2020’de Dropbox ve Tresorit: Yakın Bir Çağrı

Tresorit, piyasadaki en güvenli bulut depolama hizmetlerinden biri iken, Dropbox büyük kullanım kolaylığı sayesinde en popüler olanlardan biridir. Cloudwards.net’te, rakip hizmetler arasında seçim yapmanızı kolaylaştırmayı seviyoruz, bu nedenle hangisinin en üstte olduğunu görmek için Tresorit vs..


Bulut depolama hizmetlerinin temel amacı, dosyalarınızı bulutta depolamaktır. Tüm hizmetler bunu yapmanıza izin verse de, bunu ne kadar iyi yaptıkları ve diğer hangi özellikleri sundukları konusunda farklılık gösterir. Ayrıca, Tresorit gibi bazı hizmetler güvenliğe daha fazla odaklanırken, Dropbox gibi diğerleri de kullanım kolaylığı ve özelliklere odaklanır.

Sizin için en uygun olan şey, hizmetten ne almak istediğinize bağlıdır. Bunu göz önünde bulundurarak, bunları bulut depolama hizmetleri için genel faktörlerle karşılaştıracağız. Fikrinizi önceden oluşturduysanız, istediğiniz hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için ayrı Dropbox incelememizi veya Tresorit incelememizi okuyun.

İkisinden de memnun değilseniz, yardım için en iyi bulut depolama alanımıza bakın. Bir bakışta hangi hizmetlerin sunulduğunu görmek için en iyi bulut depolama karşılaştırmamızı da okuyabilirsiniz.

Beş turdan fazla, hizmetlerin, aralarında karar vermenize yardımcı olmak için nasıl karşılaştırıldığını göreceğiz. Her turdan sonra bir kazanan adlandıracağız ve zil çaldıktan sonra, size bir sonuç özeti vereceğiz ve genel kazananı beyan edeceğiz.

1

Güvenlik

Güçlü bulut güvenliği önemlidir, çünkü internetin tehlikelerden payına sahiptir. Bilgisayar korsanları gibi kötü niyetli kişiler kimlik bilgilerinizi çalmayı, verilerinizi ortadaki saldırılarla yakalamayı, fidye yazılımı kullanarak verilerinizi rehin tutmayı veya size karşı başka akıllıca bir tavır yürütmeyi umuyor.

Bulut hizmetleri sizi potansiyel tehditlere karşı korumak için birçok yöntem kullanır. Örneğin, iki faktörlü kimlik doğrulama, şifrenizi çalan bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesini önler. Bununla birlikte, sadece ona güvenmeyin. İlk etapta güçlü bir şifre oluşturun.

TLS / SSL protokolü ortadaki adam saldırılarına karşı koruma sağlarken, şifreleme verilerinizi hareketsiz ve hareket halindeyken karıştırır. Özel, uçtan uca şifreleme, dosyalarınızı yalnızca okumanıza izin vererek gizli tutmanıza yardımcı olur.

Bu en azından bulut hizmetleri için önemli bir kategoridir. Bakalım Tresorit ve Dropbox nasıl.

Tresorit

Tresorit güvenliğe odaklanıyor. Cephaneliğindeki ana silah, sıfır bilgi şifrelemesi olarak da adlandırılan özel şifrelemedir. Tresorit, en iyi sıfır bilgi bulut depolama hizmetleri listemize bir yer kazandıran nadir hizmetlerden biridir..

tresorit-vs-Dropbox-tresorit-güvenlik

Tresorit, gizliliğinizi korumak için sıfır bilgi şifrelemesi kullandığından, unutursanız şifrenizi sıfırlayamayacağını unutmayın. Gerçekleşmediğinden emin olmak için en iyi şifre yöneticileri makalemizden bir şifre yöneticisi kullanın.

Tresorit, aktarım sırasında dosyaları hedefleyen saldırıları önlemek için TLS protokolünü ve kalan dosyaları karıştırmak için AES 256 bit şifrelemeyi kullanır. Ayrıca, birisi şifrenizi kırmayı başarırsa iki faktörlü kimlik doğrulama hesabınıza erişimi engeller.

Tresorit, sunucularını İrlanda ve Hollanda’daki güvenli Microsoft Azure veri merkezlerinde tutar. Gözetim, 7/24 güvenlik ve biyometrik tarama kullanıyorlar. Ayrıca en son ISO standartlarına da uygundurlar. Daha fazla bilgi edinmek için Microsoft Azure incelememizi okuyun.

Tresorit’e veri yüklediğinizde, veri merkezindeki bir RAID kurulumuna benzeyen birden çok sunucuda çoğaltılır. Bu veri kaybı riskini azaltır ve dosyalarınızın kullanılabilirliğini artırır.

Fidye yazılımı dosyalarınızı bozarsa, geri almak için ödeme yapmanız gerekmez. Bunları almak için dosya sürümlendirmeyi kullanabilirsiniz. En ucuz plan önceki 10 sürümle sınırlıdır, ancak diğerleri sınırsız sürümlendirme özelliğine sahiptir. Tresorit ayrıca cihazınızdaki verileri uzaktan silmenizi sağlar, bu da birinin çalması durumunda yardımcı olur.

Daha pahalı planlar size güvenlik politikalarını tanımlama, yönetici izleme ve cihazlardan erişimi iptal etme gibi gelişmiş güvenlik özellikleri sunar.

Tresorit, bilgisayar korsanlarını buna girmeye davet eden açık bir hackleme mücadelesi düzenledi, ancak kimse bir buçuk yıl süren bir dönemde başarılı olamadı. Tresorit’in güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, güvenlik raporunu okuyun.

tresorit-vs-Dropbox-Dropbox güvenlik

Dropbox

Dropbox’ın güvenliğe aynı vurgu yapmadığı açıktır. Aslında, hizmet onunla damalı bir geçmişi vardır. Şirket, 2012 yılında 68 milyon parolanın çalındığı bir olay sırasında dikkat çekti ve olay yıllar sonra rapor edilmedi.

Ayrıca, Dropbox 2013 yılında PRISM projesine bağlandı. Bununla birlikte şirket bundan sonra güvenliği artırmak için önlemler aldı..

Dropbox, dosyalarınızı beklemede karıştırmak için AES 256 bit ve aktarım sırasında dosyalarınızı korumak için AES 128 bit ile TLS protokolünü kullanır. Bu iyi bir uygulamadır, ancak Dropbox’ın sunucularına indiklerinde dizinleme için meta veriler çıkarmak ve daha sonra bunları yeniden şifrelemek için dosyalarınızın şifresini çözmesine izin verir.

Dahası, meta verileriniz ayrı bir sunucuda düz metin olarak kalır. Dropbox’ın özel şifreleme sunmadığı açıktır. Gizliliğinizi korumak için en iyi uygulama bu değildir, bu nedenle özel bir şifreleme eklentisi olan Boxcryptor’ı kullanmayı düşünün. Bu konuda daha fazla bilgiyi Boxcryptor incelememizde bulabilirsiniz..

Dropbox iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır, böylece kimsenin akıllı telefonunuza sahip olmadan hesabınıza erişemeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Fidye yazılımının etkisiyle mücadele etmek için 120 gün öncesine kadar olan dosyaların eski sürümlerini geri yüklemek için sürüm oluşturmayı kullanabilirsiniz. Bu sizin için yeterli değilse, alternatifler için sürüm oluşturma makalesi için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun.

Hesabınızın güvenlik sayfası, bağlı cihazları, etkin web oturumlarını ve hesabınıza erişimi olan üçüncü taraf uygulamaları izlemenizi sağlar. Bir şey şüpheli görünüyorsa, hesabınıza erişimi devre dışı bırakabilirsiniz.

Dropbox, HackerOne’da bilgisayar korsanlarını Dropbox’ın güvenliğini kırabiliyorsa ödüllendiren bir sayfaya sahiptir. Şimdiye kadar, Dropbox yanıt olarak neredeyse 300.000 dolar ödedi.

Dropbox’ın veri merkezi güvenliği hakkındaki bilgiler azdır, ancak şirket “güvenliği artırmak ve saldırılara karşı korumak için sertleştirildiklerini” söylüyor.

Birinci Tur Düşünceler

Dropbox’ın gevşek güvenliği yoktur, ancak Tresorit tarafından sağlanan yüksek düzeyde bir güvenlik sağlamaz. Bu, Tresorit’in özel şifrelemesi, sınırsız sürüm oluşturma ve herhangi bir iddiası olmayan bir hacker zorluğu sayesinde.

Tur: Tresorit için Güvenlik Noktası

Tresorit Logosu
Dropbox Logosu

2

Depolama Maliyeti

Fiyat için ne kadar çok alırsanız depolama maliyeti o kadar iyi olur. Bir hizmetin birden fazla planı varsa da iyidir, çünkü bu iyi bir uyum bulma şansınızı artırır. Ücretsiz bir plan veya deneme bir artıdır, çünkü taahhütte bulunmadan önce bir hizmeti test etmek için kullanabilirsiniz. Bütçe en büyük endişenizse, cüzdan dostu hizmetlerin bir listesi için bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlarımızı okuyun.

tresorit-vs-Dropbox-tresorit fiyatlandırma

Tresorit

Tresorit’in güvenliği güçlü, ancak ucuz değil. Ücretsiz bir plan sunmaz, ancak ücretli planların ücretsiz deneme süresi vardır. En ucuz olanı, sadece 200GB depolama alanı için aylık 10.42 $ olan Premium’dur. Beş cihaza erişim, senkronizasyon, 90 günlük sürüm geçmişi ve dosyaların önceki 10 sürümünü geri yükleme özelliği ile birlikte ortak bulut depolama özelliklerine sahiptir.

Solo diğer kişisel plan. Ayda 24 $ için 2 TB alan sağlar. Bu, bazı hizmetlerin 2 TB’lık planları için aldığı ücretin iki katından fazladır. Plan, izin denetimi, parola korumalı bağlantılar ile dosya paylaşımı, Microsoft Outlook entegrasyonu ve daha fazlasını ekler.

Tresorit’in de iş planları var. Small Business, kullanıcı başına aylık 20 ABD dolarıdır ve her kullanıcı için 1 TB depolama alanı sunar. İş bu yazı yazılırken yüzde 50 oranında indirgenir ve kullanıcı başına aylık 12 ABD doları olur. HIPAA uyumluluğu, uzaktan silme, özel markalama, gelişmiş dosya kontrolleri ve desteği ekler.

Kurumsal kullanıcı başına aylık 24 ABD dolarıdır ve 100’den fazla kullanıcıyı destekler. Ayrıca, özelleştirilmiş e-posta akışları, özel dağıtım, yönetici API’sı, personel eğitimi ve daha fazlası gibi özellikler de ekler.

tresorit-vs-Dropbox-Dropbox fiyatlandırma

Dropbox

Dropbox’ın en ucuz planı, ayda 9,99 dolar veya yıllık 99 dolar olan Plus’tır. 1 TB depolama alanı sağlar. Microsoft Office 365 entegrasyonu, 30 günlük sürüm geçmişi, öncelikli e-posta desteği ve standart bulut depolama özelliklerini içerir.

Bir sonraki plan, paylaşılan bağlantı kontrolleri, gelişmiş işbirliği araçları, akıllı senkronizasyon ve Vitrin gibi genişletilmiş sürüm geçmişi ve sohbet desteğine erişim ekleyen Profesyonel’dir. Aylık 16.58 $ veya yıllık 198.96 $.

İki takım planı vardır: Standart ve Gelişmiş. Standart, kullanıcı başına aylık 12,50 ABD doları veya yıllık kullanıcı başına 150 ABD doları tutarında 3 TB paylaşılan alan sağlar. Hesap aktarma aracı, ekip klasörü, güvenlik platformu iş ortaklarına sınırsız API erişimi, HIPAA uyumluluğu, yönetici kontrolleri ve merkezi faturalandırma gibi özelliklere sahiptir..

Advanced, depolama alanınıza sınır koymaz, ancak fiyatı kullanıcı başına aylık 25 ABD Doları veya yıllık kullanıcı başına 240 ABD Doları’na yükseltir. Cihaz onayları, görüntüleyici geçmişi ve tek oturum açma, katmanlı yönetici rolleri, günlük denetimi ve çalışma saatleri boyunca telefon desteği gibi gelişmiş ekip özellikleriyle anlaşmayı güçlendirir.

Ücretsiz plan, en iyi ücretsiz bulut depolama parçamıza uygun olmayan 2GB’lık yetersiz bir depolama alanı sunuyor. Yine de, Dropbox’ın sizin için çalışıp çalışmadığını görmek yeterli.

Yuvarlak İki Düşünce

Her iki hizmetin de özellikle rekabetçi planları yoktur. Bununla birlikte, Dropbox daha ucuzdur, Tresorit size paranız için daha fazla patlama verir, bu da bize bir kravatın uygun olduğunu düşündürür. Dropbox’ın ekip planlarıyla daha fazla ilgileniyorsanız, onlar hakkındaki ayrıntıları öğrenmek için Dropbox Business incelememizi okuyun.

Tur: Depolama Maliyeti Net kazanan yok, her ikisi için puan

Tresorit Logosu
Dropbox Logosu

3

Kullanıcı deneyimi

Bir hizmetin birçok güçlü özelliği olması harika bir şeydir, ancak keyifli bir kullanıcı deneyimine sarılmamışlarsa bu işe yaramaz. Kullanıcılar, sağlamayan hizmetlerden uzak durma eğilimindedir.

Tresorit

Tresorit, bulut depolama incelemelerimizdeki en iyi hizmetler arasındadır, ancak kullanıcı deneyimi ortalama hizmetten daha karmaşıktır, çünkü dosyaları senkronize etmek için bireysel tresörler – Almanca’da “tonoz” oluşturmanız gerekir.

Masaüstü istemcisi Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır. Bulut desteği hizmetleri arasında Linux desteği nadirdir. Tresorit sizin için işe yaramazsa, diğer seçenekler için Linux için en iyi bulut depolama alanını okuyun.

tresorit-vs-Dropbox-tresorit-masaüstü

Karmaşık senkronizasyonun yanı sıra, masaüstü istemcisi açık ve kullanımı kolaydır. Tat sübjektiftir, ancak Tresorit’in masaüstü istemcisinin piyasadaki en çekici olanlardan biri olduğunu düşünüyoruz.

tresorit-vs-dropbox-tresorit-web

Cihazınızdan uzaksanız, bulut depolama alanınıza erişmek için Tresorit web uygulamasını kullanabilirsiniz. Minimal tasarımı, klasörlerin ve gezinme bağlantılarının bulunmasını kolaylaştırır. Bununla birlikte, karmaşık senkronizasyon sorunu karmaşık hale getirir, çünkü içeriği yalnızca web istemcisinin kök klasörüne sürükleyip bırakamazsınız. Mantıksal çünkü bir tresor değil, ancak yaklaşım olağandışı.

Tresorit ayrıca Android ve iOS için akıllı telefon uygulamalarına sahiptir. Bunları telefonunuzdan fotoğraf ve video yüklemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, bulut depolama alanınıza erişebilir, içeriğinize bağlantılar oluşturabilir ve çevrimdışı çalışabilirsiniz. Uygulamaya yalnızca sizin erişebildiğinizden emin olmak istiyorsanız, bir şifre kilidi ayarlayabilirsiniz.

tresorit-vs-Dropbox-Dropbox-masaüstü

Dropbox

Dropbox, 2007’de başladığından beri kullanıcı deneyiminin ön saflarında yer alıyor ve bugün de bu geçerli. Aslında, ortak senkronizasyon modelinin icat edildiği yer burası.

Senkronizasyonun genel modeli bir sistem tepsisi simgesi ve bir senkronizasyon klasöründen oluşur. Senkronizasyon klasörüne yerleştirdiğiniz her şey buluta senkronize edilir. Bu kadar basit. Bunu yapmak için, Windows, macOS ve Linux’ta çalışan masaüstü istemcisini kurmanız gerekir.

Dropbox’ın masaüstü istemcisi sistem tepsisi simgesinin etrafında döner. Bu nedenle, ince ve ne istediğinizi bulmak için birçok adım atmanıza gerek yok. Ana bölme bildirimlerinizi veya son dosyalarınızı gösterirken, en yaygın işlemler sağ üst köşededir. Ayrıca uygun olanları da arayabilirsiniz..

tresorit-vs-Dropbox-Dropbox-web istemci

Aynı özelliklere web istemcisinden erişebilirsiniz. Anlaşılır ve sezgisel ve yapmanız gereken tek şey, yüklemeyi başlatmak için bir dosyayı herhangi bir yere sürükleyip bırakmaktır. Sayfalar ve özellikler arasında geçiş yapmak da hızlı.

tresorit-vs-dropbox-Dropbox-mobil

Mobil uygulamaların kullanımı da kolaydır. Belgeleri taramanızı, dosyaları çevrimdışı kullanılabilir hale getirmenizi, Dropbox Paper’a erişmenizi ve fotoğraflarınızı ve videolarınızı otomatik olarak yedeklemenizi sağlar. Ayrıca, dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Dropbox Paper’a aşina değilseniz, Dropbox Paper incelememizden daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Yuvarlak Üç Düşünce

Tresorit sağlam bir kullanıcı deneyimine sahiptir, ancak tresör oluşturma ihtiyacı nedeniyle Dropbox’dan daha karmaşıktır. Dropbox ayrıca daha sezgisel ve kullanımı daha kolaydır.

Tur: Dropbox için Kullanıcı Deneyimi Noktası

Tresorit Logosu
Dropbox Logosu

4

Paylaşım

Paylaşım, bulut depolama deneyiminin büyük bir parçasıdır, bu nedenle kolay, hızlı ve doğrudan büyük sosyal ağlara, bireylere ve gruplara gidebilmelidir. Deneyimi tamamlamak için parola koruması, son kullanma tarihleri ​​ve izinler gibi içerik denetimlerini kullanarak paylaşımlarınızı koruyabilmeniz gerekir.

Tresorit

Tresorit, paylaşım için en iyi bulut depolama hizmetleri listemizi oluşturmasına yardımcı olan güçlü içerik denetimlerine ve paylaşım özelliklerine sahiptir. Web veya masaüstü uygulamasını kullansanız da aynı özellikler kullanılabilir.

tresorit-vs-dropbox-tresorit mülk

Bir klasörü paylaşmak istiyorsanız, bir bağlantı oluşturmanız veya kullanıcıları e-posta yoluyla davet etmeniz gerekir. E-posta yoluna giderseniz, alıcıların bir Tresorit hesabına kaydolmaları gerekir. Dosyaların bu gereksinimi yoktur, ancak yalnızca bir bağlantıyla paylaşılabilirler.

Bağlantıları bir son kullanma tarihi, şifre veya erişim limiti kullanarak koruyabilirsiniz. Klasörlerin üç düzeyde izni olabilir. Okumanıza, okumanıza ve değiştirmenize veya düzenlemenize izin verir.

Oluşturduğunuz bağlantıları takip etmenize yardımcı olmak için Tresorit bir “bağlantılar” görünümü sunar. Başka bir görünüm olan “kişiler”, klasör erişimini paylaştığınız kişilerle paylaşmanızı sağlar.

Ancak Tresorit’te birkaç şey eksik. Yükleme bağlantıları oluşturamaz veya sosyal ağlarda paylaşamazsınız.

Dropbox

Dropbox, masaüstü istemcinizi, akıllı telefon uygulamanızı veya tarayıcı istemcinizi kullanarak üzerinde depolanan içeriği paylaşmanıza olanak tanır.

tresorit-vs-dropbox-Dropbox mülk

Bağlantıları kopyalayıp yapıştırarak veya e-posta ile göndererek web istemcisini kullanarak paylaşabilirsiniz, ancak doğrudan sosyal ağlarda paylaşamazsınız. Dropbox, bir şifre veya son kullanma tarihi kullanarak, indirmeleri devre dışı bırakarak veya erişebilen belirli kişileri seçerek bağlantıları korumanıza olanak tanır. Paylaşımı durdurmak istiyorsanız, bağlantıyı silmeniz gerekir

En ucuz plana abone olan Plus, bu özelliklere sahip değildir. Bunları kullanmak istiyorsanız, Profesyonel plana abone olmalısınız, bu da maliyetin iki katıdır..

Klasörleri paylaşabilir ve izinlerini “düzenlemek” veya “görüntülemek” için ayarlayabilirsiniz. Başkalarıyla paylaştıklarınızı gösteren bir sayfa var. Başkalarını sizinle paylaşmaya davet etmek istiyorsanız, “dosya isteği” özelliğini kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Dört Düşünce

Her iki hizmetin de yetenekli paylaşım özellikleri vardır. Tresorit, paylaşımlar için daha iyi bir güvenliğe sahiptir ve Dropbox, dosya istekleri oluşturmanıza olanak tanır. Güvenlik farkı büyük değil ancak Dropbox, daha pahalı planları için paylaşım özelliklerini saklarken Tresorit en ucuza sahipken, Tresorit bu turu kazandı.

Yuvarlak: Tresorit için Paylaşım Noktası

Tresorit Logosu
Dropbox Logosu

5

Özellikleri

Bu kategori, çoğu bulut depolama hizmeti tarafından sunulan özelliklerin ötesine geçen özelliklerle ilgilidir. Verimlilik uygulamaları, medya oynatma, gelişmiş sürüm oluşturma, fotoğraf analizi ve üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyon bunlara örnektir.

Tresorit

Tresorit, Microsoft Office Online veya Trello gibi üçüncü taraf uygulamalarla entegre değildir, çünkü sıfır bilgi bunu önler. Sıfır bilgi aynı zamanda müzik veya video oynatmayı da engeller. Bu özelliklere sahip hizmetlere ihtiyacınız varsa, işbirliği için en iyi bulut depolama makalemizi okuyun.

Tresorit Seçmeli Senkronizasyon

Tresorit, Tresorit Drive adlı bir ağ sürücüsü özelliğine sahiptir. Tresorit Drive, dosyaları yalnızca bulutta depolamanızı ve masaüstünüzden erişmeye devam etmenizi sağlar. Sabit sürücünüzde yerden tasarruf etmenin iyi bir yolu.

Hizmet ayrıca, Microsoft Outlook için normal e-posta eklerinden daha güvenli dosyaları paylaşmanın bir yolunu sunan bir eklenti sağlar. Linux kullanıcıları, Tresorit’in Linux iş istasyonları veya sunucularında çalışan basit bir komut satırı arayüzü sunduğunu duymaktan mutluluk duyacaktır. Senkronizasyon ve raporlama gibi görevleri de otomatikleştirmenizi sağlar.

Tresorit, güçlü sürüm oluşturma özelliklerine de sahiptir ve sürüm oluşturma listesi için en iyi bulut depolama alanımızda bir yer kazanmaktadır..

Dropbox

Dropbox, Dropbox klasörlerinizde Word, PowerPoint veya Excel dosyaları oluşturmanıza olanak tanıyan Office Online ile tümleşir. Belgeleri yükledikten sonra da düzenleyebilirsiniz.

tresorit-vs-dropbox'ı-açılır kutu kağıdı

Dropbox ayrıca Paper adlı özel bir not alma uygulamasına da sahiptir. Not almanıza, medya dosyalarını gömmenize ve başkalarıyla işbirliği yapmanıza olanak tanır. Yine de başka bir şey yapamaz. Daha iyi bir alternatif için en iyi not alma uygulamaları makalemizi okuyun.

Dropbox, Vitrin adı verilen ve çekici bir sayfada dosya paylaşmanıza izin veren başka bir uygulamaya sahip.

Dosyalarınızın içeriğini taramak için tam metin araması yapabilirsiniz. Bu, mobil uygulama ile taranan dokümanları da içerir. Bir belgeyi taradığınızda, belgeyi düzenleyebilir ve .pdf veya .jpeg dosyası olarak buluta yükleyebilirsiniz..

Sürüm oluşturma, silinen dosyaları veya eski sürümleri son 30 gün içinde geri yüklemenizi sağlar. Ayrıca medya dosyalarınızı oynatabilir ve fotoğrafları önizleyebilirsiniz. Bununla birlikte, müzik listemiz için en iyi bulut depolama alanımızın kesilmesini sağlamadı.

En kullanışlı özelliklerden biri, Dropbox hesabınızdaki dosya ve klasörlere önce onları senkronize etmeden erişmenizi sağlayan akıllı senkronizasyondur. Bu, sabit disk alanından tasarruf sağlar. Tresorit’in sürüş özelliği gibi çalışır.

Beşinci Tur Düşünceler

Tresorit’in bunlardan yoksun olması için iyi bir nedeni olmasına rağmen, Dropbox’ın daha fazla uygulaması ve entegrasyonu var, bu yüzden bu turu kazanıyor.

Tur: Dropbox için Özellikler Noktası

Tresorit Logosu
Dropbox Logosu

6

Son düşünceler

Dropbox ve Tresorit en iyi bulut depolama hizmetlerimiz arasındadır. Her biri lehine iki raundumuz var, bir kravatla. Bununla birlikte, Tresorit’i genel sıralamamızda daha yüksek olarak derecelendirdik, bu yüzden İsviçre yarışmacısı ile eşleşmeye vereceğiz.

Kazanan: Tresorit 

Tresorit, birinci sınıf güvenlik için büyük paralar ödemenizi gerektirir ve bazı kullanıcılar bunun çok fazla olduğunu düşünebilir. Öte yandan, Dropbox iyi verimlilik, üçüncü taraf entegrasyonları ve hoş paylaşım özellikleri sağlayacaktır. Planları ayrıca size daha fazla depolama alanı sağlar.

Bu karşılaştırma hakkında ne düşünüyorsun? Hangi hizmeti tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map