ClickUp İncelemesi – Güncellenmiş 2020

ClickUp İncelemesi

ClickUp, görevleri ne kadar ince ayarlayabildiğimiz ve iş akışını yönetebildiğimiz için bizi şaşırtan bir proje yönetim aracıdır. Ayrıca büyük bir fiyatlandırma şeması vardır. Ayrıntılar için ClickUp incelememizin tamamını okuyun.


En iyi proje yönetimi-yazılım

ClickUp, hayatınızı değiştirmenizi ve yüzde 46 daha üretken olmanızı sağlar. Bunlar cesur ve ilginç bir şekilde kesin iddialar..

Google, Nike ve Samsung gibi ağırlıklar da dahil olmak üzere 25.000’den fazla ekipten oluşan bir müşteri tabanına sahiptir. Bunun gibi müşteriler, sunacak çok şey olduğunu önermektedir.

ClickUp tarafından hoş bir sürpriz. Tamamen özellikli ve çoğu iyi çalışıyor. Ucuz ve kullanımı kolaydır, ancak bol derinlik sunar. En sevdiğimiz proje yönetim yazılımımızla orada yer alıyor. Bununla birlikte, daha iyi çalışabilecek birkaç şey bulduk. Hizmeti neden sevdiğimizi öğrenmek için okumaya devam edin.

ClickUp için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Çoğu proje yönetimi yazılımında olduğu gibi, zamanınızı büyük ölçüde ClickUp oluşturma ve değiştirme görevleriyle geçireceksiniz.

Her görevin yorum ve dosya eklemek için ayrı bir sayfası vardır. Bir kişiye yorum atayabilir, onlara bir bildirim ve işaretlenecek ek bir görev verebilirsiniz. Bu, ekip üyelerinin ne yapmaları gerektiğine baktıklarından emin olmak isteyen patronlar için iyi bir şey.

clickup görev

Görevler, alt görevler olarak işlev gören mini yapılacaklar listelerine sahiptir. Onları yaptığınız gibi tek tek işaretlenebilirler. Açılır menüyü açıp, bağımlılıklar seçeneğini tıklayıp seçili olan veya bağımlı olan görevleri seçerek görev görünümünden bağımlılıklar ekleyebilirsiniz..

Görevlere öncelikler atanabilir, bu da size acilen yapılması gerekenleri kontrol etmenin bir yolunu sunar. Ayrıca birleştirilebilirler, bu nedenle tetikleyiciyi mutlu ederseniz, projenizi birleştirebilir ve basitleştirebilirsiniz. Öncelikler, anlaşılması kolay renkli bayraklarla temsil edilir.

Her görev için bir zaman tahmini de girebilirsiniz. Tahminlerinizi daha sonra olanlarla karşılaştırabilirsiniz, böylece planlama becerilerinizi projeden projeye geliştirebilirsiniz. Bunun gibi özellikler ekibinizin uzun vadede performansını artırmasına yardımcı olmak için iyidir.

Tıklama Görevi Denetimi

Görev görünümü size birçok seçenek sunar. Görevler proje yönetimi yazılımının merkezinde yer alır, bu nedenle ClickUp’ın size bunlar üzerinde çok fazla kontrol sunduğunu görmek güzel.

Daha basit bir şeye ihtiyacınız varsa, Asana incelememize bir göz atın. Asana basit, kullanımı kolay ve özelliklere göre kullanıcı dostu olursanız iyi bir seçenektir.

ClickUp’ın üç temel görünümü vardır ve bunlar ekranın üst kısmındaki düğmeler kullanılarak seçilebilir.

clickup listem

Liste görünümü en basit olanıdır ve görevlerinizi satırlar halinde görüntüler. İsterseniz değiştirebileceğiniz çeşitli ayrıntıları gösteren sütunlar vardır.

clickup-sütunlar

Zaman görünümü, görevleri sürüklemenize ve her şeyi yeniden planlamanıza izin veren bir takvimdir.

clickup pansiyon

Pano görünümü size kanban benzeri bir arayüz sağlar, ancak varsayılan olarak yalnızca iki sütunu vardır. Biri açık iş, diğeri kapalı. Yine de istediğiniz kadar sütun oluşturabilirsiniz, bu da ClickUp’ı etkili bir kanban panosu olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Kullanımı kolay başka bir kanban tabanlı araç için Trello başlangıç ​​kılavuzumuza göz atın.

ClickUp’ın kutu görünümü, ekranı ekip üyelerinizi temsil eden kutulara böler. Her kutu, o kişiye atanan görevleri içerir. Ayrıca atanmamış bir kutu da var, böylece hangi işlerin hala tahsis edilmesi gerektiğini görebilirsiniz.

İnsanlara odaklanmak ve belirli kişilerin ne yaptığını kontrol etmek istiyorsanız kullanmak iyi bir fikirdir..

Devasa bir görüş de var, bu da görevlerin nasıl birbirine uyduğunu ve başkalarına bağımlı olduğunu görmenin harika bir yolu.

Gantt görünümü bir şeyleri organize etmenin en sevdiğiniz yoluysa, etrafında ortalanmış bir araç kullanmayı düşünebilirsiniz. Ayrıntılar için TeamGantt incelememizi okuyun.

Tıklama Raporları

ClickUp, hızlı bağlantılar yoluyla birden çok rapor türüne erişilebilen kullanımı kolay bir raporlama ekranı sunar. İnsanların üzerinde çalıştıkları şeylerin, zamanın izlendiği ve diğerlerinin listelerini içerir. Özelleştirme seçenekleri de vardır, böylece farklı dönemler için veri alabilir ve istatistiklerin nasıl sunulduğunu kontrol edebilirsiniz.

Zaman izleme, bir Chrome eklentisi veya Everhour, Harvest ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli harici hizmetlerden biri kullanılarak yapılabilir..

clickup-not defteri

Ekranın sağ alt kısmında bir not defteri simgesi bulunur. Tıklarsanız, not defteri ve hatırlatıcılarınızın kendinize yazmasına izin veren not defteri açılır..

Her not mini bir metin düzenleyicisi kullanılarak genişletilebilir ve yorumlanabilir. Notlar yazdırılabilir veya ana projenizdeki görevlere dönüştürülebilir ve böylece ekibinizle paylaşmadan önce fikirleri denemenin yararlı bir yoludur. Aynı zamanda, özellik en iyi not alma uygulamalarımızla eşleşmiyor.

Başka platformlardaki verileri kullanmak istiyorsanız, verileri Asana, Trello veya Jira’dan içe aktarabilirsiniz. .Csv dosyalarını kullanarak da içe veya dışa aktarabilirsiniz. Bununla birlikte, ClickUp’ın dışa aktarma işlevi bizim için çalışmadı. İki kez denedik ve ikinci denemede 30 dakikadan fazla beklemesine rağmen hiç bitmedi. Daha iyi şansın olabilir.

Entegrasyonları GitHub ve Slack dahil olmak üzere diğer birkaç araçla çalışmanıza izin verir. 1000’den fazla uygulamaya bağlanmanıza izin veren Zapier’i de kullanabilirsiniz..

clickup-ithalat

Kullanabileceğiniz seçenekleri özelleştirmek “ClickApps” aracılığıyla yapılır. Bunlardan 10 tanesi var ve zaman izleme veya otomatik bağımlılık yeniden planlama gibi işlevler ekliyorlar. Bunları seçenekler ekranından açabilir veya kapatabilirsiniz, ancak başlangıçta hangi özelliklere ihtiyacınız olduğu sorulur, bu da sizin için otomatik olarak bazı seçimler yapar.

ClickUp birçok platformu destekler. Android ve iOS için mobil uygulamalara ek olarak, Windows ve macOS için masaüstü uygulamalarına, Chrome için bir uzantıya ve Amazon Fire TV için bir uygulamaya sahiptir..

ClickUp, görevlerinizi kontrol etmek ve yönetmek için birçok yol sağlayan mükemmel bir özellik setine sahiptir. Ayrıca diğer platformlarla iyi entegre olur. İhracat özelliği ile ilgili sorunlarımız vardı, ancak baktığımız şey genellikle iyi çalıştı, bu yüzden burada güçlü bir puan alıyor.

ClickUp Özelliklerine Genel Bakış

Tıklama Logosuclickup.com

Aylık $ 500’dan başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri
Takımlar için özel avatarlar. Kişisel renk sistemi seç

Takım büyüklüğü sınırı
Sınırsız

Depolama alanı
Sınırsız GB

Genel

Ödeme
Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
AES-256

SOC sertifikası
Söz edilmemiş

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

ClickUp, animasyonu etkili bir şekilde kullanan ve kaydolma sürecinde size yol gösteren kaygan, modern görünümlü bir web sitesi ile hareket halindeyken etkileyicidir. Bilgi kolayca ve genellikle karışıklık olmadan bulunabilir.

E-postanızı onayladıktan sonra, avatarınızı ve renk düzeninizi ve kullanmak istediğiniz entegrasyonları seçmeniz için gönderilir.

Profilinizi ve ekibinizi farklı renklerle özelleştirebilir veya bir görüntü kullanabilirsiniz. Logonuzu kullanmak istiyorsanız, ClickUp bunu yapmanızı sağlar.

Kurulum sırasında bazı özelliklerini seçmenize ve seçmenize izin verir, böylece birden fazla ekip üyesine görev atamak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Görev öncelikleri, zaman takibi ve diğer birçok özellik kapatılabilir.

İşleri basit tutmak istiyorsanız bu harika bir şey. Sadece ihtiyacınız olan özellikleri seçin ve istemediklerinizin karmaşasından kaçının.

İsterseniz ilk kurulumu tıklayabilirsiniz. Nasıl kullanmak istediklerinden emin olmayanlara rahatsız edici olabilir ve ilk başta boş bir sayfa ile denemeyi tercih edebilir.

Kayıt sınavını bitirdikten sonra, ClickUp sizi ilk projenizi başlatmaya davet eder. 20’den fazla kategoriye ayrılmış çok sayıda şablon sunar.

clickup-new-proje

Uluslararası yazı tiplerini destekler, bu nedenle Çince veya Korece kullanıyorsanız, yiyecek ve içecek sağlamanız gerekir. Bu özelliğin ClickUp’a özgü olup olmadığından emin değiliz, ancak bize sahip olduğunu söyleyen ilk platform.

clickup-uluslararası

LeanKit’in yaptığı gibi, ClickUp’ın örnek projesi, kendiniz için rehberli bir tur olarak çalışır ve görev adları farklı özellikleri ve yorumları denemenizi teşvik eder. Bu size hitap ediyorsa LeanKit incelememize bir göz atın. LeanKit başka bir güçlü platform, iş takımları sunacak çok şey var.

ClickUp’ın örnek projesi öğrenmenin harika bir yoludur ve hizmeti ilk kez kullandığınızda iyi bir göz atmanızı öneririz.

ClickUp Arayüzü

Gözlerinizi dinlendirmek veya farklı bir estetiği tercih etmek istiyorsanız, parlak ve havadar kullanıcı arayüzü karanlık moda çevrilebilir.

Örnek projenin etrafına baktığınızda, düğmelerin ve kontrollerin nasıl kullanılacağı konusunda size tavsiyede bulunan açılır ipuçları gösterilecek.

clickup-ipuçları

Platformun nasıl çalıştığını öğretmek için birçok yardım var. ClickUp kullanılabilirlik konusunda mükemmeldir. Birçok özelliği net bir şekilde sunar ve yardım sayfalarını kontrol etmeden işlerin çoğunu yapabilirsiniz. Temelleri kolaylaştırmanın yanı sıra, menüleri daha kullanışlı seçenekler içerir, bu nedenle avlanırsanız bulmak için birçok gelişmiş özellik vardır..

Kullanılabilirliği de çivileyen alternatif bir araç için monday.com incelememizi okuyun.

ClickUp kullanılabilirlik açısından iyi bir puan, çünkü kullanıcıyı ezmeden birçok özellik sunuyor. Hızlı bir şekilde anlaşılabilir, ancak araştırmayı da ödüllendirir. Bunu kullanmaktan zevk aldık ve siz de düşüneceksiniz.

Maliyet

ClickUp’ın fiyatlandırma yapısı, ücretsiz bir plan ve Sınırsız adlı ücretli bir plan ile web sitesinde basit görünüyor. Ücretsiz teklif, sınırsız kullanıcı ve projenin yanı sıra size 100 MB depolama alanı sunar. Çok fazla alana ihtiyacınız yoksa, büyük bir ekibiniz varsa bu oldukça önemli.

Ücretsiz planı kullanmak istiyorsanız, ancak ekibiniz için daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, bazı seçenekleri özetleyen ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemize göz atın..

Şaşırtıcı bir şekilde, kaydolduktan sonra uygulamada iki ücretli plan daha görünür: İşletme ve Kurumsal. Ekstra güvenlik özellikleri ve daha fazlasını sunarlar.

Web sitesinde ve uygulamadakiler arasındaki fark hakkında destek sorduk ve ClickUp’ın web sitesini güncelleme sürecinde olduğunu söyledi. Umarım, baktığınız zaman, tutarlı olacaktır. Bununla birlikte, her şeyi dikkatli bir şekilde kontrol etmek için para ödeyebilir.

Sınırsız seçeneği, sınırsız depolama alanı, gelişmiş raporlama, izinler ve sınırsız özellik ve entegrasyonlarla adı kadar iyidir. Kullanıcı başına aylık yalnızca 5 ABD doları olan ClickUp, piyasadaki en ucuz oyunculardan biridir.

Rekabetinin nasıl fiyatlandırıldığını görmek için en iyi proje yönetimi yazılım kılavuzumuza göz atın.

Aylık 5 $ sizin için hala çok fazlaysa, kendi teklifinizi yapabilirsiniz. “Bir anlaşma yapalım” metnini tıklayın ve seçtiğiniz birkaç kullanıcı için bir fiyat önerebilirsiniz. ClickUp’ın ekibi muhtemelen bir evet veya hayır ile size geri dönecektir, bu nedenle müzakere yapmaktan hoşlanıyorsanız, ekibiniz için daha da büyük bir pazarlık elde edebilirsiniz..

Yalnızca kredi kartı olarak ödeme yapabilirsiniz, ancak yakında bir PayPal seçeneği eklenebilir.

ClickUp, ücretsiz bir seçenek ve ucuz ücretli planlar ile fiyat üzerinde iyi puanlar. Bununla birlikte, değişiklik yaptığı için web sitesini en son fiyatlandırma için kontrol edin.

Güvenlik & Gizlilik

ClickUp, AB-ABD ile uyumludur. Gizlilik Kalkanı çerçevesi, Genel Veri Koruma Yönetmeliği ve HIPAA’nın yanı sıra verilerinizin güvenliği söz konusu olduğunda bazı güvenceleriniz vardır.

İyi gelişmiş güvenlik uygulamalarına sahip büyük bir şirket olan Amazon Web Services’de barındırılmaktadır. Aktarılan veriler SSL 256 bit şifreleme kullanıyor, bu yüzden müdahale eden kimse onu okuyamayacak.

İki faktörlü kimlik doğrulama ve tek oturum açma ücretli planlarında kullanılabilir. Bu planlardaysanız Google veya Microsoft üzerinden tek oturum açma da ayarlayabilirsiniz.

Bunun neden faydalı olduğu hakkında daha fazla bilgi için iki faktörlü kimlik doğrulama makalemize göz atın..

clickup-kimlik doğrulama

Ücretli planlarında olanlar da istirahatsiz şifreleme alabilirler, ancak daha fazla bilgi için destekle iletişime geçmeleri gerekecektir. ClickUp, istendiğinde bile şifreleme türü hakkında ayrıntılı bilgi vermedi, ancak belki de herkesi tahmin etmeye devam etmek en iyisidir.

Web sitenizi güvende tutmak için neler yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, ipuçları için web sitemizin güvenlik parçasına bakın..

ClickUp’ın, ne yaptığını ve çalışanlarından neler beklediğini açıklayan kapsamlı bir güvenlik politikası vardır. İçerikle ilgili ayrıntılara girmeyeceğiz, ancak bizden alıyoruz, hizmet güvenliğinizi ciddiye alıyor.

Güvenlik önceliğinizse, bakmak isteyebileceğiniz diğer bir platform Wrike’dır. Mükemmel güvenlik sunar ve neredeyse her alanda güçlüdür. Daha fazla bilgi edinmek için Wrike incelememizi okuyun.

ClickUp, güvenlik söz konusu olduğunda neredeyse her şeyi doğru yapar, bu yüzden burada güçlü bir puan alır. Şifrelemesi hakkında daha fazla ayrıntı görmek güzel olurdu, ancak ayrıntıları kemerinin altında tutmak tartışmasız daha güvenli.

Hizmet & Destek

ClickUp, sektördeki en yüksek puan alan müşteri desteğine sahip olduğunu iddia ettiğinden, bunu test etmek için birkaç soru soracağımızı düşündük.

Yardım sayfası bir telefon numarası, e-posta adresi, destek formu ve fiziksel adres içerir. Canlı sohbet seçeneği de var, bu yüzden iletişime geçmek için tüm seçeneklere sahipsiniz.

Sorunları kendiniz çözmeyi tercih ederseniz, yaklaşık 200 makaleyle aranabilir bir bilgi tabanına sahiptir. Her şeyi nasıl yapacağınızı göstermenize yardımcı olacak metin, video ve animasyon içerirler..

İçerik iyi olmasına rağmen, bazı sayfalar güncel değil ve fiyatlandırma sayfasında listelenmeyen planlarda bulunan ve kafa karıştırıcı özelliklerden bahsediyor.

Standart rehbere ek olarak, platformun farklı amaçlar için nasıl kurulacağına dair ipuçları içerir – envanter izleme veya işe alma, örneğin.

Video yoluyla öğrenmeyi seviyorsanız, platformun özelliklerini nasıl kullanacağınızı gösteren yaklaşık 100 videonun yanı sıra belirli görevler ve farklı kullanıcı kategorileri için kılavuzlar içeren YouTube kanalını takdir edersiniz. Satış ekipleri, geliştirme ekipleri ve pazarlama ekipleri için videolar var.

İletişim formunda talihsiz bir hata fark ettik. Otomatik tamamlama alanlarını (e-posta adresimiz için yaptığımız) seçmek için enter’a tıklamak formu gönderir, yani destek ekibine nasıl çalıştığını anlamadan önce birkaç boş mesaj gönderdik. Yine de kibar davrandılar.

Bunu çözdükten sonra, şifreleme hakkındaki sorgumuz yaklaşık 15 saat içinde yanıt aldı.

Daha hızlı yanıt sürelerine sahip bir hizmeti denemek istiyorsanız, Basecamp incelememizi okuyun. Bize yanıt vermek sadece üç dakika sürdü.

clickup destek

ClickUp’ın uygulama içi yardım menüsünde kullanışlı seçenekler bulunur. Özellik isteyebileceğiniz bir öneri sayfası var. Önerilerin çoğunun etrafında aktif tartışmalar vardır ve devam ediyor olarak işaretlenir, böylece istediğiniz şeyin ufukta olup olmadığını görebilirsiniz.

Her zaman görevlendirilmese de, canlı sohbet seçeneği de vardır. Buradaki sorumuz, yaklaşık bir buçuk gün içinde daha önce tartışılan fiyatlandırma sayfaları arasındaki farkı açıklayan bir yanıt aldı..

ClickUp’ın hizmeti ve desteği güçlüdür. Tepki süreleri iyidir, ancak gördüğümüz en hızlıdan çok uzaktır. Bunu “sektörün en iyisi” olarak değerlendirmeyiz, ancak yine de iyi bir puan alıyor.

Son düşünceler

ClickUp’ı kullanmaktan keyif aldık. Görevleri yönetmek ve aralarındaki ilişkileri atamak mükemmeldir. Sınırsız depolama alanı, kaliteli bir kullanıcı arayüzü ve birçok güvenlik seçeneğine sahiptir. Sıkışan ve faydalı öğrenme materyalleri alırsanız mevcut birçok seçenekle de yardım ve destekle ilgilenirsiniz..

Ücretsiz bir sürüme sahip olmanın yanı sıra, ClickUp’ın ücretli teklifleri de en ucuzları arasındadır ve bu da bütçede olanlar için mükemmel bir seçimdir.

Mükemmel çalışmayan birkaç şey bulduk, ancak platform düzenli olarak yeni özellikler ekliyor gibi görünüyor ve garip hıçkırık bunun için ödediğiniz fiyattır. Ne olursa olsun, iyi görünen ve görevlerinizi her şekilde yönetmenizi sağlayan ucuz, etkili bir araç istiyorsanız öneririz..

Eğer denediyseniz, düşüncelerinizi duymak isteriz. Lütfen yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me