2020’de Windows 7, 8 ve 10 Nasıl Yedeklenir

Windows, MS-DOS’a sadece bir grafik kullanıcı arabirimi koyan sürüm 1.0’dan bu yana uzun bir yol kat etti. 1985’te piyasaya sürüldü. hataları ve çökmesi. Bu makalede, Windows’u nasıl yedekleyeceğinizi göstererek verilerinizi kaybetmekten kaçınmanıza yardımcı olacağız.


Hatalar ve çökmeler, dünyanın en popüler işletim sistemlerinden biri olmasını engellemedi. En son enkarnasyon olan Windows 10, özellikle gizlilikle ilgili kendi sorunlarına sahip olmasına rağmen, seleflerinin çoğunun sorunlarıyla ilgileniyor. Bununla ilgili endişeleriniz varsa, Windows 10 gizlilik ayarları kılavuzumuzu nasıl değiştireceğimizi okuyun.

Önünüzde bir Windows sunucusunu yedekleme görevi olan bir sunucu yöneticisiyseniz, en iyi Windows sunucusu yedeklemeleri listemizi okuyun.

Bir sonraki bölümde, işletim sisteminizi yedeklemek için Windows Yedekleme aracını nasıl kullanacağınızı göstereceğiz ve istenmeyen bir şey olursa dosyalarınızı kaybetmediğinizden emin olacağız..

Windows Yedekleme Aracını Kullanarak Windows’u Yedekleme

Windows yedeklemelerini işlemenin en iyi yolu olmasa da, muhtemelen en kolayı budur. Dosyalarınız özellikle önemliyse ve harcayacak birkaç paranız varsa, doğrudan çevrimiçi seçeneklerinizin altında bulabileceğiniz bölüme atlamanızı öneririz..

Windows 10’da, start tuşuna basın, “kontrol paneli” yazın ve seçin.

nasıl yapılır-backup-pencere-adım1

Üstte “Yedekle ve Geri Yükle (Windows 7)” listesini görmek için “backup” yazın. Girin.

nasıl yapılır-backup-pencere-adım2

“Yedekle ve Geri Yükle (Windows 7)” penceresinde “sistem görüntüsü oluştur” bağlantısını tıklayın.

nasıl yapılır-backup-pencere-step3

Başka bir pencere, görüntünüzü nereye kaydetmek istediğinizi seçmenizi ister. Yalnızca sistem sürücünüzü değil, tüm sürücülerinizi içeren bir görüntü alacağınızı ve boyutunun büyük olabileceğini unutmayın, bu nedenle hazır olduğunuzdan emin olun. Yeterli DVD alabilirsiniz, ancak bir görüntüyü onlara kaydetmek sıkıcı olabilir.

Başka bir sabit diske kaydetmek daha kolaydır. Sadece çökebileceklerini veya arızalanabileceklerini ve resminizi onlarla çekebileceklerini unutmayın. Bu durumda, dosyalarınızı almak için veri kurtarma yazılımına güvenmeniz gerekir, ancak bu kesin bir bahis değildir. Yarıiletken sürücülerin çok daha düşük bir hata oranı vardır, ancak daha fazla veri hatasıyla karşılaşır, böylece resminizi güvende tutacaklarından emin olamazsınız.

Yapabileceğiniz şey, denkleme bulut depolamayı dahil etmektir. Dosyalarınızı tek bir uzak konumda ve iki yerel cihazda tutmanızı öneren yedekleme için 3-2-1 kuralını izlemelisiniz. Sonuçta, bir yedekleme sadece kaybolmazsa bir şeye değer; Yedeklemeyi yedeklemek bundan emin olmanın tek iyi yoludur.

Muhtemelen resminiz için çok fazla depolama alanına ihtiyacınız olacak, bu nedenle büyük dosyalar için en iyi bulut depolama alanımızdaki sağlayıcılar iyi bir uyum sağlamalıdır. Sync.com ve pCloud gibi en iyi bulut depolama hizmetlerinden bazıları üzerinde ve dosyalarınızı depolamak için mükemmel bir seçim.

Çevrimiçi Yedekleme Alternatifi

Depolama bir nedenle depolama olarak adlandırılır. Bir yedekleme hizmeti olarak kullanabilirsiniz, ancak bu özel yedekleme hizmetlerinin sunacak çok şeyinin olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, birçok hizmet tüm bilgisayarınızı veya sadece Windows görüntüsünü yedekleyebilir ve gerektiğinde geri yükleyebilir.

Başka bir deyişle, çevrimiçi yedekleme olağanüstü durum kurtarmaya yöneliktir. Bulut depolamanın aksine, bulut yedekleme tüm sabit sürücünüzün bir görüntüsünü oluşturur, bu da klasör yapısını korur ve senkronizasyon klasörünüze dosya koymanızı gerektirmez. Bu yavaş olabilir ve depolama alanı boşaltmaz, ancak size bazı ilginç özellikler sunar.

Yedeklemenizin güncel olmasını sağlayan sürekli yedekleme ve dosyalarınızı yüklemek için gereken süreyi azaltan artımlı yedekleme içerir. Birçoğu sürekli bir yedekleme işlemi yürütürken, yedeklemenizin gece çalışabilmesi ve sistem kaynaklarınızı etkilememesi için zamanlanmış yedeklemeler de çalıştırabilirsiniz..

Gelişmiş özelliklerin size fayda sağlayacağını düşünüyorsanız, ihtiyaçlarınıza uyan bir sağlayıcı bulmak için en iyi çevrimiçi yedek alıcı kılavuzumuza bakın. Bazı hizmetler karmaşık olsa da ve dosyaları etiketlemenizi gerektirse de Backblaze gibi birçoğu büyük kullanım kolaylığı sunar. Esneklik sizin işinizse, verilerinizin nerede saklanacağına karar vermenizi sağlayan sağlam bir yedekleme istemcisi olan CloudBerry Backup’a göz atmak isteyebilirsiniz..

Bu iki mükemmel hizmet hakkında daha fazla bilgi için CloudBerry Yedekleme incelememizi ve Backblaze incelememizi okuyun.

Backblaze-Slider1
© Cloudwards.net

Backblaze-slider2
© Cloudwards.net

Backblaze-slider3
© Cloudwards.net

Backblaze-slider4
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Acronis True Image ve BigMIND Home da yetenekli sağlayıcılardır. Her ikisi de görüntü yedekleme, artımlı yedekleme ve görüntülerinizi bir parola ile koruma özelliği içerir. Eğer ilgileniyorsanız, Acronis True Image incelememizi ve BigMIND Home incelememizi okuyun.

Acronis-True-Görüntü-Yedekleme-Kur-Slider1
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Hedef-slider2
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Aktif-Protect-slider3
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Ayarlar-slider4
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Araçlar-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Yedeklenmesi gereken birden fazla sabit disk tutabilirsiniz. Çevrimiçi yedekleme sağlayıcıları harici sabit sürücülerle çalışabileceğinden bu bir sorun değildir. Aslında, harici sabit diskler için en iyi çevrimiçi yedekleme sağlayıcılarının bir listesine sahibiz.

En iyi bulut yedekleme hizmetimiz olan IDrive da bunlardan biri (IDrive incelememizi okuyun).

Son düşünceler

Sabit sürücünüz veya Windows işletim sisteminiz asla çökmeyebilir ve verilerinizi onunla birlikte alamaz, ancak bunun gerçekleşme olasılığı sıfırdan fazladır. Şansa güvenmek sizi uzaklaştırabilir, ancak hazırlık daha sorumlu bir seçenektir ve verilerinizin güvenliğini garanti eder.

Windows’u yedeklemenin birkaç yolunu belirledik. Yerel araç, Windows’da yerleşik olan ücretsiz bir seçenektir ve kullanımı kolaydır. Bununla birlikte, oluşturduğu resim dosyası çok büyük olabilir, bu nedenle bir yerde, muhtemelen bulutta saklayabilmeniz en iyisidir. Bilgisayarınızda tutabilir ve Windows çözümleri için en iyi çevrimiçi yedeklemenin sunduğu gelişmiş özelliklerden yararlanabilirsiniz..

Windows’u yedeklemeyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Hangi çözümü tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map