MP4 Onarımı: 2020 yılında Bozuk Video Dosyaları Nasıl Onarılır

Bir video dosyasını bir düzenleyiciye aktarırken en sinir bozucu anlardan biri, bir şekilde bozuk olduğunu fark etmektir. Bazen çerçevenin bir kısmı eksiktir, çizgiler görüntüyü gizler veya hiç açılmayabilir (en iyi video düzenleme yazılımlarımızdan bazıları hasarı azaltacaktır).


Her halükarda, görüntüleri yakalamak için uğraşan tüm zor işlerin boşa gittiği görülüyor. Eğer bu görüntü iş içinse, muhtemelen sıcak su içindesiniz. Bir aile tatilinin veya bir yürümeye başlayan çocuğun ilk adımlarının videosuysa, muhtemelen kalbiniz kırılmıştır.

Her bozuk dosyayı düzeltemeseniz de, iyi haber şu ki, çıkmadan önce deneyebileceğiniz bazı şeyler var. Bozuk video dosyalarını nasıl kurtaracağınızı göstermek için ücretsiz ve ücretli, mevcut en iyi video kurtarma yazılımı seçeneklerinden birkaçını azaltacağız. En iyi kurtarma yazılımına (tüm dosya türleri için) tam bir genel bakış için en iyi veri kurtarma yazılımı kılavuzumuzu okuyun.

Gelecekte yolsuzluk sorunlarından kaçınmak için, video dosyalarınızı hem yerel olarak hem de bulutta yedeklemenizi de öneririz. Çevrimiçi yedekleme hizmetleri, dosyalarınızın bozulmamış kopyalarına geri dönmenizi sağlayan sürüm oluşturma özellikleri sağlar.

Backblaze, ayda sadece birkaç dolarlık sınırsız yedekleme sunarak büyük video koleksiyonları için mükemmel hale getirir (Backblaze incelememizi okuyun). Ayrıca, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri topluluğumuzdaki diğer favorilerimize de göz atmayı unutmayın.

Yıldız Video Onarımı (Ücretli)

Yıldız Veri kurtarma

İlk seçenek Video için Yıldız Onarımı’dır. Hem PC hem de Mac için kullanılabilir ve .mov, .mp4, .wmv ve .asf gibi çeşitli video biçimlerini düzeltebilir. Tek dezavantajı, ücretsiz olmamasıdır. Yazılımın ömür boyu lisansı standart sürüm için 69,99 $ veya fotoğrafları onarabilen premium sürüm için 99,99 $ ‘dır..

Yine de bu maliyet haksız değildir. Stellar, hem video hem de sesi bir dosyadan onarabilir, her akış için verileri ayırabilir ve daha sonra yeniden birleştirebilir.

Kullanmak için yazılımı açın ve ardından dosyanızı pencere bölmesine sürükleyip bırakın veya dosya sisteminizde bulmak için “dosya ekle” yi tıklayın..

Ardından, dosya eklemeniz gerekir. Sol alt köşedeki “ekle” düğmesini tıklayın ve ihtiyacınız olanı bulun.

Sağ alt köşedeki önizleme düğmesini tıklayarak doğru dosyayı bulduğunuzdan emin olmak için görüntüleri inceleyebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, istediğiniz dosyaların kutularını işaretleyin ve “onar” ı tıklayın.

Tamamlandığında, onarılan tüm dosyalarınızı içeren bir ekrana inersiniz. Sürecin çalıştığından emin olmak için bir dosya seçin ve “önizleme” yi tıklayın.

Memnun kaldığınızda, sağ alt köşedeki “kaydet” i tıkladığınızda dosyalar seçtiğiniz hedefe aktarılır.

Onarım ve dışa aktarma işlemi biraz zaman alabilir, bu nedenle sabırlı olduğunuzdan emin olun. Yazılım biraz paraya mal olacak olsa da, kullanım kolaylığı ve performansıyla haklı. Birçok video dosyasıyla çalışıyorsanız, Stellar Video Onarım araç setinizde muhtemelen isteyeceğiniz bir araçtır.

Stellar ayrıca Stellar Veri Kurtarma incelememizde okuyabileceğiniz tam bir veri kurtarma paketi yapar.

Dijital Video Onarımı (Ücretsiz)

Dijital Video Onarımı Stellar’a ücretsiz bir alternatiftir. Xvid, DivX, MPEG4, 3ivx veya Angel Potion kodekleriyle kodlanmış bozuk .avi, .mov ve .mp4 dosyalarını düzeltebilir. Uyarılar, yazılımın yalnızca Windows için olduğu ve aynı anda yalnızca bir dosyanın onarılabileceği yönündedir..

DVR’ın kullanımı basittir. İstediğiniz dosyayı seçin, çıktı dizinini seçin ve onar’a tıklayın. Yetenekler sınırlıdır, ancak süreç basittir. Bir hata yaptıysanız ve tek bir video dosyasını onarmanız gerekiyorsa, bu yazılım size daha pahalı ve profesyonel bir araç üzerinden biraz para kazandıracaktır..

Bununla birlikte, DVR bir çimdik içinde çalışırken, çok yönlülükten yoksundur. Bilgisayarınızdaki tüm dosya türleri için sadece videolar değil, bir tür kurtarma aracına sahip olmak genellikle iyi bir fikirdir, bu nedenle bir noktada yükseltmeyi düşünebilirsiniz..

CleverFiles Disk Matkap (Ücretsiz & Ücretli)

Cleverfiles Disk Drill, hem ücretsiz hem de ücretli varyasyonlarla DVR ve Stellar arasında yer alır. Yazılım videoyu kurtarmak için özel olarak tasarlanmamış olsa da .mp4s, .movs ve daha fazlasını onarabilir.

Ücretsiz sürüm, Pro sürümünün yaptığı her şeyi sağlar, ancak yalnızca 100 MB değerinde veri kurtarır. Daha çok deneme sürümü gibi ve daha az ücretsiz bir sürüm gibi, ancak yine de sizi yazılıma alıştırır ve ihtiyacınız olan tek şey varsa birkaç dosyayı kurtarmak için kullanılabilir.

Pro sürümü, boyut sınırını 89 dolara kaldırıyor. Üç bilgisayara kadar destekle, tek bir kullanıcı için bir hesap alacaksınız. Daha fazla kullanıcıya veya yüklemeye ihtiyacınız varsa, Disk Drill’in 399 $ için bir kurumsal sürümü de vardır.

Kurtarma işlemlerine ek olarak, Disk Drill’in birkaç benzersiz özelliği daha vardır. Bunlardan biri, sürücülerinizi düzenli olarak tarayacak ve olası sorunları bildirecek Disk Sağlığıdır. Bir diğeri, sürücünüzü tarayan ve yer açmanın yollarını bulan Mac Cleanup. Yazılım güncellemesinden sonra silinmesi gereken kullanılmayan dosyaların, alan domuzlarının veya eski yazılım dosyalarının kaldırılmasını önerebilir.

Disk Drill’in diğer bazı özelliklerinin yanı sıra Disk Health ve Mac Cleanup yalnızca MacOS için kullanılabilir. Yazılım Windows için de mevcut olsa da, o işletim sisteminde o kadar kullanışlı değil.

Hem planlar hem de platformlar için süreç aynıdır. İstemciyi indirdikten sonra Disk Drill’i ana pencereye açın.

Dosyaları kurtarmak istediğiniz sürücüye karşılık gelen aşağı bakan oku tıklayın.

Derin veya hızlı bir tarama seçebilirsiniz. Birincisi geçecek ve eski dosyaları yeniden oluşturmaya çalışacak, kırık veri parçaları sabit sürücünüzün derinliklerine dağılmış olacak. Hızlı tarama son silinen dosyaları veya fazla kazma gerektirmeyen dosyaları geri yüklemeye çalışır.

Disk Drill, hasarlı tüm dosyaları içeren bir klasör hiyerarşisi görüntüler. Çok fazla olmanız durumunda, filtreleme için bazı seçenekler vardır. Kurtarmanız gereken dosya veya klasörlerin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Bundan sonra, hedef klasörü seçin ve “kurtar” ı tıklayın.

Derin bir tarama biraz zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun. Yaklaşık 300GB veri içeren sürücülerimden birinin tamamen taranması 12 saat sürdü. Neyse ki, ihtiyacınız olan dosyaları tamamlanmadan bulursanız işlemi duraklatabilir veya iptal edebilirsiniz..

Bu uygun fiyatlı ve kapsamlı veri kurtarma yazılımına daha yakından bakmak için Cleverfiles Disk Drill incelememizi okuyun.

Sonuç

Sadece kısmen indirilmiş, yanlış alınmış veya bozulmuş video dosyaları hem can sıkıcı hem de can sıkıcı olabilir. Neyse ki, çoğu zaman bozuk video dosyaları kurtarılabilir ve yukarıda belirtilen yazılım seçeneklerinin her biri hile yapmalıdır.

Daha fazla seçenek istiyorsanız, en iyi veri kurtarma yazılımı incelemelerimize bakın. Ayrıca, başarılı bir veri kurtarma işlemi için umut vermenize gerek kalmayacak şekilde önleyici tedbirler almak istiyorsanız en iyi yedek incelemelere genel bakışımıza göz atabilirsiniz..

Hiç bozuk bir video dosyası ile uğraştınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me