Kullanıcılar, memlerden ve videolardan hassas belgelere kadar her gün çevrimiçi dosya paylaşıyor. Birçok içerik sosyal medyada paylaşılırken, bulut depolama hizmetleri dosyalarınızı depolamak ve paylaşmak için daha güvenli bir yer sunar. Çok fazla seçenek olduğu için, paylaşmak için en iyi bulut depolama alanı için bir rehber hazırladık.


Dosyaları paylaşmanın ve depolamanın en iyi yolu, büyük dosyalar için en iyi bulut depolama alanı kılavuzumuzdaki en iyi seçim olan ve genellikle Cloudwards.net’te önde gelen çok yönlü bulut depolama çözümü olarak kabul edilen Sync.com’dur.. 

Paylaşım için en iyi bulut depolama alanı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin, ancak önce seçeneklerimizin her biri ile öne çıkan bazı özelliklere dokunmak istiyoruz.

Paylaşım için En İyi Bulut Depolama Alanı

  1. Sync.com – Harika paylaşım özellikleri, güvenli, kullanımı kolay
  2. pCloud – Basit, güvenli, ömür boyu depolama planları
  3. Google sürücü – Google Dokümanlar entegrasyonu, işbirliği, uygun fiyatlı depolama alanı
  4. Dropbox – Ofis entegrasyonu, sağlam paylaşım seçenekleri, sınırsız depolama seçeneği
  5. Tresorit – Birinci sınıf güvenlik, kolay paylaşım

1. Sync.com

Sync.com.com güvenliği, depolama seçenekleri ve genellikle hoş kullanıcı arayüzü ile tanınan bir çevrimiçi depolama sağlayıcısıdır. Sync.com, diğer özelliklerine ek olarak çeşitli paylaşım seçenekleri de sunar. Bağlantıları Sync.com ile paylaşırken, şifreleri ve indirme sınırlarını belirleyebilirsiniz. Paylaşılan bağlantılarınızda etkinlik olduğunda e-postayla bildirim almayı da seçebilirsiniz.

syncshare

Sync.com’un ücretsiz planı 5 GB’dan başlar ve Sync.com’un eğitimini tamamlayarak bunun üzerine 1 GB ekstra depolama alanı elde edebilirsiniz. Ücretsiz plan size Sync.com’u beğenip beğenmeyeceğinize dair iyi bir tat verecektir.. 

Kendinizi ücretsiz depolama alanınızdan daha fazla büyüttüğünüzde, Sync.com, Temel Plan ile başlayan ve yıllık faturalandırıldığında ayda 8 ABD doları karşılığında 2 TB sunan üç Pro Solo planı sunuyor. Sync.com ayrıca sırasıyla 3 TB ve 4 TB depolama seçenekleri sunan Pro Solo Standard ve Plus planlarına sahiptir..

Birden fazla kullanıcınız varsa, Sync.com ayrıca üç Business Pro Teams planı sunar. Standart planla kullanıcı başına aylık 5 ABD Doları karşılığında 1 TB’den başlar ve Gelişmiş planla kullanıcı başına aylık 15 ABD Doları’na 10 TB’a giderler. Tüm planlar yıllık olarak faturalandırılır, bu nedenle karşılaştırılabilir aylık ücret rekabetçi ve depolama seçeneklerinin çoğu kullanıcıyı kolayca barındırması gerekir.

Sync.com, sizi hem harici hem de dahili saldırılara karşı korumak için sıfır bilgi şifrelemesini ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı destekleyen mükemmel bir güvenlik özelliğine sahiptir. Sync.com ayrıca AES 256 bit şifreleme kullanır ve dosyalarınızı hem hareketsiz hem de hareket halindeyken korur. Son olarak, Sync.com, veri gizliliği için en iyi ülkelerden biri olan Kanada’da bulunmaktadır..

Sync.com Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

Sync.com, hem masaüstü hem de mobil uygulamasında iyi çalışan bir hizmettir. Kullanıcı arayüzü, olabildiğince basittir ve paylaştığınız dosyalar ve klasörler için uygun bir sekmeye sahiptir. Bağlantı şifreleri yalnızca ücretsiz hesapla kullanılabilmesine rağmen, Sync.com bağlantılarınızı yönetmeniz için size çeşitli yollar sunar.

Sync.com’un tek dezavantajı, işbirliği için harika olmamasıdır. Güvenliğe odaklandığı için Sync.com, üçüncü taraf entegrasyonundan fedakarlık etti, yani Office veya Google Dokümanlar ile uyumlu değil. Sync.com’un güvenliği, planları ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam Sync.com.com incelememize göz atın..

2. pCloud

pCloud, güvenliği ve kullanım kolaylığı ile tanınan bir bulut depolama sağlayıcısıdır. Nazik bir öğrenme eğrisi ile gelen bir arayüze sahiptir ve hatta bir kez ödeme yapabilmeniz ve depolama alanınızı sonsuza kadar sahipleyebilmeniz için ömür boyu planlar sunar. PCloud’da yeniyseniz, ücretsiz planını deneyebilirsiniz.

pCloud’un ücretsiz planı, 2GB depolama alanı ile başlar, bu da fazla değildir. Neyse ki, pCloud uygulamasını indirmek ve senkronizasyon istemcisi gibi çeşitli görevleri tamamlarsanız pCloud 10 GB’a kadar ücretsiz olarak yükseltir.

Ücretsiz planın yanı sıra, pCloud’un bireysel kullanıcılar için iki premium planı vardır. PCloud ile depolama 500 GB’den başlar ve 2 TB’a çıkar. Her iki plan da aylık, yıllık veya bir kez ömür boyu ödenebilir.

500 GB Premium planın maliyeti aylık 4,99 ABD doları, yıllık 47,88 ABD doları veya ömür boyu depolama için tek seferlik 175 ABD dolarıdır. 2 TB Premium Plus planının ücreti aylık 9,99 dolar, yıllık 95,88 dolar veya ömür boyu 350 dolar.

Dosyaları pCloud ile paylaşmak basit bir işlemdir. Bir dosya veya klasörün ayarlarına tıkladığınızda dosyayı paylaşma seçeneği gösterilir. Klasörler ile pCloud kullanıcılarını klasöre davet edebilir veya bir yükleme veya indirme bağlantısı paylaşabilirsiniz. Dosyalarla, “paylaş” ı tıkladığınızda parola belirleyebileceğiniz, bağlantıları kısaltabileceğiniz ve son kullanma tarihlerini ayarlayabileceğiniz paylaşım seçenekleriniz açılır.

pcloudshare

Güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda, pCloud sarkık değildir. Dosyalarınızı korumak için AES 256 bit şifreleme protokolünü kullanır ve hem hareketsiz hem de taşıma sırasında şifrelemeyi kullanır. 

İki faktörlü kimlik doğrulama veya 2FA, sizi şifrenizle hesabınıza erişmeye çalışan birinden koruyacaktır. pCloud ayrıca sizi olası dahili saldırılara karşı korumak için sıfır bilgi şifrelemesi sunar.

Maalesef pCloud’un tüm güvenliği hesabınızla birlikte gelmiyor. PCloud’un sunduğu güvenlik özelliklerinin çoğu, sıfır bilgi şifrelemesi de dahil olmak üzere Crypto eklentisinin bir parçasıdır. Crypto eklentisi ek bir pCloud’da başlar ve pCloud’u beğenirseniz ve ek güvenliğe değer verirseniz elde etmeye değer.

PCloud Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

PCloud ile paylaşmak kolaydır ve hesap bile gerektirmez. pCloud, e-posta adresinizi ve alıcının adresini girip ardından ne göndermek istediğinizi seçmenize izin veren pCloud Transfer adlı bir hizmet sunar. 5GB’a kadar dosya göndererek pCloud’u dosya paylaşım seçenekleri için en iyi bulut depolama alanlarından biri haline getirebilirsiniz.

PCloud Transfer’in yanı sıra, pCloud çok çeşitli ortam özellikleri ve sağlam güvenlik sunar, bu da onu genel olarak iyi bir hizmet haline getirir. Ömür boyu plan aynı zamanda aylık veya yıllık ödeme yapmak zorunda kalmayacağınız, uzun vadede paradan tasarruf edeceğiniz ve ek bir faturayı ortadan kaldıramayacağınız anlamına gelir. PCloud’un güvenliği ve ek özellikleri hakkında daha fazla bilgi için tüm pCloud incelememize göz atın.

3. Google Drive

Google Drive, paylaşım ve ortak çalışma için en iyi çevrimiçi depolama hizmetlerinden biridir. Dünyanın dört bir yanındaki okullar, işyerleri ve bireyler tarafından belgeler üzerinde uzaktan işbirliği yapmak, içeriği arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak ve daha fazlası için kullanılır.. 

Google hesabınız da Google Fotoğraflar ile bağlantılıdır ve bu da onu aile fotoğraflarını paylaşmak için en iyi çevrimiçi depolama seçeneklerinden biri haline getirir.

Google, çoğu belgeyi ve küçük dosyayı depolamak için yeterli olan 15 GB’lık ücretsiz depolama alanıyla başlar. Daha fazla depolamak istiyorsanız, Google üç ek planla bunu kolaylaştırır. Google ayda 1,99 ABD doları, 2,99 ABD doları ve 9,99 ABD doları karşılığında 100 GB, 200 GB ve 2 TB sunar.

Google Drive ile paylaşmak, bir dosyayı sağ tıklayıp “paylaş” ı seçmek kadar kolaydır. Kullanıcı izinlerini ve kimlerle paylaşımda bulunduğunuzu değiştirebilirsiniz, ancak şifre ekleme veya bağlantılarınız için bir sona erme tarihi belirleme gibi pek çok ortak seçenek yoktur. Bir kullanıcının paylaşılan dosyalarınızla neler yapabileceği üzerinde kontrol büyük olsa da, daha fazla seçenek görmek güzel olurdu.

driveshare

Güvenlik için Google, AES 128 bit şifreleme kullanır ve dosyalarınızı hem hareketsiz hem de geçişte korur. Google ayrıca sizi şifrenizi bilen birine karşı korumak için 2FA sunar. Ne yazık ki, Google sıfır bilgi şifrelemesinden yoksun, ancak bu Boxcryptor ile kolayca düzeltilebilir.

Google Drive Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

Google Drive genel olarak harika bir bulut depolama sağlayıcı olmasına rağmen, Google Dokümanlar ile entegrasyon paylaşmak ve işbirliği yapmak için daha fazla yol oluşturur. Maalesef, paylaşma özellikleri ve rakiplerinden daha az güvenlik özelliği olmaması, bu listeyi daha da düşürüyor. 

Yine de, Boxcryptor güvenlik bölümünde çok şey telafi edebilir ve Google Drive bir göz atmaya değer. Tam Google Drive incelememizde Google Drive, Google’ın güvenliği ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

4. Dropbox

Dropbox, Google Drive’ın yanındaki en popüler bulut depolama hizmetlerinden biridir. Basit bir kullanıcı arayüzü, ofis entegrasyonu ve sağlam paylaşım özellikleri sunar. Güvenlik bölümünde bulunmamasına rağmen, pCloud gibi bir hizmetle karşılaştırıldığında, hala iyi güvenlik ve etrafındaki en iyi paylaşım özelliklerinden bazılarını sunuyor.

Ücretsiz Dropbox planı olan Basic, başlamak için 2GB sunar, ancak çok fazla değildir, ancak depolama alanınız biterse premium planları iyi fiyatlandırılır. Dropbox’ın bireyler için prim planları, sırasıyla 2 TB’lık bir plan ve aylık 11,99 TL ve 19,99 TL için 3 TB’lık bir plan içerir.. 

Aileleri veya işletmeleri olanlarınız için, en az üç kullanıcıyla aylık 25 ABD doları için sınırsız depolama alanı sağlayan Gelişmiş plan da dahil olmak üzere üç Dropbox İş planı da vardır..

Dropbox ile paylaşmak kolaydır. Herhangi bir dosyadaki paylaş seçeneğini tıkladığınızda, dosyanın kendisini veya bir bağlantısını paylaşabileceğiniz paylaşım ayarları açılır. Bir bağlantı paylaşırken, şifreler oluşturabilir, son kullanma tarihlerini ayarlayabilir, izinleri değiştirebilir, indirmeleri devre dışı bırakabilir, bağlantınızın kullanıcıların düzenlemesine veya görüntülemesine izin verip vermeyeceğini kolayca seçebilirsiniz..

dropboxshare

Dropbox ile güvenlik yeterlidir. Dosyalarınızı hem istirahatte hem de transitte korur. Ayrıca AES 256 bit şifreleme kullanır ve iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. Dropbox yerel sıfır bilgi şifrelemesi sunmaz, ancak Boxcryptor Dropbox ile uyumludur ve sizin için düzeltebilir.

Dropbox Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

Dropbox paylaşım için mükemmel bir hizmettir. Yalnızca paylaşmanın birden fazla yolunu ve çok çeşitli bağlantı seçeneklerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda kolayca erişilebilir olmasını sağlar. Dropbox, paylaşımın yanı sıra, bu aileler, arkadaş grupları ve birden fazla kullanıcılı işletmeler için sınırsız bir planın yanı sıra rekabetçi depolama planları da sunuyor..

Planlara ve paylaşım özelliklerine ek olarak, Dropbox’ın Google Dokümanlar ve Microsoft Office dokümanlarıyla uyumlu olmasını seviyoruz. Bu, Dropbox’taki belgelere erişmenizi sağlayarak bir işletme ortamında belge paylaşmayı daha verimli hale getirir. Tam Dropbox incelememizde Dropbox hakkında daha fazla bilgi edinin.

5. Tresorit

Pek çok ek özelliği bulunmamasına ve biraz öğrenme eğrisiyle birlikte gelmesine rağmen, Tresorit dosyalarınızı ve klasörlerinizi korumak için harika bir iş çıkarıyor. Ayrıca başkalarıyla dosya paylaşmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Ne yazık ki, Tresorit’in yüksek maliyetleri, daha yüksek bir sıralamaya sahip olmamasına rağmen, hala dikkate değer iyi bir seçenek.

Tresorit Temel planı size hizmet için bir his vermek üzere 3GB depolama alanı ile ücretsiz başlar. Bu listedeki diğer hizmetlerin sunduğu depolama alanı kadar olmasa da, birkaç dosya depolamanız yeterlidir. 

Tresorit ile daha fazla içerik depolamak istediğinize karar verirseniz, iki ek bireysel plan daha vardır. 200GB Premium planı aylık ödeme yapıldığında 12,50 $ ‘dan başlar ve 2 TB Solo planı 30 $’ dan başlar.

Tresorit ile paylaşmak çok kolaydır ve yeni bir dosya yüklüyorsanız tamamen bağlantılar sekmesinden veya zaten Tresorit’te depolanmış tek bir dosya veya klasörün menüsünden yapılabilir. Bir dosyayı paylaşırken, Tresorit bağlantı şifreleri, bağlantılardaki son kullanma tarihleri ​​ve indirme sınırları gibi çeşitli kullanışlı özellikler içerir.

tresoritshare

Tresorit, standart paylaşım özelliklerinin yanı sıra, paylaşılan bağlantılarınıza erişen kullanıcıların IP adresi ve yaklaşık konumu da dahil olmak üzere ayrıntılı günlükleri görüntülemenize olanak tanır. Tresorit, bağlantılarınıza erişmeye çalışan herkesin e-posta adreslerini de görüntülemenize olanak tanır.

Tresorit, dosyalarınızı 256 bit AES şifreleme, aktarma ve beklemede şifreleme, ayrıca sıfır bilgi şifrelemesi ile korur ve ayrıca 2FA sunar. Sıfır bilgi şifrelemesi, Tresorit’in şifrenize erişmesini engellediğinden, en iyi ücretsiz şifre yöneticilerine yönelik kılavuzumuza göz atmanızı öneririz..

Tresorit Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

Tresorit, orada en güvenli çevrimiçi depolama hizmetlerinden biridir. Hafif bir öğrenme eğrisine sahip olmasına rağmen, dosyaları paylaşmak çok kolaydır ve depolama seçenekleri diğer yarışmacılarla karşılaştırılabilir. Tresorit’i daha yüksek sıralayamamamızın tek nedeni, dik fiyatlandırma ve az miktarda boş depolama alanı.

Karşılaştırma için, Google Drive ayda 9,99 ABD doları tutarında 2 TB depolama alanı sunarken, Tresorit aynı depolama alanını bu maliyetin üç katı olan 30 ABD Doları karşılığında sunar.. 

Yine de, paylaşım için en iyi çevrimiçi depolama hizmetini ararken güvenlik önünüzde ise, Tresorit ile hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Tresorit, planları ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi için Tresorit incelememize göz atın..

Son düşünceler

Paylaşım için en iyi bulut depolama alanına karar verirken, öncelikle içeriğinizi paylaşmayla ilgili özelliklere ve güvenliğe baktık. Herhangi bir çevrimiçi depolama sağlayıcısından hemen hemen her şeyi paylaşabilmenize rağmen, bazılarının daha sağlam seçenekleri ve güvenliği vardır. Örneğin, uygun şekilde oynanan bağlantılarınız için bir şifre ekleme veya bir sona erme süresi ayarlama yeteneği.

Ayrıca, çevrimiçi depolama hizmetinin iyi bir deneyim sağladığından emin olmak istedik. Belgelerinizi, resimlerinizi ve videolarınızı bulutta depolayacaksanız, gezinmesi kolay bir hizmet istiyorsunuz ve bu hizmetin size fayda sağlayan özellikleri ve güvenliği var.

Son olarak, her bir hizmetle ilişkili depolama alanı seçeneklerinin maliyetine ve aralığına baktık. Harika bir bulut depolama hizmetinin her bütçe için depolama seçenekleri sunan bir hizmet olduğunu düşünüyoruz. Ücretsiz bir planı veya en azından ücretsiz bir denemesi olan hizmetler için bonus puanlar verdik, böylece taahhütte bulunmadan önce hizmet hakkında fikir edinebilirsiniz.

Bu listede bulunan tüm çevrimiçi depolama hizmetleri, yalnızca paylaşım için değil, dosyalarınızı saklamak, erişmek ve korumak için mükemmel seçeneklerdir. Genel olarak, Sync.com basitliği, sağlam paylaşım özellikleri ve güvenliği nedeniyle dosya ve klasörleri paylaşmak için en iyi bulut depolama alanıdır. Yine de, diğer seçeneklere göz atmaktan çekinmeyin.

Her zaman olduğu gibi, sizden haber almak isteriz. Bize bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me