İPhone 2020 İçin En İyi Bulut Depolama Alanı

Kutudan çıktığı gibi iPhone, fotoğraf çekebilir, video çekebilir ve belge oluşturabilir. Bununla birlikte, ek bulut depolama ihtiyacını vurgulayan bir cihazın dahili alanını doldurmak uzun sürmez. Bununla birlikte, depolama alanı eklemek yeterli değildir. Kaydedilen dosyaların da kolayca erişilebilir ve güvenli olması gerekir.


Genellikle çevrimiçi yedeklemeyle karıştırılan bulut depolama alanı, iPhone’da depolanan her şeyin bir kopyasını oluşturmaz, ancak zaten mevcut olanlara daha fazlasını ekler. Bulut depolama alanı iPhone’da değerli sınırlı alan yerine, bir sağlayıcının sunucularında bulunur. Farklılıkları hakkında daha fazla bilgi için çevrimiçi depolama karşılaştırmamıza ve çevrimiçi yedekleme karşılaştırmasına göz atın.

İPhone için en iyi bulut depolama sağlayıcılarından beşini test ettik ve kriterlerimize göre ne kadar iyi performans gösterdiklerine göre sıraladık. En iyi seçimimiz, iOS ile iyi çalışan ve bir kuruş ödemeden sağlam güvenlik sunan Sync.com..

En iyi bulut depolama alanı, onu ne için kullandığınıza bağlıdır. Fotoğraf bağımlılarının, fotoğraflar için en iyi çevrimiçi depolama alanından başka bir yere bakması gerekmez. Benzer şekilde, videografikerler video için en iyi bulut depolama alanını yararlı bulacaktır. En iyi ücretsiz bulut depolama makalemizle bile tutumlu kullanıcılarımız var.

İPhone 2020 için En İyi Bulut Depolama Alanı

İPhone için En İyi Bulut Depolamayı Neler Yapar

Ele alacağımız ilk alan, her sağlayıcının iOS ile ne kadar iyi entegre olduğudur. Bir uygulama iPhone’un yerleşik özelliklerinden ne kadar çok yararlanırsa, dosyaları başkalarıyla paylaşmak gibi görevleri gerçekleştirmek o kadar hızlı ve kolay olur.  

Daha sonra, bulut depolama alanında kaydedilen verilerin, kullanıcıların değişiklik yaptığı cihazdan bağımsız olarak senkronize kalması gerekir. Bir kullanıcı iPhone’larındaki fotoğrafların bulut depolarında görünmediğini fark ettiğinde, sorunun ne kadar geri başladığını araştırmaya zorlar. Fotoğraf, video veya belgelere yapılan güncellemeler bağlı cihazlarda gerçek zamanlı olarak otomatik olarak yansıtılmalıdır.

Paylaşma, bakacağımız bir diğer önemli ölçüttür, çünkü kullanıcılar doğrudan iPhone’larına kaydedilmeyen verileri göndermek isteyecektir. Kolay, karmaşık olmayan ve her koşul ve alıcı için bir dizi özel seçenek sunması gerekir. Örneğin, başkalarının düzenlemesini önlemek için belgeyi paylaşmadan önce yalnızca görüntülenebilir hale getirmek isteyebilirsiniz.

Kullanıcılar bir bulut depolama alanına yüklediğinde, kişisel verileriyle başka bir şirkete emanet ederler. Bu nedenle sunucularının fiziksel konumu ve sunduğu güvenlik önlemleri de dikkate alınmalıdır. Bulut güvenliğine genel bakış sayesinde depolama hizmetlerinin verilerinizi nasıl koruduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son olarak, bir hizmetin sunduğu depolama alanı miktarı, hangi hizmetin kullanılacağına ilişkin kararını verebilir veya bozabilir. Her bir hizmetin ücretsiz olarak ne kadar alan sunduğuna ve fazladan ödeme yapan kullanıcılar için nelerin dahil edildiğine bakacağız.

1. iPhone için En İyi Bulut Depolama: Sync.com

Görüntü-3-Sync.com-kamera-yükleme-2

Apple ürünleri basit, öğrenmesi kolay ve güvenli olma konusunda bir üne sahip. Sync.com bu özellikleri paylaşarak iPhone kullanıcılarının bulut depolama ihtiyaçları için doğal bir seçimdir.

Mac bilgisayarlar için bir web paneli ve iPhone, iPad ve iPod Touch için çalışan bir uygulama sayesinde dosyalara herhangi bir Apple cihazından erişilebilir. Sync.com’u öne çıkaran şey, kullanıcıların verilerinin korunmasını ve gizli kalmasını sağlayan güvenlik özellikleridir, bu yüzden en üst sırada yer almaktadır. Hizmetin neler sunduğuna dair tam bir özet için Sync.com incelememize göz atın.

Senkronizasyon, iPhone’a anında yansır ve Mac’in tersi de geçerlidir. İPhone uygulaması, dosyaları istek üzerine sunarak web panelinden farklı çalışır. Bu, iPhone uygulamasından bir resim veya video yüklemenin yalnızca birkaç saniye süreceği ve işlemde yer kaplamayacağı anlamına gelir.

Ayarlarda yapılan bir anahtarla kullanıcılar, fotoğraflarının Sync.com hesaplarına otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilir, böylece endişelenmeniz gereken bir şey daha az.

Dosyalar, diğer Sync.com kullanıcılarıyla veya yalnızca dış bağlantılara sahip ağ dışındaki diğer kullanıcılarla paylaşılabilir.

Sync.com kullanıcıları arasında, istedikleri zaman başkalarını ekleme veya kaldırma, düzenleme haklarını sınırlama ve dosyaları indirmelerini önlemek için önizlenebilir hale getirme özelliği olan paylaşılabilir takım klasörleri gibi daha fazla özel tercih mevcuttur..

Sync.com, güvenliği nedeniyle Cloudwards’daki favori bulut depolama hizmetimizdir. Veri sunucuları, Kanada’da Kişisel Bilgilerin Korunması ve Elektronik Belgeler Yasası’na tabi oldukları Ontario’da bulunmaktadır. Bunun ne olduğunu veya nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, Kanada’daki bulut depolama hakkındaki makalemizde ele alıyoruz.

Sync.com sıfır bilgi şifrelemesi kullanır, bu nedenle yalnızca kullanıcı verilerine erişebilir ve bu da onları özel anahtarlarının tek yöneticisi haline getirir. Bu şifrelemenin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için bulut güvenliği hakkındaki yukarıdaki bağlantıya bakın.  

Temel Sync Starter planı kullanıcılara 5 GB ücretsiz depolama alanı sunar. Bir sonraki, Kişisel Pro olarak adlandırılan, 500GB için yılda 49 $ ‘dan başlıyor. Alıcının pişmanlığından muzdarip olanlar, ücretli planlar için 30 günlük geri ödemeden yararlanabilir.

Diğer Nedenler Sync.com

Sync.com yalnızca dosya paylaşımını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda başkalarının dosyalara erişimini kontrol etmenin de yollarını sunar. Sync Pro ve Business olarak adlandırılan daha yüksek seviyeli planlar, kullanıcıların ekstra bir güvenlik önlemi olarak son kullanma tarihlerine sahip bağlantılar göndermelerine bile izin verir.

2. pCloud

Görüntü-9-pCloud-Kripto

PCloud sadece Cloudwards.net’te yüksek puan almakla kalmıyor, aynı zamanda iOS özellikleriyle de sorunsuz çalışıyor. İster AirDrop aracılığıyla dosya paylaşıyor ister AirPrint ile yazdırıyor olsun, pCloud iPhone özelliklerine bağlanır. Bu, güvenlik özellikleri ile birlikte pCloud’u ikinci sırada yer alıyor. Yalnızca güvenlik özelliklerinin fazladan maliyeti olmasaydı, Sync.com ile eşit değilse daha yakın olurdu.

Favori bulut depolama hizmetlerimizden biri hakkında daha fazla bilgi için pCloud incelememizi okuyun.

PCloud’un “anında dosya senkronizasyonu” olarak adlandırdığı dosyalara sahip dosyalar Mac bilgisayarlarda, iPhone’larda ve iPad’lerde gerçek zamanlı olarak eşleşir. Kullanıcılar, uygulamadan çevrimiçi depolama alanlarına dosya yüklemenin iki yolunu elde eder: manuel olarak veya otomatik yüklemeyi açarak. Bu özellik, fotoğrafları ve videoları çekilir çekilmez depolama alanına göndererek kullanıcıların zamandan ve sorundan tasarruf etmesini sağlar.

Sıkı gizlilik yasalarının bulunduğu İsviçre’de bulunan kullanıcılar, verilerinin sunucularında saklanması konusunda gönül rahatlığı bulabilirler. İsviçre yasalarının karmaşıklıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için en iyi bulut gizliliği yasaları hakkındaki makalemizi okuyun.  

PCloud’un güvenlik için satış noktaları arasında hizmet, sunucularında beş dosya kopyası oluşturur. Ek bir aylık ücret karşılığında pCloud Crypto sunar. Mobil uygulama, daha güçlü şifreleme seçeneği için yerleşik bir bölüme sahiptir; bu, kullanıcıların verilerini özel ve yalnızca onlar tarafından erişilebilir hale getirir. Kişiselleştirilmiş güvenlik için TouchID ve FaceID gibi iPhone güvenlik özellikleriyle çalışır.

pCloud’un ücretsiz planı ayda yalnızca 2 GB depolama alanı ve 50 GB’a kadar indirme bağlantısı trafiği sunar. Bir sonraki plan olan Premium, ayda 4.99 $ karşılığında 500GB depolama alanı ile geliyor. Bunun ötesinde, aylık 9,99 $ karşılığında 2 TB depolama alanı sağlayan Premium Plus. Her iki plan için de 39 dolarlık ek bir seçenek, bir yıllık dosya sürümlendirme ve çöp geçmişi sunar.

Yıllık taahhütte indirimli fiyatlar mevcuttur.

PCloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Sınırlı depolama alanı ile iPhone, kullanıcıları sürekli olarak verileri temizlemeye zorlar. “Cihaz depolama alanını boşalt” özelliği, dosyaları pCloud’un sunucularına kaydedildikten sonra otomatik olarak çöp kutusuna taşır. Kullanıcılar, fotoğraflar ve videolar için otomatik yükleme seçeneğini etkinleştirdikleri sürece açabilir.

pCloud çeşitli esnek ödeme planları ve kullanıcıların bir kerelik ücret ödeyebilmelerini sağlayan ve bir daha düzenli ödemeler yapmaktan asla endişe etmeyen bir ömür boyu seçenek sunar.

3. Tresorit

Görüntü-20-Tresorit-Activity-özellik

Sırada, sezgisel özellikleri ve güvenlik seçenekleri ile bilinen bir sağlayıcı olan Tresorit var. Uygulamanın “tresors” olarak adlandırdığı klasörleri Dropbox’lara benzer şekilde çalışır, ancak iOS ile derin bir entegrasyon yoktur. Güvenlik özellikleri Dropbox’lardan daha iyi olmasına rağmen, Tresorit’e dördüncü sırada yer alan ekstra maliyetler.

Dropbox ve Tresorit karşılaştırmamızda sağlayıcıların tüm kategorilerde birbirlerine nasıl büyüdüklerini okuyun.

Tresorit, kullanıcıların iPhone’un go-to-dosya merkezinden dosyaları yönetmesine izin veren iOS Dosyaları uygulamasını destekler. Sayfalar, Sayılar ve Keynote için tüm iWork dosyaları 500 MB’den büyük olmadıkları sürece hizelere kaydedilecektir.

Dosya yükleme sürelerinde, belgelerin fotoğraflardan daha uzun sürdüğü gözle görülür bir fark var. İçinde aşağı ok bulunan bir cihaza benzeyen bir simge, çevrimdışı kullanım için dosyaları indirmeyi kolaylaştırır. Kullanıcılar, hava yolculuğu için mükemmel bir internet bağlantısı olmadan çalışmak istediklerinde kullanışlıdır. Tresorit, çevrimdışı öğeleri tek bir yerde düzenlemek için alt araç çubuğuna bir sekme ekledi.

Kullanıcılar dosya paylaşmanın iki yolu vardır. Bir tresorda saklanan birden fazla dosya varsa ilk yöntem en iyi sonucu verir. Başkalarını davet edebilir ve yönetici, editör veya görüntüleyici olup olmadığını tanımlayabilirsiniz. Görüntüleyenler yalnızca dosyaları okuyabilir, editörler bunlarda değişiklik yapabilir ve yöneticilerin paylaşım dahil tüm hakları vardır.

Tek tek dosyalar için en iyi sonucu paylaşmanın diğer yolu bir bağlantı oluşturmaktır. Çevrimdışı sekmesinde olduğu gibi, gönderilen etkin bağlantılara kısayol sağlayan kullanışlı bir bağlantı sekmesi bulunur. Bu paylaşım yaklaşımları kesmezse, başka bir hizmetin çalışıp çalışmadığını görmek için paylaşım için en iyi bulut depolama alanına göz atın.

Tresorit sıfır bilgi şifrelemesi sunsa da, yalnızca ücretli planlarda mevcuttur. Her dosya benzersiz şifreleme anahtarlarına sahiptir ve düzenlemeler gerçekleştiğinde bu anahtarlar değişir. Bir bağlantı göndermek, kullanıcılara bir son kullanma tarihi, parola ve diğerlerinin bir dosyayı açma sayısını belirler. Kullanıcılar bu ayarları istedikleri zaman değiştirebilir.

Başkalarının Tresorit hesabınızda oturum açmasını önlemek için bir şifre kodu seçeneği ve ücretli planlar için iki faktörlü kimlik doğrulama.

Ücretsiz plan, 5 GB depolama alanı ve uçtan uca şifreleme sağlar. Premium, sıfır bilgi şifrelemesi, beş cihaza kadar cihaz, sınırlı veri kurtarma ve daha fazlası ile aylık 12,50 dolar için 200 GB sunuyor. Solo planı ayda 30 $ için 2 TB, 10 cihaza kadar, sınırsız veri kurtarma, telefon desteği ve daha fazlasını sunuyor. Premium veya Solo’ya yıllık taahhüt, aylık oranları azaltır.

Tresorit’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Menünün altında, uygulamadaki her işlemi izleyen bir etkinlik özelliği vardır. Yaptıklarımızın ve referans için ne zaman yaptığımızın kaydını tutmayı seviyoruz. Günlüğü masaüstü sürümünde bir .csv dosyasına dışa aktarmanın bir yolu bile var.

Tresorit ayrıca, hassas fotoğrafların güvenli bir şekilde kaydedildiğinden emin olmak için uçtan uca şifrelemesiyle birlikte çalışan bir belge tarayıcı özelliği ekledi.

4. Dropbox

Görüntü-12-Dropbox-Link-Ready-To-Share

Eylül 2008’de başlatılan Dropbox, en uzun süredir çalışan bulut depolama sağlayıcılarından biridir. Deneyimli statüsü, özellikle güvenlik söz konusu olduğunda, onu en iyi seçenek yapmaz. Eksikliklerine rağmen, kullanımı kolaydır ve iOS’ta harika çalışır. Bu yüzden ortada iniyor. Daha fazla ayrıntı için Dropbox incelememize göz atın.

Kullanıcılar iPhone’larından Dropbox’a manuel olarak dosya yükleyebilir veya “kamera yüklemeleri” özelliğini kullanarak otomatik olarak fotoğraf ve video gönderebilir. Bununla birlikte, gecikmelere ve düşüşlere eğilimlidir, bu nedenle Dropbox desteği özelliği etkinleştirirken konum hizmetlerine sahip olmanızı önerir.

Otomatik olarak bağlantı oluşturan zincir simgesi sayesinde dosya paylaşımı hızlı bir dokunuşla gerçekleşir. Dropbox ayrıca e-posta ve iMessage gibi diğer yöntemleri de destekler.

Dropbox, AirPrint ve TouchID gibi birçok yerleşik iOS özelliğiyle çalışır. Ayrıca, kullanıcıların Dropbox klasöründen aldıkları işlevlerin çoğuna sahip dosyalara erişebildiği Dosyalar uygulamasıyla da çalışır. Dropbox, iPhone’da da iyi çalışan üçüncü taraf uygulamalarla entegre olur, örneğin 1Password gibi en iyi şifre yöneticisi topluluğumuzda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Dezavantajlarından biri, Dropbox klasöründeyken belirli dosya türlerini düzenleyemiyor. Örneğin, üzerinde değişiklik yapmak istediğiniz bir Word belgesi kaydedilmişse, düzenlemek için kurşun kalem ve kağıda benzeyen düğmeye dokunmak, kullanıcıların belgeyi Microsoft Office uygulamasında açmasını ister. Değişiklikleri orada yaptıktan sonra, tekrar Dropbox’a kaydetmek kolaydır.

Güvenlik Dropbox’ın güçlü noktası olmayabilir, ancak aktarma ve beklemede şifreleme ile koruma sağlar. Ayrıntılı bir açıklama için Dropbox ile Google Drive ve OneDrive karşılaştırmamıza gidin.

Dropbox’ın Temel planı 2 GB ücretsiz depolama alanı ile birlikte gelir. Kullanıcılar, 16 GB’a kadar daha fazla depolama potansiyeli ile ek 500 MB kazanmak için başkalarına da başvurabilir.

Artı planı ilk ödenen plan ve 1 TB için aylık 9,99 ABD doları. Bir sonraki seviye, 2 TB için aylık 19,99 $ olan Profesyonel’dir. Yıl boyu taahhütler için indirim uygulanır ve ücretli kullanıcılar, her başvuru için 1 GB ek depolama alanı alır ve 32 GB’a kadar daha fazla potansiyel sunar.

Dropbox’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İOS uygulamasında metin içeren bir fotoğrafı bir belgeye dönüştüren pratik bir özellik var. Uygun şekilde “belge tarama” olarak adlandırılan bu metin, metni manuel olarak yazmaktan kullanıcılara değerli zaman kazandırır. Ücretsiz sürümde bile.

Dropbox’ın iPhone’umuzda diğer hizmetlerin bulunmadığı alanlarda nasıl bulunduğunu seviyoruz. Kullanıcıların doğrudan ana ekranlarında kaydırarak erişebilecekleri “widget’lar” sayfasında dosyaları tarayan ve yükleyen bir eklenti vardır. İMessage’da Dropbox için hızlı erişim düğmesi de var, bu nedenle paylaşılabilir dosyalar sohbetler sırasında sadece bir tık uzakta.

5. Google Drive

Görüntü-22-Google-Drive-Seçenekler

Apple’ın en iyi rakiplerinden biri olarak Google Drive, iPhone’a sadık kişiler için uzun bir şans gibi görünebilir. Bununla birlikte, güvenlik sorunlarına rağmen Apple’ın zorlayıcılarının göz önünde bulundurması gereken sağlam bir seçenektir. Ayrıca, G Suite’ta Gmail ve Google Dokümanlar gibi ortak uygulamalarla çalışır ve çekici bir paket haline getirir. Yine de, güvenlik seçenekleri ve gizlilik eksikliği, beşinci sırada yer almak için yeterlidir.

Tüm kategorilerde nasıl sıraladığımızı görmek için Google Drive incelememizi okuyun.

Standart olarak iOS’taki uygulama, kullanıcıların dosyaları düzenlemesine ve görüntülemesine olanak tanır. Kullanıcılar başka birinin klasörüne dosya yüklerse, depolama alanından yine de yer kaplar. Neyse ki, ücretsiz sürüm, alanların tüm Google uygulamaları tarafından paylaşıldığını unutmayın. İPhone’dan kullanıcılar dosyaları manuel olarak kaydedebilir veya fotoğrafları için otomatik yüklemeleri etkinleştirebilir.

Varsayılan paylaşım seçeneği, kullanıcıların alıcılarını ve dosya parametrelerini seçebilecekleri bir taslak penceresi açar. Başkalarının dosyayı nasıl kullanacağını seçmenin üç yolu vardır: “görünüm”, “düzenle” veya “yorum”. “Görüntüle”, başkalarının görmesini sağlar, “düzenle” onlara düzeltme ve paylaşım ayrıcalıklarını verir ve “yorum” yalnızca görüntülenebilirdir, ancak başkalarının ileti göndermesi için bir konu oluşturur.

Google, yasaların bulut depolama gizliliğini desteklemediği ABD’dedir. Buna derinlemesine bakmak için ABD dışındaki bulut depolama hakkındaki makalemizi okuyun..

Google Drive sıfır bilgi şifrelemesinden yoksun, ancak Boxcryptor, Android için en iyi bulut depolama alanımızda önerdiğimiz gibi bir alternatif olarak çalışıyor. Bulut depolama uygulamalarının dışındaki dosyaları şifreleme hakkında daha fazla bilgi için Boxcryptor incelememizi okuyun.

Hiçbir şey ödemeden kullanıcılar 15 GB ücretsiz depolama alanına sahip olur. Kullanıcılar ayda 1,99 $ karşılığında 100GB, ayda 9,99 $ için 1TB veya ayda 19,99 $ için 2TB’ye yükseltebilir. Bunların ötesinde daha büyük depolama planları da var.

Google Drive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Google Drive’ın en iyi özelliklerinin bulut depolama ile daha az, üretkenlik ile daha fazla ilgisi vardır. İPhone’da zaten Gmail ve Google Dokümanlar’ı kullanıyorsanız, karışıma Google Drive’ı eklemek birlikte ne kadar iyi çalıştıkları nedeniyle mantıklıdır.

Google Drive’ın teknik desteği aynı zamanda bir bağlama sırasında güvenmek için iyi bir kaynaktır. Google Drive yardım merkezi, çözüm bulmayı kolaylaştırır ve adım adım talimatlarla kapsamlı bir veritabanı sunar.

Mansiyonlar

İPhone’un yerleşik bulut depolama alanı olan iCloud Drive’dan bahsetmememiz gerekir. Yüksek profilli ünlülerin verilerinden ödün veren iCloud Drive hackinin ardından, iPhone’un güvenliğine ve bulut depolama alanına inanç titrek bir zemindeydi. Ardından, Apple’ın bulut ve güvenliğinin sağlam kaldığı ve olayın veri ihlali değil, kimlik avı sonucu olduğu raporları ortaya çıktı.

Bununla birlikte, güvenilir güvenliğine ve Apple’ın mükemmel müşteri hizmetlerine rağmen, iCloud Drive yukarıdaki sağlayıcılardan daha az teklif sunuyor. Daha fazla bilgi için iCloud Drive incelememizi okuyun.

Microsoft ayrıca iOS’ta bulunan OneDrive ile şapkasını bulut depolama halkasına atıyor. Google Drive gibi, kullanıcıların gizliliğini bir öncelik haline getirmez, ancak belge tarama gibi tam yüklü özelliklerle birlikte gelir. Nerede başarılı ve falters olduğunu görmek için Microsoft OneDrive incelememizi okuyun.

Son düşünceler

Ele aldığımız beş sağlayıcı birbirinden çok farklı. Her sağlayıcı kendi uzmanlığına sahiptir ve kullanıcıları ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyarlanmış bir bulut depolama hizmetine girmeye zorlar.

Güvenlik yöntemleri ve daha hızlı yükleme süreleri için Sync.com’u ilk sıraya koyduk.

İPhone ile en iyi entegre olanlar pCloud ve Dropbox’tır, bu da belge tarama gibi kullanışlı özellikler sunar. Tresorit aynı şeyi sunar, ancak sadece ücretli planlarında, aksi takdirde daha üst sırada yer alır. Google Drive, yetersiz güvenliği ile kullanıcılara huzur vermez, ancak Google Dokümanlar gibi mükemmel verimlilik uygulamaları sunar.

İPhone için en iyi VPN hizmetlerini okuyarak nasıl daha fazla koruma ekleyebileceğinizi keşfettiğinizden emin olun. Genel olarak en çok hangi hizmetleri sevdiğimizi ve daha fazla bilgi için bulut depolama incelemelerimizin geri kalanını görmek için en iyi bulut depolama grubumuza göz atın.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map