2020’nin En İyi Sıfır Bilgi Bulutu Depolaması: Önce Güvenlik

Dünyanın dört bir yanındaki yasalar, projeler ve düzenlemeler mahremiyeti bir lükse dönüştürüyor. Bu yasaları uygulayan ülkeler arasında ABD’nin Sam Amca’nın PRISM projesi, ABD Vatanseverlik Yasası ve BULUT Yasası var. ABD Ulusal Güvenlik Ajansı, bu yasaları kullanmakta sakıncası yoktur, bu nedenle dosyalarınızı korumak için en iyi sıfır bilgi bulut depolama alanına sahip olmak çok önemlidir..


Bununla birlikte, diğer ülkeler çok geride değil. Bazı AB ülkeleri bazen gizliliğinize bakılmaksızın hareket ederler. Fransızların kendi casusluk projeleri var ve İngiltere, ABD’li meslektaşlarından daha da korkutucu olan Araştırma Güçleri Yasasını geçti..

Hangi ülkelerin en iyi bulut gizlilik yasaları kılavuzuna sahip olduğu ülkemizde gizlilik yasaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Akçaağaç ülkesindeki güçlü gizlilik yasaları hakkında ayrı bir makale hazırladığımız için Kanada bu listede değil.

İyi gizlilik yasaları ve yeterli sıfır bilgi koruması sayesinde bulut depolama hizmetleri, dosyalarınızı buluta taşıyarak sabit diskinizde yer açmanıza yardımcı olur. Ayrıca, dosyalarınız sabit sürücü çökmelerinden ve arızalardan korunacaktır. Bu önemlidir, çünkü veri kurtarma yazılımının dosyalarınızı alabileceği kesin değildir..

2020’nin En İyi Sıfır Bilgi Bulut Depolama Alanı

Sıfır Bilgi Nedir?

Sıfır bilgi, özel, uçtan uca şifreleme için alternatif bir addır. Özel, sizden başka hiç kimsenin dosyalarınızı okuyamayacağı anlamına gelir. Bunun nedeni, dosyalar buluta aktarılmadan önce yerel cihazınızda şifreleme yapılmasıdır. Yalnızca şifreleme için bildiğiniz bir şifre kullandığınızdan, aktarımdan sonra dosyaların şifresi çözülemez. Bu “uçtan uca” kısım. 

Bu, gizliliğinizi garanti eder, çünkü sıfır bilgi sağlayan bir bulut depolama hizmeti, şifrelenmemiş dosyalarınızı yetkililere sağlayamaz. Bununla birlikte, şifrenizi unutursanız, bulut depolama hizmeti şifrenizi sizin için sıfırlayamaz ve dosyalarınıza erişiminizi kaybedersiniz. Bundan kaçınmak için şifrenizi saklamak için en iyi şifre yöneticilerinden birini kullanmalısınız.

Rakiplerimizi en iyi bulut depolama hizmetlerimizden seçtik. Bunun yerine yedek arıyorsanız, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri listemizi okuyun. Bulut depolama ve bulut yedekleme arasındaki fark hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.. 

En iyi sıfır bilgili bulut depolama hizmetleri listemize girmeden önce, bunu yapmak için kullandığımız ölçütleri tanımlayalım.

Sıfır Bilgi Bulutu Depolamasını En İyi Kılan Nedir?

Açıkçası, bulut depolama hizmeti sıfır bilgi koruması sunmak zorundadır. Güçlü olduğundan ve şirketin gizliliğinizi istila etmek için kullanabileceği boşluklara sahip olmadığından emin olacağız. 

Güçlü bulut güvenliği de bir zorunluluktur. Aktarım sırasında dosyalarınızı koruyan SSL / TLS protokolü, fidye yazılımı koruması ve daha fazlasını içerir. Hesabınızı koruyan iki faktörlü kimlik doğrulama da önemlidir.

En iyisi, ucuza daha fazla depolama alanı sağlayan planlara sahip olmaktır. Hizmet ne kadar çok plan sunarsa o kadar iyidir çünkü ihtiyaçlarınızı karşılayan bir plan bulmak daha kolay olacaktır. Çok fazla şey arıyorsanız, bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlar için seçimlerimize göz atın.

Keyifli ve anlaşılır bir kullanıcı deneyimi olması güzeldir çünkü bulut depolama hizmeti ile etkileşimi çok daha keyifli hale getirecektir. Sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüz bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca, istemciler en popüler işletim sistemlerinde çalışmalı ve masaüstü, web ve mobil cihazlarda çalışmalıdır.

Dosyalarınızı ne kadar hızlı aktarabileceğiniz, internet servis sağlayıcınıza, bulut depolama hizmetine ve sunucusuna ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Servise ne kadar yakın olursanız, bağlantı hızınız o kadar iyi olur. Çok sayıda dosya aktarmak bilgisayarınıza vergilendirebilir, bu nedenle bir hizmetin sistem kaynağı kullanımını sınırlayabilmesi iyi olur. Yükleme hızını azaltma seçeneği de iyidir.

1. En İyi Sıfır Bilgi Bulut Depolama: Sync.com

Sync.com 2011 yılında Toronto’da kuruldu ve güçlü kullanıcı güvenliği ve gizliliğine olan bağlılığı, bu listenin ve bulut depolama karşılaştırmamızın üst sıralarında yer almasına yardımcı oldu. Kanada merkezli, bu nedenle Kanada gizlilik yasalarından yararlanabilirsiniz.

AES 256 bit şifreleme kullanarak dosyalarınızı karıştırır ve sunucularına aktarılan dosyaları ortadaki adam saldırılarından korumak için TLS protokolünü kullanır. Hizmet sıfır bilgi uyumludur. Ayrıca, parolanızı bilgisayar korsanlarından korumanıza yardımcı olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar, ancak ne olursa olsun güçlü bir parola oluşturmanız gerekir.

Sync.com-Web Kontrol Paneli-Sürgü-1

Sync.com-Hisse-Dosya-Link-Sürgü-2

Sync.com-Sync-Klasör-Sürgü-3

Sync.com-Hız-Gaz-Sürgü-4

Sync.com-Two-Factor-Doğrulama-Sürgü-5

Önceki

Sonraki

Sync.com’un veri merkezleri, sunucu hatalarının veri kaybına yol açmasını önlemek için RAID mimarisini kullanır ve SOC 1 sertifikalıdır. Bu özellikler sayesinde Sync.com en güvenli bulut depolama listemizin en üstünde yer alıyor.

Abone olmaya karar vermeden önce 5 GB depolama alanı sağlayan ücretsiz bir plan olan Sync Starter’ı kullanabilirsiniz. Çok fazla değil, ancak büyük hizmet planları toplamasıyla en iyi bulut depolamamızı yapmasına yardımcı oluyor. Yine de, Sync.com’un sizin için çalışıp çalışmadığını görmek yeterlidir. Birkaç adımı tamamlarsanız, 1 GB ek depolama alanı elde edebilirsiniz. Ayrıca 20 GB’a kadar sevk başına 1 GB ekleyebilirsiniz..

İki kişisel plan vardır: Personal Pro 500GB ve Personal Pro 2TB. İlki yıllık 49 dolar, ikincisi yıllık 96 dolar. Yine de aylık plan yok. Yine de, bu rekabetçi fiyatlar Sync.com’un planlarını pazardaki en iyi fiyatlardan biri yapıyor.

İş kullanıcıları 2 TB’ı yıllık 96 dolara sağlayan Business Solo ile başlayabilirler. Business Pro kullanıcı başına yılda 60 TL karşılığında 1 TB kazanır. En az iki kullanıcı gerekir ve en fazla 50 kullanıcı vardır. Daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, kullanıcı başına yılda 180 TB’a kadar 10 TB’a kadar depolama alanı sunan Business Pro Advanced planına abone olabilirsiniz..

Diğer Nedenler Sync.com

Sync.com’un masaüstü istemcisinin kullanımı kolaydır. Görev çubuğu simgesinden erişebilirsiniz. Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux üzerinde çalışmaz. Linux desteği istiyorsanız, Linux karşılaştırması için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun. 

Sync.com’un aktarım hızları ortalamadan daha yavaş. Sunucularının Ontario, Kanada’da olması ve Sync.com incelememizde testler yaptığımızda Sırbistan’ın Belgrad’ında olmamızın bununla bir ilgisi vardı. Sunucularına daha yakınsanız daha yüksek hızlara sahip olmayı beklemelisiniz.

Aktarma işlemi sistem kaynaklarınızdan çok fazla kullanıyorsa, senkronizasyon işlemini kısıtlayabilirsiniz. Sınırlı bir veri planınız da varsa, aylık yüklemeleri ve indirmeleri sınırlama seçeneği vardır.

Sync.com, blok düzeyinde senkronizasyon kullanmaz. Yine de bu normaldir, çünkü blok düzeyinde senkronizasyon ve sıfır bilgi şifrelemesi birlikte iyi çalışmaz.

Sync.com, kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini sağlamak için harika bir iş çıkarıyor, ucuz abonelik planlarına sahip ve kullanımı kolay, bu da listenin başında yer alıyor.

2. pCloud

pCloud İsviçre merkezli bir şirkettir ancak verilerinizi Sam Amca’nın zeminde tutar. Neyse ki, bunu dengelemek için sıfır bilgi şifrelemesi sağlar. Bununla ilgili bu kadar iyi olmayan şey, onu elde etmek için ekstra ödeme yapmanız gerektiğidir.

pCloud özel şifrelemesini “pCloud Crypto” olarak adlandırır ve kullanmak için ayda 3.99 $ ödemeniz gerekir. ABD yasalarını ve düzenlemelerini göz önünde bulundurmanızı öneririz. Ayrıca, okuyuculardan, Kripto kullanmıyorsanız hiçbir şeyin kullanım koşullarını ihlal etmediğinden emin olmak için dosyalarınızın üzerinden geçeceğini duyduk..

pCloud Web Arayüz Dosyaları

pCloud Senkronizasyon Klasörü

pCloud Dosya Paylaşım Bağlantısı

pCloud İndirme Bağlantıları

pCloud Drive İstemcisi

Önceki

Sonraki

Güvenliğinin bir kanıtı olarak pCloud, bir pCloud Kripto hackleme mücadelesine ev sahipliği yaptı, ancak kimse bunu tamamlayamadı.

Özel şifrelemenin yanı sıra, pCloud, aktarım sırasında dosyaları korumak için TLS / SSL protokolünü ve beklemede korumak için AES 256 bit şifrelemeyi kullanır. Dosyalar veri merkezlerinden birine ulaştığında, beş kopya oluşturulur ve en az üç sunucuya dağıtılır. Veri merkezleri 7/24 güvenli ve izlenmektedir.

pCloud, birisi kimlik bilgilerinizi çalarsa hesabınızı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır.

Abone olmadan önce, size 10 GB’lık cömert bir depolama alanı sunan ücretsiz planı kullanabilirsiniz. Ek 4 GB’lık ücretsiz depolama alanı elde etmek için kayıt olduktan sonra birkaç adımı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, bahsettiğiniz her arkadaşınız size 20 GB’a kadar 1 GB ek alan sağlar. Bu sayede, büyük ücretsiz planlar listesine sahip en iyi bulut şirketlerimizin başında yer alıyor.

Sync.com gibi, pCloud’un da yalnızca iki kişisel planı vardır, ancak rekabetçidirler. Premium 500GB planı aylık 4,99 $ ve Premium Plus 2 TB planı aylık 9,99 $ ‘dır. Bir yıl için peşin ödeme yaparsanız, fiyatlar sırasıyla 47.88 $ ve 95.88 $ ‘a düşmektedir.. 

PCloud’un harika olduğunu ve uzun süre kullanmak istiyorsanız, ömür boyu lisans almalısınız çünkü uzun vadede size çok para kazandıracaktır..

PCloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Masaüstü istemcisini kullanmak eğlenceli ve kolaydır. Sisteme sistem tepsisi simgesi veya sistem dosya yöneticinizdeki pCloud sürücüsü ile erişebilirsiniz. Arayüz biraz sıkıcı, ancak açık ve sezgisel. Windows, macOS ve Linux için kullanılabilir.

Farklı bir bilgisayardaysanız ve dosyalarınıza erişmeniz gerekiyorsa, web arayüzünü kullanabilirsiniz. Hızlıdır, daha fazla özelliğe sahiptir ve akıcı bir deneyim sunar. Bununla birlikte, büyük dosyaları aktarmak için iyi değildir, bu nedenle bunun için masaüstü istemcisini kullanmalısınız.

Mobil uygulamanın kullanımı da kolaydır. Fotoğrafları otomatik olarak yüklemek ve ses ve video dosyalarını oynatmak için kullanabilirsiniz. Android ve iOS için kullanılabilir.

pCloud sunucularını ABD’de tutar, ancak testlerimizde Sync.com’dan çok daha iyi performans gösterdi. Bağlantı hızlarımız göz önüne alındığında, aktarım hızları beklediğimizle eşleşti. PCloud bant genişliğinizden çok fazla alırsa hızları manuel olarak sınırlandırabilirsiniz. Hız testlerimizle ilgili ayrıntıları öğrenmek için pCloud incelememizi okuyun.

pCloud sıfır bilgi şifrelemesi için ekstra ücret talep eder, bu da Sync.com’un arkasına koymamızın ana nedeni.

3. Tresorit

Tresorit, sıfır bilgi şifrelemesi ve diğer güvenlik özellikleri sayesinde en güvenli bulut depolama çözümlerinden biridir. Yine de, keyfini çıkarmak için daha fazla ödeme yapmanız gerekir.

Hizmet, gizliliğinizi korumak için sıfır bilgili şifreleme, aktarım sırasında dosyaları hedefleyen saldırıları önlemek için TLS protokolünü ve kalan dosyaları korumak için AES 256 bit şifrelemeyi kullanır. Ayrıca, birisinin şifrenizi kırması durumunda hesabınızı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir.

tresorit-vs-Dropbox-tresorit-masaüstü

Kimse açık hack mücadelesi sırasında Tresorit’i kırmayı başaramadı. Tresorit’in kapsamlı güvenlik özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, güvenlik raporunu okuyun.

Tresorit, sunucularını İrlanda ve Hollanda’daki Microsoft Azure veri merkezlerinde tutuyor, daha fazla bilgi edinmek için Microsoft Azure incelememizi okuyun.

Tresorit, veri kaybı riskini azaltmak ve dosyalarınızın kullanılabilirliğini artırmak için dosyalarınızı bir veri merkezindeki birden çok sunucuda çoğaltır.

Ücretsiz bir plan yoktur, ancak test etmek için ücretsiz bir deneme sürümünü kullanabilirsiniz. En ucuz plan, sadece 200GB depolama alanı için aylık 10.42 $ ‘dan Premium’dur. Solo diğer kişisel plan ve ayda 24 $ için 2 TB alan sağlıyor.

Tresorit’in de iş planları var. Small Business, kullanıcı başına aylık 20 ABD dolarıdır ve her kullanıcı için 1 TB depolama alanı sunar. İş bu yazı yazılırken yüzde 50 indirim yapıyor, bu da kullanıcı başına aylık 12 dolar yapıyor. Kurumsal kullanıcı başına aylık 24 ABD dolarıdır ve 100’den fazla kullanıcıyı destekler.

Tresorit’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Tresorit en iyi bulut depolama hizmetlerimiz arasındadır, ancak kullanıcı deneyimi ortalamadan daha karmaşıktır. Bunun nedeni, dosyaları senkronize etmek için ayrı ayrı hileler oluşturmanız gerektiğidir. Masaüstü istemcisi Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır. Senkronizasyon karmaşıktır, ancak masaüstü istemcisi açık ve kullanımı kolaydır. Aynı zamanda piyasadaki en caziplerden biri.

Bulut depolama alanınıza erişmek için Tresorit web uygulamasını kullanabilirsiniz. Minimal bir tasarıma sahiptir, bu nedenle gezinmesi kolaydır.

Tresorit’in akıllı telefon uygulaması Android ve iOS’ta çalışıyor. Depolama alanınıza erişmek, çevrimdışı çalışmak ve telefonunuzdan fotoğraf ve video yüklemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir şifre kilidi ile güvenceye alabilirsiniz.

Tresorit’in yükleme hızları ortalama, ancak indirme hızları olması gerekenden daha yavaş. Tresorit’in çalışmanıza müdahale ettiğini veya sınırlı bir veri planında olduğunuzu fark ederseniz, ağ bant genişliğini sınırlayabilirsiniz. Tresorit hakkında daha fazla bilgiyi Tresorit incelememizde okuyabilirsiniz.

4. MEGA

MEGA 2013 yılında Kim Dotcom tarafından piyasaya sürüldü ve en tartışmalı bulut depolama şirketlerinden biri. Yine de sıfır bilgi şifrelemesine sahip güçlü bir güvenliğe sahiptir..

Beklemedeki şifreleme düzeyi, AES 256 bit kadar güçlü olmayan AES 128 bit’tir, ancak hiç kimse bildiği kadarıyla onu çözemedi. Ayrıca aktarım sırasında verileri korumak için TLS protokolünü kullanır. İki faktörlü kimlik doğrulama da sunar.

MEGA-Ana-2018

MEGA’nın dört planı vardır, ancak hiçbiri bu listedeki ilk iki hizmetin değerleriyle eşleşemez. PRO LITE aylık 5,69 dolar ve size sadece 200 GB depolama alanı sunuyor. 2 TB depolama alanı için, ayda 11,38 dolar olan PRO II planına abone olmalısınız. Bir yıl önceden ödeme yaparsanız iki ay ücretsiz olarak alırsınız.

MEGA’yı daha cazip hale getiren şey, başlangıçta 50GB boş alan sunan ücretsiz planıdır, ancak bu 15GB’a iner, çünkü 35GB bir süre sonra sona erer.

MEGA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

MEGA’nın masaüstü istemcisi çekici, net ve kafanızı çizmenize izin vermeyecek. Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır. 

Web arayüzü de kullanıcı dostu ve basittir. Dosyalarınızı pratik olarak her yere bırakabileceğiniz için en iyi sürükle ve bırak özelliklerinden birine sahiptir.

Mobil uygulamalarla da sorun yaşamayacaksınız. Android ve iOS için kullanılabilir. Ekranın ana kısmı dosyalarınıza erişmenizi sağlarken, alt menü sohbet ve kameraya erişmenizi, paylaşılan klasörleri ve çevrimdışı dosyalarınızı yüklemenizi ve görüntülemenizi sağlar. Uygulamayı fotoğraflarınızı ve videolarınızı otomatik olarak yükleyecek şekilde de ayarlayabilirsiniz.

MEGA, sunucularını Avrupa, Kanada ve Yeni Zelanda’da tutar. Ancak bu, beklediğimiz hızlara ulaşmamıza yardımcı olmadı. MEGA ortalamanın altındaydı. Ayrıca, MEGA incelememizde yavaş hızlardan şikayet eden birçok yorum var.

5. Woelkli

Woelkli, kendi bulut depolama alanınızı oluşturmanıza ve korumanıza yardımcı olan Nextcloud’a dayanmaktadır. Bu ilginizi çekiyorsa, en iyi DIY bulut depolama araçları makalemizi okuyun. Woelkli dosyalarınızı İsviçre’de tutar, böylece dünyadaki en iyi gizlilik yasalarından bazılarının tadını çıkarabilirsiniz. 

Yine de, bu yasalara güvenmeniz gerekmeyecek, çünkü Woelkli’nin sıfır bilgi şifrelemesi var. Woelkli varsayılan olarak şifrenizi kurtaramaz, ancak şifrenizi unutabileceğinizi düşünüyorsanız sıfır bilgisini kapatabilirsiniz.

Woelkli-anasayfa-2019

Woelkli, dosyalarınızı beklemede tutan TLS protokolünü ve AES 256 bit şifrelemeyi kullanır. Hesabınızı korumak için Woelkli de iki faktörlü kimlik doğrulama kullanıyor. Ayrıca, Pro kullanıcıları cihazlarını truva atlarından, virüslerden ve daha fazlasından korumak için ClamAV kullanarak dosyalarını tarayabilir.

Woelkli’nin ücretsiz planı yalnızca 1 GB depolama alanı sağlıyor, ancak bu hizmetin nasıl çalıştığına dair fikir edinmek için yeterli.

Woekli’in ücretli planları piyasadaki en pahalılar arasında. 10 GB depolama alanı için ayda 7,54 dolar ödemeniz gerekir. Bir sonraki plan olan Seviye C2 fiyatı iki katına çıkarır ve depolama alanınızı beş kez 50 GB’a çıkarır. Diğer planları çok daha iyi değil.

İş planları da pahalıdır ve çoğu işletmenin ihtiyaç duyduğu şeyler için yeterli depolama alanı sunmaz. İlk plan, yıllık 402,45 dolar veya aylık 33,53 dolar için 10 GB’den başlar; bu, tek bir kullanıcı için yeterli olabilir. Seviye C6 100GB sağlıyor, ancak ayda 8 $ daha fazla. En büyük plan size 500GB kazandırıyor ve aylık 83 dolara mal oluyor. Fiyatlara% 7,7 KDV dahil değildir.

Woelkli Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Woelkli Nextcloud’a dayandığı için masaüstü istemcisini kullanmak kolay değildir. Bu, Nextcloud’u kurmanızı ve Woelkli’ye bağlanmanızı gerektirir. 

Web istemcisi farklı bir konudur. Hızlı, çekici, sezgisel ve kullanımı kolaydır. Akıllı telefon uygulamasının kullanımı da kolaydır, çünkü diğer bulut depolama hizmetlerindeki uygulamalara benzer. Dosyaları yüklemenizi, fotoğraf çekip yüklemenizi ve diğer uygulamalardan içerik yüklemenizi sağlar.

Aktarım hızlarınız İsviçre’ye ne kadar yakın olduğunuza bağlı olacaktır. Testlerimiz, Woelkli’nin diğer hizmetlerle karşılaştırılabilecek hızlara sahip olduğunu gösterdi. Varsayılan olarak, Woelkli bant genişliğini kısıtlamaz, ancak isterseniz bunu yapabilirsiniz.

Woelkli’yi en son yerleştirdik çünkü pahalı ve kullanımı kolay değil. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Woelkli incelememizi okuyun.

Mansiyonlar: En İyi Sıfır Bilgi Yedekleme Sağlayıcıları

Dosyalarınızı yedeklemeyi tercih ediyorsanız ve bunu yapmanıza yardımcı olacak bir servise ihtiyacınız varsa, IDrive, Acronis True Image ve BigMIND Home’dan başka bir yere bakmamalısınız. En iyi çevrimiçi yedekleme karşılaştırma listemizin en üstünde yer alıyorlar.

Bununla birlikte, IDrive, rekabetçi fiyatlandırması, güçlü güvenliği ve sınırsız harici cihazı yedekleme yeteneği sayesinde en iyi seçimimizdir. Özellikleri arasında sosyal medya yedekleme, ağa bağlı depolama yedekleme ve gelişmiş yedekleme zamanlama ve geri yükleme seçenekleri bulunur. Ayrıca, bulut depolama hizmetleri gibi, dosyaları senkronize edebilir ve paylaşabilir. IDrive incelememizde IDrive hakkında daha fazla bilgi edinin.

Acronis True Image, fidye yazılımlarına karşı etkin koruma da dahil olmak üzere güçlü güvenlik özelliklerine sahiptir. Ayrıca, masaüstü istemcisinde yedeklemenizi yönetmenize yardımcı olan birçok araç sağlar. Ayrıca üçüncü taraf araçları yükleyebilir, Facebook ve Instagram’ı yedekleyebilir ve dosyaları da senkronize edebilirsiniz. Acronis True Image incelememizde hakkında daha fazla bilgi edinin.

BigMIND Home, multimedya dosyalarınızı önizlemenize, fotoğrafları yönetmek için AI özelliklerini kullanmanıza, ücretsiz planının keyfini çıkarmanıza ve Facebook, Instagram, Google Drive, Microsoft OneDrive ve Dropbox gibi diğer bulut hizmetlerinden yedeklemenize olanak tanır. BigMIND Home ayrıca dosyaları paylaşmanıza ve senkronize etmenize de olanak tanır. Birçok hakkında daha fazla bilgiyi BigMIND Home incelememizde okuyabilirsiniz.

Son düşünceler

Gizliliğinizi koruma söz konusu olduğunda, sıfır bilgi şifrelemesi en güçlü müttefikinizdir. Listemizdeki tüm hizmetler buna sahiptir, ancak diğer kategorilerde farklılık gösterir. Bununla birlikte, hepsinin güçlü bir güvenliği var, bu yüzden kararınızı vermek için diğer faktörlere, özellikle de fiyata güvenmelisiniz. 

İlk iki hizmet Sync.com ve pCloud rekabetçi olsa da, diğerleri geride kalıyor. Bu da hız için geçerlidir, çünkü Sync.com ve MEGA ortalamadan daha yavaştır. Yine de, güçlü güvenlik özellikleri, iyi kullanım kolaylığı, ucuz planlar ve Kanada gizlilik yasaları sayesinde Sync.com en iyi seçimimizdir.

Woelkli, güçlü İsviçre gizlilik yasalarına güveniyor, ancak bu diğer hizmetleri yenmesine yardımcı olmuyor. 

Bu listedeki hizmetlerin hiçbiri sizin için işe yaramıyorsa, alternatif fikirler için en iyi bulut depolama incelemelerimizi okuyun.

Seçimlerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir hizmeti kaçırdık mı? Gizliliğinizi koruyan hangi bulut hizmetini kullanıyorsunuz? Cevabınızı aşağıdaki yorumlarda bırakın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map