Google Drive’a Yükleme

Cloudwards.net’in sadık bir okuyucusuysanız, büyük olasılıkla Google Drive’ı orada bulunan en iyi bulut depolama çözümlerinden biri olarak önermekten memnuniyet duyarız. 15 GB’a kadar ücretsizdir, birçok seçenek sunar ve Google Dokümanlar önyükleme yapmak için harika bir kelime işlemcidir. Ancak, hiçbir programın tuhaflığı yoktur, bu nedenle Google Drive’a nasıl yükleneceği konusunda bir rehber yapmaya karar verdik.


Google Drive’a dosya yüklemek, bağlantı hızınıza bağlı olarak biraz yavaş olsa da, genellikle çok hoş bir deneyimdir, ancak Google’daki her şeyde olduğu gibi, bir kedinin derisini atmanın birden fazla yolu vardır. Web istemcisi ile kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz, senkronizasyon klasörü dosyaları işaretlemenizi sağlar ve mobil uygulama (hem Android hem de iOS lezzetlerinde gelir) ayrıca birkaç şık özelliğe sahiptir.

Bu yükleme kılavuzunun yanı sıra, Google Drive’ın nasıl çalıştığı hakkında daha genel bir genel bakışın yanı sıra tam bir Google Drive incelememiz var.

Google Drive’a Dosya Yükleme

Şimdi, daha fazla uzatmadan, Google Drive’a dosya yükleyebileceğiniz birçok yolu inceleyelim. Öncelikle, hangi arayüzde sallandıklarına bakılmaksızın ve oldukça kusursuz olan herkes için çalışacağı için web arayüzüyle başlayacağız.

Web Arayüzüne Dosya Yükleme

Gmail hesabınızı oluşturduktan sonra yapmanız gereken tek şey tarayıcı pencerenizin sağ üst kısmındaki “uygulamalar” düğmesini tıklayıp “Drive” ı seçmek.

Bu sizi ana Google Drive arayüzüne götürür.

Burada, bilgisayarınızdan ihtiyacınız olan dosyayı seçmek ve Google Drive’a sürükleyip bırakmak gibi basit bir mesele şöyledir:

uploadgdrive-1

Gerçekten de hepsi bu kadar, ancak küçük bir dosya (yukarıda yüklediğim resim gibi) sadece birkaç saniye sürerken, daha büyük bir dosyanın çok daha uzun süreceğini unutmayın. Google Drive, videolar için en iyi çevrimiçi depolama alanlarımızdan biri olmasına rağmen, grupların açık ara en yavaş olanı. Biraz daha hızlı bir şeye ihtiyacınız varsa Sync.com incelememize veya pCloud incelememize göz atmak isteyebilirsiniz.

Google Drive Sync Klasörünüzden Dosya Yükleme

Yukarıda açıklanan yöntem, Google Drive’a dosya yüklemenin en basit yolu olmasına rağmen, dosyalarınızı elle incelemenizi ve ardından tek tek sürüklemenizi içerir – bazı nedenlerden dolayı, Google’a birden fazla dosya bıraktığınızda Drive arayüzü yükleme oldukça yavaşlıyor.

Çok daha az ilgili bir süreç, Google Drive senkronizasyon klasörünü kurmaktır; muhtemelen tarayıcınızın en üstünde bildirimlerin açıldığını görmüşsünüzdür. Klasörü ayarlamak çocuk oyuncağıdır ve sadece çevrimiçi ve çevrimdışı belgeleriniz senkronize edilmeyecek, aynı zamanda kullanışlı küçük bir yedekleme sisteminiz de olacaktır (ancak bunun çok basit bir dosya olduğunu unutmayın; çözüm, en iyi çevrimiçi yedekleme sağlayıcılarımızı kontrol ettiğinizden emin olun).

Senkronizasyon klasörünüzü ayarlamak için Google Drive indirme sayfasına gidin ve “Drive’ı indirin” yazan büyük mavi düğmeye basın. Bu, bilgisayarınıza otomatik olarak aşağıdaki gibi bir Google Drive klasörü yerleştirir:

Okuyucuların yüzde 97’si dosya sistemimin kendilerine benzemediğini fark edecek, çünkü Linux kullanıyorum. Google, yalnızca Windows ve Mac için senkronizasyon klasörleri sunuyor, yakında bir Linux sürümünün geleceğine söz veriyor (şirket beş yıldan fazla bir süredir söylüyor, bu yüzden nefesinizi tutmayın, Takım Penguen).

Bununla birlikte, Linux kullanıcıları umutsuzluğa ihtiyaç duymazlar, çünkü çok sayıda üçüncü taraf çözümü vardır; benim favorim overGrive, ki bu iyi çalışıyor ve 14 günlük bir deneme sunuyor. Bu süre geçtikten sonra kullanmaya devam etmek istiyorsanız, 5 ABD doları tutarında sabit bir ücrete tabidir..

Hangi işletim sistemine kısmi olursanız olun, hepsi aynı şekilde çalışır: Google Drive’daki hangi dosyaların bilgisayarınızdaki Google Drive klasörüne senkronize edileceğini ve ne sıklıkta senkronize edileceğini seçebilirsiniz (tekrar , arayüzüm biraz farklı görünüyor, ancak çok fazla değil):

Bunu kurduğunuzda, Google Drive’daki tüm işaretli klasörleriniz sabit sürücünüzde açılır ve doğrudan Google Dokümanlar’da veya yerel sisteminizde çalışırken yapılan değişiklikler diğerine aktarılır. 

Google Drive’ın ana dezavantajı her zaman çevrimiçi olmanın gerekliliği olduğundan, bunun ne kadar kullanışlı olduğunu abartmak zor. Örneğin, İnternetiniz kesilirse, bu normalde çalışmayı durdurmanız gerektiği anlamına gelir. Senkronizasyonu ayarlayarak, devam edebilirsiniz ve İnternet tekrar açıldığında, dosyalar bir düğmeye basmaya gerek kalmadan kolayca yüklenir.

Senkronizasyon işlemi her iki şekilde de çalışır, bu nedenle tek yapmanız gereken dosyaları Google Drive klasörüne koymaktır ve bunlar otomatik olarak buluta kopyalanır. Sürükle ve bırak yöntemi sizin için çok fazla emek gerektiriyorsa, senkronizasyonu ayarlamak.

Android ve iOS’ta Dosya Yükleme

Son olarak, bir Android veya iOS cihazınız varsa Google Drive’a kolayca dosya yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki talimatların tümü Android telefon kullanmaya dayanmaktadır, ancak iPhone’lar için deneyim hemen hemen aynıdır..

İlk olarak, Google Drive uygulamasına gidin (sahip değilseniz Google Play Store veya App Store’dan indirin). Uygulamayı açın, Google Drive web arayüzünün minyatür bir sürümünü göreceksiniz. Sağ alt köşede “artı” simgesi olan büyük bir mavi düğme var; olman gereken yer burası, ona dokun.

Küçük bir menü açılır, “yükle” yi seçin. 

Bu sizi bir dosya menüsüne götürür, burada resimlerinizi, videolarınızı ve hatta kısa mesajlarınızı bıraktığınız klasörü seçebilir ve dokunduktan sonra otomatik olarak yüklenirler (ancak Android’de kısa mesajları yedeklemenin daha iyi yolları olduğunu unutmayın) Bu). Bu ay dosya yüklerken, bu aydan fazladan veri için ödeme yapma konusunda güçlü bir istek hissetmediğiniz sürece, Kablosuz bağlantıda olduğunuzdan emin olun..

Bir Google Drive klasörü yükleyerek yaptığınız gibi daha fazla senkronizasyon hissine sahip olmak istiyorsanız, en kolay yol, telefonunuzdayken Google Dokümanlar ile tüm notlarınızı almaktır. İsteğe bağlı olarak, Evernote ve diğer not alma uygulamaları Google Drive ile yaptığınız her şeyi senkronize etmenize olanak tanır. Bununla birlikte, üçüncü taraf uygulamaların bu bağlamda sınırlı işlevselliğe sahip olabileceğini unutmayın; bu nedenle, bir tanesine karar vermeden önce Google Drive ile iyi bir şekilde oynayıp oynamayacaklarını kontrol ettiğinizden emin olun..

Son düşünceler

Ve işte burada: Google Drive’a dosya yükleyebilmenin üç kolay yolu. Bu harika kullanım kolaylığı, Cloudwards.net’te çevrimiçi çalışmak için Google Drive’ı kullanmamızın ana sebebidir ve çok fazla para harcamadan hareket halinde kalması gereken hemen hemen herkese tavsiye etmekten emin oluruz.

Saf yedekleme ve depolama söz konusu olduğunda, daha iyi alternatifler olsa da, çevrimiçi işbirliği ve üretkenlik söz konusu olduğunda, Google Drive’ı yenmek zordur. Bu kılavuzun, bu önemli adımı anlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz, herhangi bir sorunuz varsa, aşağıya yorum yapmaktan çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map