Airtable İncelemesi – Güncellendi 2020

Airtable İncelemesi

Airtable, her şeyi rakiplerinden biraz farklı yapmak istiyor gibi görünen ve başarılı olan ilginç bir proje yönetim aracıdır. Burada sevilecek çok şey var, ancak alışılmadık yaklaşımı onu bazıları için uygun değil. Ayrıntılar için Airtable incelememize göz atın..


En iyi proje yönetimi-yazılım

Airtable, projeler dahil her şeyi düzenlemenizi sağlayan çevrimiçi bir işbirliği aracıdır. Kendisini bir takım e-tablo ve bir parça veritabanı olarak faturalandırır. Bu Airtable incelemesinde buna yakından bakacağız.

Time, BuzzFeed ve Slack dahil olmak üzere birçok yüksek profilli istemciye sahiptir. Geçen yıl, 50 milyon doların üzerinde finansman sağladı, bu yüzden uzun vadede inşa etmek ve geliştirmek için paraya sahip.

Size düşündüklerimizi anlatmak için Airtable’ı çok sevdik. Güçlü özellikleri kullanmanıza yardımcı olacak yeterli rehberlikle birleştirmek iyi bir iş çıkarır. Mükemmel değil, ama güçlü yanlarına bakmaya değer. Bununla birlikte, en iyi proje yönetimi yazılımı arasında yer alıyor.

Elektronik tablo olmakla sınırlanan ve bizimle iyi puan alan bir yönetim uygulaması örneği için Smartsheet incelememize göz atın..

Airtable’ın bazı özellikleri olağandışıdır ve projelerinizi takip etmenin ve organize etmenin tipik avantajlarına ek olarak size çok zaman kazandırabilir. Niş bileşenlerinden herhangi birinin sizin için yararlı olup olmadığını öğrenmek için Airtable’ın neler sunduğuna yakından bakmaya değer..

Görevleri atamak ve çalışırken onları işaretlemek için yalnızca kolay bir yola ihtiyacınız varsa, proje yönetimini daha kolay ele almak için Asana incelememizi okuyun.

Airtable için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Airtable, etkin bir şekilde bağımsız projeler olan “üsler” etrafında düzenlenmiştir. Bir ekibin belirli bir gruba erişmesine izin vermek istiyorsanız, bunlar çalışma alanlarına gruplandırılabilir.

Bazlar, her türlü şeyi temsil edecek şekilde düzenlenebilen veriler içerir. Örnek uygulama bir hata izleyicidir, ancak kolayca proje izleme sistemleri, personel yönetimi izleme veya satış hedefi projeleri oluşturabilirsiniz.

Üsler, sağlanan şablonlar aralığı kullanılarak kurulabilir veya asıldıktan sonra, sıfırdan oluşturabilirsiniz.

Varsayılan görünümü tıpkı bir e-tablo gibi görünse de, verilerinizi başka şekillerde görüntüleyebilirsiniz.

Kanban görünümü, kategorize edilmiş sütunlardaki öğeleri tamamlamaya yaklaştıkça soldan sağa taşımanıza olanak tanır. Daha odaklı bir kanban uygulamasıyla ilgileniyorsanız, Trello başlangıç ​​kılavuzumuza göz atın. Trello’nun kullanımı kolay ve ücretsizdir. LeanKit incelememizde kanban tabanlı başka bir proje yönetimi uygulaması hakkında bilgi edinin.

Kanban görünümünü ilk kez açtığınızda, verilerin hangi alanlara göre gruplandırılması gerektiği sorulur ve bu da kontrol etmeyi kolaylaştırır. Farklı seçimler yapmak istiyorsanız, aynı türde birden çok görünüm oluşturabilirsiniz, ancak diğer veriler kullanılarak filtrelenir veya gruplandırılır.

Uçuş Takvimi

Görevlerin ne zaman yapılması gerektiğini size göstermek için kolayca takvim görünümleri oluşturabilirsiniz. Maalesef alt görev yok ve bağımlılık yönetimi kullanılamıyor. Bunlara ihtiyacınız varsa, bunları içeren mükemmel bir araç için Wrike incelememize göz atın..

Onun “blokları” üslerine işlevsellik eklemenizi sağlayan ekstralardır. Grafikler veya tablolar kadar basit olabilirler, ancak birçok sürpriz de var.

Bir Google Hangouts bloğu ve sohbetlerinizi anında çevirmek için Google’ı kullanan bir blok var. Ayrıca, sizin için resimlerden otomatik olarak metin ve bilgi alabilen bir Google Vision modülü de vardır.

airtable bloklar

Eklemek ve kurmak kolaydır. Airtable’daki çoğu şeyde olduğu gibi, bunları ekleme işlemi boyunca yönlendirilirsiniz. Tek yapmanız gereken, listeden istediğiniz bloğu seçmek ve belki de kullanılacak bir alan seçmek (örneğin, bir arama bloğu için arama alanı).

Bir hata yaparsanız, bir bloğu silmek de aynı şekilde kolaydır, böylece güvenle deneme yapabilirsiniz.

Airtable’ın yerleşik iletişim seçenekleri konusunda fazla bir etkisi yoktur, ancak bloklar aracılığıyla harici hizmetleri kullanma desteği vardır. Destek ekibiyle görüşmek için bir pencere var, ancak ekranın sağ alt köşesinde kayboldu ve kapattığımızda onu almanın hiçbir yolu yoktu..

İletişim konusuna odaklanan Basecamp, Airtable bu açıdan sizin için çok sınırlıysa iyi bir alternatiftir. Daha fazla bilgi için Basecamp incelememize göz atın.

Airtable’ı daha da genişletmek istiyorsanız, bunu Zapier üzerinden yapabilirsiniz. Dropbox, Slack ve WordPress dahil olmak üzere her türlü platformun yanı sıra Asana ve Basecamp gibi diğer proje yönetimi yazılımlarıyla çalışmanıza izin verecektir..

Airtable Depolama

Airtable ile bol miktarda depolama alanı elde edersiniz. Ek alanı taban tarafından ayrılır ve tüm hesap türleri istedikleri kadar tabana sahip olabilir ve bu da depolama alanını sınırsız hale getirir.

Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor, ancak projenizi yönetmek için sadece bir taban kullanmak istiyorsanız, bu çok daha sınırlayıcı hale geliyor.

Ekibiniz için özel bir depolama çözümü kurmakla ilgileniyorsanız, seçeneklere genel bakış için ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemizi okuyun..

Tarayıcı sürümüne ek olarak, Android ve iOS için mobil uygulamalara ve Windows ve macOS için masaüstü uygulamalarına sahiptir, bu nedenle nerede olursanız olun ve hangi cihazda kullanırsanız kullanın..

Airtable gibi çok şey buldum. Bununla birlikte, görev bağımlılıkları ve alt görevler gibi temel özelliklerden yoksundur. İletişim seçenekleri de en güçlü değil. Bununla birlikte, blokları ve şablonları hızlı bir şekilde kurmak için birçok seçenek sunar ve özellikle bloklar güçlü işlevsellik içerir.

Bu kategoride yüksek puanlar veriyoruz. Eksik olan birkaç şeye ihtiyacınız yoksa, size uygun olabilir.

Yayınlanabilir Özelliklere Genel Bakış

Airtable Logosuairtable.com

Aylık 1200 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar
Renkler değiştirilebilir

Diğer özelleştirme seçenekleri
Simge seçimden seçilebilir

Takım büyüklüğü sınırı
Sınırsız

Depolama alanı
1000 GB

Genel

Ödeme
Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
AES-256

SOC sertifikası
SOC 1, SOC 2

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

Elektronik tablo ve veritabanının bir kombinasyonu olarak Airtable, yeni kullanıcılar için en cazip görünen teklif değil, ancak ekibi dostu ve ulaşılabilir hale getirmek için harika bir iş çıkardı.

Web sitesi ve kullanıcı arayüzü, iyi seçilmiş renkler ve çekici sanattan oluşur, kullanımı hoş ve bakılması iyi.

Kaydolmak daha kolay olamazdı ve isteğe bağlı verileri girdikten sonra birkaç dakika içinde başlayabilirsiniz. Kısa bir video ile uygulamaya hoş geldiniz ve özellikler için daha uzun bir 12 dakikalık izlenecek yol için bir bağlantı sizin için kullanılabilir.

Bundan sonra, sağ altta bir yardım pop-up’ı ve üslerin nasıl çalıştığını açıklayan başka bir pop-up alırsınız, bu nedenle erken sağlanan bol miktarda yardım var.

Airtable’a Başlarken

Size boş bir sayfa sunmak yerine, Airtable’ın birçok şablonundan birini temel alan örnek bir uygulama ile başlarsınız. Bu durumda, bir hata izleyici. Bunu kullanmak, daha karmaşık bir şey oluşturmak için Airtable’ın temel özelliklerini nasıl kullanabileceğinizi gösterir.

airtable-şablonlar

Bir taban oluşturduğunuzda, size başlangıç ​​yapmak için şablonları kullanabilirsiniz. Bunların 20 kategoriye ayrılmış, tipik olarak her birinde birkaç düzine seçeneği olan bir sürü vardır. Bununla birlikte, aralarında bir miktar örtüşme var.

Hata izleyiciye ek olarak, standart proje yönetimi şablonlarının yanı sıra bloglar, çekim programları ve diğer birçok kullanım durumu için şablonlar içerir.

Size işlerin nasıl çalıştığını öğreten adım adım açılan bir tur var. Videoları izleyerek öğrenmeyi tercih ediyoruz..

airtable-tur

Tur, uygulamada vurgulanan alanlarla eşleşen net metin ve animasyonlar kullanır. Kullanımı kolaydır ve platforma mükemmel bir giriş.

Bazlar kayıtları içerir. Airtable’ın temel e-tablo görünümünde, kayıtlar satırlara benzer ve sütunlar bunlara eklenmiş her türlü veriyi gösterir. Her kayıt, örneğin öğeye kimlerin atandığı, durumu ve önceliği de dahil olmak üzere bu ilgili verilerin bir özetini görmek için genişletilebilir.

Sütunlar, ihtiyacınız olan bilgileri içerecek şekilde değiştirilebilir. Ayrıca, bilgilerinizin yapısını tanımlayacak ve size nasıl sunulduğunu kontrol edecek kayıtları gruplandırabilir ve filtreleyebilirsiniz..

Öğelere dosya ekleyebilir ve yorum bırakabilirsiniz. Her öğeye yorum dizisi eklemek, ilgili bilgileri tek bir yerde tutabileceğiniz anlamına gelir.

Diğer kullanıcıları üslerinize davet etmek bir cinch. “Paylaş” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Davetiyeleri e-postayla göndermenizi sağlayan bir form açılır. Form ayrıca, tam bir içerik oluşturucusundan salt okunur olana kadar herhangi bir şey olabilen izinler atamanıza olanak tanır; böylece verilerinizi bozacaklarından endişe etmeden birçok kişiye bilgi gönderebilirsiniz.

Ayrıca, yardım menüsünden erişilebilen iyi bir klavye kısayolu seçimi de vardır. Sahip olmaları hoş olmasının yanı sıra, yüksek görünürlükleri hem ekip üyelerinizin hem de verimliliğiniz için büyük bir yardımcı olabilir..

İşleri sıfırdan oluşturmak şablonları kullanmaktan daha zordur. Her zaman sezgisel değildir ve zaman zaman kendimizi yapamayacağımız bir şey yapmayı beklerken bulduk. Şablonların kalitesine ve aralığına rağmen, işleri nasıl istediğinizi ayarlamak söz konusu olduğunda bir öğrenme eğrisi vardır.

Airtable, eklenmesi kolay seçenekleri ve size sağladığı yardım miktarı nedeniyle iyi puanlar. Kolay kullanıcı arayüzü için bonus puanlar alır ve elektronik tablo tabanlı bir aracı olduğu kadar kullanmaktan ötürü övülmek zorundadır. Her ne kadar zaman zaman anlaşılması zor olduğu için birkaç işaret kırılmış olsa da, burada güçlü bir puan alır..

Maliyet

Airtable’ın ücretsiz bir planı vardır, bu yüzden size bir koşuşturma vermek için hiçbir maliyeti olmayacaktır. Daha fazla özelliğe sahip olmasının yanı sıra, ücretli planları kullanılabilir depolama alanını artırır ve üslerinize daha fazla kayıt koymanıza olanak tanır. Ücretsiz planda bile, istediğiniz kadar üssünüz var, bu bize cömert geliyor.

Ücretsiz plan, ihtiyacınız olan temel görünümleri ve özellikleri içerir ve size taban başına 1.200 kayıt ile 2GB depolama alanı sağlar. Artı katmanı bu sınırları 5 GB ve 5.000 kayda çıkarır.

Pro katmanında, blok entegrasyonları ve özelleştirme seçenekleri, ayrıca ekstra güvenlik özellikleri ve öncelik desteği gibi gelişmiş özellikler elde edersiniz.

Kurumsal müşteriler kişiselleştirilmiş eğitim ve özel destek ile büyük ekipleri yönetmek için daha fazla özellik alır.

Yeni kullanıcılar, ücretsiz sürüme kaydolmayı veya devam etmeyi seçmeden önce 14 gün boyunca Pro planını deneyebilir. Airtable ayrıca, kaydolduğunuz kişiyi davet ettiğiniz her kullanıcı için 10 ABD doları tutarında kredi sunar;.

airtable-davet

Ödeme, kredi kartı ile yapılır, ancak Kurumsal müşteriler satın alma siparişi, ödeme veya tercih edip etmediklerini kontrol edebilirler..

Airtable, ücretsiz sürümü başlamak için bol miktarda sunduğu ve daha büyük paketleri sundukları için iyi bir değer olduğu için fiyat iyi puanlar. Airtable’ı kullanmayı düşünüyorsanız, maliyet bir engel olmamalıdır.

Fiyat rekabeti ile nasıl karşılaştırıldığını merak ediyorsanız, en iyi proje yönetimi yazılım kılavuzumuza göz atın.

Güvenlik & Gizlilik

Airtable, TLS 256 bit kullanan trafik ve AES 256 bit kullanan depolanan verilerle güçlü şifreleme kullanır. SOC 1, SOC 2 ve ISO 27001 sertifikalarına sahiptir, bu nedenle kimlik bilgileri doğrulanmıştır. Ayrıca, sistemlerinin bütünlüğünü sağlamaya yardımcı olmak için hata ödül programları yürütür.

İki faktörlü kimlik doğrulama da mevcuttur. Bunun ne olduğundan emin değilseniz, iki faktörlü kimlik doğrulama makalemizde okuyabilirsiniz..

Kurumsal müşteriler ek güvenlik için SAML tabanlı tek oturum açma özelliğini kullanabilir.

Gizliliğe gelince, sağladığınız bilgilerin veya bilgilerin satılmamasını veya kiralanmamasını iddia eder. Gizlilik politikası bazı bilgi kullanımı ve paylaşımını tartışıyor, ancak makul ve kabul edilebilirlik sınırları içinde görünüyor.

Gizliliği burada Cloudwards.net’te ciddiye alıyoruz ve bununla ilgili endişeleriniz varsa, iyi tavsiye için gizlilik kılavuzunuzu nasıl koruyacağımızı okuyun.

Verileriniz herhangi bir zamanda platformdan bir .csv dosyasına veya API’sına aktarılabilir, böylece kilitlenmezsiniz ve isterseniz başka bir hizmete geçebilirsiniz. Ayrıca, hesabınıza hangi IP adreslerine erişildiği hakkında bilgi vererek, son hesap etkinliğini görüntülemenizi sağlar. Şifrenizin çalındığından şüpheleniyorsanız faydalıdır.

Parola hırsızlığı veya ilgili sorunlarla ilgili endişeleriniz varsa, genel bakış için siber suçlarla ilgili makalemizi okuyun.

Airtable, güçlü şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama ve ekibinizi yönetmek için kullanışlı seçeneklerle güvenlik açısından her şeyi doğru yapar. Bu kategoride iyi puan alıyor.

Hizmet & Destek

Airtable, takılırsanız çeşitli seçeneklere sahip bir yardım merkezine sahiptir. Bunlar, iyi yazılmış ve resimlerle dolu mükemmel bir makale seçimi içerir. Başlamanıza yardımcı olacak videolar da var. Kendi kendinize yardım etmeyi tercih ediyorsanız,.

airtable-haberler

Temel konularda uzmanlaşmanıza ve size bazı gelişmiş özellikleri öğretmenize yardımcı olacak çeşitli web seminerleri de bulunmaktadır. Birçoğu yok, ancak Airtable’ın ekibi ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmanıza izin veriyorlar. Aynı web seminerinde diğer kullanıcılar tarafından sorulan soruları görüntüleyebilir ve kendinize sorabilirsiniz, böylece kazanılması gereken çok fazla bilgi vardır..

airtable-semineri

Forumda aktif bir topluluk var ve forum sorularının çoğu hızlı bir şekilde yanıtlanıyor ve diğer kullanıcılardan ve Airtable’ın çalışanlarından bol miktarda yardım geliyor. Çoğu durumda, istersen yardım bulabilirsin.

Airtable Universe, diğer kullanıcıların paylaştığı üslere göz atmanızı sağlayan harika bir özelliktir. Airtable çok yönlü olduğu için platformun nasıl kullanılacağı hakkında fikir edinmek için harika bir yoldur. Ayrıca, farklı insanların nasıl kullandıkları hakkında bilgi içeren kullanışlı bir blog var.

Daha derine inmek istiyorsanız, verilerinizi web sitenize bağlayabilir veya kendi uygulamalarınızla entegre edebilirsiniz. Bunun için belgeler mükemmeldir ve ayrıca verilerinize erişmek ve üzerinde çeşitli işlemler gerçekleştirmek için otomatik olarak kod oluşturmanıza izin verir..

Doğrudan iletişime geçmek istiyorsanız, web sitesinde bir e-posta adresi sağlanır ve uygulamanın yardım menüsünde bir kişi sihirbazı bulunur. Telefon desteği yok, ancak Airtable, bir numarayı listelemek ve aramanıza izin vermek yerine bunu size bildirir.

Görev bağımlılıkları hakkında bir soru ile Airtable ile iletişime geçtik ve yaklaşık üç gün içinde cevap aldık. Bu, en hızlı yanıt süresi değildir ve Airtable’ın hizmet ve desteğindeki tek gerçek lekedir. Bununla birlikte, daha pahalı planlarda daha hızlı destek mevcuttur.

Airtable, birçok yararlı destek teklifi nedeniyle burada iyi bir puan alıyor, ancak yavaş yanıt süresi için birkaç puan kaybetti.

Son düşünceler

Airtable, olması gerekenden çok daha eğlencelidir ve size yararlı projeler hızlı bir şekilde oluşturmanın her türlü yolunu sunar. Her şey doğru şekilde çalışıyor ve testimiz sırasında karşılaşılan büyük hatalar veya problemler yok..

Ayrıca, bloklarının olağandışı işlevsellik sunduğunu ve verileri ilginç ve gelişmiş yollarla değiştirmek isteyen herkesin onlara yakından bakması gerektiğini bulduk. İşletmenizin kritik bir bölümünü otomatik hale getirebilir ve bu süreçte bir ton nakit tasarruf edebilirsiniz.

Etkileyici bir şablon dizisi de sunar. Aslında Airtable, proje yönetimi kategorisinde gördüğümüz en iyi seçime sahip olabilir. Bu, başlayanların onlara yardımcı olacak birçok yararlı seçeneğe sahip olacağı anlamına gelir.

Airtable araştırmaya değer. Mütevazi e-tabloyu alır ve her türlü proje ve işi yürütmek için güçlü bir araca dönüştürür. Temelde iyidir, ancak daha derine inip platformu tanıdığınızda veri manipülasyonu için mükemmel özelliklere sahiptir.. 

Airtable’ı kullandıysanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me