NAS 2020 için En İyi Çevrimiçi Yedekleme

Donanım ve yazılımınızı iyileştirmeyi ve geliştirmeyi seven güçlü kullanıcılardan birisiniz. Ev yedeklemenizden memnunsunuz, ancak bir veya daha fazla NAS cihazı eklemek istiyorsunuz. Çevrimiçi yedeklemeyi seçmek zor olabilir, ama biz arkanızdayız. Bu makalede, NAS için en iyi çevrimiçi yedeklemenin bir listesini vereceğiz, böylece kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz.


Ağa bağlı depolama, kimlik bilgilerine sahip olmaları şartıyla diğer cihazların erişebileceği bir ağa sahip bir mini sunucudur. Kişisel, bulut tabanlı bir medya sistemi oluşturmanın veya sabit sürücünüzü yedeklemenin harika bir yoludur. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız NAS nedir makalemizi okuyun.

Çevrimiçi yedeklemeye tökezlediyseniz ve neden yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, cevap kolaydır: verilerinizi korumak için. Sabit diskinizin çökmeden veya arızalanmadan önce ne kadar süre dayanacağından emin olamazsınız. Katı hal sürücülerinin yüzde 1’den daha düşük bir hata oranı vardır, ancak daha fazla veri hatasıyla karşılaşırlar. Dizüstü bilgisayarınızın veya Western Digital My Passport’un çalması da kolaydır.

Yerel yedeklemenin yanı sıra buluta da güvenmek daha iyidir. Her neyse, bu 3-2-1 kuralı. Verilerinize uzaktan erişebilir, otomatik yedeklemeyi ayarlayabilir ve işlemi hızlandırmak için kademeli olarak yapabilirsiniz.

Bu makalede, NAS’ı destekleyen bulut yedeklemesine bakacağız. Depolama alanı arıyorsanız ve depolama alanı ile bulut yedekleme arasındaki farkı bilmiyorsanız, buradaki açıklamayı okuyun. Çevrimiçi yedekleme sıralamalarımıza başlamadan önce, seçimlerimizi yapmak için kullandığımız ölçütlere bakalım.

NAS 2020 için En İyi Çevrimiçi Yedekleme

NAS için En İyi Çevrimiçi Yedekleme Nedir?

Hepimiz daha fazla yedekleme ve daha az ödeme yapmak istiyoruz, bu yüzden bu hizmetlerden aradıklarımız bu. Bunun da ötesinde, hizmetin planları ne kadar iyi olursa, size uygun olanı bulma şansınız da o kadar artar. Hizmetin ücretsiz bir planı veya deneme sürümü olması da iyidir. Sınırsız yedekleme alanına sahip planlar sunan hizmetler de vardır.

Verilerinizi buluta gönderdiğinizde güvenli olmasını istersiniz, bu nedenle güvenlik bir sonraki ölçütümüzdür. Aktarım sırasında ve beklemede şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama, aktarım sırasında verilerinizi korumak için bir TLS / SSL protokolü, yedek sunucu mimarisi ve sıfır bilgi şifrelemeli güçlü veri merkezleri olmalıdır.

Kullanıcı deneyimi basit olmalıdır. Ne kadar iyi olursa, işinize daha fazla odaklanabilirsiniz ve verileriniz için endişelenmeyin. Masaüstü istemcisinin, çoğu işletim sisteminde ve arayüzlerinde, web ve mobil uygulamaların yanı sıra, çalışması hoş ve sezgisel olması gerekir..

Son olarak, ilk yedeklemelerin tamamlanması uzun zaman alır, ancak gerekenden daha fazla zaman almamalıdır. Bağlantı asılmamalı, sürüklenmemeli veya başarısız olmamalıdır. Bu, yedekleme servisinin altyapısına, ayrıca internet servis sağlayıcınıza ve sunuculara ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır.

Belirtilen ölçütlerimizle, harici sürücü yedeklemesi için en iyi seçimlerimize göz atalım.

1. NAS için En İyi Çevrimiçi Yedekleme: IDrive

IDrive, Kaliforniya’daki San Fernando Vadisi’nde bulunmaktadır. Şirket 1995 yılında kuruldu, bu da onu gerçek bir emektar yapıyor. Ancak yaşı sadece zengin deneyimini göstermez. Aslında, en iyi çevrimiçi yedekleme listemizin en üstünde yer alıyor.

IDrive sınırsız yedekleme sunmaz, ancak NAS dahil sınırsız sayıda cihazı yedeklemenizi sağlar. Seçim yapabileceğiniz iki yıllık kişisel plan vardır: 2 TB ve 5 TB. 2 TB’lık plan sizi 50 doların biraz üzerine getirirken, 5 TB’lık planın maliyeti yaklaşık 75 TL.

Bu depolama alanının üstünde, plana bağlı olarak 4 TB veya 10 TB gerçek alan anlamına gelen 2 TB veya 5 TB senkronizasyon alanı elde edersiniz. İki yıl önceden ödeme yaparsanız, ek bir indirim alırsınız. Her iki plan da tek bir kullanıcı ve sınırsız cihaz içindir. Hizmeti test etmek için IDrive, 5 GB yedekleme alanına sahip ücretsiz bir plan sunuyor.

İDrive-Client-Yedekleme-Slider1
© Cloudwards.net

İDrive-Client-Restore-slider2
© Cloudwards.net

IDrive İstemcisiVerileri Zamanlayıcı-slider3
© Cloudwards.net

IDrive İstemcisiVerileri Sync-slider4
© Cloudwards.net

IDrive İstemcisiVerileri Disk-Görüntü-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

İşletme kullanıcıları, yedekleyebilecekleri kullanıcı veya bilgisayar sayısını sınırlamayan çeşitli planlar arasından seçim yapabilir. Planlar 250GB’dan 99.50 $ karşılığında başlıyor ve 2.999.50 $ için 12.5TB’ye kadar çıkıyor. İş planları, kişisel planlarla aynı indirimleri alır. 2.5 TB veya daha fazla depolama alanı sunan planlar için ayda bir ödeme yapabilirsiniz, ancak bunu yapmak daha pahalıdır.

IDrive, verilerinizi hareketsiz ve hareket halindeyken şifrelemek için AES 256 bit algoritmasını kullanır. Verilerinizin şifresini çözmek için anahtar tutar, ancak özel şifrelemeye sahip olduğunuzdan emin olmak için verilerinizi saklayabilirsiniz. Yine de, ilk yedeklemenizi çalıştırmadan önce buna katılmanız gerekir.

Bu güçlü güvenlik önlemlerine ek olarak iki faktörlü kimlik doğrulamanın olmaması şaşırtıcıdır. Kimlik bilgilerinizi korumak mümkün olmadığından, şifrenizin güçlü olduğundan emin olmanız gerekir. IDrive incelememizde bu güvenlik özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

IDrive, sunucularını ABD’deki güvenli veri merkezlerinde tutar. Deprem, sel ve yangın gibi felaketlere dayanabilirler. Alarmlar, gözetim ve hareket sensörleri verilerinizi davetsiz misafirlere karşı da korur.

IDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Sınırsız yedekleme sunmadığı için IDrive ile çalışmak daha karmaşıktır. Yedeklemek istediğiniz dosyaları seçip seçmelisiniz. Bunu konuma göre yapabilirsiniz, ancak dosya türüne göre yapamazsınız. Ayrıca, IDrive’ın ayarlar için birçok seçeneği vardır, bu yüzden buna alışmanız gerekir. Yine de, çoğu insan için sorun olmamalı.

IDrive’ı Windows, macOS ve Linux’ta kullanabilirsiniz. Android veya iOS için de akıllı telefon uygulamaları var.

IDrive ilk yüklemelerde sürükleyebilir. Ne yazık ki, hızlandırmak için çok iş parçacıklı yedeklemeyi başlatma ayarı yoktur. Bununla birlikte, IDrive’ın yardımcı olabilecek IDrive Express adlı ücretsiz bir kurye yedekleme hizmeti var. Kişisel kullanıcılar için yılda bir kez, ticari kullanıcılar için yılda üç kez ücretsizdir. İndirmeler için de kullanabilirsiniz.

Bunun da ötesinde, aktarımı hızlandırmak için yalnızca son yedeklemeden bu yana değiştirilen dosyaların bölümlerini yükleyen blok düzeyinde dosya kopyalama var.

IDrive, bekleyen ve geçiş halindeki şifrelemeler ve gizliliğinizi korumak için isteğe bağlı özel şifreleme ile büyük bir değere ve güçlü güvenliğe sahiptir. Hızlı yıldırım değil, ancak telafi etmek için IDrive Express ve blok düzeyinde kopyalama özelliği var. Bunu bu liste için en iyi seçimimiz yapmak için yeterli.

2. Acronis Gerçek Görüntü

Acronis 2003’ten beri yedekleme işinde ve zengin deneyimi son sürümü olan Acronis True Image 2018’de açıkça görülüyor.

Acronis True Image için ömür boyu lisans alabilirsiniz. Yine de verilerinizi buluta yedeklemenize izin vermez, yalnızca yerel depolama alanına. Bu nedenle yıllık plan almanızı öneririz. İki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz: Gelişmiş ve Premium.

Gelişmiş maliyetler 250 GB için aylık 4,16 dolar veya yılda 49,99 dolar. Tam görüntü yedekleme, aktif disk kopyalama, evrensel geri yükleme ve sosyal medya yedekleme içerir. Premium, 1 TB için ayda 8,33 dolar, yılda 99,99 dolar. Özellikler listesine dosyalar ve elektronik imzalar için blockchain sertifikası ekler.

Acronis-True-Görüntü-Yedekleme-Kur-Slider1
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Hedef-slider2
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Aktif-Protect-slider3
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Ayarlar-slider4
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Araçlar-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Depolama boyutunu artırmak için ödeme yaparsanız, daha düşük bir fiyata alırsınız. Bu, plana dahil edilen bilgisayar sayısı için de geçerlidir.

Acronis True Image, aktarım sırasında verilerinizi korumak için AES 256 bit şifreleme ve TLS / SSL protokolünü kullanır. Dosyaları Acronis’in sunucularına göndermeden önce de şifreleyebilirsiniz. Bu sadece sizin bildiğiniz şifrenizi girmenizi gerektirir. Siz şifresini çözene kadar dosyalar bulutta şifrelenmiş olarak kalacaktır. Bu Acronis True Image’ı sıfır bilgi yapar.

Ayrıca fidye yazılımı saldırılarına karşı yardımcı olan Acronis Active Protection adlı yeni bir özellik de var. Başarısız olursa, dosyalarınızı almak için sürüm oluşturmaya güvenebilirsiniz. Ne yazık ki, iki faktörlü kimlik doğrulama yok.

Acronis’in veri merkezleri, ihlal olmadığından emin olmak için biyometrik tarama, anahtar kartlar, devriyeler ve izleme kullanır. Verileriniz ayrıca doğal afetlere ve yangınlara karşı korunan birden fazla sunucuda depolanır.

Acronis True Image’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Masaüstü istemcisi sezgisel ve gezinmesi kolaydır, ancak metni daha büyük olmalıdır. Solda uygulamada gezinmek için bir menü var.

Belirli dosyaları seçmek yerine her şeyi yedeklemek için kullanabilirsiniz. Bu daha fazla yer kaplar, ancak yedekleme planı oluşturmayı kolaylaştırır. Bu şekilde yapmayı seçerseniz, yedeklemek istemediğiniz dosyaları hariç tutabilirsiniz. Ayrıca, bildirimleri faydalıdır ve sizi güncel tutar.

Windows ve macOS üzerinde çalışır. Linux kullanıcısıysanız, uygun bir hizmet bulmak için Linux için en iyi çevrimiçi yedekleme makalemize bakın.

Manuel yedeklemeleri yürütmek ve dosyaları kurtarmak için çevrimiçi kontrol panelini kullanabilirsiniz. Bu, uzaktan yönetim için kullanışlı olmasını sağlar. Çevrimiçi arayüz açıktır ve sizi şaşırtmaz.

Hizmet ilk yüklemelerle uğraşmıyor. Aslında, hızı ile bizi şaşırttı çünkü 1GB’lık bir klasörün yedeklenmesi ve kurtarılması sadece 15 dakika sürdü. İndirme için “optimum” ayarını kullandık, ancak muhtemelen daha da hızlı olan bir “maksimum” ayar da var. Test sonuçlarının bulunduğu tabloyu Acronis True Image incelememizde bulabilirsiniz..

Acronis True Image hızlıdır, iyi bir güvenliğe sahiptir ve IDrive’dan daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar, ancak değeri veya sınırsız cihazını yedekleyemez. Bu, listemizde iki numara yapar.

3. BigMIND Ana Sayfa

BigMIND Home, Zoolz Home Backup’ı oluşturan şirketten bir çevrimiçi yedekleme hizmetidir. Benzer olmaları şaşırtıcı değil, ancak BigMIND Home’un Zoolz Home’un yapmadığı yeni özellikleri var.

BigMIND Home’un Kişisel planı aylık 2,99 ABD dolarıdır, ancak yıllık olarak ödenir ve bir kullanıcı ve üç bilgisayar için daha az 100 GB yedekleme alanı sağlar.

Aile planı aylık 6,99 ABD dolarıdır ve size üç kullanıcı, dokuz bilgisayar ve altı mobil cihaz için 500 GB depolama alanı sunar. Daha iyi bir anlaşma, ancak muhtemelen birçok kullanıcı için yeterli alan yok.

BigMIND Masaüstü Kontrol Paneli

BigMIND Bağlantı Seçenekleri

BigMIND Akıllı Seçim

BigMIND Yedekleme Programı

BigMIND Online Dosyaları Keşfet

Önceki

Sonraki

Family Plus planına abone olarak 12,99 $ karşılığında 1 TB bulut yedekleme alanı elde edebilirsiniz. Bu iyi bir alan, ama bunun için en iyi anlaşma değil. Plan, 15 bilgisayar ve sınırsız mobil cihazda dört kullanıcıyla paylaşmanıza olanak tanır.

Hizmeti, bir kullanıcı için 5 GB yedekleme alanı sağlayan ücretsiz planı kullanarak test edebilirsiniz. Bir bilgisayarı, bir harici sürücüyü ve iki mobil cihazı yedeklemenizi sağlar.

BigMIND Home, sunuculardaki dosyaları AES 256 bit algoritmasını kullanarak şifreler. Hizmet varsayılan olarak şifreleme anahtarınızı yönetir. Bundan kaçınmak için yedekleme planınızı oluştururken özel şifrelemeyi tercih edebilirsiniz, ancak daha sonra yapamazsınız. Takas, BigMIND Home’un şifrenizi alamayacak olmasıdır.

Dosyalar aktarım sırasında SSL protokolü tarafından korunur, ancak merakla etkinleştirmeniz gerekir. BigMIND kimlik bilgilerinizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar.

BigMIND Ana Sayfasını Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Masaüstü istemcisi yararlıdır, çünkü yedekleme durumunuzu, son yedeklemenin ne zaman olduğunu, kaç dosyanın yedeklendiğini ve kaçının beklemede olduğunu gösterir. Bu bilgi yardımcı olur ve arayüz çekici ve nettir.

Dosya türüne veya konuma göre yedeklemeyi seçebilirsiniz. Diğer hizmetlerin yalnızca bir yöntem kullandığını düşünerek bir seçenek sunmak hoş bir dokunuş..

Dosya kategorilerini ve aygıtlarını görüntüleyen web arayüzü daha renklidir ve içeriğinize bulutta kolayca göz atmanızı sağlar. Gösterge tablosu, BigMIND Home’a ​​kaç cihazın bağlı olduğunu ve kaçının yedeklendiğini gösterir. Ayrıca, zaman içinde yedekleme etkinliğinizi gösteren bir grafik ve dosya türlerinize genel bir bakış sunan bir pasta grafik de vardır.

BigMIND Home, Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir.

İlk yüklemeniz hızlı olmalı ve indirme işlemleriniz yavaş olmalıdır çünkü BigMIND Home, yedekleme için uzun süreli arşivleme için tasarlanmış bir soğuk hava deposu olan Amazon Glacier kullanmaktadır. Bu çay bardağı gibi geliyorsa, Amazon Glacier incelememizi okuyun. 1 GB veri için ortalama yükleme süresi yaklaşık 30 dakika olmalıdır. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için BigMIND Home incelememizi okuyun.

4. Carbonite Güvenli Yedekleme Pro

Carbonite en eski yedekleme hizmetlerinden biridir. İki çözümü vardır: Carbonite Safe ve Carbonite Safe Backup Pro. Birincisi tek bir bilgisayar için uygundur, ikincisi NAS yedeklemesi sunar.

Carbonite Güvenli Yedekleme Pro, üç seçenek sunar: Core, Power ve Ultimate.

Çekirdek aylık 24 ABD dolarıdır, ancak yıllık olarak ödenir. İki veya üç yıl önceden öderseniz, yüzde 20 veya 30 indirim alırsınız. 25 bilgisayara kadar 250 GB yedekleme alanı sağlar.

Ayrıca harici sabit disk ve otomatik video yedekleme, merkezi hesap yönetimi ve yönetici konsolları ve posta ile kurtarma sabit diski alma seçeneği de elde edersiniz.

Güç planı, 500 GB yedekleme alanı ve 25 bilgisayar ve bir sunucuyu yedekleme becerisi için sizi aylık 66,67 ABD doları tutarında, yıllık olarak faturalandırılır (sınırlı bir süre için 50 ABD doları)..

Ultimate, önceki plana 108.34 $ karşılığında sınırsız sayıda sunucu yedekliyor. Şu anda, sınırlı bir süre için fiyat 83,34 $.

Carbonite Güvenli Yedekleme Pro, dosyalarınızı karıştırmak için AES 128 bit şifreleme kullanır. Özel şifrelemeyi etkinleştirmeyi ve anahtarı kendiniz yönetmeyi seçerseniz AES 256 bit’e geçebilirsiniz. Bunu yaparsanız verilerinizi kaybederseniz erişemezsiniz..

Anahtarı bir parolayla koruyabilirsiniz, ancak Carbonite unutursanız sıfırlayamaz. Hesap şifrenizi de sıfırlayamaz. Bu, Carbonite Safe Backup Pro’yu sıfır bilgisi yapar. Şifrelerinizi unutmadığınızdan emin olun ve onları güçlendirin. İki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirerek hesap güvenliğinizi artırabilirsiniz.

Carbonite Safe Backup Pro Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Carbonite Safe Backup Pro’nun masaüstü istemcisinin kurulumu kolaydır. Bunu yaptıktan sonra, çoğu otomatik olarak çalıştığı için yedekleme işlemini tamamlamak için yalnızca bir adım gerçekleştirmeniz gerekir. Bununla birlikte, bazı dosyaları ve uzantıları hariç tutar ve varsayılan olarak 4 GB’tan büyük dosyaları yedeklemez. Eklemek istiyorsanız bunları manuel olarak etiketlemeniz gerekir.

İstemci ayrıca dosyalarınızı renk kodları oluşturur, böylece yedekleme sırasında durumlarını kolayca görebilirsiniz, ancak varsayılan olarak açık olmadığı için bu özelliği etkinleştirmeniz gerekir.

Yedeklemenizin durumunu kontrol etmek, dosyalara erişmek ve hesabınızı yönetmek için kullanabileceğiniz çekici bir web arayüzü de var.

Mobil uygulama, açık ve minimalist bir arayüzde paketlenmiş aynı özelliklere sahiptir. Dosyaları depolamanın yanı sıra, telefonunuzdaki fotoğrafları otomatik olarak yedeklemek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Bunu diğer dosya türleriyle yapamazsınız, ancak sınırsız fotoğraf yedeklemesi hala çok fazla. Daha fazla bilgi edinmek için Carbonite incelememizi okuyun.

Carbonite Safe Backup Pro’nun ilk yedekleme işlemi yavaştır ve rakiplerinin işlemlerine yaklaşmaz. Ancak sonraki yedeklemeler, blok düzeyi aktarım algoritması sayesinde çok daha hızlı olacaktır.

5. MozyPro

MozyPro, birden fazla bilgisayarı yedeklemek isteyen işletmeler için iyi olan çok yönlü bir yedekleme hizmetidir.

Planları, bilgisayarlar ve sunucular arasında paylaşabileceğiniz yedekleme alanı sağlar. Aylık, yıllık veya iki yılda bir ödeme yapabilirsiniz. Planlar 10 GB’den başlar ve 4 TB’a kadar çıkar, ancak Mozy web sitesinde yalnızca 250 GB’a kadar fiyat teklifi verir. Bundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, fiyatlandırma talep etmeniz gerekir. Sunucular olmadan, benzerlerinden daha ucuz olan planlar da vardır.

Esneklik olması güzel, ama sorun MozyPro 10GB’dan başlıyor. Bir sunucuyu bir yana, bir bilgisayarı yedeklemek yeterli değildir. Birden fazla sunucunuz varsa, 4 TB bile yeterli olmayabilir. En büyük sorun, bunun ne kadar pahalı olduğudur. MozyPro, 250GB yedekleme için yılda 850 dolarlık komik bir ücret alıyor. Diğer hizmetler çok daha iyi değer sağlar.

MozyPro güvenliğine iyi bakar. Veri merkezlerinin verilerinizi güvende tutma görevine bağlı olmasını sağlamak için üçüncü taraf denetimlerini davet eder. Tesisler doğal afetlere, virüs saldırılarına ve verilerinizi tehlikeye atabilecek diğer istenmeyen olaylara dayanabilir. Güvenlik personeli 7/24 hizmet vermektedir ve veri merkezleri kapalı devre TV kameraları, kapılar ve elektronik anahtar erişimi ile korunmaktadır.

Dosyalarınız Mozy’nin sunucularında şifrelenir. Aslında, bilgisayarınızdan çıkmadan önce şifrelenirler ve bir TLS bağlantısıyla transit olarak korunurlar. MozyPro anahtarınızı varsayılan olarak tutar ve 448 bit Blowfish şifrelemesi kullanır.

Bununla birlikte, şifreleme algoritmasını AES 256-bit’e geçiren özel şifrelemeyi seçebilirsiniz..

Bunun dezavantajı MozyPro şifrenizi sıfırlayamayacak ve dosya önizlemesi ve resim küçük resimleri web’de gösterilmeyecek. Web tarayıcısından da dosya yükleyemezsiniz.

Ne yazık ki, MozyPro iki faktörlü kimlik doğrulaması sağlamaz.

MozyPro’yu Sevdiğimiz Diğer Nedenler

MozyPro, verilerinizi yedeklemeye başlamadan önce diğer çevrimiçi yedeklemelere göre daha fazla çalışma gerektirir. Bununla birlikte, bir kez ayarladıktan sonra, sürecin ilerlemesini kolaylaştıran ilginç özelliklere sahiptir. Tamamlamanız gereken adımların açıklaması için MozyPro incelememizi okuyun.

Masaüstü istemcisini indirmek kolaydır ve kurulum çok uzun sürmez. MozyPro dosya sisteminizi tarar ve yedekleme için en yaygın dosya türlerini seçtiği için yedeklemenizi ayarlamak için fazla bir şey yapmanız gerekmez. Şimdiye kadar gördüğümüz en verimli arayüze sahip değil, ancak sihirbaz işi yapmanıza yardımcı oluyor. Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır.

Web arayüzü, hesap yönetimini kolaylaştıran kullanışlı özelliklere sahip bir yönetici konsoluna sahiptir. Hesabınızla olan bağlantıları kullanıcı veya cihaza göre arayabilir ve ne kadar verinin yedeklendiğini ve son yedeklemenin ne zaman yapıldığını görebilirsiniz. “Grafikler ve raporlar” bölümünde yedekleme geçmişi ve sağlığı görüntülenir ve e-posta uyarıları ayarlamanızı sağlar.

MozyPro’nun akıllı telefon uygulamaları verilerinizi yedekleyemez, ancak verilerinize erişmenizi sağlar. Android ve iOS için kullanılabilirler.

Testlerimiz, MozyPro’nun 1GB sıkıştırılmış bir klasörü buluta yedeklemek için yaklaşık bir saate ihtiyacı olduğunu gösterdi. Testlerimizi Bangkok, Tayland’dan saniyede 55 megabit indirme ve 22 Mbps yükleme hızları ile WiFi bağlantısı üzerinden gerçekleştirdik. Yine de, 1GB için bir saat çok uzun. Sorun MozyPro’nun verileri sıkıştırmaması olabilir.

Sonraki yedeklemeler, blok düzeyinde dosya kopyalama algoritması yardımıyla çok daha hızlı çalışacaktır..

Son düşünceler

NAS’ınız sabit sürücünüzün yedeği olabilir, ancak onu da korumanız gerekir. NAS için en iyi çevrimiçi yedekleme listemizi sunarak bu makalede bunu ele aldık.

IDrive bizim en iyi seçimimizdir, çünkü çok değerli, güçlü güvenliği vardır, sınırsız cihazı yedeklemenizi sağlar ve IDrive Express’i yılda bir kez ücretsiz olarak kullanmanızı sağlar.

MozyPro’yu tavsiye edemeyiz çünkü pahalı ve yavaş olmanın yanı sıra iki faktörlü kimlik doğrulaması sağlamadığı için fazla depolama alanı sunmuyor. BigMIND Home, yedekleme planı oluşturmayı kolaylaştırır ve dosyalarınızı hızlı bir şekilde yükler. Dosya kurtarma yavaş olsa da, daha iyi fırsatlar sunabilir.

Acronis True Image 2018 de iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor, ancak yüksek bir fiyat etiketi yaşıyor. Ayrıca, yedekleyebileceğiniz cihaz sayısı sınırlıdır. Carbonite Safe Backup Pro sınırsız depolama alanı sunar, ancak yavaştır ve aylık abonelik sunmaz.

NAS cihazlarınızı yedeklemek için başka bir hizmet kullanıyor musunuz? Seçimlerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map