Android 2020 için En İyi Bulut Depolama: Hareket Halinde Depolama

Android akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki depolama alanını yönetmek sıkıcı olabilir. Uygulamalar fotoğraf, video ve alanla ilgili diğer belgelerle savaşır ve oyunlar daha ilgili ve daha iyi görünen hale geldikçe daha fazla depolama alanı kaplar. Telefonunuzda veya tabletinizde boş yer kalması yaygın bir sorundur ve Android için en iyi bulut depolama alanını bulmak zor olabilir.


Çok sayıda Android bulut depolama seçeneği var ve aşağıda en iyilerini sıraladık. Yine de dalış yapmadan önce, Android için en iyi bulut depolama alanına nasıl karar verdiğimizi hızlı bir şekilde ele almak istiyoruz. Ayrıca burada Cloudwards’ta spoiler seviyoruz, bu yüzden Android için en iyi bulut depolama uygulamamız olarak Google Drive’ı seçtik. Aradan sonra nedenini öğrenin.

Android için En İyi Bulut Depolama Nedir??

  1. Google sürücü
  2. Sync.com
  3. pCloud
  4. Microsoft OneDrive
  5. MEGA
  6. Tresorit
  7. Dropbox
  8. Icedrive

Android için en iyi bulut depolama alanına karar verirken aradığımız en önemli özellik güvenlikti. İster aile fotoğraflarını, videolarını, ister doğum sertifikalarını, ister sadece meme kitaplığınızı saklıyor olun, yetkisiz kullanıcılar ile kişisel içeriğiniz arasında bir şeyin durduğunu bilmeniz önemlidir.

Güvenlik dışında, tüm bulut depolama seçeneklerimizin bağlantı paylaşımı ve klasör organizasyonu gibi özelliklere sahip olmasını sağlamak istedik, böylece belgelerinizin bulunması kolay ve fotoğraflarınız arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmak çok kolay. Uygulamanın kullanımı basit olması gerekiyordu, böylece herkes onu alabilir ve nasıl çalıştığı hakkında oldukça iyi bir fikre sahip olabilir..

Google Drive’ın Google Dokümanlar ile entegrasyonu veya OneDrive’ın Office 365 ile entegrasyonu gibi ekstra özellikler için bonus puan verdik. Ayrıca, her seçeneğin depolama katmanının fiyatını da dikkate aldık, çünkü söz konusu olduğunda, daha azı için daha fazlası her zaman idealdir.

1. Google Drive

Android kullanıcılarına akıcı bir bulut depolama deneyimi sunmak söz konusu olduğunda, mevcut en popüler bulut depolama seçeneklerinden biri olan Google Drive’ı yenmek zor. Ücretsiz bir hesabı olan herkes, fotoğraflarınızın 16 MP’ye düşürülmesini sağladığınız sürece 15 GB Google Drive depolama alanına erişebilir ve Google Fotoğraflar üzerinden sınırsız fotoğraf yedeklemesi yapabilir.

arabalı klasör

Ücretsiz Google hesabınız ayrıca Google Dokümanlar’ı da içerir; böylece doğrudan Google Drive’dan doküman oluşturabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Dosyaları aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak, onlara bir bağlantı göndermek kadar kolaydır. Ayrıca, başkalarının dosyalarınıza ne kadar erişebileceğini kontrol etmek için bağlantılarınız için parametreler ayarlayabilirsiniz.

Google’ın, Google’ın size gönderdiği bir kodu girmenizi gerektirerek şifrenize erişimi varsa hesabınızı koruyan iki faktörlü kimlik doğrulaması (2FA) vardır.. 

Google, talihsiz olan sıfır bilgi şifrelemesini kullanmaz, ancak bir anlaşma kırıcı değildir, çünkü sürücünüze sıfır bilgi koruması eklemek için Boxcryptor’ı kullanabilirsiniz. Başlamak için Boxcryptor incelememize göz atabilirsiniz.

Ücretsiz 15 GB bulut depolama planıyla birlikte Google, 100 GB, 200 GB ve 2 TB depolama alanıyla üç standart plan daha sunuyor. Her planın maliyeti aylık 10 ABD dolarından daha azdır, bu nedenle her depolama seçeneğine hemen hemen her bütçeyle erişilebilir. 

Bu dökümde, Google Drive, büyük miktarda ücretsiz depolama alanı ve sınırsız fotoğraf yedeklemesi nedeniyle Android için en iyi ücretsiz bulut depolama alanıdır.

arabalı SlideMenu

Google Drive uygulamasında, hem ekranın alt kısmında hem de uygulamanın solundaki açılır menüde bulunan birçok özellik bulunur. Uygulamanın kullanımı kolaydır, çünkü birçok özellik yönetimi uygulamasına benzer, ancak tüm özellikleri ve ayarları bulmak biraz zaman alabilir.

Google Drive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Google Drive’ın Android’e getirdiği tüm özelliklerin yanı sıra, Google, Android’de veya başka bir yerde neredeyse tüm cihazları açabilmenizi ve yalnızca oturum açarak fotoğraflarınızdan ve dosyalarınızdan yer işaretlerine ve notlara kadar her şeye erişebilmenizi sağladı. hesabınız.

Bir Google hesabınız ve bir Android tabletiniz veya akıllı telefonunuz varsa, Google Drive kesinlikle incelemeye değer. Google Drive incelememizde Google Drive ve bir Google hesabının avantajları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

2. Sync.com

Sync.com, Sync.com incelememizde ve iyi bir nedenden dolayı Cloudwards’ın favori çok yönlü bulut depolama sağlayıcısı olarak selamlandı. Sync.com, Standart iş planı için 1 TB için 5 ABD doları gibi düşük en iyi depolama planlarından bazılarını sunar ve test edebileceğiniz ücretsiz 5 GB’lık bir planı vardır. 

Harika çevrimiçi depolama seçeneklerinin yanı sıra Sync.com, belgelerinizi sıfır bilgi şifrelemesi ve 2FA ile korur.

synccom-klasör

Sync.com, Android’de basittir. Arayüzde gezinmek kolaydır ve belgelerinizi saklamak ve bunlara erişmek çok kolaydır. Güvenliğe odaklandığından, Sync.com üçüncü taraf uygulamalarla uyumluluk sunmaz, bu da hassas dosyaları depolamanız gerektiğinde feda etmeye değer.

synccom-SlideMenu

Sync.com ayrıca dosyalarınızı kimlerin erişebileceğini kontrol edebilmeniz için bağlantıları paylaşmayı ve yönetmeyi de kolaylaştırır. Artık dosya paylaşmak istemiyorsanız bağlantıları da silebilirsiniz. Sync.com’da depolanan herhangi bir dosya veya klasör için bağlantılar oluşturulabilir ve paylaşılabilir. Dosyalarınıza yalnızca şifresi olan kişiler tarafından erişildiğinden emin olmak için bağlantılar üzerinde şifreler de ayarlayabilirsiniz..

Diğer Nedenler Sync.com

Sync.com Android’de kullanmak bir zevk. Basit arayüzü ve kullanım kolaylığı sayesinde herkes için erişilebilir. Ek olarak, uygun fiyatlı planları, karşılayabileceğiniz şeylere kıyasla ne kadar depolama alanına odaklanmanıza izin verir.

Sync.com’un gerçekleştirmediği tek alan üçüncü taraf entegrasyonundadır. Sync.com’un güvenliği diğer hizmetlerle iyi sonuç vermez, ancak diğer tüm alanlarda sağlam bir rakip olmak için bir geçiş hakkı kazanır.

3. pCloud

pCloud, Google Drive’ın tüm özelliklerine sahip olmayabilir, ancak pCloud incelememizde okuyabileceğiniz gibi, çok güvenli ve özel bir sağlayıcıdır. 

pCloud’un güvenliği, isteğe bağlı Crypto paketi ile daha güçlüdür. PCloud Crypto için ödeme yapmak, OneDrive’ın kişisel kasasına çok benzeyen ancak sıfır bilgi şifrelemeli “Crypto” klasörüne erişmenizi sağlar.

pcloud-klasör

Kripto klasörü dışında, ayarı etkinleştirirseniz hesabınız 2FA ile korunabilir. Mükemmel güvenlik ile birlikte, pCloud ses ve video dosyalarını oynatma, ayrıca uygulama içinden oynatma listeleri oluşturma ve yönetme yeteneğine sahiptir.

pCloud’un denemeniz için 10 GB’a kadar ücretsiz bir plan vardır veya 500 GB veya 2 TB bulut depolama alanına yükseltilebilirsiniz. Aylık veya yıllık ödeme yapabilmenize rağmen, pCloud, ömür boyu depolama için bir kez ödeme yapabilmeniz açısından benzersizdir..

pcloud-SlideMenu

pCloud’un Android uygulaması başka bir dosya yöneticisine benziyor, bu iyi bir şey. Kayan menü, uygun medya kısayollarının yanı sıra paylaşılan bağlantılar için bir kısayola sahiptir. Ayrıca, Kripto paketini seçtiyseniz, açılır menüde Kripto klasörü bulunur..

PCloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

pCloud, tek bir uygulamadan bulutta medya depolamak ve oynatmak isteyenler için iyi çalışan basit, güvenli bir bulut depolama hizmetidir. Kodi kullanıcıları, pCloud’dan video akışı yapmak için resmi olmayan bir eklenti de ayarlayabilir. Kodi kılavuzu için en iyi bulut depolama alanımızda Kodi eklentisi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir kerelik ödeme için 2 TB’a kadar depolama alanı satın alma yeteneği, pCloud’un bir medya depolama ve oynatma hizmeti olarak kullanımını daha da güçlendirir. Bir ömür boyu plan satın almak, aylık bir aboneliğe ayak uydurmaktan endişe etmeden fotoğraflarınızı, videolarınızı, filmlerinizi, müziklerinizi ve aile anlarınızı sonsuza kadar bulutta saklayabileceğiniz için huzur verir..

4. Microsoft OneDrive

OneDrive, Microsoft’un bulut depolama alanına verdiği yanıttır ve listede dördüncü sırada yer almaktadır. OneDrive, Microsoft Office ürünleriyle iyi çalışır ve ücretli planları Office 365 ile birlikte gelir. Google Drive gibi, her fotoğraf depolama alanınıza dahil olsa da fotoğraflarınızı otomatik olarak yedekleyebilirsiniz.

onedrive-klasör

100 GB veya 1 TB’a yükseltilebilen 5 GB ücretsiz bulut depolama alanına sahip olursunuz. 1 TB planına Office 365 Bireysel denir ve Android telefonunuzda veya tablet bilgisayarınızda ve diğer cihazlarda Microsoft Word, PowerPoint ve Excel’e erişim içerir. 

Microsoft’un, Office 365 Ev adında Kişisel’in tüm özelliklerini içeren ancak altı kişiye kadar kullanılabilecek başka bir planı vardır..

Office 365 Ev aileler için iyi çalışır, çünkü her bir kişi bulutta 1 TB depolama alanına sahip olur – ayrıca okul veya iş için Office’e erişim – hepsi aylık 9,99 $ karşılığında. OneDrive da platformlar arasıdır, bu nedenle evde bir iPhone kullanıcısı olsanız bile Office 365’in tüm avantajlarından yararlanabilirler.

OneDrive uygulaması, dosyalar, paylaşılan dosyalar ve fotoğraflar için alt kısımdaki kullanışlı kısayollarla hızlı ve kullanımı kolaydır. Kullanıcı arabirimi klasörleri kullanır ve Android için varsayılan dosya yöneticisinden çok farklı değildir. Ayrıca fotoğraflarda saklanan fotoğrafların cihazınızdan otomatik olarak yüklenmesini sağlama seçeneği.

OneDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Microsoft OneDrive, dosyaları OneDrive’da ek güvenlik içeren ve 2FA gerektiren bir alanda depolamanızı sağlayan “kişisel kasa” adlı bir özelliğe sahiptir. 

Ücretsiz planla, kişisel kasanızda kaç dosya saklayabileceğinizle sınırlandırılırsınız, ancak Office 365 planıyla depolama sınırınıza kadar sınırsız dosya depolayabilirsiniz. Kişisel kasa bir klasör gibi çalışır ve dosyalarınızın geri kalanında bulunabilir.

Google Drive ve OneDrive çoğu alanda benzer özellikler sunsa da, OneDrive aileler ve gruplar için çok daha üstün bir depolama seçeneği sunar, çünkü her kullanıcı kendi terabayt depolama alanına sahiptir. OneDrive incelememizde OneDrive hakkında daha fazla bilgi edinin.

5. MEGA

MEGA uzun zamandır var. Muhtemelen geçmişte MEGA’dan daha popüler dosya paylaşım sitelerinden biri olduğunda bir şey indirmiş olmanızdır. Bununla birlikte, bazı değişikliklerden geçti ve şimdi güvenliğe odaklanan bir bulut depolama hizmetidir ve bazı benzersiz özellikler uygular.

mega klasör

Öne çıkan özelliklerden biri, MEGA içinde diğer kullanıcılarla sohbet etmenizi sağlayan güvenli bir mesajlaşma sistemi olan şifreli sohbettir. MEGA ayrıca bağlantılarda parola belirleme özelliğine sahiptir, böylece dosyalarınızı paylaştığınızda, istenmeyen bir kişi bağlantınızla karşılaşsa bile parolayı açamayacağını bilerek kendinizi güvende hissedebilirsiniz..

Güvenlik temasına devam eden MEGA, hesabınızı girişte ve sıfır bilgi şifrelemesinde korumak için 2FA kullanır, böylece MEGA bile dosyalarınıza erişemez. En iyi şifre yöneticileri kılavuzumuza göz attığınızdan emin olun çünkü sıfır bilgi MEGA’nın şifrenizi kaybederseniz sıfırlamasını engeller.

MEGA, 15 GB’lık ücretsiz depolama alanıyla başlar ve MEGA’yı arkadaşlarınızla paylaşmak gibi görevleri tamamlamanız için size ekstra depolama alanı sağlayan bir başarı sistemine sahiptir. MEGA’nın ayrıca 400 GB’den başlayan ve 16 TB’a kadar uzanan rekabetçi bir depolama planı yelpazesi vardır, bu da büyük depolama gereksinimi olanlar için mükemmel bir seçimdir.

mega slayt

Uygulama deneyimi MEGA ile oldukça standarttır, bu da iyidir, çünkü onu öğrenebilir ve dosyalarınızı çok fazla öğrenmeye gerek kalmadan depolayabilirsiniz. Uygulamanın alt bölümünde şifreli sohbete, paylaşılan klasörlere, bulut sürücünüze ve fotoğraflarınıza kolay erişim için kısayollar bulunur.

MEGA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

MEGA herkes için olmayabilir, ancak masaya ciddi bir güvenlik getiriyor. Google Drive ve OneDrive uygulama entegrasyonu ve ek hizmetlere odaklanırken, MEGA tüm hesabınıza sıfır bilgi şifrelemesi getirir ve güvenli sohbet ve bağlantı şifreleri ekler. 

Güvenlik en büyük odak noktanızsa, MEGA harika bir yarışmacıdır. MEGA’ya derinlemesine bir bakış için MEGA incelememize göz atmanızı öneririz..

6. Tresorit

Tresorit, Android ile iyi çalışan başka bir süper güvenli bulut depolama hizmetidir. Ayrıca, kendi kendini açıklayan ve öğrenmek için çok fazla oyun gerektirmeyen çok temel bir uygulama arayüzüne sahiptir. Tresorit, dosyalarınızı şifrelenmiş klasörler olan “Tresors” içinde depolar ve belgelerinizi tam beklediğiniz şekilde yükleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Tresorit, paylaştığınız dosyaları ve klasörleri takip edebilmeniz için bağlantıları yönetmeyi kolaylaştırır. Bağlantılarınızın ayarlarını değiştirebilir ve istediğiniz zaman doğrudan uygulamadaki bağlantılar sekmesinden öldürebilirsiniz..

Başlık altında, Tresorit hesabınızı sıfır bilgi şifrelemesinin yanı sıra 2FA ile güvende tutar ve dosyalarınız beklemede ve taşınırken şifrelenir. Ağır güvenliğin tek dezavantajı, Google Dokümanlar gibi dış uygulama entegrasyonunun olmamasıdır.

Tresorit, güvenlik söz konusu olduğunda sağlam bir performans sergilemesine rağmen, depolama fiyatlandırması söz konusu olduğunda tam olarak rekabetçi değildir. Ücretsiz plan sadece 3GB depolama alanı ile geliyor. 200 GB’lık plana adım atmak, ayda 10 ABD dolarından fazla çalıştıracaktır; bu karşılaştırma yapmak gerekirse, 2 TB için Google ücretlerinden daha fazladır.

Tresorit’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Tresorit, fırfırsız bir bulut depolama sağlayıcı olabilir, ancak üretkenlik eksikliği, güvenlikte telafi etmekten çok daha fazlasını sunar. Hesabınızı korumak söz konusu olduğunda Tresorit en üstte ve maliyet çok yasak olmasa listede daha yüksek olurdu.

Fiyatlandırma bir yana, en iyi güvenliğe ihtiyacınız varsa ve bunun için ödeme yapmak istiyorsanız, Tresorit ile yanlış gidemezsiniz. Tresorit’in fiyatlandırması ve güvenliği hakkında daha fazla bilgi için Tresorit incelememize göz atabilirsiniz..

7. Dropbox

Dropbox, bulut depolama hizmetlerinin büyük babasıdır ve 2007’den bu yana kullanılmaktadır. Dropbox’ın güvenliği iyi olmasına rağmen, gizli bir hükümet gözetim programı olan PRISM’e katıldı ve ayrıca milyonlarca şifrenin çalındığı 2012 yılında bir ihlale maruz kaldı..

Dropbox-klasör

Dropbox o zamandan beri güvenliğini artırdı, ancak 2FA’yı etkinleştirebilmenize rağmen sıfır bilgi şifrelemesinden yoksun olduğu için dosyalarınızı güvenceye almak için Boxcryptor’ı Dropbox ile kullanmanızı öneririz. Dropbox’ı merak ediyorsanız ve güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, artıları ve eksileri derinlemesine incelemek için tüm Dropbox incelememizi okuyun..

Güvenlik bir yana, Dropbox’ın denemek için bazı zorlayıcı nedenleri var. Dropbox, Office Online ile uyumludur, böylece belgelerinizi bulutta oluşturabilir ve düzenleyebilir, ayrıca önceden yüklenmiş belgeleri düzenleyebilirsiniz. Dropbox, dosyaları bağlantılar yoluyla paylaşmanıza olanak tanır. Ücretli bir plana geçmeyi gerektirmesine rağmen bağlantı ayarlarınızı da yönetebilirsiniz.

Dropbox planları 1 TB’tan sınırsız depolamaya kadar değişse de fiyatı rekabetçi değil, bu da büyük depolama gereksinimleri olan işletmeler ve kullanıcılar için güzel. Dropbox ayrıca, bu listedeki diğer birçok bulut depolama sağlayıcısından daha az, ancak satın almadan önce hizmeti test etmek için yeterli olan 2 GB depolama alanı sağlayan ücretsiz bir plana sahiptir..

Dropbox-SlideMenu

Dropbox uygulamasının kendisi diğerlerine benzer. Belgeleri karşıya yükleyebilir, tarayabilir ve oluşturabilirsiniz. Kullanıcı arayüzünde gezinmek kolaydır ve özellikleri bulmak kolaydır. Kullanıcı arayüzünde eksik olan bir şey, bağlantı sekmesidir, listedeki diğerlerinin yanı sıra Sync.com uygulamasıyla bulunabilen bir şeydir.

Dropbox’ı seviyorsanız, ancak güvenlik sorunlarının geçmişini geçemiyorsanız, en iyi Dropbox alternatifleri kılavuzumuza göz atmalısınız. Listelenen seçeneklerin çoğunun da bu kılavuzda ve Amazon Drive ve Box gibi diğer harika hizmetlerde olduğunu göreceksiniz..

Dropbox’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Office uyumluluğu ile birlikte Dropbox, uygulamanın sol tarafındaki açılır menüden erişilebilen Paper adlı bir hizmet sunar. Dokunduğunuzda Kağıt indirmeniz istenir. İndirildikten sonra, metin belgeleri ve yapılacaklar listeleri oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz metin belgelerinize doğrudan Kağıt’tan resim yükleyebilirsiniz.

Dropbox en iyi güvenliğe sahip olmayabilir, ancak Office Online aracılığıyla iyi bir işbirliği sunar. Kağıt, Dropbox’ın not alma uygulaması ve yapılacaklar uygulaması olarak ikiye katlanmasını sağlar. Dropbox’ın geçmişte sorunları olmasına rağmen, hala güvenilir bir bulut depolama hizmeti..

8. Icedrive

Icedrive sadece 2019’da piyasaya sürüldü, ancak zaten çok güvenli bir bulut depolama hizmeti olarak nasıl markalı olduğunu gören ilginç güvenlik özellikleri de uyguluyor. Web sitesinin Icedrive’ın şifreleme açıklamasına bir bakın ve iş anlamına geldiğini anlayabilirsiniz.

icedrive-klasör

Icedrive’da göze çarpan bir güvenlik özelliği, AES üzerinden Twofish şifreleme algoritmasının kullanılmasıdır. Twofish aslında Gelişmiş Şifreleme Standardı yarışmasında finalistti ve sonuçta seçilmedi, ancak Icedrive Twofish’in kriptograflar tarafından AES’den daha güvenli olduğunu kabul ettiğini iddia ediyor.

Icedrive dosyalarınız için çok fazla koruma sağlamasına rağmen, 2FA’dan yoksundur ve Icedrive’ın sıfır bilgi gibi şifrelemesinin çoğunluğu bir ödeme duvarının arkasında kilitlidir. Bununla birlikte, Icedrive’ın ücretsiz planı size 10GB ile başlıyor, bu da onu diğer birçok ücretsiz depolama planıyla karşılaştırdığınızda var.

Icedrive’ın ücretsiz planın yanı sıra ayda sadece 4,99 ABD doları tutarında 1 TB’lık bir plan da dahil olmak üzere üç ek planı vardır. Herhangi bir premium plana yükseltmenin, Icedrive’ın sunduğu tüm güvenlik özelliklerinin de kilidini açtığı unutulmamalıdır; bu, en ucuz planın ayda 1,99 $ olduğu düşünüldüğünde çok kötü değildir, ancak bu size yalnızca 150GB depolama alanı sağlar.

icedrive-SlideMenu

Icedrive, kolayca gezilebilen bir kullanıcı arayüzüne ve uygulamayı göze daha kolay hale getiren şık bir karanlık moda sahiptir. Karanlık mod bir yana, Icedrive hemen tanıdık olacak çünkü listemizdeki diğer bulut depolama uygulamalarının çoğuyla aynı genel görünüme sahip.

Icedrive, bağlantıları paylaşmanıza ve yönetmenize izin verir, ancak paylaşım özelliklerinin çoğu premium bir hesaba yükseltmenizi gerektirir. Bağlantıları yönetmek de Sync.com kadar sezgisel değildir, paylaşılan dosyayı bulmanızı ve ardından bağlantınızı dosya seçeneklerinden yönetmenizi gerektirir.

Icedrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Icedrive’ın şu anda çok fazla özelliği olmamasına ve dosya paylaşım seçeneklerinin biraz tıknaz olmasına rağmen, tam Icedrive incelememizde yazılımın söz verdiğini belirtiyoruz. Piyasaya sürülmesinden bu yana, bazı benzersiz özellikleri, iyi depolama seçenekleri ve mükemmel güvenliği ile iyi işleyen bir mobil uygulaması var.

Icedrive, kullandıkça gelişecek bir hizmettir ve eğer bu konuda iyiyseniz, güvenlik konusunda fikirli olan veya 10 GB ücretsiz depolama alanı sunan kullanımı kolay bir bulut depolama hizmeti isteyen herkes için iyi bir seçenektir.

Son düşünceler

Güvenlik ve özellikler söz konusu olduğunda tüm kutuları işaretleyen düzinelerce bulut depolama sağlayıcısı var, ancak hepsi zaman ayırmaya değmez. Burada, mevcut en iyi bulut depolama sağlayıcılarından bazılarını ele aldık.

Google Drive ve OneDrive, ilgili ofis paketleriyle işbirliği ve entegrasyonda mükemmel olsa da, Sync.com, MEGA ve Icedrive ağırlıklı olarak güvenliğe odaklanıyor. pCloud ortada iyi güvenlik ve aynı zamanda bazı harika medya özellikleri ile yer alıyor. Öncelikle verimlilik konusunda endişeleriniz varsa, işbirliği için en iyi bulut depolama alanına sahip olduk.

Tresorit ve Dropbox da mükemmel seçeneklerdir, ancak Dropbox depolama alanınızı korumak için Boxcryptor kullandığınızdan emin olun. Dropbox, Google Drive veya OneDrive arasındaki engeldeyseniz, üç hizmete ayrıntılı bir bakış için Google Drive vs Dropbox ve Microsoft OneDrive karşılaştırma kılavuzumuzu okumanızı öneririz..

Android telefonunuz veya tablet cihazınız için hangi bulut depolama alanını seçerseniz seçin, burada listelenen tüm seçeneklerin test edildiğinden ve dosyalarınızı bulutta depolayıp paylaşırken size iyi hizmet edeceğinden emin olabilirsiniz.. 

Rehberimizi okumak için harcadığınız zamanı takdir ediyoruz ve fikirlerinizi duymak isteriz, bu nedenle yorum bırakmaktan ve düşüncelerinizi bize bildirmekten çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me