Recenzia Google Keep – aktualizovaná 2020

Recenzia Google Keep

Google Keep je šikovná malá aplikácia, ktorá vám pomôže uchovávať poznámky a ponúka integráciu s Diskom Google. Ako si môžete prečítať v našej recenzii v službe Google Keep, táto hodnota sa v skutočnosti nezvýši nad úroveň "praktický" pretože majú jednoducho menej funkcií ako konkurencia.


Keď táto malá žiarovka zhasne vo vašej hlave, služba Google Keep je veľmi užitočná. Táto aplikácia na vytváranie poznámok v cloude umožňuje zapisovať myšlienky podobným spôsobom ako poznámky typu Post-it, ktoré potom môžete integrovať do Dokumentov Google (prečítajte si našu recenziu na Disku Google). 

V porovnaní s inými aplikáciami je celkom jednoduchý, je však zadarmo a ľahko sa používa, takže mu môžeme odpustiť.

Umožňuje vám vytvoriť neobmedzený počet poznámok, z ktorých každá môže mať až 20 000 znakov, a môžete si vytvoriť štítky na ich usporiadanie. Napriek tomu, že začiarkava všetky políčka pre aplikáciu, ktorú môžete rýchlo vytiahnuť a dostať svoj nápad skôr, ako sa uchová pamäť zlatých rybiek, postrádajú funkcie, ktoré ponúkajú ďalšie aplikácie na vytváranie poznámok.

Napríklad Evernote ponúka viac organizačných funkcií a text môžete naformátovať (prečítajte si našu recenziu Evernote). Služba Google Keep napriek tomu získala slot v našom zozname najlepších aplikácií na zapisovanie poznámok. 

So službou Google Keep môžete zostaviť všetky svoje nápady, nákupné zoznamy a pripomienky na jedno miesto a ľahko k nim pristupovať z iného počítača alebo zariadenia. Čítajte ďalej našu recenziu v službe Google Keep.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy aplikácie Google Keep

Vlastnosti

Aj keď Google Keep na prvý pohľad vyzerá podobne ako nástenka Post-it, umožňuje vám vytvárať rôzne typy poznámok. Je tiež prepojený s vaším účtom Google, takže bez ohľadu na to, na ktorom zariadení ho používate, vaše poznámky sa synchronizujú, ak ste pripojení k internetu a prihlásení.

Je ľahké si urobiť rýchlu poznámku a máte na výber, či to urobíte pomocou textu, kontrolného zoznamu, hlasového záznamu, kresby alebo obrázka. Tieto poznámky majú obmedzenie počtu znakov 20 000, čo je dlhšie ako hodnotenie Zoho Notebooku (prečítajte si našu recenziu zoo Notebooku), ale kratšie ako povedzme Box Notes, ktoré umožňuje neuveriteľných 500 000 znakov (prečítajte si našu recenziu pre Box Notes).

Limit poznámok Google

To znamená, že počet poznámok, ktoré môžete vytvoriť, nie je nijako obmedzený, a nie je obmedzený žiadny počet pripojení; dokonca to nie je v rozpore s vašim limitom úložiska na Disku Google.

V službe Google Keep však chýbajú niektoré z funkcií, ktoré majú jej konkurenti, napríklad viaceré prenosné počítače a videozáznamy. Navyše mu chýbajú úpravy formátovaného textu, takže to nie je najlepšia voľba, ak vytvárate výskumné poznámky alebo ich používate na podnikanie..

Dostanete však možnosť pridať všetky svoje vlastnosti do jednej poznámky. Na jednom mieste by ste mohli mať obrázok, kresbu, hlasovú poznámku, zoznam políčok a textovú poznámku. Môžete ich robiť aj samostatne, ale je to dobré pre poznámky, ako sú recepty, pretože môžete umiestniť obrázok hore a mať, napríklad, kontrolný zoznam zložiek.

google-keep-review-kontrolný zoznam

Navyše, ak si chcete zapísať poznámku do niečoho viac elegantného, ​​môžete ju integrovať do dokumentu Google. Potom môžete pridať formátovanie a všetko, čo uznáte za vhodné, ale nezabudnite, že už to nebude „poznámka“.

Google OCR v aplikácii Keep

Na extrahovanie textu z orezaných zdrojov a ďalších obrázkov môžete použiť optické rozpoznávanie znakov aplikácie Keep. Navyše s presným rozpoznaním reči od spoločnosti Google nebolo prekvapením, že to bolo viac ako postačujúce na diktovanie poznámok a nechalo ich službu Google Keep prepísať.

Aplikácia Google Keep vám tiež umožňuje vytvárať zoznamy s odrážkami a kontrolné zoznamy, ktoré sú skvelé na nakupovanie potravín. Môžete tak začiarknuť jednotlivé položky. Umožňuje zdieľať poznámky a tiež priradiť spolupracovníkov, takže ostatní môžu pridať do zoznamu alebo vypnúť kontrolu položiek. Už žiadne ukazovacie prsty, keď niekto zabudol na mlieko. Pri väčších úlohách by ste mali radšej aplikáciu na správu projektov.

Navyše môžete nastaviť pripomenutia podľa dátumu a času alebo podľa miesta, čo je užitočné, ak chcete, aby sa váš nákupný zoznam objavil, keď sa dostanete do obchodu..

Mobilné aplikácie Google Keep

K dispozícii sú aplikácie pre Android a iOS a môžete ich použiť aj v prehliadači. Neexistuje však vyhradený klient pre stolné počítače. Namiesto toho existuje aplikácia Google Chrome, ktorá po inštalácii funguje ako samostatná aplikácia. Môžete ho otvoriť na stránke aplikácií v prehliadači Chrome alebo v systéme Windows 10 po inštalácii prejsť do ponuky Štart a pripnúť ju na panel úloh.

google-keep-review-windows

Každá verzia má tiež takmer rovnaké rozloženie, takže pri prepínaní zariadení nebudete zmätení pri pohľade na iné rozhranie. 

K dispozícii je tiež rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré je možné použiť na orezanie webového obsahu a jeho uloženie priamo do prehliadača Google Keep z prehliadača. Existuje niekoľko spôsobov, ako ho môžete použiť. Najprv môžete zvýrazniť obsah, ktorý chcete uložiť. Ďalej môžete buď kliknúť na logo Google Keep na paneli s adresou, alebo kliknúť pravým tlačidlom myši na obsah, a potom kliknúť na položku Uložiť výber zachovať. 

google-keep-review-keep-rozšírenie

Ak urobíte jedno z nich, otvorí sa malé okno s výberom v aplikácii Keep a automaticky sa pridá odkaz na stránku, ktorý môžete odstrániť. Potom môžete pridať názov alebo štítok alebo ho odstrániť, pretože sa automaticky uloží. 

Ak chcete vykonať akékoľvek ďalšie zmeny, napríklad farbu, môžete kliknutím na malú šípku v pravom rohu otvoriť aplikáciu Keep vo webovom prehliadači a odtiaľ upraviť poznámku..

google-keep-review-save-to-tvrze

Nemôžete však orezať celú webovú stránku, napríklad v niektorých aplikáciách na zapisovanie poznámok, ako je Evernote alebo OneNote (prečítajte si našu recenziu OneNote). Ak nezvýrazníte žiadny obsah, iba orezá odkaz na stránku, ale môžete k nemu pridať veci sami, ako sme opísali vyššie..

Prehľad služby Google Keep

Logo Google Keepkeep.google.com

zadarmo

Vlastnosti

sync

zdieľam

Vložte odkazy na poznámky

Značkové poznámky

Prílohy k súborom

E-mailové poznámky

Webový strihač

Hlasový záznamník

Videorekordér

Podpora písania rukou

Krytie atramentom na text

Optické rozpoznávanie znakov (OCR)

IFTTT / Zapier

stanovenie ceny

Jednou z výhod služby Google Keeps je, že je úplne zadarmo. Nestojí to ani cent, takže je to určite dobrá voľba, ak máte málo peňazí.

Navyše, pretože neexistuje žiadny limit na to, koľko poznámok si môžete uchovávať, a skutočnosť, že neprispieva k vášmu úložnému priestoru na Disku Google, na rozdiel od OneDrive (prečítajte si našu recenziu OneDrive), robí Google Keep ešte atraktívnejším.

Užívateľské skúsenosti

Na jednej strane je používateľské rozhranie služby Google Keep vynikajúce, pretože je také jednoduché. Na druhej strane je to možno príliš jednoduché. Iné aplikácie na zapisovanie poznámok, ako napríklad Evernote, ponúkajú úplne rozložené rozhranie, ktoré vám ponúka viac možností na výber. Jednoduché rozloženie služby Google Keep umožňuje ľahko zistiť, čo sa deje.

Aj keď neexistuje žiadny klient pre stolné počítače, aplikácia Chrome do značnej miery nahrádza potrebu jedného. Ak to však chcete dosiahnuť, budete si musieť stiahnuť webový prehľadávač Chrome, ak ho ešte nemáte nainštalovaný. Namiesto toho by ste však mohli použiť iba verziu prehliadača.

Keďže rozloženie všetkých dostupných klientov je takmer totožné, nie je žiadnym prekvapením, že aj aplikácie pre Android a iOS sa ľahko používajú. Existujú iba malé rozdiely, napríklad, že ponuka nastavení je na inom mieste a navigácia je stále jednoduchá.

Stredné okno zobrazuje vaše poznámky v predvolenom nastavení vo formáte dlaždíc, ale namiesto toho ich môžete zmeniť na zobrazenie zoznamu. Ponuka hamburger vám umožňuje prepínať medzi poznámkami a pripomienkami, prejsť na konkrétny štítok alebo vytvoriť nový štítok a zobraziť aj archivované alebo odstránené poznámky. V prípade mobilných aplikácií získate prístup k nastaveniam aj tu. 

google-keep-review-layout

Je ľahké urobiť novú poznámku. Stačí začať písať do poľa s textom „Zapísať poznámku …“ alebo vyberte jednu z ďalších metód: začiarkavacie políčka, kreslenie, hlasová poznámka alebo obrázok. Ako sme už povedali, nie sú k dispozícii žiadne možnosti formátovania formátovaného textu, ale páči sa nám skutočnosť, že môžete pridať ďalšie možnosti, ako napríklad farebné kódovanie, štítky a pripomienky, čo uľahčuje organizovanie poznámok..

Nástroje na kreslenie Google

Ak chcete nakresliť poznámku, je tu niekoľko nástrojov. Získate pero, fixku a zvýrazňovač, z ktorých si môžete vybrať farbu a veľkosť v rozbaľovacej ponuke. Získate tiež nástroj na gumu a ak kliknete na jeho rozbaľovaciu ponuku, môžete stránku vyčistiť. 

K dispozícii je tiež nástroj na strihanie, ktorý vám umožňuje pohybovať, otáčať a meniť veľkosť vybratého obsahu. Môžete si dokonca vybrať mriežku, na ktorej budete kresliť: štvorce, bodky alebo „pravidlá“.

google-keep-review-kreslenie

Rozšírenie Google Keep je užitočné, ak chcete rýchlo chytiť niečo z internetu alebo uložiť odkaz na stránku, ale je škoda, že nemôžete orezať celú webovú stránku..

Celkovo je program Google Keep vynikajúci, ak ste práve po jednoduchom nástroji na rýchle zapisovanie poznámok a nápadov. Funguje to dobre pre nákupné zoznamy a je to tiež ľahké na očiach. 

Navyše, ak si chcete zachovať hlasové poznámky, služba Google Keep je jednou z lepších možností vďaka funkciám rozpoznávania reči spoločnosti Google. Kombinujte to všetko so skutočnosťou, že je zadarmo, a určite to vyniká ako skvelý nástroj.

zabezpečenia & súkromia

O zabezpečení služby Google Keep nie je veľa informácií, ale ak predpokladáme, že sú rovnaké ako všetky ostatné aplikácie Google, vyskytli sa nejaké problémy. Google zhromažďuje údaje na reklamné účely a na cielené marketingové účely. Keď si prečítate podmienky poskytovania služby, všimnete si, že je podrobnejšia, ako si niektorí myslia. 

Najskôr sa v ňom uvádza, že keď odovzdáte, odošlete, uložíte, pošlete alebo prijmete obsah, dávate spoločnosti Google a spoločnostiam, ktoré pracujú, právo používať tento obsah. Ide o podrobnejšie informácie, ale získate predstavu. Navyše konkrétne uvádza:

„Naše automatizované systémy analyzujú váš obsah (vrátane e-mailov), aby vám poskytli osobne relevantné funkcie produktu, ako sú prispôsobené výsledky vyhľadávania, prispôsobená reklama a detekcia spamu a škodlivého softvéru. K tejto analýze dochádza pri odosielaní, prijímaní a ukladaní obsahu. “

Spoločnosť Google v zásade neprispôsobuje reklamy iba hľadaním toho, čo ste v prehliadači hľadali. Namiesto toho sa môže pozrieť na všetko, čo ste s nimi uložili, pričom predpokladáme, že zahŕňa aj službu Google Keep. 

Pozitívne je, že pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Google hovoria, že na zabezpečenie vašich informácií používa šifrovanie, ale okrem iného spomína spoločnosť Google, ktorá musí niekedy uchovávať informácie..

Aplikácia Keep nie je najlepším miestom na ukladanie citlivých údajov, napríklad prihlasovacích údajov a hesiel, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou budete prihlásení k svojmu účtu Google aspoň na jednom zariadení.. 

To znamená, že každý, kto ho získa, má prístup k vašim službám Google vrátane služby Keep. Svoj účet však môžete chrániť dvojfázovým overením totožnosti a zabezpečením odhlásenia.

Konečné rozhodnutie

Google Keep je jednoduchá, avšak uspokojivá aplikácia na zapisovanie poznámok. Je to skvelé na rýchle získavanie náhodných poznámok a tiež ich veľmi dobre organizuje. V niektorých oblastiach to však nestačí, napríklad pri formátovaní textu alebo poznámkových blokoch. 

Ak chcete byť stále zadarmo, je to rovnako dobrý nástroj. Môžete vytvárať a prezerať si poznámky rýchlo a ľahko, dostatočne ich usporiadať a synchronizovať s vašimi zariadeniami. To znamená, že ak ste po viacerých možnostiach organizácie a formátovaní textu, Evernote môže byť lepšou voľbou. 

Aký je váš rozsudok v službe Google Keep? Podeľte sa o svoje názory v sekcii komentárov. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me