Avukatlar için En İyi Bulut Depolama 2020

Avukatlar, çoğu faturalar, raporlar, araştırma belgeleri ve diğer evraklar da dahil olmak üzere, plakalarında çok şey var. Tüm bu belgeleri hassas bilgilerle toplamak ve düzenlemek yüzlerce saat sürebilir. Onları çevrimiçi olarak saklamak daha kolaydır, bu yüzden avukatlar için en iyi bulut depolama alanının bir listesini oluşturduk.


Önemli belgelerinizi buluta taşımanın önemli bir nedeni, çalışmanızı bozacak sabit sürücü arızalarından kaçınmaktır (sabit sürücünüzün ne kadar süreceği ile ilgili makalemizi okuyun.) Harici sürücüler, DVD’ler ve flash sürücülere güvenebilirsiniz, ancak hasar görebilir veya çalınabilirler. 

Katı hal sürücülerinin yüzde 1’den daha düşük bir arıza oranı vardır, bu da sabit sürücüleri yener. Ancak, yarıiletken sürücüler daha fazla veri hatasıyla karşılaşır. Ayrıca, tüm bu seçenekler yangınlara, sellere veya diğer doğa eylemlerine karşı savunmasızdır. Tabii ki, bulut depolama veri merkezleri de yok edilebilir, ancak bu tesisler bu tür kazaların tehdidi ile başa çıkmak için donatılmıştır.

Bulut depolama veri merkezlerinin verilerinizi nasıl koruduğunun temel stratejisi artıklıktır, yani verilerinizin birden fazla kopyasını coğrafi olarak ayrı konumlarda saklarlar. Bu RAID’in çalışma şekline benzer. Veri merkezleri ayrıca saldırı ve hırsızlığa karşı da koruma sağlar.

Bu sizi dosyalarınızı buluta taşımanın değeri konusunda ikna ettiyse, öneriler listemizle başlayabiliriz. Ancak, en iyi seçimimize geçmeden önce, seçimimizi yaparken kullandığımız kriterler hakkında konuşacağız.

Avukatlar için En İyi Bulut Depolamayı Yapan Nedir?

Uygun bir hizmet seçerken güçlü bulut güvenliğinin öncelikli kaygımız olması şaşırtıcı değildir. Avukatların hassas verileri var ve yanlış ellere düşmemesi çok önemli. 

Güvenlik, dinlenme şifrelemesi, fidye yazılımı koruması, aktarım sırasında dosyalarınızı koruyan SSL / TLS protokolü ve daha fazlası gibi özellikleri içermelidir. Hesabınızı koruyan iki faktörlü kimlik doğrulama da önemlidir.

Belli nedenlerden ötürü, bulut depolama hizmeti özel, uçtan uca şifrelemeye sahip olmalıdır, bu da hiç kimsenin verilerinizi okuyamamasını sağlar (bulutta sıfır bilginin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin).

Avukatlar yoğun bir grup olduğundan, hizmet hızlı çalışmalı ve basit ve eğlenceli bir kullanıcı deneyimine sahip olmalıdır. Masaüstü istemcileri çoğu işletim sisteminde çalışmalı ve dosyaları senkronize etmeyi ve dosyalara erişmeyi kolaylaştırmalıdır. Sonuç olarak, hizmet, ana kullanıcıların yardım için bir uzman çağırması gerekmeyecek kadar basit olmalıdır..

Avukatlar çok fazla yeşil kazanabilirler, ancak bahse girmeleri gerekenden daha fazla ödemek istemiyorlar. Bu yüzden abonelik planlarının ne kadar iyi olduğuna bakacağız. Ucuz için çok fazla depolama alanı varsa en iyisi. 

Bir hizmetin daha fazla planı olması da iyidir, bu da kurulumunuz için uygun olanı bulmayı kolaylaştırır. Yine de çok fazla alana ihtiyacınız varsa, en iyi sınırsız çevrimiçi depolama sağlayıcısı kılavuzumuzu okuyun.

Paylaşmak da önemlidir çünkü avukatlar başkalarıyla işbirliği yapar ve dosyalarını kolay ve güvenli bir şekilde göndermeleri gerekir. Bu nedenle hangi paylaşım seçeneklerinin mevcut olduğuna ve ne kadar güvenli olduklarına bakacağız.. 

Son kullanma tarihleri, şifre koruması ve izinler gibi içerik kontrol seçenekleri – bununla ilgili yardım (şifrelerin bulutta güvenli bir şekilde nasıl saklanacağı ile ilgili makalemizi okuyun.) Artık ölçütlerimizi ayrıntılı olarak açıkladığımıza göre, en iyi seçimimiz olan Sync ile başlayabiliriz .com.

Avukatlar için En İyi Bulut Depolama: Sync.com

Uzun süredir okuyucularımız Sync.com’un bu listenin başında olduğu konusunda şaşırmayacaklar. Sonuçta, en iyi bulut depolama karşılaştırmamızın en üstünde yer alan hizmettir. Buna en büyük katkıda bulunanlar Sync.com’un güçlü güvenliği ve gizliliği.

Sync.com-Web Kontrol Paneli-Sürgü-1

Sync.com-Hisse-Dosya-Link-Sürgü-2

Sync.com-Sync-Klasör-Sürgü-3

Sync.com-Hız-Gaz-Sürgü-4

Sync.com-Two-Factor-Doğrulama-Sürgü-5

Önceki

Sonraki

Sync.com, dosyalarınızı hareketsiz duruma getirmek için AES 256 bit şifreleme ve sunucularına aktarılırken ortadaki adam saldırılarına karşı korumak için TLS protokolünü kullanır. Servis ayrıca özel, uçtan uca şifreleme sağlar (makalemizde genel Wi-Fi’nin tehlikeleri hakkında daha fazla bilgi edinin.)

Ayrıca, parolanızı bilgisayar korsanlarından korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanabilirsiniz. Bu, güçlü bir şifre oluşturmak için gerekli adımları atmanızı engellememelidir..

Sync.com, donanım hatalarının veri kaybına yol açmasını önlemek için veri merkezlerindeki sunucular için RAID mimarisini kullanır. Veri merkezleri de SOC 1 sertifikalıdır. Bu özellikler sayesinde Sync.com aynı zamanda en güvenli bulut depolama listemizin en başında yer alıyor.

Masaüstü, web veya mobil istemcilerini kullansanız da Sync.com’u kullanmak kolaydır. Masaüstü istemcisi Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux üzerinde çalışmaz. Penguenle iyi çalışan bir hizmet istiyorsanız, Linux toplaması için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun. Masaüstü istemcisini görev çubuğu simgesinden başlatabilirsiniz ve deneyimin geri kalanı basittir.

Farklı bir bilgisayardaysanız, web istemcisini kullanarak aynı özelliklere erişebilirsiniz. Arayüzü hızlı ve nettir, bu da ihtiyacınız olanı tespit etmeyi kolaylaştırır.

Akıllı telefon uygulamaları kolaylaştırılmıştır ve Android ve iOS için kullanılabilir. Fotoğrafları ve videoları otomatik olarak buluta yüklemek, bulut dosyalarınıza erişmek ve çevrimdışı kullanılabilir hale getirmek için kullanabilirsiniz.

Diğer Nedenler Sync.com

Sync.com’a girmeden önce, hizmeti test etmek için Sync Starter adlı ücretsiz planı kullanabilirsiniz. Size 5GB’lık ücretsiz depolama alanı sağlar, bu da fazla değildir, ancak 1GB’lık bonus depolama alanı elde etmek için birkaç adımlık bir işlemi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, bahsettiğiniz her kişi için 1 GB, 20 GB’a kadar. 

Kişisel bir plan isteyenler Personal Pro 500GB ve Personal Pro 2TB arasında seçim yapabilir. Birincisi yıllık 49 $ ‘a mal oluyor, bu da ayda yaklaşık 4 $’ a geliyor ve ikincisi yıllık 96 $ ‘a mal oluyor, bu da ayda 8 $, bu da bulut depolama alanındaki en iyi anlaşmalardan biri haline geliyor. Bununla birlikte, tüm yıl için peşin ödemek zorundasınız. 

Dosya veya klasörleri bağlantı olarak paylaşmak kolaydır. Sync.com bunları ücretsiz bir hesapta bile şifreleyecektir. Onları e-posta ile gönderebilir veya kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Yöntemden bağımsız olarak, ücretsiz bir hesap kullanarak bir şifre ayarlayabilir, paylaşımı durdurmak için bir bağlantıyı silebilir veya paylaşılan bağlantılarda uçtan uca şifreleme sağlayan gelişmiş gizliliği etkinleştirebilirsiniz.. 

Ayrıca, salt okunur veya okuma ve yazma gibi izinlerle koruyabileceğiniz web istemcisini kullanarak ekip klasörleri de oluşturabilirsiniz. Sync.com’un neden paylaşım için en iyi bulut depolama alanımızın en üstünde olduğunu görmek kolaydır.

Sync.com her kategoride harika bir iş çıkarıyor. Güvenli, ucuz, kullanımı kolaydır ve paylaşırken güçlü içerik kontrol seçenekleri sunar. Bununla birlikte, kullanıcı deneyimi daha parlak olabilir ve aylık ödeme seçeneği memnuniyetle karşılanacaktır. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Sync.com incelememizi okuyun.

pCloud

pCloud, bu listede Sync.com’un hemen arkasında ve genel karşılaştırmamızda bulunan İsviçre merkezli bir şirkettir. Yine de, fark çok büyük değildir ve pCloud ayrıca güçlü güvenlik, iyi kullanım kolaylığı ve yetenekli paylaşım seçenekleri sunar. Ancak, pCloud özel şifrelemesi için ekstra ücret talep eder. pCloud bunu “pCloud Crypto” olarak adlandırır ve kullanmak için ayda 3,99 dolar ücret alır. ABD yasalarını ve düzenlemelerini göz önünde bulundurarak almanızı öneririz..

pCloud Web Arayüz Dosyaları

pCloud Senkronizasyon Klasörü

pCloud Dosya Paylaşım Bağlantısı

pCloud İndirme Bağlantıları

pCloud Drive İstemcisi

Önceki

Sonraki

Ayrıca, bazı okuyucularımız, Crypto kullanmazsanız, pCloud’un hiçbir şeyin kullanım koşullarını ihlal etmediğinden emin olmak için dosyalarınızı tarayacağını bildirdi. Dosyalarınız çalışırsa kaldırılacaktır.

Özel şifrelemenin yanı sıra, pCloud, beklemedeki dosyaları korumak için AES 256 bit şifreleme ve aktarım sırasında dosyaları korumak için TLS / SSL protokolünü kullanır. Dosyalar veri merkezlerinden birine ulaştığında, pCloud beş kopya oluşturur ve bunları en az üç sunucuya dağıtır. 

pCloud’un veri merkezleri koruma altındadır ve 7/24 gözetim altındadır. Ayrıca, birisi kimlik bilgilerinizi çalarsa hesabınızı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır.

PCloud’un masaüstü istemcisini kullanmak kolaydır. Sistem tepsisi simgesini veya sistem dosya yöneticinizdeki pCloud sürücüsünü kullanarak erişebilirsiniz. Arayüz çekici değil, ancak net ve sezgisel.

PCloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kredi kartı bilgilerinizi girmeden önce, 10 GB’a kadar depolama alanı sağlayan ücretsiz planını kullanarak pCloud’un iyi bir seçim olduğundan emin olabilirsiniz. Bu harika bir teklif ve pCloud’un büyük ücretsiz hizmet planları ile en iyi bulut şirketlerimizi oluşturmasına yardımcı olan bir teklif.

Sadece iki kişisel plan var, ama bu yeterli, çünkü rekabetçi. Premium, aylık 4,99 ABD doları karşılığında 500 GB tutarındadır, bu da bir yıl önceden ödeme yaparsanız ayda 3,99 ABD dolarına indirilir.. 

Premium Plus, tüm yıl boyunca ödeme yaparsanız, ayda 7,99 ABD doları tutarında geri ödeme yapar ve 2 TB depolama alanı sağlar. Bir ay boyunca ödeme yapmayı seçerseniz, 9,99 ABD doları ödersiniz. 

PCloud kullanarak ortak çalışanlarınızla bir dosya veya klasör paylaşmak için adlarını veya e-postalarını eklemeniz gerekir. Diğerleri bulutunuza dosya yüklemek için yükleme bağlantılarını kullanabilir.

Bağlantıları korumak için şifreler ve son kullanma tarihleri ​​belirleyebilirsiniz, ancak her ikisinin de bir premium plana abone olması gerekir. pCloud, paylaşımlarınız için istatistikleri de gösteren yararlı bir tablo sunar. Yalnızca pCloud’un sıfır bilgili şifreleme eklentisiyle şifrelenmemiş dosyaları paylaşabileceğinizi unutmayın.

Söylediğimiz gibi, pCloud ve Sync.com arasındaki fark ücretsiz ve ücretli sıfır bilgisine dönüşür. Bu küçük bir fark değil ve pCloud’u bu listede ikinci sırada bırakıyor. Yine de, pCloud’un bu listenin kapsamını aşan çok sayıda yukarı tarafı var. Onlar hakkında daha fazla bilgiyi pCloud incelememizde okuyabilirsiniz..

Tresorit

Önceki servisler gibi, Tresorit de güçlü güvenlik özelliklerinin geniş cephaneliği sayesinde bu listede. Onlar yüzünden Tresorit ucuza gelmiyor.

Tresorit, beklemedeki dosyaları korumak için AES 256 bit şifreleme, gizliliğinizi korumak için sıfır bilgi şifrelemesi ve aktarım sırasında dosyaları hedefleyen saldırıları önlemek için TLS protokolünü kullanır. Ayrıca, birinin kimlik bilgilerinizi çalmayı başarması durumunda hesabınızı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar.

Tresorit-anasayfa-2019

Tresorit açık bir saldırı sorunu yaşadı, ancak kimse hizmetin savunmasını kırmayı başaramadı. Tresorit’in birçok güvenlik özelliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, güvenlik raporunu okuyun.

Tresorit ayrıca sunucularını İrlanda ve Hollanda’daki Microsoft Azure veri merkezlerinde tutar. Microsoft Azure incelememizde okuyabileceğiniz gibi Microsoft Azure güçlü bir güvenliğe sahip. 

Bunun da ötesinde, Tresorit veri kaybı riskini azaltmak ve dosyalarınızın kullanılabilirliğini artırmak için dosyalarınızı bir veri merkezindeki birden çok sunucuda çoğaltır.

Tresorit’in masaüstü istemcisi Linux ve Windows ile macOS üzerinde çalışır. Net ve çekici, ancak ortalama masaüstü istemcisinden daha karmaşıktır, çünkü dosyaları senkronize etmek için “hileler” adı verilen ayrı senkronizasyon klasörleri oluşturmanız gerekir.

Masaüstü istemcisinin yanı sıra, bulut depolama alanınıza erişmek için Tresorit web uygulamasını da kullanabilirsiniz. Gezinmeyi kolaylaştıran minimalist bir tasarıma sahiptir.

Tresorit’in akıllı telefon uygulaması Android ve iOS’ta çalışıyor. Telefonunuzdan fotoğraf ve video yüklemek, bulut depolama alanınıza erişmek ve dosyaları çevrimdışı kullanım için kullanılabilir hale getirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, daha güvenli hale getirmek için bir şifre kilidi vardır.

Tresorit’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Tresorit’in fiyatlarını sevmek zor, ancak en azından ödeme yapmaya karar vermeden önce kullanabileceğiniz ücretsiz bir deneme var. En ucuz plan, ayda 10.42 dolar alan ve size sadece 200GB depolama alanı sağlayan Premium’dur. Solo, diğer kişisel plan, ayda 24 $ için 2 TB alan sağlar.

Tüm hukuk bürosu için depolamaya ihtiyacınız varsa, Tresorit’in iş planlarından birini kullanabilirsiniz. Small Business, her kullanıcı için 1 TB depolama alanı için kullanıcı başına aylık 20 ABD dolarıdır. İşletme şu anda yüzde 50 indirimle, kullanıcı başına aylık 12 ABD doları oluyor. 

Web veya masaüstü uygulamasını kullanarak dosya ve klasör paylaşabilirsiniz. Belirli kişilerle içerik paylaşmak için, e-posta yoluyla bir bağlantı gönderebilir veya bir bağlantı oluşturabilir ve kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Bir bağlantı oluşturarak veya kullanıcıları e-posta yoluyla davet ederek bir klasörü paylaşabilirsiniz.

Tresorit ilginizi çekiyorsa ve bunun iyi bir eşleşme olabileceğini düşünüyorsanız, Tresorit incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

MEGA

MEGA bir gizlilik şirketi olarak reklam verir ve bu, ücretsiz kullanıcılar için bile kullanılabilen sıfır bilgi şifrelemesiyle haklıdır. Ayrıca, diğer güvenlik özellikleri de vardır.

Beklemedeki dosyaları karıştırmak için AES şifrelemesi kullanır, ancak düzeyi 128 bittir, bu da AES 256 bit kadar güçlü değildir. Bununla birlikte, hiç kimse bildiği kadarıyla kimse onu kıramadı. Ayrıca, aktarım sırasında verileri korumak için TLS protokolünü kullanır. 

MEGA-Ana-2018

Kimlik bilgilerinizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama da mevcuttur. Bir diğer olumsuz nokta da kaynak kodunun halka açık olması, bu nedenle MEGA’nın güvenliğini kontrol etmek isteyen herkes bunu yapabilir.

MEGA’nın masaüstü istemcisi çekici ve anlaşılır. Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır. Web arayüzü hızlı, net, kullanıcı dostudur ve dosyalarınızı yüklemek için hemen hemen her yere sürükleyip bırakmanızı sağlar. Çoğu hizmet, sürükleyip bırakmanın bu kadar kolay bir yolunu sunmaz.

Akıllı telefon uygulaması Android ve iOS için kullanılabilir ve kullanımı kolaydır. Dosyalarınıza erişmenize, fotoğrafları ve videoları otomatik olarak yüklemenize ve dosyaları çevrimdışı kullanım için hazır hale getirmenize ek olarak, uygulamayı diğer MEGA kullanıcılarıyla sohbet etmek için de kullanabilirsiniz..

MEGA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Ücretsiz plan 50GB ile başlıyor, ancak 35 tanesi bir ay sonra yok oluyor. Alanınızı 45 GB’a kadar yükseltmek için belirli adımlardan geçebilirsiniz, ancak bu da sona erer. Sonunda, bu sizi 15GB’a bırakıyor, bu da hala atlanacak bir şey değil.

Profesyonel abonelikler böyle iyi bir anlaşma değildir. Birincisi Pro Lite, sadece 200 GB depolama alanı için aylık 5,79 dolara mal oluyor. Aylık 11.59 $ için, 1 TB alan alırsınız, bu da piyasadaki diğer fırsatlara kör bir göz açarsak iyi bir anlaşma. Geri kalan iki plan da büyük fırsatlar değil.

Dosyalarınızı doğrudan MEGA kişilerinizle veya bir bağlantı oluşturarak ve göndererek paylaşabilirsiniz. Klasörleri paylaşmak için bir bağlantı oluşturabilir veya e-posta yoluyla davet gönderebilirsiniz. E-posta kullanıyorsanız, okuma, okuma ve yazma veya tam erişim dahil olmak üzere çeşitli düzeylerde izinler verebilirsiniz. 

Hoş bir dokunuş, sıfır bilgi paylaşımıyla MEGA’nın ne paylaştığınızı görememesi. İçeriğinize erişmek isteyen diğerleri önce bir şifre çözme anahtarı kullanmalıdır. Ücretli abonelikler, bağlantılarınıza da son kullanma tarihleri ​​ve şifreler eklemenizi sağlar.

MEGA güvenli ve özeldir, ancak en iyi fiyatlandırma planlarına sahip değildir ve ayrıca hızının büyük bir farkla değişebileceğine dair raporlarımız da vardır. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, MEGA incelememizi okuyun.

onedrive

Microsoft OneDrive, Google Drive ve Dropbox’ın yanındaki en popüler hizmetlerden biridir (bu hizmetlerin Dropbox ile Google Drive incelememizle karşılaştırılması). OneDrive güçlü güvenlik özelliklerinden yoksundu, ancak son zamanlarda onları yükseltti, bu da bu listede yer almasını sağladı. 

Bununla birlikte, OneDrive özel şifrelemeden yoksun, bu da listenin arka ucunda olmasının ana nedeni. OneDrive, BitLocker disk düzeyinde şifrelemeden ve müşteri içeriğinin dosya başına şifrelemesinden oluşan bekleme durumunda şifreleme içerir. Seviyesi AES 256 bit. 

OneDrive Web Arayüz Dosyaları

OneDrive Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

OneDrive Uygulama Başlatıcı

OneDrive Bağlantı Dosya Paylaşımı Oluştur

OneDrive Kelime Çevrimiçi

Önceki

Sonraki

Ayrıca OneDrive, dosyaları sunuculara aktarılırken güvenli hale getirmek için TLS protokolünü kullanır. Her iki Office 365 planı da fidye yazılımı saldırılarını algılayabilir ve dosyalarınızı OneDrive’da geri yüklemenize yardımcı olabilir. OneDrive bir saldırı tespit ettiğinde, e-posta veya mobil veya masaüstü uygulamaları aracılığıyla bir bildirim alırsınız, ardından kurtarma işlemi boyunca yönlendirilirsiniz.

Çoğu hizmette olduğu gibi, OneDrive’ın masaüstü istemcisi de bir senkronizasyon klasörü ve bir sistem tepsisi simgesinden oluşur. Kullanımı kolaydır, ancak yalnızca Windows ve macOS’ta çalışır. Ancak Microsoft’tan geldiğini düşünmek sürpriz değil.

Web uygulaması basittir, gezinmesi kolaydır ve dosyalarınızı bulutta değiştirmenize olanak tanır. Arayüz önemli, net bölme çizgilerini ve çok sayıda negatif alanı vurgulayan renklere sahiptir, bu da göze hoş gelir.

OneDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

OneDrive’ın birkaç kişisel planı vardır. 50 GB’lık plan ayda sadece 1,99 ABD dolarıdır. Bu iyi bir anlaşma, ancak fazla depolama alanı sağlamaz. Yine de, yalnızca belge yüklerse avukatlar için yeterli olabilir.

Yine de daha fazla alana ihtiyacınız varsa, Office 365 Kişisel planına ayda 6,99 $ veya yıl için ödeme yapıyorsanız 69,99 $ karşılığında abone olabilirsiniz. Size 1 TB depolama alanı sağlar.

Birden fazla kullanıcı istiyorsanız ve işletme özelliklerine ihtiyacınız varsa, OneDrive İş adlı ayrı bir hizmetin parçası olan OneDrive İş Planı 1 veya 2’ye abone olabilirsiniz. Bu ilginizi çekiyorsa, OneDrive İş incelememizi okuyun. 

İş Planı 1 kullanıcı başına aylık 5,00 ABD dolarıdır ve kullanıcı başına 1 TB depolama alanı sunarken İş Planı 2 kullanıcı başına aylık 10,00 ABD dolarıdır ve sınırsız depolama alanı sunar.

OneDrive yetenekli bir hizmettir, ancak özel şifreleme içermeyen ve Linux’u desteklemeyen bir hizmettir. Diğer OneDrive özellikleri hakkında daha fazla bilgi için OneDrive incelememizi okuyun.

Son düşünceler

Avukatlar için uygun bir hizmet seçmek, en güçlü güvenlik ve kullanım kolaylığına bağlıdır. Listemize yansıttık ve yüksek fiyatları sayesinde Sync.com ve pCloud’u zirveye çıkardık, Tresorit ise üçüncü oldu. MEGA iyi bir seçim, ancak en iyi iki hizmetin fiyatlarını eşleştirmek için mücadele eden bir seçim. OneDrive daha iyi fiyatlandırılır, ancak özel şifrelemeden yoksundur.

Buraya ekleyemediğimiz avukatlar için uygun başka bir hizmet biliyor musunuz? Bize her şeyi anlatın ve aşağıdaki yorumlarda makaleyle ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map