2020 yılında EDB PST dönüştürmek nasıl kolay yolu

Kullanıcı posta kutularının Exchange Server dosyalarından Outlook dosyalarına dönüştürülmesi, BT profesyonellerinin, aksi takdirde tamamlanması oldukça zor ve hatta bazen imkansız olan yedekleme görevlerini yönetmesine yardımcı olabilir. .Edb dosyalarını dönüştürmenize yardımcı olacak birkaç araç olsa da, hiçbiri Stellar’ın EDB’den PST Dönüştürücüsü gibi ateşimizi durduramaz (kolayca heyecanlanırız).


Stellar, bugün piyasadaki en iyi veri kurtarma yazılımını değerlendirirken ilk kez dikkatimizi çeken bir şirkettir. Şirketin ürünü Stellar Data Recovery, bizi yakın rakipler olan EaseUS ve Prosoft Engineering üzerinde en iyi notları vermeye ikna eden özellikler, performans ve kullanılabilirlik kombinasyonunu sunar (bu ikisi hakkında daha fazla bilgi için tüm veri kurtarma yazılımı incelemelerimize göz atın).

Amiral gemisi veri kurtarma ürününe ek olarak Stellar, ortalama Joe’nuzu (bu adam) bir IT savantına benzetecek bir dizi şık araç geliştirdi. Bu araçlar, aşağıdakine göz atacak olan .edb’den .pst dönüştürücüye sahiptir..

Kim bir EDB to PST Converter ihtiyacı?

Exchange veritabanı dosyaları (.edb), Microsoft Exchange Server posta kutuları için veri tutmak amacıyla kullanılır. Bu dosyalardaki sorun, çalışmak için biraz zor olabilmeleridir. Örneğin, sunucu verilerini arşivlerken .edb dosyalarınızı oldukları gibi tutmak, sunucu veritabanının bağlantısını kesmeyi gerektirir ve bu da üretkenliği durdurur. Bu, yedekleme bakımı ve diğer kullanıcı yönetimi görevlerini yerine getirmekle görevli BT uzmanları için bir sorun oluşturur.

.Edb dosyalarının hayatı zorlaştırdığı durumlarda Outlook kişisel depolama tablosu (.pst) dosyaları çok daha esnektir. Kolayca yedeklenebilir, makineden makineye aksaklık olmadan taşınabilir ve çeşitli farklı posta istemcileri kullanılarak açılabilirler.

Bir .edb dosyasını .pst dosyasına dönüştürerek, veritabanınızı bağlantısını kesip kuruluşunuzu bozmadan verileri arşivleyebilirsiniz ve herkesi mutlu eder. Bunu yapmak, Exchange sunucunuzdaki alanı temizlemenin yanı sıra eski .edb verilerini korumanıza ve daha sonra erişmenize de olanak tanır.

Teorik olarak basit olsa da, yardım için bir araç olmadan Exchange posta kutularını ayıklamak mümkün değildir, bu da Stellar EDB’den PST Converter’a gelir. Bu aracı kullanarak, tek bir veya birden çok posta kutusunu canlı bir Exchange Server’dan .pst dosya türlerine dönüştürebilirsiniz. orijinal biçimini korurken.

Ayrıca yanlışlıkla silinen posta kutularını kurtarabilir ve çevrimdışı .edb dosyalarını Live Exchange veya Office 365’e aktarabilirsiniz. .Pst biçimine dönüştürmenin yanı sıra Stellar aracı da .edb dosyalarını .eml, .msg, .rtf biçimine dönüştürmek için kullanılabilir. .pdf ve .html biçimleri daha da esneklik sağlar.

Araç ayrıca MS Exchange Server’ın çoğu sürümünü destekler (2016, 2013, 2010, 2007, 2003, 2000).

Temel olarak, kullanmak için çok karmaşık olmadan, beklediğimiz her şeyi yapar. Bir an sonra kullanıcı deneyimine daha yakından bakacağız. İlk olarak, maliyetinin ne olduğunu gözden geçirelim.

Stellar EDB – PST Dönüştürücü Lisansı

.Edb dosyalarınızı daha uygulanabilir .pst dosyalarına dönüştürmek için Stellar Veri Kurtarma’nın dönüştürücüsünü kullanmaya başlamadan önce bir yazılım lisansı almanız gerekir. Üç seçenek vardır, iki “kurumsal” lisans ve bir teknisyen lisansı.

Kurumsal Seçenek Bir Kurumsal Seçenek İki Teknisyen
Maliyet299 $399 $599 $
SistemlerBirBirçoklu
Lisans süresiBir yılBir yılÖmür
Posta kutularını dönüştürme50 posta kutusuna kadarSınırsız posta kutusuSınırsız posta kutusu

Üçünden, teknisyen planı, en pahalı olmasına rağmen, en iyi değerdir. Bunun nedeni, her iki şirket lisansının yalnızca bir yıl boyunca iyi olması ve düşük maliyetli olanın yalnızca elli posta kutusunu dönüştürmek için kullanılabilmesidir. Diğer yandan teknisyen lisansı yaşam ve sınırsız posta kutusu dönüşümü için iyidir.

İlk olarak ürünün çalıştığından emin olmadan maliyeti ödemek istemiyorsanız, Stellar’ın web sitesinden ücretsiz bir sürüm indirebilirsiniz. Lisanssız sürüm dosyaları gerçekten dönüştürmek için kullanılamaz, ancak .edb dosyanızı taramak ve önizlemek için kullanabilirsiniz.

Takılı kalırsanız her üç plan da ücretsiz teknik destek ile birlikte gelir, ancak araçların kullanımı oldukça kolaydır ve bir sonraki.

Stellar EDB – PST Dönüştürücüyü Kullanma

Bir lisans türüne karar verdikten ve yazılımı indirdikten sonra, posta kutusu dosyalarını dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Aracı başlatın, üzerinde çalışmak istediğiniz .edb dosyasının konumunu belirtmeniz istenir..

Hem çevrimdışı hem de çevrimiçi dosyalara erişebilirsiniz. Onlar için avlanmak istemiyorsanız, Stellar EDB’den PST Converter’a işleri hızlandırmak için bir “find” işlevi vardır.

Bul işlevini kullanıyorsanız, bulunan .edb dosyalarının bir listesi sunulur. İstediğinizi vurgulayın ve “Tamam” a basın. Ardından, dönüştürücüye dosyayı taramasını söylemek için “başlat” a basın.

Bittiğinde, dönüştürücü, birden çok dosyayla çalışırken zamandan tasarruf edecek ek .edb dosyaları eklemek isteyip istemediğinizi sorarak sağlam bir işlem yapar..

Her iki durumda da, tarama sonuçları aşağı yukarı aynı görünüyor. Çıktı, aslında, bir posta kutusu gibi düzenlenmiştir, bu da çoğunlukla çalışmayı sezgisel hale getirir.

Sol taraftaki gezinti ağacında gelen kutusu, giden kutusu, takvim, kişiler ve diğer yaygın posta kutusu alanları için seçenekler bulunur. Beklediğiniz gibi çalışır: Gelen kutusunu tıklayın; hemen sağdaki bölmede bu gelen kutusundaki e-postalar gösterilirken, sağındaki bölmede e-posta içeriği gösterilir.

Stellar Convert EDB’den PST’ye, “to” ve “from” alanları veya e-postanın gövdesi gibi ölçütleri kullanarak belirli iletileri bulmak için bir arama özelliği de vardır..

Henüz dönüşümü tamamlamak istemiyorsanız, ilk tarama sonucu kaydedilebilir. Bu sonuçları bir .dat dosyası olarak korumak için “tarama bilgilerini kaydet” düğmesini tıklayın. “Tarama bilgilerini yükle” düğmesi .dat dosyasını daha sonra geri yüklemek için kullanılabilir.

Taramayı dönüştürmeye hazırsanız, bunun yerine “kaydet” düğmesini tıklayın.

Taramayı bir .pst dosyasına veya Stellar EDB tarafından desteklenen .msg veya .pdf gibi PST Dönüştürücüsü tarafından desteklenen dönüştürme türlerinden birine dönüştürme seçeneği sunulur. Seçiminizi yaptıktan sonra “Tamam” ı tıklayın. Dönüştürme işleminin kendisi sadece bir saniye sürecektir.

İsterseniz, tüm taramayı dönüştürmeniz gerekmez: bunun yerine tek tek e-postaları farklı dosya biçimlerine dönüştürebilirsiniz. Bu .pst tablodan çıkarılırken, diğer seçenekler (.msg, .html, .pdf, vb.) Kullanılabilir.

Exchange posta kutusu dosyanızı .pst veya başka bir dosya türüne dönüştürdükten sonra, bu dosyalar kullanım için diğer makinelere aktarılabilir veya CloudBerry Yedekleme (CloudBerry Yedekleme incelememizi okuyun) veya diğer herhangi birini kullanarak buluta kolayca yedeklenebilir mevcut en iyi çevrimiçi yedekleme araçları.

Son düşünceler

Stellar EDB’den PST Converter’a kadar olan tek şey bu. Gördüğünüz gibi, çoğu Stellar Ürününde olduğu gibi oldukça kolaydır. Yardıma ihtiyacınız varsa, müşterinin yardım sekmesinde Stellar’ın çevrimiçi bilgi tabanına ve doğrudan iletişim formuna ek olarak ürün kılavuzuna doğrudan bağlantılar bulunur.

Emin olun ve şirketin amiral gemisi veri kurtarma ürününe göz atmak için Stellar Veri Kurtarma incelememize göz atın. Ayrıca Stellar OST to PST Converter ve şirketin Outlook onarım aracını kullanma konusunda bir kılavuzumuz var, her ikisi de kendi başına iyi BT araçları.

Aşağıdaki yorumlarda süreçle ilgili sorularınız varsa bize bildirin, sizin için cevap almak için elimizden geleni yapacağız. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me