Linux 2020 için En İyi Çevrimiçi Yedekleme

Sizin için en iyi çevrimiçi çözümü bulmak zordur ve açık kaynaklı yazılımlardan hoşlanıyorsanız ve penguen bayrağı altında çalışmanız daha da zordur. Çünkü en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri listemizdeki pek çok kişi Linux’u desteklemez. Yine de, sizin için doğru hizmeti seçmenize ve önemli verilerinizi yedeklemenize yardımcı olmak için fazlasıyla yeterli bulduk.


Linux üzerinde çalışmanın olumsuz yanları vardır. Windows veya macOS’ta olduğu gibi bunun için ödeme yapmak zorunda değilsiniz, koda girebilir ve kodla uğraşabilirsiniz ve Windows’un ünlü ölüm kazaları ekranıyla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Bulut yedeklemeyi kullanmak akıllıdır, çünkü sabit diskiniz çökebilir, biri dizüstü bilgisayarınızı çalabilir veya başka bir kaza verilerinizi kaybetmenize neden olabilir.

Dosyalarınızı kurtarmayı denemek için en iyi veri kurtarma yazılımı seçimimizi kullanabilirsiniz, ancak bu güvenilir bir yöntem değildir. Katı hal sürücülerine de güvenemezsiniz, çünkü hata oranları yüzde 1’den az olsa bile daha fazla veri hatasıyla karşılaşırlar.

Yerel yedeklemeye ek olarak buluta güvenmek en iyisidir. Her neyse, bu 3-2-1 kuralı. Bulut yedekleme hizmetiyle, verilerinize uzaktan erişebilir, otomatik yedeklemeler ayarlayabilir ve işlemi hızlandırmak için kademeli olarak yapabilirsiniz.

Linux 2020 için En İyi Çevrimiçi Yedekleme

Linux için Çevrimiçi Yedeklemeyi En İyi Kılan Nedir?

Linux desteği en önemlisidir. Çekici, kullanımı kolay ve sezgisel bir arayüzde çalışan bir masaüstü uygulamasıyla destekleyen bir hizmet istiyoruz. Web ve mobil istemciler aynı özelliklere sahip olmalıdır.

Güçlü güvenlik dosyalarınızı güvende tutar. Gücü, hizmetin kullandığı şifrelemeye, kullandığında, veri merkezlerinin ne kadar güvenli olduğuna ve daha fazlasına bağlıdır. Hizmetin sıfır bilgi olması en iyisidir, bu da sizden başkalarının dosyalarınızı okumasını imkansız hale getirir. Birisi şifrenizi çalarsa iki faktörlü kimlik doğrulama da yardımcı olacaktır.

Daha az para için daha fazla yedekleme alanı, dosyalarınızı yedeklemek için cüzdanınızı boşaltmaktan daha iyidir. Hizmet, değerin yanı sıra, sundukları abonelik planlarına göre farklılık gösterir. Kadroda ne kadar çok plan olursa, ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulma şansınız o kadar artar. Sınırsız yedekleme alanı en iyisidir. Yine de ücretsiz yedekleme arıyorsanız, en iyi ücretsiz bulut yedeklemesine yönelik kılavuzumuzu okuyun.

Çok ucuz depolama alanı iyidir, ancak dosya aktarımı sonsuza kadar sürerse kullanılabilir olmaz. Tüm ilk yüklemeler uzun zaman alır, ancak gerekenden daha uzun sürmemelidir. Bağlantınızın hızı, hizmetin altyapısına, sunucularına ve internet servis sağlayıcınıza ne kadar yakın olduğunuza bağlı olacaktır. Blok düzeyinde aktarım sonraki yüklemelerde yardımcı olacaktır.

Çok ucuz depolama alanı iyidir, ancak dosya aktarımı sonsuza kadar sürerse kullanılabilir olmaz. Tüm ilk yüklemeler uzun zaman alır, ancak gerekenden daha uzun sürmemelidir. Bağlantınızın hızı, hizmetin altyapısına, sunucularına ve internet servis sağlayıcınıza ne kadar yakın olduğunuza bağlı olacaktır. Blok düzeyinde aktarım sonraki yüklemelerde yardımcı olacaktır.

Şimdi ölçütlerimizi tanımladığımıza göre, Linux için en iyi seçimimiz Wasabi ile CloudBerry Backup’a bir göz atalım.

1. Linux için En İyi Bulut Yedekleme: CloudBerry Yedekleme

CloudBerry Yedekleme standart bir çevrimiçi yedekleme hizmeti değildir. Aksine, diğer bulut depolama hizmetlerindeki yedekleme planlarını yönetmenize yardımcı olan bir kontrol merkezidir. Teknik konuşmada, yedekleme alanı sunmayan bir hizmet olarak altyapı çözümü.

Bu nedenle, yedekleme için kullanabileceğiniz alan sağlamak için bir ortak hizmetine ihtiyaç duyar. Linux için bu Wasabi çünkü mükemmel fiyatlandırma ve sunucu altyapısına sahip. Hizmet ucuz ve ölçeklenebilir, yani istediğiniz depolama alanını ayarlayabilir ve ne kadar ödeyeceğinizi belirtebilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgiyi Wasabi incelememizde bulabilirsiniz..

CloudBerry-Yedekleme-Planlar-Slider1

CloudBerry-Bulut-Depolama-slider2

CloudBerry-Yedekleme-Mod-slider3

CloudBerry-Yedekleme-Source-slider4

CloudBerry-Yedekleme-Zamanlama-Slider5

Önceki

Sonraki

CloudBerry Backup, bulut çözümleri için birçok standart güvenlik yöntemini destekler, ancak bunların kullanılabilirliği iş ortağı hizmetine de bağlıdır. Doğru iş ortağıyla CloudBerry Backup, istemci tarafında en fazla AES 256 bit kullanabilir.

Birçok hizmet yalnızca sunucu tarafı şifrelemeyi destekler. İstemci tarafında varsa, şifreleme anahtarını yalnızca siz denetleyebilir ve verilerinizi okuyabilirsiniz. İstemci tarafı şifrelemeyi kullanmayı seçerseniz, CloudBerry Backup şifrenizi sıfırlayamayacağından şifrenizi ezberlediğinizden emin olun..

Aktarım sırasında, hizmet dosyalarınızı korumak için TLS protokolünü kullanır. Ayrıca ransomware çarptıysanız yardımcı olan sürüm oluşturma sunar.

Wasabi, hareketsiz şifrelemeyi destekler ve size iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar. Yerel özel şifrelemesine sahip olmasa da, CloudBerry Backup’ın uygulanmasıyla çalışır.

Wasabi’nin veri merkezleri,% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ile Uptime Institute’un verdiği en yüksek derece olan Kademe 4’tür. Davetsiz misafirleri dışarıda tutmak için devriyeleri, kapalı devre televizyon gözetimi ve biyometrik tarayıcıları vardır. Onlar hakkında daha fazla bilgi için bunu okuyun.

CloudBerry Backup’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CloudBerry Yedekleme’yi ayarlamak kalpten çıkmaz. Hesabınızı manuel olarak kullandığınız iş ortağı hizmetine eklemeniz ve birçok seçenek arasından seçim yapmanızı gerektiren yedekleme planını oluşturmanız gerekir. Ayarlarla uğraşmak isterseniz, seveceksiniz, ancak ana kullanıcılar net bir şekilde yönlendirmek isteyecekler.

Bu kullanıcılardan biriyseniz, çalıştırmak için CloudBerry Backup’ı Amazon S3 ile nasıl kullanacağımızı okumalısınız..

Dosyaları kurtarmak da kolay değildir, ancak ihtiyaçlarınıza uygun karmaşık bir yedekleme planı oluşturmanıza olanak tanır.

Masaüstü istemcisinin Microsoft Office’lere benzeyen net bir arayüzü var, ancak gördüğümüz en çekici değil. Blok düzeyinde yedekleme artık Linux kullanıcıları için mevcut ve görüntü tabanlı yedekleme yolda.

Grafik kullanıcı arabirimi kullanmayan Linux kullanıcıları, web arayüzüne masaüstü uygulamasından erişebilir. Ayrıca CloudBerry web sitesinden erişebileceğiniz bir web arayüzü de var, ancak yalnızca Amazon S3 ile çalışıyor. CloudBerry Backup’ın kullanım kolaylığı hakkında daha fazla bilgiyi CloudBerry Backup incelememizde bulabilirsiniz..

Çoğu bulut yedekleme sağlayıcısı kullandığınız bilgisayar ve gigabayt alan sayısına göre ücret alır, ancak CloudBerry Yedekleme yalnızca bir kerelik lisans gerektirir. 49,99 $ ile Masaüstü en ucuz seçenektir. En pahalı olan Ultimate’ın fiyatı 299.99 dolar. Abone olmaya karar vermeden önce Masaüstü yedeklemesini 15 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test edebilirsiniz.

Bu yapıldıktan sonra, yedekleme alanı sağlayan bir yedekleme hizmeti almanız gerekir. Wasabi, gigabayt depolama başına 0.0049 sent yükler. Bu, 1 TB’ın ayda yalnızca 5 ABD doları olduğu anlamına gelir. Diğer IaaS hizmetlerinden farklı olarak Wasabi de indirmek için ücret almaz.

CloudBerry Yedekleme hızınızı etkilemez, ancak üçüncü taraf hizmeti etkileyebilir. Wasabi’nin Oregon ve kuzey Virginia’da veri merkezleri vardır. Bir diğeri Hollanda’da Ocak 2019’da açılacak.

Güneydoğu Asya’dan test ettik ve 1 GB’lık bir klasör için ortalama 19 dakika hız aldık. Bu, gönderilmeden önce dosyaların CloudBerry Backup’ın istemci tarafı şifrelemesi kullanılarak şifrelenmesi göz önünde bulundurulduğunda harika bir sonuçtur. Artı, hızlar Wasabi’nin sunucularına yaklaştıkça daha iyi olacak.

CloudBerry Backup, Wasabi ile ortaklık kurulduğunda iyi bir güvenliğe, yüksek hızlara ve düşük bir fiyata sahiptir. Bununla birlikte, kullanımı kolay değildir ve çalışması için bir üçüncü taraf hizmeti gerektirir. Bununla birlikte, Linux kullanıcılarının ortalama Joes olmadığını düşünürsek, bunu kullanarak kendilerini evlerinde hissedecekler. Combo’yu Linux için en iyi seçimimiz haline getiren her şey.

2. Küçük İşletmeler için CrashPlan

CrashPlan 2007’de piyasaya sürüldü, ancak 2017’de tüketici pazarından çekildi. Yine de ucuz, iyi özellikler sunan ve ev tüketicileri tarafından kullanılabilecek bir planı var..

Masaüstü istemcisini yüklemek kolaydır ve işlem yalnızca birkaç dakika sürer. Bunu kullanmak zor değildir, ancak ilk yedeklemenizi oluşturmak tek tıklatma işlemi değildir. Çünkü dosya türüne göre yedekleme yapmanın bir yolu yoktur. Sınırsız da olsa yedekleme planınızı manuel olarak oluşturmanız gerekecek.

İstemci sezgisel ve gezinmesi kolaydır. Yedekleme, geri yükleme, ayarlar, geçmiş ve hedef için gezinme sekmeleri sol taraf boyunca dikey olarak sıralanmıştır.

Yedeklemenizi denetlemeniz gerekiyorsa, web arayüzü hile yapmalıdır. Kullanıcı istatistiklerini kontrol etmek, raporlar oluşturmak ve dosya geri yüklemesini izlemek için kullanabilirsiniz. Akıllı telefonlar için de bir uygulama vardı, ancak durduruldu.

Küçük İşletmeler için CrashPlan, dosyalarınızı aktarımdan önce şifrelemek için AES 256 bit şifreleme ve taşıma sırasında korumak için AES 128 bit kullanır. Varsayılan olarak, hizmet anahtarınızı korur, böylece kaybederseniz şifrenizi sıfırlayabilir. Yakalama, sahtekar bir çalışanın verilerinize bakmasını da sağlamasıdır. Bundan kaçınmak için anahtarınızı korumayı seçebilirsiniz.

Her iki durumda da, Küçük İşletmeler için CrashPlan iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmadığından, güçlü bir şifre kullandığınızdan emin olmalısınız..

Veri merkezlerindeki güvenlik, izinsiz girişleri önlemek için 7/24 gözetim ve diğer önlemlerle güçlüdür ve elektrik kesintilerine, doğal afetlere ve yangınlara karşı koyabilirler. Servis HIPAA uyumludur.

CrashPlan’ı Küçük İşletmeler İçin Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Ayda 10 $ karşılığında, bir bilgisayar için sınırsız yedekleme elde edersiniz. Bu en iyi değer değil, ama en kötüsü de değil. Aylık bir abonelik olduğu için, istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz; bu, bir bulut yedekleme hizmeti için olağandışı bir durumdur. Satın almadan önce, hizmetin sizin için çalışıp çalışmadığını görmek için 30 günlük ücretsiz denemeyi kullanabilirsiniz.

CrashPlan for Small Business’ın hızını sevmek zor çünkü hızlı değil. Dosyalarınızı yedeklerken bazı işlemlerini devre dışı bırakabilirsiniz, ancak bunu yapmanızı önermiyoruz. Sistem kaynaklarınız düşükse, kısıtlamayı etkinleştirebilir ve istemciyi uzaktayken sınırı kaldıracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Blok düzeyinde kopyalama, sonraki yedeklemeleri hızlandıracaktır.

Küçük İşletmeler için CrashPlan dosya türüne göre yedekleme yapmaz, iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahip değildir ve daha hızlı olabilir. Bununla birlikte, iyi bir değer, sınırsız yedekleme, güçlü güvenlik ve iyi kullanım kolaylığı olan aylık bir planı vardır. Genel olarak iyi bir hizmet, bu yüzden listemizde ikinci. Ayrıntılı CrashPlan incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. SpiderOak ONE

SpiderOak ONE, tipik bulut yedekleme hizmetiniz değildir, çünkü en iyi bulut depolama hizmetlerimiz gibi, cihazlarınız arasında dosyaları senkronize etmek için kullanabileceğiniz senkronizasyon alanı sağlar.

Masaüstü istemcisinin çekici bir arayüzü yok. Tarihli hissettirir, ancak faydacı yapısı sayesinde kullanımı açık ve kolaydır. İstemcinin üstündeki beş sekme, sekmede gezinmenize izin verir. Bunlar “gösterge tablosu”, “yedekleme”, “yönetme”, “senkronize etme” ve “paylaşma” dır.

SpiderOakONE-DesktopDashboard-Slider1

SpiderOakONE-Yedekleme-Files-slider2

SpiderOakONE-İndir-Dosya-slider3

SpiderOak Kovan Eşitleme Klasörü

SpiderOakONE Web Arayüzü Kovanı

Önceki

Sonraki

SpiderOak ONE’un web arayüzü, kısmen masaüstü istemcisinin özelliklerini yansıtır. Bununla birlikte, hesap etkinliğinizi gösteren bir ana sayfa sekmesi yoktur ve yedekleme planınızı değiştiremezsiniz. Bununla birlikte, senkronizasyon alanınıza erişebilir, sekmeleri yönetebilir ve paylaşabilirsiniz. Ayrıca kişisel ve fatura bilgilerinize ulaşmak ve bunları değiştirmek için bir hesap sekmesi de vardır.

Akıllı telefon uygulamasının kullanımı kolaydır, ancak işlevselliği sınırlıdır. Soldaki menü, cihazlarınızdan yedeklenmiş dosyalara erişmenize ve bunları indirmenize olanak tanır. Ayrıca Hive senkronizasyon alanınıza ve “ShareRooms” a da gidebilirsiniz. Android ve iOS için kullanılabilir.

SpiderOak ONE gizlilik etrafında oluşturulmuştur ve varsayılan olarak özel şifreleme kullanır. Bu gizliliğinizin korunmasına yardımcı olur, ancak hizmet bu nedenle şifrenizi sıfırlayamaz. SpiderOak ONE, dosyaları bilgisayarınızdan ayrılmadan önce şifrelemek için AES 256 bit ve aktarım sırasında korumak için TLS / SSL kullanır.

Dosya meta verilerinizin merkezi veritabanını tutmaz, ancak bilgisayarınızda yerel bir veritabanı oluşturur. Meta veriler, cihazlar arasında paylaşılırken şifrelenir. Bu eşler arası yaklaşım gizliliğinizi korumak için iyi bir yöntemdir.

Verileriniz şifrelenmiş olsa da ve kimse bunu okuyamayacak olsa da, SpiderOak veri merkezlerini sanal ve fiziksel saldırılara, depremlere, sellere ve yangınlara dayanabilecek şekilde donatıyor. SAS 70 Tip II uyumludur ve Uptime Institute tarafından Tier 3 olarak sınıflandırılmıştır..

SpiderOak ONE, yeni kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmaz, ancak bazı eski kullanıcılar.

SpiderOak ONE’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

SpiderOak ONE’un dört planı var. 150 GB’lık planın ücreti aylık 5 dolar veya yıl için 59 dolar. 400 GB’lık plan ayda 9 dolar veya yılda 99 dolar. Üçüncü plan, 2 TB için aylık 12 ABD Doları veya yılda 129 ABD doları olan en iyi değerdir. Son plan size aylık 25 $ veya yıl için 279 $ için 5 TB verir. Hepsi sınırsız sayıda cihazı yedeklemenizi sağlar.

SpiderOak, 1 GB veri yüklemenin yaklaşık bir saat sürdüğünü ve testlerimizin bu iddiayı doğruladığını söyledi. Bu yavaş görünebilir, ancak çevrimiçi bir yedekleme için doğru. Tamamlandığında, blok düzeyinde yedekleme işleri hızlandırır.

SpiderOak ONE gizliliğinizi korumak için büyük özen gösterir ve makul hızlar sunar, ancak değer açısından ilk iki hizmetimizle tam olarak eşleşmez. Kullanım kolaylığı da iyi değil. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, SpiderOak ONE incelememizi okuyabilirsiniz.

4. Kopya

Duplicati, CloudBerry Backup gibi dosya yedekleme için bulut hizmetinizi seçmenizi sağlayan açık kaynaklı bir yedekleme çözümüdür. Ayrıca, bunu harici bir sabit sürücüye, yerel sunucuya veya ağa bağlı depolama aygıtına yerel olarak yedeklemek için kullanabilirsiniz.

Duplicati depolama alanı sağlamadığından bir depolama sağlayıcısı seçmeniz gerekir. Ancak, işin bir sakıncası yoksa, çok fazla esneklik var. MEGA, Google Drive, OneDrive ve diğerleriyle eşleştirilebilir. Duplicati incelememizde bir fiyat tablosu görebilirsiniz.

Duplicati Yedekleme Kaydırıcı Ekle1

Duplicati Hedef Ekle Slider2

Buzul Ayarları Ekle Duplicati Slide3

Duplicati Dosya Ekle Slider4

Duplicati Şifreleme Slider5

Önceki

Sonraki

Duplicati bir masaüstü istemcisi indirmenizi gerektirir, ancak çoğu zaman web istemcisini kullanırsınız. Web arayüzü temiz bir görünüme sahiptir ve sol taraftaki gezinme sekmelerini kullanarak dolaşmak kolaydır. Birçok seçenek sunmasına rağmen, kullanıcı deneyimi basit olmaya devam ediyor, ancak tek başına yedekleme çözümleri kadar basit değil.

Bir yedekleme planı oluşturduktan sonra, Duplicati dosyaları buluta aktarmadan önce şifreleme seçeneği sunar. Hiç kimsenin bildiği kadar kırılmamış olan AES 256-bit şifreleme kullanır. Duplicati, SSL’yi de etkinleştirmenizi sağlar. Bu, verilerinizi gizlice dinlemekten koruyacak, ancak yedeklemelerinizi de yavaşlatacaktır.

Verilerinizi şifrelerseniz, bir şifre oluşturmanız gerekir. Duplicati size zayıf olup olmadığını söyleyecek ve eğer ihtiyacınız varsa sizin için güçlü bir tane üretecektir.

Duplicati’ye bağlı olan tek şey bu. Gerisi ortak hizmetlerine bağlıdır. Amazon Drive ve OneDrive gibi bazıları verilerinizi şifrelemez, ancak Duplicati’nin yapabileceği için bu bir sorun olmamalıdır. Duplicati’yi en iyi Mac yedekleme makalemizde de sunuyoruz, orada seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Duplicati’yi Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Duplicati açık kaynak kodludur, bu yüzden bunun için ödeme yapmanız gerekmez. Tek yapmanız gereken Duplicati.com’dan indirmek. Bununla birlikte, uyumlu bir çevrimiçi yedekleme veya bulut depolama hizmetine kaydolmanız gerekir ve bu muhtemelen size mal olacak.

İlk yüklemenizin ne kadar hızlı gerçekleştiği, seçtiğiniz ortak hizmetine Duplicati’den daha fazla bağlıdır, ancak bir rol oynar. Hızları büyük ölçüde etkileyen dosyaları hızla sıkıştırabilir ve şifreleyebilir. 1 GB sıkıştırılmış bir klasörü Google Drive’a aktararak test ettik ve tamamlanması sadece 12 dakika sürdü.

1 TB depolama alanı için uygun bulut depolama ortakları arasında 99.99 dolar için Dropbox, 59.99 dolar için Amazon Drive ve 60 dolar için Backblaze B2 bulunmaktadır. Gigabayt başına B2 ücretlerini geri verin, böylece ihtiyaçlarınıza bağlı olarak daha düşük veya daha yüksek gidebilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi edinmek için Backblaze B2 incelememizi okuyun.

5. Orman Diski

Jungle Disk işletmelere yönelik bir çevrimiçi yedekleme çözümüdür. Bu nedenle, en az iki kullanıcınız olması gerekir. Bu ideal değil, ancak Linux kullanıcılarının pek çok seçeneği yok. Artı tarafta, hızlıdır ve Amazon S3 ile ortaklık kurarak ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu seçmenize izin verir. Amazon S3 hakkında daha fazla bilgi edinmek için Amazon S3 incelememizi okuyun.

Aynı zamanda en pahalı IaaS sağlayıcısı olan Rackspace Cloud Files’ı da destekliyor. Fiyatlandırma tablosunu görmek istiyorsanız Rackspace Bulut Dosyaları incelememizi okuyun.

Jungle Disk’e kaydolduktan sonra, ana hesabınız için kişiselleştirilmiş bir etki alanı oluşturmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra kullanıcı ekleyebilirsiniz. Süreci kolaylaştırmak için servis canlı sohbet desteği sunar, bu hoş bir dokunuş.

Kullanıcılarınızı yönetmek ve kullanım ve yedekleme raporlarına erişim izni vermek için web portalını kullanabilirsiniz.

Her kullanıcının istemciyi ayrı olarak yüklemesi gerekir. Bir sihirbaz süreç boyunca onlara rehberlik eder, ancak yine de kafa karıştırıcıdır, çünkü bir çevrimiçi diske bağlanmak, senkronizasyon klasörleri ayarlamak ve daha fazlasını yapmak zorunda kalacaklar, bunların çoğu çevrimiçi yedekleme çözümlerinin normal kapsamı dışındadır.

Kullanıcı deneyimi Backblaze gibi ayarla ve unut hizmetleriyle olduğu kadar basit değil. Kurulum işlemi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Backblaze incelememizi okuyun.

Jungle Disk, AES 256 bit şifreleme algoritmasını kullanarak hareketsiz ve hareket halindeki dosyaları şifreler. Ayrıca, şifreleme anahtarınızı tutmak istiyorsanız özel, uçtan uca şifrelemeyi de destekler. Hizmetin de işlemesine izin verebilirsiniz. Bunu yaparsanız, şifrenizi sizin için sıfırlayamaz.

Veri merkezi güvenliği, bulut sağlayıcınız olarak Amazon S3 veya Rackspace Cloud Files’ı seçmenize bağlı olacaktır. Her ikisi de sunucu tesislerini fiziksel ve sanal davetsiz misafirlere ve doğal afetlere karşı korumak için olağan önlemleri alır.

Yerel iki faktörlü kimlik doğrulaması yoktur, ancak hesap yöneticileri, Jungle Disk kontrol panellerine giriş yapmak için Google Hesaplarını kullanarak bunu alabilir.

Jungle Disk’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Jungle Disk en az iki kullanıcı gerektirir ve 250’ye kadar destekler. Bilgisayar yedeklemesi için lisans başına 4 dolar. Lisanslar size 10 GB ücretsiz yedekleme sağlar, bu nedenle ödeyeceğiniz mutlak minimum tutar ayda 8 ABD dolarıdır (iki kullanıcı, 4 ABD doları).

Bu iyi bir fiyat, ancak ilk 10 GB’ınızın ötesinde gigabayt başına 15 sent faturalandırıldığınız için maliyet artabilir. Ortak hizmetini de hesaba katmanız gerekir. Amazon S3 söz konusu olduğunda, maliyet 50 TB’a ulaşana kadar gigabayt başına 2,3 senttir. Rackspace Bulut Dosyaları, gigabayt başına 10 sent ile daha pahalıdır.

Amazon S3’ün ayrıca kullanım ücretlerinde indirilen gigabayt başına 9 sent ücret aldığını unutmayın. Fiyat tablosunun tamamı için buraya bakın.

Jungle Disk, Acronis True Image (Acronis True Image incelememizi okuyun) gibi test ettiğimiz bazı hizmetler kadar hızlı değil, ancak daha yavaş olanlar kadar kötü değil..

Hizmeti, saniyede 25 megabit indirme hızı ve 10 Mbps yükleme hızı olan bir WiFi bağlantısıyla test ettik. 1 GB’lık bir klasör yüklemek ortalama bir buçuk saat ve indirmek için yaklaşık dokuz dakika sürdü.

Hizmetin tek kullanıcılar için iyi bir planı yok ve kullanımı kafa karıştırıcı. Bu yüzden en son listemize koyduk. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Jungle Disk incelememizi okuyun.

Son düşünceler

Linux kullanıcıları seçici olamaz çünkü işletim sisteminde çalışan birçok kaliteli hizmet yoktur. Yine de Wasabi ile CloudBerry Yedekleme ve Küçük İşletmeler için CrashPlan dahil olmak üzere çeşitli kaliteli olanlar var. Her ikisi de güçlü güvenlik ve iyi fiyatlandırma var. İkisi de sizin için uygun değilse, Duplicati veya SpiderOak ONE’u da seçebilirsiniz..

Yine de Jungle Disk’i önermiyoruz, çünkü kullanıcı dostu değil ve işletmeleri hedefliyor.

Listemiz hakkında ne düşünüyorsun? Wasabi ile CloudBerry Yedekleme’nin Linux için en iyi seçenek olduğunu kabul ediyor musunuz? Linux kullanıcılarını tatmin edecek diğer hizmetleri biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map