2020 Yılındaki Öğrenciler İçin En İyi Online Yedekleme: Notları Kaydetme

Popüler inanışın aksine, üniversite sadece parti yapmak, kardeşlik, sororities ve vahşi zaman geçirmek değildir. Bunun büyük bir kısmı eğitim alıyor. Pek çok çalışma, bir bilgisayar kullanmanızı veya çevrimiçi olmanızı gerektirir, ancak bilgisayarlar sizi notlarınız, raporlarınız ve denemeleriniz olmadan bozabilir. Bununla savaşmak için. Backblaze listenin başında yer alan öğrenciler için en iyi çevrimiçi yedeklemeyi derledik.


Çevrimiçi yedekleme, kişisel bilgisayarlarınızı ve harici sürücülerinizi yedeklemenize yardımcı olur. Bunu yaparsanız, sabit disk çökmelerinin veya diğer yazılım hatalarının dosyalarınızı etkilemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Yedekleme dosyalarınızı buluta taşımaz, bu nedenle yer tasarrufu sağlamaz. Aksine, buluttaki dosyalarınızın yapısını yansıtır.

Bulut depolama, dosyalarınızı buluta senkronize etmek için “senkronizasyon klasörü” adı verilen merkezi bir klasör kullanmanızı sağlar. Bulut yedekleme ve bulut depolama hizmetleri arasındaki temel fark budur. Bununla birlikte, listemizdeki bazı yedekleme hizmetlerinin temel bulut depolama özellikleri olan senkronizasyon ve dosya paylaşımı özelliği var.

Yine de tescilli bulut depolama hizmetleriyle rekabet edemezler. Bulut depolamadan bulut yedeklemeden daha fazla fayda sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, en iyi bulut depolama hizmetleri topluluğumuzu okuyun. Hızlı bir karşılaştırma yapmak istiyorsanız JustCloud vs. Backblaze vs. SugarSync makalemizi okuyun.

Bir bulut yedeklemesi seçerken birincil ölçütünüz fiyat ise, en ucuz çevrimiçi yedekleme makalemizi okuyun. En iyi seçimimiz de dahil olmak üzere öğrenciler için seçimlerimizi en iyi çevrimiçi yedekleme listemizden yaptık. Özetle başlamadan önce, bunları sıralamak için kullandığımız kriterler hakkında konuşalım.

Öğrenciler İçin En İyi Online Yedekleme 2020

Çevrimiçi Yedeklemeyi Öğrenciler İçin En İyi Yapan Nedir?

Değer en önemli kriterlerimizdir çünkü çoğu öğrenci nakit sıkıntısı çekmektedir. Bu, çevrimiçi yedeklemeden en iyi şekilde yararlanmak anlamına gelir. Hizmet ne kadar ucuz planlarsa o kadar iyidir, çünkü bu uygun olanı bulma olasılığını artırır. Bazıları için ücretsiz planlar işe yarayacağından, bunları da dikkate alacağız. Ücretsiz yedekleme istiyorsanız, en iyi ücretsiz çevrimiçi yedekleme makalemizi okuyun.

Hizmetin de kullanımı zor olmamalı. Yedekleme planınızı oluşturmak, müteakip yedeklemeler ve kurtarma gibi kolay olmalıdır. Masaüstü istemcilerinin çoğu işletim sisteminde çalışması ve hizmetin web ve mobil uygulamaları olması gerekir. Genel kullanıcı deneyimi, destek istemenize gerek kalmayacak kadar sezgisel olmalıdır.

Çıplak kemiklerin çevrimiçi yedekleme araçlarının ötesindeki özellikler de yararlıdır. Senkronize etme ve paylaşma, birden fazla cihaz kullanan başkalarıyla işbirliği yapmanıza yardımcı olan özellikler ve dosya sürümü oluşturma, bir hata yaparsanız veya fidye yazılımından etkilenirseniz dosyaların önceki sürümlerini almanıza yardımcı olan özellikler arıyoruz..

Hız son kriterimizdir ve öğrencilerin hızlı yaşam tarzı nedeniyle önemlidir. İlk yedeklemenizin tamamlanması genellikle uzun zaman alır. Kullandığınız yedekleme hizmetinin altyapısına ne kadar bağlı olduğuna, sunucularından birine ve internet servis sağlayıcınıza ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Blok düzeyinde yedekleme bir artıdır çünkü sonraki yedeklemeleri hızlandırır.

1. Öğrenciler İçin En İyi Online Yedekleme: Backblaze

Backblaze, 2007’den beri yedekleme pazarının bir parçası ve en popüler hizmetlerden biri. Aynı zamanda çevrimiçi yedekleme incelemelerimizin de başındadır. Bunun en büyük katkısı, bir bilgisayar için basit ve kolay yedekleme sağlamasıdır.

Fiyatlandırma planı basittir, çünkü sadece bir plan vardır, bu da bir cihaz için ayda 6 $ sınırsız yedekleme sunar. Yıl için peşin ödeme yaparsanız, bunu ayda 5 dolara düşürebilirsiniz. Çoğu hizmet ayda bir ödeme seçeneği sunmaz, bu nedenle Backblaze’in esnekliği bir artıdır. Backblaze’den emin değilseniz, test etmek için 15 günlük ücretsiz denemeden yararlanabilirsiniz.

Backblaze-Slider1

Backblaze-slider2

Backblaze-slider3

Backblaze-slider4

Backblaze-Slider5

Önceki

Sonraki

Yedekleme planınızı oluşturmak kolaydır, çünkü ne kadarını veya neyi yedeklediğinizi yönetmeniz gerekmez. Backblaze’nin masaüstü uygulaması, sizi seçeneklerle boğmayacak minimal bir tasarıma sahiptir. Yedeklemenizin durumunu görmek kolaydır. Gelişmiş seçeneklere “ayarlar” düğmesini kullanarak erişebilirsiniz.

Bununla birlikte, yedekleme işlemi olması gerektiği gibi çalışmadığı sürece onunla uğraşmanıza gerek kalmayacak, ancak testimiz sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Web istemcisinin kullanımı da kolaydır. Yedeklenmiş dosyalarınızı görmek, geri yüklemek, paylaştıklarınızı görmek ve bilgisayarınızı bulmak için kullanabilirsiniz.

Backblaze’nin masaüstü istemcisi Windows ve macOS’ta çalışır, ancak Linux’ta çalışmaz. Penguin desteği için Linux için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun. Mobil istemci aynı tasarıma uyar. Kullanımı kolaydır ve soldaki menü yedeklemenize göz atmanızı ve buluttan geri yüklediğinizi görmenizi sağlar.

Backblaze Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kullanımı basit bir hizmet olmanın dezavantajı, Backblaze’ın birçok özelliğinin olmamasıdır. Bununla birlikte, sahip oldukları faydalıdır. Web istemcisini kullanarak dosya paylaşabilirsiniz. Bunu, bir sosyal ağa kopyalayıp yapıştırabileceğiniz bir bağlantı oluşturarak yapabilirsiniz. Sürüm oluşturma da mevcuttur, ancak yalnızca önceki 30 günün sürümlerini kaydeder.

Web istemcisi ayrıca, eşleme özelliğini açarsanız bilgisayarınızı bulmanızı sağlar. Birisi bilgisayarınızı çalarsa Backblaze yazılımını bulmanıza yardımcı olabilir.

Backblaze hızlarınızı sınırlamaz, bu yüzden California ve Arizona’daki veri merkezlerine ne kadar yakın olursanız hızınız o kadar iyi olur. Aktarım ayarlarını ve gaz hızlarını değiştirmenize izin verir ve ilk dosyadan sonra yedeklemeleri hızlandırmak için tüm dosyalar yerine yalnızca dosya değişiklik bölümlerini aktararak çalışan blok düzeyinde bir aktarım algoritması kullanır..

Daha yüksek hızlara ulaşmak istiyorsanız, çalıştırdığınız yedek iş parçacığı sayısını artırabilirsiniz. Backblaze’nin veri merkezi ile bağlantınızın ne kadar hızlı olduğunu test eden ve yedeklemenizin ne kadar süreceğini tahmin eden kullanışlı bir araç var.

Backblaze ucuz için sınırsız yedekleme alanı sağlayan güçlü bir hizmettir. Ayrıca kullanımı basit ve sezgiseldir. Ayrıca, dosya sürümü oluşturma, paylaşma ve eşleme gibi yararlı özelliklere sahiptir. Yedekleme işleminiz yavaşsa, Backblaze size hızlandırma seçeneği sunar. Bu sayede listemizde en üst sırada yer alıyor. Backblaze incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

2. IDrive

IDrive, teknik açıdan eski olan 1995 yılında piyasaya sürüldü. En iyi seçimimizden farklı olarak, sınırsız depolama alanı sağlamaz, ancak sınırsız cihazı ucuza yedeklemenizi sağlar. Hatta çevrimiçi yedekleme hizmetleri arasında nadir olan ücretsiz bir planı vardır. Yalnızca 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlar, ancak bu bazı öğrenciler için yeterli olabilir. Hizmeti de test etmek yeterlidir.

IDrive’ın kişisel kullanıcılar için iki planı vardır. Biri 2TB yedekleme alanı sağlarken diğeri 5TB sağlar. Bir aydan iki yıla kadar peşin ödemek zorundasınız çünkü bir aydan aya abonelik seçeneği yok.

İDrive-Client-Yedekleme-Slider1

İDrive-Client-Restore-slider2

IDrive İstemcisiVerileri Zamanlayıcı-slider3

IDrive İstemcisiVerileri Sync-slider4

IDrive İstemcisiVerileri Disk-Görüntü-Slider5

Önceki

Sonraki

Bunu telafi etmek için IDrive, yedekleme alanınızın üstünde 2 TB veya 5 TB senkronizasyon alanı sağlar. Bu, satın aldığınız aboneliğe bağlı olarak 4 TB veya 10 TB alanla çalışacağınız anlamına gelir. Planlar şu anda yüzde 50 indirimli.

IDrive bir tıkla ve unut servisi değildir. Yedekleme alanınızı kaplar, yani dosyaları konuma göre seçmeniz gerekir. Bu, dosya hiyerarşinizi gözden geçirmenizi ve yedeklemek istediğiniz dosyaları kontrol etmenizi gerektirir. Bunun da ötesinde, IDrive, başlangıçta ana kullanıcılar için işleri zorlaştıracak şekilde ayarlanabilen birçok seçeneğe sahiptir..

Web uygulaması basit ve kullanımı kolaydır. Varsayılan sayfa yedeklemenizi gösterir. Bağlı cihazlarınızı önizlemek, klasörü, paylaşımları ve web günlüklerini senkronize etmek için de kullanabilirsiniz.

Mobil uygulama sezgisel ve minimal bir tasarıma sahiptir. Yedekleme ve fotoğraf zaman çizelgenize erişmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca dosyalarınızı geri yükleyebilir ve fotoğraflarınızdan bireyleri analiz etmek için yüz tanımayı etkinleştirebilir.

IDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

IDrive, özellik açısından hiçbir slouch değildir. Dosyalarınızı bilgisayarınızda silseniz bile bulutta tutan “gerçek arşivleme” yöntemini kullanır. Sürücünüzdeki alanı temizlemek istiyorsanız bu yararlıdır. Ayrıca, IDrive’ın sürüm oluşturma işlemi, hesabınıza yedeklenen tüm dosyaların 30’a kadar önceki sürümünü saklar.

Senkronizasyon ve paylaşım özelliklerini de kullanabilirsiniz. Bulut depolama hizmetleri gibi, IDrive’ın senkronizasyon özelliği de bilgisayarınızda dosyaları buluta senkronize etmek için kullanabileceğiniz bir klasör oluşturur. Senkronizasyon klasörüne bir dosya yerleştirdiğinizde veya düzenlediğinizde, değişiklik neredeyse tüm bağlı cihazlara neredeyse gerçek zamanlı olarak yansıtılır.

IDrive en hızlı yedekleme hizmetleri arasında değildir ve en iyi seçimimiz gibi yedekleme iş parçacığı sayısını artıramaz. ABD’ye ne kadar yakın olursanız, IDrive sunucularını tutarsa ​​hızlarınız o kadar iyi olur. Bununla birlikte, sonraki yedeklemeleri hızlandırmak için blok düzeyinde yedekleme kullanır.

IDrive’ı Backblaze’nin arkasına yerleştirdik, çünkü kullanımı Backblaze’den daha zor ve yavaş. Bununla birlikte, IDrive ucuzdur, sınırsız cihazı yedeklemenizi sağlar ve dosyalarınızı senkronize edebilir ve paylaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için IDrive incelememizi okuyun.

3. BigMIND Ana Sayfa

BigMIND Home, bir veya daha fazla kullanıcının birden çok bilgisayarı ve cihazı yedeklemesini sağlar. İlk iki seçtiğimiz kadar iyi bir değeri yok, ancak diğer yönleri telafi ediyor.

Bununla birlikte, ücretsiz bir planı olduğu için BigMIND Home’u kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. 5 GB yedekleme alanı kullanarak bir bilgisayarı, bir harici sürücüyü ve iki mobil cihazı yedeklemenizi sağlar. Verilmiş, bu çok fazla yedekleme alanı değil, ancak bazıları için yeterli olabilir. Ayrıca, hizmeti test etmenize ve zor kazanılan paranıza değip değmeyeceğine karar vermenize olanak tanır.

BigMIND Masaüstü Kontrol Paneli

BigMIND Bağlantı Seçenekleri

BigMIND Akıllı Seçim

BigMIND Yedekleme Programı

BigMIND Online Dosyaları Keşfet

Önceki

Sonraki

BigMIND Home’un sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız, seçebileceğiniz üç premium plan vardır. Hepsi yılda bir ödeme yapmanızı gerektirir. Kişisel plan yılda 35,88 ABD dolarıdır, bu da ayda 2,99 ABD doları anlamına gelir, ancak yıllık olarak ödenir ve size bir kullanıcı ve üç bilgisayar için daha az 100 GB yedekleme alanı sağlar.

Aile planı aylık 6,99 ABD dolarıdır ve üç kullanıcı, dokuz bilgisayar ve altı mobil cihaz için 500 GB depolama alanı sağlar. Bu daha iyi bir anlaşma, ancak muhtemelen birçok kullanıcı için yeterli alan sunmuyor.

Family Plus planına abone olarak 12,99 $ karşılığında 1 TB bulut yedekleme alanı elde edebilirsiniz. Bu iyi bir alan, ama bunun için en iyi anlaşma değil. Plan, 15 bilgisayar ve sınırsız mobil cihazda dört kullanıcıyla paylaşmanıza olanak tanır.

BigMIND Ana Sayfasını Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Masaüstü istemcisi basit, çekici ve yedekleme durumunuz, son yedeklemeden bu yana geçen süre, bir sonrakinin ne zaman başlayacağı ve ne kadar yedekleme alanı kullanıldığını da içeren gerekli tüm bilgileri bir bakışta gösterir. Ayrıca yedekleme için seçilen verileri düzenleyebilir, ayarlarınıza erişebilir ve dosyaları geri yükleyebilirsiniz.

Sol üstteki düğme web istemcisini başlatmanızı sağlar. Varsayılan görünümü, bağlı cihazlarınızı, yedekleme trafiğinizi, veri türlerinizi detaylandıran bir pasta grafik, etkinlik akışı, medyanızı ve ne kadar depolama alanı kullandığınızı gösteren gösterge tablosudur. İlk başta çok zor olabilir, ancak kullanımı net ve kolaydır.

Yedekleme için veri seçmek üzere daha fazla adım gerçekleştirmeniz gerektiğinden, mobil uygulama diğer hizmetlerden gelen uygulamalarla karşılaştırıldığında biraz kafa karıştırıcıdır. Yedeklemenize erişmenizi, telefonunuz için bir yedek oluşturmanızı ve yerden tasarruf etmek için yedeklediğiniz video ve görüntüleri temizlemenizi sağlar.

BigMIND Home hızlıdır, ancak daha fazla hıza ihtiyacınız varsa, hizmetin mevcut tüm ağ bant genişliğini kullanmasına izin veren çok iş parçacıklı yedeklemeyi etkinleştirebilirsiniz. Hız tablosunu ve BigMIND Home’un diğer kategorilerde nasıl performans gösterdiğini BigMIND Home incelememizde görebilirsiniz..

4. Acronis Gerçek Görüntü

Acronis True Image verilerinizi yedekleyebilir, ancak birçok özelliğe de sahiptir. Birden fazla bilgisayarı korumanız gerektiğinde iyi bir seçimdir, ancak fiyatlandırma düzeni daha rekabetçi hizmetlerle aynı değildir.

Gelişmiş planı 250 GB yedekleme alanı sağlar ve bir bilgisayarı yılda 49,99 ABD doları karşılığında yedeklemenizi sağlar. 500 GB depolama alanı 69,99 ABD dolarıdır ve depolama alanı ve bilgisayarları ekledikçe fiyat artar. Premium plan 99,99 $ için 1 TB’den başlar ve yılda 259,95 $ için 5 TB olarak biter, bu da pahalı.

Acronis-True-Görüntü-Yedekleme-Kur-Slider1

Acronis-True-Görüntü-Hedef-slider2

Acronis-True-Görüntü-Aktif-Protect-slider3

Acronis-True-Görüntü-Ayarlar-slider4

Acronis-True-Görüntü-Araçlar-Slider5

Önceki

Sonraki

Gelişmiş planın ilk versiyonu çoğu öğrenci için yeterli olmalıdır. Fiyatı ayda 4,16 $ ‘a iniyor, bu da iyi bir anlaşma. Abone olmadan önce, Acronis True Image’dan ihtiyacınız olanı aldığınızdan emin olmak için 30 günlük ücretsiz denemeyi kullanın.

Masaüstü istemcisi Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux’ta çalışmaz. Modern ve sade bir tasarıma sahiptir. Acronis True Image sınırsız bir yedekleme hizmeti olmamasına rağmen, masaüstü belirli dosyaları ve klasörleri seçmek yerine bilgisayarı yedeklemenizi sağlar. Bu hızlı, ama daha fazla yer kaplıyor. Yer kazanmak için dosyaları yedekten hariç tutabilirsiniz.

Çevrimiçi kontrol panelini istemciden de açabilirsiniz. Bağlı cihazlarınızı gösterir ve geri yüklemeler yapmanızı sağlar. Ayrıca arşivinizi, depolama durumunuzu, başkalarıyla paylaştıklarınızı görebilir ve senkronizasyon alanınıza erişebilirsiniz.

Akıllı telefon uygulamaları Android ve iOS’ta çalışır. Kullanımı kolaydır ve dosyalarınıza erişmenizi ve mobil verilerinizi yedeklemenizi sağlar.

Acronis True Image’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Acronis True Image, sabit diskinizde yer açmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir araç sunar. Senkronizasyonu, dosyaları diğer cihazlarınıza yansıtmak için de kullanabilirsiniz. Acronis True Image’ın sürümlendirmesi, dosyaların önceki 20 sürümünü korumanıza olanak tanır ve Acronis True Image’a eski sürümleri ne zaman silebileceğinizi söyleyebilirsiniz.

Ayrıca, masaüstü istemcisi sisteminizi temizlemenize, dosya sisteminizi yeni bir bilgisayara aktarmanıza, önyüklenebilir ortam oluşturmanıza ve eski verileri silmenize yardımcı olabilir. Acronis True Image kullanıcı topluluğu tarafından geliştirilen üçüncü taraf araçları da yükleyebilirsiniz. Sosyal medya meraklıları, Facebook ve Instagram hesaplarını yedeklemek için Acronis True Image’ı kullanabilir.

Acronis True Image, tek bir bölgede sunucuları olan hizmetlerden daha iyi hızlar elde etmesine yardımcı olan küresel bir sunucu ağına sahiptir. Bu sayede çoğu yedekleme hizmetinden daha hızlıdır. Ayrıca, sonraki yüklemeleri hızlandıran blok düzeyinde bir dosya kopyalama algoritmasına sahiptir. Daha fazla bilgi edinmek için Acronis True Image incelememizi okuyun.

5. Karbonit

Carbonite 2005’ten beri yedekleme pazarının bir parçası. Bir veya daha fazla bilgisayar için sınırsız yedekleme yapmak isteyen ve bunu elde etmek için daha fazla para ödemeyi düşünmeyen kullanıcılar için harika. Çoğu çevrimiçi yedekleme hizmetinin aksine, Carbonite üç sınırsız yedekleme planına sahiptir: Basic, Plus ve Prime. Bununla birlikte, yalnızca bir dahili sabit sürücüyü yedeklemenize izin verir.

carbonite-geri-adım1

Temel yılda 71,99 $ ve çıplak kemik sınırsız yedekleme sağlar. Ayrıca yılda 111,99 $ harici sürücü yedekleme ve otomatik video yedekleme ekler. Prime, yıllık 149,99 ABD dolarıdır ve Plus planındaki özelliklerin üstünde bir kurye kurtarma hizmeti ile birlikte gelir.

İki yıla abone olursanız yüzde 5, üç yıla kaydolursanız yüzde 10 tasarruf edebilirsiniz. Carbonite’nin uygun olup olmadığını söyleyemiyorsanız, 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanarak.

Carbonite masaüstü istemcisi Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux üzerinde çalışmaz. Kullanımı kolaydır ve yedeklemenizi oluşturmak için yalnızca bir adımı tamamlamanız gerekir. Carbonite sürekli yedekleme için en yaygın dosya türlerini seçer. Eğer sorun yoksa, yedekleme işlemine başlayabilirsiniz..

Karbonit rengi dosyalarınızı kodlar, böylece durumlarını bir bakışta dosya gezgininizde görebilirsiniz.

Carbonite’nin web istemcisi sıkıcı ama işlevsel. Ana sayfası yedeklediğiniz bilgisayarları gösterir ve dosyalarınızı görüntülemenize veya geri yüklemenize, bir bilgisayar eklemenize veya Carbonite’i yeniden yüklemenize olanak tanır.

Mobil uygulama minimal ve basittir. Yedeklemeye erişmek ve çevrimdışı erişim için yedeklemenizdeki dosyaları kaydetmek için kullanabilirsiniz.

Karbonit Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Carbonite özelliklerle zengin değildir, ancak telefonunuzla çekilen fotoğrafları yedeklemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca otomatik video yedekleme, uzaktan dosya erişimi ve macOS üzerinde çalışmayan sürüm oluşturma da sağlar. Bunun da ötesinde, en ucuz olanlar hariç tüm planlar harici sabit sürücüleri yedekleyebilir.

Karbonit, yaştan bağımsız olarak bir dosyanın en son üç sürümünü tutar. Ayrıca, günlük, haftalık ve aylık sürümleri üç aydan eski tutamaz. Silinen dosyalar 30 gün boyunca saklanır. Versiyonlama detaylarını Carbonite incelememizde öğrenebilirsiniz.

Karbonit testimizde dosya aktarımı uzun zaman aldı. Aslında, test ettiğimiz en yavaş servisler arasında. Bununla birlikte, hızınız ABD’ye ne kadar yakın olursanız, hızı artırmak için yedek iş parçacığı sayısını artıramazsınız, ancak işinize müdahale ederse Carbonite’nin internet kullanımını kısıtlayabilirsiniz.

Son düşünceler

Listemizdeki hizmetler en iyi çevrimiçi yedekleme servislerinden seçilir. Bu, yetenekli yedekleme hizmetleri oldukları anlamına gelir, ancak bunları öğrenciler için uygun ölçütlere göre sıraladık. Değer bizim en büyük endişemizdir, ardından kullanım kolaylığı, özellikler ve hız.

Bunu göz önünde bulundurarak, ilk önce Backblaze aldı. Ucuz, sınırsız ve kullanımı kolay olması sayesinde. IDrive ikinci, çünkü kullanımı daha karmaşık, yavaş ve sınırsız değil. Diğer hizmetler de ihtiyaçlarınıza bağlı olarak iyi adaylardır. Çevrimiçi yedekleme hakkında daha fazla bilgiyi çevrimiçi yedekleme kitaplığımızda bulabilirsiniz..

Seçimlerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Backblaze’ın en iyi seçim olduğunu kabul ediyor musunuz? Listede olmayan bir hizmet mi kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map