2020’nin En İyi Veri Kurtarma Yazılımı: Dosyaları Hızlı Bir Şekilde Kurtarın

Cloudwards.net misyonunun büyük bir kısmı, veri kaybını önlemenin bir yolu olarak bulut araçlarını tanıtmanın etrafında dönüyor. Özellikle bulut yedekleme çözümleri, en değerli içeriğinizin her zaman bir kopyasını aldığınızdan emin olmak için idealdir. Bununla birlikte, bu tür önlemleri almanın öneminin, veri kaybı hatası tarafından ısırılıncaya kadar gerçekten ortaya çıkmadığını da anlıyoruz. En iyi veri kurtarma yazılımına sahip ürün grubumuz hangi satıcılara güvenebileceğinizi gösterir.


İyi haber şu ki, yanlışlıkla bir dosyayı sildiğiniz veya bozuk, silinmiş veya biçimlendirilmiş bir bölümle uğraştığınız için saçlarınızı yırtıyorsanız, bir yedekleme planı oluşturmayı ihmal etseniz bile bir çıkış yolu olabilir. Bu toplama sırasında, okuyucularımızı favori veri kurtarma yazılımlarımızdan bazılarına tanıtacağız.

Bu alanın tepesinde dikkat etmek isteyeceğiniz üç marka var: Stellar, Prosoft Engineering ve EaseUS. Bu şirketlerin her biri veri yönetimi, bilgisayar teşhisi ve diğer BT faaliyetleri için tasarlanmış bir dizi ürün üretir. Her satıcının dosya kurtarma aracı, teknisyenlere hitap etmek için tasarlanmıştır, ancak herkes için kullanmak için yeterince basit.

Bu satıcıların arkasına yakın, ancak yan ürün yelpazesi olmadan Cleverfiles. Veri kurtarma çözümü Disk Drill, Windows PC kullanıcıları için neredeyse mükemmel bir bütçe çözümüdür (Mac sürümünün maliyeti daha yüksektir).

Hedeflediğimiz diğer araçlar, kullanılabilirlik, güvenilirlik, destek veya her üçünün bir kombinasyonu açısından daha belirgin zayıflıklara sahiptir. Yine de bir nedenden ötürü dikkat çekmeyi başardılar ve onları bu toplantının hazırlanmasında kontrol ettiğimiz otuz kadar yardımcı programın önünde sıraladılar.

En İyi Veri Kurtarma Yazılımı İncelemeleri 2020

Veri Kurtarma Yazılımı Ne Yapabilir?

Veri kaybetmenin birçok yolu vardır ve en iyi veri kurtarma araçları bunların hepsini işleyebilir.

Veri kaybının yaygın nedenleri şunlardır:

 • Yanlışlıkla silme: bir dosyayı geri dönüşüm kutunuzdan veya çöp kutusundan sildiniz
 • Program silme: bir program veya virüs dosyanızı sildi
 • Silinen bölüm: bir veri birimini sildiniz
 • Biçimlendirilmiş bölüm: bir veri birimini yeniden biçimlendirdiniz
 • RAW bölümü: bir veri birimi nedense dosya sistemini kaybetti
 • Bağlanmayan bölümler: veri birimi dosya sistemi sağlam ancak yine de erişemiyorsunuz
 • Önyükleme yapmayan bilgisayar: önyükleme bölümünüz bozulduğunda

Bu sorunlardan bazıları kullanıcı tarafından yaratılırken bazıları normal aşınma ve yıpranmanın sonucudur; diğerlerine virüs enfeksiyonları veya daha ciddi donanım sorunları neden olabilir.

Karşılaşabileceğiniz bozuk sürücülerin çeşitli belirtileri vardır. Bunlar aşağıdaki gibi hata mesajlarını içerir:

 • Disk biçimlendirilmemiş. Şimdi biçimlendirmek ister misin?
 • Geçersiz ortam türü okuma sürücüsü C. İptal, Yeniden Dene, Başarısız?
 • Sektör bulunamadı

Bölümünüzde sorun varsa dosya adlarında garip karakterler de görebilirsiniz. Veya bölümün dosya sistemi basitçe “RAW” olarak gösterilebilir.

Veri kurtarma araçları genellikle işi halledebilse de, kurşun geçirmez olduklarını düşünerek hata yapmayın. Sıklıkla, başka dosyalar tarafından önceden yazılmışsa silinen veriler kurtarılamaz. Ayrıca, bazen bölümler verilerinizin kaydedilemeyeceği kadar zarar görür.

Veri kaybından kurtulmak için bir veri kurtarma aracına güvenmek en iyi yol değildir. Bu, daha güvenilir araçların 75 ABD doları ve daha yüksek olduğunu düşündüğünüzde özellikle doğrudur. Bulut yedekleme çözümleri pratik olarak garantili kurtarma sunar. Bunun da ötesinde, en iyi bulut yedekleme hizmetlerinin çoğu ayda yalnızca 5 ABD dolarıdır.

Veri Kurtarma Yazılımı İnceleme Süreci

Mevcut veri kurtarma araçlarının sayısı onlarca. Bazıları BT uzmanlarına ve diğer güçlü kullanıcılara yönelik güçlü yardımcı programlardır, diğerleri ise bir tutamda silinen bir dosyayı kurtarabilecek basit bütçe araçlarıdır.

Joseph Gildred Hakkında

Verilerle çalışmak ve yazılım analiz etmek yıllardır benim geçim kaynağım oldu. Eski veri analisti olarak, hem VLDB’ler (çok büyük veritabanları) hem de daha küçük sistemler için veri yönetimi süreçleri ve veri kurtarma işlemleri yürüttüm, geliştirdim ve tasarladım. Kalite güvence analisti olarak hem kullanıcı deneyimi hem de genel verimlilik için araçları değerlendiriyorum.

Çalışmam sırasında, verileri hatalı ve bozuk depolama alanından çekmek için sık sık veri kurtarma araçlarını kullanıyorum. Bu nedenle, veri kurtarma araçlarında yolumu biliyorum. Herhangi bir durum için her zaman en iyi araçları ve çözümleri arıyorum ve bu toplama sırasında sizinle bazı bulgularımı paylaşacağım.

Hemen hemen her türlü veri kaybı senaryosunu ele alabilecek en iyi kurtarma seçeneklerini bulmak için özellikleri ve fiyat planlarını gözden geçirirken ön testler de gerçekleştirdik. Ancak o zaman okuyucularımıza en iyi tavsiyeleri yapmak için daha derin inceleme yapılmasını gerektirdiğim bir avuç hizmete yerleştik.

Bu daha derin inceleme, her bir veri kurtarma aracının kullanılabilirliğini ve verimliliğini ölçmek için bir tarama pilinin çalıştırılmasını içeriyordu. Özellikle, şunlara baktık:

 • Araç, oluşturduğumuz ve sildiğimiz test dosyalarını kurtarabilir mi??
 • Araç, oluşturduğumuz ve sildiğimiz bir bölümü kurtarabilir mi??
 • Hızlı ve derin taramalar ne kadar sürer??
 • İşlem ne kadar özelleştirilebilir (belirli dosya türlerini taramak gibi)?
 • Kurtarılan içeriği sıralamak ne kadar kolay?
 • Aracın genel olarak sihirbazı ne kadar kullanıcı dostu?

Bu soruların ötesinde, aşağıdaki gibi şeylere özellikle dikkat edilerek özellik setlerine daha yakından baktık:

 • Harici sabit sürücü kurtarma
 • Flash sürücü ve SD kart kurtarma
 • RAID kurtarma
 • Sürücü görüntülerinden klonlama ve kurtarma
 • Sistem başlangıç ​​diskleri

Memnun kalmadık, her veri kurtarma servisinin müşteri destek yeteneklerini de ele alıyoruz. Kullanıcı kılavuzlarını, SSS’leri, sorun giderme kılavuzlarını okuyoruz ve varsa kullanıcı forumlarına atladık. Ayrıca, e-posta, telefon ve canlı sohbet gibi doğrudan destek kanallarına baktık ve yanıt süresini ve doğruluğunu ölçmek için çeşitli test soruları yönelttik.

Windows için En İyi Veri Kurtarma Yazılımı

Bu segment sırasında, en iyi seçimleri bulmak için Windows PC veri kurtarma işlemine bakacağız. Bu segmentteki en iyi üç seçimimiz oldukça yakın üst düzey araçlardır. Bununla birlikte, seçiminizi yapmadan önce bilmek isteyeceğiniz bazı önemli farklılıklar var..

İlk üç

Bunlar bizim üç favorimiz, hiçbiriyle yanlış gidemezsin.

Yıldız Veri Kurtarma Uzmanı

Aylık 50 $ ‘dan başlar. Tam resim için Stellar Veri Kurtarma incelememizi okuyun.

Önceki

Sonraki

Stellar Veri Kurtarma fiyat etiketi, diğer üç Windows kurtarma aracının önünde çalışır, ancak ilk üçümüzün geri kalanıyla uyumludur. Ancak, onunla olan deneyimimize dayanarak, başka hiçbir araç maliyetini o kadar haklı göstermez.

Bu aracı sadece güzel sihirbazı ve olağanüstü performansı nedeniyle değil, özellik listesi de rekabeti geride bıraktığı için bir numaraya yerleştirdik..

Silinen dosyaları ve kayıp veya erişilemeyen bölümleri kurtarmak için hızlı ve derin tarama modları da dahil olmak üzere herhangi bir kurtarma aracından beklemeniz gereken tüm temel seçenekleri elde edersiniz.

Testlerimizde Stellar, “yanlışlıkla” silinen tüm dosyaları başarıyla kurtardı ve silinen bir bölümü kurtardı. Hızlı bir tarama dosyalarımızı geri aldı ve sadece birkaç dakika içinde koştu. 518 GB’lik bir bölümün derin taramaları ve 1 TB sabit diskimiz, EaseUS ve Cleverfiles tarafından ortaya konan PC analoglarına kıyasla biraz uzun sürdü, ancak alanın geri kalanının çoğunu kolayca geçebildi.

Stellar, bilgisayarınızın sabit diskinden veri kurtarmanın yanı sıra, harici sabit sürücüler, USB flash sürücüler, SD kartlar ve hatta optik depolama çözümleri için de aynısını yapar.

Yaygın olarak sunulmayan çarpıcı özellikler arasında dosya türüne göre tarama ve taramanız bittiğinde dosya türüne göre sıralama özelliği bulunur. Çoğu dosya türü desteklenirken, araca öğrenmek için birkaç örnek vererek yenilerini bile tanımlayabilirsiniz..

Dikkat çekmeye değer büyük bir özledim: RAID depolama kurtarma işlemi pahalı bir “teknisyen” lisansı gerektirir.

Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma PC4

Ömür boyu lisans için 99 $ ‘dan başlar. Resmin tamamı için Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma incelememizi okuyun.

Önceki

Sonraki

Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma, kurtarma seçenekleri söz konusu olduğunda Stellar’a kadar ölçüm yapmaz. Belirli dosya türlerine göre tarayamaz veya araca yeni dosya türlerini kurtarmayı öğretemezsiniz. Ayrıca Stellar’ın aksine, dosyaları önizlemek ve kurtarmak için taramanızın bitmesini beklemeniz gerekir.

Bununla birlikte, bu giriş hala diğer birçok veri kurtarma yazılımından mil ileridedir ve Stellar’ın yapmadığı birkaç şey yapar.

Bunlar RAID depolama cihazlarından veri kurtarma yeteneğini içerir. Doğası gereği, RAID depolama cihazları sık sık veri kurtarma gerektirmemelidir. Sizi veri kaybından korumak için “yedeklidir”; Ancak kazalar her zaman ve her zaman en kötü zamanlarda olabilir.

Stellar tarafından Data Rescue’da beğendiğimiz bir başka özellik de aracın önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturmanıza izin vermesidir. Bu, önyükleme bölümü bozuk olduğunda bir makinedeki verilere erişmek için kullanılabilir.

Aksi takdirde, Data Rescue, Stellar’a ve bir sonraki favori seçeneğimiz EaseUS’a oldukça benziyor.

Araç, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak hem hızlı hem de derin taramalar yapmanızı sağlar. Bu taramalar silinen verileri kurtarmak veya bozuk, silinmiş veya biçimlendirilmiş bölümlere erişmek için kullanılabilir. Bilgisayarınızın sabit diskine ek olarak, harici sürücülerden, SD kartlardan ve çıkarılabilir ortamlardan veri kurtarabilirsiniz. Bununla birlikte, optik ortam kurtarma bir seçenek değildir.

Veri Kurtarma PC4, testimizde tüm test dosyalarımızı ve test bölümümüzü kurtarabilen çok kapsamlı bir tarama algoritması olduğunu kanıtladı. Bulduktan sonra, istediğiniz şey olduğundan emin olmak için son kurtarma işleminden önce her şeyi önizleyebilirsiniz.

Stellar’dan biraz daha uzun sürdü, ama fazla değil. Ancak, öncelikle test bilgisayarımızı yeniden başlatmadan önemli ölçüde daha uzun tarama süreleriyle ilgili bazı sorunlar yaşadık. Bu, diğer veri kurtarma hizmetleriyle karşılaşmadığımız bir sorundur.

EaseUS Pro + WinPE

Ömür boyu lisans için 99,90 dolardan başlıyor. Resmin tamamı için EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı incelememizi okuyun.

Önceki

Sonraki

Başlamayan bilgisayarlardan veri kurtarmak için önyüklenebilir ortam içerdiğinden EaseUS Pro + WinPE lisansını hedefledik. Ancak, bu seçenek olmadan yapmayı düşünüyorsanız, sadece EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı satın almak size 30 $ tasarruf sağlayacaktır. Bu fiyat indirimi, bazılarının ilk ikimiz üzerinde bu çözümü kullanması için yeterli neden olabilir.

Üçüncü sırada olmamızın nedeni çoğunlukla EaseUS Pro’nun tam bir sabit disk taraması yapamamasından kaynaklanıyor. Yalnızca bölümleri tarayabilirsiniz. Çoğu durumda, tek ihtiyacınız olan şey budur. Ancak, zaman zaman EaseUS kayıp bir bölümü algılayamayabilir. Bu olduğunda, tam sürücü taraması en iyi eylem yoludur.

Kayıp bulduğumuz diğer üç özellik, dosya türüne göre tarama yapamama, yeni dosya türleri ekleme ve optik depolama kurtarması olmadı. Yazılımın kendisi de klonlamayı desteklemez, ancak EaseUS bunun için ücretsiz bir disk kopyalama aracı sunar.

Bunun ötesinde, profesyonel görünen ve hissettiren akıllı bir arayüz ile kullanıcı deneyimi çok güzel. Göze çarpan bir şey, EaseUS’un bir tarama yapmadan önce silinmiş bölümümüzü hemen yakalaması..

EaseUS ile işlem biraz farklıdır, çünkü önce otomatik olarak hızlı bir tarama yapar, ardından derin bir tarama çalıştırır. Diğer çözümler size birini veya diğerini çalıştırma seçeneği sunar. Hızlı taramanın iki saniye içinde çalıştığı ve derin tarama çalışırken kurtarılan dosyalara göz atabildiğiniz ve önizleme yapabileceğiniz göz önüne alındığında, bu tuhaflık bir sorun değildir.

EaseUS’un ilk iki hizmetimizde (özellikle Veri Kurtarma) öne çıktığı alanlardan biri, kurtarılan veriler arasında sıralama yapmanın ne kadar kolay olduğudur. Dosya yapınıza göre dosyalara göz atabilir veya dosya türüne göre şeyleri daraltabilirsiniz.

Ek kurtarma seçeneklerine gelince, EaseUS harici sürücüyü, çıkarılabilir ortamı ve RAID kurtarmayı destekler, ancak optik ortam kurtarmayı desteklemez.

Genel olarak, aynı zamanda iyi bir tarama yaparken EaseUS’un en iyi üç hizmetten en hızlısı olduğunu gördük.

İkincisi

Stellar, Prosoft Engineering ve EaseUS tarafından ortaya konan araçlar çoğu insana hitap edecek araçlar olsa da, bazı kullanıcılara iyi nedenlerden dolayı tercih edilebilecek birkaç başka hizmetten bahsetmeden okuyucularımızı adalet yapmayacağız..

CleverFiles Disk Delici

Bir yıllık lisans için 49 $ ve ömür boyu lisans için 68 $ ‘dan başlar. Resmin tamamı için CleverFiles Disk Drill incelememizi okuyun.

Önceki

Sonraki

CleverFiles Disk Drill muhtemelen test ettiğimiz diğer tüm veri kurtarma araçlarından daha fazla bizi şaşırttı. CleverFiles muhtemelen BT çevrelerinde ilk üç rakibimiz kadar iyi bilinmemektedir, çünkü ticari lisans sunmamaktadır. Ancak, çoğu tüketici için, aynı derecede iyi olabilir.

Bu hizmette eksik olan iki özellik, önyükleme yapmayan makineler için başlangıç ​​diski kurtarma, küçük resim önizlemeleri ve taramalar için yeni dosya türleri tanımlama yeteneğidir. Ayrıca Stellar ile tarayabileceğiniz gibi belirli dosya klasörlerini seçemezsiniz .

Sevdiğimiz bir şey, CleverFiles’in sadece mevcut bölümleri taramak için seçenekler sunmakla kalmayıp, otomatik olarak algıladı ve silinen bölümümüzü taramamıza izin vermesidir..

Bunun ötesinde, CleverFiles harici sürücü, çıkarılabilir medya, SD kart ve optik sürücü kurtarma içeren güçlü bir avantaj dizisi sunar.

Wondershare Veri Kurtarma

Ömür boyu lisans için 39,95 dolardan başlıyor. Resmin tamamı için Wondershare Veri Kurtarma incelememizi okuyun.

Önceki

Sonraki

Wondershare Veri Kurtarma sihirbazı basittir, ancak taramayı özelleştirmek için dosya türüne göre tarama ve belirli klasörleri tarama gibi birçok harika özellik sunar. Ayrıca, kayıp bölümleri bulmak için etiketli bir bölümü taramayı veya bölümleme tablosundan veri almayı da seçebilirsiniz..

Klonlama, RAID kurtarma ve optik depolama kurtarma gibi umursadığınız veya umursamayabileceğiniz birkaç eksik özellik vardır. Wondershare’in teknoloji meraklısı kullanıcılara hitap etmemesinin daha büyük nedeni, önyükleme yapmayan makinelerden veri kurtarmak için kullanılamaması ve taramaların çalışması çok uzun sürüyor (bir terabayt için 13 saat).

Ayrıca, Wondershare, canlı sohbet ve yavaş e-posta yanıt süreleri (yardım bizim için iki hafta) sayesinde yardım masası desteği almayı kolaylaştırmıyor.

Ontrack Kolay Kurtarma

Bir yıllık lisans için 79 $ ‘dan başlar. Resmin tamamı için Ontrack EasyRecovery incelememizi okuyun.

Önceki

Sonraki

Ontrack EasyRecovery, bazı güzel sihirbaz özellikleriyle basit bir kurtarma deneyimi sunar. Sık kullanılanlarımızdan biri, dosya türü sıralama ve küçük resim önizleme modu ile kurtarılmış içerik arasında gezinmeyi kolaylaştırdı..

Yazılım bazı büyük şekillerde yetersiz kalıyor, ancak sıralamalarımızda daha yüksek bir yer elde etmesini engelliyor.

Birincisi, derin taramalarımızın çalışması önceki seçeneklerden iki kat daha uzun sürdü. Bu sorunu bir araya getirerek, EasyRecovery size dosya türüne göre tarama seçeneği sunmaz. Ayrıca, kurtarmayı ertelemeye karar verirseniz, tarama sonuçlarınızı daha sonra kullanmak üzere kaydedemezsiniz. Son olarak, EasyRecovery kurtarma CD’si veya klonlama özellikleri ile birlikte gelmez.

GetData Dosyalarımı Kurtar

Bir yıllık lisans için 69 ABD dolarından başlar. Resmin tamamı için GetData Recover My Files incelememizi okuyun.

Önceki

Sonraki

GetData Recover My Files, uzmanlar için tasarlanmış güçlü, parlak bir veri kurtarma aracı görünümündedir. Bu nedenle, bir terabayt sabit diskimizin tam taramasının 17 saat sürmesi anlaşılır bir şekilde hayal kırıklığına uğradı. Test ettiğimiz diğer tüm hizmetlerden daha yavaş.

Ancak tarama işi tamamladı. Dosya türüne göre tarama yeteneği gibi seçenekler de zamanı kısaltabilir, ancak bazı kullanıcılar için yeterince iyi olmayabilir.

Dosyalarımı Kurtar harici sürücülerden, USB flash sürücülerden ve SD kartlardan veri kurtarmak için kullanılabilir. Yine de, başlamayan bilgisayarlardan veri kurtarmak için kullanamazsınız. RAID depolama kurtarma işlemi daha pahalı bir “profesyonel” lisans gerektirir.

GetDataBack Basit

Ömür boyu lisans için 79 $ ‘dan başlar. Resmin tamamı için GetDataBack Simple incelememizi okuyun.

Önceki

Sonraki

İlk üç seçtiğimiz kadar çabuk olmasa da, GetDataBack Simple oldukça hızlı bir tarama yapar ve tüm dosyalarımızı kurtarmayı başarır. Listemizde düşük olmasının nedeni, kullanıcı deneyiminin çoğu kurtarma çözümüne kıyasla daha kısa olması.

Dosya türüne göre tarama, sonuçları dosya türüne göre sıralama ve tarama sonuçlarını kaydetme gibi temel seçenekler eksik. Simple ayrıca tam bir sabit diskin taranmasını da gerçekleştiremez: tek tek birimleri taramakla sınırlısınız.

Ayrıca, arayüz tasarımı çok sezgisel değil, dikkati dağıtan ve çatışan bir sorun. Maliyet için biraz daha parlak bir şey beklerdik.

Piriform Recuva Pro

Bir yıllık lisans için 19,99 dolardan başlıyor. Resmin tamamı için Piriform Recuva Pro incelememizi okuyun.

Önceki

Sonraki

Piriform Recuva Pro, bütçe fiyatlandırması sayesinde büyük ilgi görüyor. Destek için 19,99 $ fiyat ödemeniz gerekirken, Recuva’nın ücretsiz bir sürümü de mevcuttur. Ancak, fiyatlandırma açıkça çekici olsa da, bu kurtarma aracıyla ne için ödeme yaptığınızı görebilirsiniz..

Daha gelişmiş araçlarla bulunan çeşitli özellikler eksik. Tarama sonuçlarını dosya türüne göre sıralayamaz veya daha sonra kurtarma için taramaları kaydedemezsiniz. Önyükleme yapmayan makinelerde klonlama ve kurtarma da seçenek değildir. Ayrıca, Recuva için ödeme yaptığınızda bile, destek ağı oldukça sığdır ve canlı yardım sunmaz.

Ancak Recuva Pro ile ilgili temel sorun, kayıp veya silinmiş bölümleri kurtaramamasıdır. Bölüm kurtarmanın bir kurtarma aracına para harcamak için çok önemli bir neden olduğu düşünüldüğünde, bu düşük fiyatı açıklasa da Recuva’ya karşı büyük bir grevdir..

Silinen dosyaları geri yükledikten hemen sonraysanız, Recuva iyi bir iş çıkarır. Taramalar hızlı ve sihirbaz harika görünüyor. Tüm test dosyalarımızı kurtarabildik ve kurtarmadan önce önizledik.

Mac için En İyi Veri Kurtarma

İncelediğimiz en iyi kurtarma araçlarının çoğunda Mac sürümleri de vardı. Bu araçlar, iMac, MacBook Pro, Air, Mac Mini ve Mac Pro bilgisayarlarda silinmiş verileri ve bölümleri kurtarmak için kullanılabilir.

Bazı durumlarda, bu Mac analogları için özellikler ve maliyetler farklıdır, bu nedenle Mac kullanıcılarına da başvurmaları için farklı bir sıralama kümesi vermeye karar verdik. Bununla birlikte, bu araçların genel görünümü ve çalışması PC sürümleriyle karşılaştırılabilir olduğundan, Mac yazılımı hakkında konuşmak için çok fazla zaman harcamayız..

Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma 4

Ömür boyu lisans için 99 $ ‘dan başlar.

Data Rescue 4, PC listelerimizde ikinci sırada olmasına rağmen Mac OS için en iyi seçimimizdir. Çünkü Mac yazılımı bazı ekstra özelliklerle birlikte gelir. Listede, aracın yeni dosya türlerini öğrenmesini sağlayan FileIQ ve ikincil bir başlangıç ​​sürücüsü oluşturmanıza olanak tanıyan Bootwell bulunur..

Stellar Mac Veri Kurtarma

Aylık 50 $ ‘dan başlar.

Mac Veri Kurtarma, Mac’inizden veri kurtarmanın yanı sıra Time Machine ve şifreli disk sürücülerinden veri alabilir. Araç, PC karşılığı kadar çekici ve aynı şekilde tüketiciler ve BT uzmanları için de uygundur.

Mac Pro için EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı

Ömür boyu lisans için 89,95 dolardan başlıyor.

Mac için Veri Kurtarma Sihirbazı’nın bu sürümü, önyükleme yapmayacak Mac’lerden verileri kurtarabilen önyüklenebilir medya ile birlikte gelmez. İsterseniz, daha pahalı bir 129 $ sürümü var. Uygulama harika görünüyor ve çalışıyor ancak PC meslektaşı ile aynı nedenlerle üçüncü sırada yer alıyor.

Belirli dosya türlerini tarayamazsınız ve sabit diskinizin tamamını tarayamazsınız, sadece bölümleri. Ayrıca, EaseUS ürününe yeni dosya türleri için yeni tarama yapmasını öğretemezsiniz. Ancak bunlar çok fazla sorun değil ve önyüklenebilir medyaya ihtiyacınız yoksa, Stellar ve Prosoft Engineering üzerinden EaseUS’u seçmek en az on dolar kazandıracak.

Mac için CleverFiles Disk Drill

Bir yıllık lisans için 89 $, ömür boyu lisans için 118 $ ‘dan başlar.

Mac için Disk Drill, 200’den fazla dosya türünü “yalnızca” kurtarma yeteneği ile bir şekilde sınırlıdır ve önde gelen iki seçeneğin aksine yeni dosya türleri ekleyemezsiniz. Ayrıca, ömür boyu lisans maliyeti yaklaşık 20 $ daha fazla.

Bununla birlikte, Disk Drill’in Mac sürümü, standart kurtarma özelliklerine ek olarak bazı güzel avantajlarla da çalışır. Bunlar:

 • Disk sağlığı: Olası sabit sürücü sorunlarının üstesinden gelmek için SMART izleme
 • Mac temizleme: Disk alanını analiz edin ve optimize edin
 • Yinelenen bulucu: Yinelenen dosyaları bulma ve kaldırma
 • Kurtarma sürücüsü: Veri kurtarma için önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturun
 • Veri yedekleme: Herhangi bir bölümün byte-byte-by klonu oluşturun

BT Uzmanları için En İyi Veri Kurtarma Araçları

BT uzmanıysanız, veri kurtarma paketi başarınıza önemli bir yatırımdır. Ticari olarak paketlenmiş lisanslar, ister PC ister Mac olsun, diğer kişilerin bilgisayarlarındaki verileri kurtarmanıza olanak tanır.

İncelediğimiz veri kurtarma çözümlerinin çoğu böyle bir işlev sunmuyor. Aslında, sadece ilk üçümüz olan Stellar, Prosoft Engineering ve EaseUS’a gelen satıcılar bunu yapıyor. Bu, profesyonel teknisyenler için en iyi seçenek olarak kurulan yerlerine hitap ediyor.

Yıldız Veri Kurtarma Araç Seti

paketFiyat
Paket-Yıldız Veri Kurtarma Araç Seti-Teknisyen499 $
Windows Veri Kurtarma Teknisyeni299 $
Mac Veri Kurtarma Teknisyeni349 $
Linux Veri Kurtarma Teknisyeni199 $

Sadece ömür boyu lisans almakla kalmaz, Stellar Veri Kurtarma Araç Seti Linux kurtarma yazılımı da içerir. Bu ilave bonus olmasa bile, Stellar’ın teklifi muhtemelen PC ve Mac yazılımının birleşik kalitesine dayanarak en iyi noktaya inerdi.

Stellar tarafından ortaya konan araçlar, diğer geliştiricilere göre daha geniş kurtarma seçenekleri sunar. Araç seti lisansı, normal PC yazılımının sağlamadığı RAID depolama alanından verileri kurtarmanıza da olanak tanır.

Prosoft Engineering Drive Genius 4, Veri Kurtarma 4 & Veri Kurtarma PC3

paketFiyat
Veri Kurtarma 4, Drive Genius 4, & Veri Kurtarma PC 3499 $
Dahi 4 sür & Veri Kurtarma 4399 $
Veri Kurtarma 4 & Veri Yedekleme 3399 $
Veri Kurtarma PC 3 & MediaTools Silme$ 699
Veri Kurtarma 4, Veri Kurtarma PC 3 & MediaTools Silme$ 899

Bu paket, sabit sürücü sorunlarını algılamak ve düzeltmek için bir tanı aracı olan Drive Genius 4’ü içerir. Hem PC’den hem de Mac’ten veri kurtarmak için kullanabilirsiniz, ancak lisans sadece bir yıl için iyidir, bunun yerine Stellar’ı seçmek için büyük bir neden.

Prosoft Müh. Bununla birlikte, bazılarına hitap edebilecek başka profesyonel lisans paketleri de vardır. Bunlar, sürücüleri tamamen temiz verileri silen bir araç olan MediaTools Wipe ile sunulan teklifleri içerir.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı Teknisyeni

paketFiyat
Veri Kurtarma Teknisyeni PC ve Mac$ 598
Veri Kurtarma Teknisyeni PC499 $
Veri Kurtarma Teknisyeni Mac499 $

Stellar gibi, EaseUS teknisyen paketini satın almak size sınırsız bilgisayar için ömür boyu lisans verir, bu nedenle yalnızca bir kez ödeyeceğiniz bir masraftır. Öte yandan, Stellar’dan iki yüz dolar daha pahalı ve bir araç kadar iyi değil.

BT teknisyenleri için diğer seçenekler arasında ayrı PC ve Mac lisansları bulunur, ancak bunlar pahalı.

Android için En İyi Veri Kurtarma Araçları

Android veri kurtarma araçları, telefonunuzdan silinen kısa mesajları, iletişim bilgilerini, resimleri ve diğer içerikleri kurtarmanızı sağlar. Genel olarak, telefonunuzu USB yoluyla bilgisayarınıza bağlayarak çalışırlar. Bununla birlikte, bazı araçlar ayrıca verileri doğrudan telefondan kurtarmak için bir uygulama sağlar.

Android için Wondershare Dr.Fone

Maliyet: 49,95 $

Listemizin başında Android için Dr. Fone geliyor. Dr.Fone, boş veya yanıt vermeyen ekranları olan telefonlardan yanlışlıkla silinen verileri ve verileri kurtarabilir.

Dr. Fone, daha yüksek fiyat etiketine rağmen EaseUS MobiSaver’ın önüne geçmesine yardımcı olan veri kurtarma işlemine ek olarak bazı ek yeteneklere sahiptir. Bunlar arasında köklendirme, SIM kilidini açma, ekran kilidini kaldırma ve veri silme bulunur. Telefon verilerini bilgisayarınıza yedeklemek için de kullanılabilir.

Süreçler otomatik olarak çalışır ve arayüz güzel ve sezgiseldir.

Kurtarma işlemi gerçekleştirirken cihaz modeli bilgilerini doğru girdiğinizden emin olun; bununla birlikte, telefonunuzu uygunsuz şekilde tutabilir ve kağıt ağırlığı gibi bir şey için işe yaramaz hale getirebilir.

Android Pro için EaseUS MobiSaver

Maliyet: 39,95 $.

Android Pro için MobiSaver, aynı anda birden fazla dosyayı hızlı bir şekilde tarama ve kurtarma yeteneği nedeniyle gözden geçirdiğimiz en iyi saf Android veri kurtarma aracıdır. Yazılım, yanlışlıkla silinen verileri ve köklü telefonlardaki verileri kurtarabilir. Kurtarma işleminden önce istediğiniz gibi olduklarından emin olmak için dosyaları kontrol edebilmeniz için önizleme modu sunar.

Kısmen Wondershare’den daha düşük sıraladık, çünkü telefonunuzun köklenmesi veya kilidinin açılması gibi diğer bazı şeyleri yapmıyor.

Diğer sorun, Wondershare bu sınırlamayı paylaşmazken, telefonunuzun kurtarma işleminden önce root olması gerektiğidir. Telefonunuzu yanlış bir şekilde köklendirmek, tuğla haline gelmesine neden olabilir, bu yüzden ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun.

Jihisoft Android Veri Kurtarma

Maliyet: 49,95 $.

JihiSoft Android Veri Kurtarma size telefonunuzu rootlamadan veri kurtarmanızı sağlar ve doğrudan bir kurtarma işlemi sağlar. Taramalar hızlı çalışır ve tam kurtarma işleminden önce dosyaları önizleyebilirsiniz. Maliyet nedeniyle ve sihirbaz o kadar güzel olmadığı için EaseUS’tan biraz daha düşük sıraladık; yine de oldukça yakın.

En İyi Bütçe Veri Kurtarma Araçları

Bağlamada ve bütçeniz varsa, bu veri kurtarma araçları en iyi seçenektir. Üst düzey çözümlerin tüm çanlarını ve ıslıklarını sunmayabilirler, ancak yanlışlıkla silinen verileri kurtarabilmeli ve en azından montajsız bölümlere erişebilmelidirler.

CleverFiles Disk Delici

Bir yıllık lisans için 49 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

Uzun vadeli bir lisansa ihtiyacınız yoksa, CleverFiles 49 $ teklifinin iki katı maliyete sahip markalar kadar birçok özelliği vardır. Bu, dosya türüne göre tarama ve harici sürücüler, çıkarılabilir medya, SD kartlar ve optik medyadan veri kurtarma yeteneğini içerir.

WonderShare Veri Kurtarma

Ömür boyu lisans için 39,95 dolardan başlıyor.

WonderShare, CleverFiles’dan 10 $ daha ucuzdur ve neredeyse birçok özelliğe sahiptir. En dikkat çekici özledim klonlama ve optik medya kurtarma. Bununla birlikte, onu daha düşük sıralamamızın başlıca nedeni, CleverFiles taramalarının çok, çok daha hızlı çalışmasıdır: Cleverfiles ile tam bir sabit sürücü taraması testimiz sırasında sadece üç saat sürdü, WonderShare 13 aldı.

Bununla birlikte, WonderShare ile ömür boyu lisans alırsınız, böylece beklemek için daha fazla zamanınız olur.

Yıldız Evi

Aylık 50 $ ‘dan başlar.

Stellar Home, Stellar Professional’dan çoğunlukla RAW sabit disklerden veri kurtaramayacağı için farklıdır. Ancak, erişilemeyen bölümlerdeki silinen verileri ve verileri kurtarmak için hala kullanılabilir. Yani, hala çoğu kurtarma senaryosunu kapsar ve size 40 $ tasarruf sağlar.

Veri Kurtarma SSS

Veri kurtarma servisine ihtiyacınız var mı yoksa yeterli yazılım mı??
Veri kurtarma yazılımı, verileri bir veri kurtarma hizmeti kadar etkili bir şekilde kurtarabilir. Bu, önyükleme bölümleriyle ilgili bir sorun nedeniyle önyüklenmeyen makinelerden alınan verilerden kurtarmayı içerir. Bir hizmeti gerçekten kullanmanız gereken tek zaman, fiziksel olarak arızalanan bir sürücünüz varsa.

Tüm veriler kurtarılabilir mi??
Hayır. Dosyaları bilgisayarınızdan sildiğinizde veya bir bölüm silindiğinde, verilerin yeni dosyalar tarafından üzerine yazılma olasılığı vardır. Bu olursa, geri alamazsınız.

Sabit diskimi biçimlendirirsem yine de veri kurtarma yazılımı kullanabilir miyim?
Stellar gibi çoğu iyi kurtarma yazılımı, sabit diskiniz biçimlendirilmiş olsa bile verileri kurtarabilir. Yine de, verilerinizi yeni verilerle üzerine yazdıysanız, durum böyle olmayabilir.

Bir veri kurtarma hizmeti şirketi ne ücret alıyor?
Veri kurtarma hizmetleri genellikle sorunun ciddiyetine göre fiyatlandırılır. Oldukça pahalı olabilir. ABD elektronik zinciri Best Buy, örneğin profesyonel kurtarma için 200 ila 1500 dolar arasında ücret alıyor.

Veri kurtarma maliyeti nedir?
İncelediğimiz en iyi araçlar – Stellar, Prosoft Engineering ve EaseUS – amiral gemisi PC yazılımları için yaklaşık 100 dolar. Cleverfiles ve Wondershare gibi daha ucuz seçenekler var, ancak o kadar iyi değiller.

Kurtarma yazılımım varsa yine de bulut yedeklemesine ihtiyacım var mı?
Evet! Verilerinizi buluttan geri alırken veri kurtarma hiçbir zaman kesin bir şey değildir. Ayrıca, bulut yedekleme kurtarma çok daha hızlıdır ve başka bir bilgisayardan yapılabilir. İyi bir yedekleme planınız varsa, kurtarma yazılımına hiç para harcamanıza gerek yoktur.

En İyi Veri Kurtarma Yazılımı İncelemeleri Özeti

Mevcut en iyi veri kurtarma araçlarıyla ilgili ilk Cloudwards.net anketimiz sırasında, hem mevcut iyi araçların sayısından hem de harika araçların bir sonraki seviyeden ne kadar iyi olduğundan etkilendik..

Sıralamalarımızın üstünde, test ettiğimiz herhangi bir aracın kullanılabilirlik, özellikler ve performansın en iyi karışımını sağlayan Stellar Data Recovery Pro var. Daha az seçenekten daha pahalı olsa da, ömür boyu lisansla birlikte gelmediğini hesaba katmasanız bile yetenekleri maliyete değer. Yalnızca kurtarma CD’si için fazladan ödeme yapmak zorunda kalmamamızı dileriz.

Topuklarının üzerinde Prosoft Mühendislik vardı. Data Rescue PC4, taramanızı uyarlamak için neredeyse çok sayıda özelleştirme seçeneği sunmasa da, RAID kurtarma ile birlikte gelir – yapmak için Stellar’ın pahalı “kurumsal” sürümünü satın almanız gereken bir şey.

İlk üçü yuvarlamak EaseUS. EaseUS ve en sevdiğimiz iki marka arasındaki boşluk neredeyse tamamen sabit sürücünüzü bir kerede tarayamadığı için var. Bu gerçek olmasaydı, onu bir numaraya yerleştirmiş olabiliriz.

Dosyalarınızın her zaman kullanılabilir olmasını sağlamanın en iyi yolunun bir bulut yedekleme aracına yatırım yapmak olduğunu son bir kez söylemekten memnuniyet duyarız. Bu tür araçlar ucuzdur ve genellikle belirli bir süre içinde silinen içeriği kurtarmak için seçenekler sunar. Bununla birlikte, eğer bir bağdaysanız ve yedeklenmediyseniz, bu toplamadaki veri kurtarma araçları verilerinizi kurtarmak için en iyi seçimdir.

Elbette, sizden bu araçlardan herhangi biriyle ilgili kendi deneyimlerinizi duymak isteriz. Bu nedenle, lütfen aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map