Recenzia OneNote – aktualizovaná 2020

Recenzia OneNote

V tejto recenzii OneNote sa Cloudwards.net zameriava na druhú najobľúbenejšiu aplikáciu na vytváranie poznámok na trhu. Hoci program OneNote nemá niektoré z najľahších funkcií spoločnosti Evernote, predpovedáme, že mnohí ju budú uprednostňovať pred aplikáciou na zaznamenávanie poznámok číslo jedna. Prečítajte si našu úplnú recenziu a zistite prečo.


Väčšina veľkých cloudových služieb ukladania údajov, vrátane Dropbox, Disk Google a Box, teraz ponúka aplikácie pre digitálne notebooky. Avšak ich všetkých porazil na úder a v roku 2003 o nič menej, bol Microsoft s OneNote.

Pokiaľ ide o technológiu, seniorita samozrejme vždy neznamená veľa. V tomto prípade však nemáme problém umiestniť vstup Microsoftu pred konkurentov cloudového úložiska, pokiaľ ide o triedenie najlepších záznamov digitálneho notebooku..

Je to preto, že OneNote je flexibilný a funkčne nabitý nástroj na zhromažďovanie myšlienok, ktorý sa veľmi zreteľne zovrie na päte uznávaného Evernote. Dokonca to v niektorých ohľadoch prekonáva vďaka inklúziám, ako sú videozáznamy, písanie rukou na konverziu textu a schopnosť usporiadať poznámky ľubovoľným náhodným spôsobom, presne tak, ako to je v skutočnosti..

Je to preto, že OneNote je flexibilný a funkčne nabitý nástroj na zhromažďovanie myšlienok, ktorý veľmi zreteľne klesá na päty uznávanej značky Evernote. Dokonca to v niektorých ohľadoch prekonáva vďaka inklúziám, ako sú videozáznamy, písanie rukou na konverziu textu a schopnosť usporiadať poznámky ľubovoľným náhodným spôsobom, presne tak, ako to je v skutočnosti..

Alternatívy pre OneNote

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Ako digitálny prenosný počítač dokáže OneNote ukladať poznámky do cloudu a synchronizovať ich medzi vašimi zariadeniami. OneNote používa OneDrive na ukladanie v cloude, zdieľanie priestoru s ostatnými produktmi balíka Microsoft Office, ako sú Word a Excel, a na všetky ostatné súbory, ktoré ukladáte v cloude.

Podpora platformy zahŕňa systémy Windows a MacOS pre stolové počítače a systémy Android, iOS a Windows Phone pre mobilné zariadenia. Prístup k prehliadaču je k dispozícii aj v prípade, že potrebujete prístup k svojim poznámkam z počítača, ktorý nie je váš.

Nemusíte ukladať súbory v OneDrive, ale môžete ich ukladať lokálne. Ak by ste to však urobili, znížila by sa vaša schopnosť synchronizácie obsahu medzi zariadeniami, pretože synchronizácia sa spolieha na cloud ako sprostredkovateľ.

Kľúčom k maximálnemu využitiu OneNote je schopnosť vytvárať toľko samostatných prenosných počítačov, koľko chcete (dobre, až do vyčerpania úložného priestoru v cloude) a rozdeliť každý jednotlivý prenosný počítač na farebné časti a stránky, ktoré sú v zásade poznámky. Spoločnosť Evernote vás medzitým obmedzuje na 250 notebookov.

OneNote poskytuje zdanlivo neobmedzenú flexibilitu pri vytváraní samotných stránok a umožňuje vám umiestniť text, obrázky a tabuľky kdekoľvek na stránke. Vďaka tomu je ideálny na presné kopírovanie poznámok z prednášok alebo stretnutí z tabule, diagramov a všetkých, čo z neho robí jednu z našich obľúbených vecí o nástroji.

OneNote Voice and Video

Hlasom a videom môžete do poznámok pridávať aj pomocou vstavanej funkcie nahrávania. Môžete tiež pridať videá z online zdrojov zadaním zdrojovej adresy URL, napríklad z YouTube.

K dispozícii je tiež veľmi užitočný webový stroj na strihanie, ktorý môžete pridať ako doplnok prehliadača do prehliadača Chrome, Explorer, Firefox a Safari. Tento doplnok vám umožňuje ukladať webové stránky priamo do OneNote, čo je užitočné pri zostavovaní prieskumu na jednom mieste. V klientovi OneNote potom môžete do svojich výstrižkov pridať poznámky a výzvy, aby ste si pamätali, prečo ste ich neskôr uložili..

Aplikácia OneNote má tiež niekoľko nástrojov na kreslenie, ktoré vám umožňujú robiť veci ako kruhový text a väčšinu nástrojov na formátovanie textu, ktoré nájdete v textovom editore. Ak používate tablet alebo prenosný počítač s dotykovou obrazovkou, môžete kresliť diagramy a sviatočné logá pomocou dotykového pera alebo písať rukou písané poznámky.

Aplikácia OneDrive dokáže previesť poznámky z ruky (zvyčajne nazývané „atrament“) na písmo počítača a neskôr ich vyčistiť. To je tiež užitočná funkcia, ak si chcete na tabuli vytvoriť fotografiu poznámok. Je to tiež niečo, čo Evernote nerobí.

Zbierka poznámok v aplikácii OneDrive môžete automatizovať pomocou IFTTT alebo Zapier. Umožní vám to napríklad automaticky odosielať kľúčové e-maily, prílohy, obľúbené tweety alebo nahrané fotografie Instagramu na server OneNote. IFTTT a Zapier môžu tiež integrovať OneNote s manažérmi úloh ako Trello a Todoist, čo je užitočné pre udržanie vášho pracovného života v určitom poriadku..

Neskôr môžete svoje poznámky zdieľať s ostatnými priamo z aplikácie, pokiaľ sú vaše notebooky hostené na OneDrive a nie lokálne. Prístup ku konkrétnym ľuďom môžete udeliť na základe e-mailovej adresy alebo vytvoriť odkazy na svoje poznámky, ktoré môže použiť ktokoľvek.

Stručne povedané, OneNote obsahuje takmer všetky funkcie, ktoré by sme mohli chcieť. Dokonca sa integruje s Cortanou a Sirim a umožňuje vám hovoriť vaše myšlienky a nechať ich prepisovať ich do textu. Stenografi sveta, berte na vedomie.

stanovenie ceny

Aj keď je samotná aplikácia OneNote bezplatná, OneNote využíva Microsoft OneDrive na hosťovanie poznámok online. To nemusí byť problém, pretože sa môžete zaregistrovať na 5 GB bezplatného cloudového úložiska. To nie je zďaleka najštedrejší pridelenie bezplatného cloudového úložiska, ale dosť pre niekoľko notebookov.

Ak zistíte, že potrebujete viac gigabajtov, musíte sa zamerať na inováciu na účet 1TB OneDrive. Ak tak urobíte, získate tiež prístup k počítačovým verziám Word, Excel a PowerPoint.

Za 6,99 dolárov mesačne nie je 1 TB úložiska zlý obchod. S balíkom Office 365 sa v skutočnosti radí medzi najlepšie ponuky v oblasti cloudových úložísk. Ak však nemáte v úmysle používať program OneDrive, ktorý nie je určený pre program OneNote, táto hodnota sa úplne zníži a s Evernote by ste mohli mať lepšiu cenu za 3,99 dolárov mesačne..

Užívateľské skúsenosti

Skôr ako začneme, mali by sme zdôrazniť, že aplikácia OneNote, na ktorú sa pozrieme nižšie, je bezplatná aplikácia pre stolné počítače v obchode Microsoft Microsoft pre Windows 10. Na webovej stránke spoločnosti Microsoft je k dispozícii na stiahnutie aj ďalšia aplikácia s názvom OneNote 2016, ktorá však nebude sa podporovať oveľa dlhšie, čo znamená, že nebude mať najnovšie funkcie v budúcnosti.

S týmto oznámením o verejnej službe z cesty, na dobré veci.

Vývojári za programom OneNote odviedli peknú prácu a vytvorili nástroj, ktorý neznepokojí vašu myšlienku. Pracovný priestor je čistý a z väčšej časti použitie pásov s nástrojmi pozdĺž horného okraja udržiava všetko, čo potrebujete na vytvorenie jednoduchého kliknutia alebo dvoch..

Pre úplné ponorenie do noty môžete kliknúť na diagonálnu šípku zaklinenú do pravého horného rohu ľubovoľnej noty, aby ste sa rozptýlili. Maximalizujete tým poznámku v aplikácii OneNote, napríklad:

Ak chcete získať prístup k rôznym prenosným počítačom v aplikácii OneNote, kliknutím na šípku v ľavom hornom rohu klienta ich odľahčite od ľavého okraja. V dolnej časti je tiež možnosť „pridať poznámkový blok“ na vytvorenie nového.

Veľmi sa nám páči spôsob organizácie tejto aplikácie a skutočnosť, že môžete zbaliť všetko, aby ste sa mohli sústrediť na svoju prácu. Je to trochu ako Evernote, ale možno celkovo menej rušivé. Avšak práve pri samotnom vytváraní poznámok má OneNote v Evernote skutočnú podporu.

OneNote vám poskytuje mnoho funkcií základného textového procesora, napríklad Microsoft Word. Zahŕňa to panel nástrojov na formátovanie, ku ktorému máte prístup kliknutím na kartu „Domovská stránka“ na páse s nástrojmi.

Možnosti textu zahŕňajú obvyklých podozrivých, ako sú rôzne písma a veľkosti písma, možnosť odvážne alebo kurzívou zvýrazňovať text, odrážky a číselné zoznamy atď..

Poznámky môžete označiť aj v aplikácii OneNote, čo im pomáha pri neskoršom zoradení. Verzia OneNote v obchode Microsoft Store vám však neumožňuje vytvárať vlastné značky: zostávajú vám preddefinované možnosti, ako sú „kritické“ a „kontakty“, ktoré nakoniec nie sú také užitočné.

Je zvláštne, že verzia aplikácie OneNote 2016 vám umožňuje vytvárať vlastné značky. Dúfajme, že s touto verziou OneNote bude vývojová skupina pridaná rovnaká funkcia pre OneNote..

Jednou z chladnejších funkcií, ktorá sa vám pri natáčaní Evernote nepovažuje za podporovanú, je schopnosť prevádzať rukou písané slová (atrament) na počítačový text. Na karte kreslenia pásky stuhnite slovo pomocou nástroja laso, potom kliknite na tlačidlo „previesť“ a vyberte „atrament na text“.

Text v obrázkoch, naskenovaných stránkach a súboroch vo formáte PDF možno tiež konvertovať na upraviteľný text, a to vďaka funkciám optického rozpoznávania znakov OneNote, vďaka čomu nemusíte ich ručne písať alebo používať externý nástroj..

Sme radi, že s programom OneNote môžete svoje poznámky usporiadať takmer ľubovoľným spôsobom a efektívne napodobňovať skutočný zápisník. Zahŕňa to umiestnenie textu kdekoľvek na stránke spolu s diagramami, sviatočnými logami alebo čokoľvek, čo máte radi.

Na karte „vložiť“ môžete k poznámkam priložiť súbory, ako aj vložiť odkazy, časové značky, symboly, tabuľky, snímky obrazovky a obrázky. K dispozícii je tiež tlačidlo na pridávanie videa z rôznych online zdrojov, ako je YouTube, plus vstavané možnosti hlasového záznamu a videa, ktoré sú peknými inklúziami pre zlých notorov..  

Celkovo si myslíme, že OneNote život uľahčuje. K dispozícii je dokonca karta s recenziou s jazykovým prekladačom, ktorá pomáha študentom podvádzať pri španielskych domácich úlohách.

Užívateľská skúsenosť je však niečo, čo sa spoločnosti Microsoft zvyčajne darí v súčasnosti vďaka štyridsaťnásobným skúsenostiam. Najväčším problémom spoločnosti zostáva, ako vždy, bezpečnosť.

zabezpečenia & súkromia

Či už kompilujete poznámky pre nový vynález alebo si uchovávate osobný denník, s istotou ukladanie vašich myšlienok v cloude vyžaduje dôveru, že tam budú v bezpečí pred zvedavými očami. Nehovoríme len o bezpečí pred narušením servera, ale aj o zabezpečení pred likvidáciou v dátovom sklade, ktorý patrí marketingovému oddeleniu alebo vládnej agentúre..

Pri kontrole tejto služby podrobne uvádzame niektoré obavy, ktoré máme v súvislosti so zabezpečením OneDrive. Medzi tieto obavy patrí skutočnosť, že OneDrive spravuje vaše šifrovacie kľúče bez možnosti súkromného šifrovania, ako je napríklad pCloud (prečítajte si našu recenziu pCloud)..

Väčší problém spočíva v tom, že údaje OneDrive nie sú v účtoch spotrebiteľov šifrované. To znamená, že je ponechaný v čistom texte, zatiaľ čo sedí na serveroch spoločnosti Microsoft, čo je v post-Snowdenovej dobe dosť neobvyklé. Problém je v tom, že ktokoľvek, kto získa prístup k cloudovému serveru, ich bude môcť dešifrovať bez šifrovacieho kľúča, čím bude chaos ešte ľahší.  

Firemní používatelia tento problém nezdieľajú, ako sme spomenuli v našej recenzii OneDrive for Business, pretože pre nich sú dáta zašifrované na strane servera. Pre všetkých ostatných by sme vám odporúčali šifrovať súbory, ktoré sami ukladáte v aplikácii OneDrive, aspoň pomocou služby s nulovými znalosťami, ako je tá, ktorá je uvedená v našej kontrole Boxcryptora..

Ďalším dobrým riešením je súkromný šifrovací nástroj tretej strany navrhnutý pre OneNote, SafeRoom. Je k dispozícii aj pre Evernote.

Spoločnosť Microsoft má možnosť dvojfaktorovej autentifikácie (2FA), ktorú odporúčame používať. Pomôžete tým zabrániť tomu, aby sa ktokoľvek, kto získa prístup k vášmu heslu, prihlásil do svojho účtu OneDrive a prehodil vaše notebooky. 2FA to dosahuje tak, že pri prihlásení z neznámeho zariadenia vyžaduje dodatočný údaj, zvyčajne kód zaslaný ako text.

Verdikt

Spoločnosť Microsoft mala dosť času na vylepšenie služby OneNote a z väčšej časti to ukazuje základný prehľad. Ako digitálny prenosný počítač sa dodáva takmer so všetkými funkciami produktivity, ktoré by sme mohli chcieť. Nielenže zatieni podobné produkty, ktoré produkujú rivaloni Dropbox a Google, keď príde na súpravu funkcií, má dokonca len niekoľko trikov, ktoré Evernote nemá.

Schopnosť konvertovať atrament na text, pridávať hlasové a video poznámky, kresliť šípy a figúrky a spravidla usporiadať poznámky ľubovoľným spôsobom, je z tohto dôvodu lákavým nástrojom pre kreatívnu myseľ. Nie, nehovoríme, že sme zatiaľ pripravení nahradiť Evernote. Ak však OneNote podnikne niekoľko jedinečných krokov, napríklad ak necháme používateľov šifrovať notebooky a poznámky súkromne, mohli by sme sa kymácať.

Chceli by ste zvoniť? Podeľte sa o svoje myšlienky OneNote v komentároch nižšie a dajte nám vedieť, na čom v tejto veci stojíte. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map