Video 2020 için En İyi Bulut Depolama Alanı

İster ev videoları, ister tatil fotoğrafları, ister kaydetmek istediğiniz yaşam boyu bir anı olsun, videolarınızı kaydetmek için yeterli depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olun. Yerel bir sabit diskte riske atmak yerine bulut depolama alanını düşünmelisiniz. 


Bu, özellikle sürekli büyüyen video çözünürlüklerinde (ve dosya boyutlarında) video koleksiyonunuzu saklama zahmetini ortadan kaldırır. Hangisinin video için en iyi bulut depolama hizmeti olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için, iyi, kötü ve gerçekten çirkin olanları gözden geçirmenize yardımcı olacak kısa bir liste hazırladık. Her biri kendi artıları ve eksileri olan bir göz atmanız için sekiz tedarikçimiz var.

Video için En İyi Bulut Depolama Alanı Nedir??

Size hemen, pCloud’un şu anda video için en iyi bulut depolama alanı olarak önerdiğimiz hizmet olduğunu söyleyeceğiz. 2 TB’a kadar depolama alanı, dosya boyutu sınırı yok, entegre bir medya oynatıcı ve videolarınızı çekerken otomatik olarak yükleyecek mobil uygulamalar ile birlikte gelir. Ancak, aşağıda tam bir sıralama var.

 1. pCloud
 2. Sync.com
 3. Google sürücü
 4. MEGA
 5. Amazon Drive
 6. Dropbox
 7. SugarSync
 8. Kutu

Sync.com ikinci sırada çok geride değil ve diğer sağlayıcılarımız da çok kötü değil. Kararınızı vermenize yardımcı olması için her sağlayıcıdan geçelim.

1. pCloud

Video bulut depolama için en iyi seçimimizle başlayacağız. Bu uzun zamandır favorilerimizden biri ve pCloud incelememizde bahsettiğimiz gibi, en iyi güvenlik özellikleri, uygun fiyatlı depolama planları, harika paylaşım seçenekleri ve büyük video oynatılan yerleşik bir medya oynatıcı da dahil olmak üzere birçok profesyonel var. biçimleri. Hem masaüstünde hem de mobil uygulamasında iyi çalışır.

pcloud-masaüstü-app

Büyük 4K veya 8K video dosyalarıyla çalışıyorsanız, pCloud’dan memnun kalacaksınız. Sizi dosya boyutuyla sınırlamaz, yani büyük video dosyalarını herhangi bir sorun olmadan yükleyebilirsiniz. Ayrıca, daha önce de belirttiğimiz gibi, kaydedilmiş videolarınızı favori web tarayıcınızdan izlemenize olanak tanıyan yerleşik bir medya oynatıcı ile birlikte gelir.

PCloud medya yürütücüsünün oynatılmadan önce bu videoları sizin için dönüştürmesi gerekebilir, ancak bunu otomatik olarak yapar. Orijinal dosyalarınızın yerini almaz, ancak size internet üzerinden sorunsuz oynayabileceğiniz web dostu bir kopya verir..

Mobil cihazlar da iyi desteklenmektedir. Android ve iOS uygulamaları, çevrimiçi bulut sürücünüze erişmenizi sağlar ve otomatik yüklemesi, dosyalarınızı sürekli olarak yedeklemenizi kolaylaştırır.

pCloud Teklifleri

PCloud’un hizmetlerini denemek için ödeme yapmanız gerekmez, e-posta adresinizi girmeniz yeterlidir. 10 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi depolama alanı sayesinde, sunulan özelliklerin çoğunu hiçbir şey ödemeden deneyebilirsiniz. Ücretli planlar, 500 GB veya 2 TB’a eşdeğer sabit disk boyutlu planlar ile pCloud’da başlar.

Sıfır bilgi şifrelemesinde olduğu gibi, yalnızca ortak dosyalar için şifre koruması ve son kullanma tarihleri ​​ücretsiz planın dışında tutulur. Video güvenliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, ücretli bir plana abone olmanız gerekir.

2. Sync.com

Resimde pCloud olmasaydı, Sync.com bizim bir numaralı seçeneğimiz olurdu. Bununla birlikte, daha önceki Sync.com incelememizde gösterildiği gibi, hala değerli bir ikincilik ve resimler ve video için en iyi bulut depolama alanlarından biri olarak sayılıyor..

sync.com senk-web uygulaması

Gizlilik yasalarıyla başlayacağız. Kanada merkezli bir şirket olan Sync.com, dünyadaki en iyi ve en destekleyici gizlilik yasalarından birini kullanıyor. Bu, en güvenli bulut depolama kısa listemizde de neden yüksek bir sıralama aldığını açıklıyor.

PCloud gibi, Sync.com’un da cömert bir sevk sistemi ile ücretsiz bir planı vardır. Sync.com, pCloud’un ücretsiz olarak sunduğu depolama alanının yarısı olan oldukça sınırlı bir 5GB depolama alanı sunuyor. Bununla birlikte, yeni kullanıcı yönlendirmeleri sayesinde 20 GB’a kadar ekstra depolama alanında genişletebilirsiniz. Kazandığınız her kayıt, depolama sınırınıza ek 1 GB ekler.

Bu biraz çaba gerektirir, ancak bir yıl içinde süresi dolan yönlendirmeler için depolama alanı ekleme politikası olan pCloud veya MEGA gibi diğer sağlayıcılardan daha cömert bir konumdur..

Sync.com Bulut Depolama Fiyatlandırması

Sync.com, yıllık 60 GB ile 180 TL arasında değişen 200 GB ile 4 TB arasında depolama planları sunuyor. Aboneliğiniz için, piyasadaki en iyi sıfır bilgili bulut depolama çözümlerinden biri ile video dosyalarınız için üst düzey güvenlik elde edersiniz. Hesabınızı bilgisayar korsanlarından korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama ile birlikte AES 256 bit şifreleme sunulmaktadır.

Ayrıca paranız için sağlıklı bir miktar pratik özellik kazanırsınız. Sync.com bir aya kadar dosya sürümü oluşturma, en hassas videolarınızı korumak için şifre koruması ve hesabınıza erişimi izlemenizi sağlayan güçlü bir hesap sistemi sunar. Kullanıcılara erişimi uzaktan kaldırabilir ve bağlı cihazlardan dosyaları silebilirsiniz.

Sync.com abonelerinin de dosya boyutları hakkında endişelenmesine gerek yoktur. PCloud gibi, Sync.com’un da dosya sınırı yoktur, yani videolarınız ihtiyaç duyduğunuz kadar büyük olabilir. Ne yazık ki, pCloud doğrudan web sitesinden veya sağlanan uygulamadan medya oynatmaya izin verirken, Sync.com bu özelliği sağlamaz.

Sync.com ve pCloud arasındaki farkları merak ediyorsanız Sync.com ve pCloud incelememize göz atabilirsiniz..

3. Google Drive

Bu listeye ilk giren büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google Drive, video dosyaları için en iyi bulut depolama kısa listesinde cömert bir üçüncü sırada yer alıyor. Daha önceki Google Drive incelememizde açıklandığı gibi, Microsoft Office ve 15 GB ücretsiz depolama alanına rakip olan güçlü, entegre bir ofis paketi sayesinde çok yönlü bir sağlayıcıdır..

sync.com senk-web uygulaması

Bir Google hesabınız varsa, Google Drive söz konusu olduğunda neyle uğraştığınızı zaten biliyorsunuzdur. Birlikte verilen Drive depolama alanı, Gmail’den Google Fotoğraflar’a ve ilişkili mobil uygulamalarına kadar tüm Google ürün paketinde yayılır. 

Sync.com’dan farklı olarak, Google’ın gizlilik konusunda mükemmel bir ünü yoktur. Google’ın dosyalara müdahale ettiği, onaylamadığı herhangi bir kullanıcının hesaplarını feshettiği önceki olaylar aşağıdakilerle ilgili olabilir:. 

Yapılacak en iyi şey, özellikle sunulan dosyalar için dahil edilmiş bir şifreleme olmadan, Google Drive’ı en iyi koruma için Boxcryptor gibi bir çözümle kullanmaktır.

Sınırsız Video Depolama

Google Drive’ı, özellikle bu listedeki diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında öne çıkaran şey, sınırsız fotoğraf ve video depolama alanı sunması ve fotoğraf ve video için en iyi çevrimiçi depolama alanlarından biri olmasıdır. Bu, fotoğraf ve videoların ücretsiz 15 GB sınırınıza veya daha sonraki ücretli depolama alanı sınırlarına uygulanmadığı anlamına gelir.

Ayrıca videoları doğrudan sosyal medyada paylaşmanın birkaç yolu var, bu da Facebook ve Instagram hesaplarınızı güncel tutmanız konusunda büyük bir artıysanız.

Bir Google hesabı açmak için acele etmeden önce, sınırsız dosya deposuna yalnızca belirli video formatları dahil edildiğinden bazı önemli uyarılar vardır. Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak videolarınızı 1080p kalitesine dönüştürmek için “yüksek kaliteli” yedekleme seçeneğini kullanmanız gerekir; aksi takdirde bunlar genel Google Drive depolama alanı sınırınıza dahil edilir.

Ücretsiz olarak 15 GB depolama alanıyla, çok fazla 1080p veya daha yüksek kalitede video kaydetmenize izin vermez. Bunun için, 100 GB ekstra depolama alanı için Google Drive fiyatlandırması yılda 19,99 $ ‘dan başlayan ve yıllık 99,99 $’ a kadar 2 TB’a kadar olan ekstra ücret ödemeyi düşünmeniz gerekir.. 

Ücretli bir abonelik, daha büyük depolama sınırınızı diğer aile üyeleriyle paylaşma yeteneğinin kilidini açarak Google Drive’ı büyük bir aile albümünü en değerli anılarınızla harmanlamak için iyi bir seçenek haline getirir.

Hizmet mükemmel değil (blok düzeyinde kopyalama yok, bu yüzden dosyalarınızı yüklemek biraz yavaş olacak), ancak aynı zamanda iyi bir kullanıcı arayüzü ve ucuz ile kullanmayı seçebileceğiniz en kolay bulut hizmetlerinden biri fiyatlandırma.

4. MEGA

MEGA, herhangi bir ödeme yapmadan 50 GB’a kadar depolama alanı sunan etkileyici bir cömert ücretsiz plan nedeniyle bulut depolama kısa listelerimizde sıkça söz edilir..

MEGA

Kendisini “gizlilik şirketi” olarak şekillendiriyor ve MEGA incelememizin açıkladığı gibi, bu MEGA’nın kurucusu Kim Dotcom’u çevreleyen tartışmalarda bile haksız bir değerlendirme değil.

Artık MEGA’nın operasyonlarına dahil olmasa da, Dotcom’un devlet müdahalesi olmadan veriler için bir şifreleme cenneti oluşturma kararlılığı devam ediyor.

Ücretsiz Bulut Depolama

Adından da etkilenen, daha da dikkat çekici olan, MEGA’nın sunduğu çevrimiçi depolama miktarıdır. Ücretsiz 50 GB almak için atlamanız gereken bazı döngüler var, ancak diğer rakiplerinin sunduğu ücretsiz planlardan çok daha cömerttir..

Yeni MEGA kullanıcıları, 30 GB’lık ek 35 GB’lık depolama alanı ile 15 GB depolama alanı ile başlıyor. Yeni kullanıcılara başvurarak ve masaüstü ve mobil uygulamaları yükleyerek hesabınıza başka bir 10 GB, 15 GB ve 20 GB depolama alanı eklenebilir. Bununla birlikte, bu sürelerin belirli bir süre sonra (başarıya bağlı olarak 180 ila 365 gün arasında) süresi dolacaktır.

Varsayılan 15 GB’lık ücretsiz depolama alanına geri döndüğünüzde, ödemeye hazır değilseniz, sınırlarınızı korumak için kullanıcılara başvurmanız gerekir. Bununla birlikte, her kayıt size fazladan 10 GB kazandırır. Aksi takdirde, bir MEGA aboneliği için ödeme yapmaya bakmanız gerekir.

Bu, MEGA’nın aylık 5 dolar ile 30 dolar arasında 200 GB’tan 8 TB’a kadar depolama alanına sahip olduğu bir diğer göze çarpan alan. Koleksiyonunuza çok erişmeyi düşünüyorsanız bazı aktarım sınırları (1 TB’tan 16 TB’a kadar) vardır..

En iyi seçeneğimiz pCloud kadar ucuz değil, ancak pCloud’un maksimum 2 TB’ına kıyasla maksimum 8 TB ile daha fazla depolama alanı sunuyor. Güvenli depolama olanağı ve düzenli dosya güncellemeleri için dosya sürümü de dahil olmak üzere bir dizi premium özelliğe erişeceğinizden, yalnızca depolama alanı ile ilgili değildir..

5. Amazon Sürücüsü

Büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Amazon, bulut depolama çözümünü MEGA gibi rakiplerden daha ucuza sunabiliyor. Sonuç Amazon Drive’dır ve Amazon Drive incelememizde sorun olmadığını göstermesine rağmen, kesinlikle ilk beşimizde yer almaya değer.

Amazon-Drive

Amazon Drive’ın büyük, göze çarpan özelliklerinden biri sınırsız fotoğraf depolama alanıdır. Ev videolarınız ve fotoğraflarınız için mükemmel bir kasa görevi görebilecek bir hizmet arıyorsanız, bu özellikle Amazon Prime üyeleri için ücretsiz olduğu için bir yarışmacı.

Bir kayanın altında yaşıyorsanız, Amazon Prime, Amazon ürünleri için ertesi gün ücretsiz teslimat, Amazon Prime Video (filmler ve TV akışı ile) ve Amazon’un ücretsiz 5GB depolama alanı gibi diğer çevrimiçi hizmetleri içeren abonelik paketidir. Drive şunları sağlar.

Amazon Drive Fiyatlandırması

Sınırsız depolama alanının videoyu içerecek şekilde genişletilmemesi utanç verici, ancak yine de Amazon Drive’ı düşünmeye değer. Yine de çok fazla video içeriği kaydetmek için depolama alanınızı artırmanız gerekir. Amazon Drive’ın 100 GB’ı yıllık 19,99 ABD doları tutarken 1 TB depolama alanı yıllık 59,99 ABD dolarına mal olacak. 

Ancak, Amazon Prime’ın ön maliyetini hatırlamanız gerekir. Satın aldığınız ekstra depolama alanı, yıllık 119 ABD doları olan Prime aboneliğinin üstünde olacaktır. Google Drive’ın aksine, senkronizasyon hızlarınızı sınırlamanıza ve bir yavaşlamayı önlemenize yardımcı olmak için masaüstü uygulamalarında bulunan kapsamlı araçlarla blok düzeyinde kopyalama sunar..

Parlak tarafta, bu yoğun entegrasyon, kendi video içeriğinizi TV ve mobil cihazlarınız için kullanılabilen Amazon Prime uygulamasında oynatabileceğiniz anlamına gelir.

6. Dropbox

Video akışı için en iyi bulut depolama alanı olmasa da, Dropbox’ın yerleşik medya oynatıcısı ve oldukça ucuz depolama planları, video koleksiyonları için basit, kullanımı kolay bir çevrimiçi sağlayıcı arayanlar için potansiyel bir seçenek haline getirir, Dropbox incelememiz keşfederken.

Dropbox-web uygulaması

“Ucuz” u vurguluyoruz, çünkü Dropbox ücretsiz bir plan sunsa da 2GB ile sınırlısınız. Bu, herhangi bir potansiyel video koleksiyonu için çok küçüktür, yani Dropbox’ı kullanmayı düşünüyorsanız veya aldığınız her kayıt için 500 MB eklenmiş olarak yönlendirmelere sert bir şekilde vurmanız gerekir..

Özellikleri de sınırlıdır. Dosyaları paylaşabilirsiniz, ancak oluşturduğunuz dosyalara ilişkin herkese açık bağlantılara şifre korumalı olamaz veya son kullanma tarihleri ​​ekleyemezsiniz. Bununla birlikte, süreci hızlandırmak için blok düzeyinde dosya senkronizasyonu ile hızlı bir sağlayıcıdır..

Dropbox ayrıca video dosyalarınızı üçüncü taraf bir uygulama gerektirmeden doğrudan tarayıcıdan oynatmanıza izin verir.

Dropbox Fiyatlandırması

Hala oldukça ucuz olmasına rağmen, ne yazık ki Dropbox en rekabetçi sağlayıcı değil. Dropbox’a ve Google Drive’a bir bakış, aynı miktarda 2 TB’lık depolama alanı için Dropbox ile iki kat ödeyeceğinizi gösterir (yıllık 99,99 ABD doları ile 198,96 ABD doları).

Dropbox, daha ucuz bir plan sunuyor ve 1 TB depolama alanı yıllık 99 ABD Doları (veya aylık planda aylık 9,99 ABD doları) sunuyor. Ancak en iyi plan, daha önce piyasadaki en iyi sınırsız çevrimiçi depolama planlarından biri olarak derecelendirdiğimiz sınırsız bulut depolama planıdır..

Yılda 240 $ (veya aylık planda aylık 25 $) karşılığında sınırsız dosya depolama alanı kazanırsınız. Bu maliyetli bir seçenektir, ancak çok büyük bir video koleksiyonuna sahip kullanıcılar için iyi çalışabilir. Dropbox ayrıca Android, iOS, macOS ve Windows için basit, yükle ve unut uygulamaları ile birlikte gelir. 

Modern bulut sağlayıcılarının babası olarak Dropbox’ın birçok olumlu yanı var, ancak durum her zaman böyle değildi. Önceki veri ihlalleri ve sıfır bilgi şifrelemesinin olmaması, özellikle hassas videolar için gizlilik odaklı olmak için rahatsız edici olabilir. Diğer bulut depolama sağlayıcılarıyla nasıl karşılaştırıldığını görmek için Dropbox ve Google Drive ve OneDrive parçalarımızı okuyun.

7. Kutu

Box, muhtemelen video koleksiyonunuzu barındırmayı düşüneceğiniz ilk bulut sürücüsü olmayacaktır. Başlangıçta, Box incelememizin açıkladığı gibi, Box öncelikle video depolama alanlarına özel odaklanmadan daha fazla verimlilik uygulamalarına odaklanan kurumsal bir depolama çözümüdür..

kutu web istemci

Bununla birlikte, sınırsız depolama alanı planlarıyla Box, video editörleri için en iyi bulut depolama alanlarından biri olabilir. Özel dosya şifreleme ve hem büyük ofis paketleri, Microsoft Office hem de Google Dokümanlar ile entegrasyon ile en iyi EFSS hizmetlerinden biri haline geldi.

Box, Dropbox’a, özellikle de web istemcisine, benzer bir kullanıcı deneyimine sahip gibi görünüyor. Dosya senkronizasyonu, mobil cihazlarınız da dahil olmak üzere tüm cihazlarınız arasında video dosyaları paylaşmayı kolaylaştırır.

İş planları sunduğu için Box, AES 256-bit şifreleme ve zararlı veri ihlali olasılığını sınırlamak üzere düzenli penetrasyon testi ile dosyalarınız için mümkün olan maksimum güvenliği garanti eder. 

Kutu Fiyatı

Temel Başlangıç ​​planında 100 GB depolama alanı için Box, Google Drive gibi seçeneklerden daha pahalıdır ve bu da aynı miktarda depolama alanı için yılda 19,99 ABD doları ücret almaktadır. Sınırsız depolama alanı aylık 17.30 $ ‘dan başlıyor.

Tek dezavantajı, özellikle büyük video dosyalarını saklamak istiyorsanız, sınırlı dosya boyutudur. Box, 5GB dosya boyutu sınırına sahiptir, bu da özellikle bu listedeki diğer sağlayıcılardan bazılarıyla karşılaştırıldığında oldukça zayıftır..

Box’un sunduğu özelliklerin çoğu, ticari müşteriler üzerine odaklanmıştır ve kişisel bir kullanıcı için geçerli olmayacaktır. Bununla birlikte, güçlü güvenliği, sınırsız depolama potansiyeli ve herkese açık dosyalarının şifre koruması ve son kullanma tarihleri, video koleksiyonunuz için sol alan depolama seçeneği yapabilir.

8. SugarSync

SugarSync harikalardan biri olabilir, ancak SugarSync incelememiz daha derinlemesine incelendiğinden değil. Pahalı ve özelliklerle sınırlı, videolarınız için bulut depolama alanı arıyorsanız, ilk düşündüğünüz sağlayıcı değil. Başlangıç ​​olarak, yerleşik bir medya oynatıcı yoktur ve sunulan fiyat planları piyasadaki diğer oyunculara kıyasla son derece pahalıdır..

SugarSync-FileTransfer-İzleme

Bu hizmetin tek gerçek yararı, eğer bir fayda diyebilirseniz, hızdır. Yükleme hızları oldukça düşük olsa da indirme hızları oldukça düşük olabilir. Ne yazık ki, SugarSync hakkında ele alabileceğimiz diğer her şey bunun yerine pCloud gibi başka bir sağlayıcı kullanmaya yöneliyor.

Sebepsiz Pahalı

SugarSync web sitesinde “en popüler” paket olarak tanımlanan 250 GB depolama alanı aylık 9,99 ABD dolarıdır. Bu arada, 100GB aylık 7,49 $ ve 500GB aylık 18,95 $ maliyet.

Bunu, aylık 4,99 ABD doları karşılığında 500 GB depolama alanı sunan pCloud ile karşılaştıralım. Bir yıl boyunca, SugarSync aboneliğiyle ekstra 167,52 $ ödersiniz. Bu rakam tek başına sizi ertelemek için yeterli olmalı, ancak değilse, tarihli bir arayüz ve herhangi bir yerleşik medya oynatıcısının olmaması muhtemelen.

Bir diğer büyük dezavantajı, yerleşik medya oynatma özelliklerinin eksikliğidir. Video severler, SugarSync’i listenizden geçin ve bunun yerine pCloud, Sync.com veya Google Drive’a gidin.

Tedarikçilerimizi Nasıl Seçtik?

Her bulut depolama incelememiz ve toplantımız için aynı yaklaşımı kullanıyoruz. Büyük oyuncular ücretsiz pas alamazlar ve her bir sağlayıcıyı kendi yararları üzerinde düşünürüz. Listelerimizde yer almadan önce depolama, güvenlik, özellikler, fiyatlandırma ve genel kullanım kolaylığına bakıyoruz.

Kalite kraldır, bu yüzden pCloud gibi bulut depolama hizmetlerinin büyük hayranlarıyız, ancak aynı zamanda size pazarın genel resmini vermek için SugarSync gibi vasat rakiplerden bahsetmekten korkmuyoruz – siğiller ve hepsi.

Son düşünceler

Sekiz çevrimiçi depolama alanı sağlayıcısı daha sonra, bir karara varmanızı ve video koleksiyonunuz için en uygun depolama alanı planını seçmenizi umuyoruz. Hala emin değilseniz, burada listelenen hemen hemen tüm sağlayıcılar, en iyi önerimiz pCloud dahil olmak üzere sizi cezbetmek için ücretsiz bir plan sunar..

PCloud sizin için bir seçenek değilse, Sync.com, Google Drive ve MEGA gibi en kaliteli alternatifler çözüm olabilir. Her hizmetin kendi artıları ve eksileri vardır, ancak nihai bir karar vermeden önce her sağlayıcı için bireysel incelemelere bakmanız gerekebilir..

Bu listedeki hizmetlerden herhangi birini kullandıysanız veya söylediklerimizi genişletmeye veya katılmamaya istekliyseniz, lütfen bize bu makalenin altında bir yorum bırakın. Okuduğunuz için teşekkürler!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map