Preskúmanie boxu – aktualizované do roku 2020

Box Notes Review

Slušná aplikácia na vytváranie poznámok, ktorá prichádza s niekoľkými vystúpeniami bezplatného ukladacieho priestoru, s láskavým dovolením svojho veľkého brata v oblasti ukladania v cloude, Box Notes nemá dosť úderov a napriek tomu svojich hlavných konkurentov. Ak chcete zistiť, čo tým myslíme, prečítajte si našu úplnú recenziu v kolónkach.


Trh s digitálnymi notebookmi sa rozvíja a mnoho najlepších služieb úložiska v cloude teraz ponúka aplikácie na vytváranie poznámok. Medzi významné príklady patria Google Keep, OneNote, Dropbox Paper a Box Notes, predmet tohto článku.

Box Notes, vyvinutý spoločnosťou Cloud.com, vývojárom v cloude, ktorý sa viac stará o podnikanie, je skôr technológiou pracoviska ako aplikácia na vytváranie poznámok, ktorá osloví študentov, spisovateľov a obsedantnejších kompilátorov. V skutočnosti, ako budeme podrobnejšie diskutovať v nadchádzajúcej recenzii boxových poznámok, celkovo sa to celkovo zdá dosť barebne.

Napríklad nie je možné usporiadať poznámky do poznámkových blokov alebo poznámky na triedenie. Box Notes tiež neposkytuje webový strihač, ani vám neumožňuje robiť hlasové poznámky. Na rozdiel od Evernote, stále najlepšej aplikácie na vytváranie poznámok, Box Notes nie je vhodný na podrobný výskum..

Ak si to chcete vyskúšať, aby ste si vytvorili svoj vlastný názor, môžete si zaregistrovať 10 GB bezplatný osobný cloudový úložný účet pomocou aplikácie Box a stiahnuť klienta pre stolné počítače alebo mobilné aplikácie. Pre tých, ktorí sa pozerajú na Box ako na cloudové riešenie na pracovisku, máme tiež kontrolu firmy Box Business.

Alternatívy k poznámkam v kolónke

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Box Notes je aplikácia na vytváranie poznámok v cloude, ktorá je trochu podobná aplikácii Microsoft OneNote, s najväčšou podobnosťou je to, že je integrovaná do cloudu v cloude, rovnako ako je OneNote integrovaná s OneDrive.

Rovnako ako OneDrive, aj Box Notes má desktopového klienta na vytváranie poznámok, ktoré sú k dispozícii pre systémy Windows aj MacOS. Nemusíte pracovať cez webového klienta ako vy so Zoho Notebookom (prečítajte si našu recenziu zoho Notebooku).

Prístup k prehliadaču je však k dispozícii, ak chcete pomocou rozhrania cloudového úložiska spoločnosti Box. Webová verzia aplikácie Box Notes vyzerá a správa sa rovnako ako klient v počítači a je užitočná na prístup a úpravu poznámok, ak ste na počítači, ktorý nepatrí vám. Okrem toho existujú aj aplikácie pre Android a aplikácie pre iOS, ktoré vám umožnia prístup a zapisovanie poznámok.

Zdieľanie s poznámkami v kolónke

Ako spoločnosť s podnikovými užívateľmi vo svojom cieli má Box Notes aj niekoľko vynikajúcich funkcií na podporu spolupráce na pracovisku. Rovnakú poznámku môže upravovať naraz až 20 osôb. Prístup k poznámkam môžete zdieľať e-mailom alebo vygenerovaním odkazu, ktorý na túto poznámku odkazuje.

Ak ste vlastníkom účtu alebo určeným administrátorom, môžete dohliadať aj na používanie poznámok Box z administračnej konzoly Box.com, ktorá zaznamenáva prípady novovytvorených, zobrazených, upravených a odstránených poznámok..

Box Notes tiež vytvára nové verzie poznámok každých 30 sekúnd. Verzovanie umožňuje sledovať zmeny poznámok a vrátiť nežiaduce zmeny.

Chýbajúce funkcie v poznámkach

Aj keď sú niektoré z jeho funkcií užitočné a páči sa nám, že spoločnosť Box vyvinula klienta pre stolné počítače, ale samotný nástroj výrazne zaostáva za najlepšími aplikáciami na vytváranie poznámok, pokiaľ ide o celkovú sadu funkcií. Najväčšou chybou je neprítomnosť notebookov na usporiadanie poznámok, ako je to možné, pomocou Evernote a OneNote (prečítajte si našu recenziu Onenote)..

Chýba tiež možnosť označovania poznámok vlastnými značkami (napr. „Nápady na knihy“, „recepty“, „zabiják smrti“). To sťažuje neskoršie zoradenie súvisiacich poznámok; to, čo s boxom Notes môžete robiť najviac, je „obľúbená“ poznámka, ktorá je celkom zbytočná, keď sa vaše poznámky začnú hromadiť, prakticky povedané.

Ďalším problémom, ktorý máme s týmto nástrojom, je to, že Box Notes má veľmi statický prístup k zaznamenávaniu poznámok. S programom OneNote nemôžete usporiadať text kdekoľvek, ako chcete, nemá veľa možností formátovania formátovaného textu a neexistujú žiadne nástroje na kreslenie. Do poznámok môžete vložiť aspoň zoznamy (vrátane kontrolných zoznamov), obrázky a tabuľky, ale všetko, čo sa cíti pekne 2015.

Môže sa to zdať, akoby sme to trochu kopili, ale tiež by sme radi, keby Box Notes obsahoval webový strojček, ako sú najlepšie digitálne notebooky, ktorý vám umožní automaticky vytvárať poznámky z webových stránok pomocou rozšírenia prehľadávača..

V tejto súvislosti spoločnosť Evernote, ako môžete čítať v našom dokumente Evernote Review, vám tiež umožňuje automaticky posielať e-maily do notebooku na zachovanie a má niekoľko vynikajúcich receptov IFTTT a Zapier na automatizáciu vecí, ako je vytváranie poznámok na základe príspevkov v sociálnych médiách. Box Notes nemá žiadnu z týchto vecí.

V rámčeku sú uvedené niektoré odporúčania týkajúce sa limitov na vytváranie poznámok, hoci nie sú definované žiadne pevné limity a tieto odporúčania sa týkajú viac z dôvodov výkonu. Prekročenie odporúčaných limitov môže údajne spôsobiť vážne oneskorenie, hoci sme to nevyskúšali (pretože niektorí z nás tento týždeň prežili spoločenský život, ďakujem veľmi pekne).

Niektoré z týchto odporúčaných limitov sú dosť vznešené, napríklad 200 strán textu alebo 500 000 znakov pre jednotlivé poznámky. Niektoré z nich sú naopak reštriktívnejšie, napríklad vedenie zoznamov pod 100 riadkových položiek a obrázkov pod 20 MB.

Pravdepodobne najúčinnejším obmedzením Box Notes bude množstvo úložiska v cloude, ktoré máte. Ďalej sa pozrieme na tvorbu cien, aby sme vám poskytli lepšiu predstavu o tom, aké sú tieto limity.

stanovenie ceny

Box Notes nestojí nič samého, ale vyžaduje, aby ste sa zaregistrovali do úložiska účtu cloud cloud. Box vám poskytne 10 GB bezplatného úložného priestoru, ak ste domáci používateľ, ktorý stačí na uloženie pomerne niekoľkých poznámok. Toto miesto je však zdieľané, takže môže rýchlo zmiznúť, ak použijete úložisko typu cloud cloud na uloženie dokumentov, videí, fotografií a ďalších súborov..

V takom prípade budete musieť upgradovať na aplikáciu Box Personal Pro. Za 11,50 dolárov mesačne za pouhých 100 GB úložného priestoru je to jeden z najhorších obchodov v úložisku typu cloud (napríklad pCloud vám poskytuje 2 TB úložného priestoru za 8 dolárov mesačne; viac informácií nájdete v našej pCloud kontrole). Dôvodom je pravdepodobne skutočnosť, že spoločnosti Box sa na domácom trhu naozaj nezaujíma, pretože je to prvé obchodné riešenie.

V tejto súvislosti má spoločnosť niektoré lákavé možnosti obchodného plánu vrátane neobmedzeného ukladacieho priestoru za 17,30 dolárov na používateľa mesačne (minimálne troch používateľov). V kombinácii s Box Notes môžu také plány pomôcť zefektívniť projekty spolupráce pre vaše podnikanie.

Ak si však práve hľadáte aplikáciu na zapisovanie poznámok, pravdepodobne sa na ňu nebudete moc odvolávať, ak tam nájdete lepšie ponuky, vrátane neobmedzeného počtu poznámok so zoho notebookom zadarmo (prečítajte si našu recenziu zoo notebooku).

Užívateľské skúsenosti

Použitie aplikácie Box Notes si vyžaduje vytvorenie účtu Box. Poverenia sú rovnaké pre aplikáciu na zapisovanie poznámok aj pre službu cloudového úložiska. Po dokončení sa môžete nainštalovať a prihlásiť do klientskeho počítača Box Notes.

Klient je rozvrhnutý jednoducho, takže by nemalo trvať dlho, kým sa ho naučíte. Dolným ľavým okrajom sú možnosti navigácie na prepínanie medzi doručenou poštou (kde sú uložené všetky poznámky), poslednými poznámkami a obľúbenými poznámkami.

Ďalej sú k dispozícii navigačné tlačidlá na otváranie nastavení a prezeranie klávesových skratiek.

Prvý stĺpec klienta obsahuje zoznam vašich poznámok, zatiaľ čo okno napravo je textové okno, ktoré zobrazuje obsah vybranej poznámky a umožňuje jej úpravu..

Nad textovým oknom budete mať prístup k možnostiam formátovania textu. Tieto možnosti sú však obmedzené na:

 • Zmena farby a veľkosti písma
 • Tučné písmo, podčiarknutie alebo kurzíva
 • Pridávanie kontrolných zoznamov, číslovaných zoznamov a zoznamov s odrážkami

Nie je možné zmeniť typ písma, takže fanúšikovia komiksu budú musieť hľadať inde.

Box Notes vám navyše neumožňuje vytvárať kresby od ruky ani robiť poznámky písané rukou, a to ani na vašom smartfóne alebo tablete. To je veľká nevýhoda, ak sa počas stretnutí o stave projektu snažíte diagramy spracovať v poznámkach (alebo vtipné karikatúry svojho šéfa)..

Ako sme už spomínali, box Notes vám príliš neovplyvňuje organizačné funkcie. Môžete si „obľúbiť“ poznámky a máte k dispozícii funkciu vyhľadávania, ale bez možnosti označovania poznámok alebo ich usporiadania do poznámkových blokov je príliš ľahké stratiť prehľad o veciach..

Keď vytvoríte novú poznámku, môžete niektoré zo zoznamu šablón zefektívniť. Možnosti šablón zahŕňajú „program schôdzky“, „kalendár“ a „stav projektu“.

Pravdepodobne naša najobľúbenejšia vec, ktorá sa týka boxu Notes, je, že poznámky môžete zdieľať s ostatnými prostredníctvom e-mailovej adresy alebo vytvorením odkazov, ktoré môže použiť ktokoľvek.

To uľahčuje zdieľanie poznámok zo stretnutí s ostatnými a spoluprácu na projektoch. Ako už bolo spomenuté, Box Notes môže uľahčiť až 20 editorov naraz. Kým štyridsať prstov v koláče je príliš veľa, keď dôjde k chybám, môžete vrátiť poznámky späť pomocou funkcie na vytváranie poznámok od Box Note..

K dispozícii je tiež možnosť zanechať poznámky k poznámkam a označiť v nich poznámky.

Funkcie spolupráce pridávajú hodnotu používateľskému prostrediu, ale celkové informácie o schránkach jednoducho neposkytujú dostatočnú flexibilitu na to, aby čo najlepšie fungovali aj iné aplikácie na vytváranie poznámok. Určite je to užitočné pre stretnutia, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bude frustrovať iba tých, ktorí potrebujú viac kreatívnej slobody.

zabezpečenia & súkromia

Ako služba, ktorá sa zameriava viac na podniky ako na domácich spotrebiteľov, získate prostredníctvom Boxu všeobecne dôveryhodnejšiu bezpečnosť a súkromie ako vy prostredníctvom služby, ako je Disk Google (prečítajte si našu recenziu v službe Disk Google a zistite prečo)..

Kým Box ukladá šifrovacie kľúče používané na šifrovanie súborov na interných serveroch, spoločnosť nerobí peniaze z výnosov z reklamy, ako to robí spoločnosť Google. To znamená, že vaše poznámky pravdepodobne nebudú skontrolované na kľúčové slová a zmenené na cielené marketingové kampane, čo je pre spoločnosť Google Keep menej záruky (prečítajte si našu recenziu v službe Google Keep).

Na druhej strane, pretože Box spravuje šifrovacie kľúče, spoločnosť by mohla byť prinútená dodržiavať vládne programy dohľadu a žiadosti o vymáhanie práva. Box sa integruje s Boxcryptorom, ak chcete svoje súbory uzamknúť súkromným šifrovaním, avšak Boxcryptor nebude pracovať s Box Notes (prečítajte si našu recenziu v Boxcryptore).

Na trhu, o ktorom vieme, nie je veľa na ceste schopným aplikáciám na vytváranie poznámok s nulovými znalosťami. Spoločnosť SpiderOak však už predtým uviedla, že ju uvedie v roku 2018 (prečítajte si našu recenziu SpiderOak) a systém SafeRoom sa bude používať na šifrovanie Evernote aj OneNote, čím poskytuje lepšiu bezpečnosť, než akú získate v Box Notes.

Box chráni poznámky pri prenose medzi vašimi zariadeniami a cloudom pomocou zabezpečenia transportnej vrstvy (TLS), ktoré by malo pomôcť odraziť akékoľvek pokusy o odpočúvanie cez internet. Na strane servera budú vaše súkromné ​​myšlienky šifrované pomocou 256-bitového AES, odporúčaného a najbežnejšie používaného kryptografického protokolu pre cloudové služby.

Box tiež umožňuje zapnúť dvojfaktorové overenie (2FA). Táto funkcia bude vyžadovať, aby ste pri prihlasovaní z neznámeho počítača zadali ďalšie poverenia. Ide o to, že vás chráni pred porušeniami v prípade odcudzenia vášho hesla do schránky. Dodatočné poverenie je bezpečnostný kód odoslaný do smartfónu.

Konečné rozhodnutie

Box Notes nie je hrozná aplikácia na zapisovanie poznámok, ale pokiaľ sa vám predáva v rámci firmy Box Business ako riešenie na synchronizáciu a zdieľanie vášho podniku, existuje veľa lepších možností. Hovoríme, že dokonca aj s bezplatným úložiskom cloudového úložiska typu 10 GB Box dostupného pre osobné použitie.

Problém s poznámkami z boxu je v tom, že ak ste veľkým tvorcom poznámok, je príliš ľahké stratiť prehľad o svojich myšlienkach v digitálnom miešaní bez notebookov a značiek, aby ste veci udržali rovno. Zistili sme tiež, že Box Notes jednoducho nie je skvelý na vytváranie dynamických poznámok bez nástrojov na kreslenie a ďalších možností formátovania textu.

Ak sa vám páči myšlienka aplikácie poznámok integrovanej do cloudového úložiska, kombinácia nástrojov OneNote a OneDrive je celkovo lepšou možnosťou, ktorá ponúka oveľa viac funkcií a flexibility, okrem integrácie SafeRoom súkromne šifrovať poznámky..

Aj tak je to naše. Uvítame vaše vlastné myšlienky týkajúce sa poznámok v poznámkach v poznámkach nižšie. Vďaka za prečítanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map