Najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok

Pre tých, ktorí majú nutkanie zapisovať si všetko dole, strácajú sa dni po omietnutí vašich stien a lepenkových krabíc naplnených špirálovými notebookmi naskladanými v garáži. Vzostup digitálneho notebooku priniesol novú éru nahrávania každej vašej myšlienky a predovšetkým je to slávne.


Aj keď existuje veľa aplikácií na zapisovanie poznámok, najmä pre smartfóny a tablety, je ich stále veľmi málo. Navyše existuje prekvapujúce množstvo rozdielov medzi najlepšími aplikáciami na zapisovanie poznámok a tým, pre ktoré sa najviac hodia..

Napríklad služba Google Keep vedie balík na zaznamenávanie rýchlych myšlienok a zoznamov pre neskoršie pripomenutie, zatiaľ čo Evernote je najlepší na hĺbkový výskum. Ak práve hľadáte digitálny denník, Zoho Notebook sa na tento účel radí k našim najlepším. Nakoniec je tu OneNote, o ktorom sme si celkom istí, že je to najlepší notebook pre študentov, ako to vysvetlíme neskôr.

Naším cieľom v tomto článku je pomôcť vám nájsť ten správny nástroj na zostavenie mozgu, pre ktorý je cloud obzvlášť vhodný. Ak hľadáte miesto na ukladanie dokumentov, fotografií a videí, máme tiež k dispozícii prehľad najlepších dostupných riešení úložiska v cloude..

Základy aplikácií na vytváranie poznámok v cloude

Jedným z trendov (alebo nie trendov) súčasného trhu s digitálnymi notebookmi je, že sa zdá, že neexistuje jasný konsenzus o tom, ako by mal takýto nástroj vyzerať. Zatiaľ čo Google Keep a Evernote sa radí medzi dve najobľúbenejšie mená, medzi nimi existuje len niekoľko podobných podobností. To však v skutočnosti nie je zlá vec: niekedy potrebujete rolníka a niekedy kanón.

Jedinou skutočnou konštantou je, že najlepšie dostupné aplikácie na zaznamenávanie poznámok, ktoré sú dnes k dispozícii, sú spojené s cloudom. Tieto nástroje namiesto ich ukladania na vlastný pevný disk ich skopírujú na servery. Výhodou je, že v prípade zlyhania počítača nestratíte svoje inšpirované bitky, takže nemusíte hádzať kockami pomocou softvéru na obnovu dát, aby ste sa pokúsili získať všetko späť..

Uloženie poznámok v cloude tiež znamená, že k nim máte prístup z ľubovoľného počítača alebo smartfónu bez toho, aby ste museli sami prenášať súbory. Toto sa nazýva synchronizácia zariadenia, čo je bežná funkcia cloudového úložiska (prečítajte si o najlepšom úložisku typu cloud so synchronizáciou).

Ostatné populárne funkcie aplikácií na zapisovanie poznámok sú menej bežné. Medzi najzákladnejšie patria notebooky na usporiadanie poznámok, formátovanie textu, nástroje na kreslenie a možnosť pridávať obrázky a prílohy. Pokročilejšie možnosti siahajú od hlasových a video rekordérov po optické rozpoznávanie znakov (OCR) a konverziu atramentu na text.

Každá z napísaných poznámok, ktoré sme napísali, obsahuje úplné množstvo funkcií, aj keď sa pozrieme na naše najlepšie výbery uvedené nižšie, načrtneme tie najpozoruhodnejšie. Budeme hovoriť aj o tom, pre čo je každý nástroj vhodný, či už ide o brainstorming, žurnálovanie, zapisovanie poznámok na triedu alebo schôdzku, vytváranie zoznamov a pripomienok alebo zostavovanie podrobného prieskumu..

Najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok: Evernote

 • Celkovo najlepšia aplikácia na vytváranie poznámok
 • Najlepšie poznámky-robiť aplikáciu pre výskum
 • Najlepšie zapisovacia aplikácia pre spisovateľov
 • Najlepšia aplikácia na vytváranie poznámok pre zabezpečenie

Spoločnosť Evernote existuje už viac ako desať rokov, bola založená v roku 2007 a odvtedy si medzi technicky dôvtipnými pisármi priniesla veľa pozitívnych slov. V skutočnosti táto služba pribudla v poslednej správe pre viac ako 220 miliónov používateľov, napriek tomu, že v roku 2016 výrazne zvýšila svoje ceny.

Je to, samozrejme, čiastočne spôsobené skutočnosťou, že väčšina ľudí sa rozhodne používať bezplatnú verziu Evernote. Existuje však veľa bezplatných digitálnych notebookov: to, čo robí Evernote špeciálne stúpa nad spodný riadok.

Všetko to začína skvelou aplikáciou pre stolné počítače. Evernote uľahčuje vytváranie poznámok a ich usporiadanie do poznámkových blokov. Môžete tiež označiť poznámky na neskoršie zoradenie vlastnými značkami, čo je skvelý spôsob, ako pomocou niekoľkých kliknutí myši vytiahnuť všetky svoje „nápady na blog“ alebo „recepty“. Tiež sa nám veľmi páči skutočnosť, že si môžete spojiť poznámky spolu s krížovými odkazmi, napríklad s osobnou webovou stránkou pre noggin.

Evernote má väčšinu funkcií formátovania textu, ktoré nájdete v textovom editore, vrátane všetkých bežných písiem. Môžete tiež vkladať obrázky, pripájať súbory k poznámkam a nahrávať hlasové (ale nie video) poznámky. Aplikácia Evernote, ktorá je užitočnejšia pre používateľov tabliet a phabletov, má možnosť „atramentovej poznámky“ s nástrojmi na kreslenie a je kompatibilná aj s niektorými inteligentnými počítačmi, ako je napríklad Livescribe.

Máme tiež radi automatizované funkcie spoločnosti Evernote. Medzi ne patrí webový strihač, ktorý môžete použiť na odosielanie adries URL alebo vybratého textu a obrázkov priamo do určeného prenosného počítača. Môžete tiež poslať až 200 e-mailov denne na notebook pomocou špeciálnej e-mailovej adresy, ak ste platiacim predplatiteľom, a máte k dispozícii niekoľko vopred pripravených receptov IFTTT a Zapier..

Z väčšej časti je Evernote tiež celkom bezpečný, čo samozrejme chcete od akejkoľvek cloudovej služby, najmä tej, ktorá by mohla obsahovať vaše najlepšie nápady. Súbory sú šifrované v pokoji a pri preprave a môžete zapnúť dvojfaktorové overenie, aby ste získali istú ochranu proti ukradnutým heslám.

Aj keď spoločnosť riadi proces šifrovania, a tak by mohla teoreticky dešifrovať vaše poznámky z ľubovoľného dôvodu, Evernote je jedným z dvoch digitálnych notebookov, ktoré v súčasnosti podporuje doplnok tretej strany s názvom SafeRoom a ktoré všetko vyriešia. Pomocou SafeRoom môžete súkromne šifrovať svoje prenosné počítače pomocou hesla, ktoré poznáte iba vy. Viac informácií nájdete v našej recenzii Evernote.

Možnosti plánu Evernote

Je zrejmé, že bezplatný program spoločnosti Evernote vám poskytuje neobmedzené úložisko rovnako ako jeho dva platené programy. To však v skutočnosti neplatí vďaka mesačnému limitu šírky pásma 60 MB. Poznámky tiež nemôžu byť väčšie ako 25 MB a naraz je možné synchronizovať iba dve zariadenia.

Ak potrebujete väčšiu flexibilitu, spoločnosť Evernote Plus vás vráti iba okolo 4 dolárov mesačne alebo 35 dolárov ročne. Plus narazí na šírku pásma až 1 GB za mesiac, maximálna veľkosť noty do 200 MB a umožňuje vám synchronizovať neobmedzené zariadenia. K dispozícii je tiež drahšia Evernote Premium s 10 GB šírkou pásma za mesiac.

Ani predplatné sa nezhoduje s „neobmedzenou“ fakturáciou, ale povolenia na šírku pásma by mali stačiť na zadanie textu.

Číslo dva: OneNote

 • Najlepšie zapisovacia aplikácia pre študentov
 • Najlepšie zapisovacia aplikácia pre dizajnérov
 • Najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok pre ukladanie v cloude
 • Najlepšia aplikácia na zapisovanie poznámok pre tablety

OneNote sa v našich rebríčkoch veľmi ľahko umiestnil na prvom mieste, rovnako ľahko ako na treťom mieste. Najpresvedčivejším dôvodom na výber OneNote over Evernote je to, že skutočne umožňuje flexibilnejšie vytváranie poznámok, presnejšie napodobňovanie skutočného listu papiera v notebooku..

Text je možné umiestniť kdekoľvek v rámci poznámky a OneNote robí oveľa lepšiu prácu s podporou atramentových poznámok pomocou skvelých nástrojov na kreslenie a algoritmov na konverziu atramentu na text. Ak hľadáte aplikáciu na zapisovanie poznámok pre svoj tablet a kombináciu smartpen, niet pochýb o tom, že je OneNote chytrou voľbou, ako diskutujeme v našej úplnej recenzii OneNote..

To je jeden z dôvodov, prečo sa nám OneNote páči ako aplikácia na zapisovanie poznámok pre študentov, pretože vám umožňuje presne vytvárať obe slová a diagramy kriedou napísané na tabuli. Na rozdiel od programu Evernote vám OneNote tiež umožňuje nahrávať videozáznamy. Toto prichádza popri podpore hlasových poznámok, ktorých obidve vlastnosti sú vynikajúce na zachytávanie prednášok v triede pre tých, ktorí by radšej vstrebávali a zúčastňovali sa, ako by na svojich klávesniciach zúrivo písali..

Navyše, študenti (a učitelia) dostanú Office 365 od spoločnosti Microsoft zadarmo s platnou e-mailovou adresou pre školy, ktorá obsahuje okrem Wordu, Excelu a PowerPointu aj 1 TB cloudového úložiska pre OneNote..

Medzi ďalšie funkcie na vylepšenie poznámok patria vložené odkazy a prílohy k súborom a webový stroj na strihanie k dispozícii ako rozšírenie prehliadača. Zastrihávač vám umožňuje uložiť stránky priamo do OneNote, aby sa zachoval prieskum, a pridať anotácie a výzvy, aby ste si neskôr pripomenuli, prečo ste stránku orezali na prvom mieste..

S dobrým dôvodom, prečo sme neuznali Evernote na druhom mieste a OneNote na prvom mieste, je väčšinou záležitosť návrhu záležitostí. Prinajmenšom tento spisovateľ, ktorý je síce dlhoročným používateľom Evernote, považuje Evernote za lepší nástroj na organizovanie a udržiavanie zamerania, ktorý je dôležitý pri zostavovaní podrobného výskumu a tvorbe nápadov..

Aplikácia OneNote dostupná v Microsoft Store pre Windows 10 navyše nepodporuje vlastné značky, čo značne sťažuje triedenie súvisiacich poznámok. Aplikácia OneNote 2016 áno, ale táto verzia sa ruší.

Možnosti plánu OneNote

Ďalšou potenciálnou nevýhodou pri výbere OneNote over Evernote je to, že bezplatná verzia prichádza iba s 5 GB úložného priestoru prostredníctvom OneDrive, čo je miesto zdieľané so všetkými fotografiami, videami a dokumentmi, ktoré tam ukladáte. Môžete však naraziť až na 1 TB úložného priestoru iba za 6,99 dolárov mesačne a získať aj balík Office 365, ktorý patrí medzi najlepšie ponuky v úložisku typu cloud.

OneDrive má tiež plán 50 GB za 2 doláre mesačne. Určite si prečítajte našu recenziu OneDrive a pozrite si najlepšie funkcie a nedostatky tejto cloudovej služby.

Číslo 3: Google Keep

 • Najlepšie aplikácia na vytváranie poznámok pre mobil
 • Najlepšia aplikácia na vytváranie poznámok pre hlasové poznámky
 • Najlepšie zapisovanie poznámok aplikácie

Google Keep nie je ani zďaleka tak výkonný výskumný nástroj ako Evernote alebo OneNote: nie sú k dispozícii žiadne notebooky na usporiadanie vašich myšlienok, poznámky majú limit 20 000 znakov, nemôžete pridať prílohy k súborom, neexistujú žiadne funkcie na formátovanie textu a neexistujú žiadne desktopový klient. Napriek všetkým týmto stratám je však táto aplikácia užitočná pre poznámky, ak ju dobre používate.

Hodnota služby Google Keep vychádza z poznania, že v prostredí vytvárania poznámok dominuje jej vlastný priestor, ktorý budeme nazývať medzeru „nechaj ma zapisovať“. Najmä Google Keep pre Android je ideálny na nahrávanie tých nečakaných zábleskov inšpirácie, ktoré prichádzajú pri jazde v metre, prechádzke parkom a pontifikácii na záchode.

Obzvlášť nás trápi služba Google Keep ako záznamník hlasových poznámok (alebo kapitánskych denníkov, ak používate Hviezdnu flotilu). Nahrávanie hovorených poznámok do telefónu nie je novinkou medzi aplikáciami na vytváranie poznámok, ale v spojení so všeobecne presnými schopnosťami rozpoznávania reči Google je to najlepší nástroj, s ktorým sme hrali na konverziu hlasových poznámok na textové poznámky..

Aplikácia Google Keep tiež podporuje označovanie, aby sa vaše náhodné myšlienky zoradili neskôr. K dispozícii je aj užitočná funkcia pripomenutia, ktorá sa používa v spojení s funkciami tvorby zoznamov Keep, dobre funguje pri zostavovaní zoznamov projektov, potravín, pomsty a ďalších zoznamov úloh..

Prekvapivo pre kráľa vyhľadávania má Google Keep webový strojček na prehliadač Chrome, ktorý slúži na ochranu obsahu pri vyhľadávaní na internete. Uprednostňujeme však ten, ktorý získate s Evernote, ktorý je flexibilnejší a umožňuje vám zostaviť výstrižky do poznámkových blokov.

Okrem niektorých chýbajúcich funkcií je pravdepodobne najlepším dôvodom, prečo sa službe Google Keep vyhnúť, neistota, pokiaľ ide o súkromie. Spoločnosť Google zarába peniaze z reklamy a vyhradzuje si právo naskenovať údaje o používateľoch uložené na svojich serveroch, aby ich bolo možné použiť v cielených marketingových kampaniach (ďalšie informácie nájdete v úplnej kontrole spoločnosti Google Keep).

Disk Google je možné zabezpečiť pomocou nástroja Boxcryptor a Evernote a OneDrive pomocou funkcie SafeRoom. Neexistuje však žiadna podobná možnosť na súkromné ​​šifrovanie poznámok v službe Google Keep. S ohľadom na to buďte opatrní, čo hovoríte v službe Google Keep, pretože existuje veľká šanca, že vás niekto počúva, že vás počúva..

Možnosti programu Google Keep

Služba Google Keep je 100% zadarmo a umožňuje vám robiť si neobmedzené množstvo poznámok, ktoré nerobia nič, čo by rozptýlilo naše obavy z ochrany osobných údajov, pretože spoločnosť Google v súčasnosti zarába viac peňazí ako „nerobte nič“. Aplikácia nezaberá žiadny úložný priestor na Disku Google, takže môžete mať na svojich fotkách jasno (zistite, kde sa Disk Google radí v našom najlepšom cloudovom ukladacom priestore pre fotografie)..

Číslo 4: Zoho Notebook

 • Najlepšia aplikácia na zapisovanie poznámok do denníka

Zoho Notebook sa radí ako naše predposledné odporúčanie aplikácie na vytváranie poznámok. Rovnako ako ostatné položky v tomto zozname, existujú určité veci, ktoré sú lepšie ako v ostatných oblastiach, aj keď sú tieto veci trochu obmedzenejšie.

Najmä si myslíme, že Zoho Notebook je ideálny nástroj na vytváranie denníkov. Aj keď nie je k dispozícii žiadny klient pre počítače, rozhranie prehliadača je navrhnuté tak dobre, že si to pravdepodobne nevšimnete. Tento zážitok podrobnejšie popisujeme v našej recenzii Zoho Notebooku.

To samozrejme znamená, že vaše notebooky nebudú k dispozícii v režime offline na vašej pracovnej ploche, obzvlášť problematické, ak zistíte, že dokumentujete apokalyptický scenár, v ktorom neexistuje interweb.

Dizajn online rozhrania je založený na karte, pričom každý notebook má svoju vlastnú kartu a zreteľný obal. Samotné kryty notebookov sú kreslené ručne a nie v plných farbách, čo uľahčuje ich nájdenie.

Notebooky môžu obsahovať neobmedzený počet poznámok, aj keď samotné poznámky sú obmedzené iba na 10 000 znakov, čo je asi 2 000 až 3 000 slov. Pre osobný denník by to však malo stačiť na pripomenutie jedného dňa.

K dispozícii je tiež celý rad rôznych typov poznámok vrátane poznámok k fotografiám, zvukom a náčrtom. Pomáhajú vylepšiť možnosti zapisovania do denníka a mali by sa týkať najmä kreatívnych typov.

Na čo Zoho Notebook nie je vhodný, je obchodné použitie, čo je prekvapujúce, pretože Zoho primárne vyvíja obchodné nástroje, ako je softvér CRM. Na poznámkach s ostatnými nemôžete spolupracovať. Existujú obmedzené možnosti formátovania, žiadne optické rozpoznávanie znakov na ťahanie textu zo naskenovaných obrázkov a žiadne recepty IFTTT alebo Zapier na vykonávanie činností, ako je napr. Posielanie príspevkov zo sociálnych médií do notebooku.

Plány notebookov Zoho

Rovnako ako Google Keep, Zoho Notebook je úplne zadarmo. Môžete vytvárať neobmedzené zápisníky a neobmedzené množstvo poznámok bez toho, aby ste si museli robiť starosti s nákupom ďalších gigabajtov v cloude alebo dokonca narazením na mesačné limity šírky pásma, ako ste zvyknutí pri Evernote..

Jedinými obmedzeniami, ktoré musíte báť, sú 10 000 znakov pre poznámky a maximálna veľkosť súboru 5 GB pre prílohy. Vzhľadom na neexistenciu limitov a nákladov je Zoho Notebook ideálny pre tých, ktorí hľadajú aplikáciu na zapisovanie poznámok s podporou notebooku a obmedzenými financiami.

Číslo 5: Kolónky

 • Najlepšie EFSS nástroj s poznámkami App

Pre podnikových používateľov, ktorí musia jednoducho vytvárať a distribuovať poznámky zo schôdzí, projektové poznámky a ďalšie poznámky, má zmysel jednoduchá aplikácia pre poznámky. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, by bola integrácia s riešením cloudového úložiska. Bohužiaľ, nie veľa z našich najlepších výberov EFSS (podniková synchronizácia a zdieľanie) ponúka vstavaný nástroj na tento účel.

OneDrive má OneNote, ale je to príliš veľa na jednoduché poznámky. Dropbox a Box sú dve služby, ktoré pravdepodobne najlepšie vyhovujú tejto potrebe. Dropbox má nástroj Dropbox Paper a Box Box Box Notes. Z týchto dvoch sme sa rozhodli, že aplikácia Box Notes je o niečo lepšia aplikácia, a preto z neho robíme naše piate a posledné odporúčanie aplikácie na vytváranie poznámok..

Jednotlivé poznámky vytvorené pomocou poznámok v rámčeku môžu byť veľké, s odporúčanými (ale nie skutočnými) limitmi 200 strán textu a 500 000 znakov. Avšak, ako diskutujeme v našej správe o bankovkách, neexistencia organizačných funkcií, ako sú zápisníky a značky poznámok, ako aj žiadne možnosti formátovania textu, z nej robia zlú voľbu na zostavenie veľkého množstva výskumu..

Aplikácia na zapisovanie poznámok má zároveň jednoduchý dizajn a funkcie na zdieľanie, vďaka ktorým je vhodná na každodennú kancelársku prácu. Spolupracovníci môžu získať prístup k poznámkam prostredníctvom ich e-mailovej adresy alebo môžete vygenerovať odkaz, ktorý je možné zdieľať a ktorý odkazuje na poznámku, a až 20 ľudí môže tú istú poznámku upraviť súčasne.

Aby bolo možné spravovať túto spoluprácu, Box Notes vytvára každých 30 sekúnd novú verziu noty, takže môžete vrátiť nežiaduce zmeny. Správcovská konzola vám tiež umožňuje sledovať zobrazené, upravené a odstránené poznámky.

Plány poznámok v rámčeku

Box Notes je bezplatne dodávaný s úložiskom typu cloud cloud. Ak hľadáte možnosť osobného úložiska v cloude, môžete využiť bezplatný 10 GB plán. Potom však pomer nákladov a úložného priestoru nedáva zmysel pre domáce použitie: 11 dolárov mesačne za pouhých 100 GB úložného priestoru.

Pre podnikových používateľov je cenová značka príjemnejšia. Každý plán vyžaduje minimálne troch používateľov, ale neobmedzené úložisko v cloude za 15 dolárov mesačne nie je na kýchanie.

V skutočnosti zaraďujeme Box medzi celkovo najlepšie neobmedzené riešenia cloudových úložísk. Ak to však pre vás nástroj pre poznámky neznamená, myslíme si, že Egnyte Connect je celkovo lepším a schopnejším nástrojom EFSS. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Egnyte Connect a zistite prečo.

Záverečné myšlienky

K dispozícii je niekoľko ďalších aplikácií na vytváranie poznámok. Žiadna iná služba, ktorú sme preverili, však v skutočnosti nezmieňuje, že je lepšia ako Evernote, OneDrive, Google Keep, Zoho Notebook alebo Box Notes pre konkrétny prípad použitia..

Aj keď pomenovanie Evernote najlepšou dostupnou aplikáciou na zaznamenávanie poznámok nie je úplne originálne, pokiaľ ide o digitálne prenosné počítače, ktoré nie sú nezmyselné, iba OneNote sa skutočne stal výzvou pre často nárokovaný stav „Evernote Killer“. Zoho Notebook nemá takmer dosť funkcií pre svoje marketingové oddelenie, aby presvedčivo podal toto tvrdenie (aj keď to robí), zatiaľ čo Google Keep robí svoju vlastnú vec.

Nakoniec, bez ohľadu na to, s ktorým notebookom idete, ak píšete cez verejnú sieť Wi-Fi, uistite sa a zostaňte v bezpečí pomocou VPN, najmä ak používate niektorú z týchto služieb na uchovávanie osobných údajov. Máme najlepšieho sprievodcu VPN s množstvom dobrých možností, ako aj sprievodcu ochranou osobných údajov pre novinárov.

Neváhajte a napíšte nám svoju poznámku do komentárov nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map