Zjednodušenie kontroly – aktualizované 2020

Zjednodušenie kontroly

Simplenote je dobre, jednoduchá aplikácia na zapisovanie poznámok, ktorá robí svoju prácu dobre, ale je to o tom. V porovnaní s najlepšími aplikáciami na vytváranie poznámok postráda bezpečnosť a funkcie a je to v podstate morčacie partia. Prečítajte si našu úplnú recenziu Simplenote a zistite, kde presne to je.


Simplenote, vyvinutý spoločnosťou za WordPress (Automattic), je bezplatný a open-source nástroj na zhromažďovanie poznámok. Aj keď máme radi niektoré ďalšie práce, ktoré Automattic robí, je nám ľúto, že jeho aplikácia na zapisovanie poznámok nezaujíma..

Keď príde na to, chýba viac funkcií, ako sú zahrnuté, bez notebookov, formátovacích nástrojov alebo pokojového šifrovania. Toto je len niekoľko nedostatkov, na ktoré upozorníme v tomto jednoduchom hodnotení. Na druhú stranu, Simplenote podporuje editáciu poznámok a publikovanie na webe, takže tí, ktorí sa snažia spravovať prítomnosť na webe, môžu nájsť cenovú metódu.

Ak zistíte, že ste takí neochotní, ako sme to urobili, náš najlepší sprievodca na vytváranie poznámok uvádza niekoľko lepších možností na zaznamenávanie poznámok o triedach a stretnutiach alebo na zostavovanie prieskumu. Vedľajšou poznámkou, ak sa vám páči schopnejšia sesternica Simplenote, WordPress, rovnako ako my, máme pre web WordPress plný najlepší webhosting, ktorý by ste si mohli pozrieť.

Alternatívy k zjednodušeniu

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Simplenote vám umožňuje vytvárať poznámky a ukladať ich do cloudu, automaticky ich synchronizovať s inými zariadeniami, aby ste ich mali vždy po ruke a nikdy nepremýšľali. Na uľahčenie synchronizácie poznámok vývojový tím Automattic postavil desktopové aplikácie pre Windows, Linux a Mac, ako aj aplikácie pre smartfóny pre Android a iOS..

K dispozícii je aj webová verzia nástroja na poznámky, ku ktorému máte prístup z ľubovoľného podporovaného prehľadávača, a hodí sa, keď nie ste na vlastnom počítači..

Simplenote dodržiava svoje meno dobrým aj zlým spôsobom, ako sme na začiatku navrhli. Aj keď máme radi minimalistický dizajn, o ktorom sa podrobnejšie dozvieme neskôr, keď hovoríme s užívateľským dojmom, nie je veľa spôsobov, ako vaše poznámky vylepšiť..

Napríklad na paneli nástrojov nie sú žiadne možnosti formátovania textu, a to ani pre tučné písmo, podčiarknutie alebo kurzívu. Neexistujú tiež žiadne nástroje na kreslenie a žiadna možnosť na pripojenie obrázkov alebo súborov k poznámkam.

Ak naozaj chcete pracovať, Simplenote podporuje značkovací jazyk, ktorý môžete použiť na zmenu textu a vkladania obrázkov. Potreba zadávať kód priraďovania sa však pri procese brainstormingu presne nezhoduje.

Medzi ďalšie dve funkcie, ktoré s Simplenote nedostanete, patrí možnosť vytvárať kontrolné zoznamy a nastavovať pripomenutia. Tieto funkcie by boli užitočné pri vytváraní zoznamov rýchlych úloh, ako sú v službe Google Keep (prečítajte si našu recenziu v službe Google Keep).

Ďalšou veľkou funkciou dohľadu od spoločnosti Automattic je vylúčenie notebookov na usporiadanie poznámok tak, ako to robíte s Evernote (prečítajte si našu recenziu Evernote). Poznámky môžete zoradiť aspoň pomocou vlastných značiek (napr. „Recept“ alebo „nápad blogu“)..

Simplenote podporuje zdieľanie poznámok. Prístup spolupracovníkovi môžete poslať e-mailom, aby ste mohli editovať alebo zverejniť svoju poznámku online pre kohokoľvek, kto má prístup, čo je užitočné v prípade, keď sa používa jazyk na zvýraznenie. K dispozícii je tiež funkcia verzovania, ktorá vám umožní vrátiť späť nechcené úpravy.

Stručne povedané, Simplenote je pre tých, ktorí hľadajú nástroj na zostavenie podrobných poznámok, príliš jednoduchý. Neskôr si povieme niečo o tom, ako to sťažuje používateľské prostredie, a potom diskutujeme o inej oblasti, o ktorej sme zistili, že Simplenote chýba: bezpečnosť. Najprv však osvetlite jednu z niekoľkých silných stránok Simplenotes: cenu.

stanovenie ceny

Simplenote môže poskytovať veľmi základné funkcie na zapisovanie poznámok, ale je to aj bezplatný a otvorený zdroj. Je pravda, že väčšina iných prenosných počítačov typu cloud poskytuje aj bezplatné verzie, ale iba hŕstka je vždy bezplatná. So systémom Simplenote si môžete vytvoriť ľubovoľný počet poznámok bez toho, aby ste sa museli obávať obmedzení ukladacieho priestoru alebo mesačných obmedzení šírky pásma.

Napriek tomu, že ste zadarmo, nie ste bombardovaní reklamami v aplikácii. Je ťažké povedať, ako Automattic zarába peniaze z nástroja, pokiaľ koncová hra nie je jednoducho vybudovanie rozpoznania mena pre svoju cloudovú infraštruktúru, Simperion, WordPress alebo jej rôzne doplnky WordPress..

Rovnako ako v prípade Zoho Notebooku, ďalšej úplne bezplatnej aplikácie na zapisovanie poznámok, o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii Zoho Notebooku, sa musíme pýtať, či by neprítomnosť príjmov mohla Simplenote brániť v tom, aby sa nejakým zmysluplným spôsobom skutočne vylepšilo. Keby sme mali uhádnuť, povedali by sme, že áno.

Užívateľské skúsenosti

Ďalej sa pozrieme na verziu operačného systému Windows 10 pre stolného klienta, ktorá je k dispozícii v obchode s aplikáciami pre systém Windows. K dispozícii je tiež verzia systému Windows 8, ktorá je k dispozícii na stiahnutie na webových stránkach Simplenote, okrem klientov pre systémy Linux a MacOS.

Samotný klient vyzerá čisto, čo je ideálne na brainstorming. Poznámky sa píšu do veľkého podokna na pravej strane.

Po ľavom okraji sa zobrazí zoznam všetkých poznámok, ktoré ste vytvorili. Novú poznámku môžete vytvoriť kliknutím na ikonu „+“ nad týmto zoznamom.

Zaujímavé je, že zlým spôsobom nie je možné dávať mená poznámok. Namiesto toho sa názvy generujú na základe textu tela. To môže sťažiť nájdenie poznámok, ak ich máte viac, a to aj s vyhľadávacím panelom a možnosťou pridať vlastné značky.

Značky umožňujú rýchlo zoradiť podobné poznámky a môžu byť pridané do poznámok zadaním názvu značky, ktorý chcete použiť, do spodnej časti klienta, kde sa hovorí „add tag“. Dôležité poznámky môžete pripnúť na začiatok kliknutím na ikonu informácií a povolením možnosti „pripnúť na začiatok“.

Ak chcete v poznámkach spolupracovať s ostatnými, kliknite na tlačidlo zdieľania v hornej časti klienta. Potom v okne „Spolupracovať“ v zobrazenom okne zadajte e-mailovú adresu osoby, ktorej chcete udeliť prístup.

Aj keď je to užitočné, veľmi sa nestaráme o to, že Simplenote vám nedovolí obmedziť povolenie na spoluprácu iba na čítanie. Ostatné nástroje pre prenosné počítače, vrátane Evernote a OneNote, majú oveľa lepšie možnosti riadenia obsahu pre spoluprácu.

V prípade náhodných zmien sa môžete aspoň vrátiť späť k predchádzajúcim verziám bankoviek. Urobíte to tak, že kliknete na tlačidlo „história“ a pomocou posúvača vezmete poznámku späť v čase.

Svoje poznámky môžete „publikovať“ tak, aby ich videli všetci, vygenerovaním webového odkazu. K vašej poznámke má prístup každý, kto má odkaz, ale nemôže ju upraviť.

Jedinou ďalšou vecou, ​​ktorá stojí za zmienku (sotva) o Simplenote, pokiaľ ide o jednoduché použitie, je to, že môžete prepnúť klienta na „temnú“ tému, ktorú niektorí ľudia môžu na očiach ľahšie nájsť..

Aj keď dizajn vyzerá pekne, celkovo Simplenote jednoducho nie je veľmi flexibilná aplikácia na vytváranie poznámok. Je to dobré pre zaznamenávanie základných poznámok, ale študenti a kreatívne typy to pravdepodobne považujú za veľmi frustrujúce z dôvodu chýbajúcich funkcií..

zabezpečenia & súkromia

Simplenote nezabezpečuje bezpečnosť. Kým sú súbory šifrované pri preprave, zostávajú pri ukladaní v cloude v čistom texte. Môže to byť nebezpečný postup, pretože ktokoľvek, kto získa prístup k serverom Simplenote, si bude môcť prečítať vaše poznámky bez šifrovacieho kľúča..

Poznámky k automatickým nárokom sa uchovávajú na serveri na strane prostého textu, aby ostatní mohli vyhľadávať vaše poznámky online. Aj keď by to mohlo byť užitočné pre poznámky, ktoré chcete zverejniť, pre iné poznámky nie je dobrý dôvod neponúkať pokojové šifrovanie. Tu je vlastnými slovami spoločnosti:

„Pokiaľ ide o bezpečnosť, Simplenote funguje podobne ako iné populárne online služby, ako sú Gmail a Facebook. Vaše osobné údaje sú chránené prísnymi zásadami ochrany osobných údajov. Z dôvodu potreby vyhľadávania poznámok z webu však musí obsah zostať počas ukladania nekódovaný, aby softvér mohol nájsť hľadané výrazy. Z tohto dôvodu odporúčame nepoužiť Simplenote na uchovávanie nič zvlášť citlivého. ““

Spoločnosť vás aspoň varuje, aby ste si neukladali citlivé informácie, ktoré uvádzame ako druhé.

Pre tých, ktorí chcú bezpečnejšie používanie poznámok, sa Evernote aj OneNote integrujú s nástrojom tretej strany s názvom SafeRoom, ktorý umožňuje súkromné ​​šifrovanie koncových poznámok medzi koncovými bodmi..

Simplenote tiež neposkytuje možnosť dvojfaktorovej autentifikácie (2FA), čo je funkcia, ktorá pomáha chrániť pred neoprávneným cloudovým prístupom v prípade odcudzenia hesla..

Konečné rozhodnutie

Pre priemerného človeka, ktorý hľadá nástroj schopný poznámky, Simplenote nie je odpoveďou. Aj keď schvaľujeme prístup s otvoreným zdrojom, neprítomnosť kritických čŕt a dobrá bezpečnosť sú príliš veľké na to, aby bolo možné vyťažiť Simplenote aj len zbežným odporúčaním.

Aj keď niektorí môžu považovať markdown a publikovať funkcie užitočné pre marketingové a iné účely, tam sú lepšie editory markdown tam pre tento druh vecí.

Ak potrebujete výkonnejší nástroj na poznámky a nechcete platiť ani cent, ako kedykoľvek predtým, Zoho Notebook je oveľa lepšou voľbou, napriek tomu, že nemáte desktopového klienta. Vašim potrebám môžu vyhovovať aj ďalšie možnosti v našom sprievodcovi najlepšími aplikáciami na zapisovanie poznámok, nezabudnite si ich preto prečítať.

Myslíš si, že nám chýba Simplenote? Neváhajte a kričte na nás v komentároch nižšie. Tiež kladieme otázky. Vďaka za prečítanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map