Podio İncelemesi – Güncellendi 2020

Podio İncelemesi

Podio, en iyi proje yönetimi yazılımı arasında uzun boylu duran güçlü ve esnek bir araçtır. Kullanımı kolaydır, sezgisel bir düzene sahiptir ve büyük girişimleri planlamayı basitleştirir. Bununla birlikte, bu Podio incelemesinde okuyabileceğiniz gibi, bazı çok spesifik özellikler eksik ve destek geliştirilebilir.


En iyi proje yönetimi-yazılım

Podio, ekibinizle işbirliği ve iletişim için birçok araç sunan son derece saygın bir proje yönetim platformudur. Birçok şablon ve entegrasyon ile çok yönlüdür. Bu Podio incelemesinde, yeteneklerinin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını öğreneceksiniz.

Podio Danimarka’da 2009 yılında bağımsız bir ürün olarak piyasaya sürüldü, ancak 2012’de Amerikalı yazılım devi Citrix tarafından satın alındı. O zamandan beri platformu kullanan 500.000’den fazla ekiple güçlenerek güçlendi..

İşletmenizi idare etmesine izin vermeyi seçerseniz iyi bir şirkettesiniz. Podio, Sony, Volvo ve NFL dahil olmak üzere iyi bilinen bir dizi müşteriyle övünür (NFL’yi çevrimiçi izleme hakkındaki makalemize göz atın)..

Rekabetle nasıl karşılaştırıldığını görüyoruz. Tl; dr, Podio’yu çok sevdik. Benzersiz özelliklere sahiptir, ancak diğer platformların sahip olduğu şeylerden yoksundur. Bazı işletmeler için mükemmel bir seçim olacaktır ve içermediği belirli bir özelliğe ihtiyacınız yoksa, kontrol etmeye değer.

Podio için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Podio, projeler ve uygulamalar içeren çalışma alanları etrafında inşa edilmiştir. Bunlar yoğun bir şekilde özelleştirilebilir ve ihtiyacınız olanı yapmak için ayarlanmış şablonlar oluşturmanıza olanak tanır.

Varsayılan proje, sorumlu bir ekip üyesi atamak için istediğiniz alanı yeniden adlandırabileceğiniz ve ekip üyesi alanları ekleyebileceğiniz bir alan içerir..

Bunu metin alanlarından çeşitli istatistik ve dosyalara kadar her tür alanla yapabilirsiniz.

Verileri hesaplamanızı sağlayan hesaplama alanları da vardır. Bu, otomatik olarak diğer alanlardan oluşturduğu değişkenleri kullanmanızı sağlayan güçlü bir özelliktir. Yazarken size birçok yararlı öneri sunar, bu da bazı tahmin işlemlerini sürecin dışına çıkarır.

Podio hesaplama

Özelliği, karmaşıklığı nedeniyle istediğimiz kadar tam olarak keşfetmedik, ancak Podio ile çalışanlar, diğer birçok aracın tekliflerinin ötesine geçmek için hesaplamaları kullanabilecektir. Yine de sınırlamaları vardı. Örneğin tarih ekleyemedik veya çıkaramadık, ancak böyle bir özelliğe sahip bir öğrenme eğrisi var.

Yaptıklarınızı son derece özelleştirebilme yeteneği, monday.com’un da bu konuda iyi olduğunu hatırlattı. Daha fazla bilgi için monday.com yorumumuza göz atın.

Diğer hizmetlere bağlanmak istiyorsanız, Evernote, Dropbox ve Office 365 dahil olmak üzere bir düzine seçeneğiniz vardır. Bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Evernote incelememizi ve Dropbox incelememizi okuyun..

Özellik setini daha da genişletmek için, Podio’yu özelleştirmek için birçok uzantı var, ancak çoğu ek ücret alıyor.

Podio, ücretsiz sürümünde bile sınırsız depolama alanı sunar, bu da ekip üyeleri arasında dosya paylaşmanın mükemmel bir yoludur. Maksimum 100 MB dosya boyutu vardır, ancak büyük dosyalarınız varsa sınırı aşmak için başka bir hizmet kullanabilirsiniz.

Podio ile kullanmak için başka bir hizmet arıyorsanız bulut depolama karşılaştırmamıza bir göz atın.

Podio Görev Yönetimi

Görev yönetimi bazı platformların özellikleriyle eşleşmiyor çünkü bağımlılık yönetimi ve alt görevler mevcut değil. Bununla birlikte, olaylar arasında neden sonuç ilişkilerini ayarlamanıza izin veren iş akışları vardır, böylece projelerinizi yapılandırmak için bunları kullanabilirsiniz.

Bağımlılık yönetimine ihtiyacınız varsa, mükemmel bir alternatif için Wrike incelememize göz atın..

Podio, görevlerin nasıl atandığını kontrol etmek için size çok fazla esneklik sağlar, bu nedenle paylaşılan bir görev yöneticisi olarak iyi çalışır. Görevler zamanı geldiğinde de bildirim alabilirsiniz. Örneğin, son teslim tarihinden 24 saat önce size bir e-posta gönderebilir.

Kullanışlı bir sohbet kenar çubuğu dahildir. Ekranın sağ üstündeki simgeyi tıklayın ve kenar çubuğu görünerek kayar ve ekibinizdeki herkesle kolayca mesaj alışverişi yapmanızı sağlar. Sohbet alanından da davet gönderebilirsiniz, böylece kişi havuzunuzu genişletebilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla sohbet etmeyi kolaylaştıran başka bir proje yönetimi platformu hakkında bilgi edinmek için Basecamp incelememizi okuyun.

Podio’nun önümüzdeki günlerde veya haftalarda ne yapmanız gerektiğini gösteren bir takvimi ve hareket halindeyken kullanabilmeniz için Android ve iOS uygulamaları.

Podio-takvim

İşletmeniz yazılım tabanlı veya kendi geliştiricilerine sahip olacak kadar büyükse, Podio’nun çeşitli programlama dilleri için API’ları ve mobil platformlar için SDK’ları vardır, böylece onunla kolayca çalışan uygulamalar oluşturabilirsiniz. Çoğu kullanıcının buna ihtiyacı yoktur, ancak platformu daha fazla genişletenler için güçlü bir özelliktir.

Podio’nun ilginç özellikleri var, ancak bazılarının sahip olmak isteyeceği birkaç şey yok. Burada yüksek puanlar veriyoruz, çünkü bazı kullanıcılar için harika bir eşleşme olacağını düşünüyoruz, ancak ücretli bir plana kaydolmadan önce ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalısınız..

Podio Özelliklerine Genel Bakış

Podio Logosupodio.com

Aylık 900 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri
Çok yönlü şablonlar

Takım büyüklüğü sınırı
Sınırsız

Depolama alanı
Sınırsız GB

Genel

Ödeme
Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama
Sadece ShareFile ile

Şifreleme
AES-256

SOC sertifikası

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

Kaydolmak kolaydır. Bilgilerinizi doldurduktan sonra, Podio’nun temellerini açıklayan kısa bir karşılama sürecinden geçeceksiniz. “Çalışma alanları” etrafında düzenlenmiştir. Kendi uygulamalarını içerebilirler. Başladığınızda, farklı uygulamalarla sizin için üç çalışma alanı ayarlanır, böylece onlarla oynayabilir ve neler sunmaları gerektiğini görebilirsiniz.

Podio-app-pazar

Uygulamalar, projeler, toplantılar, kişiler veya başka herhangi bir şey olabilecek öğeleri düzenlemenize izin verir. Temelde şablonlar olarak işlev görürler, bu yüzden onlara uygulama çağırmak biraz yanıltıcıdır. Geniş bir kategori yelpazesinde mevcut olan birçok seçenek vardır, bunlar arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda önceden tanımlanmış işlevsellik sağlar.

Podio-intro

Giriş sizi yeni bir proje ekranına götürür, burada kendinize ait bir şey oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Podio-yeni-proje

Her projeye bir son tarih verebilir ve projeden sorumlu olacakları görevlendirebilirsiniz. Nelerin başlatıldığını ve bittiğini gösteren bir durumun yanı sıra projelerinizi sıralamanıza olanak tanıyan etiketler de vardır.

Projelere görev ekleyebilir ve yaptıklarınızın bir listesini görüntüleyebilirsiniz. Standart görev oluşturma ekranını kullanmaya ek olarak, bilmek kolay olan “T” düğmesine basarak istediğiniz zaman görev oluşturabilirsiniz..

Podio-görevler

Görevler belirli bir ekip üyesine atanabilir ve bir bitiş tarihi verilebilir. Dosyalar eklenebilir ve görevleri gruplara ayırmak için etiketler kullanılabilir. Görevler, oluşturulduktan sonra farklı çalışma alanlarına da atanabilir, böylece daha sonra yapmanız gerekirse işleri kolayca yeniden düzenlemenize olanak tanır.

Podio Özel Görevleri

Çoğu proje yönetimi yazılımı her şeyi tüm ekip üyeleri için görünür hale getirir, ancak Podio yalnızca görebileceğiniz özel görevler oluşturmanıza izin verir. Bir doğum günü partisi düzenliyorsanız veya patronunuzun ne yaptığınızı tam olarak bilmesini istemiyorsanız bu yararlıdır.

İsterseniz genel görevlere özel etiketler bile ekleyebilirsiniz. Belki de her şeye bir gün atamak istersiniz, ancak bunu başkalarıyla paylaşmanız gerekmez, örneğin.

Ayrıca, herkesin diğerlerinin ne yaptığının ayrıntılarını gözden geçirmek zorunda kalmamasına yardımcı olabilir, böylece kendi görevlerine ve grup genelinde paylaşılanlara odaklanmalarını sağlayabilir..

Görevler tekrarlanacak şekilde ayarlanabilir, böylece düzenli olarak yapmanız gereken şeyler otomatik olarak atanabilir. Yapmanız gereken şeylerin döner bir kapınız varsa, bu size büyük miktarda zaman kazandırabilir.

Bilgisayarınızdan ve Google Drive, Dropbox, Evernote ve yarım düzine başka depolama hizmetinden de dosya ekleyebilirsiniz (Google Drive incelememizi okuyun). Bu hizmetlerin işletmenize nasıl yardımcı olabileceğini görmek ve hangisinin size en uygun olduğunu öğrenmek için ekipler için en iyi çevrimiçi depolama alanımıza göz atın makalesi.

Eğitici, sizi kendi proje alanınızı ekleme işleminde size yol gösterecek şekilde proje özelleştirme sistemine gönderir. Bundan sonra, kendi başınıza başlamanızı sağlar.

Podio’ya baktığınızda, arayüzün düzenli ve profesyonel görünümlü olduğunu göreceksiniz. Metin ve simgeler küçük ancak okunabilir ve işlerin ne yaptığını açıklayan çok sayıda açılır metin var.

Podio-pop-up

Çoğu zaman, bir özelliği ilk kez kullandığınızda yardım görünür. Açılır pencereler, klavye kısayolları gibi yararlı işaretçilerin yanı sıra ne yapmanız gerektiği hakkında kısa bir açıklama sunar..

Podio-projeler

Üst ekranda projeleri, etkinlikleri, çıktıları ve toplantıları görüntülemenizin yanı sıra sunulan çeşitli menülere ve seçeneklere erişmenizi sağlayan birkaç sekme bulunur.

Podio Arayüzü

Kullanıcı arabirimi öğeleri net ve iyi düzenlenmiştir ve Podio size bolca rehberlik sunar. Bize ekstra bilgi veren kenar çubuğundaki ipuçlarını görmek güzeldi. Sunulan bilgiler genellikle kullanışlıdır ve hareket halindeyken öğrenmenin iyi bir yoludur.

Çok fazla zorluk çekmeden çoğunun ne yaptığını anlayabilirsiniz. Her şey ilk denemede çalıştı ve kullandığımızda büyük hatalarla karşılaşmadık. Bazı açılır menüler doldurulurken hafif bir gecikme fark ettik, ancak kullanıcı arayüzü çoğu zaman duyarlı ve hızlıydı.

Bir şeye tıkladığımızda ve farklı bir ekrana taşındığımızda forma girmiş olduğumuz bilgileri bir kez kaybettik. Bu gibi durumlarda bir uyarı almak güzel olurdu.

Her ne kadar bireysel ekranları iyi olsa da, her şeyin birbirine nasıl uyduğu her zaman açık değildir; Size verdiği yardımın çoğu iyi, ancak başlangıçta çok fazla örnek proje oluşturulduğunu gördük, bu da işe başladığımızda işimizi bulmayı zorlaştırdı.

Kullanımı kolay bir proje yönetimi uygulamasına iyi bir örnek için Asana incelememizi okuyun. Ayrıca, tüm iş akışınızı bir bakışta görmenizi sağlayan basit bir şey arıyorsanız, Trello başlangıç ​​kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz..

Podio, ezici olmadan güçlüdür ve kullanıcı dostu kalırken çok sayıda özellik sunmayı başarır. Kendini iyi sunar ve gerektiğinde size yardımcı olur. Kullanıcı Arayüzü, kullanıcısı olmadan sezgiseldir. Bu alanda iyi puan alıyor.

Çok fazla potansiyeli olan ve kalkmak için çok zor olmayan bir şey istiyorsanız Podio öneririz.

Maliyet

Çok fazla harcamak istemiyorsanız, Podio mükemmel bir seçimdir. Ücretsiz planı denemenize izin verir ve en fazla beş ekip üyesi içerir. Ücretli planlar kullanıcı başına aylık 9 $ ile 24 $ arasında değişir ve bu da rakiplerinin çoğunu yener. Her yıl ödeme yaparsanız, listelenen fiyatlardan ayda birkaç dolar tıraş edebilirsiniz.

Ücretsiz plan, uygulamalardan, çalışma alanlarından ve görev yönetimi özelliklerinden yararlanmanızı sağlar. Podio bunlarda iyidir, bu nedenle ayak parmağınızı suya batırmak ve temelleri hissetmek kolaydır.

Temel ücretli plan, web sitesine sınırsız harici kullanıcı eklemenize izin verir, bu nedenle, yalnızca bilgileri görüntülemesi gereken birçok insanınız varsa, size bir ton para kazandırabilir. Ayrıca, öğeler üzerindeki kısıtlamaları kaldırır ve kullanıcı yönetimi özellikleri ekler. Artı düzeyinde, size başka bir organizasyon düzeyi sağlayan iş akışları ayarlayabilirsiniz.

Son olarak, Premium düzeyde görsel raporlar ve kişi senkronizasyonu elde edersiniz. Ayrıca, günlük ve aylık satış hedeflerinize ne kadar yakın olduğunuzu görmenizi sağlayan harika görünümlü interaktif satış panoları da alırsınız..

Podio’nun hangi ödeme yöntemlerini kabul ettiğini öğrenmek için destekle iletişime geçmemiz gerekti çünkü web sitesinde bilgileri bulamadık. Bunu yaptıktan sonra, sadece kredi kartı aldığını söyleyebiliriz.

Podio, makul fiyatları ve sınırsız harici kullanıcıları nedeniyle maliyette iyi puan alıyor.

Güvenlik & Gizlilik

Güvenlik teknik incelemesine göre Podio, dosyalarınızı güvende tutacak depolama için AES 256 bit şifreleme kullanır. Tüm bağlantıları SSL gerektirir, böylece web üzerinden kullanırken koruma elde edersiniz. SSL hakkında daha fazla bilgi için web sitesi güvenliği hakkındaki makalemizi okuyun.

Yedekleme, ücretli olmayan ücretli bir uzantı gerektirir. Verilerinizi korumak sizin için önemliyse ve olması gerekiyorsa ipuçları için en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerimize göz atın.

İki faktörlü kimlik doğrulama varsayılan olarak kullanılamaz, ancak bunu almak için ShareFile entegrasyonunu kullanabilirsiniz. Sahip olmanın neden iyi olduğu hakkında daha fazla bilgi için iki faktörlü kimlik doğrulama kılavuzumuzu okuyun. Özelliğe ihtiyacınız varsa hangi seçeneklere sahip olduğunuzu görmek için en iyi 2FA uygulamalarına bakmak da isteyebilirsiniz.

Podio Gizliliği

Podio, yasaların gerektirdiği ölçüde size haklar verdiğini söyleyen uzun bir gizlilik politikasına sahiptir. Avukat değiliz, ancak gizliliğimizi sağlamaktan ziyade Citrix’in kullanmasına izin verilen şeyleri bize bildirmeye yönelik görünüyordu..

Örneğin, açıklananlar dışında verilerinizi satmadığını veya ifşa etmediğini, daha sonra düşünebileceğimiz hemen hemen her üssü kapsayan 11 mermi noktasının nasıl yapıldığını açıklamaya devam ettiğini söylüyor. Kişisel verilerinizi ortak pazarlama ve satış ortaklarıyla paylaştığını belirtiyor..

AB-ABD Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nden bahseder. Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD. Gizlilik Kalkanı, ancak bölümler, verilerinizi korumak için elinden gelen her şeyi yaptığını belirtmekten ziyade yükümlülüklerini sınırlamakla ilgili gibi görünen yasal bilgilerle doludur. SOC sertifikasyonu için de kanıt bulamadık.

Bilgilerinizi kurumlardan ve hükümetlerden uzak tutmak istiyorsanız, iyi tavsiye için çevrimiçi gizlilik kılavuzumuzu okuyun.

Gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda, Podio’da şifreleme vardır, ancak bu alanlara odaklanmış görünmüyor ve varsayılan olarak iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmuyor. Gizlilik politikasını kabul ettiğimiz, verilerinizi istediği kişilerle paylaşabilmesidir..

Bu sorunlara rağmen, bir ihlal tarihi bulamadık. Bunun için iyi bir puan alır, ancak iyileştirme için yer vardır.

Hizmet & Destek

Bir destek isteği göndermeniz gerekiyorsa, bunu yapmak için basit bir form vardır. Telefon ve e-posta desteği sunulmaz.

Bir forum var, ancak desteğin yavaş yanıt süreleri hakkında birçok cevaplanmamış soru ve şikayet gördük. Destek ekibi doğrudan sorgumuza hızlı bir şekilde yanıt verdi, ancak satış ekibi kullanılabilir ödeme yöntemleriyle ilgili olarak bize geri dönmedi.

Podio’nun özelliklerini nasıl kullanacağınızı öğreten 19 iyi öğretici video var. Web seminerleri vaat ediliyor, ancak daha eski videoların videoları mevcutken, en sonuncusu 2016’daydı, bu yüzden bunlara katılmak istiyorsanız nefesinizi tutmayın.

Bir SSS de var, ancak çok fazla soru içermiyor, orada ihtiyacınız olan cevapları bulma konusunda iyi şanslar.

Podio’nun yanıt süresini kontrol etmek için bir test sorusu gönderdik. Yerleşik yedekleme seçeneklerinin bulunmamasıyla ilgili sorgumuz yaklaşık iki saat içinde yanıt aldı ve verileri kendimiz yedeklemenin birkaç yolu önerdi. Ödeme seçenekleriyle ilgili başka bir soruya hızlı yanıt geldi, ancak yanıt o kadar da yardımcı olmadı.

Genel olarak, desteğin kötü olmadığını hissettik, ancak bu konuda da olağanüstü bir şey yok. Destek sorgularımıza hızlı yanıtları nedeniyle ortalamanın üzerinde bir not alıyor.

Son düşünceler

Podio, verilerinizi yönetmek için güçlü şablonlar oluşturmanıza olanak tanır. Bunu kullandığımız en güçlü araçlardan biri olarak görüyoruz, çünkü bilgilerinizin sunulma şeklini özelleştirmenizi sağlar. Diğer platformlarla nasıl karşılaştırıldığını görmek için en iyi proje yönetimi yazılımı topluluğumuza göz atın.

Görmek istediğimiz özellikler açısından birkaç boşluk var ve destek geliştirilebilir, ancak genel olarak etkileyici bir platformdur.

İnce ayarlanabilen ve gelişmiş özelleştirme özellikleri sunan bir şey arıyorsanız, Podio mükemmel bir seçimdir. Şablonlarına kod güdümlü alanlar ekleme yeteneği bizim için göze çarpan bir özelliktir ve yalnızca size ısmarlama alanlar sunan araçlarda imkansız olacak şekilde kullanmanızı sağlar..

Podio’yu hızlı bir şekilde döndürdüyseniz veya gelişmiş özelliklerinden yararlandıysanız, yorumlardaki deneyiminizi bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map