En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımı 2020: Verileriniz Ücretsiz

Özellikle bulut depolama veya çevrimiçi yedeklemeyi kullanmıyorsanız, yanlışlıkla dosya silme veya dosya bozulmaları baş ağrısı olabilir. Her ikisi de bu tür sıkışmalardan kurtulmanıza yardımcı olmak için silinen dosya kurtarma ve sürüm oluşturmayı destekler. Bulutu kullanmıyorsanız, genellikle kayıp veya hasarlı verileri geri almak için tek şansınız veri kurtarma yazılımı ile zar atmaktır.


Bu yaklaşımla ilgili iki sorun var. Birincisi, veri kurtarma yazılımının her zaman çalışmadığıdır. İkincisi, veri kurtarma yazılımının pahalı olabileceği, en iyi araçların bir lisans için yaklaşık 100 ABD Doları veya daha fazla bir maliyete sahip olması.

Bu kılavuzda, en iyi ücretsiz veri kurtarma seçeneklerinden bazılarını özetleyeceğiz. İkinci sınıf seçeneklerden ziyade, bahsedilen araçların çoğu Stellar Veri Kurtarma ve Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma gibi profesyonel araçların deneme sürümleridir: en iyi veri kurtarma yazılım kılavuzunda vurgulanmış bulacağınız adlar.

Ancak listeye girmeden önce, derlerken aradığımız bazı özellikler ve özellikler hakkında biraz daha konuşalım.

Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımını En İyi Yapan Nedir

Bir veri kurtarma aracında aranacak birçok şey vardır ve ücretsiz bir seçenek aradığınız için, buggy veya beceriksiz yazılımlara razı olmanız gerektiği anlamına gelmez.

En iyi seçeneklerin çoğu, ücretli bir sürüme gitmeden önce belirli bir miktarda veri kurtarmanıza izin verir. Ancak, çoğu zaman insanlar rutin olarak ihtiyaç duydukları bir araç olmadığı için ücretsiz veri kurtarma çözümleri ararlar.

Bunu göz önünde bulundurarak, sadece genel olarak daha kolay değil, aynı zamanda her zaman ücretsiz çözümlerden daha yetenekli seçenekler önerebilmek için sınırlı kurtarma yazılımı dahil etmeyi seçtik.

Bu notta, hem iyileşme süresi hem de iyileşme başarısı açısından performansa çok ağırlık veriyoruz. Ayrıca, belgeler, videolar, resimler ve ses dosyaları da dahil olmak üzere ne tür dosyaların kurtarılabileceğini inceledik..

Son olarak, kullanıcı deneyimini düşündük. Bir dizi veri kurtarma aracını test ettik ve çok fazla özensiz, gezinmesi zor araçlarla karşılaştık. Yazılımın bir yardımcı program olarak tasarlanması, 1990’da geliştirilmiş gibi görünmesi gerektiği anlamına gelmez.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı

Bu makale için en iyi seçenek EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı adını verdik. Bunun nedeni, bir EaseUS lisansının endüstri lideri Stellar ile aynı maliyete sahip olmasına rağmen, ödeme yapmadan önce iki kat daha fazla veriyi ücretsiz olarak kurtarabilirsiniz..

2 GB veri kurtarma, sizi birçok sıkışmadan kurtarabilir. EaseUS, belgeler, müzik, resimler ve videolar da dahil olmak üzere çoğu dosya türünün kurtarılmasını destekler. Veri kurtarma sihirbazı optik ortamdan veri kurtarma yeteneğine sahip olmasa da, bilgisayarınızın sabit diskiyle çalışmanın yanı sıra harici sürücü, SD kart ve flash sürücü kurtarmayı da destekler.

Bununla birlikte, EaseUS ile taramaları belirli dosya türleriyle sınırlandıramazsınız ve tüm sabit sürücünüzü bir kerede değil, yalnızca bölümlere göre tarayabilir. Ancak, sonuçları dosya türüne göre sıralayabilir ve kurtarma işleminden önce önizleyebilirsiniz. Bu, 2GB’lık ücretsiz kurtarma işleminden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

EaseUS ile hızlı taramalar, 518GB bölümleme testimizde yaklaşık iki saniye sürerken, derin taramalar iki saat kadar sürdü. Tüm testlerimiz, tam EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı incelememizde okuyabileceğiniz gibi test dosyalarımızın başarıyla kurtarılmasıyla sonuçlandı.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı’nı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

EaseUS, karşılaştığımız en duyarlı ve doğru teknisyenlerden bazılarıyla destekle birlikte daha da ileri gidiyor. Hem e-posta hem de canlı sohbet sunulmaktadır. Kendi kendine yardım için, şirket ayrıca kapsamlı ve aranabilir bir bilgi tabanına sahiptir.

Lisans satın almak isteyen kullanıcılar için, sunucular ve ağa bağlı depolama (NAS) cihazları için RAID kurtarma da desteklenir.

Piriform Recuva

Stellar ve EaseUS gibi birinci sınıf çözümler kadar süslü veya özellik dolu olmasa da, Piriform Recuva çok daha bütçe dostu. Bu değerlendirme, aracın en üst düzey çözümlerden farklı olarak, bir lisans satın almadan önce ne kadar veri toplayabileceğinizi sınırlamayan aracın yüzde 100 ücretsiz bir sürümünü içerir..

Tam Piriform Recuva incelememizde ele alındığı gibi, yazılımın ücretsiz sürümünün herhangi bir desteği yoktur, bu yüzden yalnız başına rahatça çalışmanız gerekir. Ücretsiz sürüm ayrıca otomatik yazılım güncellemelerini veya optik medya kurtarmayı içermez.

Bunlar ihtiyacınız olan özellikler ise, iyi haber şu ki Recuva Pro lisansı yılda sadece 20 dolara mal oluyor. Bu yazılımı BT uzmanları için önermememize rağmen, yılda 35 ABD doları işletme lisansı da var.

Piriform Recuva Mac kullanıcıları için mevcut değildir, ancak testlerimizde iyi performans gösteren Windows sürümüdür. Yalnızca belirli dosya türlerini tarayabilir ve bölüm veya tam sürücü taramaları çalıştırabilirsiniz. Harici sürücülerdeki ve çıkarılabilir ortamlardaki dosyalar da kurtarılabilir. SD kartlar desteklenmiyor ve Recuva, en iyi iki seçtiklerimiz gibi silinen bölümleri kurtarmak için kullanılamıyor.

Hızlı taramaların tamamlanması sadece saniyeler sürerken, 518GB bölümümüzün derin taramaları Stellar ve EaseUS ile olanların iki katı kadar hızlıdır. Tüm test dosyalarımız da başarıyla alındı, bu yüzden kesinlikle çalışıyor.

Piriform Recuva’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Recuva hakkında söylenecek çok şey yok. Çalışır ve tamamen ücretsizdir ve birçok kullanıcı için yeterli olacaktır. Bununla birlikte, müşteri çok iyi tasarlanmamıştır ve lisans için ödeme yapsanız bile destek ortalamanın altındadır.

IOBit Silmeyi Geri Al

IOBit Undelete, asla bir kuruşa mal olmayacak başka bir işlevsel veri kurtarma aracıdır. Video, görüntüler, müzik ve belgelerle çalışır ve oynadığımız herhangi bir aracın daha basit arayüzlerinden birine sahiptir.

Bu basitlik, özellik dolu bir araca ihtiyaç duymayan ev kullanıcıları için iyi bir seçimdir. Belirli dosya türlerini tarayabilirsiniz ve taranan dosyalar genellikle kurtarma işlemi tamamlanmadan önce önizlenebilir, bu da bir kutuyu işaretleme ve bir düğmeye basma meselesidir.

IOBit Undelete üzerindeki en büyük vuruş, derin taramalar gerçekleştirememesi, yani diğer seçeneklerden genellikle daha az başarılı olması. Ancak, yanlışlıkla dosya silme işlemleri için iyi çalışır ve genellikle bölüm biçimlendirme ve dosya bozulmaları için iyi çalışır.

IOBit Undelete Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Tamamen ücretsiz olmakla birlikte IOBit Undelete, şirketin Advanced SystemCare Pro ve DriveBooster Pro da dahil olmak üzere diğer ürünlerden para kazanması sayesinde hala iyi bir destek ağına sahiptir. Yardım seçenekleri arasında e-posta ve bilgi tabanı bulunur.

PhotoRec

Adın sizi aldatmasına izin vermeyin: PhotoRec, yalnızca fotoğrafları kurtarmak için değil, bu amaç için gerçekten iyi çalışıyor. Yazılım aslında belgeler, ses ve video da dahil olmak üzere yüzlerce farklı dosya türünü destekliyor.

Bununla birlikte, bazı insanları etkileyecek olan şey, yazılımın komut satırı tabanlı olmasıdır. Hayatı kolaylaştırmak için süslü veya süslü olmayan (sana bakmak, Remo) arayüz yok.

Bununla birlikte, komut satırı arayüzü çoğu kullanıcının anlayamayacağı kadar zor değil. Daha da önemlisi, PhotoRec, çok hasarlı dosyaları bile tekrar birleştirebilen güçlü bir algoritma seti ile desteklenmektedir.

PhotoRec ayrıca açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsizdir. Bir kuruş ödemek zorunda kalmadan istediğiniz kadar veri kurtarabilirsiniz. Bununla birlikte, ücretsiz, açık kaynaklı bir araç olmanın dezavantajı, desteğin oldukça ince olmasıdır.

PhotoRec Sevdiğimiz Diğer Nedenler

PhotoRec, yalnızca bilgisayarlarla değil geniş bir cihaz yelpazesiyle çalışır. Buna dijital kameralar, akıllı telefonlar, tabletler, hafıza kartları ve CD-ROM’lar dahildir. Bölüm kurtarma önerilmese de, TestDisk adlı yardımcı yazılım yardımcı olabilir.

PhotoRec gibi, TestDisk komut satırı yaklaşımı nedeniyle biraz korkutucu görünebilir, ancak ücretsizdir ve daha da önemlisi, gerçekten iyi çalışır.

Mansiyon Ödülü: Wondershare

Piriform Recuva gibi Wondershare, BT uzmanları olmasa da ev kullanıcıları için gerçekten sevdiğimiz bir başka bütçe dostu veri kurtarma çözümüdür. Bununla birlikte Piriform Recuva’nın aksine, yazılımı satın almadan önce 100MB veri kurtarma ile sınırlandırıldınız.

Bir bilgisayar için ömür boyu lisans ücreti 40 dolar, bu da aldığınız özellikler için kötü bir anlaşma değil. Bunlar arasında hızlı ve derin tarama, dosya türüne göre tarama, harika sıralama özellikleri ve hatta klonlama sayılabilir. Wondershare, SD kartlar olmasa da harici sürücüler ve en çıkarılabilir medya için de çalışır.

Yazılımın en büyük dezavantajı, derin taramaların tamamlanması uzun sürüyor. Wondershare Veri Kurtarma incelememizde ayrıntılarıyla açıklanan testlerimizde 518GB’lık bir tarama yedi saatten fazla sürdü.

Son düşünceler

Kurtarılacak fazla veriye sahip olmayanlar veya az gelişmiş yazılımlarla çalışmayı düşünmeyenler için deneyebileceğiniz bir dizi ücretsiz veri kurtarma seçeneği vardır. Sınıfının en iyisi iki seçenek olarak gördüğümüz, ücretsiz ya da değil, beş favorimizi vurguladık: Yıldız Veri Kurtarma ve Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma.

Ancak, indiğimizlerin yanı sıra çok daha fazla seçenek var. İşin püf noktası, güçlü tarama algoritmalarına sahip bir araç bulmaktır, aksi takdirde zamanınızı boşa harcarsınız ve bazılarımız için zaman para demektir.

Tabii ki, en iyi bahis önleme ve bunun için Backblaze, IDrive ve CrashPlan gibi saygın çözümleri bulabileceğiniz en iyi çevrimiçi yedekleme kılavuzumuza göz atmanızı öneririz. Aşağıdaki ücretsiz veri kurtarma için kendi seçimlerinizle rahatça iletişime geçin ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me