2020’de Outlook Veri Dosyalarını Birkaç Tıklamayla Onarma

Bozuk veya başka şekilde hasar görmüş Outlook veri dosyaları (.pst biçiminde), bir işi hayati e-postaların, takvim kayıtlarının ve diğer bilgilerin kopyalarından keserek ciddi bir şekilde bağlayabilir. İş arkadaşlarınızı ve müşterilerinizi kovalayarak eksik verilerinizin bir kısmını yeniden oluşturabilirsiniz, ancak o zaman zaman kaybedersiniz, muhtemelen kendinizi utandırırsınız ve muhtemelen sadece kısmi bir düzeltme ile ödüllendirilirsiniz..


En iyi yaklaşım, elbette, e-postanızı buluta yedekleyerek ilk etapta bu problemle asla karşılaşmamaktır. En iyi çevrimiçi yedekleme kılavuzumuzdaki önerilerin çoğu burada yardımcı olabilir. Öte yandan, pantolonunu yakaladığında kendini bulursan, tüm umutlar kaybolmaz.

Gelecekte, bu amaç için tasarlanmış özel bir yazılım kullanarak bozuk .pst dosyalarının nasıl onarılacağını göstereceğiz. İniş yaptığımız araç, en iyi veri kurtarma yazılımı Stellar Veri Kurtarma için başımızın arkasındaki geliştiriciler tarafından oluşturuldu. Şirket, işletmenizin bir .ost ila .pst dönüştürücüsü de dahil olmak üzere geniş bir veri aralığını aşmasına yardımcı olacak eksiksiz bir BT araçları paketi satıyor.  

Yanlışlıkla silinen e-postaları kurtarmak için de kullanılabilen Stellar Outlook PST Repair temelini kullanarak size yol gösterirken bizimle iletişime geçin. Stellar Veri Kurtarma incelememize, bozuk bir bölümdeki veya çökmüş sabit sürücüdeki dosya türlerini kolayca kurtarabilecek bir okuma vermeyi de unutmayın..       

Ne Zaman PST Onarım Yazılımına İhtiyacınız Var??

Burada aynı sayfada olduğumuzdan emin olmak için, kişisel depolama tablosu (.pst) dosyası, Microsoft tarafından kullanılan mesajların, takvim etkinliklerinin, adres defterlerinin, dergilerin ve diğer veri nesnelerinin kopyalarını saklamak için kullanılan tescilli bir Microsoft dosya türüdür. Outlook, Outlook ayarlarınıza ek olarak.

POP3 veya IMAP web tabanlı e-posta kullananlar için Outlook hesaplarının yedeği olarak hizmet eder. Çoğu durumda, .pst dosyalarıyla çalışmak oldukça fazla esneklik sağlar: bilgilerinizi bir aksaklık olmadan saklamak için bir bilgisayardan diğerine aktarabilirsiniz..

Ancak, herhangi bir dosya gibi .pst dosyaları zarar görebilir. Bu, .pst dosyaları çok büyük olduğunda veya başarısız sürücüler, kötü amaçlı yazılımlar ve diğer çeşitli olaylardan kaynaklanabilir. CloudBerry Backup (çevrimiçi CloudBerry Yedekleme incelememizi okuyun) gibi bir çevrimiçi yedekleme hizmeti kullanarak .pst dosyanızın yedek bir kopyasını kaydetmediyseniz, yardımcı olması için özel bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır..

Orada bir avuç .pst onarım araçları var, ancak güvenilirliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle Stellar Outlook PST Onarım’a indik. E-posta kurtarmanın yanı sıra beğendiğimiz bazı özellikler şunlardır:

  • Eklerin, kişilerin ve takvimlerin kurtarılması
  • İletileri .eml, .msg, .rtf, .html ve .pdf biçimlerinde kaydedin
  • Taramaları daha sonra kullanmak üzere kaydetme
  • Silinmiş e-postaları kurtarma
  • Şifrelenmiş .pst dosyalarından kurtarma

Yazılım ayrıca Outlook 2000’e kadar tüm Outlook yinelemelerini destekler.

Hasarlı .pst dosyalarınızı onarmak için Stellar’ı nasıl kullanacağımızı gösterdiğimizde özelliklerine daha fazla değineceğiz. İlk olarak, maliyete hızlı bir göz atalım.

Stellar Outlook PST Onarım Lisansı Seçenekleri

Aracın kendisi ucuz değil, bu yüzden bir kerelik bir çözüm arıyorsanız, bu muhtemelen değil. Ancak, bir işletme veya BT mağazası işletiyorsanız, ömür boyu lisans almanız şartıyla maliyet çok daha sindirilebilir.

SOHOTechnicianOutlook Araç Takımı
Maliyet (ömür boyu)99 $249 $299 $
KurulumTek sistemÇoklu sistemlerÇoklu sistemler

SOHO lisansı yazılımı tek bir bilgisayara yüklemenize izin verirken, Teknisyen lisansı istediğiniz sayıda bilgisayara yüklemenize izin verir. Daha önce bahsettiğimiz özelliklere ek olarak, Teknisyen lisansları aşağıdakileri de ekler:

  • Doğrudan Outlook 365’e aktarma
  • Dosyaları DBOX ve MBOX formatlarında kaydetme
  • Büyük .pst dosyalarını daha küçük dosyalara bölün
  • Kompakt .pst dosyaları
  • Ekleri ayıklayın

Outlook Araç Seti lisansı birkaç özellik daha ekleyerek onu en iyi anlaşma haline getirir. Bunlar arasında .pst dosyasını .ost dosyalarına dönüştürme, yinelenen e-postaları belirleme ve silme, .pst’leri tek bir dosyada birleştirme ve .pst şifrelerini kurtarma yeteneği bulunur..

İlk önce hizmeti denemek isterseniz, kurtarılabilir .pst dosyalarını taramanıza ve önizlemenize olanak tanıyan ücretsiz bir sürüm indirebilirsiniz..

Başınız belaya girerse, her üç plan da ücretsiz teknik destek ile gelir. Bununla birlikte, göreceğimiz gibi, araç aceminin bir BT gurusu gibi görünmesini sağlayacak kadar kolay.

Stellar ile Outlook PST Dosyaları Nasıl Onarılır

Bir lisansa karar verdikten sonra Stellar size bir indirme bağlantısı ve lisans anahtarı gönderir. Bunları kullanarak, kurulum oldukça basittir ve en fazla bir veya iki dakika sürer.

Kurtarma işlemi, üzerinde çalıştığımız Yıldız araçlarının çoğunda olduğu gibi, kısayollar almadan oldukça basittir. Bununla birlikte, size adım adım yürümek umarım satın almaya karar vermeden önce ne bekleyebileceğiniz konusunda daha iyi bir fikir verecektir..

Birinci Adım: Bozuk PST Dosyasını Tarama Çalıştırın

Yüklendikten sonra yazılımı başlattığınızda, onarılması gereken .pst dosyasını seçmek için bir pencere ile karşılaşacaksınız..  

Nerede olduğunu biliyorsanız dosyaya göz atabilir veya yazılımın sabit diskinizde arama yapmasına izin vererek zaman kazanabilirsiniz. “Bul” seçeneği hızlı çalışır, bizim durumumuzda sadece 30 saniye sürer.

İşiniz bittiğinde, düzeltmek istediğiniz dosyayı vurgulayın ve “onar” düğmesini tıklayın. Dosyanın taranması çalışır, bu sadece bir saniye sürer.

İkinci Adım: Tarama Sonuçlarıyla Çalışma

Tarama tamamlandıktan sonra Stellar Outlook PST Repair sonuçları görüntüler ve onarılmış bir dosya olarak kaydetmeden önce dosya içeriğinizi sıralamanıza izin verir..

Gezinme tanıdık gelmelidir: Outlook’u kullanmak gibi bir şey. Sol taraftaki bölme üst düzey gezinme içindir. Gelen kutunuza, silinmiş öğelerinize, önemsiz postalarınıza, takviminize, kişilerinize ve daha fazlasına oradan erişebilirsiniz..

Herhangi bir kategoriye tıkladığınızda, ikinci sütun o kategori altında düzenlenen nesnelerle doldurulur. Örneğin, “gelen kutusu” nu tıkladığınızda, bozulmadan önce gelen kutunuzdaki tüm e-postaları görürsünüz. Sağdaki bölme elbette seçtiğiniz e-postanın gerçek içeriğini gösterir.

.Pst dosyasını kurtarmaya hazır olduğunuzda, istemcinin üst kısmındaki “onarılan dosyayı kaydet” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Size .pst, .msg, .eml, .rtf, .html veya .pdf dosya türü olarak kaydetme seçeneği sunulur..

Her şeyi kaydetmek istemiyorsanız, herhangi bir e-postayı sağ tıklayıp kendi dosyasına kaydetmeyi seçebilirsiniz, ancak bu durumda .pst olarak kaydedemezsiniz.

Taramanızı, hemen bir .dat dosyasına dönüştürmek yerine kaydetmek için bir düğme de vardır ve daha sonra sonuçları yükleyip üzerinde çalışmanıza olanak tanır..

Son düşünceler

Hasarlı kişisel depolama tablosu dosyalarını düzeltmek için Stellar Outlook PST Onarım’ı kullanmak gerçekten yeterli. Herhangi bir güzellik yarışmasını kazanmasa da, iyi bir BT aracında kesin bir yaklaşım tam olarak istediğiniz şeydir. Outlook kullandıysanız, bu aracı kullanabilirsiniz, sorun değil.

Son bir hatırlatma olarak, bozuk dosyalarla ilgili sorunları önlemenin en iyi yolu sabit sürücünüzü yedeklemektir. Seçenekler arasında sıralama yapmanıza yardımcı olacak eksiksiz bir çevrimiçi yedekleme incelemeleri kütüphanemiz var, ancak bir kısayol arıyorsanız, küçük işletmeler için en iyi çevrimiçi yedekleme için seçimlerimize göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler, emin olun ve yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıda bize bırakın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me