Acronis True Image vs CloudBerry Yedekleme: Esneklik ve Hız

Geniş çevrimiçi yedekleme çözümleri pazarında gezinmek zor. Bu nedenle, seçmenize yardımcı olacak en iyi çevrimiçi yedekleme çözümlerinin bir listesini derledik. Bununla birlikte, kararınızı hala veremiyorsanız ve CloudBerry Backup ile Acronis True Image karşılaştırması yapıyorsanız, doğru yerdesiniz demektir. Hangi hizmetin daha iyi olduğunu görmek için bunları bu makalede karşılaştıracağız.


Acronis True Image standart bir çevrimiçi yedekleme hizmetidir, ancak CloudBerry Backup’ın olmadığı için bir ortak hizmetine ihtiyacı vardır. Aksine, yedekleme alanı sunmayan ve diğer bulut depolama hizmetlerindeki yedekleme planlarını yönetmenize yardımcı olan bir kontrol merkezi gibi çalışan bir hizmet olarak altyapı çözümüdür..

Bu maç için CloudBerry Backup’ı Wasabi ile eşleştiriyoruz çünkü mükemmel fiyatlandırma ve sunucu altyapısı var. Hizmet ucuz ve ölçeklenebilir, yani istediğiniz depolama alanını ayarlayabilir ve ne kadar ödeyeceğinizi belirtebilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgiyi Wasabi incelememizde bulabilirsiniz..

Rakipler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız CloudBerry Backup incelememizi ve Acronis True Image incelememizi okuyun. Bunu okuyorsanız ve bulut depolama alanınız varsa, bulut depolama alanı ile yedekleme arasındaki fark hakkındaki açıklamamızı okuyun.

Sabit sürücünüz çökebileceği, birisinin dizüstü bilgisayarınızı çalabileceği veya başka bir kaza verilerinizi kaybetmenize neden olabileceğinden bulut yedeklemesi kullanmak ihtiyatlı.

Dosyalarınızı kurtarmayı denemek için veri kurtarma yazılımını kullanabilirsiniz, ancak bu güvenilir bir yöntem değildir. Katı hal sürücüleri de güvenilir değildir, çünkü arıza oranları yüzde 1’den az olsa bile daha fazla veri hatası yaşarlar.

Beş turdan fazla, hizmetlerin birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığını göreceğiz. Her birinin sonunda bir kazanan adlandıracağız. Ardından, sonuç olarak, bir özet yapacağız ve genel kazananı ilan edeceğiz.

1

değer

Hizmetin iyi bir değer sunan planları olması en iyisidir, yani daha az para için daha fazla yedekleme alanı sağlar. Geniş bir plan yelpazesi varsa daha da iyidir, böylece ihtiyaçlarınızı karşılayan bir plan bulabilirsiniz. Sağlayıcının da ücretsiz bir plan veya deneme sunması harika, böylece hizmeti test edebilirsiniz. Sınırsız yedekleme arıyorsanız, en iyi sınırsız çevrimiçi yedekleme listemize göz atın.

cberry-vs--cberry-fiyatlandırmayı Acronis

Sizi bilgisayar ve gigabayt alan sayısına göre ücretlendiren çoğu bulut yedekleme sağlayıcısının aksine, CloudBerry Backup bir kerelik lisans satın almanızı gerektirir. 49,99 $ ile Masaüstü en ucuz seçenektir. En pahalı olan Ultimate 299.99 dolar. Abone olmaya karar vermeden önce Masaüstü yedeklemesini 15 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test edebilirsiniz.

Bu şekilde, yedekleme alanı sağlayan bir yedekleme hizmeti almanız gerekir. Wasabi, gigabayt depolama başına 0,0049 ABD doları tutarında ücret almaktadır. 1000 GB için ayda sadece 5 ABD doları ödemeniz gerekir. İndirme, diğer IaaS hizmetlerinden farklı olarak size bir kuruşa mal olmayacak.

Acronis vs cberry-acronis-fiyatlandırmayı

Acronis True Image’ın ömür boyu lisans seçeneği de vardır. Yine de almanızı önermiyoruz, çünkü bulut yerine yalnızca yerel depolama alanına yedekleme yapmanızı sağlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz iki abonelik planı vardır: Gelişmiş ve Premium.

Gelişmiş maliyetler 250 GB için aylık 4,16 dolar veya yılda 49,99 dolar. Tam görüntü yedekleme, aktif disk kopyalama, evrensel geri yükleme ve sosyal medya yedekleme içerir.

Premium, 1 TB için ayda 8.33 dolar veya yılda 99.99 dolar. Özellikler listesine dosyalar ve elektronik imzalar için blockchain sertifikası ekler.

Depolama boyutunu artırmak için ödeme yaparsanız, daha düşük bir fiyata alırsınız. Bu, plana dahil edilen bilgisayar sayısı için de geçerlidir.

Wasabi ile birleştiğinde CloudBerry Backup’ın büyük fiyatları var ve bir lisans satın almanızı ve yedekleme alanı için ödeme yapmanızı gerektirse de, rakibinden daha ucuz. Wasabi ile eşleştirilen CloudBerry Backup bu turu kazandı.

Yuvarlak: MSP360 tarafından Cloudberry Yedeklemesi için Değer Noktası

2

Güvenlik

Verilerinizi güvende tutmak için güçlü güvenlikli bir yedekleme hizmeti seçmeniz gerekir. Gücü, aktarım sırasında ve diğer faktörler sırasında dosyalarınızı koruyan transit ve dinlenme sırasında kullanılan şifrelemeye bağlıdır..

Hizmetin sıfır bilgi olarak nitelendirilmesi en iyisidir, yani dosyalarınızı yalnızca siz okuyabilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulama da önemlidir, çünkü birisi şifrenizi çalarsa hesabınıza erişimin engellenmesine yardımcı olur.

cberry-vs--cberry-güvenlik Acronis

CloudBerry Backup bu güvenlik yöntemlerini destekler, ancak bunların kullanılabilirliği iş ortağı hizmetine de bağlıdır. Doğru iş ortağıyla CloudBerry Backup, istemci tarafında en fazla AES 256 bit kullanabilir.

Birçok hizmet yalnızca sunucu tarafı şifrelemeyi destekler. İstemci tarafında varsa, şifreleme anahtarını yalnızca siz denetleyebilir ve verilerinizi okuyabilirsiniz. İstemci tarafı şifrelemeyi kullanmayı seçerseniz, CloudBerry Backup şifrenizi sıfırlayamayacağından şifrenizi ezberlediğinizden emin olun..

Aktarım sırasında CloudBerry, dosyalarınızı korumak için TLS protokolünü kullanır, bazıları ise fidye yazılımı tarafından vurulursa sürüm oluşturma yardımcı olacaktır. Wasabi, hareketsiz şifrelemeyi destekler ve size iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar. Yerel özel şifrelemeye sahip olmamasına rağmen, CloudBerry Backup’ın uygulanmasıyla çalışacak.

Wasabi’nin veri merkezleri, yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ile Uptime Institute’un en yüksek puanı olan 4. kademe. Davetsiz misafirleri dışarıda tutmak için devriye, CCTV gözetimi ve biyometrik tarayıcıları vardır. Onlar hakkında daha fazla bilgi için bunu okuyun.

Acronis vs cberry-güvenlikli Acronis

Acronis’in veri merkezleri de güvenlidir, çünkü hiçbir ihlal olmadığından emin olmak için biyometrik tarama, anahtar kartlar, devriyeler ve izleme kullanırlar. Verileriniz ayrıca doğal afetlere ve yangınlara karşı korunan birden fazla sunucuda depolanır.

Acronis True Image, dosyalarınızı şifrelemek için AES 256 bit şifreleme ve aktarım sırasında korumak için TLS / SSL protokolünü kullanır. Dosyaları Acronis’in sunucularına göndermeden önce de şifreleyebilirsiniz. Bu sadece sizin bildiğiniz şifrenizi girmenizi gerektirir. Siz şifresini çözene kadar dosyalar bulutta şifrelenmiş olarak kalacaktır. Bu hizmeti sıfır bilgi yapar.

Acronis Active Protection adlı fidye yazılımı saldırılarına karşı yardımcı olan yeni bir özellik de var. Başarısız olursa, dosyalarınızı almak için sürüm oluşturmaya güvenebilirsiniz. Ne yazık ki, iki faktörlü kimlik doğrulama yok.

Her iki hizmet de verilerinizi koruyan güçlü güvenlik özellikleri sunar, ancak CloudBerry Backup, yedekleme planınızı daha da değiştirmenize izin vermek istediğiniz bir hizmetle ortaklık kurmanıza olanak tanır. Bu turu CloudBerry Backup ve Wasabi’ye veriyoruz.

Round: MSP360 tarafından Cloudberry Yedeklemesi için Güvenlik Noktası

3

hız

İlk yedekleme uzun sürebilir. İnternet servis sağlayıcınıza ne kadar süre bağlı olduğuna ve bir sunucuya ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Ne kadar yakın olursanız bağlantınız o kadar iyi olur.

Yedekleme hizmeti tercih edilen aktarım ayarlarını yapmanıza izin veriyorsa, hızları artırmak için iş parçacığı sayısını artırın ve gerekiyorsa azaltın, bu daha da iyidir. Blok düzeyinde bir aktarım algoritması ilk yedeklemeden sonra da yardımcı olacaktır.

CloudBerry Backup, hızı belirleyen faktör değil, üçüncü taraf hizmetidir. Bu durumda, bu Wasabi. Oregon, Kuzey Virginia’da ve Ocak 2019’da Hollanda’da faaliyete geçecek olan veri merkezleri var..

Güneydoğu Asya’dan test ettik ve 1 GB’lık bir klasör için ortalama 19 dakika hız aldık. Bu, gönderilmeden önce dosyaların CloudBerry Backup’ın istemci tarafı şifrelemesi kullanılarak şifrelenmesi göz önünde bulundurulduğunda harika bir sonuçtur. Ayrıca, Wasabi’nin sunucularına daha yakınsanız hızlarınız daha da iyi olacaktır.

Acronis True Image yavaş değil. Aslında, hızı ile bizi şaşırttı çünkü 1GB’lık bir klasörün yedeklenmesi ve kurtarılması sadece 15 dakika sürdü. İndirme için “optimum” ayarını kullandık, ancak muhtemelen daha da hızlı olan bir “maksimum” ayar var.

Acronis True Image’ın testlerimizde gösterdiği etkileyici sonuçlar düşünüldüğünde, bunun birçok hizmetten daha hızlı olduğu açıktır. Wasabi ile CloudBerry Backup’ın büyük hızları var, ancak tam olarak eşleşmiyor.

Round: Acronis True Image Review 2020 için Hız Noktası

4

Kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı basit olmalıdır. Ne kadar iyi olursa, verileriniz hakkında endişelenmek yerine işinize daha fazla odaklanabilirsiniz. Masaüstü istemcisinin çoğu işletim sisteminde çalışması ve arayüzünün, web ve mobil uygulamaların yanı sıra kullanımı hoş ve sezgisel olması gerekir..

CloudBerry Yedekleme’yi ayarlamak zordur. Hesabınızı manuel olarak kullandığınız iş ortağı hizmetine eklemeniz ve birçok seçenek arasından seçim yapmanızı gerektiren yedekleme planını oluşturmanız gerekir. Ayarlarla uğraşmak isterseniz, seveceksiniz, ancak ana kullanıcılar net bir şekilde yönlendirmek isteyecekler.

Kendinizi ana akımın bir parçası olarak görürseniz, Wasabi ile çalıştırmak için ne yapmanız gerektiğini anlamak için CloudBerry Backup’ı Amazon S3 ile nasıl kullanacağımızı okumalısınız..

Dosyaları kurtarmak da kolay değildir, ancak ihtiyaçlarınıza uygun karmaşık bir yedekleme planı oluşturmanıza olanak tanır.

cberry-vs-cberry arayüz acronis'ait

Windows masaüstü istemcisinin Microsoft Office’lere benzeyen net bir arayüzü var, ancak gördüğümüz en çekici değil. Bununla birlikte, Windows için en iyi bulut yedeklemeleri listemizde. Ayrıca macOS ve Linux için istemciler de vardır. Bununla birlikte, Windows sürümünün sahip olduğu tüm özelliklere sahip değiller.

cberry-vs--cberry arayüzü-web Acronis

Grafik kullanıcı arayüzü olmayan bir Linux dağıtımınız varsa, web arayüzüne masaüstü uygulamasından erişebilirsiniz. Modern ve çekici bir tasarıma sahiptir ve ihtiyacınız olanı hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar.

CloudBerry web sitesi üzerinden erişebileceğiniz bir web arayüzü var, ancak yalnızca Amazon S3 ile çalışıyor.

Acronis True Image Windows ve macOS üzerinde çalışır. Linux kullanıcısıysanız, uygun bir hizmet bulmak için Linux için en iyi çevrimiçi yedekleme makalemize bakın.

Masaüstü istemcisi sezgisel ve gezinmesi kolaydır, ancak metni daha büyük olmalıdır. Solda uygulamada gezinmek için bir menü var.

Belirli dosyaları seçmek yerine her şeyi yedeklemek için kullanabilirsiniz. Bu daha fazla yer kaplar, ancak yedekleme planı oluşturmayı kolaylaştırır. Bu şekilde yapmayı seçerseniz, yedeklemek istemediğiniz dosyaları hariç tutabilirsiniz. Ayrıca, bildirimleri sizi güncel tutmak için yararlıdır.

Hareket halindeyseniz, manuel yedeklemeleri yürütmek ve dosyaları kurtarmak için çevrimiçi kontrol panelini kullanabilirsiniz. Bu, uzaktan yönetim için kullanışlı olmasını sağlar. Çevrimiçi arayüz açıktır ve sizi şaşırtmaz.

CloudBerry Backup, güçlü kullanıcılar için mükemmeldir, ancak Acronis True Image’ın kullanımı kolaydır ve kullanıcıları karıştırmaz, bu nedenle bu tur buna gider.

Yuvarlak: Acronis True Image Review 2020 için Kullanım Kolaylığı Noktası

5

Karar

CloudBerry Backup ve Acronis True Image, sırasıyla en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri listemizde üçüncü ve dördüncü sıradadır ve bu, bu makaledeki kravat tarafından karşılanmaktadır. Ancak, biraz daha iyi değeri, daha fazla esnekliği ve daha iyi güvenliği sayesinde, burada CloudBerry Backup’a biraz daha yaklaşacağız ve sadece bir saçla bile olsa kazanan ilan edeceğiz.

Kazanan: CloudBerry Yedekleme

Bununla birlikte, Acronis True Image hala mükemmel bir seçim çünkü CloudBerry Backup bunu büyük bir farkla geçmiyor. Bununla birlikte, kullanımı kolay olduğu için kullanıcı deneyimlerini doğrudan seven kullanıcılara hitap edecek. Bu ve güçlü güvenlik seçenekleri, endişelenmek veya yedeklerini düşünmek istemeyenler için iyi bir uyum sağlar.

Bu karşılaştırma hakkında ne düşünüyorsun? CloudBerry Backup’ın daha iyi olduğunu kabul ediyor musunuz? Dosyalarınızı yedeklemek için hangi hizmeti tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me