monday.com İnceleme 2020: Fiyatlandırma, Özellikler ve Karşılaştırma

monday.com İnceleme

monday.com, önyükleme için iyi işleyen, son derece verimli ve aynı zamanda uygun fiyatlı bir proje yönetim aracıdır. Tek dezavantajı, görevin parçalanması zor olmasıdır, ancak aksi takdirde bu programın sizin için bir şansı olabilir. Tüm ayrıntılar için tam monday.com incelememizi okuyun.


En iyi proje yönetimi-yazılım

2014 yılında başlatılan monday.com, proje yönetimi pazarında nispeten yeni bir oyuncu. Bu pazartesi.com incelemesinde, rekabete nasıl şekil verdiğini göreceğiz.

New York ve İsrail merkezli ekipler tarafından üretilen şirket, 141 ülkedeki kullanıcılara sahiptir ve bunu kullanan Carlsberg, Philips ve DHL gibi şirketler de dahil olmak üzere 80.000 müşteriye sahiptir..

Tasarımı mükemmel ve özellik seti etkileyici. Çok pahalı da değil. Tarzla uyumlu bir madde olup olmadığını görmek için bir göz atacağız. Okumayı bekleyemeyenler için, size gizli bir önizleme yapacağız ve monday.com’un beklediğimizden daha fazlasını sunduğunu söyleyeceğiz.

Genel kalitesi ile etkilendik. Uygun fiyatlarla mükemmel özellikler sunar ve yeni bir proje yönetim aracı için piyasadaki herkes tarafından dikkate alınmalıdır. Etkili olmasının yanı sıra kullanımı da kolaylaştırarak kullanıcıları için değerli bir varlık haline getirir..

Monday.com için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

monday.com, önemli özellikleri sadece daha pahalı planlarında mevcut olan ağır katmanlı bir hizmettir. Temel planı kanban görünümünü ve etkinlik günlüğünü içerir, zaman çizelgesi, takvim ve harita görünümleri Standart katmanda açılır.

Kanban görünümü, kanban tabanlı Trello yazılımına benzer şekilde öğeleri bir yerden bir yere taşımanıza olanak tanır. Bununla ilgili daha fazla bilgi için Trello başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

Pazartesi-görünümler

Profesyonel düzeyde zaman izleme ve grafik görünümlerini alırken, Enterprise kullanıcıları VIP desteği, bire bir eğitim ve diğer birçok özelliğe sahip olurlar. Görünümler gerektiğinde eklenebilir, böylece çalışma alanınızı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Tüm planlar bir miktar depolama alanı içerir, Temel hizmet 5GB sunar, Standart plan 50GB sağlar ve Pro ve Enterprise size istediğiniz kadar verir. Pro planındaki beş kullanıcı için 59 ABD doları olan depolama alanı, tek başına mükemmel değer sağlar.

Uzman sağlayıcıların monday.com’un size sunduklarıyla nasıl eşleştiğini görmek için ekipler için çevrimiçi depolama makalemize göz atın..

Dropbox, Slack, Trello ve Zapier gibi birçok platformla da bütünleşir. Slack’i monday.com ile kullanacaksanız, monday.com’un 500MB dosya boyutu sınırını aşmak için bir bulut depolama hizmeti kullanmak isteyebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için Slack için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun.

Pazartesi-entegrasyonlar

Monday.com’daki projeleriniz kurullara dayanır. Pano, monday.com’un tanımladığı gibi gruplanmış öğelerden veya “bakliyatlardan” bağımsız bir ekrandır. Bakliyat, düzeltilmesi gereken hatalardan çözülmesi gereken görevlere kadar her şey olabilir. Onları ve gruplarını istediğiniz gibi arayabilirsiniz.

Grupları, her öğeye farklı şeyler ekleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Tarihler, kişiler, etiketler ve diğer şeyleri içerebilir. Sistemin gücünün çoğu, istediğiniz öğeyi atayabileceğiniz ve her öğenin birden çok örneğini kullanabileceğinizdir..

Örneğin bir şey için başlangıç ​​ve bitiş tarihi istiyorsanız iki tarih ekleyebilirsiniz. Birisine görev atamak isterseniz bir kişi ekleyin veya bunun üzerine bir yönetici atanmasını istiyorsanız iki kişi ekleyin.

Renkli etiketler bir durum sistemi olarak kullanılabilir. Durum başlığı, etiketler ve renklerinin tümü düzenlenebilir, böylece bu sistemi çok şey yapmak için kullanabilirsiniz.

monday.com temel işlemleri yapmayı kolaylaştırır, ancak istediğiniz şeyse panolarınıza daha fazla işlevsellik oluşturmak için kullanılabilir. Çok fazla esneklik sunar ve panolarınızı ihtiyacınız kadar basit veya karmaşık bir araca dönüştürmenize izin verir.

Tek dezavantajı, heyecanlı yöneticilerin panolarını işaret edecek şeylerle doldurduğunu görebilmemizdir, ancak bunun için monday.com’u eleştirmek zordur. İnsanlar halıda tuğla bıraktığında Lego’yu suçlamak gibi bir şey olurdu.

Panoları bir bütün olarak veya sadece bir yapı olarak çoğaltabilirsiniz, bu nedenle bir sistem kurmak ve bunu kuruluşunuza sunmak istiyorsanız, bir ekibin test etmesini, ardından oluşturduğunuz şeyi diğer ekiplere göndermesini sağlayabilirsiniz. Kartlar da Excel’e aktarılabilir, böylece platforma kilitlenmezsiniz.

Talihsiz olan bağımlılık yönetiminden yoksundur, çünkü bu proje yönetimi kategorisinde sınıfının en iyisi için güçlü bir aday olacaktır. monday.com, destek sayfalarında geçici çözümler önerir, ancak bunlar hantaldır.

Bağımlılık yönetimi içeren monday.com gibi kullanıcı dostu bir araç istiyorsanız, Asana incelememize göz atın..

Alt görevler de eksik, ancak monday.com, alt görevlerin kötü olduğunu düşündüğü için tasarım gereği olduğunu iddia ediyor. İkna olmadık, ancak yaklaşımının etkili olduğundan ve çok şey yapmanıza izin verdiğinden şüphe yok. Ayrıca, kötü bebekleri tasarım kararlarını gerekçelendirirken tartışmaya getirmek isteyen geliştiricileri de onaylıyoruz. Kötü bebekler kötü.

monday.com menünüze özel bir başlık eklemek gibi birkaç özelleştirme özelliği sunar. Renk düzeninizi seçmek veya tahta arka planlarınızı ayarlamak gibi birkaç seçenek daha görmek istiyoruz.

monday.com Özelliklerine Genel Bakış

monday.com Logosumonday.com

Aylık $ 2500’dan başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri

Takım büyüklüğü sınırı
Sınırsız

Depolama alanı
Sınırsız GB

Genel

Ödeme
Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
AES-256

SOC sertifikası

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

monday.com bir kullanıcı arayüzü ana sınıfıdır. Kullanılabilir bir araç yapmak isteyen herkes buna bir göz atmalıdır. Tasarımı davetkar, açık ve modern. Tarayıcıda kullanıldığında Fisher-Price oyuncağı gibi hissetmeden tablet dostu bir berraklığa sahiptir..

Düzen, vurgulamak için çok fazla beyaz alan ve yumuşak renkler kullanır. Kullanıcı arayüzü, gezinmeyi kolaylaştıran iyi düşünülmüş simgelerle kaygan. Web sitesi birçok kullanım durumunu açıklar ve şablonlarla eşleştirilir, yani onu kullanmanın birçok yolu vardır. Şablonlar hızlı bir şekilde başlamanızı sağlar.

Denemeye kaydolmak basit. E-posta adresinizi doğruladıktan sonra, ekip boyutunuz ve ne yaptığı hakkında birkaç soru ile karşılaşırsınız. Ekibiniz, ekibinizin adını temel alarak kendi alt alan adını alır ve bu da erişmeyi kolaylaştırır.

Başlarken, neyi tıklayacağınızı ve nasıl başlayacağınızı açıklayan metni anlatan yararlı animasyonlu rehberlik alırsınız. Kaybolma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Pazartesi başlangıç

Ayrıca size önerilen şablon seçenekleri sunar. Bunları seçmek hızlı ve hızlıdır ve ekran görüntülerini ve her birinin özellikleri hakkında bilgileri hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bu, size seçim yapabileceğiniz şablon başlıklarının listesini veren platformlardan daha bilinçli bir seçim yapmanızı sağlar.

Pazartesi-şablon

Bunlardan 70’inden fazlasıyla, işletmeniz için en uygun olanı bulma şansı çok yüksek.

Kullanıcı arayüzü, gezinmek için rahatsızlık duymadan ekrana çok sıkmakla iyi bir iş çıkarıyor. Kontroller ve simgeler beklediğiniz şeyi yapar ve işaretçinizi üzerine getirdiğinizde emin olmadığınız her şeyi açıklayan kullanışlı açılır metin görünür.

Bir arayüzde hareket ederken kontrollerin rengini değiştirmek standarttır, ancak monday.com, bir şeyi tıkladığınızda ne olacağını gösteren ince ayrıntılar ve küçük animasyonlarla daha da ileri gider.

Örneğin, düzenleme denetiminin üzerine fareyle, düzenlenecek metnin etrafına kesik çizgili bir kutu yerleştirilir. Açılır bir iletişim kutusu açan bir kontrolün köşesinde küçük bir sayfa çevirme animasyonu bulunur. Bu dokunuşlar her yerde ve aracın ezici olmadan güçlü bir arayüz sunmasına izin veriyor.

Bunu güçlü ancak çoğu zaman işlerin nasıl çalıştığını denemek için denemenize izin veren Wrike ile karşılaştırın. Bu programı çok seviyoruz, ancak UI tasarımı söz konusu olduğunda monday.com’dan öğrenebilir. Ne sunabileceğini merak ediyorsanız Wrike incelememize bir göz atın.

Çok fazla kapsam sunan araçların kullanımı nadiren kolaydır. monday.com bu kategoride en yüksek notu aldı.

Maliyet

monday.com’un dört ücretli planı vardır ve fiyatlarınız ekibiniz büyüdükçe artar. Temel plan beş kişilik bir ekip için ayda sadece 25 $ ‘dır. Takım büyüklüğünüzü iki katına çıkarırsanız bu neredeyse iki katına çıkar. Aylık 39 $ ‘lık Standart plan size çok daha fazla özellik sunar ve kullanıcı başına birçok araç ücretinden 9,99 $’ dan daha ucuzdur.

Monday.com’un beş kullanıcı için fiyatlandırması için aşağıdaki tabloya göz atın:

Ayrıca 14 günlük ücretsiz deneme sürümü var ve taahhüt vermeden önce denemenize izin veriyor. Kredi kartı olmadan da kaydolabilirsiniz. Pro planını seçmiş gibi test etmenize olanak tanır, ancak Enterprise özelliklerini içermez. Tüm Pro özelliklerini de içermediğini fark ettik. Örneğin, deneme süremiz boyunca Google uygulamaları kimlik doğrulaması devre dışı bırakıldı.

Pazartesi-karşılama

monday.com, fiyat rakipleriyle karşılaştırır. Yalnızca iki veya üç kişilik bir ekibiniz varsa, katmanlı fiyatlandırma avantajlı olmayabilir, ancak kullanıcı başına 9,99 ABD doları diğer hizmetler için tipik fiyat olduğundan, iyi fiyatlandırılır.

Büyük bir ekibiniz varsa ve fiyat bir faktörse, daha büyük gruplar için büyük bir değer olan Basecamp’a da bakmak isteyebilirsiniz. Basecamp incelememizde daha fazla ayrıntı var.

Proje yönetimi araçlarında olduğu gibi, monday.com da size e-posta göndermekten çekinmiyor. Kaydolduktan bir veya iki gün sonra ortaklarından birinden teklif aldık ve İngilizce ve Japonca (inceleyicinizin ikamet ettiği ülke) rehberler sunuyoruz. Bu pek de hoş karşılanmadı, ancak satış e-postalarını sevmiyorsanız uyarı alın.

monday.com büyük bir değerdir. Yine de ücretsiz bir teklifin olmaması utanç verici. Çok iyi bir ürün, herkesin ona erişimi olsaydı iyi olurdu. Bununla birlikte, bunu ticari amaçla kullanan kimsenin fiyattan düşeceğini düşünmüyoruz.

Güvenlik & Gizlilik

Güvenlik ve gizlilik için monday.com’un yayında birkaç ip var. Genel Veri Koruma Yönetmeliği ve AB-ABD ile uyumludur. Gizlilik Kalkanı. Ayrıca SOC2 Tip II güvenlik sertifikası ile birlikte iki ISO güvenlik sertifikasına sahiptir ve güvenlik bilgileri bağımsız olarak doğrulanır.

TLS v1.2 şifrelemesi, ağındaki verileri ve AES 256-bit’i depolama amacıyla korumak için kullanılır. Saldırılara da dayanabilmesini sağlamak için penetrasyon testi yapar.

Verileri saatlik olarak yedekler ve yedeklemelerini 25 gün boyunca tutar. Önemli verilerinizin kopyalarına sahip olmak akıllıca olacaktır, bu nedenle dosyalarınızı veri kaybından nasıl koruyacağınızı öğrenmek için en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri hakkındaki makalemize göz atın..

Yöneticiler güvenlik ayarlarını ayarlar panelinden özelleştirebilir. Meyve suyu sıkacağı seçeneklerinin birçoğu yalnızca Enterprise planında mevcuttur, bu nedenle en yüksek düzeyde kontrol isteyenler için yükseltme yapılması gerekir.

Pazartesi-admin

Kayıtları belirli bir alan adıyla sınırlandırabilir ve SAML ile Google uygulamaları kimlik doğrulamasını kullanabilirsiniz. Şifre politikanızın ne kadar katı olmasını istediğinize de karar verebilirsiniz. Tüm bu garip giriş ayrıntılarının nasıl saklanacağı hakkında daha fazla bilgi için en iyi şifre yöneticisi kılavuzumuzu okuyun.

Enterprise planındaysanız bir denetim günlüğü alabilirsiniz, böylece herhangi birinin hesabına girmekte sorun yaşayıp yaşamadığını kontrol edebilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulama standart olarak sunulur ve biri e-posta hesabınızın kontrolünü ele geçirirse size bir koruma önlemi verir. Bunun ne olduğundan veya neden önemli olduğundan emin değilseniz, iki faktörlü kimlik doğrulama makalemiz, işleri temizlemenize yardımcı olur.

monday.com, özellikle daha pahalı planlarda güvenlik özelleştirmesi için birçok seçenek sunar. Dosyalarınızı güçlü şifreleme ile korur ve düzenli olarak yedekler, böylece gizliliği veya güvenliği ile ilgili endişemiz yoktur.

Hizmet & Destek

monday.com kullanılabilirlik açısından harika bir araçtır. Kullanmanın ne kadar kolay olduğundan ve sağladığı rehberliğin ne kadar iyi çalıştığından çok etkilendik. Bununla birlikte, desteği kullanmanız gerekiyorsa, birkaç seçeneğiniz vardır.

Birincil temas yöntemi bir formdur. Bir e-posta adresi ve telefon numarası da sağlanmıştır, böylece korkunç sıkıntılardaysanız doğrudan birisiyle konuşabilirsiniz.

Pazartesi temas

7/24 destek verilmektedir, ancak 30 dakikadan daha kısa sürede garantili yanıt alabilmek için Enterprise kullanıcı olmanız gerekir. Yedi dakikalık standart bir yanıt süresi olduğunu iddia ediyor, ancak hesap türünüzden bağımsız olarak hızlı bir yanıt almalısınız.

Hafta ortasında saat 3 civarında Merkezi Standart Saatte destek için bir soruşturma gönderdik ve dört dakika sonra cevap aldık. Bundan daha fazlasını isteyemezsiniz. Bize yanıtta geri bildirim istediler, bu da anında yardım özelliğinin de yaptığı ve dikkat dağıtıcı bir şey.

Araç hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak pek çok kaynak vardır, bunlara çok çeşitli soruların yanıtlarını içeren geniş bir bilgi tabanı dahildir. monday.com’un anında yardım özelliği, bir sorgu girmenize olanak tanır ve siz yazarken bilgi bankasından potansiyel olarak faydalı birkaç makale sunar. İsabet oranı iyi, ama mükemmel değil. Sağlanan bilgiler açık ve eksiksiz.

Pazartesi-semineri

Öğrenme oturumları için başkalarına katılmanıza izin veren düzenli web seminerleri vardır. Bunlar, temel oturumların yanı sıra KG oturumlarını ve yeni özelliklere bakmak veya birden fazla ekiple çalışmak gibi belirli konuları hedefleyenleri de içerir. YouTube’daki geçmiş web seminerlerini de izleyebilirsiniz, bu nedenle yolunuzu öğrenmenize yardımcı olacak birçok rehberlik vardır.

Destek, sıkışıp kalırsanız ve genel rehberlik alırsanız yardım almanın birçok yolu ile hızlı ve eksiksizdir. Gördüklerimizden memnun kaldık ve monday.com’u bu alanda çok beğendik.

Son düşünceler

monday.com, birçok özellik sunan ve kullanıcılara kaliteli bir deneyim sunan kaygan, modern bir üründür. Bunu kullanmak bir zevktir ve çok fazla güç sunarken basit kalmayı başarır. Kullanım kolaylığı ve kapsamı etkileyici ve bir aracın böyle basit bir kullanıcı arayüzü ile çok şey sağladığını gördüğümüzden beri bir süredir.

Sadece hataları kullanarak karşılaşmakla kalmadık, destek sayfalarına hiçbir zaman test amaçlı başka bir şey aramak zorunda kalmadık. Bu tür kullanılabilirlik başarmak için adanmışlık gerektirir, bu nedenle yönetmek için monday.com’a şapka çıkarın.

Bazılarının gerekli olduğunu düşündüğü birkaç özellikten, özellikle alt görevlerden ve bağımlılık yönetiminden yoksundur. Onlara ihtiyacınız varsa, alternatifler için en iyi proje yönetimi yazılımı listemize bir göz atın.

Kalitesi ve kullanım kolaylığı ile bizi etkiledi. Denediyseniz veya benzer platformlar varsa, aşağıdaki yorumlarda onlar hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map