2020 için 12 En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Alanı: Sync.com, pCloud, MEGA ve Daha Fazlası

Zaten bulut depolama için ödeme yapmıyorsanız, muhtemelen bir aboneliği denemeden sıçramaya hevesli olmayacaksınız. Neyse ki, en iyi bulut depolama sağlayıcılarının neredeyse tamamı, verilerinizi ayrıcalık için bir kuruş ödemeden çevrimiçi depolamanıza izin verecek ücretsiz bir plan sunuyor..


Bugün piyasadaki en iyi ücretsiz bulut depolama planları listemizle kötüyü iyi durumdan ayırmanıza yardımcı olmak için buradayız. Burada, pCloud’dan IDrive’a ve aralarındaki her şeye, her biri farklı depolama sınırlarına ve özelliklere sahip 12 en iyi sağlayıcı var..

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Alanı Nedir?

Buna hızlıca cevap verelim. Bugün piyasadaki en iyi ücretsiz bulut depolama alanı, tamamen ücretsiz olarak 10GB’a kadar depolama ve bol miktarda premium özellik ile birlikte gelen pCloud’dur. 10 GB’nin tamamını elde etmek için birkaç görev gerçekleştirmeniz gerekir, ancak çoğunlukla zahmetsizdir.

Ancak Sync.com birkaç saniye içinde geliyor ve diğer sağlayıcılar çok geride değil, bu yüzden hepsini tek tek inceleyelim.

 1. pCloud – 10 GB’a kadar ücretsiz veri depolama
 2. Sync.com
 3. Google sürücü
 4. MEGA
 5. Dropbox
 6. Amazon Drive
 7. Apple iCloud
 8. Microsoft OneDrive
 9. MediaFire
 10. Yandex Disk
 11. Degoo
 12. IDrive

1. pCloud

Favori sağlayıcımızla başlayalım. Daha önceki pCloud incelememizin gösterdiği gibi, bir süredir bu bulut depolama sağlayıcısının büyük hayranları olduk, çünkü çok yönlüdür, medya içeriğiniz için mükemmel güvenlik ve üstün oynatma seçenekleriyle çok sayıda depolama alanı sunar.

pcloud-masaüstü-app

Bazı ücretsiz bulut depolama planları çok fazla alan sunar, ancak geçici olarak. Bu arada, pCloud’un 10GB’lık teklifi size iyi geliyor – sınır yok, sorun yok. 10GB’nin tamamını almak için, diğer kullanıcıları pCloud’a yönlendirmek gibi birkaç ek görev yapmanız gerekir. Aksi takdirde, oldukça basit bir 2 GB ile kalacaksınız.

Müzik için En İyi Depolama Alanı

Depolama alanının yanı sıra, pCloud’un videolar için yerleşik HD medya oynatıcısı, en sevdiğiniz TV şovlarını ve ev videolarını saklamak için iyi bir yer haline getirir. Ayrıca, kayıtlı müzik dosyalarınızdan kendi çalma listelerinizi oluşturmanıza olanak tanıyan etkileyici bir şekilde tasarlanmış medya oynatıcı sayesinde müzik için en iyi ücretsiz bulut depolama seçeneklerinden biridir.

PCloud’un ücretsiz planında eksik kalacağınız tek özellik dosyalar için şifre koruması, herkese açık olarak paylaşılan dosyalar için son kullanma tarihleri ​​ve önemli belgeleriniz için sıfır bilgi şifrelemesidir.. 

Bu bir sorunsa, ayda 4,99 ABD dolarından başlayan pCloud Premium’a 500 GB veya 2 TB depolama alanıyla yükseltebilirsiniz..

2. Sync.com

PCloud size hitap etmiyorsa, Sync.com’u bir spin için en iyi ikinci alternatifimiz olarak almanızı öneririz. Servise daha ayrıntılı bir bakış için önce Sync.com incelememize göz atabilirsiniz..

sync.com senk-web uygulaması

Sync.com ücretsiz planında sadece 5GB depolama alanı sunuyor. Bu bir şans vermek için yeterli, ancak kullanmaya başladığınızda, yılda 60 $ ‘dan başlayan 500 GB veya 2 TB depolama alanına yükseltme ayarına direnmekte zorlanabilirsiniz. Dosya boyutu sınırı da yoktur, bu da büyük dosyalar için en iyi bulut depolama seçeneklerinden biri olmasını sağlar.

Ücretsiz demek için “ücretsiz” i tercih ediyorsanız ve biraz acele etmiyorsanız, Sync.com’un cömert sevk sisteminden yararlanabilirsiniz. Gerçek kişilerin Sync.com’u kullanmak için kaydolmalarını sağlayın (gerçek olmaları gerekir, Sync.com kontrol eder) ve her kayıt için fazladan 1 GB kazanırsınız. 20 GB kapak olmasına rağmen, e-posta ile gönderirseniz şirketin onu kaldırdığı bilinmektedir..

Android için en iyisi

Sync.com, cömert depolama alanı ve güçlü, kullanımı kolay bir mobil uygulaması sayesinde Android için en iyi ücretsiz bulut depolama seçeneklerinden biridir. AES 256 bit dosya şifreleme ve standart olarak iki faktörlü kimlik doğrulaması ile, orada en iyi sıfır bilgi bulut depolama sağlayıcılarından biridir. 

Kanada’dan (Sync.com’un dayandığı) güçlü gizlilik yasaları, onu listemizdeki en güvenli bulut depolama sağlayıcılarından biri haline getirmeye yardımcı olur. Bir ay süren dosya geçmişi, dosyalarınız için şifre koruması, uzaktan dosya silme ve kolayca erişilebilen hesap günlükleri ile premium özellikler de bol miktarda bulunur. 

Sync.com ve pCloud’un birbirine karşı ücretini merak ediyorsanız, Sync.com ve pCloud karşılaştırmamızın yardımcı olması gerekir.

3. Google Drive

En iyi ücretsiz çevrimiçi depolama alanı ile ilgili bir makalede Google Drive bulunmaması delilik olurdu. Google Drive incelememizin gösterdiği gibi, Google Dokümanlar ile sorunsuz entegrasyonu ve ücretsiz kullanıcılar için 15 GB’lık cömert bir depolama limiti sayesinde en iyi ücretsiz bulut depolama çözümlerinden biridir..

Google Drive Web Arayüzü

Google Drive depolama alanı standart olarak dahil edildiğinden, bir Google hesabınız varsa hiçbir şey yapmanız gerekmez. Bu depolama alanı Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar gibi diğer Google ürünleri için geçerlidir. Bu bir sorun değil, ancak zaten Google’ın sunucularına yüklenmiş büyük bir fotoğraf koleksiyonunuz varsa dikkate almanız gereken bir şey.

Ayrıca, Google’ın güçlü (ve ücretsiz) ortak çalışma ürünleri olan Google Dokümanlar’ı kullanarak oluşturduğunuz tüm dokümanlar için depolama görevi görür. Tüm Google Dokümanlar ürünleri ve özellikleri standart olarak ücretsiz olarak sunulmaktadır. 

Bazı gizlilik endişeleri (sonuçta Google’dır), bu da rahatsız edici olabilir. Google’ın dosyalarınızı izinsiz taradığı biliniyordu ve bulduklarını beğenmedikleri takdirde hesabınızı feshedecekler. Özellikle Google Drive’ın dosya şifrelemesi içermemesi nedeniyle gizliliğin ana odak noktanız olup olmadığını akılda tutmak gerekir..

Google Drive Fiyatlandırması

Google Drive’ın 15 GB’lık ücretsiz depolama alanı, en iyi önerilerimiz olan pCloud ve Sync.com’dan daha cömerttir. Bunu freebies veya yönlendirmelerle genişletemezsiniz, ancak boyutu 5 TB’a kadar olan büyük dosyaları yükleyebilirsiniz.

Fazladan Google Drive depolama alanına ihtiyacınız varsa size maliyeti olacaktır. Fiyat ülkenize bağlı olarak değişecektir, ancak ABD kullanıcıları 100 GB depolama alanı için yıllık 19,99 ABD doları (ayda 1,99 ABD doları), 200 GB için yıllık 29,99 ABD doları veya 2 TB için yıllık 99,99 ABD Doları ödemeyi bekleyebilirler. Bu fazladan depolama alanını aile üyeleriyle de paylaşabilirsiniz.

4. MEGA

MEGA gibi bir isimle, gerçekten etkileyici bir şey beklemelisiniz. Bu doğru değil, ancak MEGA onu ilk beşimize koyan bazı ilginç özellikler ve şaşırtıcı depolama ile geliyor.

MEGA

MEGA’nın kurucusu Kim Dotcom’dan kaynaklanan MEGA’nın önceki incelemelerinde MEGA’nın gizliliğe odaklanmasından bahsettik. Talihsiz kötü şöhreti, MEGA’yı kamusal alana itmeye yardımcı oldu ve şirketten ayrılmasından bu yana uzun süredir ethos’u şirket sloganında kaldı: “Gizlilik Şirketi”. 

Harika Çevrimiçi Depolama Alanı

Sync.com gibi MEGA da dosyalarınız için sıfır bilgi şifrelemesi sağlar. Ancak, depolanması MEGA ile ilgili en dikkat çekici şeydir. Yeni kullanıcılar inanılmaz derecede cömert bir 50GB ücretsiz depolama alanına sahipler, ancak bu geçici ve dizeler eklenmiş olarak geliyor. 

Ücretsiz MEGA planındaki varsayılan depolama alanı miktarı 15 GB’dir. Yeni kullanıcılar için fazladan 35 GB eklenir, ancak bu süre 30 gün sonra dolar. Masaüstü ve mobil uygulamaları yükleyerek ve kullanıcıları yönlendirerek fazladan 10 GB, 15 GB ve 20 GB’ın kilidini de açabilirsiniz. Bunların süresi 180 gün sonra (uygulamaları yüklemek için) ve 365 gün sonra (yeni bir kullanıcıyı yönlendirmek için).

Bu izinlerin süresi dolduğunda, varsayılan 15 GB depolama alanına dönersiniz. Depolama alanınızı artırmanın tek yolu, 200 GB ile depolama alanında devasa 8 TB arasında teklif edilen ücretli planlarla kullanıcılara yönlendirmeye (her kayıt için 10 GB kazanmaya) veya ödemeye devam etmektir.. 

Güvenli görüşmeler için uçtan uca şifrelemeden entegre dosya sürümlendirme ve kurtarmaya kadar, ücretsiz planında bile MEGA ile birlikte gelen bazı yenilikçi, öne çıkan özellikler de vardır..

5. Dropbox

Dropbox tüm bulut depolama sağlayıcılarının babasıdır. Bulut depolama fikrinin tamamını 2007’de piyasaya sürüldüğünde mümkün kılan sağlayıcıdır ve bu günlerde mevcut olan en iyi bulut sürücüsü olmasa da, ilk beşimizi vurmaya yetecek kadar değerli..

Dropbox-web uygulaması

Kullanıcılar için hala hızlı, kullanımı kolay bir çevrimiçi depolama seçeneğidir, ancak 2 GB’lık boş bir depolama alanı ile MEGA’nın izinlerine yakın bir yerde değildir (Dropbox ile MEGA karşılaştırmamızı okuyun) ve depolama için hazır olmayacak fotoğraf veya video koleksiyonunuz. Özellikleri de oldukça basit, ancak dosyalarınızı herkese açık olarak paylaşmanıza izin veriyor. Bu özellikler hakkında daha fazla bilgiyi Dropbox incelememizde bulabilirsiniz..

Ücretsiz planda yapabileceğiniz başka bir şey yok, ancak basit bir dosya deposu arıyorsanız, Dropbox tam da bunu yapıyor. Çalışıyor ve bu harika, ancak premium veya ekstra bir şey beklemeyin.

Dropbox Fiyatlandırması

Meydan okumaya hazırsanız, yeni kullanıcılara başvurarak ücretsiz Dropbox depolama alanınızı 16 GB’a kadar genişletebilirsiniz. Her yeni kullanıcı size fazladan 500 GB tutarında ağ ekler, ancak kapağa ulaşmak için çok sayıda kullanıcıya başvurmanız gerekir. 

Ekstra isterseniz, Dropbox Plus planı 2 TB’a kadar depolama alanı için aylık 9,99 ABD doları, Profesyonel plan ise 3 TB’a kadar depolama alanı için aylık 16,58 ABD dolarıdır.

Dropbox, gizlilik veya güvenlik için mükemmel değildir. Geçmişte veri ihlalleri yaşadı ve pCloud’un aksine sıfır bilgi şifrelemesini desteklemiyor (pCloud vs Dropbox parçamızı okuyun). Dropbox’ı önemli dosyalarınız için kullanmak istemeyebilirsiniz, ancak basit bir kullanıcı arayüzü ile, büyükanne ve büyükbabanız için ayarlayabileceğiniz ve birkaç sorunla kullanmalarını bekleyebileceğiniz bir çözümdür..

6. Amazon Sürücüsü

Çok sayıda bilgi işlem kaynağının kullanımıyla Amazon, diğer küçük oyunculara göre belirgin bir avantaja sahiptir. Ucuz depolama alanı sunabilir ve Amazon Drive ile tam olarak bunu yapar.

Amazon-Drive

Ancak, adın olağanüstü kalite getirmesini beklemeyin. Amazon bir megabucks şirketi olabilir, ancak Amazon Drive yolun ortasıdır. Önceki Amazon Drive incelememizde gösterildiği gibi, oldukça basit ve hafif özellikler.. 

Dosyalarınız için de şifreleme yoktur, bu nedenle Amazon’un gizlilik söz konusu olduğunda tüm kartları tutmasını bekleyin. Bu bir sorunsa, Amazon Drive’ı Boxcryptor gibi bir şifreleme hizmetiyle kullanarak gizliliğinizi artırabilirsiniz.

Fotoğraflar için İyi Depolama

Fotoğraflar için en iyi çevrimiçi depolama alanı değildir, ancak kesinlikle kısa listemizi oluşturdu. Sınırsız fotoğraf depolama alanınız yok, aynı zamanda aile albümlerini bulutta birleştirmek ve saklamak için paylaşılan bir “aile kasası” oluşturabilirsiniz. 

Amazon Drive ile ilgili iyi bir şey, Amazon’un ücretsiz teslimat, TV ve daha fazlası için sunduğu her şey dahil abonelik hizmeti olan Amazon Prime’a abone olan herkes için ücretsiz olmasıdır. Amazon Prime aboneleri, dosyaları için 5 GB depolama alanının yanı sıra sınırsız fotoğraf depolama alanına sahip olur.

5 GB yeterli depolama alanı yoksa veya bir Amazon Prime üyesi değilseniz, ödeneğinizi yılda 19,99 ABD doları için 100 GB veya yıllık 59,99 ABD doları için 1 TB olarak artırabilirsiniz. Sınırsız fotoğraf depolama yalnızca Amazon Prime aboneleri için kullanılabilir, bu nedenle yıllık 119 ABD doları abonelik maliyetini de hesaba katmanız gerekir.

7. Apple iCloud

Apple veya Google gibi üreticilerin bulut depolamasını kullanmanın gerçek neşesi entegrasyon. Bu nedenle Apple iCloud, kullanıcılar için mevcut en popüler ücretsiz bulut depolama çözümlerinden biridir.

iCloud

Apple kullanıcılarının iCloud’u kullanmaya başlamak için fazla bir şey yapmaları gerekmez. Tam orada, Mac Finder uygulamanızda depolama sürücüsü olarak veya iOS cihazlarınız için yedekleme çözümü olarak kullanılabilir. Apple ekosisteminin dışındaysanız, iCloud Drive incelememizin açıkladığı gibi kullanımı daha zordur.

Apple Kimliğinize bağlı olarak, ücretsiz iCloud depolama planı 5 GB depolama alanı sunar. Bu, özellikle iPhone veya iPad’iniz iCloud’a otomatik olarak yedeklenecek şekilde ayarlandıysa oldukça hızlı bir şekilde tükenebilir.

Apple iCloud Planları

Ücretsiz çevrimiçi depolama alanı ilerledikçe, iCloud depolama için herhangi bir ödül kazanmayacak, ancak Apple kullanıcılarının bunu kullanmaya başlaması zahmetsiz. Ücretsiz planda paltry 5GB depolama alanını bunun yerine 50GB, 200GB veya 2TB’ye yükseltebilirsiniz. 200 GB veya 2 TB’lik planlardaki kullanıcılar, depolama alanını ailenin diğer üyeleriyle de paylaşabilir.

ABD kullanıcıları için, 50 GB ekstra depolama ücreti aylık 0,99 ABD doları, 200 GB aylık 2,99 ABD doları ve 2 TB aylık 9,99 ABD dolarıdır.

Depolama alanınız da ek güvenlik sağlar. Cloud iki faktörlü kimlik doğrulama ile birlikte gelir ve verileriniz AES 128 bit şifreleme kullanılarak şifrelenir. Sıfır bilgi değildir, ancak Apple’ın verileri acele ettiği bilinmemektedir, bu nedenle iCloud ile diğer sağlayıcılardan daha iyi durumdasınız.

8. Microsoft OneDrive

Google Drive’ı ele aldık ve Microsoft tarafından sunulan bulut depolama çözümü, bulut depolama alanını Microsoft’un popüler Office ve Outlook hizmetleriyle entegre ediyor. Google Drive ile OneDrive’ı ayrı bir incelemede karşılaştırdık, ancak hizmetin kendi başına daha net bir resmi için OneDrive incelememize göz atın..

OneDrive Web Arayüz Dosyaları

Ücretsiz kullanıcılar, 20 GB dosya boyutu sınırıyla planlarına dahil edilen 5 GB depolama alanına sahip olur. Bu depolama alanını Microsoft’un mobil ve masaüstü uygulamalarıyla veya Office uygulamalarıyla doğrudan entegrasyonuyla kullanabilirsiniz. Örneğin, Word belgelerini doğrudan OneDrive depolama alanınıza kaydedebilirsiniz.

Bu entegrasyon düzeyi, OneDrive’ın iş planının işbirliği kısa listesi için en iyi bulut depolama alanımıza girmesini sağladı.

Güvenlik bir zamanlar OneDrive için bir sorundu, ancak Microsoft artık dosyalar için AES 256 bit şifreleme sunuyor. Microsoft’un buradaki tarihi, özellikle PRISM programına dahil olduğundan şüphelenileniyle biraz düzensiz..

OneDrive Fiyatlandırması

Microsoft’un gizlilik koşullarından memnunsanız, ancak 5 GB’lık sınırlı depolama alanından endişe ediyorsanız, yeni sürüme geçebilirsiniz. Office 365 aboneliği seçerseniz, yılda 69,99 ABD doları tutarında 1 TB depolama alanı kazanırsınız.

Bu, Windows ve Mac için Office ürünlerine tam ve sınırsız erişimin yanı sıra fidye yazılımı koruması ve parola dosyası koruması için ek destek içerir. Bu ilginizi çekmiyorsa, aylık 1,99 ABD doları tutarında basit bir OneDrive aboneliği alabilirsiniz.

Bu size 100 GB ekstra depolama alanı sağlar, ancak Office erişimi, parola koruması veya fidye yazılımı korumasını içermez.

9. MediaFire

Bir şeyin özgür olması, mutlaka harika, hatta iyi olduğu anlamına gelmez. MediaFire’ı önceki MediaFire incelememizde “çıplak kemikler” olarak tanımladık ve bu, listemizin altına yakın olan bu hizmet için de geçerli..

mediafire-web istemci

İyi ile başlayalım, çünkü size hiçbir maliyeti olmayan dosya depolama hakkında konuşuyoruz ve MediaFire tam olarak bunu sunuyor. Ücretsiz kullanıcılar 10 GB’lık ücretsiz alan alır, ancak ayda 5 ABD Doları karşılığında 1 TB’a veya işletme kullanıcıları için aylık 50 ABD Doları için inanılmaz büyük bir 100 TB’a yükseltebilirsiniz. Kaydolma yönlendirmeleriyle birlikte ücretsiz 10 GB’ı 49 GB’a kadar artırabilirsiniz. 

Sadece ücretli müşteriler maalesef tüm güzellikleri alıyor. Ücretsiz planda, MediaFire kullanıcıları dosyaları herkese açık olarak paylaşamaz, dosyalarını şifre ile koruyamaz, bir güvenlik günlüğüne erişemez veya MediaFire’ın iOS veya Android için mobil uygulamalarını kullanamaz. Dosyalarınızı web tarayıcısına sürükleyip bırakabilirsiniz, ancak kullanılabilir bir masaüstü uygulaması yok.

MediaFire Gizlilik Sorunları

Özellikler, ücretli planlarda bile özel bir şey değildir. Ancak asıl sorun MediaFire’ın oldukça huzursuz gizlilik ve güvenlik prosedürleri.

Sıfır bilgi sağlayıcısı (anlayabildiğimiz kadarıyla) değildir ve dosyalarınızı nasıl koruduğu hakkında hiçbir bilgi sunmaz. MediaFire’ın dosyalarınızı şifrelediğini veya güvenlik söz konusu olduğunda özel bir şey yapıp yapmadığını size söyleyemeyiz.

MediaFire’ın veri saklama politikası, verilerinizin bir kısmına bağlı kalmasını önerir. 10 yıl boyunca “yasal uyumluluk için gerekli kayıtları” tutacağını söyleyen oldukça belirsiz bir ifade içeriyor. MediaFire’ı gizlilik veya kullanım kolaylığı için öneremiyoruz, ancak temel bir depolama sağlayıcısına ihtiyacınız varsa, bu olabilir.

10. Yandex Diski

İyi kötü çirkin. Yandex Disk’i üç kelimeyle bu şekilde tanımladık, çünkü bu Rus tabanlı hizmet hakkında beğenilecek çok şey var, ancak Yandex Disk incelememizin açıkladığı gibi, birçok kullanıcının bundan kaçınmasını isteyecek birçok sorun var..

yandex-disk web istemci

İyi ile başlayalım. Yandex Disk, mobil uygulamalar, Mac ve Windows için bir masaüstü uygulaması ve dosyalarınızı sürükleyip bırakmanız için basit bir web sitesi ile kullanmak için yeterince keyifli. Dosya sürümleri mevcuttur ve dosyalarınızın geçmiş sürümleri 90 gün boyunca saklanır. Yandex Disk ayrıca dosyalarınızı çevrimiçi düzenlemek için Microsoft Office Online ile entegrasyon sunar.

Kullanıcılar 10 GB’lık ücretsiz depolama alanına sahip olurlar, ancak bunu yönlendirmelerle 20 GB’a kadar artırabilirsiniz. Ayrıca, mevcut mobil uygulamalara sahip kullanıcılar için ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama alanı vardır.

Ücretli planlar da var. Yandex Disk Pro ayda 2 ABD doları karşılığında 100 GB veya ayda 10 ABD doları karşılığında 1 TB depolama alanı sunuyor.

Gizlilik ve Güvenlik Sorunları

Yandex Disk’e kaydolmak için acele etmeden önce kötü olanı ele alalım. Şirket, dosyalarınızı nasıl ele aldığı hakkında çok az bilgi sunuyor. Verilerinizi şifrelediğini size söyleyemeyiz, bu yüzden dosyaları yüklemeden önce bunu kendiniz yapmanız gerekir.

Ancak daha sorunlu olan, Yandex Disk’in en iyi gizlilik yasalarına sahip olduğu bilinmeyen bir ülke olan Russa’dan gelmesidir. Avrupa’daki kullanıcılar için Yandex Disk’in Finlandiya’daki yan kuruluşu verilerinizden sorumludur, yani daha katı Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile korunmanız gerekir.

Dosya saklama ve şifreleme ile ilgili belirsiz politikalarla Yandex Disk en iyi önerilerimizden biri değil.

11. Degoo

Kabul edilebilir ücretsiz depolama çözümleri standartlarımızı düşürdük, ancak bu Degoo’ya ücretsiz geçiş yaptığımız anlamına gelmiyor. 100 GB’lık ücretsiz depolama alanı, bu sağlayıcı hakkında bahsetmeye değer tek iyi şey.

Degoo

Degoo, kendisine bulut yedekleme hizmeti diyor. Bu, Sync.com veya Google Drive’ın sunduğu üretkenliği artırmak için günlük araçlarla birlikte gelmediği anlamına gelir. Dosya senkronizasyonu dahil değildir ve dosyalarınızı başkalarıyla gerçekten paylaşamazsınız.

Masaüstü deneyimi, önceki Degoo incelememizde önerdiğimiz bir şey değil, ancak Android ve iOS desteğiyle mobil uygulamalar kötü değil.

Degoo Fiyatlandırması

Bir “yedekleme” hizmeti olarak, 100 GB cömerttir, ancak neredeyse yeterli değildir. Yine de yönlendirmelerle daha fazla kazanabilirsiniz ve mobil uygulama desteği ile birlikte gelir. 

Ücretli planlar 500GB alan için ayda 3 $ veya 10 TB için ayda 9,99 $ ‘dan başlar. Bu, ayda 10 $ sınırsız depolama alanı sunan CrashPlan gibi diğer bulut yedekleme sağlayıcılarından daha pahalıdır (CrashPlan incelememize bakın). Ayrıca müşteri desteğinden sıfır yanıt gelir, bu yüzden başınız belada kalırsa,.

Artıları:

 • Devasa 100 GB ücretsiz depolama alanı
 • Mobil destek

Eksileri:

 • Pahalı ücretli planlar
 • Verimlilik uygulaması desteği yok

Degoo Logosu

Degoo İncelemesi

2000 GB için aylık 093 $ ‘dan başlar
Ücretsiz plan mevcut Tüm Planlar

Degoo’yu ziyaret edin

12. IDrive

IDrive başka bir yedekleme sağlayıcısıdır, ancak Degoo’nun aksine, aynı zamanda biraz hibrit bir seçenektir. IDrive incelememizde de belirttiğimiz gibi, 1995 yılına dayanan oldukça eski bir depolama şirketi. Ücretli planlarda 5 TB’a kadar ölçeklenen 5 GB ücretsiz depolama alanıyla, aynı zamanda en iyi bulut yedekleme hizmetleri kısa listemizdeki en iyi yedek yedekleme sağlayıcımız.

idrive-pano

IDrive, Android ve iOS için mobil uygulamalar ile Windows veya Linux çalıştıran Mac’ler ve PC’ler için bir masaüstü uygulaması sunar. Ayrıca yedeklemelerinizi çevrimiçi olarak kontrol etmenizi sağlayan bir yönetim aracına sahiptir. Masaüstü istemcileri, dosyaları buluta hızlı bir şekilde yüklemenizi sağlayan dosya senkronizasyonunu destekler.

Hibrit Bir Çözüm

Bu nedenle ICloud’u hibrit bir hizmet olarak adlandırıyoruz, çünkü masaüstü senkronizasyonu sunmak IDrive’ı dosyalarınız için Dropbox tarzı bir çözüm olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Çevrimiçi arayüz üzerinden dosya paylaşımının yanı sıra dosya sürümü ile birlikte gelir.

IDrive ücretsiz 5GB sunmasına rağmen, kişisel kullanıcılar yıllık 52,12 $ (ayda yaklaşık 4 $) için 2 TB depolama alanına veya yıllık 74,62 $ (aylık yaklaşık 6 $) için 5 TB’a yükseltebilir. IDrive’ın güvenliği standart ve AES 256 bit şifreleme ile standart olarak sunulan ücretsiz ve ücretli planlarda oldukça güçlüdür.

Özel şifre çözme anahtarınız IDrive tarafından tutulmuyor. Eğer kaybederseniz, verilerinizin şifresini çözme yeteneğini kaybedersiniz. IDrive, verilerinizi en iyi bulut gizlilik yasalarına sahip olmayan ABD’de tutar, ancak şirket dosyalarınıza yalnızca sizin – IDrive değil – erişebildiğini belirterek gizliliğe olan bağlılığını güçlü bir şekilde vurgular..

Artıları:

 • Hibrit bulut depolama alanı & destek olmak
 • İyi mobil ve masaüstü uygulamaları

Eksileri:

 • Tamam (ama harika değil) ücretsiz depolama alanı
 • ABD gizlilik yasaları kapsamında barındırılan veriler

IDrive Logosu

IDrive İncelemesi

2000 GB için aylık 579 $ ‘dan başlar
Ücretsiz plan mevcut Tüm Planlar

IDrive’ı ziyaret edin

Tedarikçilerimizi Nasıl Seçtik?

Bunun gibi kısa listeler bulduğumuzda, aradığımız ana kriterler depolama, hız, kullanım kolaylığı, genel güvenlik ve sunulan özellikleri içerir. Açıkçası, bunlar ücretsiz sağlayıcılardır, bu nedenle standartlarımız ücretli kişisel bulut depolama incelemelerimiz için olabilecek kadar yüksek değildir..

Bununla birlikte, ücretsiz planlardan bile temel bir kalite ve hizmet seviyesi bekliyoruz. Bu nedenle pCloud ve Sync.com hayranlarıyız, çünkü her iki sağlayıcı da ücretsiz birinci sınıf bir ürün sunuyor. Kapak tarafında, Yandex Disk ve Degoo gibi sağlayıcıların tam önerimizi almamasının nedeni de budur.

En İyi Ücretsiz Sınırsız Bulut Depolama Alanı

Ücretsiz, sınırsız bulut depolama alanı sunan bir sağlayıcı görürseniz – ve bunu sunan şirket Google, Amazon, Apple veya Microsoft olarak adlandırılmaz – durun ve başka bir yere bakın. (Bildiğimiz kadarıyla) şu anda tüketicilere ücretsiz ve sınırsız bulut depolama alanı sunan hiçbir sağlayıcı yoktur ve açık sözlü olmak gerekirse, onu sunan herhangi bir şirketten son derece şüpheliyiz.

Sebepleri oldukça açıktır. Bulut depolama sağlayıcılar için maliyetlidir ve bu tür ürünlerin kötüye kullanılması olasılığı yüksektir. Depolama şirketleri genellikle para kazanmak için vardır, bu nedenle herhangi bir sağlayıcının bu kadar cömert bir ürünle potansiyel ücretli planları ve karları azaltması olası değildir.

Maalesef, piyasadaki tek sınırsız bulut depolama planı size mal olacak. Tüm sağlayıcılar bunu sunmaz, ancak bazıları sunar, Dropbox en iyilerinden biridir.

Son düşünceler

Sonuna ulaştınız, bu da muhtemelen hangi ücretsiz bulut depolama sağlayıcısını denemek istediğinize karar verdiğiniz anlamına gelir. Fiyatla ilgili iyi bir şey – bu sıfırları sevmeliyiz – pCloud’u (en iyi tavsiyemiz) beğenmeseniz bile, Sync.com gibi diğer ürünlerden birine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz..

Ancak bu, listemizdeki diğer bazı planları göz ardı edebileceğiniz anlamına gelmez. Google Drive ve iCloud, iPhone’lar ve Android cihazlarla entegrasyon kolaylığı sayesinde her zaman bahsedilecek. Ayrıca MEGA’nın sağladığı geniş depolama alanı veya Dropbox’ın sunduğu sürükle ve bırak basitliği ile yanlış gidemezsiniz.

Hangi planı seçerseniz seçin, size aradığınız depolama ve kaliteyi getireceğini umuyoruz. Listelediğimiz ürünlerden herhangi birini kullandıysanız veya yorumlarımızdan herhangi birine katılmıyorsanız, aşağıdaki yorumlardaki deneyimlerinizi bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Sync.com Logosu

Sync.com İncelemesi

1000 GB için aylık 500 $ ‘dan başlar
Ücretsiz plan mevcut Tüm Planlar

Sync.com’u ziyaret edin

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me