FunctionFox İncelemesi • LEGIT veya SCAM? • Nisan 2020’de güncellendi

FunctionFox İncelemesi

FunctionFox harika özelliklere ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir, ancak işlevden daha form gibi görünmektedir. Platform çekici, ancak kullanılabilirlikle ilgili birkaç sorun ve destek kaynaklarının eksikliği nedeniyle, hala arzulanan çok şey bırakıyor.


En iyi proje yönetimi-yazılım

İşleri eğlenceli hale getiren birkaç proje yönetimi platformu gördük, ancak FunctionFox, şeyleri havalı kılan ilk şeylerden biri olan FunctionFox olabilir. Belki bu çok ileriye gidiyor, ama kişiliği ve mizah anlayışı var.

Bu FunctionFox incelemesinde, ilginç özelliklerine daha yakından bakacağız ve yaklaşımının rakiplere göre herhangi bir avantaj sağlayıp sağlamadığını göreceğiz.

Zaman izlemeye, görev yönetiminden daha fazla odaklanarak baktığımız araçların çoğundan farklı bir yaklaşım gerektirir. Müşterilerinizi, personelinizi ve projelerinizi organize etmenin yanı sıra zamanınızı ve maliyetlerinizi takip etmek için bir platform arıyorsanız, iyi bir seçimdir.

Görevler üzerinde ayrıntılı kontrol gibi daha standart proje yönetimi özellikleri isteyenler için monday.com incelememizi incelemenizi öneririz..

Güçlü & Zayıf Yönler

FunctionFox için alternatifler

Özellikleri

Baktığımız çoğu proje yönetimi yazılımı görevler üzerine odaklanmıştır, ancak FunctionFox daha çok istemci ve proje bilgilerini tek bir yerde tutmak ve iş akışlarınızı düzene koymakla ilgilidir..

FunctionFox-görevler

Görev yönetimi daha yüksek katman planlarına dahil edilir, ancak bu, her bir öğenin ayrıntılarını organize etmekten çok zaman harcadığınız şeyi kategorilere ayırma durumudur..

Size görev ayrıntılarını kontrol etmenizi sağlayan ve alt görevler eklemenize ve bağımlılıkları yönetmenize izin veren bir platform istiyorsanız, Wrike incelememize bir göz atın.

FunctionFox’un solunda çeşitli bölümlerine erişmenizi sağlayan bir gezinme paneli vardır.

FunctionFox-navigasyon

Takvim görünümü, yaklaşanları görmenizi sağlar. Aylık ve haftalık görüntülemelere ek olarak, planlanan öğelerin saat başı dökümünü almak için herhangi bir günü tıklayabilirsiniz. Paylaşılan etkinlikleri kişisel programınızdan farklı tutan ayrı bir grup takvimi de vardır.

FunctionFox-takvim

FunctionFox’un CEO masaüstünde her şeye üst düzey bir genel bakış sunulur ve her bir müşteri için harcanan saatler, maliyetler ve projelerin durumları gibi şeyleri görmenizi sağlar. Bütçenin altında mı yoksa bütçenizin altında mı olduğunu görebilmeniz her yerde patronlara hitap edecek.

İyi yazılım arayan sert burunlu işletme türleri de Mavenlink incelememize bakmaktan daha kötü olabilir.

FunctionFox kapsamlı bir rapor oluşturucusuna sahiptir. Gider raporları, tahminler, görev arızaları ve diğerleri dahil olmak üzere birden çok tür vardır. Eğer onları bir işten çıkarmazsa, bu muhasebecinizi mutlu edecektir. Böyle bir durumda, en iyi muhasebe yazılımı kılavuzumuz onları tekrar neşelendirmeye yardımcı olabilir.

FunctionFox raporu

Personelinizi takip etmek istiyorsanız, FunctionFox size onları yönetmek için kapsamlı bir araç sunar. İnsanları departmanlara göre sıralayabilir, onlara farklı erişim düzeyleri verebilir ve belirli özelliklere erişip erişemeyeceklerini seçebilirsiniz. Örneğin, bunları yönetici olarak atayabilir veya zaman girmelerine izin verebilirsiniz.

FunctionFox İstemci Yönetimi

Benzer şekilde, müşterileri izleyebilir ve yönetebilir ve onlar hakkında çeşitli bilgi depolayabilirsiniz. Ayrıca çok fazla veri depolamanızı sağlayan ayrıntılı bir müşteri izleme sistemi de vardır.

Verilerinize göre otomatik olarak faturalar oluşturabilir ve müşterilerinize göndermeden önce alanlarını düzenleyebilirsiniz.

Entegrasyonların pek bir yolu yoktur, ancak raporlar gibi şeyleri Excel dosyaları olarak kaydedebilirsiniz. Diğer platformlarda depolanan verilerle kullanabileceğiniz bir araç arıyorsanız, bunlardan bir örnek görmek için Podio incelememizi okuyun.

Özelleştirme seçeneklerine gelince, iki tema vardır: “açık” ve “karanlık”. Değişen tek şey, üstteki düğmelerdir, ancak görünümde çok fazla fark yaratmaz.

Çalışma alanınıza bir kimlik duygusu vermek için logonuzu yükleyebilirsiniz. Ekibinizin çevrimiçi varlığını oluşturmanın yollarını arıyorsanız, fikirler için en iyi sanal yazılım ekibi araçlarımıza göz atın.

Özel alanları, ad biçimlerini ve zaman çizelgesi ayrıntılarını kapsayan seçeneklerle platformun çalışma şeklini özelleştirme konusunda daha fazla seçenek var.

FunctionFox-seçenekleri

İşlerin nasıl göründüğünü değiştirmek istiyorsanız, birçok yerleşik teklifinden hoşlanmıyorsanız kendi fotoğraflarınızı arka plan olarak kullanmanızı sağlayan bir platform için Taskworld incelememize göz atın..

Ekibinizdeki iletişime gelince, FunctionFox’un herkesi bilgilendirmek için daha üst seviye planlarda bir şirket blogu var.

Şirket bülteninin bir kopyasını kimin alacağına siz karar verebilirsiniz, ancak nasıl gönderileceğini veya platformda mümkün olup olmadığını anlayamadık. İletişim sizin için önemliyse, kolaylaştıran bir araç görmek için Basecamp incelememizi okuyun.

FunctionFox düzenli kalmak ve işinizi takip etmek için birçok yol sunar. Bununla birlikte, başka yerlerde standart olan birkaç şeyden yoksundur, bu nedenle ekibiniz için uygun olup olmadığını görmek için satın almadan önce deneyin yaklaşımını kullanmanızı öneririz..

FunctionFox Özelliklerine Genel Bakış

İşlevFox Logosuwww.functionfox.com

Aylık 3500 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler
Yalnızca Premier katman

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri
Logo

Takım büyüklüğü sınırı
Sınırsız

Depolama alanı
10 GB

Genel

Ödeme
Kredi Kartı, Satınalma siparişleri & yıllık abonelikleri kontrol eder

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme
14 gün

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
SSL

SOC sertifikası

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

FunctionFox’a kaydolmak tıknazdır, ancak hızlı bir şekilde kaygan görünümlü üst sayfasına gönderilirsiniz. Tasarım modern ve akıllıdır, tablet dostu chunkiness’e yönelir, ancak yine de ekranda bol miktarda yer almayı başarır.

İlk oturum açtığınızda bir eğitim yok, ancak keşfedilecek örnek bir proje var. Başlarken rehberlik istiyorsanız, destek sayfasında hızlı bir başlangıç ​​.pdf bulabilirsiniz. Ayrıca birkaç video var. Hangi aşamada olursanız olun genel bakışı izlemenizi öneririz.

FunctionFox biz zevk tuhaf bir mizah duygusu var. Örnek proje, olağan değirmen işletmecisi değil, Johnny Fox’un kendisi tarafından yönetilen MuuMuu Dairy için bir Shelg Danglers projesi.

FunctionFox-ana

Bunun üstünde, proje maliyetlerimizi ve zaman çizelgesine kaydedilen saatleri gösteren kutular, tilkinin de pençeleri olduğunu gösterir..

İşlevFox Arayüzü

Arayüz hızlı ve duyarlı, solda açık bir şekilde etiketlenmiş bir menü ile size çok sayıda kategorize edilmiş navigasyon seçeneği sunuyor. Ekranın üst kısmında görünen daha büyük özelleştirilebilir düğmeler olarak kullanmak için birkaç seçenek belirleyebilirsiniz, böylece en çok kullandığınız alanları bulmak için avlanmaya devam etmenize gerek kalmaz.

Ne yapacağını anlamak kolay görünüyor çünkü arayüz iyi tasarlanmış ve sezgisel görünüyor. Yine de orada çok şey var ve hepsinin birbirine nasıl uyduğunu anlamak daha zor. Tek tek alanları gezinmeyi kolay bulduk, ancak daha sonra hareket ederken yaptığımız değişikliklerin diğer alanlara yansımadığını gördük.

Örneğin, yeni bir müşteri ekledikten sonra bir proje oluşturduk. Zaman çizelgesine geçerken müşteriyi seçebilirdik, ancak projemiz mevcut değildi. Başkalarının forumlarda ve yorumlarda da kullanılabilirlik sorunlarından bahsettiğini gördük.

İşleri güzel ve basit tutan bir platform denemek istiyorsanız, Asana incelememizi okuyun. Orada gördüklerinizi beğenirseniz, Asana başlangıç ​​kılavuzumuzda başlamak için ipuçları var.

FunctionFox-tahminler

Tahminlerin ayarlanması kolaydır. Bir proje oluştururken, gerekli olacağını düşündüğünüz bir dizi görev arasından seçim yaparsınız. Görevlerin her birinin ilişkili bir saatlik ücreti vardır ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Oradan, her biri için kaç saat gerektiğini düşündüğünüzü girersiniz.

FunctionFox sizin için çalışmayı yapar ve projeniz için toplam tahmini maliyeti bulur.

Daha sonra, rakamlarınız gerçekten giriş yaptığınız saatlerle karşılaştırılabilir, böylece tahminlerinizin nasıl biriktiğini görebilirsiniz. Bu, zaman içinde doğruluğunuzu artırmak için yararlı olabilir.

Zamanı izlemek için manuel olarak girebilir veya bir şey üzerinde çalışırken başlayıp durdurabileceğiniz FunctionFox’un yerleşik zamanlayıcısını kullanabilirsiniz. Çalıştığının tek göstergesi, zamanlayıcı simgesinin maviye dönüşmesidir, bu yüzden unutması kolaydır. Her zaman görünür bir sayaç daha iyi çalışabilir.

Ne yazık ki, zaman çizelgelerini çalıştıramadık, bundan yararlanamadık.

FunctionFox’a kullanıcı dostu olması için iyi bir puan verdik. Arabirimi okunabilir ve duyarlı. Yine de her şey bizim için işe yaramıyor ve diğer kullanıcılardan benzer geri bildirimler gördük.

Sorunlarla karşılaşmamıza rağmen, tasarım iyi ve ihtiyacınız olanı bulabilirseniz, nasıl kullanacağınızı anlayabilirsiniz.

Kolay ve sezgisel bir arayüze sahip olmayan ve daha sık çalışan bir araç denemek istiyorsanız TeamGantt incelememize göz atın.

Maliyet

FunctionFox, ilk kullanıcı için büyük bir ücret, ardından ek ekip üyeleri için daha küçük bir ücretle fiyatlandırmaya alışılmadık bir yaklaşım benimser. Bu, küçük ekipleri sokabilir, ancak maliyetlerin ölçeğinin adil bir yansımasıdır.

Artı tarafta, kredi kartı bilgileri vermeden iki hafta boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve akademik kurumlar indirimden yararlanabilir, ancak ayrıntıları FunctionFox’un satış ekibiyle tartışmak zorunda kalacaklar. FunctionFox ayrıca bahsettiğiniz her kullanıcı için bir ay ücretsizdir.

Ayrıca, sokmayı fiyattan çıkaran öğrenciler için ücretsizdir ve hala eğitimde olanlara ücretsiz eğitim ve web seminerleri verir.

FunctionFox, görev yönetiminden ziyade zaman izleme ile ilgilidir ve Klasik katmanı, ikincisinin çoğunu sunmaz. Görevleri düzenlemeye ve düzenlemeye odaklanmışsanız, en ucuz seçeneğinden kaçınmanızı öneririz.

Depolama alanı da sınırlıdır ve en pahalı planında 10 GB kullanılabilir ve tüm planlarda 10 GB başına aylık 10 ABD doları ek alan bulunur. Bundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ekipler için en iyi çevrimiçi depolama alanımıza göz atın makalesi.

Yıllık planlar için kredi kartı, çek veya satın alma emri ile ödeme yapabilirsiniz. FunctionFox’tan memnun değilseniz, 30 günlük para iade garantisi vardır.

Kuruşları izliyorsanız ve ücretsiz katman ve daha düşük fiyatlarla bir şeyler denemek istiyorsanız, Freedcamp incelememize göz atın..

FunctionFox maliyeti iyi bir puan alır. İhtiyaçlarınıza göre uyarlamak için çeşitli seçeneklerin yanı sıra ücretsiz bir deneme ve bir dizi taviz alırsınız. Yine de bu en ucuz platform değil.

Güvenlik & Gizlilik

FunctionFox’un web sitesinde güvenlik ve gizlilikle ilgili endişeleri ele alan bir sayfa vardır;.

Yine de, bulunduğunuz yere ilişkin tahminine göre şehrinizi ve ülkenizi doldurur. Web sitemizi belirlemek için e-posta adresimizi de kullandı. Açıkça sağlanmadığımız hakkımızda veri depolayan uygulamalara meraklı değiliz.

Bilgilerinizi güvende tutma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, gizlilik makalenizi nasıl koruyacağımıza göz atın..

Artı tarafta, sürekli yedekleme sunar ve verilerinizi yüksek güvenlikli bir tesis dışında saklar. Aktarılan veriler için de SSL kullanıyor ve size siber suçlardan biraz koruma sağlıyor.

Ne yazık ki, iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmuyor. Bunun neden önemli olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için iki faktörlü kimlik doğrulama kılavuzumuzu okuyun.

Güvenlik ve gizlilik konusunda iyi bir alternatif görmek için Smartsheet incelememize göz atın.

FunctionFox güvenlik ve gizlilik konusunda iyi bir puan alır. Çok fazla ayrıntıya girmiyor ve işleri kendiniz yönetmek için çok fazla seçeneğiniz yok, ancak temel bilgiler var, bu yüzden çok endişelenmenize gerek yok.

Hizmet & Destek

“Kişi” düğmesini tıklatırsanız, size bir telefon numarası, e-posta adresi ve seçim formu için iletişim formu verilir. Birçok platform, doğrudan iletişim bilgilerini bile sunuyorlarsa gizler, bu nedenle bir platformun, onları avlamak zorunda kalmadan size birden fazla destek seçeneği sunduğunu görmek güzel.

FunctionFox, çağrıları ve e-posta isteklerini hemen, ancak yalnızca ABD çalışma saatleri içinde yanıtlamayı taahhüt eder. Bunların dışında, bir sonraki iş gününde size ilk şeyleri geri vermeyi vaat ediyor.

Zaman çizelgesi ekranında görünmeyen yeni oluşturulan projelerle ilgili sorunumuzla ilgili bir araştırma yaparak bunu test ettik. Biz sorduğumuzda ABD’de akşam geç oldu, bu yüzden ertesi sabah bir cevap bekleniyor.

Yanıt kaybolmuş gibi görünüyordu, ancak rapor ettiğimiz hata bir sonraki girişimizde düzeltildi, ancak belki de destek personeli sorunu çözen geliştiricilerden haber almak için bekliyordu.

Hızlı desteğe sahip alternatif bir platform hakkında bilgi edinmek için monday.com incelememize göz atın. Bu kategorideki favori aracımız.

Yardım menüsünü tıkladığınızda, arayüzde baktığınız sayfanın ayrıntılı metin açıklamasını içeren bir açılır web sayfası açılır. Bu seyrek bir yaklaşım ve tarihli görünüyor, ancak etkili bulduk. Bazı kullanıcılar video veya resimleri tercih edebilir, ancak metin ayrıntılıdır, bu nedenle bol miktarda bilgi alırsınız.

Yine de, size platformda gösterilen birkaç uzun, ayrıntılı YouTube videosu ile baktığınızda video rehberliği var..

Bununla birlikte, belirli bir şeyi aramak daha zordur ve kendimizi birkaç kez boşuna bulmaya çalıştık. Bu daha da ciddiydi, çünkü hata yaptığımızdan şüphelendiğimiz şeyleri çalışmadık.

FunctionFox, hizmet ve desteği için iyi bir puan alır. Yardım almanın yolları var, ancak olabilecekleri kadar kapsamlı değiller.

Karar

FunctionFox, birden fazla proje boyunca maliyetleri izlemek için mükemmel özelliklere sahiptir ve yöneticiler ve yöneticiler için bir şeyleri takip etmek için harika bir üst düzey araçtır. Görev yönetimi daha sınırlıdır, bu yüzden odak noktanızsa muhtemelen başka bir yere bakmalısınız.

En iyi proje yönetimi yazılımları grubumuz, dışarıdakileri karşılaştırmak istiyorsanız başlamak için harika bir yerdir. Temel görev yönetimi söz konusu olduğunda çok şey alan bir ürün için ClickUp incelememizi okuyun.

FunctionFox iyi görünüyor. Genellikle çekici ve iyi tasarlanmış, ancak istediğimiz gibi çalışmasını sağlamakta zorlandık. Kaybolduğumuzda, destek seçenekleri bizi tekrar yolumuza sokmaya yetecek kadar teklif vermedi.

FunctionFox, baktığımız platformların çoğundan farklı bir şey sunar, ancak ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmak için satın almadan önce denemenizi öneririz..

FunctionFox’u denediyseniz, lütfen aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me