2020’de 1 TB’ı Cloud’da Depolamanın En İyi Yolu Nedir?

Veriler her yerde, bu yüzden her gün 2,5 quintillion bayt üretmemiz şaşırtıcı değil. Böyle bir hacim bir yerde saklanmalı ve bu da bir yerde buluttur. 1 TB veri depolamanın en iyi yolu.


Terabayt verilerinizi buluta yeniden yerleştirmek iyi bir fikirdir, çünkü sabit sürücünüzü yerinden oynatmanıza ve bilgisayarınızın performansını artırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, sabit sürücünüz kilitlenirse veya arızalanırsa dosyalarınız güvende olur. Bu gerçekleşirse ve dosyalarınız bulutta değilse, veri kurtarma yazılımının size yardımcı olacağı kesin değildir..

Eğer çok eğimliyseniz, onları arkadaşlarınızla ve ailenizle de paylaşabilirsiniz..

En iyi bulut depolama hizmetlerimizin birçoğunda 1 TB veya daha fazla depolama alanı sunan abonelik planları vardır. Her büyüklükteki birey ve işletme için çalışırlar.

Ancak, dikkate alınması gereken tek faktör boyut değildir, çünkü bulut sağlayıcılarının güvenli olması ve alanınızı yönetmenizi kolaylaştırması gerekir. Verilerinizi güvende tutmak için ihtiyaç duydukları özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bulut depolama hizmetlerinin verilerinizi nasıl koruduğuna ilişkin açıklamamızı ve en güvenli bulut depolama hizmetleri listemizi okuyun..

Buraya yedekleme aramaya geldiyseniz, en iyi bulut yedekleme hizmetleri listemizi okuyun. Bulut depolama ve bulut yedekleme arasındaki farkı buradan öğrenebilirsiniz.

Bu şekilde, Sync.com’dan başlayarak 1 TB veri depolamaya uygun hizmetlere geçebiliriz.

1. Sync.com

Sync.com en iyi bulut depolama hizmetleri listemizin en üstünde yer almaktadır. 2011 yılında Toronto’da kuruldu ve güçlü güvenlik ve kullanıcı gizliliği ile ünlüdür. Güvenliği özel şifreleme içerir ve Kanada gizlilik yasaları gizliliğinizi korumanıza yardımcı olur.

Sync.com-Web Kontrol Paneli-Sürgü-1

Sync.com-Hisse-Dosya-Link-Sürgü-2

Sync.com-Sync-Klasör-Sürgü-3

Sync.com-Hız-Gaz-Sürgü-4

Sync.com-Two-Factor-Doğrulama-Sürgü-5

Önceki

Sonraki

Premium bir plan için ödeme yapmadan önce hizmeti test etmek üzere 5 GB depolama alanına sahip ücretsiz bir plan olan Sync Starter’ı kullanabilirsiniz. Kişisel kullanıcılar için bunlardan iki tane vardır: Kişisel Pro 500GB yılda 49 $ ve Kişisel Pro 2TB yılda 96 $. İkincisi, bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlardan biridir.

Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, Business Solo 4TB planına yılda 180 $ abone olabilirsiniz. Bu ayda 15 dolara iniyor, ki bu hala çok.

Birden fazla kullanıcı için, alan miktarına ve kullanıcı sayısına bağlı olarak maliyeti 60 ila 180 dolar arasında değişen Business Pro planını alabilirsiniz. Yine de kaydolmak için en az iki kullanıcınız olması gerekir.

Sync.com dosya boyutunu sınırlamaz, böylece isterseniz tek bir 1 TB dosya yükleyebilirsiniz. Bir temsilci bize e-postayla veri aktarımını sınırlamadığını söyledi.

Yükleme ve indirme hızları bulut depolama pazarının geri kalanına benzer, ancak varsayılan olarak bant genişliğinizi sınırlamaz. 1 GB’lık bir klasörün yüklenmesi ortalama 15 dakika sürdü. Bir tanesinin indirilmesi yaklaşık altı dakika sürdü. Testler Meksika’da bir ağ üzerinden gerçekleştirildi.

Senkronizasyon işlemi sistem kaynaklarınızın çoğunu kullanıyorsa, masaüstü istemcisinin görev çubuğu simgesini kullanarak kısıtlama seçeneği vardır. Sınırlı bir plandaysanız aylık trafiği de sınırlayabilirsiniz. Yine de, önceden yüklenmiş olan dosyaların aktarımını hızlandıran blok düzeyinde senkronizasyon mevcut değildir. Hizmet hakkında daha fazla bilgiyi Sync.com incelememizde okuyun.

2. pCloud

pCloud, en iyi bulut depolama listemizin en üstünde yer alan ABD merkezli bir şirkettir. ABD yasalarına tabidir, ancak özel şifreleme sağlayan bir eklenti olan pCloud Crypto’yu satın alarak hafifletebilirsiniz..

pCloud Web Arayüz Dosyaları

pCloud Senkronizasyon Klasörü

pCloud Dosya Paylaşım Bağlantısı

pCloud İndirme Bağlantıları

pCloud Drive İstemcisi

Önceki

Sonraki

Verilerinizin güvenli ve özel olduğundan emin olduktan sonra, ücretsiz 10 GB planını kullanarak pCloud’u denemeye başlayabilirsiniz. Hizmeti 1 TB için test etmek yeterli değil, ancak neye benzediğini görmek için yeterli.

Kişisel ve ticari kullanıcılar için ücretli planlar vardır. Kişisel kullanıcılar Premium ve Premium Plus arasında seçim yapabilir. Birincisi sadece 500GB depolayabilir, ancak ikincisi size ayda 9,99 $ karşılığında 2 TB verir. Yıl için peşin ödeme yaparsanız indirim yapar veya ömür boyu lisans satın alarak daha da fazla tasarruf edebilirsiniz.

pCloud, “sınırsız” boyuttaki dosyaları yüklemenizi sağlar, ancak Premium kullanıcılar için ayda 500GB ve Premium Plus kullanıcılar için ayda 2 TB aktarım sınırına sahiptir. Yine de, bunlar küçük kapaklar değil ve muhtemelen işinizi engellemeyecekler. PCloud incelememizde fiyatlandırma planları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Servisin de yüksek hızları var. Boston dışında yapılan testler, yükleme işleminin yaklaşık yedi dakika ve 1 GB’lık bir klasör indirmenin yaklaşık bir dakika sürdüğünü gösterdi.

3. Google Drive

800 milyon kullanıcısıyla Google Drive, en popüler bulut hizmetlerinden biridir. Küresel bir veri merkezleri ağına sahiptir, bu da onu çok fazla veri aktarmak için iyi bir uyum sağlar. Bununla birlikte, en iyi güvenlik ve gizliliğe sahip değildir ve 2013 yılında PRISM projesine bağlanmıştır. Bununla birlikte, Boxcryptor ile uyumludur, böylece gizliliğinizi artırmak için bunu kullanabilirsiniz.

Google Drive Web Arayüzü

Google Drive Senkronizasyon Klasörü

Google Drive Google Dokümanlar

Google Drive Bağlantı Oluştur

Google Drive Ağ Ayarları

Önceki

Sonraki

Hizmet son zamanlarda abonelik planlarını güncelledi ve onlara çok daha iyi değer verdi.

Ücretli planlar 100 GB’den başlar ve 30 TB ile biter. Hepsi iyi bir değer değil, ancak 2 TB’lık planın aylık maliyeti sadece 9,99 dolar. Yıl için peşin ödeme yaparsanız, indirim de alırsınız. Ayrıca, hizmete genel bir bakış için kullanabileceğiniz 15 GB’lık cömert bir depolama alanı sunan ücretsiz bir plan var..

Belge olmayan dosya türleri için dosya boyutu sınırları 5 TB olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte, bir günde çok fazla yükleyemezsiniz, çünkü 750GB’lık bir aktarım limiti var. Yine de, dosyalarınızı yüklerken sorun yaşamamalısınız.

Global ağı sayesinde 1GB’lık bir klasör yüklemek yaklaşık 10 dakika ve indirmek için yaklaşık beş dakika sürdü. Google Drive’da, senkronizasyon sistem kaynaklarını tıkıyorsa dosya aktarımlarını yavaşlatmak için kullanabileceğiniz hız azaltma vardır. Yine de, blok düzeyinde aktarım yok. Hızlar ve diğer özellikler hakkında daha fazla bilgi için Google Drive incelememizi okuyun.

4. Dropbox

Dropbox, en eski bulut depolama hizmetlerinden biridir ve ortak senkronizasyon ve blok düzeyinde senkronizasyon modelini icat etti. 500 milyondan fazla kullanıcısı var.

Dropbox Çevrimiçi Dosyaları Slayt1

Dropbox Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

Dropbox Dosya İsteği Slayt4

Dropbox Seçmeli Senkronizasyon Slaydı5

Önceki

Sonraki

Google Drive’da olduğu gibi, sıfır bilgili şifreleme yoktur, ancak AES 256-bit dinlenme ve geçiş sırasında kullanır. Dropbox, gizlilik dostu değildir, çünkü sunucularına ulaştıktan sonra dosyalarınızın dizine eklenmesi için şifresini çözer ve ardından yeniden şifreler. Yine, bundan kaçınmak için Boxcryptor kullanmayı düşünün. Bununla birlikte, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir.

Dropbox, 1 TB veri depolamak için kullanabileceğiniz birden fazla plana sahiptir. Artı planı, ayda 10 $ karşılığında 1 TB depolama alanı sağlar. Yıl için ödeme yaparsanız, fiyat 99 $ ‘a düşer. Bu iyi bir değer, ancak Sync.com ve pCloud gibi hizmetlerle elde ettiğiniz kadar iyi değil.

Aslında, Professional’a abone olmak ve 2 TB alan kazanmak için pCloud’un karşılaştırılabilir planının iki katı olan 20 $ ödemeniz gerekir. Ayrıntılar için Dropbox incelememizi okuyun.

Yüklemek için web istemcisini kullanıyorsanız, veri aktarımınız 20 GB ile sınırlandırılır, ancak masaüstü istemcisinde bant genişliği kısıtlaması yoktur. Ücretli planların günlük paylaşım sınırı 200 GB olsa da.

Dropbox’ın veri merkezleri ABD’de olduğundan hızlarınız en yüksek hızda olacaktır. Test sonuçları, Güneydoğu Asya’dan çalıştırıldığımız düşünüldüğünde, 1GB’lık bir klasör için ortalama 16 dakika yükleme ve aynı için yaklaşık altı indirme yaptığımız düşünüldüğünde harika sonuçlar verdi. Hızları azaltabilirsiniz, ancak senkronizasyon çok az sistem kaynağı kullandığından buna gerek yoktur.

5. OneDrive

OneDrive, Microsoft’un bulut depolama pazarına girişidir ve küresel bir sunucu ağına sahiptir. Kullanılmayan şifrelemeden yoksundu, ancak şimdi premium planları var.

OneDrive Web Arayüz Dosyaları

OneDrive Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

OneDrive Uygulama Başlatıcı

OneDrive Bağlantı Dosya Paylaşımı Oluştur

OneDrive Kelime Çevrimiçi

Önceki

Sonraki

Bulut depolama hizmetinin seçim yapabileceği birkaç planı vardır, ancak 1TB veri depolamak için yalnızca birkaç çift uygundur: Office 365 Bireysel ve Office 365 Ev. Birincisi, ayda 6,99 $ için 1 TB depolama alanı veya yıl için ödeme yaparsanız 69,99 $ alır. İkincisi, altı kullanıcıya ayda 9.99 dolar veya yılda 99.99 dolar için 1 TB sağlar. OneDrive’da 20 GB dosya boyutu kapağı var.

Global sunucu ağı sayesinde OneDrive’ın hızları hızlı ve sabittir. 1 GB’lık bir klasör yüklemek yaklaşık altı dakika ve indirmek için bir dakika sürdü. Bununla birlikte, yalnızca senkronize edilmiş dosyaları yükledik, çünkü manuel yükleme ile ilgili hatalarla karşılaştık. Maalesef, blok düzeyinde kopyalama yalnızca Office dosyaları için kullanılabilir.

OneDrive’ın senkronizasyon hızının sistem kaynaklarınızı çok etkilediğini fark ederseniz, bunları manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Varsayılan olarak sınırsızdır. Ayrıca, bir sorun olduğunda yükleme hızlarını otomatik olarak yavaşlayacak şekilde ayarlayabilir veya yüklemeler ve indirmeler için hız sınırlarını ayarlayabilirsiniz. OneDrive incelememizdeki OneDrive özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

6. MEGA

MEGA, 2013 yılında ünlü Kim Dotcom tarafından kuruldu. Artık orada çalışmıyor, ancak şirket hala var. En iyi sıfır bilgi hizmetleri arasındadır, bu nedenle dosyalarınızın gizliliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur. MEGA, dosyalarınızı taşıma sırasında ve beklemede korumak için protokoller ve şifrelemeler dahil olmak üzere bulut güvenliği için çok şey sunar.

MEGA-Ana-2018

mega web arayüzü

mega versioning

mega senkron-klasör

mega destek

Önceki

Sonraki

Ücretsiz plan, yeni kullanıcılar için büyük bir kanca idi, çünkü 50GB depolama alanı sundu. Bu 2017’de değişti ve şimdi hizmet bir ay sonra 35 GB götürüyor. Bu el yapımı hamleye rağmen, MEGA hala en iyi ücretsiz depolama hizmetlerinden biri.

Planladığım Pro’yu en popüler reklamı yapıyor ve nedenini görmek zor değil. 11,38 dolara 1 TB depolama alanı sunuyor. Hizmet size indirim sağlamaz, ancak bir yıllık Pro planı satın alırsanız size iki ay ücretsiz.

Beklediğimizden 10 dakika daha yavaş olan 1GB sıkıştırılmış bir klasör yüklemek ortalama 36 dakika sürdü. Üç denemede, MEGA dosyalarımızı yaklaşık 25 dakika içinde yükledi, ancak başka bir saatte bir saatten fazla sürdü.

Sırbistan’da Belgrad’da saniyede sadece 6 megabit yükleme hızı ve 102 Mbps indirme hızı ile bir WiFi bağlantısı kullandığımızı düşünmek iyi bir sonuçtur. Kullanıcılar, masaüstü uygulamasının bant genişliği sekmesindeki “http kullan” ayarını kapattıklarında daha yüksek hızlara ulaştıklarını bildirdiler. Tam hız tablosunu MEGA incelememizde görebilirsiniz.

Son düşünceler

Yetenekli bulut depolama hizmetleri sayesinde 1 TB veri depolamanın yavaş ve pahalı olması gerekmez. Bahsettiğimiz hizmetler en iyi bulut depolama hizmetlerimiz arasındadır, bu nedenle karar vermenize yardımcı olması için bireysel incelemelerine başvurmalısınız. Çok okumak istemiyorsanız Sync.com’u deneyin. Bir numaralı sıradaki hizmetle yanlış gitmeyeceksin.

Hizmetlerin geri kalanı da iyidir. pCloud aralarında en iyi seçimdir, ancak listedeki diğerleri uygulanabilir. Gizliliğinize yüksek bir değer verirseniz, MEGA’yı kullanmayı düşünün, çünkü onu korumak için büyük çaba harcar.

Listelediğimiz hizmetler hakkında ne düşünüyorsunuz? Çok fazla depolamanız gerektiğinde kullandığınız başka bir ürün var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map