Mac 2020 için En İyi Bulut Depolama: Apple için Bulut Tabanlı Seçenekler

Apple ürünlerinin sahipleri için iCloud, çevrimiçi depolama için makul bir seçim gibi görünüyor. Fotoğrafları ve dosyaları cihazlar arasında paylaşabilir, Apple ürünlerinizi otomatik olarak yedekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Birkaç iCloud depolama planı olmasına rağmen, depolama sistemi ile uğraşmak tıknazdır ve birkaç iyi iCloud alternatifi vardır.


İCloud’da belgeleri yönetmek zor olabileceğinden, verileri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen Mac kullanıcıları, Apple’ın teklifine geçmeden önce birden fazla seçeneğe bakmalıdır. Bu yüzden Mac için en iyi beş bulut depolama seçeneğinin listesini oluşturduk. Mac’iniz yoksa, yine de en iyi bulut depolama kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

En iyi seçeneği arıyorsanız Sync.com’u seçtik. Üst düzey güvenliği, basit arayüzü ve rekabetçi fiyatlandırması nedeniyle genel olarak favori bulut depolama sağlayıcımızdır. Sıfır bilgi güvenliği, diğer özelliklerin yanı sıra, mevcut en güvenli bulut depolama seçeneklerinden biri haline getirir.

Mac 2020 için En İyi Bulut Depolama Alanı

Mac için En İyi Bulut Depolama Hizmetini Seçme

Apple, kullanıcılara daha ince cihazlar ve daha hızlı, daha güvenilir depolama sağlamak için bilgisayarlarının çoğunu, özellikle MacBook’ları HDD’den SSD’ye geçirdi. Mac için en iyi bulut depolama alanına karar verirken, size çeşitli depolama seçenekleri sunan hizmetlere baktığımızdan emin olduk.

Belgelerinizi bulutta saklarken, bir güvenlik ihlali, verilerinizde olabilecek en kötü şeydir. Kişisel dosyalarınızın hesabınıza erişmek isteyen yetkisiz kullanıcılardan korunabilmesi için bu listedeki her seçeneğin mükemmel bir güvenliğe sahip olduğundan emin olduk.

Bu listedeki tüm hizmetler güvenli olmasına rağmen, genişletilebilir fiziksel depolama size ekstra rahatlık sağlayabilir. Bu peşinde olduğunuz bir şeyse veya Mac için en iyi kişisel bulut depolama cihazını istiyorsanız, Mac için en iyi harici sabit sürücümüze göz atabilirsiniz.

Son olarak, tüm bulut depolama seçeneklerimizin kullanımının basit olduğundan emin olmak istedik. Hiçbir şey insanları bir dizi karmaşık menülerden ve özelliklerden daha hızlı bir şekilde kapatamaz. Dosyalarınızı kolayca yüklemenizi ve dosyalarınızla etkileşime girmenizi sağlayan temiz bir arayüz, genel deneyiminiz için önemlidir.

Mac için En İyi Bulut Depolama: Sync.com

Bulut depolama söz konusu olduğunda, mükemmel sağlayıcıyı bulmak zor olabilir. Bazılarının mükemmel depolama seçenekleri vardır, ancak mükemmel güvenlikten yoksundur. Diğerleri büyük güvenlik sağlar ancak bazı temel özellikleri yoktur. Sync.com’un birkaç kusuru olabilir, ancak bulduğumuz en iyi bulut depolama sağlayıcısı.

Sync.com-Web Kontrol Paneli-Sürgü-1

Sync.com-Hisse-Dosya-Link-Sürgü-2

Sync.com-Sync-Klasör-Sürgü-3

Sync.com-Hız-Gaz-Sürgü-4

Sync.com-Two-Factor-Doğrulama-Sürgü-5

Önceki

Sonraki

Sync.com’un gerçekten öne çıktığı yer tam anlamıyla sizin elinizde olan güvenliğidir. Sıfır bilgi şifrelemesi, şifrenizi sizden başka kimseden güvende tutan böyle bir özelliktir. Buna Sync.com da dahildir, bu nedenle şifrenizi kaybetmenin hesabınızı kaybetmek anlamına geldiğini unutmayın. Bununla birlikte, bu özelliği riske atmak istemiyorsanız isteğe bağlıdır..

OneDrive gibi diğer bazı bulut depolama hizmetleri yalnızca birkaç plan ve sınırlı depolama seçenekleri sunarken, Sync.com altı farklı plan sunar. Sync.com’un planları, tüm Mac kullanıcılarını kapsayan ücretsiz 5GB planından 10 TB depolama alanına ve en temel ihtiyaçları olanlardan birden fazla çalışanı olan iş kullanıcılarına kadar uzanıyor.

Depolama alanınızı Sync.com ile gezinmek çoğunlukla çok basittir. Izgara veya liste görünümünde dosyalara gözatabilir ve içeriğinizde de arama yapabilirsiniz. 

Klasörleri taşımak, yalnızca sürükleyip bırakmak yerine bir menü kullanmanızı gerektirir ve dosyaları indirmek için gereksiz bir ek adım gerekir, ancak genel Sync.com basit ve öğrenmesi kolaydır.

Diğer Nedenler Sync.com

Sync.com’u sevmemizin bir başka nedeni dosya paylaşımıdır. Sync.com, dosyalarınıza bağlantılar oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. Bu özellik benzersiz olmasa da, Sync.com sahip olduğunuz hesaba bakılmaksızın bağlantılarınızı ücretsiz olarak şifreler.

Genel olarak, Sync.com, diğer birçok bulut depolama seçeneğinden daha düşük bir fiyatla karşılaştırılamaz bir fiyat için geniş bir depolama seçenekleri yelpazesi, iyi güvenlik ve kullanışlı özellikler sunar. Daha fazla bilgi için Sync.com incelememize göz atabilir veya şimdi başlayabilir ve ücretsiz planı deneyebilirsiniz. 

Saf depolama alanı hedefinizse, 30 TB’a kadar depolama alanı için Amazon bulut sürücü incelememize göz atabilirsiniz..

pCloud

pCloud piyasadaki en iyi bulut depolama hizmetleri ile orada. Müzik ve videoları oynatma ve görüntüleri doğrudan pCloud’dan izleme yeteneği, iCloud’a gerçek bir alternatif gibi hissettiriyor. 

PCloud özelliklerle dolu olmasına rağmen, sınırlı plan seçimi, kullanıcıları potansiyel olarak çok fazla veya çok az depolama alanı ile bırakır. Bunun yanı sıra işletme hesapları için daha yüksek kullanıcı gereksinimi, sonuçta Sync.com’a ikinci sırada geldi..

pCloud Web Arayüz Dosyaları

pCloud Senkronizasyon Klasörü

pCloud Dosya Paylaşım Bağlantısı

pCloud İndirme Bağlantıları

pCloud Drive İstemcisi

Önceki

Sonraki

PCloud’un en iyi özelliklerinden biri, medyanızla doğal olarak etkileşimde bulunabilmenizdir. Mac kullanıcıları görüntüleri doğrudan görüntüleyebilecek, müzik ve videoları doğrudan buluttan oynayabilecek. Ayrıca pCloud uygulaması aracılığıyla Mac’inizde veya akıllı telefonunuzda çalma listeleri oluşturabilir ve dinleyebilirsiniz.

pCloud, dosyalarınızı bunlara erişmek isteyen kişilerden korumak için AES 256 bit şifreleme, sıfır bilgi ve iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. 

PCloud mükemmel bir korumaya sahip olmasına rağmen, güvenlik önlemlerinin tümü ücretsiz hesabıyla birlikte gelmez. Gizlilik için, pCloud’un dosyalarınıza erişmesini önleyen sıfır bilgili şifreleme alırken Crypto eklentisi için ödeme yapmanızı öneririz..

Ayrıca, pCloud’da gezinmek kolaydır. Dosyalarınızı ve klasörlerinizi bir liste veya tablo görünümünde görüntüleyebilir ve dosyalarınızı izin veya bir bağlantı yoluyla paylaşabilirsiniz. Yedeklenmesi gereken bir şey varsa, klasörleri pCloud ve Mac’iniz arasında senkronize edebilirsiniz..

pCloud size 10GB depolama alanı sağlayan ücretsiz bir plan sunar. 5 GB’lık ücretsiz depolama alanlarını başka bir şeyle değiştirmek isteyen iCloud kullanıcıları için, pCloud’un ücretsiz planı size Sync.com ve iCloud’un iki katı depolama alanı sağlar ve ayrıca pCloud’daki belirli görevleri tamamlayarak daha fazla depolama alanı elde etme yeteneğine sahip olursunuz..

Ücretsiz plan biraz sıkışık geliyorsa, iki ek plandan birini seçebilirsiniz: 500GB planı veya 2 TB planı. Bu planlar aylık olarak ödenebilir veya büyük bir ücret karşılığında bir ömür boyu plan satın alabilirsiniz. Kripto planı da aylık 3,99 $ ek.

PCloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Her ne kadar pCloud’un sınırlı plan seçimi onu en üst sıraya çıkarmaktan uzak dursa da, medyaya odaklanan ve içeriklerine hem Mac’lerinden hem de akıllı telefonlarından yerel olarak erişmek isteyenler için gerçekten iyi bir seçenektir. Ayrıca, pCloud’un görüntüleri yalnızca tam çözünürlükte depolamanıza değil, aynı zamanda daha küçük boyutlarda da indirmenize izin vermesini seviyoruz.

PCloud hakkında daha fazla bilgi için – güvenliğinin ve özelliklerinin tamamen dökümü dahil – pCloud incelememize göz atın veya risksiz bir deneme için ücretsiz plana göz atın.

Tresorit

Tresorit, iyi çalışan ve mükemmel güvenliğe sahip güçlü bir bulut depolama hizmetidir. Ancak, daha geleneksel bir dosya sistemini tercih eden Mac kullanıcıları, senkronize etmek istediğiniz her klasör için ayrı ayrı senkronize edilmesi gereken “tresors” oluşturup yöneterek ertelenebilir. Bunu geçtikten sonra, masaüstü istemcisi tanıdık ve gezinmesi kolay.

Tresorit-anasayfa-2019

Tresorit, güvenlik ve gizlilik konusunda karışıklık yaratmaz. Sadece Sync.com ile benzer bir güvenlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kullanımınızdan bağımsız olarak sizi koruyan birkaç gizlilik sertifikasına sahiptir. Tresorit, ülkenin mükemmel gizlilik yasalarına bağlı olduğu İsviçre’de de bulunuyor..

Ücretli kullanıcılar için, Tresorit, bir dosyanın bir şekilde ele geçirilmesi veya istenmeyen bir değişiklik yapılması durumunda dosyalarınızı önceki sürümlere geri döndürmenizi sağlayan şık bir sürüm özelliğine sahiptir. Tresorit ayrıca, ekli dosyaları daha güvenli bir şekilde göndermenizi sağlayan Microsoft Outlook için bir eklentiye sahiptir.

Tresorit birkaç harika özelliğe sahip olmasına rağmen, en büyük dezavantajı planlarında. Ücretsiz plan sadece 3 GB depolama alanı sunuyor ve sürüm oluşturma yok. Planların geri kalanı 200GB ile en az 10 çalışanı olan şirketler için sınırsız bir işletme hesabına kadar uzanıyor. Yıllık ödeme yaparsanız, planların maliyetleri Sync.com’dan yılda 10.42 $ ‘dan başlayarak daha pahalıdır..

Tresorit’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Tresorit’in maliyeti nedeniyle, Mac kullanıcıları için en iyi bulut depolama seçeneği olarak önermek zordur. Bununla birlikte, Tresorit güvenlik açısından mükemmeldir ve ilk öğrenme eğrisini geçtikten sonra kullanımı zor değildir. Sync.com veya pCloud’a ultra güvenli bir alternatif arıyorsanız, Tresorit incelememize göz atabilirsiniz..

MEGA

MEGA, iCloud’un temel özelliklerini daha sağlam bir depolama sistemiyle değiştirmede iyi bir iş çıkaran oldukça basit ancak güvenli bir bulut depolama hizmetidir. Ücretsiz plan çok daha fazla depolama alanı sunuyordu, ancak iCloud’un 5 GB’lık ücretsiz planından memnun olan Mac kullanıcıları MEGA’nın 15 GB’lık bulut depolama alanından ücretsiz olarak yararlanacak.

MEGA-Ana-2018

Hesabınızı ve dosyalarınızı güvende tutmak için MEGA, diğer önlemlerin yanı sıra AES 128 bit şifreleme ve iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. MEGA’nın şifrelemesi Sync.com veya pCloud ile aynı düzeyde olmasa da, verilerinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. MEGA’nın burada okuyabileceğiniz kapsamlı ve ayrıntılı bir gizlilik politikası da var.

MEGA, sürüm oluşturma ve fotoğrafları yerel olarak görüntüleme ve videoları oynatma gibi özellikler içerir. Müzik çalamaz veya çalma listelerini yönetemez, ancak pCloud üzerinden 5 GB’lık ekstra ücretsiz depolama alanı, bu tür bir multimedya kontrolüne ihtiyacınız yoksa harika bir seçenek haline getirir.

15 GB’lık cömert ücretsiz depolama alanı, MEGA’yı bu listedeki en iyi ücretsiz planlardan biri haline getiriyor. Sadece bulut depolama alanına giriyorsanız ve çok fazla ödeme yapmadan iyi bir miktar istiyorsanız, MEGA iyi bir seçimdir. MEGA’nın ayrıca 200GB Pro Lite planından 8 TB Pro III planına kadar dört ücretli planı var.

Pro Lite planı 6 dolardan daha az bir fiyatla MEGA’nın planlarının en iyi değeridir, ancak her ikisi de ayda 5 dolardan daha az bir fiyata 500 GB sunan Sync.com veya pCloud kadar rekabetçi değildir. Genel olarak, MEGA’nın ücretsiz planı, Sync.com veya pCloud’dan daha fazlasını sağladığı için göze çarpan özelliği..

MEGA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Beğendiğimiz bir diğer özellik de, e-posta yoluyla büyük ekler göndermenizi sağlayan MEGA’nın Thunderbird eklentisi MEGAbird.. 

MEGAbird, 15 GB’lık ücretsiz depolama alanı ve görüntüleri açma ve video izleme yeteneği, MEGA’yı genel olarak bulut depolamaya gerçekten iyi bir giriş haline getiriyor. Tam MEGA incelememizi okuyabilir veya hemen ücretsiz bir plana başlayabilirsiniz.

MEGA, bol miktarda ücretsiz depolama alanına sahip olmasına rağmen, diğer özelliklerin yanı sıra benzer ücretsiz bulut depolama alanı sunan başka sağlayıcılar da vardır. Ücretsiz planları olan daha fazla bulut depolama alanı sağlayıcısı için en iyi ücretsiz bulut depolama makalemize göz atın.

onedrive

Microsoft uzun süredir ofis üretkenliği standardını belirlediği için biliniyor. Artık bulut tabanlı Microsoft, Office 365 ve onunla birlikte OneDrive sunuyor. OneDrive bağımsız bir hizmet olarak kullanılabilse de, Office 365 ile birlikte geldiğinde gerçekten parlıyor.

OneDrive’da gezinmek kolaydır. Web istemcisi Microsoft’a bakar, bu nedenle Windows dosya yöneticisinden çok farklı değildir. Dosya ve klasörleri yüklemek veya taşımak, onları sürükleyip bırakmak kadar kolaydır.

OneDrive Web Arayüz Dosyaları

OneDrive Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

OneDrive Uygulama Başlatıcı

OneDrive Bağlantı Dosya Paylaşımı Oluştur

OneDrive Kelime Çevrimiçi

Önceki

Sonraki

Geçmişte, Microsoft güvenlik konusunda gevşekti. Şu anda, Microsoft bilgilerinizi uçtan uca şifreleme de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde korur. Şirket ABD’de yerleşik olduğu için gizlilik Microsoft ve OneDrive ile ilgili bir sorundur. Bu, Microsoft’un ABD gizlilik yasalarına bağlı olduğu anlamına gelir.

Her ne kadar gizlilikle ilgili ABD yasaları mutlaka tüketici dostu olmasa da, Microsoft’un PRISM ile ilgili olması, OneDrive’ın hassas bilgileri depolamak için bir yer olarak önerilmesini zorlaştıran şeydir. Güvenlik en önemli faktörse, en güvenli bulut depolama hizmetleri listemize göz atın.

OneDrive 5 GB ücretsiz depolama alanına sahiptir ve üç ücretli plan sunar. Aylık 1,99 ABD doları için ucuz bir 50 GB’lık plan var, ancak gerçek değer iki Office 365 paketinde yatıyor.

Office 365 “kişisel” paket, 1 TB depolama alanı için aylık 6,99 $ ve Office 365 “ev” paketinin 5 TB depolama alanı için aylık 9,99 $ maliyeti.

OneDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

OneDrive güvenlik konusunda şüpheli olsa da, özellikle de diğer Microsoft ürünlerini kullanıyorsanız, bu listedeki diğer bulut depolama hizmetlerine hala harika bir alternatif olabilir. Microsoft’un ABD hükümetine sürpriz vatandaşlara yardım ettiğinden şüphelenilse de, verilerinize herhangi bir şey olma olasılığı çok düşük.

PRISM, Microsoft’un güvenliği veya OneDrive’ın fiyatlandırması veya özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, tam OneDrive incelememize göz atabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz planı ve temel Office özelliklerini de deneyebilirsiniz. Kurumsal kullanıcılar ayrıca şirket odaklı daha fazla özellik için OneDrive İş’e göz atabilir (OneDrive İş incelememizi okuyun).

Office ile tümleşen başka bir bulut depolama hizmeti arıyorsanız, Dropbox’a göz atabilirsiniz. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için Dropbox incelememizi ve fiyatlandırma için Dropbox’ı okuyun.

Belge düzenleme ve diğer ofis özellikleri için entegrasyona sahip bulut depolama alanı arıyorsanız başka alternatifler de vardır. Google Drive, doğrudan Google Drive depolama alanınızdan belge oluşturma ve düzenleme seçenekleri ile daha fazlasına ihtiyaç duyanlar için 15 GB ücretsiz depolama ve yükseltme seçenekleri sunar (Google Drive incelememizi okuyun).

İki hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Dropbox ve Google Drive derinlemesine karşılaştırma karşılaştırmamıza göz atabilirsiniz.

Son düşünceler

Mac’inizle çalışan ve tüm ihtiyaçlarınıza uyan inanılmaz bir bulut hizmeti bulmak zordur. Orada birçok hizmet var, ancak mükemmel güvenlik, doğru özellikler ve kullanımı kolay bir hizmet bulmak, bulut depolama deneyiminizi sürekli bir baş ağrısı yerine eğlenceli hale getirecek.

Bu listedeki tüm bulut depolama hizmetleri gerçekten kullanışlı olsa da, Sync.com geniş depolama alanı yelpazesi nedeniyle kazanıyor. Aslında, Sync.com Mac ve PC kullanıcıları için en iyi bulut depolama alanıdır. pCloud yakından takip eder ancak daha az depolama seçeneğine sahiptir.

Bulut depolama yerine dosya paylaşım sitelerini arıyorsanız, büyük dosyaların e-postayla gönderilmesine ilişkin kılavuzumuzda MEGA, Dropbox ve OneDrive hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.. 

Her zaman olduğu gibi, girdilerinizi çok isteriz. Bu bulut depolama hizmetleri hakkında eklemek istediğiniz bir şey varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map