Şeyler İnceleme – Güncellendi 2020

Şeyler İnceleme

Şeyler herhangi bir macOS sisteminde yaşamak mutlu olurdu proje yönetimi uygulaması kullanımı kolaydır. Ancak, güvenlik özellikleri ve yüksek fiyat etiketi eksikliği sizi uzaklaştırabilir. Bu tam Şeyler incelemesindeki tüm ayrıntıları okuyun.


En iyi proje yönetimi-yazılım

Things, Apple bilgisayarlar ve cihazlar için bir görev yönetimi uygulamasıdır. Almanya merkezli küçük bir ekip tarafından yapılmıştır ve milyonlarca kez indirilmiştir. Ayrıca birçok ödül kazandı. Bu Things incelemesinde, nasıl şekillendiğini göreceğiz.

Baktığımız birçok platformdan farklı olarak, tarayıcıdan ziyade yerel olarak çalışır. Göreceğimiz gibi bunun artıları ve eksileri var. Yine de, birden fazla cihazda veri paylaşmanıza izin veren bulut özelliklerine sahiptir.

şeyler-review-karşılama

İşler görev yönetiminin temellerine odaklanır ve görev listeleri oluşturmanıza ve bitirdiğinizde bunları işaretlemenize olanak tanır. İşini iyi yapan basit, etkili bir görev yönetim aracıdır. 

Birkaç ekstra var, ama çok fazla değil. Temel özelliğine odaklanır ve etkin bir şekilde yapar. Arayüzü düzgün ve nettir ve yolunuza çıkmaz. Onunla ara sıra bir hata yaşadık, ama çok ciddi bir şey yok.

Güçlü & Zayıf Yönler

Şeyler için Alternatifler

Özellikleri

Şeyler yalnızca Apple ürünleri için mevcuttur ve web sürümü yoktur. Windows kullanıcıları alternatif için Wunderlist incelememize göz atmak isteyebilir. 

Temel iş akışı, çoğu görev yönetimi aracında olduğu gibi, görevler oluşturmak ve işiniz bittiğinde bunları işaretlemektir. 

Her biri kendi görev kümesini içeren birden çok proje oluşturabilirsiniz. Görevler başlıklı listelerde gruplandırılabilir. Benzer türde birkaçınız varsa projeleri bile gruplandırabilirsiniz.

şeyler-review-kontrol listesi

Görevler gibi işaretlenebilen kontrol listeleriyle görevleri daha fazla kırabilirsiniz. Ayrıca yinelenen görevler de ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, birini bitirdiğinizde, güçlükten tasarruf ederek yeni bir tane oluşturulur. İşaretlemeniz gereken çok sayıda düzenli işiniz varsa, bu büyük bir zaman kazandırıcı olabilir..

Görevler etiketler aracılığıyla kategorilere ayrılabilir. Varsayılan olarak bunlardan birkaçı vardır, ancak gerektiğinde kendiniz de ekleyebilirsiniz. Ayrıca, metin yazabileceğiniz ve onu içeren görevleri veya etiketleri bulabileceğiniz hızlı bir arama özelliği de vardır. Yine de bizim için pek işe yaramadı, çünkü sahip olması gereken tüm görevleri seçmedi.

Cesur ve net bir konuşma sesiniz varsa, Siri ile konuşarak görevler oluşturabilirsiniz. Bu özellik size hitap ediyorsa en iyi konuşma metni yazılım kılavuzumuzu okuyun.

Things’in bulut hizmetine kaydolurken belirli bir e-posta adresine mesaj gönderirseniz, uygulamaya girmeden de görevler oluşturabilirsiniz. 

Dosyalar veya depolama alanı hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Bunlar basit görev yönetimi uygulamasında sorun değil, ancak bunları en iyi proje yönetimi yazılımında görmeyi beklersiniz. Dosyaları paylaşmak için bir yere ihtiyacınız varsa, en iyi bulut depolama kılavuzumuza göz atın.

Bildirimler de alabilirsiniz. Masaüstü macOS uygulamasında, bildirim merkezine gidip burada listelenen uygulamalardan Şeyler seçersiniz.

İçe aktarma işlemleri birkaç uygulama için kullanılabilir, ancak çoğu durumda Things’in bildirimlerinin çalışmasını sağlamak için bir komut dosyası indirmeniz gerekir. Bu, birçok uygulamadan daha karmaşık, ancak ihtiyacınız varsa seçenek orada.

Her görevde son tarihleri ​​belirlemek için kullanabileceğiniz bir takvim düğmesi vardır. Ayrıca saat ve tarihleri ​​de yazabilirsiniz. Daha sonra, o gün için hangi görevlerin zamanlandığını görebilir ve yaklaşan görevleri bir listede görüntüleyebilirsiniz.

Gözlerinizi dinlendirmek istiyorsanız, Eşyaları açık renk şemasından karanlık bir şemaya geçirebilirsiniz. İlk değiştirdiğimizde çöktü, ancak hiçbir bilgimizi kaybetmedik.

Özellikler açısından bu kadar. Tek bir görünümle işleri basitleştirir. Basit bir yaklaşımdan hoşlanıyorsanız, ancak görevlerinizi bir kanban panosunda düzenlemeyi tercih ediyorsanız, Trello incelememize göz atın. Beğendiyseniz, başlamak için Trello başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

Yerel Güvenlik

Tarayıcı sürümü olmadığından, Things verilerinizi yerel olarak depolar, ancak veri paylaşmak için bulut özelliklerini kullanma seçeneği vardır.

Yerel olarak bir şeyler yayınlarsanız, hesabınızı hackleyen kişilerin endişelenmesine gerek kalmaz. Verilerinize erişebilmelerinin tek yolu, makinenize erişebilmeleridir. Yerel sürümde bir giriş sistemi yok, bu nedenle birisi cihazınızı çalarsa, şifre korumalı bir çevrimiçi hizmette olduğundan daha savunmasızsınız.

İnsanların bilgilerinize nasıl erişebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Edward Snowden ve hükümet gözetimi hakkındaki makalemizi okuyun.

Aygıtlar arasında veri paylaşmak için Things bulutunu kullanırsanız, aktarılan ve beklemedeki veriler için 256 bit şifreleme kullandığından emin olabilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için şifreleme açıklamamızı okuyun.

Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile Alman Federal Veri Koruma Yasası ve Telemedia Yasası’na uygundur. Gizliliğinizi yönetmek için neler yapabileceğinizi öğrenmek için çevrimiçi gizlilik kılavuzumuzu okuyun.

Şeyler Özellikleri Genel Bakış

Şeyler Logoculturedcode.com

999 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar
Koyu ve açık renk şemaları

Diğer özelleştirme seçenekleri

Takım büyüklüğü sınırı
1

Depolama alanı

Genel

Ödeme
Kredi Kartı, Paypal, Apple Pay, IDEAL, mobil faturalama

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Mac OS

Ücretsiz deneme
15 gün

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
AES-256

SOC sertifikası
N / A

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

İşleri indirmek ve çalıştırmak kolaydır. Kaydolmanız veya e-posta adresinizi vermeniz gerekmez. Sadece uygulamayı indirin ve açın.

İndirilen uygulama, kendisini yüklemek yerine doğrudan indirme konumundan çalışır, bu nedenle bir yere taşımanız ve kısayolları kendiniz ayarlamanız gerekir.

şeyler-review-örneklem

Things’i ilk kez kullandığınızda, özellikleri ve kısa bir turla sizi karşılıyor. Tanıtım projesi üzerinde çalışılacak birkaç görev listesi vardır. Birincisi sizi uygulamanın temellerine götürür ve diğerleri size daha gelişmiş, isteğe bağlı özellikler gösterir. 

Bununla birlikte, görülecek çok şey yok. Çoğu görev yönetimi uygulaması gibi, temeller temel ve ekstralar daha gelişmiş, ancak Things no-frills bir araçtır. Size baş ağrısı vermeyecek kullanıcı dostu bir uygulamadır.

Kontroller küçük taraftadır. Her şey iyi çalışıyor, ama bazen sorunlar vardı. Örneğin, öğreticiyi izlerken takvim bir noktada görünemedi. Kullanımı ve anlaşılması kolaydır, ancak kullanımı kolay olmayan tereyağı pürüzsüz değildir..

Genel olarak, arayüzünün yeterince iyi ama mükemmel olmadığını gördük.

Maliyet

İşler, yazılım sahipliğine eski moda yaklaşımı gerektirir. Uygulamanın doğrudan sahibi olmak için bir kerelik ücret ödersiniz. MacOS sürümünde, kullanmak için kredi kartına ihtiyacınız olmayan 15 günlük bir deneme sürümü var.

Kullandığınız platforma bağlı olarak, maliyeti 9,99 ile 49,99 dolar arasındadır. Test ettiğimiz macOS sürümü ucuz değil, ancak diğer araçların aylık ücretleriyle karşılaştırılıyor. İOS sürümleri çok daha iyi değer.

Bulut özellikleri ekstra bir ücret ödemeden kullanılabilir, bu da büyük bir artı.

Hizmet & Destek

Things’e saplanmak oldukça zordur, ancak yönetirseniz bol miktarda destek sunulur. Ana destek sayfasında bir SSS ve bilgi bankasının yanı sıra bundan sonra hala yardıma ihtiyacınız varsa iletişime geçmek için bir düğme var. Sizi bir iletişim formuna götürür. 

İletişim formu, kullandığınız uygulamanın sürümü ve işletim sisteminizin sürümü gibi birkaç ek ayrıntı ister, ancak acele ediyorsanız bunları sağlamanız gerekmez..

İki faktörlü kimlik doğrulaması sormayı denedik ve beş saat sonra yanıt aldık. Bu, uygun bir yanıt süresi ve yanıt, destek sorgularımızdan birine en kapsamlı yanıtımızdı.

Daha hızlı destek sürelerine sahip bir platformla ilgileniyorsanız, üç dakika içinde bize geri dönen bir hizmet hakkında bilgi edinmek için Basecamp incelememizi okuyun.

Son düşünceler

İşlerin kullanımı kolaydır ve büyük bir desteği vardır. En ucuz uygulama değil ve arayüzü mükemmel değil, ancak iyi çalışıyor ve beklediğiniz şeyi yapıyor.

Genel olarak, Apple hayranları için mükemmel bir seçim. Daha derinlemesine yazılım arayan Mac sahipleri, Mac için en iyi proje yönetimi yazılımımızı okuyabilir. 

Şeyler’i denediyseniz, lütfen yorumlarda düşüncelerinizi paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me