Basecamp İncelemesi – Güncellendi 2020

Basecamp İncelemesi

Basecamp, yapması gerekeni yapan, ancak rakiplerinin pizzazından yoksun, sağlam ve güçlü bir hizmettir. Bununla birlikte, fiyatlandırması iyi, bu yüzden işi yapmak ihtiyacınız olan şeyse, sizin için proje yönetimi aracı olabilir. Tüm ayrıntılar için tam Basecamp incelememize göz atın.


En iyi proje yönetimi-yazılım

Basecamp, her özelliği tek bir yerde barındıran kapsamlı bir araç olarak kendini tanıttı. Bu, başka bir sürü hizmet yerine kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu Basecamp incelemesinin konusunu isteyip istemediğiniz.

Ruby on Rails’in arkasındaki ekip tarafından yaratılan sağlam temelleri var. Eskiden 37 imzası olarak bilinen şirket, birkaç yıl önce proje yönetimi uygulaması Basecamp’a odaklanmasını yansıtmak için adını değiştirdi..

2004 yılında çıkış yaptıktan sonra, birkaç yıl içinde 100.000 kullanıcıya ulaştı. O zamandan beri 2.8 milyon hesap topladı, bu yüzden büyümesi etkileyici oldu.

Basecamp, kullanıcı deneyimini geliştirmek için çok uzun zaman aldı. Bununla birlikte, proje yönetimi alanında çok sayıda oyuncu var, bu yüzden bunun nasıl karşılaştırıldığını göreceğiz. Özellikle saygıdeğer yaşlı köpeğin bloktaki yeni çocuklara karşı nasıl biriktiğini merak ediyoruz.

Size bir çeşni vermek için Basecamp’ın iyi olduğunu, ancak eşsiz olduğunu düşündük. İyi bir özellik yelpazesine sahiptir, ancak kalplerimizi asla yarışa sokmaz. Daha fazla va-va-voom içeren bir şey arıyorsanız en iyi proje yönetimi makalemize göz atın.

Basecamp için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Dosya paylaşımı ve iletişim de dahil olmak üzere güçlü özelliklerle Basecamp, Slack, Asana ve Dropbox gibi araçlar için hepsi bir arada bir yedek olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, çekirdek satış noktasının birikmesi için tüm bu alanlarda güçlü olması gerekiyor..

Basecamp, ekip üyeleri arasında dosya paylaşmak için iyidir ve sabit fiyatı, ekip büyüdükçe daha iyi bir değer haline getirir. Yalnızca iki veya üçünüz varsa, özel bir hizmet daha iyi çalışabilir. Uygun bir şey bulabileceğinizi görmek için makaleyi paylaşmak için en iyi bulut depolama alanımıza göz atın.

Kamp ateşi temel bileşenlerinden biridir ve proje bazında grup sohbetleri yapmanızı sağlar. Ses ve video da eklemenizi sağlar. Bununla birlikte, test videomuzun yükleyicinin sohbet penceresinde oynatılabilir olarak göründüğü için video paylaşımını zor bulduk, ancak yalnızca diğer kişiler için indirilebilir.

Çevrimiçi iletişim aracıyla dosya paylaşımının ne kadar iyi çalışabileceğine ilişkin bir örnek için Slack parçası için en iyi bulut depolama alanımıza bir göz atın.

basecamp-kamp ateşi

Bunun yanı sıra, kamp ateşi oldukça iyi çalışıyor, ancak başka şeyler üzerinde kullanmak isteyeceğimiz kadar iyi değil. Aynı zamanda sınırlayıcı geliyor çünkü proje başına sadece bir kamp ateşiniz var.

Ayrıca ekibinizdeki herkese mesaj göndermenizi sağlayan bir mesaj panosu da vardır. Kamp ateşleri gibi, yeterince iyi, ancak daha fazla esnekliğe sahip olsaydı iyi olurdu. Sıralama seçenekleri sınırlıdır ve bunları değiştirmek takımdaki her kullanıcıyı etkiler.

Yapılacaklar listesi, görevler oluşturmanıza, bunları ekip üyelerine atamanıza, son tarihler ve notlar eklemenize ve bir görev tamamlandığında bildirilecek kişileri belirlemenize olanak tanır. Bu yararlıdır, ancak alt görevlere ve bağımlılık yönetimine sahip olmak da güzel olurdu.

basecamp-görevler

Takvimi ile etkinlik yapabilirsiniz. İsterseniz tekrarlayabilirler ve oluşturulduklarında kimlerin bildirim alacağını seçebilirsiniz. Etkinliklere Google Takvim, Apple Takvim veya Microsoft Outlook üzerinden abone olabilirsiniz.

Proje dosyalarınızı paylaşmak için 500 GB’lık kullanışlı bir bulut depolama alanına da sahip olursunuz, bu da bazı özel bulut depolama hizmetlerinin sunduğundan daha fazlasıdır. Bundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, bunu elde etmek için birçok yer var. Bazılarına en iyi bulut depolama makalemizde bakıyoruz.

Diğer ekip üyeleri alakalı yayınlar yaptığında, ekranın üst kısmında ve Basecamp’ın tarayıcı sekmesinde kırmızı bir nokta ile bilgilendirilirsiniz. Bu, kontrol etmeniz veya yanıtlamanız gereken her şeyin farkında olmanızı sağlar.

Tarayıcı tabanlı arayüze ek olarak, Android veya iOS uygulamasıyla hareket halindeyken Basecamp’ı kullanabilirsiniz. Windows ve macOS için masaüstü sürümleri de vardır.

Basecamp’ın sunduklarının çoğu yeterli ve ihtiyacınız olanı yapıyor. Katil özelliklerden yoksundur, ancak bu proje yönetimidir. Kimseyi heyecanlandırmayacak, ancak işlevsel, fırfırsız bir deneyim istiyorsanız, bunu sağlayacaktır..

Bazı araçların birçok özelliği vardır, ancak kullanımı zordur. Yolunuzun dışında kalan ve işleri basit tutan bir şey istiyorsanız, Basecamp bunu iyi yapar. Daha fazla özellikli bir şeye ihtiyacınız varsa, favori proje yönetimi araçlarımızdan biri olduğu için Wrike incelememizi okuyun.

Basecamp Özelliklerine Genel Bakış

Basecamp Logosubasecamp.com

9900 $ aylık

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri

Takım büyüklüğü sınırı
Sınırsız

Depolama alanı
500 GB

Genel

Ödeme
Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
AES-256

SOC sertifikası

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

Basecamp’ın tasarımı, kullanıcı dostu ve ulaşılabilirliğe yöneliktir. Gülümseyen logosu ve samimi, elle çizilmiş görüntüleri sizi karşılar ve kendinizi evinizde hissetmenizi sağlar. İnsanların kullanmaktan mutluluk duyacağı sıcak, sevimli bir uygulama olmayı hedefliyor.

basecamp-kaydolma

Kaydolduğunuzda, başlamanıza yardımcı olması için ekibinizle ilgili ayrıntılar ister. Süreç zor değil, ancak bilgilerin elinizin altında olması iyidir. İsterseniz iş arkadaşlarınızı e-postayla davet etme şansınız da vardır..

Başlangıçta size kısa bir karşılama videosu sunuyorsa, ancak kullanıcı arayüzü orada başarısız oldu, videonun boyutu standart boyutlu Firefox penceremize doğru ayarlanmıyor ve hoparlör ekranın sağ alt kısmında kesiliyor.

basecamp-intro

Videoların nasıl kapatılacağı net değil, bu da sonunda kaçış düğmesiyle kurtulmadan önce çaresizce tıklamamızı sağladı. Diğer pop-up öğelerle de benzer sorunlar yaşadık. Daha endişe verici, bazen tıklanabilir gibi görünen birçok ekran öğesi bazen değildir. Örneğin, bir kez bir videoyu kapattıktan sonra, ekranın üst kısmındaki menü öğeleri tıklamalara yanıt vermedi.

Yeni ekipler ve projeler oluştururken Basecamp genellikle yardım etmeyi önerir. Kabul ederseniz, kolayca başlamanıza yardımcı olmak için birkaç sorudan geçmeniz gerekir.

basecamp-sihirbaz

Her şeyi manuel olarak ayarlamak zorunda kalmadan çok şey yapmanızı sağlayan hoş bir yaklaşım.

basecamp etkinlikler

Ayrıca sizin için mesajlar oluşturur. Örneğin, ekip üyelerinizin projelerinize davet edildiğinde görecekleri bir hoş geldiniz mesajı hazırlar. Her zamanki cümlenin ötesine geçer ve insanları karşılayan ve onlara yararlı işaretçiler veren birkaç paragraf içerir..

Neredeyse bir sekreterin sizin için taslağı hazırlaması gibi, ya da yazmayı dikte etmeyi tercih ederseniz, en iyi konuşma-metin yazılımını deneyebilirsiniz.

basecamp-ileti

Üst ekrandaki kullanıcı arayüzü her şey ekranın ortasına sıkıştırılmış olarak dar hissediyor. Bu ona tarihli bir his verir ve bir şeyler bulmayı zorlaştırır. Ancak görev odaklı uygulamalara geçtiğinizde işler çok daha iyi.

Üst ekranın dağınık olması utanç verici çünkü en iyi ilk izlenimi vermiyor. Bununla birlikte alt bileşenler iyi çalışır ve herkesin kullanabileceği kadar sezgiseldir. Tasarım tıknaz, işlevlerini net bir şekilde ileten büyük düğmelerle.

basecamp-team

Ekip alanı üstte üyeleri gösterir ve kamp ateşi veya yapılacaklar gibi bileşenleri açmak için büyük, tablet tarzı düğmelere sahiptir. Aşağıda, sizin ve iş arkadaşlarınızın son etkinliklerini gösteren bir ekip etkinliği bölümü. Yine de, en üste koymak daha iyi olurdu, çünkü herkes onu görmek için aşağı kaydırmak için uğraşmayacak (kim olduğunuzu biliyorsunuz).

Bazen, insanların katkılarında bir diyalog başlatmanızı sağlayan bir tartışma düğmesi bulunur. Ayrıca takım arkadaşlarınıza bir destek vermek için tıklayabileceğiniz küçük bir roket var.

basecamp-boost

Basecamp’ın kullanımını daha eğlenceli hale getiren ve Asana’nın Asana incelememizde okuyabileceğiniz “kutlamalarını” hatırlatan güzel bir özellik.

Çeşitli yerlerde kullanılan metin editörü iyidir ve okunması kolay yazı tipi ile basit, net bir düzene sahiptir. Geri alma işlevi, bazen bir seferde birkaç satır silme gibi gelişigüzel görünüyordu, ancak yineleme işlevi her zaman bizi kurtardı.

Varsayılan olarak hemen hemen her şey hakkında bildirim gönderir. Bu şekilde bırakırsanız çok fazla e-posta alırsınız, bu nedenle seçeneklere gitmek ve bildirim ayarlarını değiştirmek iyi bir fikirdir.

Basecamp, doğru yönde bol miktarda dürtme sağlayan bir iş akışına sahip iyi gelişmiş bir platformdur. İhtiyacınız olduğunda ipuçları alırsınız ve işler sizin için yardımcı olacak şekilde yapılır. Örneğin, günlük iş günlüğünüzü doldurmanızı isteyen e-postalar alırsınız. Her şey dostça ve çoğunlukla işlevsel. Garip böcek gördük, ama programın kullanımı hoş oldu. Gerçekten basit bir şey istiyorsanız, Trello’yu deneyebilirsiniz. Başlamanız için faydalı bir başlangıç ​​kılavuzu hazırladık.

Maliyet

Basecamp, ekibinizin büyüklüğünden bağımsız olarak aylık sabit bir maliyete sahip olması nedeniyle fiyatlandırmaya alışılmadık bir yaklaşım getiriyor. Ayda 99 $ ‘a, küçük bir ekibiniz varsa pahalı görünebilir, ancak büyük ekipler için inanılmaz bir değerdir.

Birçok araç kullanıcı başına yaklaşık 10 ABD doları ücret almaktadır, bu nedenle takım boyutunu veya sahip olabileceğiniz proje sayısını sınırlamadığı için Basecamp ile tasarruf önemli olabilir.

Neyse ki, 30 günlük bir deneme var, bu yüzden nispeten yüksek başlangıç ​​fiyatından vazgeçerseniz, sizin için doğru olup olmadığını görmek için deneyebilirsiniz. Denemeye kaydolmak için kredi kartına ihtiyacınız yoktur ve güzel bir şekilde destek istiyorsanız, kartınızı uzatabilirsiniz.

Eğitimciler için de iyi haberler var. Basecamp sınıfta kullanım için ücretsizdir. Bunu değer için yenemezsin. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar yüzde 10 indirimden yararlanıyor, ki bu ücretsiz olmasa da iyi bir anlaşma. Ekibinizin büyüklüğüne bağlı olarak, fiyat düşük veya Basecamp ile ilgili en iyi şey olabilir, bu nedenle matematiği yapmanız ve buna göre karar vermeniz gerekir..

Güvenlik & Gizlilik

Samimi bir tasarıma sahip olmasına rağmen, Basecamp gizlilik konusunda zorlu bir tutum sergiliyor. Yasalara uymakla birlikte, varant olmadan kimseye veri vermemeye ve yasal olarak engellenmediği takdirde bu durumla ilgili kullanıcılara bilgi vermemeye söz veriyor..

Hesabınızı kapattığınızda verilerinize erişilemez ve 30 gün içinde silinir. Basecamp ayrıca AB-ABD’ye de uygundur. Gizlilik Kalkanı, size başka bir koruma katmanı sağlar. Yardım sayfalarından birinde, kullanıcının sohbetlerini okuyabildiğini, ancak bunu yapmadığını söylüyor. Mesajlarınız özel değil, ama bu günlerde çok az şey var.

AES-256 / SHA-256 şifrelemesi kullanılarak saklanan dosyalar ile güvenliğe sağlam bir yaklaşım getirir. Bir hata ödül programı da var, bu yüzden penetrasyon testinde elinizi denemek istiyorsanız, güvenliğini artırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Veritabanı dosyaları saatlik olarak yedeklenir ve şifrelenir. Bunu duymak her zaman iyidir. Verilerinizi yedeklemek sizin için önemliyse, daha fazla bilgi için en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri makalemize göz atın..

Utanç verici iki faktörlü kimlik doğrulaması yoktur. Telefon doğrulamasını destekliyordu, ancak bu 2018’in başlarında kaldırıldı. Bu, şifrenize erişen birinin hesabınızı çalmasını kolaylaştırır. Bunun neden önemli olduğunu öğrenmek için iki faktörlü kimlik doğrulama hakkındaki makalemizi okuyun.

Bunun yerine kimlik doğrulaması için Google’ın iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun kabul edilebilir bir uzlaşma olup olmadığı yargılamanız içindir. Google dışı bir e-posta adresi kullanma ve ek güvenlik sağlama seçeneğine sahip olmak güzel olurdu.

Bu kadar uzun bir geçmişe sahip bir platform için iyi bir işaret olan Basecamp ile güvenlik sorunları veya gizlilik sızıntılarına dair kanıt görmedik. Açıkçası, güvenlik çalışmalarına yaklaşımı.

Hizmet & Destek

Basecamp konusunda yardıma ihtiyacınız varsa birkaç iyi seçeneğiniz vardır. İstediğiniz her şeye sahip olmayabilir, ancak mükemmel olan şey.

Uygulamada, ekranın sağ alt kısmında çeşitli yardım ve destek seçenekleri sunan bir soru işareti vardır. Merakla, ilk kez kullanıldığında bir saniye kadar sürer.

Menüde yardım sayfalarına ve öğreticilere bağlantılar, bir arama işlevi ve desteğe başvurma seçeneği vardır. Eğiticiler iyi yazılmış ve bol yararlı tavsiyeler sunuyor. Bu şekilde öğrenmeyi tercih ederseniz de videolar var, ancak onları tıknaz bulduk.

Basecamp’ın diğer ekranlarında olduğu gibi, yardım konularını tıkladıktan sonra üst menüye dönmek bir güçlüktür. Sağ üst köşesinde bir kapatma düğmesi var, ancak geri dönmeden önce baktığınız her konuyu tek tek kapatmanız gerekiyor.

Destek bir iletişim formu aracılığıyla sunulmaktadır. Çalışanlar hızlı bir şekilde yanıt verir, ancak sadece CST çalışma saatlerinde bunu yaparlar. İki faktörlü kimlik doğrulamanın ayarlanmasını sorduk. Soruşturmamızı Cuma sabahı saat 3.30’da gönderdik ve üç dakika içinde bir yanıt aldık, bu da aldığımızı hatırlayabildiğimiz en hızlı yanıt.

Telefon desteği yoktur ve destek sayfasının altında bir iletişim e-postası sağlansa da, destek seçeneği olarak e-posta vurgulanmaz. Doğrudan biriyle konuşmayı tercih ediyorsanız, şansınız kalmaz. Bununla birlikte, iletişim formuna şaşırtıcı derecede hızlı yanıt verildiğinde, şikayet edecek çok az şeyimiz var..

Son düşünceler

Basecamp yaptığı işte iyi ve muhteşem olmadan çalışan çeşitli araçlar sunuyor. Bazı başlık özellikleri, bir seferde etkileyici olacaklar, ancak o zamandan beri standart hale geldi. Kullanıcı arayüzünün birkaç kaba kenarı da var.

Genel olarak, bunu kullanmak kötü bir deneyim değildir, ancak rekabeti yakalamak için yapılması gereken bir iş olduğunu düşünüyoruz. Dokuzdan beşe kadar bir hissi var, sadece ekstra mil yapmadan ihtiyaç duyduğu şeyi yapıyor.

Güçlü, ama mükemmel olmayan Basecamp’ın sunabileceği çok şey var ve iyileştirilmesi için yer var. Özellikle eğitimciler için ücretsiz olarak aldıkları için değil, aynı zamanda paraları için değer isteyen büyük ekipleri olanlar için de kontrol edilmeye değer..

Basecamp kullandıysanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda deneyimlerinizi bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map