Aha! İnceleme – Güncellenmiş 2020

Aha! gözden geçirmek

Aha, uygun fiyatla esnek bir proje yönetim aracıdır. Özellikler fiyata değer verirken, özellikle görev yönetimine odaklanması gerekenler katma değeri görmeyebilir.


En iyi proje yönetimi-yazılım
Aha, ürün geliştirme ve pazarlamaya yönelik kaygan bir proje yönetimi ve işbirliği aracıdır. Her iki alana yayılmış versiyonları var, ancak işlevsellik açısından farklı değiller. Ucuz değil, ama bol miktarda sunuyor ve bu Aha incelemesinde, kalitesinin ve özelliklerinin ağır fiyat etiketini haklı gösterip göstermediğine bakacağız.

Web sitesinde belirgin bir şekilde yer alan “duyarlı yöntem” ile güçlü felsefi prensiplere sahiptir. Birçok büyük müşteri Aha’ya işleriyle de güveniyor. Red Hat, Siemens ve LinkedIn gibi müşterilerin 100’den fazla referansı olan bir sayfası var.

Özelleştirme için birçok yararlı özellik ve seçenek bularak gördüklerimizden etkilendik. Aha’yı karşılayabiliyorsanız, radarınızda olmalı, çünkü etraftaki en güçlü özellik setlerinden birine sahip ve gerçek zayıflıkları yok.

Güçlü & Zayıf Yönler

Aha için alternatifler!

Özellikleri

Aha’nın iki çeşidi vardır: Her ikisi de web sitesinde ayrı alanlara sahip olan Aha for Marketing ve Aha for Product. Bununla birlikte, birbirlerinin özelliklerini içerirler, bu nedenle hangisini seçeceğiniz konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yoktur. Bu daha çok odaklanma meselesi.

Aha, projelerinin nasıl yapılandırıldığını tanımlamak için kendi terminolojisine sahiptir. Diğer yazılımlarda genellikle “görevler” olarak adlandırılan tek tek öğelere “özellikler” denir. Bir “özellikler panosu”, her birinin kendi sütunu olan “sürümlere” bölünen özellikler içerir.

Aha’nın dilimini sevmiyorsanız, değiştirebilirsiniz. Etiketlerinin yedisini farklı özellik türleri için yeniden adlandırabilir ve istediğiniz gibi arayabilirsiniz. Bu, Redmine gibi açık kaynaklı yazılımları saymazsanız (Redmine incelememizi okuyun), başka bir yerde gördüğümüz değil, kullanışlı bir özelleştirme seçeneğidir (Redmine incelememizi okuyun).

Aha’nın özellikler panosu, diğer platformlardaki görev görünümüne benzer. Kart olarak görüntülenen ve gerektiğinde değiştirilebilen özellikler içerir.

Özellikler, bu şekilde öncelik vermek isterseniz, sütunlardan sütuna sürüklenebilir ve sütunlar içinde yukarı ve aşağı hareket ettirilebilir. Ayrıca renk kodlu kategorilere ayrılırlar.

Sağda planlanmamış özellikler için bir sütun var ve ihtiyacınız olduğunda daha fazla kategori ekleyebilirsiniz. İsterseniz basit bir üç sütunlu kanban panosuna da dönüştürebilirsiniz. Aha’nın amacı bu değildir, bu yüzden ihtiyacınız olan her şey buysa, daha basit bir alternatif için Asana incelememizi okuyun. Beğendiyseniz, Asana başlangıç ​​kılavuzumuz iyi bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olacaktır.

Aha’daki her özelliğe bir yapılacaklar listesi verilebilir; bu, alt görevleri nasıl eklediğinizdir. Onlara yorum yapabilir, birine atayabilir, dosya ekleyebilir ve çeşitli şekillerde kategorilere ayırabilirsiniz. Bunu yapmanın birçok yolu var, aslında, kafa karıştırıcı oluyor.

Bir özelliğe bir tür, bir durum, bir hedef, etiketler, bir girişim ve bir Aha puanı verilebilir. Bunların tümü özelleştirilebilir ve ayarlar menüsünden yeni alanlar ekleyebilirsiniz. Özelleştirme, renkleri ve metni ayarlamanın ötesine geçer – birkaç platform bunu sunar – ve bir durumdan diğerine geçiş yapmak için özel düğmeler eklemenizi sağlar.

Bu, arayüzünüzü yaygın olarak kullanılan iş akışlarınızı yansıtacak şekilde ayarlayabileceğiniz ve aynı tür değişiklikleri yapmayı kolaylaştırabileceğiniz anlamına gelir. Bunu yapmak, yeni kullanıcıların bir sonraki adımda ne yapmaları gerektiğini anlamalarına yardımcı olabilir..

Bunun gibi özelliklerden yararlanmak için platformun çalışması ve bilgisi gerekir, ancak kapsam, işinizin ihtiyaç duyduğu şeyi yapmak için onu ayarlamak için oradadır. Özelleştirmeyi düşünüyorsanız, Podio incelememize bir göz atın. Podio, işlerin istediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için kendi şablonlarınızı oluşturmanıza olanak tanır.

aha-görünümler

Normal sekmeli görünümlere ek olarak, baktıklarınızla ilgili görünümleri gösteren bir açılır menü vardır. Bunlar, tek bir tıklamayla erişebileceğiniz bir dizi grafik ve tablo içerir. Bu, kendiniz bir şey kurmanıza gerek kalmadan projenizi alternatif yollarla görselleştirmenin iyi bir yoludur.

aha-karne

Aha’nın Gelişmiş Özellikleri

“Aha skoru” çeşitli alt kategoriler için 10 üzerinden yapılan puanlara dayalı bir sistemdir. İlk başta satılmadık, ancak sonra ayarlanabileceğini fark ettik, böylece kategorileri seçebilirsiniz. Aha’yı ekip üyelerinden proje yönetim yazılımlarına kadar her şeyi derecelendirmenin ve sıralamanın bir yolu olarak kullanabilirsiniz.

aha-gantt

Geçerli ayda veya haftada neler geldiğini görmek için Aha’nın takvim görünümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca, görevlerin birbirine nasıl uyduğuna dair zaman çizelgesi tabanlı bir görünüm sağlayan bir Gantt görünümü de vardır. Bağımlılıklar oluşturmak için okları öğeler arasında sürükleyebilir ve zamanlamanızı yeniden düzenlemek için şeyleri taşıyabilirsiniz.

aha-strateji

Projelerin ayrıntılarını yönetmenin yanı sıra üst düzey bir genel bakış da elde edebilirsiniz. Aha size genel planınızı gösteren stratejik bir görüşe sahiptir.

Beklediğiniz gibi, Aha’nın “persona” larını ve “rakiplerini” takdir edecek insanlar için pazarlama yapacaksınız, bu da tipik kitlenizi ve rekabetinizi tanımlamanızı sağlar. Hedefleri tanımlamak ve pazarlama ve geliştirme ekiplerinizi aynı sayfada tutmak için plan yapmak için çok fazla alan var.

Aha, Trello, Asana, Dropbox ve Slack gibi birçok platformla entegre oluyor. 30’dan fazla mevcut ve Zapier bunlardan biri olduğu için verilere çok daha fazlasından erişebilirsiniz. Ayrıca doğrudan birçoğundan veya bir .csv dosyasından da veri aktarabilirsiniz.

Trello kullanmayı düşünüyorsanız, daha fazla bilgi edinmek için Trello başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

Aha Hesap Ayarları

Aha’nın bazı özellikleri hesap ayarlarında gizlidir. Örneğin, yeni kullanıcıları oradan davet edebilirsiniz. Deneme süreniz boyunca, istediğiniz kadar kişi ekleyebilirsiniz, ancak deneme bittikten sonra ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bununla birlikte, yalnızca etkin değişiklikler yapabilen ve Enterprise katmanında istediğiniz sayıda izleyiciye sahip olabilen kişiler için ödeme yapmanız gerekir.

aha-eklenti kullanıcılar

Kimin ne yaptığını takip etmek için bir etkinlik günlüğü var. Denetim gereksinimleriniz de varsa faydalıdır, çünkü her şeyin kayıtlarına sahip olursunuz. Güçlü denetim özelliklerine sahip başka bir platform hakkında bilgi edinmek için ProWorkflow incelememize göz atın.

Ekip iletişimine gelince, her kullanıcının ekranının üst kısmına mesaj eklemek için “yayınlar” ı kullanabilirsiniz. Yine de Aha entegre gerçek zamanlı sohbete sahip değil. İyi iletişim kuran bir platform kullanmak istiyorsanız, Basecamp incelememizi okuyun.

Aha kapasite planlama ve zaman takibini içerir. Bunları kullanmak istiyorsanız ayarlardan etkinleştirmeniz gerekir. İşlerin finansal tarafını yakından takip etmek istiyorsanız Mavenlink incelememizde iyi bir seçenek hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

.Pdf dosyalarına gitmek için özel bir logo ve başka bir logo da yükleyebilirsiniz. Bununla birlikte, bunun dışında pek çok görsel özelleştirme seçeneği yoktur. Özel arka planlar eklemenizi sağlayan bir araç istiyorsanız Taskworld incelememize göz atın.

Aha, dosya boyutu veya depolama alanı sınırları koymaz, ancak destekle bunun bir dosya paylaşım aracı olmadığını ve harici bir hizmet kullanmanın daha tipik olduğunu söyledik. Bu durumda, ekipler için en iyi çevrimiçi depolama alanımıza göz atmak faydalı olabilir.

Android ve iOS için de mobil uygulamalar var, böylece nerede olursanız olun Aha’yı kullanabilirsiniz.

Aha’nın birçok özelliği var, hepsini tartışmak için neredeyse hiç yerimiz yoktu. Çok fazla olduğu için iz bırakmaya cazip geldik, ama yapmadık. İletişim araçlarının eksikliği nedeniyle puanları düşürdük, ancak bu hala Aha’yı mükemmel bir puanla bırakıyor.

Aha! Özelliklere genel bakış

Aha! Logowww.aha.io

Aylık $ 492 başlayan fiyatlarla

Yönetim Özellikleri

Görevler

alt görevler

Bağımlılık yönetimi

Özel arka planlar

Diğer özelleştirme seçenekleri
Özel logo

Takım büyüklüğü sınırı
5

Depolama alanı
Sınırsız GB

Genel

Ödeme
Kredi Kartı, 5+ kullanıcılı yıllık planlarda faturalandırma imkanı

Kripto para birimini kabul eder

Mobil işletim sistemi desteği
iOS, Android

Ücretsiz deneme
30 gün

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama

Şifreleme
AES-256

SOC sertifikası

Destek

Canlı sohbet

E-posta / İletişim formu

Telefon desteği

Kullanıcı dostu

Aha’nın başlaması kolaydır ve kaydolmak sadece birkaç dakika sürer. Size meslektaşları davet etme seçeneği sunulur, ardından nasıl başlamak istediğiniz sorulur. Çoğu uygulama sizi tanıtım sürecinden geçirir veya sizi derinlemesine atar, bu nedenle bir seçenek sunmak canlandırıcıdır.

aha-davet

Bir uzmanla konuşabilir veya en başından destek alabilir ve temel bilgileri açıklayan bir video izleyebilirsiniz. Uygulamayı kullanmaya başlamak için sıfırdan başlayabilir veya önceden doldurulmuş bir demo projesi seçebilirsiniz. Demodaki öğeler size Aha’nın temelleri hakkında bir temel verir ve özellikleri hakkında bilgi vermenize yardımcı olur.

aha-demo

Size ne yapacağınızı göstermek için adım adım yaklaşan öğretici ile çalışmayı seçtik. Bir noktada, bize doğru görünmeyen “sağa kaydırarak” daha fazla sütun eklememiz söylendi. Bunun nasıl yapılacağını anlayabiliriz – sütun ekle düğmesini tıklayarak – ancak Aha’nın fiyatı göz önüne alındığında şaşırtıcı bir hataydı.

Eğitici bundan sonra da kayboldu, bu nedenle tüm adımları tamamlayamadık, ancak araca göz atarken daha sonra ipuçları görünüyordu.

İlk kullanım izlenimlerimiz her şeyin yolunda gittiği yönündeydi. Çekici olmaktan ziyade işlevsel görünüyor, ancak arayüzü bol miktarda bilgi aktarmayı başarıyor. Çok fazla kontrol var, ancak arayüz duyarlı ve yanlış gitme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan bir şeyler bulmak için oynayabilirsiniz.

Çok sayıda bölüm var ve özellikle ilk başta nasıl bir araya geldiğini anlamaya çalışmak kafa karıştırıcı. Bununla birlikte, her şeyi özelleştirebilirsiniz, bu yüzden Aha’nın yaklaşımından hoşlanmasanız bile, ihtiyaç duyduğunuz şekilde çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz..

Her şeyi yeniden adlandırmaya ek olarak, hangi gezinme öğelerinin gösterileceğini de seçebilirsiniz; böylece istemediğiniz her şeyden kurtularak düzenleyebilirsiniz. Aha ile zaman geçirirseniz, daha odaklanmış hale getirebilirsiniz.

Karmaşıklığı kolaylaştıran bir arayüze sahip bir ürün istiyorsanız, monday.com incelememizdeki sınıfının en iyisi proje yönetimi aracımıza göz atın..

Aha’da bazılarının zevk alacağı ve diğerlerinin rahatsız edici bulacağı birçok iş konuşması ve pazarlama dili var, ancak zevkinize uygun değilse aracı ondan uzaklaştırabilirsiniz..

Web sitesi kaliteyi göz ardı ediyor ve aradığımız tüm bilgileri bize sağlayan ve bir şeyleri aramayı kolaylaştıran bir gözden geçirenin rüyası. Bir şeyi nasıl yapacağımızı bilmek istediğimiz zamanlar vardı, ancak bilgi tabanında arama yaparak ihtiyaç duyduğumuz şeyi bulabilirdik.

Aha’nın iyi çalıştığını gördük, ancak fiyatın umduğumuza neden olduğu kaygan, hatasız bir ürün değildi. Yine de iyi ve genel yapı, anlamaya zaman almasına rağmen, tek tek bileşenler iyi çalışıyor. Burada iyi bir puan alır.

Maliyet

Aha çok doğru olur, ancak Aha’nın fiyatı kullanıcı başına aylık 59-149 dolar arasında değişmektedir (ve bu, yıllık ödeme için yüzde 20 indirim ile). Baktığımız en pahalı platform.

Enterprise ve Enterprise + planlarında, yalnızca katkıda bulunanlar ve ürün sahipleri için ödeme yapmanız gerekir. İstediğiniz sayıda izleyici ve yorumcunuz olabilir, bu yüzden hangi seviyeye gideceğinize karar verirken düşünün. Kurumsal, Premium katmandan sizin için daha iyi bir değer olabilir..

Daha ucuz bir şey arıyorsanız, Freedcamp’tan daha iyi bir şey yapamazsınız (Freedcamp incelememizi okuyun), ancak proje yönetimi yazılımı incelemelerimizdeki hemen hemen her şey Aha’dan daha ucuzdur.

Aha, kart gerektirmeyen 30 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor, bu nedenle her şeyi test etmek ve karar vermek için bolca zamanınız var.

İki çeşidi vardır: biri ürün geliştirme, diğeri pazarlama için. Kayıt olurken bir tane seçmeniz gerekiyor, ancak daha sonra fikrinizi değiştirirseniz deneyebilirsiniz. Özellikleri arasında geçiş yapabileceğiniz için, hangisini seçeceğiniz konusunda uykunuzu kaybetmenize gerek yoktur.

Aha burada skor için çok pahalı, ama sizin için ne ödeme olsun. Yüksek kaliteli bir platform.

Güvenlik & Gizlilik

Aha, bu alanda aradığımız her şey dahil kapsamlı bir güvenlik ve gizlilik özelliklerine sahiptir. Web sitesinin güvenlik bölümü, herhangi bir suçlu adına bizi dehşete düşürdü.

Oturum açma oturumunuzu korumak için SSL kullanır, aktarılan verileri AES 128 bit ile şifreler ve sunucularında bekleyen veriler için AES 256 bit kullanır.

Sertifikalara gelince, proje yönetimi araçlarında gördüğümüz en güçlü seçime sahiptir. Üç tür SOC sertifikası, ISO sertifikası ve bir avuç daha fazlası vardır..

AB-ABD ile uyumludur. GDPR makalemizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz Gizlilik Kalkanı ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği.

Ayrıca, şifreniz tehlikeye girerse size ek bir güvenlik katmanı sağlayan iki faktörlü kimlik doğrulama sunar. Daha fazla bilgi için iki faktörlü kimlik doğrulama makalemizi okuyun. SAML 2.0 veya Google üzerinden tek oturum açma özelliğini de kullanabilirsiniz.

Yolsuzlukla mücadele, rüşvetle mücadele ve hatta kölelikle mücadele uygulamaları var. Sıkı bir süreçten geçmeden personeline hediye gönderemezsiniz. Rakiplerinizin bilgilerinize bakmak için ödeme yapmasından endişe ediyorsanız, Aha iyi bir seçimdir.

Veri merkezleri, 24 saat boyunca eğitimli muhafızlar tarafından korunuyor, öyle olmasa da, iyi silahlanmış olduğunu düşünüyoruz.

Enterprise + planında yer alan kişiler, birçok bilgisayar korsanının gününü mahvedecek olan IP erişim kontrolünden de yararlanabilir. Siber suçları önlemek için alabileceğiniz önlemler hakkında daha fazla bilgi için web sitesi güvenliği hakkındaki makalemizi okuyun.

Burada Aha’ya en iyi notları veriyoruz ve güvenlik ve gizlilik için sınıfının en iyisi olarak görüyoruz. Her tabanı kapsar ve kontrol ettiğimiz her noktada beklediğimizden daha ileri gider.

Hizmet & Destek

Sıkışırsanız ve Aha ile iletişime geçmek istiyorsanız, ilk seçeneğiniz uygulama genelinde erişilebilir ve kolayca bir sorgu göndermenizi sağlayan basit bir iletişim formudur. Şirketle doğrudan iletişim kurmayı tercih ederseniz bir e-posta adresi de vardır..

Desteği, çoğu soruya bir saat içinde geri dönmeyi vaat ediyor ve bunu test alanına koyduğumuzda, depolama alanı ile ilgili bir soru ile, sadece 25 dakika içinde yanıt verdi ve bunun kelimesi kadar iyi olduğunu kanıtladı. Cevabı da bizim sorguya basit bir cevap ötesinde, ayrıntılı ve yararlı oldu.

Önde gelen “bir uzmanla konuşun” düğmesinin bize canlı sohbet seçeneği sunmak yerine sadece iletişim formuna yol açtığını hayal kırıklığına uğrattık, ancak bu kadar büyük bir destek olmayan bu hızlı desteği destekledik. Canlı sohbeti tercih ediyorsanız, Wrike incelememize bir göz atın.

Kendinize yardım etmeyi tercih ediyorsanız, Aha’nın destek sitesinde sizin için çok çeşitli yardım materyalleri bulunur. Bilgi tabanında düzinelerce aranabilir makale var ve iyi bir video nasıl yapılır. Ayrıntılı sürüm notları yeni özellikler hakkında da bilgi verir.

Topluluk sayfası soru sormanıza izin verir. Yine de hepsi bir yanıt alamıyor. Bir fikir portalı da var, bu nedenle Aha’nın ekibine önerileriniz olup olmadığını bildirebilirsiniz. Başkalarının fikirlerine de oy verebilirsiniz.

Aha’nın hizmetlerinin çalışma süresini ve durumunu gösteren bir sayfa da var..

Aha burada iyi bir skor elde ediyor, çünkü ekibi hızlı ve doğru bir şekilde yanıt veriyor ve mükemmel bir destek malzemesi yelpazesi sunuyor.

Karar

Aha, uygun bir fiyata sahip premium bir üründür, ancak birçok şeyi doğru yapar. Sana iyi para ödediğin bir şey gibi geliyor.

Üstün güvenlik ve gizlilik özelliklerine sahiptir ve verilerinizi güvende tutmak için ekstra yol kat etmiştir. Kapsamlı sertifika seçeneklerine sahip bir hizmet kullanmak istiyorsanız, Aha’dan daha iyi seçenekler bulamazsınız.

Arayüz de güçlüdür ve karmaşıklığı ve jargonu alışmakla birlikte, istediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için her şeyi ayarlayabilirsiniz..

Diğer araçlarla olduğu gibi, görev yönetiminin azimli cesaretine odaklanmamıştır, ancak farklı düzeylerde işleri planlamanıza ve bunların nasıl birbirine uyduğunu görmenize izin vermek harika bir iş çıkarır. Sadece görev yönetimine odaklanmak istiyorsanız, ekstra maliyetler buna değmez, ancak insanların projenizin yukarıdan aşağı vizyonunu paylaşmasına değer veriyorsanız, ideal olabilir.

Farklılaştırıcı özellikleri belirli bir kitleye hitap ettiğinden, taahhütte bulunmadan önce uygun olduğundan emin olmak için denemesini kontrol etmenizi öneririz. Onlara ihtiyaç duymayanlar, en iyi proje yönetimi yazılımı listemizde daha azına daha iyi uyabilecekler..

Aha’yı denediyseniz, lütfen aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map