2020’nin En İyi E-posta Hizmetleri: Herkes İçin Bulut Tabanlı Posta

Bir oturum açma sayfası veya e-postanızı isteyen büyük bir kutuyla karşılaşmadan önce çevrimiçi olarak çok fazla zaman harcamanıza gerek yoktur. Neredeyse giriş yaptığınız her web sitesi kayıt sırasında e-posta adresinizi gerektirecektir. 


E-posta aynı zamanda işletmelerin, arkadaşların, okulların ve işyerlerinin sizinle iletişim kurma şeklidir. Çok fazla seçenek olmasına rağmen, gelen kutunun güvenliği ve yönetimi iyi olan bir e-posta hizmeti almak zor olabilir.

Bir gün içinde gelen kutunuzdan geçen tüm bilgilerle, en iyi güvenliğe sahip olmanız ve gelen kutunuzun gezinmesi kolay olması önemlidir. Güvenlik ve gezinme önemli olsa da, genişletilebilir depolama seçeneklerine de baktık, böylece gerekirse büyümek için yeriniz var. Ayrıca, genel deneyime eklenen tüm özelliklere de baktık.

Bu kılavuzda, en iyi e-posta hizmetlerini ele alacağız. Sonunda, kaçınmak için bazı seçenekleri ve nedenini de ele alacağız.

En İyi E-posta Hizmeti: Tutanota

Tutanota, favori e-posta servisimiz olarak bir numaralı yer alıyor. Kullanımı kolaydır, ücretsiz bir arama işlevi içerir ve genişletme için yer vardır. Hangi özellikleri iyi çalışıyor, ancak Tutanota’nın Gmail’in eklentileri gibi bir şey içermesini istiyoruz. Bununla birlikte, Tutanota’nın güvenli doğası göz önüne alındığında, neden bu rotaya gitmediğini anlayabiliriz.

Best-Email-Hizmetler-tutano-tainbox

Tutanota hesapları arasındaki e-postalar, cihazınızda yerel olarak oluşturulan bir anahtar aracılığıyla otomatik olarak şifrelenir;. 

Gelen kutunuz, bilgilerinizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama da dahil olmak üzere birkaç farklı güvenlik türü kullanır. Tutanota’nın güvenliği hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Best-Email-Hizmetler-tutanota-prim

Ücretsiz e-posta planının yanı sıra, Tutanota iki seçenekli en iyi ücretli e-posta hizmetidir: premium ve pro. “Premium” plan, özel alanları, gelen kutusu kurallarını, genişletilmiş arama ve e-posta desteğini kullanmanızı sağlar.

Ayrıca, açıp kapatabileceğiniz geçici e-posta adresleri olan beş adede kadar e-posta takma adı oluşturmanıza olanak tanır. Spam istemediğiniz bir şeye kaydolursanız, takma ad şirketlerin gerçek bilgilerinizi almasını önler.

“Profesyonel” plan, “premium” plana dahil olan her şeyi, ayrıca öncelikli desteği, özel renkleri ve logoları, özel alan adı oturum açma bilgilerini ve iletişim formlarını sunar. Ayrıca, beş takma addan 20’ye kadar çarpılırsınız, bunların tümü yılda 75.60 dolar.

İkisi arasında, “premium” planını öneriyoruz, çünkü yılda 15 ABD doları karşılığında, beş takma ad ve özel alan adı özellikleriyle daha iyi bir değer sunuyor.

Tutanota’nın ticari müşterilere yönelik olduğunu söyleyen iki ek plan var. Bu planlar, genel kullanıcılar için “premium” ve “pro” planlarıyla aynı maliyet ve özelliklere sahiptir.

Plan:BedavaÖdülprofesyonel
Fiyat:BedavaYıllık 15 ABD dolarıYıllık 75,60 ABD doları
Depolama:1GB10GB10GB
E-posta Takma Adları:0520

Tutanota hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve en güvenli e-posta kılavuzumuzda diğer sağlayıcılara karşı nasıl biriktiğini görebilirsiniz..

En İyi Ücretsiz E-posta: Gmail

Gmail, Google’ın e-posta istemcisidir. Tutanota’ya bir saniyede yaklaşan Gmail, gelen kutunuzu istediğiniz şekilde özelleştirmenize olanak tanıyan çeşitli özellikler sunar. Favori özelliğimiz, gelen kutunuzun çalışma şeklini değiştiren eklentileri yükleme seçeneğidir.

Best-Email-Hizmetler-gmailext

Eklentiler, Gmail gelen kutunuza yerel olarak eklenmeyen özellikleri dahil etmenizi sağlayan eklentilerdir. Gmail’de ekstra güvenlik, işletme özellikleri ve daha fazlasını ekleyebilecek düzinelerce eklenti vardır. Evernote ve Dropbox gibi popüler hizmetleri Gmail ile de bağlayabilirsiniz.

Best-Email-Hizmetler-gmailext

Gmail’in güvenlikle ilgili bazı artıları ve eksileri vardır. Google, gönderdiğiniz ve aldığınız e-postalardan bilgi topladığını kabul eder; bu nedenle Gmail’i en üst sıraya koymadık. Google’ın Gmail kullanıcıları arasında uçtan uca şifreleme için yerel bir seçeneği yoktur, ancak iki faktörlü kimlik doğrulaması vardır..

Gmail bir Google hesabıyla ücretsizdir ve Google hizmetleriniz arasında paylaşmanız için 15 GB depolama alanı sunar. Bununla birlikte, bu dolarsa, aylık 100 GB’tan 1,99 ABD Doları’ndan 20 TB’a ve 199,99 ABD Doları’ndan 20 TB’a kadar değişen beş ek plan vardır. Google Drive incelememizde Google’ın ek planları ve Google hesabınız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Zoho

Google gibi Zoho, işletmelere ve bireysel kullanıcılara aynı şekilde hizmet veren bir dizi uygulama sunar. Bir hesap oluşturmak, Zoho Writer, belge düzenleyicisi, Zoho Books, muhasebe yazılımı ve anında mesajlaşma uygulaması Zoho Cliq dahil uygulamalarına sınırlı erişim sağlar. 

Best-Email-Hizmetler-zohoext

Zoho ayrıca Zoho Notebook gibi yerleşik bazı ücretsiz uygulamalara sahiptir. Zoho’un uygulamaları hakkında daha fazla bilgiyi Zoho Notebook incelememizde ve Zoho Books incelememizde okuyabilirsiniz.

Zoho’nun gelen kutusunun gezinmesi kolaydır. Kenar çubuğunu, gelen kutusunu ve açık bir e-postayı görüntülemek için üç bölüme ayrılmıştır. Zoho ayrıca, “premium” kullanıcılar için faturalar, notlar ve abonelikler için gelen kutunuzdaki uzantıları da destekler. Gece modu, akşamları uzun süre ekranınıza bakıyorsanız da yardımcı olur..

Best-Email-Hizmetler-zohoext

Zoho, e-postalarınızı ve diğer bilgilerinizi güvende tutmak için çeşitli güvenlik önlemleri kullanır. Gelen kutunuz şifrelenir, böylece yalnızca siz erişebilirsiniz. 

Sunucular arasında posta gönderildiğinde, Zoho uçtan uca şifreleme kullanır ve hatta gönderilen e-postanızın şifrelenip şifrelenmeyeceğini bile söyler. Zoho’nun tüm planları tüm güvenlik önlemleriyle birlikte gelmediğinden, planınızdan memnun olduğunuzdan emin olun.

Ücretsiz e-posta hesabı, gelen kutunuza yalnızca web erişiminin yanı sıra kullanıcı başına 5 GB ve 25 MB ek sınırıyla birlikte gelir. Ayrıca en fazla beş kullanıcı oluşturabilirsiniz ve Zoho da bir özel alan adı barındırır. Ek özellikler ve güvenlik için Zoho’nun ücretli iki ayrı posta planına bakmalısınız: lite ve premium.

Mail Lite ayda sadece 1 $ ve ücretsiz plan gibi 5GB depolama alanı ve 25 MB’lık bir eklenti sınırı ile birlikte geliyor. Ayrıca, üçüncü taraf e-posta istemcilerinde e-posta takma adlarına ve IMAP / POP erişimine erişmenizi sağlar. Tüm “premium” planlar ayrıca iOS ve Android uygulamalarına erişimle birlikte gelir.

Mail Premium ayda sadece 4 $ ‘dır ve “lite” sürümü ile aynı avantajların yanı sıra 50GB depolama alanı, 250MB’a kadar ek boyutları ve gelişmiş güvenlik, ayrıca e-postalarınızı yedekleme ve geri yükleme yeteneği ile birlikte gelir. Zoho’nun tüm planlarını burada ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz..

Plan:Mail LiteMail PremiumStandart (İşletme)Profesyonel (Işletme)
Fiyat:Aylık 1 ABD doları (yıllık faturalandırma)Aylık 4 $ (yıllık faturalandırma)Aylık 3 ABD doları (yıllık faturalandırma)Aylık 6 $ (yıllık faturalandırma)
Depolama:5 GB50GB30GB100GB
Ek Boyutu:25MB40 MB – 250 MB30MB40 MB – 250 MB

Buraya göz atabileceğiniz genişletilmiş işletme özellikleri ekleyen iki ek plan var. Bu planlar, Zoho uygulama paketine genişletilmiş veya tam erişimin yanı sıra dosya kurtarma ve tüm kuruluşunuzdaki dosya ve belgeleri arama olanağı sağlar.

iCloud E-postası

iCloud, Apple ürünlerinizi güçlendiren uygulama ve özellik paketidir. Sağlanan bir hizmet, temiz kenar çubuğu ve her şeye her zaman anında erişebilmeniz sayesinde gezinmesi çok kolay bir arayüze sahip iCloud Mail’dir. Olduğu kadar basit, iCloud Mail’in bazı şaşırtıcı özellikleri var.

Best-Email-Hizmetler-icloud

Tutanota ve Zoho’ya benzer şekilde iCloud Mail, kenar çubuğunuzu, gelen kutunuzu ve açık bir e-postanızı görüntülemek için üç yönlü bölümü kullanır. Masaüstünde bu, e-postalarınızı okumak için ana sayfadan ayrılmanız gerekmediği anlamına gelir.

iCloud Mail, üç adede kadar takma ad oluşturabilir. Bu, gelen kutunuz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlar ve böylece kaydolduğunuz web sitelerinin gerçek e-posta adresinize erişmemesini sağlar. 

Gelen kutusu kuralları da oluşturabilirsiniz, böylece tatile giderseniz, tatiliniz bittiğinde gönderilmeyi durduran bir iletiyle otomatik olarak yanıt verebilirsiniz.

icloud-takma adlar

ICloud ile güvenlik geçmişte kayalıktı. 2014 yılında, çeşitli ünlülerin çıplak görüntüleri halka sızdırıldı. Bilgisayar korsanlarının, kullanıcıların şifre sorgularında bir sınırı olmayan bağlı iPhone’umu Bul hizmeti aracılığıyla belirli iCloud hesaplarına erişebildikleri anlaşılıyor. 

Bu aslında saldırganların doğru olanı bulana kadar şifreleri tahmin etmek için bir program çalıştırmasına izin verir. Sonuç olarak, Apple, iki faktörlü kimlik doğrulama eklemek de dahil olmak üzere çeşitli güvenlik önlemleri uyguladı. Apple bulut ve güvenliğine genel bakışımızda sızıntı ve iCloud’un güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

iCloud, yedeklemeler, postalar, fotoğraflar ve iCloud Drive için kullanabileceğiniz 5 GB ücretsiz depolama alanına sahiptir. 5 GB’ınızın dolduğunu fark ederseniz, sırasıyla 0,99 ABD doları, 2,99 ABD doları ve 9,99 ABD doları karşılığında 50 GB, 200 GB veya 2 TB’a yükseltebilirsiniz. İCloud’un diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi için iCloud Drive incelememize göz atın..

Mail.com

Mail.com, öğrenmesi kolay ve benzersiz özellikler ve güvenlikle birlikte gelen basit bir e-posta ve bulut depolama hizmetidir. En sevdiğimiz özellik, birden çok e-posta adresini yönetmenizi sağlayan Posta Toplayıcı’dır. Ayrıca, dosyaları ve belgeleri yüklemek için yükseltilebilen 2 GB bulut depolama alanınız da var.

Best-Email-Hizmetler-mailcom

Mail.com, diğer birçok e-posta hizmetinin kullandığı üç yönlü bölümü kullanır. Ücretsiz sürümü, gelen kutunuzda e-posta tarzı reklamların yanı sıra ekranın sağ tarafını kaplayan daha büyük bir reklam göstererek e-postanızı okumak için daha az yer bırakır. Reklamlar bir “premium” hesapla kaldırılabilir.

Mail.com, Posta Planlayıcı’yı ücretsiz planına ekleyerek Mail.com’dan ayrılmak zorunda kalmadan diğer gelen kutularınızdaki e-postaları okuyabilir, yanıtlayabilir ve silebilirsiniz. SSL güvenlik protokolü ile diğer gelen kutularınıza erişir.

Best-Email-Hizmetler-posta-com-toplayıcı

Mail.com’un bir başka harika özelliği de ücretsiz olarak 10 adede kadar e-posta takma adı oluşturma yeteneğidir. Varsayılan olarak e-posta gönderilecek adresi de seçebilirsiniz, bu nedenle e-postalarınızın çoğunu takma adınızdan göndermek istiyorsanız, bunu kolayca ayarlayabilirsiniz..

Güvenlik için, Mail.com, gelen e-postalarınızı virüslere karşı tarayan SSL protokolünün ve kendi antivirüsünün bir kombinasyonunu kullanır; bu da yanlışlıkla cihazınıza zarar verebilecek bir şey yüklemenize yardımcı olur.

Mail.com’u kullanmak ücretsizdir, ancak daha fazlasını istediğinizi fark ederseniz, iki “premium” planından birini veya yükseltilmiş depolama planını tercih edebilirsiniz.

Yılda 29,99 ABD doları karşılığında “premium” plan, reklamları kaldırır, size 10 GB depolama alanı sunar ve e-postalarınıza birden fazla cihazdan erişmenin yanı sıra e-postaları iletme ve zamanlama işlemlerini yapmanızı sağlar. Yardım için telefon desteğini de arayabilirsiniz.

10 GB’den fazla depolama alanı istiyorsanız, “premium” planınızı yılda 100 GB ekleyerek 47,87 ABD Doları’na yükseltebilirsiniz, ancak bu birleşik size ek özellikler sağlamaz.

Plan:PremiumPremium +100 GB
Fiyat:Yıllık 29,99 ABD dolarıYıllık $ 47.87
Depolama:10GB100GB
Reklamlar:HayırHayır

Onursuz Mansiyonlar

Güvenliğinize değer veren ve size birçok harika özellik veren iyi e-posta hizmetleri var. Ne yazık ki, geçmişte sıcak suda bulunan birkaç e-posta hizmeti var, büyük güvenlik ihlalleri veya e-postaların kaybolması gibi çok sayıda küçük soruna neden olmak için. 

Outlook.com – eski adı Live.com, eski adı Hotmail.com – Microsoft’un e-posta hizmetidir. Ayrıca, e-postaların kaybolması, gönderilen postaların otomatik olarak önemsiz olarak filtrelenmesi ve daha fazlası, Outlook’un yönlendirilmesi gereken bir şey olmasını sağlar.

Yahoo, güvenlik eksikliği nedeniyle öneremediğimiz başka bir e-posta hizmetidir. 2013 yılında Yahoo da oldukça ciddi bir hack kurbanı oldu. 

İCloud kullanıcıları hedeflenen kimlik avı kurbanı olsa da, Yahoo’yu bu listeden çıkarmamamızın nedeni, saldırının potansiyel olarak tüm hesaplarını etkilemesidir. Bu ve Yahoo’nun belirsiz geleceği onu öneremeyeceğimiz bir şey yapıyor.

Son düşünceler

Bu listedeki e-posta hizmetlerinden herhangi biri e-posta göndermenize ve almanıza izin verse de, Tutanota güvenliğe olan bağlılığı ve kullanışlı özellikleri nedeniyle en üst sırada yer almaktadır. Tutanota gezinmek kolaydır ve uygun fiyatlı prim planları sağlar, böylece büyümek için yeriniz vardır.

Bu listedeki e-posta hizmetlerinden herhangi birini kullanıyor musunuz? Sizden haber almak isteriz ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me