Fotoğraflar 2020 için En İyi Çevrimiçi Yedekleme: Güvenli Bir Şekilde Sokulur

2017’de yaklaşık yüzde milyarının yaklaşık yüzde 85’inin akıllı telefonlarla çekildiği tahmin ediliyor. Bu tür bir talep teknolojiyi ileriye taşıyor ve akıllı telefonların artık farklı kullanımlar ve gelişmiş lensler için ayrı kameraları var. Bu nedenle, daha yüksek kaliteli fotoğraflarımız var, ancak daha fazla depolama alanı kullanıyorlar.


Bu sizi korumak, analog fotoğraflardan daha kolay olacak büyük bir fotoğraf koleksiyonuna neden olabilir, ancak kaybetmek daha kolay olacaktır, çünkü birisi telefonunuzu çalabilir veya kırılabilir.

Bilgisayarınıza fotoğraf kaydetmek de güvenilir değildir, çünkü sabit disk çökebilir, bir yazılım hatası dosyalarınızı kaybetmenize neden olabilir, bir doğa eylemi bilgisayarı yok edebilir veya fotoğraflarınızı yanlışlıkla silebilirsiniz. En iyi veri kurtarma yazılımı yüzde 100 emin değil ve yarıiletken sürücüler daha fazla veri hatası yaşadıkları için güvenilir değil.

Fotoğraflarınızın güvenli olacağından emin olmak istiyorsanız, onları yerel olarak yedeklemenin yanı sıra buluta da yedeklemelisiniz. Verilerinizi güvende tutmak için bu 3-2-1 kuralıdır. Doğru bulut yedekleme sağlayıcısını seçmenize yardımcı olmak için fotoğraflar için en iyi çevrimiçi yedeklemenin bir listesini oluşturduk.

Görüntü dosyalarına en uygun olanı bulmak için sağlayıcıları en iyi çevrimiçi yedekleme karşılaştırmamızda değerlendirdik. Bununla birlikte, sağlayıcılar listesine girmeden önce, bunu yaparken dikkate aldığımız faktörler hakkında konuşacağız..

Fotoğraflar için En İyi Online Yedekleme 2020

Fotoğraflar İçin En İyi Çevrimiçi Yedekleme Nedir?

Değer en önemli kriterlerimiz olacak çünkü çok sayıda fotoğrafı ucuza yedekleyebilmeniz en iyisidir. Plan esnekliği, yani ihtiyaçlarınıza en uygun planı seçebileceğiniz de tercih edilir. Ayrıca, sağlayıcının ücretsiz bir plan veya ücretsiz deneme sunması harika bir şeydir, çünkü bu, zor kazanılan paranızla ödeme yapmaya karar vermeden önce hizmeti test etmenizi sağlar.

Ardından, hangi yedekleme özelliklerinin mevcut olduğuna ve bunların özellikle fotoğraflar için özel olarak ayarlanıp ayarlanmadığına bakacağız.

Hizmetin kullanımı karmaşık olmamalıdır. Fotoğrafları yedeklemek isteyen çoğu kullanıcının muhtemelen bunu yapması ve yoluna devam etmesi gerekir. Bunu başarmak için hizmetin basit ve eğlenceli bir kullanıcı deneyimi olması gerekir. Ayrıca çoğu işletim sisteminde çalışmalı ve dosyaları yedeklemeyi ve geri yüklemeyi kolaylaştırmalıdır.

Fotoğrafların aktarılması uzun zaman alabilir, ancak bant genişliğinize, sunucuya ve yedekleme hizmetine ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Hizmetin küresel bir sunucu ağına sahip olması en iyisidir, çünkü bu bire yakın olma şansınızı artırır. Yedeklemeniz için mevcut tüm bant genişliğini ve blok düzeyinde kopyalama algoritmasını kullanabilmeniz de harika.

1. IDrive

IDrive, en iyi çevrimiçi yedekleme karşılaştırma listemizin en üstünde yer alan kıdemli bir hizmettir. Rekabetçi fiyatlar, güçlü yedekleme özellikleri, fotoğraf önizleme ve makul hızlara sahiptir.

IDrive, birçok fotoğrafı yedeklemek isteyen kişisel kullanıcılar için uygun iki plana sahiptir. İlk plan, yılda 52,12 $ için 2 TB yedekleme alanı sağlarken, ikinci plan yılda 74,62 $ için 5 TB sağlar. Her iki plan da şu anda yüzde 50 indirimli, ancak bir veya iki yıl önceden ödeme yapmanız gerekiyor. Sınırsız sayıda cihazı yedeklemek için her ikisini de kullanabilirsiniz.

İDrive-Client-Yedekleme-Slider1

İDrive-Client-Restore-slider2

IDrive İstemcisiVerileri Zamanlayıcı-slider3

IDrive İstemcisiVerileri Sync-slider4

IDrive İstemcisiVerileri Disk-Görüntü-Slider5

Önceki

Sonraki

Yedekleme alanının üstünde, IDrive 2 TB veya 5 TB senkronizasyon alanı sağlar. Bu, çalışmak için toplam 4 TB veya 10 TB alan sağlar.

IDrive, çoğu yedekleme hizmetinden farklı olarak 5GB’lık ücretsiz bir plan sunar. Muhtemelen kullanarak tüm fotoğraflarınızı yedekleyemezsiniz, ancak hizmeti denemek yeterlidir.

IDrive’ın senkronizasyon alanından yararlanmak için senkronizasyonu açmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, IDrive sabit sürücünüzde bir senkronizasyon klasörü oluşturur ve bu dosyada veya bu dosyalarda yapılan tüm değişiklikler bulutla ve bağlı cihazlarınızla senkronize edilir. Ayrıca fotoğraflarınızı paylaşabilir ve e-posta yoluyla erişim izinleri ayarlayabilirsiniz.

Facebook ve Instagram hesaplarınızda zaten çok sayıda fotoğrafınız varsa, kolayca nefes alabilirsiniz çünkü IDrive bunları da yedekleyebilir.

IDrive sınırsız harici cihazı yedeklemenizi sağlar. Fotoğraflarınızı ağa bağlı depolama veya harici sürücüler gibi yerel cihazlara da yedekleyebilirsiniz. Bu stratejiye karma yedekleme denir. Bunu kullanmak, 3-2-1 yedekleme kuralını uygulamanıza yardımcı olacaktır..

“Gerçek arşivleme” özelliği özellikle kullanışlıdır, çünkü fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan silseniz bile bulutta tutabilir.

“Zaman çizelgesi” diğer bir yararlı özelliktir. Yedeklenen fotoğraflarınızı web istemcisinde gösterir. Telefonunuzda otomatik fotoğraf yüklemeyi açtığınızda olması gerektiği gibi çalışır. Bunu yaparsanız, yeni fotoğraflar da dahil olmak üzere tüm fotoğraflarınız ve videolarınız buluta yedeklenir.

IDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Web istemcisi basit ve sezgiseldir. Başlangıç ​​sayfası, senkronizasyon klasörünüzü, paylaşımlarınızı, yedeklemenizi ve web günlüklerinizi gösterir. Bağlı cihazlarınızı da önizleyebilirsiniz. Fotoğraf önizleme de mevcut.

Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux üzerinde çalışmaz. Buna ihtiyacınız varsa, Linux için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun. Bununla birlikte, IDrive’ı tercih eden Linux kullanıcıları, hizmeti kullanmak için komut dosyaları veya web istemcisi kullanabilir.

Mobil uygulama basit ve eğlenceli. Fotoğraf zaman çizelgenize erişmek, yedeklemek ve fotoğraflarınızdaki kişileri bulmak için yüz tanıma özelliğini kullanmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, akıllı telefon verilerinizi yedekleyebilir. Bu, mobil liste için en iyi çevrimiçi yedeklememizi yapmasına yardımcı oldu.

IDrive ilk yüklemelerde hızlı değildir, ancak blok düzeyinde yedekleme sayesinde sonraki yüklemeler çok daha hızlıdır. Ayrıca, dosyalarınızı kurtarmak için IDrive Express adlı bir kurye servisi kullanabilirsiniz. Kişisel kullanıcılar için yılda bir kez ücretsizdir. Ayrıntıları öğrenmek istiyorsanız, IDrive incelememizi okuyun.

Çok fazla yedekleme alanı, sınırsız harici sürücü yedekleme, fotoğraflarınızı otomatik olarak yedekleyebilen mobil uygulama, sosyal medya yedekleme ve fotoğraf zaman çizelgesi özellikleri sayesinde IDrive’ı zirveye yerleştirdik.

2. Sırlama

Backblaze, 2007 yılından beri yedekleme pazarının bir parçasıdır ve çevrimiçi yedekleme incelemeleri listemizde ikinci sırada yer almaktadır. Buna büyük katkıda bulunanlar kullanım kolaylığı, ucuz fiyatlandırma planı ve sınırsız yedekleme alanıdır..

Kişisel yedekleme için yalnızca bir plan vardır ve aylık 6 ABD dolarıdır ve sınırsız depolama alanı sağlar. Çoğu yedekleme hizmetinden farklı olarak Backblaze, yılda değil, ayda ödeme yapmanıza olanak tanır. Bir yıl için peşin ödeme yaparsanız, fiyatı aylık 5 $ ‘a, hatta iki kişi için ödeme yaparsanız daha düşük bir fiyata düşürebilirsiniz. Ayrıca, 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanarak abone olmadan önce Backblaze’yi test edebilirsiniz.

Backblaze-Slider1

Backblaze-slider2

Backblaze-slider3

Backblaze-slider4

Backblaze-Slider5

Önceki

Sonraki

Backblaze, fotoğraflara yönelik özelliklere sahip değildir, ancak ana avantajı, basit ve anlaşılır sınırsız yedekleme, hala geçerlidir. Bu sayede en iyi sınırsız çevrimiçi yedekleme listemizin en üstünde yer alıyor.

Backblaze, bir bağlantı oluşturarak fotoğraflarınızı paylaşmanıza olanak tanır. Yedekleme durumlarını devralma seçeneğini Bacbklaze’in seçeneğini kullanarak yedeklemenizi yedekleyebilirsiniz. Web istemcisini, birisinin çalması durumunda bilgisayarınızı bulmak için de kullanabilirsiniz. Diğer özellikler arasında sürüm oluşturma, sürekli ve harici sürücü yedekleme bulunur.

Backblaze Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Masaüstü istemcisi, yedeklediğinizi yönetmeniz gerekmediğinden yedekleme planı oluşturmayı kolaylaştırır. Bununla birlikte, fotoğraf olmayan dosyaları veya içermeyen klasörleri ayarlar menüsünün hariç tutma sekmesinden hariç tutabilirsiniz. Backblaze’nin masaüstü istemcisi Windows ve macOS’ta çalışır.

Web istemcisinin kullanımı da kolaydır. Yedeklenen dosyalarınıza erişmek, onları geri yüklemek, neler paylaştığınızı görmek ve bilgisayarınızı bulmak için kullanabilirsiniz. Mobil uygulama da basittir ve aynı tasarım ilkelerine sahiptir. Yedeklemenize göz atmak ve buluttan geri yüklediğinizi görmek için kullanabilirsiniz, ancak fotoğraflarınızı otomatik olarak yedekleyemez.

Backblaze’nin sunucularını tuttuğu California ve Arizona’ya ne kadar yakın olursanız, hızlarınız o kadar iyi olur. Backblaze, Backblaze’ın çoğu hizmet kadar hızlı olduğunu söyleyen bir tahmin aracına sahiptir. Bununla birlikte, aktarım hızı ile ilgili ayrıntılar için Backblaze incelememizi okumalısınız..

3. Jottacloud

Jottacloud, bulut depolama hizmetlerinin özelliklerine de sahip olan Norveç merkezli bir bulut yedekleme hizmetidir. Özel bir Fotoğraflar uygulaması içerir ve aynı zamanda ucuzdur.

Jottacloud’un Kişisel planı sınırsız yedekleme alanı sağlar. Aylık 7,92 $, ancak 79,19 $ olan yıl için ödeme yaparsanız, fiyat ayda 6,59 $ ‘a düşer. Bu iyi bir fiyat, ancak Carbonite veya Backblaze kullanıyorsanız ödemeniz gerekenden daha pahalı.

jotta-geri-başlatmak

Birden fazla kullanıcı için bir plana ihtiyacınız varsa, Aile planı faturaya uyacaktır. 5 TB yedekleme alanına sahip beş kullanıcı barındırabilir. 113,61 ABD doları olan bir yıl için ödeme yaparsanız aylık 11,36 ABD doları veya ayda 9,46 ABD dolarıdır. Abone olmadan önce Jottacloud’u denemek için 5GB ücretsiz planını kullanabilirsiniz.

Jottacloud Fotoğrafları uygulaması, medya dosyaları için özel olarak fotoğraf yüklemenize ve yönetmenize olanak tanır. Ayrıca, uygulama fotoğraflarınızı sıkıştırmaz. Ayrıca RAW dahil birçok biçimi destekler. Jottacloud Photos, albüm oluşturmanıza ve doğrudan Facebook veya Twitter’da paylaşmanıza olanak tanır.

Jottacloud çevrimiçi bir arşiv de sağlar, böylece sabit diskinizde yer açmanız gerekiyorsa fotoğrafları ona taşıyabilirsiniz. Alanı temizlemeniz gerekmiyorsa, fotoğrafları diğer cihazlarınızla senkronize etmek için Jottacloud’un senkronizasyon klasörüne taşıyabilirsiniz.

Jottacloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Jottacloud’un masaüstü istemcisi Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux üzerinde çalışmaz. Güzel değil, ama açık ve net. Yine de, dosya sisteminizden geçerek veya sürükleyip bırakarak yedeklenecek dosyaları seçmenizi sağlar.

Web istemcisi farklı bir konudur çünkü hızlı ve daha kullanıcı dostudur. Bu mobil uygulama için de geçerli. Fotoğrafları mobil verilerinizi otomatik olarak yedeklemek için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, fotoğrafları çevrimdışı kullanım için kullanılabilir hale getirebilir, bulutlarınızda arşivleyerek cihazlarınızla ve boş alanlarınızla senkronize edebilir.

Jottacloud’un veri merkezleri Norveç’tedir, bu nedenle hızınız onlara ne kadar yakın olduğunuza bağlı olacaktır. Biz yakın ve bu bizim Jottacloud incelemeye yansıdı. Çok iş parçacıklı yedeklemeyi etkinleştirirseniz, ancak blok düzeyinde kopyalama eksikse aktarımlarınızı hızlandırabilirsiniz.

4. Zoolz Home Bulut Yedekleme

Zoolz Home Cloud Backup, İngiltere merkezli bir şirket olan Genie9’un bir ürünüdür. Ev kullanıcıları için harika, ancak ucuz abonelik planları ve fotoğraf özellikleri özellikle fotoğraf yedekleme için iyi.

Zoolz Home Cloud Backup’ın seçim yapabileceğiniz iki planı vardır: Aile ve Ağır. Fiyatlar bir süredir indirimli. İndirimle, Aile planı yıllık 39,95 $ ve beş bilgisayar ve kullanıcı için 1 TB yedekleme alanı sağlıyor. Ağır plan aynı şeyi yapmanızı sağlar, ancak yedekleme alanını 4 TB’a çıkarır. Yıllık 99,95 dolar.

Zoolz Ev Masaüstü İstemcisi

Zoolz Home Otomatik Seçim

Zoolz Home Yedekleme Programı

Zoolz Ev Kaynak Optimizasyonu

Zoolz Home Online Arayüzü

Önceki

Sonraki

Zoolz Home Cloud Backup’ın uygun olup olmadığından emin değilseniz, hizmeti test etmek için 50GB depolama alanı ile gelen 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz..

Zoolz Home Cloud Backup ayrıca RAW formatlarını yedekleyebilir ve web istemcisinde görüntü önizlemeleri oluşturabilir. Zoolz hesabınıza fotoğraf yüklemek için “kasaları” kullanabilirsiniz. Bir “kasaya” yüklemek fotoğraflarınızı buluta taşıyarak sabit disk alanından tasarruf etmenizi sağlar. Bununla birlikte, bir “kasa” eklemek yıllık 400 $ ‘dır. Fotoğraflarınızı başkalarıyla da paylaşabilirsiniz.

Zoolz Home Cloud Backup’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Zoolz Home Cloud Backup’ın web istemcisi basittir. Gösterge tablosu görünümü, etkin bilgisayarlarınızı, hesap durumunuzu, ne kadar depolama alanı kullandığınızı ve sistem uyarılarını gösterir. Fotoğraflarınızı önizlemek istiyorsanız, bunu “bilgisayarım” sekmesinden yapabilirsiniz.

Hareket halindeyseniz, Android veya iOS için bir akıllı telefon uygulaması kullanarak yedeklemenize erişebilirsiniz.

Ana ekranı yedekleme seçeneklerini veya yedeklemeyi başlatma seçeneğini göstermediğinden uygulama kafa karıştırıcıdır. Bununla birlikte, kullanımı zor değildir ve fotoğraflarınız için otomatik yedekleme ayarlamanıza olanak tanır. Fotoğraflarınızı çektiğinizde yedeklemez, bu garip.

Zoolz Home Cloud Backup, Amazon’un S3’ün global sunucu ağını kullanır. Bu hizmetin ne olduğunu bilmiyorsanız, Amazon S3 incelememizi okuyun. Yine de, Zoolz Home Cloud Backup ortalama yükleme hızlarına ve düşük indirme hızlarına sahiptir.

Bununla birlikte, çok iş parçacıklı yedekleme ve blok düzeyinde bir aktarım algoritması hızlandırmak için kullanılabilir. Zoolz Home Cloud Backup hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Zoolz Home Cloud Backup incelememizi okuyun.

5. BigMIND Ana Sayfa

BigMIND Home, Zoolz Home Cloud Backup’ı oluşturan şirketten yeni bir çevrimiçi yedekleme hizmetidir. Eski hizmetin sahip olmadığı özelliklere sahiptir ve birçoğu fotoğrafların etrafında döner. BigMIND Home’un fiyatlandırma planlarının büyük bir değeri yoktur, ancak çok sayıda fotoğrafı yedeklemenize ve birden fazla cihazı yedeklemeniz gerekiyorsa iyi olur.

Ödeme yapmadan önce, BigMIND Home’un ne hakkında olduğunu görmek için ücretsiz planı kullanabilirsiniz. Bir bilgisayarı, bir harici sürücüyü ve iki mobil cihazı yedeklemek için kullanabileceğiniz 5 GB yedekleme alanı sağlar.

BigMIND Masaüstü Kontrol Paneli

BigMIND Bağlantı Seçenekleri

BigMIND Akıllı Seçim

BigMIND Yedekleme Programı

BigMIND Online Dosyaları Keşfet

Önceki

Sonraki

BigMIND Home’un iyi bir seçenek olduğuna karar verirseniz, üç premium plan arasından seçim yapabilirsiniz. Hepsi bir yıl önceden ödeme yapmanızı gerektirir. Kişisel plan, bir kullanıcı, üç bilgisayar ve üç mobil cihaz için 100GB yedekleme alanı için sizi yılda 35,88 ABD Doları tutarında geri ödeyecek..

Aile planı aylık 6,99 $ ‘dır ve üç kullanıcı, dokuz bilgisayar ve altı mobil cihaz için yedekleme alanını 500 GB’a çıkarır. Ayrıca sınırsız harici sürücüleri yedekleyebilir. Sağlam bir anlaşma, ancak daha ucuz olabilir.

Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, 1 TB’a ulaşmanızı sağlayan Family Plus planına abone olabilirsiniz. Yine, bu alan için daha ucuz fırsatlar var. Plan en fazla beş kullanıcıyı destekler ve 15 bilgisayarı ve sınırsız harici sürücüyü ve mobil cihazı yedekleyebilirler.

BigMIND Home’un dik fiyatlarını kullanan şey multimedya özellikleridir. Çok fazla fotoğrafınız varsa, belirli bir fotoğraf bulma konusunda sorun yaşamazsınız çünkü BigMIND Home meta verilerini çıkarır, bu da arama sonuçlarını uzantıya, baskın renge, boyutlara, çekildiği tarihe, etiketlere, dosya boyutuna ve daha fazlasına göre daraltmanıza olanak tanır.

Ayrıca, BigMIND Home’un yapay zeka destekli özellikleri fotoğraflarınızı tarar ve metin, yüz veya benzeri şeyleri aramanıza olanak tanır. İnsanları veya şeyleri bulduğunda onlara bir isim eklemenizi sağlar. Aynı şeyi mobil cihazlarda da yapabilirsiniz.

Ayrıca BigMIND Home’un AI’sını kullanarak bir resim açıklaması da oluşturabilirsiniz. Bu, resimlerinizi açıklamaya göre aramanıza olanak tanır. Her zaman doğru değildir, ancak basit nesneler için yeterince iyi çalışır.

BigMIND Home, Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Instagram, Facebook ve Box’a bağlanabilir, böylece fotoğraflarınızı onlara yedekleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak önizleyebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Tüm bu özellikler sayesinde, BigMIND Home, fotoğraflar ve videolar için en iyi bulut depolama alanımızdaki hizmetleri iyi karşılaştırır.

BigMIND Ana Sayfasını Sevdiğimiz Diğer Nedenler

BigMIND Home’un masaüstü istemcisinin kullanımı kolaydır ve tek bir tıklamayla tüm fotoğraflarınızı yedekleme için seçmenizi sağlar.

Web istemcisi açık ve sezgiseldir. Bağlı cihazlarınızı, son yüklenen medyayı, veri türlerinizi ayrıntılandıran bir pasta grafiği ve daha fazlasını gösterir.

BigMIND Home incelememizdeki hız bölümü, hizmetin ilk yüklemede ortalamadan daha hızlı olduğunu gösterir. Bu yeterli değilse, çok iş parçacıklı yedeklemeyi etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, daha sonraki yüklemeler blok düzeyinde dosya kopyalama algoritmasından yararlanır.

Son düşünceler

IDrive en iyi seçimimiz çünkü ucuz ve çok fazla depolama alanı sağlıyor. Fotoğrafları senkronize edebilir ve paylaşabilir, “zaman çizelgesi” özelliğiyle önizleyebilir, mobil cihazlara eklediğiniz anda yedekleyebilir ve sınırsız cihazları yedekleyebilir.

Bununla birlikte, Backblaze daha iyi bir seçim değil.

Özel bir fotoğraf yöneticisine ve fotoğrafla ilgili diğer seçeneklere ihtiyacınız varsa, Backblaze’den birkaç dolar daha fazla sınırsız yedekleme alanı sağlayan Jottacloud’u kullanabilirsiniz..

Fotoğraf özelliklerinden daha fazla değere vurgu yaptık, çünkü herkesin bunlara erişmesine gerek kalmayacak. Bununla birlikte, ihtiyacınız varsa, Zoolz Home Cloud Backup veya BigMIND Home’u kullanmayı düşünmelisiniz..

Aynı şirketten geliyorlar, ancak Zoolz Home Cloud Backup size daha az maliyetle daha fazla alan sunuyor. Yapay zeka destekli özelliklere ve çok sayıda fotoğraf filtreleme seçeneğine ihtiyacınız varsa, BigMIND Home en iyi seçimdir. Bulut yedekleme ve ilgili özellikler hakkında daha fazla bilgiyi çevrimiçi yedekleme kütüphanemizde bulabilirsiniz..

Listemiz hakkında ne düşünüyorsun? Fotoğraflarınız için listede bulunmayan bir hizmeti kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map