiğimizde de aynı şey oldu.

Test ettiğimiz hemen hemen her araç, başka kullanıcılar eklemeyi kolaylaştırır. Birçoğu sizi bunu yapmaya teşvik etmek için kendi yolundan çıkıyor, bu yüzden Projectplace ile yapamadığımızı bulmak şok oldu.

Tek ekip üyesi olduğumuz düşünüldüğünde, bizi ekipten çıkarmak için adımızın yanındaki seçeneği tıklarsak ne olacağını merak ettik. Belki de proje çok zor durumda kalacaktı. Öğrenmeye cesaret edemedik. Sonunda, ayrı bir “üyeler” sekmesinde bir “davet et” düğmesi bulduk, böylece projemizi doldurabildik.

Arayüz parlak ve havadar. Renkler yumuşak ve çok fazla beyaz alan var. Metin daha büyük olabilir, ancak okunması zor değildir. Endişe verici bir şekilde, kullanırken büyük gecikmelerle karşılaştık. “Kartlar” sayfasına gitme zaman aşımına uğradı ve etrafımızı tıklarken 10 saniye yukarı beklemek zorunda kaldık..

Daha önce de belirtildiği gibi, örnek proje, tahsis edilmiş 25GB’ımızın 400MB’ından fazlasını kullandı, bu çok fazla, bu yüzden belki de kaputun altında olabileceği kadar verimli değil.

Projectplace’in destek sayfasında, gecikme test cihazını içeren teknik bir bölüm vardır, bu nedenle hız, daha önce sorun yaşadığı bir şeydir. Ayrıca sistem gereksinimleri ve kesintileri hakkında bilgi verir.

Hız sorunları ve istediğimiz kadar işe yaramayan birkaç şey bulsak da, işleri yapmak ve değiştirmek için arayüzü kullanmak iyi çalışıyor ve genellikle sezgisel. Platformu tanıdıktan sonra işleri hızlı ve kolay bir şekilde halletmek için çok fazla alan var.

Gezinti kendine özgüdür. İstediğiniz görünümleri nasıl bulacağınızı öğrenmeniz gerekir, çünkü tıklama ve keşfetme her zaman olması gerektiği kadar net değildir. Bir noktada, bir görevi yanıt vermemek için tıkladık ve birkaç kez tekrar denedikten sonra, görev odak alanı yanıp sönmeye başladı. İşleri normale döndürmek için uzaklaşmak zorunda kaldık.

Kullanılabilirliği artıran ve yeni taçlandırılmış genel favori proje yönetim aracımız olan alternatif bir platform için monday.com incelememize göz atın..

Projectplace, kullanıcı dostu olma konusunda iyi bir puan alır. Bireysel bileşenler iyi çalışır, ancak navigasyon kafa karıştırıcıdır ve hatalar ve yavaşlamalar genel deneyimi etkiler.

Maliyet

Projectplace, kullanıcı başına aylık 29 ABD doları olan tek bir düzenli plana sahiptir. Bu ucuz değil, ancak sistemi en azından basit. Fiyatlandırma sayfasında “yalnızca ABD müşterileri” yazılı metin var, ancak desteği bize yalnızca fiyatlandırmayı ifade ettiğini ve platformun dünyanın her yerinde kullanılabilir olduğunu söyledi..

projectplace-fiyat

Ayrıca, çeşitli ekstra özellikler içeren ve “askeri düzeyde güvenlik” özelliğine sahip bir işletme katmanı vardır. Fiyatı görüşmek için doğrudan Projectplace ile iletişime geçmeniz gerekir.

Büyük ekipler için ucuz bir platformla ilgileniyorsanız, Basecamp incelememize göz atın.

Kontrol etmek istiyorsanız iki haftalık ücretsiz deneme var ve kredi kartı gerekmez. Ucuz veya ücretsiz bir katman iyi olurdu, ancak bir teklif vermemek bir anlaşma kırıcı değildir. Projectplace, basit sistemi ve ücretsiz deneme sürümü için iyi bir puan alıyor.

Güvenlik & Gizlilik

Projectplace, gizlilik söz konusu olduğunda birkaç güvence garantisi vermektedir. Projenizi sildikten sonraki 30 gün içinde verilerinizin güvenli bir şekilde silinmesini vaat eder. Ayrıca, gerekli iletişim bilgileriniz dışında hiçbir kişisel bilginizin satış veya destek personeli tarafından görülemeyeceğini vaat eder.

Şifrelemesi, isteseler bile verilerinizi sizden başka kimsenin görememesini sağlar. Her şeyi güvende tutmak için düzenli yedeklemeler yapar. Verileri kendi sisteminizde güvende tutmak için sabit sürücü kılavuzunuzu nasıl şifreleyeceğimize göz atın.

Gizlilik politikası, web sitesinin çoğuna kıyasla şaşırtıcı derecede okunabilir. Gizlilik politikası Projectplace’in ABD Gizlilik Kalkanı çerçevesine uyumunu açıklamaktadır. Projectplace’in sunucuları İsveç’te ve ABD Vatanseverlik Yasası gibi yasalardan veri korumanızı sağladığını iddia ediyor.

projectplace-DSAR

Verilerinizin kaldırılmasını istemeniz durumunda “veri konusu erişim isteği portalı” na bir istek gönderme seçeneği bulduk. Bu işlemi kendimiz gerçekleştirmedik, ancak prosedürü gerçekleştirmeyi ihmal ederseniz verilerinize ne olacağını merak ediyoruz..

Kullandığınız form Projectplace’in şartlar ve koşullar sayfası kadar rahatsız edici değil, aynı zamanda kolay da görünmüyor. Yine de, eğer bakarsan orada.

Projectplace, size depoladığı bilgileri .json veya .xml biçiminde görüntüleme seçeneği sunar. .Xml seçeneği bizim için çalışmadı, ancak .json çalıştı. İtiraz ettiğimiz hiçbir şey yoktu, özellikle kayıt olmak için telefon numaramızı girerken eksik fikirli hatalarımızdan bir başkasını yapmış olduğumuz için.

Çevrimiçi hizmetlere hangi bilgileri sızdırdığınız konusunda endişeleriniz varsa gizlilik makalenizi nasıl koruyacağımızı okuyun.

Depolama için AES 256 bit şifreleme ve taşıma için TLS kullanır, yani verileriniz güvende ve güvenlidir. Ayrıca yüzde 99,98 çalışma süresine sahiptir, bu nedenle kesintiler nadir olmalıdır. ISO 27001 sertifikasına da sahiptir..

Ekibinizin şifre gereksinimlerini özelleştirebilirsiniz, ancak çok fazla seçenek yoktur. Ayrıca SAML tabanlı tek oturum açma özelliği de elde edersiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulaması vardır ve parolanız tehlikeye girerse size ek bir koruma katmanı sağlar. Siber suçlardan korunmanıza yardımcı olur.

Projectplace, güçlü şifrelemesi, iki faktörlü kimlik doğrulaması ve verilerinizi güvende tutma taahhüdü nedeniyle güvenlik ve gizlilik açısından iyi puanlar veriyor.

Hizmet & Destek

Takılırsanız, Projectplace’in menüsünde “yardım” ve “müşteri desteği” seçenekleri ile düşüncelerinizi paylaşmak istiyorsanız “geri bildirim” seçeneği bulunur.

“Yardım” seçeneğini seçtiğinizde, üzerinde bir bitkinin güven verici bir resmini içeren iyi tasarlanmış bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Oradan birkaç seçeneğiniz var.

Tanıtım videosu ve platformun nasıl kullanılacağını açıklayan çok sayıda ayrıntılı, metin tabanlı öğretici içeren bir “başlangıç” sayfası var. Metin ve video tabanlı cevapların bir karışımına bağlantı veren yaklaşık 25 soru içeren bir SSS var. İhtiyacınız olabilecek her şeyi açıklayan yaklaşık 27 video ve makale de var.

“Müşteri desteği” sayfası da benzer şekilde kapsamlıdır. Doğrudan temasa geçmek istiyorsanız, bir iletişim telefon numarası, bir iletişim formu ve canlı sohbet sunulur, böylece yardıma ihtiyacınız varsa birçok seçeneğiniz vardır. Anglosphere ve kuzey Avrupa’yı kapsayan ve her biri özel telefon numaralarına sahip altı dilde destek verilmektedir.

Projectplace’e açıklamak istediğimiz birkaç konu hakkında bir soru sormaya çalıştık. Canlı sohbetini denediğimizde – hafta içi 8: 20’de. Doğu Standart Saati – hiçbir temsilcisinin müsait olmadığını belirten bir mesaj aldık.

Sorgumuzu bunun yerine destek formu aracılığıyla gönderdik. Gönder’i tıkladıktan sonra, sorgumuzun alındığını bildirmeden “müşteri başarı merkezine” gönderildik. Yine de aynı gün bize geri döndü.

Kabarcık yanıt sürelerine sahip bir servise ihtiyacınız varsa, Wrike incelememize bir göz atın. Ekibi sadece üç dakika içinde araştırmamıza geri döndü.

Projectplace, web seminerlerinin yanı sıra eski web seminerlerini görüntüleme şansı da sunar, ancak bunların çalışmasını sağlayamadık. Özellikle web seminerine kayıt olmak zorunda kaldık, ancak ayrıntılarımızı doldurduktan sonra, sorunlarımız için bir “video kullanılamıyor” mesajı aldık.

Projectplace ayrıca teknik incelemeler ve e-kitaplar da sunmaktadır. Can sıkıcı bir şekilde, bireysel kayıt ve kayıt gerektiriyorlar ve ayrıca verilerimize dayanarak önerilen eşleşmeler listesinden şirketimizi doğrulamamız istendi..

Platforma geçmek istediğiniz büyük bir ekibiniz varsa, güçlü bir katılım ve eğitim seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Çevrimiçi eğitime ek olarak ekibinin sizinle birlikte yerinde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Platformdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için danışmanlık da mevcuttur.

Projectplace her tabanı kapsar. Platformla ilgili yardım alma konusunda seçenekleriniz vardır. Her şey düzgün çalışmıyor, ancak çok sayıda yardım malzemesi var ve desteği bize hızlı bir şekilde yanıt verdi. İyi bir puan alır.

Son düşünceler

En iyi proje yönetimi yazılımı, arayüz ve kullanılabilirlik söz konusu olduğunda çoğu şeyi doğru bir şekilde alır. Projectplace çok fazla hata yapıyor, ancak çok daha güçlü bir platform olmaktan sadece birkaç hata düzeltildi.

Gizlilik ve güvenliğin yanı sıra hizmet ve destek üzerinde de başarılıdır. Kullanılabilirlikte iyileşebilir, ancak bir felaketten uzaktır. Bir kez asın, bol miktarda güç sunuyor ve kontrol etmeye değer. Yine de başka yerlerde daha iyi deneyimler yaşadık.

Projectplace’i kullanmayı denediyseniz, lütfen aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me