Sync 2020 ile En İyi Bulut Depolama

Hemen hemen herkes bir çeşit bulut depolama alanına aşinadır. İnternet üzerinden dosyalarınızı kolayca saklamanızı ve erişmenizi sağlar. İçeriğinizi yalnızca çevrimiçi depolamanın yanı sıra, birçok sağlayıcı içeriği doğrudan masaüstü ve bulut depolama hizmetiniz arasında senkronize etmenize izin verir. Bu, dosyalarınızın tam kopyalarını hem bulutta hem de cihazınızda saklamanızı sağlar.


Bu kullanışlı özellik üretkenliğinizi artırabilse de, ne yazık ki tüm bulut depolama sağlayıcıları en iyi güvenlik veya senkronizasyon özelliklerini sunmaz. Senkronizasyon ile en iyi bulut depolama alanını bulmak göz korkutucu olabilir, bu yüzden hepsini test ettik ve bu kılavuzu bir araya getirdik.

Desktop Sync ile En İyi Bulut Depolama

 1. Dropbox – Kullanımı kolay, blok düzeyinde senkronizasyon, “akıllı senkronizasyon”
 2. Egnyte Connect – Çok kullanıcılı planlar, blok düzeyinde senkronizasyon, iyi güvenlik
 3. pCloud – Kullanımı kolay, blok düzeyinde senkronizasyon, ömür boyu planlar
 4. Sync.com – Kullanımı kolay, iyi güvenlik
 5. Tresorit – Linux ile uyumlu sınıfının en iyisi güvenlik
 6. Google sürücü – İşbirliği, üçüncü taraf desteği, iyi ücretsiz plan

1. Dropbox

Masaüstü senkronizasyonu söz konusu olduğunda Dropbox’ın paketi yönetmesi şaşırtıcı değildir. En iyi bulut depolama alanına yönelik kapsamlı kılavuzumuzda Dropbox, senkronizasyon özellikleri nedeniyle büyük ölçüde listelenmiştir. Blok düzeyinde senkronizasyon ve “akıllı senkronizasyon” gibi araçlarla Dropbox, dosyalarınızı bulutta yedeklemeyi ve görüntülemeyi kolaylaştırır.

Dropbox-masaüstü

Dropbox’ın masaüstü istemcisini yüklemek ve oturum açmak kolaydır. Yüklendikten sonra, buluta kaydettiğiniz dosyaları klasörünüzden görüntüleyebilirsiniz. Dropbox’ı ayıran bir özellik, blok seviyesi senkronizasyonudur. Çoğu bulut depolama sağlayıcısı, dosyada değişiklik yaptığınızda dosyanın tamamını yeniden yazar. Blok düzeyinde senkronizasyon ile Dropbox yalnızca değişiklikleri senkronize eder.

Blok düzeyinde senkronizasyonun yanı sıra, Dropbox, yüklediğiniz tüm dosyaları yalnızca çevrimiçi hale getirerek görüntülemenizi sağlayan “akıllı senkronizasyon” adlı bir özelliğe sahiptir. Bu, belgelerinizi sabit diskinizde yer kaplamadan görmenizi sağlar. “Akıllı senkronizasyon” ücretsiz bir özellik olmasa da, Dropbox’ın tüm ücretli planlarında kullanılabilir.

Hala ücretsiz planın tadını çıkaran kullanıcılar için Dropbox “seçici senkronizasyon” sunuyor. “Akıllı eşitleme” yalnızca çevrimiçi dosyalarınızın masaüstünüzden görüntülenmesine izin verirken, “seçici eşitleme”, dosyalarınızı görüntülemeniz için sabit sürücünüze yüklenmesini gerektirir.

Dropbox fiyatlı

Dropbox’ın ücretsiz planı, yazılımı denemek için 2GB depolama alanı ile başlar. 2 GB çok fazla olmasa da, Dropbox ayrıca iki ayrı plan sunuyor. 2 TB’lık plan ayda 11,99 $ ‘dan başlıyor ve 3 TB’lık plan ayda 19,99 $’ dan başlıyor.

Güvenlik için Dropbox, dosyalarınızı beklemede korumak için AES 256 bit sunar. Aktarım sırasında Dropbox, dosyalarınızı Dropbox uygulamaları ve sunucuları arasında taşınırken korumak için SSL / TLS kullanır. Ne yazık ki, Dropbox uçtan uca şifreleme kullanmıyor. Neyse ki, Boxcryptor Dropbox’a uçtan uca şifreleme ekleyebilir. Boxcryptor hakkında daha fazla bilgi edinmek için Boxcryptor incelememize göz atın.

Dropbox’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Dropbox hakkında sevilecek çok şey var. Basit bir öğrenme eğrisi, oyunun önüne koyan özellikleri ve iyi bir depolama planı seçimi vardır. Dropbox ayrıca oldukça iyi bir güvenliğe sahiptir ve uçtan uca şifrelemeden yoksun olsa da – sıfır bilgili şifreleme olarak da bilinir – Dropbox, sıfır bilgi sorun teşkil etmeyen Boxcryptor ile uyumludur.

Dropbox ile ilgili çitlerde iseniz, kapsamlı Dropbox incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

2. Egnyte Connect

Egnyte Connect, Dropbox’a çok yakın bir sürede geliyor. Ekipler düşünülerek tasarlanmış bir EFSS sağlayıcısıdır. Bununla birlikte, Dropbox ile aynı senkronizasyon özelliklerinden bazılarını kullanır ve mükemmel bir güvenliğe sahiptir..

egnyte-masaüstü

Egnyte Connect, bir ağ sürücüsünün yanı sıra bir senkronizasyon klasörü de sunar. Bir ağ sürücüsü, dosyalarınızı bulutta depolar ve masaüstünüzdeki bir sürücüden Dropbox ile bir tür “akıllı senkronizasyon” gibi dosyalara erişmenizi sağlar. Ayrıca, çevrimdışı kullanım için sabit sürücünüze indirecek klasörler de seçebilirsiniz. Dropbox’a benzer şekilde Egnyte Connect de blok düzeyinde senkronizasyon sunar.

egnyte fiyatlandırma

Egnyte Connect’in ücretsiz bir planı yok, ancak 15 günlük bir deneme sürümüne kaydolabilirsiniz. Egnyte Connect’i beğendiğinize karar verirseniz, Office planı, İş planı veya Kurumsal plan seçeneğiniz vardır.. 

Office planı ayda 40 $ ‘dan başlıyor ve 5 TB’lık depolama alanı içeriyor. Bu planın en az beş kullanıcı gerektirdiğini ve her kullanıcı için aylık 8 ABD doları olduğunu unutmayın..

İş planı, kullanıcı başına aylık en az 25 kullanıcıyla 20 ABD dolarından başlar ve 10 TB depolama alanı içerir. Kurumsal plan, özelleştirilebilir depolama seçenekleri ve 100’den fazla çalışan için destek içerir. Bu plan bir teklif için doğrudan Egnyte Connect ile iletişime geçmenizi gerektirir.

Üç veya daha az kullanıcıya ihtiyaç duyanlar için, aylık kullanıcı başına 10 ABD doları karşılığında 1 TB depolama alanı sunan Ekip planı da vardır..

Egnyte Connect, beklemede olan AES 256 bit şifreleme, geçiş içi şifreleme, çok faktörlü kimlik doğrulama ve – Kurumsal planınız varsa – sıfır bilgi şifrelemesi ile mükemmel güvenlik sunar. Kurumsal planınız yoksa, yine de Boxcryptor ile sıfır bilgi şifrelemesine sahip olabilirsiniz.

Egnyte Connect Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Egnyte Connect herkes için değil. Bulut depolama için kurumsal veya çok kullanıcılı bir çözüm olarak tasarlanmıştır ve hizmet bunu gerçekten iyi yapar. Ücretsiz bir plan olmamasına rağmen, Egnyte Connect herhangi bir sayıda kullanıcıya uyacak çeşitli planlar sunar ve mükemmel güvenlik ve senkronizasyon seçeneklerine sahiptir.

Egnyte Connect’i denemeyi düşünüyorsanız Egnyte Connect incelememizin tamamını incelemelisiniz. Egnyte Connect kurulumuna yardımcı olacak Egnyte Connect kılavuzumuzu da okuyabilirsiniz..

3. pCloud

pcloud-masaüstü

pCloud, iyi bir masaüstü istemcisi ile birlikte çeşitli ekstralar sunan gerçekten iyi bir çok yönlü hizmettir. pCloud, daha hızlı senkronizasyon sürelerine izin veren blok düzeyinde senkronizasyonu destekler. Ayrıca dosyalarınızı güvenle yedekleyip erişebilmeniz için ömür boyu planlar ve iyi güvenlik sunar. 

Eşitleme klasörü yerine pCloud, çevrimiçi olduğunuzda dosyalarınıza masaüstünüzden erişmenizi sağlayan bir ağ sürücüsü kullanır. pCloud ayrıca klasörleri yerel bir klasöre ekleyerek çevrimdışı kullanım için senkronize etmenizi sağlar.

pcloud-fiyat

pCloud dosyalarınızı hareketsiz ve hareket halindeyken korur. AES 256 bit şifrelemenin yanı sıra sıfır bilgi şifrelemesi ve çok faktörlü kimlik doğrulamayı kullanır. Çoğu bulut depolama sağlayıcısının aksine, pCloud güvenliğinin çoğunu Crypto adlı ayrı bir plana dahil eder, bu da yıllık 47.88 $ veya bir kerelik 125 $ ücret karşılığında eklenebilir.

pCloud’un yaşam boyu abonelik modeli Kripto paketinin ötesine uzanıyor. PCloud’un depolama planlarının her ikisi de aylık, yıllık veya ömür boyu bir kez satın alınabilir. 500GB Premium planı yıl için 47.88 $ veya ömür boyu 175 $ ‘dan başlıyor. 2 TB Premium Plus planı yıl için 95,88 dolardan, ömür boyu 350 dolardan başlıyor.

PCloud’un premium planlarından birine tamamen bağlı değilseniz, ancak merak ediyorsanız, pCloud’un belirli görevleri tamamlayarak 10 GB’a kadar büyüyebileceğiniz 2 GB’lık ücretsiz bir planı vardır. Bu ilginç bir yaklaşım, ancak 10 GB az miktarda veri değil ve size hizmeti nasıl seveceğiniz konusunda iyi bir fikir vermeli.

PCloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

pCloud’un kolay arayüzü ve ömür boyu planları yatırım yapmaya değer. Bunun yanı sıra, pCloud yerel medya oynatmayı da sunarak fotoğraf için en iyi çevrimiçi depolama alanlarından biri haline getirir. Genel olarak, pCloud masaüstü senkronizasyonu için mükemmel bir çözümdür ve güvenlik için ek maliyetlerden sadece biraz etkilenir. PCloud hakkında daha fazla bilgi için pCloud incelememize göz atın..

4. Sync.com

Sync.com, öğrenmesi ve kullanımı kolay gerçekten iyi bir bulut depolama hizmetidir. Ayrıca, tüm planları ile sıfır bilgi şifrelemesi sunan mükemmel güvenlik sağlar. Masaüstü istemcisi seçeneklerden yoksun olsa da, dosyalarınıza senkronizasyon klasörü üzerinden kolayca erişilebilir. 

senkron-fiyat

Sync.com, senkronizasyon işlevselliği söz konusu olduğunda oldukça temel bir hizmettir, ancak depolama planları söz konusu olduğunda gerçekten parlar. Sync.com, 5 GB’den başlayan ücretsiz bir plan sunar, ancak çeşitli görevleri tamamlayarak fazladan 1 GB ekleyebilirsiniz..

Bireysel kullanıcılar ayrıca üç farklı Pro Solo planı seçeneğine sahiptir. Aylık seçenek yok, ancak yıllık planlar inanılmaz derecede rekabetçi ve aylık eşdeğeri 2 TB için ayda 8 $, 3 TB için ayda 10 $ ve 4 TB için ayda 15 $.

Harika depolama planlarının yanı sıra Sync.com da büyük bir güvenliğe sahiptir. Sync.com, AES 256 bit şifreleme, çok faktörlü kimlik doğrulama, geçiş içi şifreleme ve sıfır bilgi şifrelemesi sunar.

Diğer Nedenler Sync.com

Sync.com, çok yönlü kullanım için en iyi bulut depolama sağlayıcılarından biridir. İyi paylaşım özellikleri, harika planları ve mükemmel güvenliği vardır. Ne yazık ki, masaüstü istemcisinin ne kadar basit olduğu için onu Dropbox ile sıralayamadık. Yine de Sync.com, sunacak çok şeyi olan harika bir bulut depolama hizmetidir ve depolama ihtiyaçlarınız için kesinlikle dikkate değer.

senkron-masaüstü

Sync.com’un Dropbox ile nasıl karşılaştırıldığını merak ediyorsanız, Sync.com vs Dropbox dökümümüzü gözden geçirmelisiniz. Sync.com’un güvenliği, fiyatı ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi için Sync.com incelememize de göz atabilirsiniz..

5. Tresorit

Tresorit, diğer hizmetlerden daha dik bir öğrenme eğrisine sahip güvenli bir bulut depolama hizmetidir. Tresorit, dosyalarınızı ayrı ayrı senkronize etmeniz gereken “tresors” adlı şifreli klasörlerde saklar. Bir kez kurduktan sonra, Tresorit, odağının çoğunu dosyalarınızı korumaya koyan harika bir hizmettir..

tresorit-masaüstü

Tresorit’in masaüstü istemcisi diğer birçok bulut depolama hizmetine kıyasla sağlamdır. Alışmak biraz zaman alır, ancak bir kez yaptıktan sonra, Tresorit ile yapabileceklerinizin çoğu gerçek masaüstü programından yapılabilir. Tresorit’i başka herhangi bir sürücü gibi kullanmak istiyorsanız, ağ sürücüsüne yerel bir sürücü gibi erişebilirsiniz.

tresorit-fiyat

Tresorit’in ücretsiz planı, iki premium planına yükseltme seçeneği ile 3GB ile başlıyor. Prim planları pahalıdır ve yıllık olarak faturalandırıldığında ayda sadece 10,42 dolar için 200 GB’tan başlar. Karşılaştırma için, pCloud’un 2 TB’lık planı, yıllık maliyeti bölüştüğünüzde aylık 7,99 dolardan başlar.

Solo planı, depolama alanınızı yıllık olarak faturalandırıldığında ayda 24 ABD doları ödeyecek şekilde 2 TB’a çıkarır. Depolama planları pahalı olsa da, Tresorit’in mükemmel olduğu bir yer güvenliğinde.

Tresorit, dosyalarınızı hareketsiz ve hareket halindeyken korur. Ayrıca AES 256 bit şifreleme, sıfır bilgi şifrelemesi ve çok faktörlü kimlik doğrulama kullanır, ayrıca her “tresor” kendi şifreli klasörüdür. “Tresors” ve Tresorit’in güvenliği hakkında daha fazla bilgi için Tresorit incelememize bakın.

Tresorit’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Tresorit, yüksek maliyetleri ve öğrenme eğrisi nedeniyle engellenen çok güvenli bir depolama hizmetidir. Birincil endişeniz güvenlikse veya Linux yeteneklerine sahip olmak için bulut depolama alanınıza ihtiyacınız varsa, Tresorit hala dikkate alınması gereken harika bir depolama çözümüdür. Tresorit’i kullanmak istemiyor ancak yine de Linux ile uyumluluğa ihtiyacınız varsa, Linux için en iyi bulut depolama alanına yönelik kılavuzumuza göz atın.

6. Google Drive

Google Drive, çevresindeki en popüler bulut hizmetlerinden biridir. Mükemmel depolama seçenekleri ve işbirliği özellikleriyle, listede daha yüksek olmasını engelleyen tek şey, güvenliği ve blok düzeyinde senkronizasyon eksikliğidir.

Google Drive-masaüstü

Google Drive’ı kullanmak çok kolay. Arayüzü basit ve gezinmesi kolaydır ve senkronizasyon klasörü beklediğiniz gibi. Google Dokümanlar ile entegrasyonu sayesinde işbirliği kolaydır. Bununla birlikte, Google Drive, masaüstünüzle bulut arasında dosya güncelleme süresini uzatan blok düzeyinde senkronizasyondan yoksundur. Bir anlaşma kırıcı olmasa da, dikkate alınması gereken bir şey.

Google Drive-fiyat

Sadece bir Google hesabına sahip olmak size 15GB ücretsiz depolama alanı sağlar, bu yüzden en iyi ücretsiz bulut depolama sağlayıcılarından biridir. Depolama alanınızı aşarsanız Google’ın birkaç bireysel planı vardır. 

Google’ın aylık 1,99 ABD doları için 100 GB, aylık 2,99 ABD doları için 200 GB’lik bir planı ve son olarak aylık 9,99 ABD doları için 2 TB’lik bir planı vardır. Google’ın ayrıca ihtiyacı olan kullanıcılar için yüksek depolama alanı planları da vardır.

Google, dosyalarınızı beklemede ve yoldayken korur. Diğer birçok hizmet kadar büyük olmayan AES 128 bit şifreleme kullanır, ancak dosyalarınızı neredeyse her durumda koruyacaktır. 

Google’ın parlamadığı yerler, ABD hükümet gözetim projesi PRISM ile olan ilişkisidir. Google Drive incelememizde Google’ın güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Google Drive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Google Fotoğraflar, doküman depolamanın yanı sıra, uyumlu cihazlara sınırsız fotoğraf ve video yüklemenize olanak tanır ve bu da onu fotoğraflar için en iyi bulut depolama alanlarından biri haline getirir. Google ayrıca, Google Drive, Google Drive uygulaması ve Google’ın diğer yazılım yelpazesiyle etkileşim kurmanız için neredeyse sınırsız yol sunan sağlam üçüncü taraf uygulama desteğine sahiptir.

Son düşünceler

En iyi bulut depolama senkronizasyonu hizmetini seçerken güvenli, öğrenmesi kolay ve iyi depolama seçeneklerine sahip bir yazılımı güvenle seçebileceğinizden emin olmak istiyoruz. Yaşam boyu planlar veya sınırsız fotoğraf depolama gibi ekstra güzellikleri olan bulut hizmetlerine bonus puan verdik. Ayrıca, blok düzeyinde senkronizasyonlu hizmetlere yüksek puanlar verdik.

Blok düzeyinde senkronizasyon, dosyaları senkronize ederken aktarım sürelerini artırır, çünkü yalnızca dosyanın tamamı yerine değişiklikleri senkronize eder. Sonunda, “akıllı senkronizasyon” ve blok düzeyinde senkronizasyon Dropbox’ı ilk sıraya koydu. Depolama seçeneklerini ve sadeliğini de beğendik.

Egnyte Connect ve pCloud da benzer özellikleri sunar ve ikinci ve üçüncü sırada yer alır. Yine de, bu listedeki tüm depolama çözümleri, denemekten pişman olmayacağınız harika hizmetlerdir. Hangisinin en iyi hizmet olduğunu düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map