Recenzia Evernote – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia Evernote

Evernote zo všetkých aplikácií na vytváranie poznámok je Evernote pravdepodobne najobľúbenejší svojho druhu. Pripojte sa k Cloudwards.net, keď prechádzate jeho funkciami, výhodami a nevýhodami v tejto recenzii Evernote a pomôžeme vám rozhodnúť sa, či je pre vás najlepšia voľba..


Pokiaľ ide o nástroje na vytváranie poznámok v cloude, žiadne meno rezonuje viac so zákonníkmi, učencami a inými … slovnými ľuďmi … viac ako s Evernote a nie je to len logo cool slona. Ak už nie ste medzi 200 miliónmi používateľov, ktorí od roku 2007 vstúpili do rozbehnutého vlaku, táto recenzia Evernote vám pomôže rozhodnúť sa, či chcete urobiť skok.

Aj keď je cloudové zariadenie schopné ukladať prílohy súborov, Evernote nenahrádza najlepšie služby cloudového ukladania. Avšak s množstvom vstavaných funkcií navrhnutých okolo búšenia poznámok, orezávania webových stránok a organizovania myšlienok, nemôžeme mať problém potvrdiť, že Evernote stojí na vrchole triedy digitálnych prenosných počítačov..

V skutočnosti je pre niektorých z nás Evernote niečo posadnutosť, aj keď možnosti jej predplatného nie sú také cenovo priaznivé, ako bývali. Držte sa nás, keď utekáme z dôvodov, prečo pravidlá Evernote vládnu, a upozorňujeme na niekoľko oblastí, v ktorých služba zaostáva.

Alternatívy pre Evernote

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Evernote je cloudový nástroj, ktorý vám umožňuje robiť poznámky v počítači alebo smartfóne a ponúka niekoľko výhod oproti tradičnému prístupu typu pero a papier alebo textový procesor..

Za prvé, pretože poznámky sa skrývajú v cloude, nemusíte sa obávať rozliatej kávy, havárií na pevnom disku a iných nešťastí, ktoré stierajú vaše zaznamenané myšlienky. Je smutné, že existuje strop, koľko údajov môžete načítať do cloudu Evernote za mesiac, ktoré pokrývame nižšie v časti „Ceny“. To však ovplyvní iba tých najplodnejších notárov.

Ďalšou výhodou poznámok typu cloud je to, že sa dajú synchronizovať medzi zariadeniami: napíšte poznámku do prenosného počítača a môžete k nej v telefóne pristupovať takmer v reálnom čase. Klienti Evernote sú k dispozícii pre systémy Windows, Mac, Android a iOS. K poznámkam je možné pristupovať offline, aj keď pre smartfóny, ktoré vyžadujú platené predplatné.

Ak potrebujete pristupovať k svojim poznámkam v počítači, ktorý nie je váš, a nechcete si nainštalovať klienta Evernote z bezpečnostných dôvodov (a proti bolesti), môžete svoje poznámky získať aj pomocou nástroja Evernote. online nástroj, hoci nemá všetky funkcie desktopového klienta.

Schopnosť robiť si poznámky a ukladať ich v cloude nie je to, čo robí Evernote obľúbeným medzi davom rekordov – všetko. Sú to ďalšie funkcie, ktoré to robia, najmä tie organizačné.

Medzi organizačné funkcie, ktoré presahujú možnosť zoskupovania poznámok do poznámkových blokov, patria označovanie poznámok na triedenie, zosieťovanie poznámok, ukladanie príloh do poznámok a vkladanie kontrolných zoznamov a tabuliek..

Text v poznámkach je možné samozrejme vyhľadávať, ale aj text v obrázkoch vďaka optickému rozpoznávaniu znakov (OCR). To zahŕňa skenovanie rukou písaných poznámok a snímok tabúľ na tabuli. Odberatelia Evernote Premium môžu tiež vyhľadávať text v dokumentoch Microsoft Office a .pdf, plus komentovať .pdf.

Na zhromažďovanie prieskumov má spoločnosť Evernote praktický webový strihač pre prehliadače Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer a Opera. Pred orezaním poznámok môžete zvýrazniť text a pridať vizuálne popisky, aby ste si pamätali, prečo ste stránku orezali neskôr.

Odberatelia Plus a Premium môžu tiež uložiť na váš účet Evernote denne až 200 e-mailov tým, že ich preposielajú na osobitnú e-mailovú adresu Evernote, hoci je k dispozícii iba pre platiacich používateľov..

V rámci desktopového klienta môžete vytvárať špeciálne „atramentové poznámky“, ktoré sú písané rukou.

Aplikácia Evernote je užitočná pre používateľov tabletov, ale nemá zabudovanú funkciu na konverziu rukopisu na text, ako to robí OneNote. Ak je to potrebné, jedným zo spôsobov, ako to obísť, je použiť smartpen ako Livescribe, ktorý dokáže prevádzať na text a má automatické zasielanie Evernote..

Pre tých, ktorí dávajú prednosť hlasovým poznámkam, má Evernote k dispozícii funkciu nahrávania zvuku pre stolné aj mobilné zariadenia.

Video poznámky nie sú podporované, aj keď môžete pomocou webovej kamery snímať obrázky a vkladať ich priamo z klienta Evernote. Môžete však nahrávať videá pomocou iných nástrojov a pridať ich do Evernote ako prílohy.

Ak chcete za účelom šetrenia času automatizovať určité úlohy zhromažďovania poznámok, Evernote spolupracuje s IFTTT aj so Zapierom. Tieto nástroje, ktoré sa používajú na prepojenie rôznych aplikácií spolu so správaním príčin a následkov, vám umožnia robiť napríklad automatické ukladanie nových kontaktov pridaných do telefónu do poznámkového bloku, kompiláciu stavov na Facebooku alebo ukladanie e-mailov od konkrétnych jednotlivcov..

(Mimochodom, pre tých, ktorí chcú získať lepšiu predstavu o tom, ako používať IFTTT, máme praktického sprievodcu, ktorý by vám mal pomôcť.)

Toto sú hlavné rysy funkcie Evernote, hoci ako prví pripustíme, že preskočíme niektoré dobré. To je, bohužiaľ, nevyhnutné: je dosť na zaplnenie notebooku alebo dvoch.

Pri diskusii o používateľských skúsenostiach sa pozrieme na klienta pre stolné počítače a na všeobecný proces zapisovania poznámok. Najprv sa porozprávajte o tom, koľko vás bude stáť Evernote.

stanovenie ceny

Evernote má tri rôzne možnosti plánu. Zahŕňa to bezplatnú verziu Evernote Basic a obsahuje väčšinu funkcií Evernote Plus a Evernote Premium.

Obmedzenia aplikácie Evernote Basic spočívajú v tom, že môžete synchronizovať iba dve zariadenia, máte obmedzený počet nahrávok za mesiac na 60 MB a poznámky nemôžu byť väčšie ako 25 MB..

Aplikácia Evernote Plus umožňuje synchronizáciu neobmedzených zariadení a zároveň zvyšuje mesačný limit nahrávania na 1 GB a limit veľkosti noty na 200 MB. Plus vám tiež umožňuje posielať e-mailové poznámky na váš účet Evernote a umožňuje vám prístup k e-mailovej podpore.

Evernote Basic: Evernote Plus: Evernote Premium:
Mesačné náklady:zadarmo$ 3,99$ 7,99
Ročné náklady:zadarmo$ 34.99$ 69,99
Celkový ukladací priestor:neobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Mesačný limit nahrávania:60MB1GB10GB
Synchronizované zariadenia:2neobmedzenýneobmedzený
Maximálna veľkosť poznámky:25MB200 MB200 MB

S programom Evernote Premium získate až 10 GB nahraných videí mesačne, čo by malo stačiť aj pre najnáročnejších notoriek (a.k.a. domáceho maznáčika). Odomknutý je aj živý rozhovor so zákazníckou podporou a niektoré pokročilé funkcie, ako napríklad vyhľadávanie dokumentov balíka Office, anotovanie súborov vo formáte PDF a skenovanie vizitiek..

Aj keď spoločnosť Evernote v roku 2016 výrazne zvýšila náklady na Plus a Premium na veľké sklamanie zo svojich légií fanúšikov, hodnota je stále celkovo dobrá pre to, čo dostávate.

Užívateľské skúsenosti

Aj keď ponúka neuveriteľnú škálu funkcií zabalených do všeobecne priateľského klienta, na prvý pohľad sa zdá, že všetko Evernote je ohromujúce. Určite to nie je také pekné, ako niektoré iné dostupné nástroje na vytváranie poznámok v cloude, vrátane Google Keep.

V predvolenom zobrazení pracovnej plochy sa vaše notebooky nachádzajú na okraji úplne vľavo, za ktorým nasleduje stĺpec s poznámkami napravo a tabla so skutočnou poznámkou napravo od nich. Môžete zmeniť veľkosť navigačných stĺpcov a tably poznámok, ale stále to všetko zabraňuje.

Ak chcete niektoré veci vyčistiť, môžete vypnúť ľavý panel (F10) a zoznam poznámok (F11) pre takmer rovnaký efekt..


 

Môžete tiež kliknúť pravým tlačidlom myši na ľubovoľnú poznámku a vybrať možnosť „otvoriť poznámku“ a otvoriť ju v samostatnom okne.

Predtým, ako začnete vytvárať poznámky, budete si musieť vytvoriť poznámkový blok, ktorý ich zachová. Môžete to urobiť jednoduchým kliknutím na ikonu „+“ vedľa miesta „poznámkové bloky“ v hornej časti navigačného stĺpca..

Vyberte si názov prenosného počítača, kliknite na „OK“ a váš prenosný počítač bude pripravený na váš prenos.

Ak chcete vytvoriť poznámku, kliknite na modré tlačidlo „Nová poznámka“ v pravom hornom rohu Evernote. Otvorí sa samostatné okno, v ktorom môžete začať písať poznámku. Z poznámky môžete pomenovať a vybrať si, v ktorom notebooku je uložený.

Poznámky majú na hornej strane panely nástrojov na formátovanie, presne ako textový procesor, takže časť procesu by mala byť okamžite známa. Môžete zmeniť svoje písmo a veľkosť písma, tučné písmo, kurzívu, podčiarknuť a zvýrazniť text a pridať zoznamy odrážok, kontrolný zoznam a tabuľky..

Ako už bolo spomenuté, poznámky majú tiež funkciu hlasového záznamu, ktorú môžete aktivovať stlačením tlačidla. Ďalšie tlačidlo zapne fotoaparát a umožní vám nasnímať a pridať fotografiu, ale nezaznamenávať videozáznamy.

Pri iných typoch súborov ich môžete rýchlo pridať zo systému súborov ako prílohy. Aplikácia Evernote sa tiež integruje s Diskom Google a umožňuje vám pripojiť súbory z cloudového úložiska.

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že triedenie notebookov s poznámkami môže byť skutočným problémom, Evernote obsahuje niekoľko funkcií, ktoré vám pomôžu pri navigácii v šialenstve. Zahŕňa to schopnosť „označiť“ poznámky, aby sa neskôr mohli rýchlo zoraďovať súvisiace myšlienky pomocou špeciálnej karty „značky“.

Text v poznámkach je tiež prehľadateľný, takže vyhľadávanie zaznamenaných myšlienok je veľmi ľahké.

Tiež sa nám páči, že môžete prepínať stĺpec so zoznamom poznámok medzi zobrazeniami úryvkov, dlaždíc a miniatúr. Zväčšite veľkosť stĺpca a poznámky si môžete rýchlo prezerať, aby ste našli, čo hľadáte.

Na uľahčenie spolupráce s ostatnými môžete zdieľať notebooky aj poznámky kliknutím pravým tlačidlom myši na objekt a výberom položky „zdieľať poznámkový blok“ (alebo „zdieľať poznámku“). Potom zadajte e-mailovú adresu osoby, s ktorou chcete zdieľať, a nastavte pre ňu povolenia (zobraziť, upraviť a pozvať).

K dispozícii je tiež funkcia četu, takže môžete hovoriť naživo s ostatnými bez toho, aby ste opustili aplikáciu Evernote, hoci nejde o Slack (s ktorým sa Evernote integruje).

Odkazy na poznámky môžete zdieľať aj s ostatnými a nechať ich prístup k poznámke prostredníctvom prehľadávača (tie isté odkazy sa dajú vložiť do iných poznámok na účely krížového odkazovania.)

Zatiaľ čo používateľská skúsenosť Evernote je úplne plynulá, akonáhle sa dostanete k nástroju, ak narazíte na problémy, ponuku „Pomocník“ v klientovi pre stolný počítač možno použiť na prístup k prehľadávateľnej online informačnej databáze.

Priama podpora je k dispozícii, ale iba pre platiacich zákazníkov. Odberatelia Evernote Plus získajú prístup k e-mailovej podpore, zatiaľ čo predplatitelia Evernote Premium majú tiež live chat.

zabezpečenia & súkromia

Spoločnosť Evernote neudržiava vlastné dátové centrá, ale namiesto toho používa infraštruktúru Google Cloud. Google Cloud poskytuje silnú bezpečnosť dátového centra, čo možno čiastočne pripísať skutočnosti, že je hosťovaný v rovnakých dátových centrách ako vlastné informačné databázy spoločnosti Google..

Dáta uložené v službe Google Cloud sú šifrované v pokoji pomocou 256-bitového AES. Šifrovacie kľúče však spravuje spoločnosť Google, nie spoločnosť Evernote. Evernote má možnosť súkromného šifrovania, ale obmedzuje sa na skramblovanie konkrétneho zvýrazneného textu. Je sklamaním, že nemôžete šifrovať celé zápisníky ani poznámky.

Máme tiež nejaké všeobecné bezpečnostné obavy v súvislosti so spoločnosťou Google, ktoré podrobne popisujeme v našej recenzii na Disku Google vrátane použitia údajov na marketing. Je však nepravdepodobné, že by spoločnosť Google mala na tieto účely prístup k vašim súborom Evernote (dúfame).

Prepravované súbory sú Evernote šifrované pomocou zabezpečenia transportnej vrstvy (TLS). To by vás malo ochrániť pred útokmi typu človek-uprostred a inými formami odpočúvania WiFi, ale ak ste vo verejnej sieti, pravdepodobne budete chcieť používať inkoust VPN, aby ste ostali inkognito. Každý z tipov zaradených do nášho najlepšieho sprievodcu VPN by mal s Evernote dobre fungovať.

Šifrovanie nie je end-to-end. Po príchode do dátového centra sa vaše súbory vrátia na obyčajný text na indexovanie, ktorý sa neskôr použije na urýchlenie načítania, a potom sa zašifrujú..

Evernote však spolupracuje s užitočným doplnkom tretích strán s názvom SafeRoom. SafeRoom, ktorý sa dá použiť aj s programom OneDrive, šifruje vaše poznámky súkromným kľúčom, ktorý poznáte iba vy, a pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia. 

Rovnako ako v prípade akéhokoľvek úložiska typu cloud, aj tu budete chcieť dávať pozor na phishingové útoky. Ak je vaše heslo ukradnuté, prístup k vášmu účtu Evernote je možný z ľubovoľného prehliadača. Je tu však dobrá správa: Evernote podporuje dvojfaktorové overenie.

Zapnite túto funkciu a keď sa prihlasujete do svojho účtu z neznámeho počítača, budete musieť zadať bezpečnostný kód, aby ste sa dostali k Evernote. Tento kód môžete získať pomocou aplikácie Google Authenticator alebo, ak ste predplatiteľom, prostredníctvom textovej správy. Odporúčame vám ho používať, aby sa váš osobný denník nekončil na 4 kanáloch, aby ho mohli vidieť všetci.

Konečné rozhodnutie

Celkovo Evernote nie je ani zďaleka tak dobrý nástroj na spoluprácu ako riešenie EFSS ako Egnyte Connect (prečítajte si našu recenziu z Egnyte Connect) alebo Dropbox, Disk Google alebo OneDrive. Veľmi uprednostňujeme Evernote pre osobné projekty, ako sú akademický výskum, žurnálovanie a agresívne manifesty. Na tieto účely však nemôžeme myslieť na lepší nástroj.

Schopnosť usporiadať svoje myšlienky do poznámkových blokov, označovať ich, pridávať prílohy a hlasové poznámky a mať všetko dostupné z ľubovoľného zariadenia z neho robí ideálny nástroj na zhromažďovanie vašich náhodných nápadov a na ich premenu na prehľadávateľnú knižnicu, v ktorej môžete vyhľadávať..

Aj keď sa veľmi nestaráme o limit dvoch zariadení a limit nahrávania 60 MB mesačne na bezplatnom účte, problém Evernote Plus tento problém vyrieši a každý mesiac vás nezastaví viac, ako je cena šálky kávy. Vďaka neobmedzenému úložnému priestoru sa Evernote radí k najlepším cloudovým notebookom, ktoré sme skontrolovali, pričom porazilo OneDrive, Google Keep a zvyšok poľa.

Ste super fanúšik Evernote alebo si myslíte, že sme urobili chybu? Zanechajte nám poznámku v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map