Top 11 najlepších alternatív Dropboxu v roku 2020: Ktorý je najbezpečnejší?

S 500 miliónmi registrovaných používateľov vrátane 11,9 milióna platiacich používateľov je Dropbox jednou z najpopulárnejších služieb ukladania v cloude. Vďaka tomu je to jedna zo služieb, ktorú si takmer každý môže pomenovať z hlavy.


Je to dobrá služba úložiska v cloude, čo nie je prekvapujúce, pretože nemáte veľa používateľov na základe dymu a zrkadiel. Získate ich jednoduchým a intuitívnym používaním služieb a poskytovaním mnohých funkcií spolupráce, možností zdieľania a rýchlej synchronizácie. Okrem toho má Dropbox silnú podporu používateľov.

To znamená, že to nie je bez jeho vád. Cenové plány Dropboxu nie sú konkurencieschopné ani v blízkosti najlepších ponúk v oblasti cloudového úložiska. Navyše jej chýba šifrovanie s nulovými znalosťami a má mätúcu politiku ochrany osobných údajov. Stále však bude zrejmé, či je Dropbox najlepšou platformou na ukladanie údajov v cloude. Závisí to od toho, čo chcete získať zo služby cloudového úložiska.

V tomto prehľade sa pozrieme na najlepších 11 alternatív Dropboxu . Väčšina tipov v tomto rebríčku nemusí mať užívateľskú základňu, ktorú Dropbox robí, ale zistili sme, že v jednej alebo druhej kategórii ju prekonajú ako službu. Než začneme zoznam, porozprávajme sa o Dropboxe podrobnejšie. Ak si chcete prečítať diskusiu, prečo Dropbox nie je ideálny, môžete si ho prečítať nižšie. 

Ak nie ste oboznámení s terminológiou cloudového úložiska, odporúčame vám vzdelávať sa v našej knižnici cloudových úložísk.

11 najlepších alternatív Dropboxu pre cloudové úložisko

Najlepšie alternatívou schránky pre väčšinu ľudí je Sync.com. Ak vidíte službu, ktorá by vyhovovala vašim potrebám, odporúčame vám zaregistrovať si bezplatnú skúšobnú verziu, aby ste zistili, ako sa vám páči. S danou službou nič neprekonáva skúsenosť. Tu je rýchly prehľad: 

 1. Sync.com – najlepšia alternatíva, ak je hlavným problémom bezpečnosť
 2. pCloud – najlepšia alternatíva s veľkorysým 10 GB bezplatným plánom
 3. Tresorit – najlepšia alternatíva pre podnikanie s množstvom možností
 4. truhlík
 5. MEGA
 6. onedrive
 7. disk Google
 8. Amazon Drive
 9. Koofr
 10. SpiderOak
 11. Šoférujem

1. Sync.com

Sync.com so sídlom v Toronte je už nejaký čas na vrchole nášho najlepšieho porovnávacieho zoznamu cloudových úložísk. Ak chcete zistiť, prečo, prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com. Na popredných priečkach s najväčšími poskytovateľmi služieb s veľkými bezplatnými servisnými plánmi sa tiež radí na prvé miesto a je na prvom mieste v zozname najlepších cloudových služieb s nulovými znalosťami. Toto sú kľúčové kategórie potrebné na porazenie Dropboxu.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2

Sync.com-Sync Folder-Slider-3

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5

predchádzajúca

Ďalšie

Navštívte Poskytovateľa

Služba Sync.com vám poskytuje iba 5 GB na registráciu, čo nie je o nič lepšie ako 2 GB Dropboxu. To znamená, že môžete použiť program odporúčaní na pozvanie svojich priateľov, aby sa pripojili. Za každý z nich získate gigabajt ďalšieho úložného priestoru až do 20 GB. Ako bonus dostanú vaši priatelia navyše gigabajt.

Sync.com má tiež plány s lepšou hodnotou. Jeho osobný plán Pro 2TB sa pri ročnom predplatnom zníži na 8 dolárov mesačne, čo je lacnejšie ako plán Dropbox Plus a poskytuje dvojnásobné úložisko. Navyše, na rozdiel od Dropboxu, Sync.com ponúka 500 GB osobný plán, vďaka ktorému je flexibilnejší.

Okrem vysokej hodnoty má server Sync.com vysokú bezpečnosť vrátane šifrovania s nulovými vedomosťami, čo znamená, že na rozdiel od prípadu Dropbox môžete čítať svoje údaje iba vy. Sync.com tiež používa protokol TLS na ochranu prenášaných súborov pred hrozbami, ako sú útoky typu človek v strede, a 256-bitové šifrovanie AES na ochranu súborov v pokoji.

Vďaka polohe Sync.com v Kanade si navyše môžete vychutnať viac zákonov na ochranu súkromia, ktoré sú pre spotrebiteľa priaznivejšie ako v prípade Dropboxu v USA. Vďaka tomu sú vaše súbory mimo dosahu NSA a iných amerických agentúr pre abecedu..

Synchronizácia súborov funguje podobným spôsobom ako v Dropboxoch. Služba Sync.com vám umožňuje namiesto použitia synchronizačného priečinka použiť niečo, čo sa nazýva „úschovňa Sync.com“. Sejf funguje ako bezpečný archív súborov.

Aj keď je synchronizácia podobná, prenosové rýchlosti servera Sync.com nie sú také rýchle ako rýchlosti Dropboxu. Je to čiastočne preto, že server Sync.com nepoužíva kopírovanie na úrovni blokov.

Na to však existuje dobrý dôvod. Šifrovanie s nulovými znalosťami a kopírovanie na úrovni blokov sa spolu nehrajú dobre, pretože kopírovanie na úrovni blokov vyžaduje, aby služba mohla čítať vaše súbory..

Zabezpečenie Sync.com

Zdieľanie zabezpečenia nezaostáva za inými funkciami. Podobne ako pri predplatnom služby Dropbox Professional, aj Sync.com vám umožňuje chrániť odkazy chránené heslom, ktoré môžete generovať alebo odosielať e-mailom. Neobmedzuje však túto funkciu na platiacich zákazníkov.

Na nastavenie dátumov uplynutia platnosti prepojenia však potrebujete predplatné Sync.com Pro. Program Pro Sync.com vám umožňuje nastaviť limity sťahovania a vytvárať požiadavky na súbory.

Najužitočnejšou vlastnosťou je možnosť rozšíriť ochranu nulových znalostí na všetky odkazy, ktoré chcete zdieľať. Pri vytváraní zdieľania stačí začiarknuť políčko „rozšírené súkromie“.

2. pCloud

pCloud sa tiež radí medzi najlepšie články v oblasti cloudových úložísk. Je na tomto zozname vďaka svojej cloudovej bezpečnosti, ale má aj mnoho ďalších funkcií.  

Súbory webového rozhrania pCloud

pCloud Sync Folder

pCloud Share File Link

Odkazy na stiahnutie pCloud

Klient pCloud Drive

predchádzajúca

Ďalšie

Bezplatný program pCloud vám poskytuje 10 GB úložného priestoru, čo je päťkrát viac ako v Dropboxe. To znamená, že ak chcete získať toto všetko, musíte splniť určité úlohy. Môžete tiež pridať 1 GB úložného priestoru pre každého priateľa, ktorého odporučíte.

Ak potrebujete viac úložného priestoru ako to, pCloud má dobré hodnotové plány, z ktorých si môžete vybrať. Cenový program Premium 500 GB za 4,99 dolárov mesačne je vynikajúca ponuka, ale tieň zatienil plán Premium 2TB, ktorý predstavuje iba 8 dolárov mesačne pri ročnom predplatnom. Je to lacnejšie ako plán 1 TB Dropboxu.

Na rozdiel od stránky Sync.com nie sú nulové znalosti bezplatné, ale môžete ich pridať do ľubovoľného plánu za 3,99 dolárov mesačne. Ak si myslíte, že pCloud pre vás bude fungovať, celoživotné predplatné vám v dlhodobom horizonte ušetrí peniaze.

Okrem doplnku s nulovými znalosťami používa pCloud 256-bitové šifrovanie AES na šifrovanie súborov v pokoji a protokol TLS na ich ochranu pri prenose.

pCloud Sync

pCloud implementuje bežný model synchronizácie, ale poskytuje aj funkciu nazývanú pCloud Drive. Umožňuje prístup k obsahu uloženému v programe pCloud bez toho, aby ste ho museli sťahovať do svojho počítača.

pCloud využíva synchronizáciu na úrovni blokov na urýchlenie následných nahrávaní. Je to náš najlepší výber pre najlepšie cloudové úložisko hudby a najlepšie cloudové úložisko pre fotografie a videá..

Ak chcete zdieľať súbory, musíte vygenerovať odkazy, poslať ich e-mailom alebo poslať priamo do sociálnych sietí. pCloud vám umožňuje zabezpečené zdieľanie pomocou hesiel a dátumov vypršania platnosti. Rovnako ako v prípade Dropbox, aj keď musíte používať tieto funkcie, musíte sa prihlásiť na odber prémiového plánu. Prečítajte si naše úplné porovnanie pCloud verzus Dropbox.

3. Tresorit

Tresorit je jednou z najbezpečnejších služieb úložiska v cloude a tú, ktorú sme predtým porovnávali s Dropboxom v článku Tresorit verzus Dropbox. V tomto článku vyšiel Tresorit na prvom mieste, a to najmä vďaka jeho bezpečnostným prvkom.

tresorit-vs-Dropbox-tresorit-web

Niet pochýb o tom, že Tresorit je drahší. Jeho najlacnejší plán Premium je 10,42 dolárov mesačne a poskytuje skromný 200 GB úložného priestoru. Ak chcete zodpovedať profesionálnemu plánu Dropboxu, ktorý poskytuje 2 TB úložiska, musíte zaplatiť neuveriteľných 24 dolárov mesačne.

To znamená, že Tresorit zdôvodňuje svoje vysoké ceny poskytovaním vynikajúcej bezpečnosti. Využíva šifrovanie s nulovými znalosťami na ochranu vášho súkromia, protokol TLS na zabezpečenie vašich súborov v tranzite a 256-bitové šifrovanie AES na šifrovanie súborov v pokoji. To je len špička bezpečnostného ľadovca. O zvyšku si môžete prečítať podrobne v našej recenzii v Tresorite.

Tresorit Sync

Tresorit umožňuje synchronizáciu obsahu s cloudom, ale môžete použiť aj funkciu sieťovej jednotky. Na rozdiel od iných služieb ukladania v cloude, vrátane Dropboxu, Tresorit nemá jediný synchronizačný priečinok. Namiesto toho musíte vytvoriť „tresory“ pre každý priečinok, ktorý chcete synchronizovať. Preto je použitie zložitejšie.

Nevýhodou je, že môžete synchronizovať ľubovoľný priečinok, ktorý nemôžete robiť s Dropboxom. K dispozícii je tiež selektívna synchronizácia. Môžete ho použiť na synchronizáciu iba konkrétnych priečinkov vo vašom počítači.

V našich testoch boli rýchlosti Tresoritu rýchle, ale synchronizácia na úrovni blokov nie je k dispozícii. Tresorit tiež nemá funkcie produktivity, pretože rovnako ako Sync.com používa súkromné ​​šifrovanie.

Súbory môžete zdieľať pomocou odkazu, ktorý môžete chrániť nastavením dátumu uplynutia platnosti, hesla alebo obmedzenia prístupu. Ak zdieľate veľa, môžete použiť prehľad odkazov na prehľad svojich zdieľaní. Podobne ako v prípade zobrazenia „Kontakty“ sa zobrazujú ľudia, s ktorými zdieľate. S Dropboxom však nie je možné vytvárať odkazy na nahrávanie, ako môžete.

4. Kolónka

box-business-homepage

Box je služba cloudového úložiska pre podniky a dobrá alternatíva pre ľudí, ktorí hľadajú lepšie možnosti správy údajov a rolí používateľov. Ponúka veľa zvonov a píšťaliek, ktoré vidíme v Dropboxe. Myslíme si však, že použiteľnosť je dostatočná: príliš veľa možností vás môže zmiasť tým, že nájdete to, čo potrebujete. 

Ako už bolo povedané, šifrovanie je prvotriedne s 256-AES, takže vaše súbory sú v bezpečí pred zvedavými očami alebo konkurenciou. 

5. MEGA

MEGA zvykla rozdávať veľa bezplatného úložiska, ale od tej doby začala väčšina z nej zmiznúť po niekoľkých mesiacoch. Podrobnosti o tom môžete prečítať v našej recenzii MEGA. Rovnako ako predchádzajúce služby v našom zozname, ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami.

MEGA-Homepage-2018

Program zadarmo poskytuje 15 GB úložného priestoru a ďalších 35 GB, ktoré nakoniec vyprší. Môžete ho získať späť, ale iba na obmedzený čas. Napriek tomu je 15 GB oveľa viac ako to, čo ponúka Dropbox. Ak potrebujete viac, MEGA má na výber štyri osobné plány.

Z nich má plán Pro I najlepšiu hodnotu, pretože ponúka 1 TB úložného priestoru za 11,38 dolárov mesačne. Je to však drahšie ako Dropbox a predchádzajúce záznamy v našom zozname. Jediným dôvodom, prečo zvážiť MEGA, je, ak potrebujete menej ako 1 TB úložného priestoru a bezplatné šifrovanie nulových znalostí.

Pri MEGA je povinné šifrovanie s nulovými znalosťami. Používa sa tiež na zdieľanie súborov. Funguje to ako ochrana heslom, okrem toho, že je bezpečnejšia. Úroveň pokojového šifrovania je 128 bitov AES a protokol TLS chráni vaše súbory v prenose.

MEGA Sync

Synchronizácia MEGA nie je taká elegantná ako Dropbox, ale ak to nevadí zložitosť, dokončí svoju prácu. Druhou stránkou je, že na rozdiel od Dropboxu môžete synchronizovať ľubovoľný priečinok.

Mnoho používateľov hlási pomalé a nestabilné prenosové rýchlosti. MEGA navyše nepoužíva na urýchlenie kopírovania na úrovni blokov. Takisto mu chýba integrácia produktivity, ktorú má Dropbox.

Môžete zdieľať súbory vytvárajúce odkaz alebo odosielané e-mailom. Podobne ako v prípade Dropbox, nastavenie hesla alebo dátum vypršania platnosti vyžaduje prémiové predplatné, ale v tomto prípade ho dostanete s najlacnejším plánom. Môžete tiež pozvať ostatných, aby s vami zdieľali obsah, a je tu stránka, ktorá ukazuje tieto zdieľané zložky na prvý pohľad. Viac si prečítajte náš kus Dropbox verzus MEGA.

6. OneDrive

Microsoft OneDrive je jasnou voľbou pre tento zoznam, zdieľa však niektoré slabiny Dropboxu.

Jeho bezplatný program ponúka iba 5 GB, ale stále to neprekonáva Dropbox. Ak sa chcete dozvedieť viac, musíte sa prihlásiť do jedného z troch prémiových programov.

Súbory webového rozhrania OneDrive

Posuvník priečinka OneDrive Sync

Spúšťač aplikácií OneDrive

OneDrive vytvára zdieľanie súborov prepojenia

OneDrive Word online

predchádzajúca

Ďalšie

50 GB plán je pekná voľba iba za 1,99 dolárov mesačne, ale ďalšie dva plány ponúkajú najvyššiu hodnotu. Aplikácia Office 365 Personal vám poskytuje 1 TB úložného priestoru za 6,99 dolárov mesačne alebo 69,99 dolárov ročne. Ešte lepšie je, že Office 365 Home ponúka 6 TB úložného priestoru pre šiestich používateľov iba za 9,99 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov ročne. Oba programy majú lepšie ceny ako plán 1 TB spoločnosti Dropbox.

Podobne ako Dropbox však neexistuje šifrovanie s nulovými znalosťami. OneDrive však šifruje každý súbor pomocou 256-bitového šifrovania AES a používa protokol TLS na zabránenie útokom počas prenosu.

OneDrive Sync

OneDrive používa štandardný synchronizačný model vyvinutý spoločnosťou Dropbox. Nedovolí vám ani synchronizáciu konkrétnych priečinkov. Môžete si vybrať iba zo zoznamu bežných priečinkov, čo nie je také užitočné. Selektívna synchronizácia je k dispozícii, ale nie je tak užitočná ako inteligentná synchronizácia Dropboxu.

Rýchlosti prenosu OneDrive vám umožňujú rýchlu synchronizáciu súborov a vďaka synchronizácii na úrovni blokov sú ešte rýchlejšie.

OneDrive má aplikáciu na zapisovanie poznámok a integruje sa s balíkom Office Online a mnohými ďalšími aplikáciami spoločnosti Microsoft. Prečítajte si o tom všetko v recenzii OneNote. To uľahčuje prechod z produkčných funkcií Dropboxu.

Ak chcete zdieľať súbory, môžete vygenerovať odkaz, odoslať ho e-mailom alebo poslať na sociálne siete ako Facebook, Twitter, Linkedin alebo Sina Weibo. V každom prípade môžete povoliť úpravy a chrániť svoje odkazy nastavením hesiel alebo pridaním dátumov skončenia platnosti. K dispozícii je tiež „zdieľaná“ stránka, ktorá ukazuje, čo zdieľate s ostatnými.

7. Disk Google

Hovorili sme o popularite Dropboxu, ale s takmer miliardou používateľov je Disk Google ešte obľúbenejší.

Disk Google poskytuje 15 GB bezplatného úložiska a neobmedzené úložisko fotografií, ak ich uložíte komprimované do 16 megapixelov. Okrem bezplatného plánu má spoločnosť Google flexibilnú zostavu šiestich platených programov.

Webové rozhranie služby Disk Google

Priečinok synchronizácie Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvorenie Disku Google

Nastavenia siete Disku Google

predchádzajúca

Ďalšie

Prvých pár programov vám dá 100 GB a 200 GB za 2 $ a 3 $ za mesiac. Sú to dobré možnosti, ak nepotrebujete veľa úložného priestoru a Dropbox podobné neponúka. Pre viac než to je najlepšou možnosťou plán 2TB, ktorý stojí 9,99 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov ročne. Cena Dropbox Plus je rovnaká, ale plán spoločnosti Google poskytuje úložisko dvakrát.

Kým sú vaše súbory uložené, Disk Google ich šifruje pomocou 128-bitového šifrovania AES. Začalo to robiť potom, čo bolo pripojené k projektu PRISM. Google pripúšťa, že prehľadáva váš obsah. Vo svojich zásadách ochrany osobných údajov sa uvádza, že poskytuje tak prispôsobené výsledky vyhľadávania, reklamu šitú na mieru a detekciu spamu a škodlivého softvéru. Protokol TLS chráni tranzitné súbory.

Desktopový klient služby Disk Google sleduje bežný model synchronizácie, obohacuje ho však o možnosť nepretržitého zálohovania. Klienta môžete použiť aj na synchronizáciu konkrétnych priečinkov z cloudu a ľubovoľných priečinkov s cloudom. Keď sme ho však testovali na kontrolu na Disku Google, klient mal škytavka a niektoré staršie komentáre sa sťažujú na zlú synchronizáciu.

Synchronizácia Disku Google

Disk Google má vysoké rýchlosti synchronizácie, ale chýba mu kopírovanie na úrovni blokov, takže pri následných nahrávaniach nebudete mať zrýchlenie..

Medzi funkcie produktivity Disku Google patrí kancelárska súprava spoločnosti Google, Kalendár, Keep a ďalšie. Okrem patentovaných aplikácií sa spoločnosť Google integruje do mnohých aplikácií tretích strán. Množstvo funkcií je rozsiahlejšie ako sada Dropboxov.

Ak chcete zdieľať súbory, musíte vygenerovať odkaz a skopírovať ho a prilepiť alebo odoslať e-mailom. Môžete ho tiež poslať priamo na Facebook alebo Twitter. Ľudia, s ktorými ho zdieľate, môžu zobraziť, komentovať alebo upravovať v závislosti od nastavených povolení. Existuje tabuľka, ktorá ukazuje, kto má prístup k odkazu.

Nemôžete nastaviť heslo, odosielať odkazy na nahrávanie ani obmedzovať počet stiahnutí. Môžete nastaviť dátum uplynutia platnosti pre každú osobu, s ktorou zdieľate. Ak chcete vidieť, čo s vami zdieľajú ostatní, otvorte priečinok „zdieľané so mnou“.

8. Amazon Drive

Amazon Drive sa nenachádza v hornej časti našich najlepších recenzií v úložisku cloudu, má však vynikajúcu hodnotu, čo mu pomáha tento zoznam zostaviť.

Ak si chcete službu vyskúšať, môžete sa zaregistrovať na bezplatný program, ktorý vám poskytne 5 GB úložného priestoru. To nie je moc, ale stále je to viac, ako poskytuje Dropbox. Amazon Drive však sladenie vyrovnáva s neobmedzeným ukladaním fotografií.

Je to podobné ako v službe Disk Google, ale podobnosti sa nezastavia. Amazon Drive má tiež flexibilnú schému predplatného. Ponúka 13 plánov, ktoré prekonávajú Disk Google, natož Dropbox. Jeho sadzby sú tiež spravodlivé.

Program 100 GB predstavuje iba 1 $ mesačne, čo je skvelé pre používateľov, ktorí nepotrebujú veľa ukladacieho priestoru. Za 5 dolárov mesačne získate 1 TB úložiska. Táto dohoda prevyšuje mnohé z plánov pod 10 dolárov. Za 10 dolárov mesačne Amazon Drive poskytuje 2 TB úložného priestoru, čo prekonáva ponuku Dropboxu.

Protikladom k vynikajúcej hodnote je nedostatok šifrovania v pokoji. Ak sa tomu chcete vyhnúť, môžete použiť program Boxcryptor na šifrovanie súborov pred ich odovzdaním na jednotku Amazon. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Boxcryptor.

Amazon Drive Sync

Amazon Drive používa spoločný model synchronizácie spolu s funkciami synchronizácie na úrovni bloku a umožňuje vykonávať selektívnu synchronizáciu. Nemôže však synchronizovať žiadny priečinok.

Amazon má dátové centrá na celom svete, takže niet divu, že rýchlosť synchronizácie Amazon Drive je vysoká. V našej recenzii disku Amazon Drive vidíte, ako rýchlo.

Na rozdiel od Dropboxu nemá Amazon Drive produktivitu. Po nahraní súborov ich môžete zdieľať pomocou základných funkcií zdieľania. Môžete vygenerovať odkaz, poslať ho e-mailom alebo zdieľať svoje súbory priamo na Facebook alebo Twitter.

S zdieľaním buďte opatrní, pretože na ne nemôžete použiť odkazy na ochranu heslom ani na ne umiestniť dátumy vypršania prístupu. Jediné, čo môžete urobiť, je ísť na kartu „zdieľané“ a zastaviť zdieľanie konkrétnych odkazov. Dropbox umožňuje platiť viac za využívanie funkcií ochrany zdieľania, ale prinajmenšom sú k dispozícii.

9. Koofr

Koofr je služba založená v Slovinsku, ktorá neponúka veľa úložného priestoru, ale to neznamená, že to nie je schopná služba..

Je zaujímavé, že bezplatný plán spoločnosti Koofr poskytuje rovnaké množstvo priestoru ako plán Dropboxu. Podobnosť s cenami sa však končí, pretože Koofr má niekoľko plánov, ktoré ponúkajú menej ako 1 TB priestoru. Nie sú ani drahé, čo je dobré, ak nechcete preplatiť. Na 100 GB musíte zabaliť 2,28 dolárov mesačne, zatiaľ čo plán 250 GB je 4,55 dolárov mesačne.

koofr-share-s-ľuďmi

Plány nie sú dobrými hodnotami, keď sa prihlásite na odber služby Disk Google alebo Amazon Drive. Plán 1TB je tiež drahší ako náprotivok Dropboxu. Tam, kde Koofr svieti viac ako Dropbox, je bezpečnosť a súkromie.

Koofr Security

Koofr používa protokol SSL / TLS na ochranu vašich súborov v tranzite a 256-bitové šifrovanie AES na šifrovanie súborov v pokoji. Rovnako ako Dropbox neposkytuje šifrovanie s nulovými znalosťami, ale nevyberá vaše metadáta ani neobsahuje podozrivé klauzuly v politike ochrany osobných údajov..

Koofr vám rovnako ako Dropbox neumožňuje synchronizovať žiadny priečinok, ale je k dispozícii selektívna synchronizácia. Aby ste ho mohli používať, musíte sa prihlásiť na odber prémiového plánu. Koofr má tiež možnosť sieťovej jednotky.

Rýchlosti synchronizácie boli v našom teste rýchle. To znamená, že Koofr nemá synchronizáciu na úrovni blokov, čo sa nedá povedať o Dropboxe. Koofr tiež nemá vlastnosti týkajúce sa produktivity.

Zdieľanie vám umožňuje poslať odkaz e-mailom, skopírovať ho a prilepiť alebo zdieľať priamo na Facebook, Twitter, Reddit alebo Tumblr. Pri zdieľaní na sociálnych sieťach nemôžete chrániť odkazy chránené heslom, ale inak to môžete urobiť. Existuje aj možnosť, ako vyprší platnosť odkazov. Na rozdiel od mnohých služieb, vrátane Dropboxu, Koofr dokonca poskytuje tieto funkcie na kontrolu obsahu pre bezplatných používateľov.

10. SpiderOak ONE

SpiderOak One sa kvalifikuje ako alternatíva Dropboxu, pretože okrem zálohovania v cloude ponúka aj bezpečné cloudové úložisko. Ak si nie ste istí, aký je medzi nimi rozdiel, prečítajte si náš článok s vysvetlením.

SpiderOak ONE neponúka bezplatný program, preto nie je v tomto ohľade lepší ako Dropbox. Pre zálohovacie služby online však nie je spoločný žiadny bezplatný plán. Plány spoločnosti SpiderOak ONE sú tiež drahé. Program 1 TB Dropboxu je 9,99 dolárov mesačne v porovnaní s plánom SpiderOak ONE 400 GB za 11 dolárov mesačne.

SpiderOakONE-DesktopDashboard-Slider1

SpiderOakONE-Backup Akta-Slider2

SpiderOakONE-Download-File-Slider3

Zložka Sync SpiderOak

Webové rozhranie SpiderOakONE

predchádzajúca

Ďalšie

Keď dosiahneme plány 2TB, veci sa stanú v prospech spoločnosti SpiderOak ONE. Jeho plán je 14 dolárov mesačne, zatiaľ čo Dropbox je 19,99 dolárov. To znamená, že používatelia, ktorí potrebujú menej úložného priestoru, považujú Dropbox za lákavejšie riešenie. Okrem toho, ak hľadáte iba cloudové úložisko, pravdepodobne nepovažujete SpiderOak ONE za životaschopnú alternatívu Dropboxu..

Zabezpečenie SpiderOak ONE

Na druhej strane, ak potrebujete ukladanie a zálohovanie, SpiderOak ONE je skvelý hybrid. Je to tiež bezpečné, pretože na šifrovanie súborov pred odchodom z počítača používa súkromné ​​šifrovanie pomocou 256-bitového AES. Protokol SSL zabezpečuje prenos súborov.

Okrem súkromného šifrovania SpiderOak ONE neuchováva ani centrálnu databázu metadát vášho súboru. Viac informácií o jeho bezpečnosti nájdete v našej recenzii SpiderOak ONE.

SpiderOak ONE nainštaluje synchronizačný priečinok, ktorý nazýva „úľ“, ktorý funguje ako akýkoľvek iný synchronizačný priečinok. Selektívnu synchronizáciu nemôžete použiť na výber súborov na synchronizáciu a nemôžete synchronizovať žiadny priečinok. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi SpiderOak ONE. Pomôže vám to pri navigácii v rozhraní.

Môžete vytvoriť odkaz na zdieľanie s ktorýmkoľvek súborom, ale jeho platnosť vyprší automaticky po troch dňoch. Nemôžete zadať ani heslo. Funkcia „ShareRoom“ vám umožňuje zdieľať priečinky a zdieľať ich pomocou hesla. Upozorňujeme, že súbory umiestnené v ShareRooms nemajú výhody súkromného šifrovania.

11. IDrive

Rovnako ako SpiderOak ONE, IDrive je služba, ktorá ponúka zálohu a synchronizačný priestor. Je tiež umiestnená na vrchole nášho najlepšieho porovnania záloh online. Ak hľadáte hybridné riešenie, je to uchádzač a je to lacnejšie ako SpiderOak ONE a Dropbox..

Prekvapivo má plán 5 GB zadarmo. Prémiové plány poskytujú 2TB alebo 5TB záložného priestoru a rovnaké množstvo synchronizačného priestoru. Za rok musíte platiť vopred, ale ceny sú konkurencieschopné. Plán 2TB klesá na 4,34 dolárov mesačne, zatiaľ čo plán 5TB je 6,22 dolárov mesačne. Ak platíte vopred dva roky, získate zľavu.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Obnovenie Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

IDrive používa AES 256-bit a pri registrácii môžete povoliť súkromné ​​šifrovanie. Viac informácií o bezpečnosti IDrive nájdete v našej recenzii IDrive.

IDrive Sync

Keď zapnete synchronizáciu, IDrive vytvorí v počítači priečinok na synchronizáciu. Funguje to ako štandardný synchronizačný priečinok. Môžete použiť selektívnu synchronizáciu, ale nie je možné synchronizovať ďalšie priečinky.

Pomocou webového klienta môžete pozvať ľudí na zdieľanie. Umožňuje vám tiež určiť úroveň povolenia pre každú zdieľanú položku, ale neexistuje spôsob, ako nastaviť heslo alebo dátum skončenia platnosti. Môžete však skontrolovať, čo zdieľate s ostatnými a čo s vami zdieľajú ostatní.

Čo robí Dropbox dobrý

Pozrime sa na to, čo Dropbox robí dobre, aby sme mohli určiť, čo vylepšuje inú službu.

Dropbox je obľúbený vďaka svojim silným funkciám synchronizácie a zdieľania, množinám funkcií a dobrému užívateľskému prostrediu. Je to tiež miesto, kde bol vynájdený model synchronizácie bežne používaný v cloudových službách. Hovoríme podrobne o týchto kategóriách v našej recenzii Dropboxu.

Centrálnym bodom spoločného modelu synchronizácie je priečinok synchronizácie. Synchronizačný priečinok funguje ako akýkoľvek iný priečinok, ale všetko, čo doň vložíte, sa synchronizuje s cloudom a všetko, čo v ňom máte, bude k dispozícii. Dropbox vylepšuje tento koncept pomocou funkcie inteligentnej synchronizácie a vďaka tomu je najlepším úložiskom v cloude na synchronizáciu.

Inteligentná synchronizácia vám umožňuje pristupovať k cloudovým súborom bez predchádzajúcej synchronizácie s počítačom. Nevýhodou je, že nebudete mať prístup k svojim súborom, kým nebudete v režime offline. Jedným z problémov synchronizačného modelu Dropboxu je neschopnosť synchronizovať priečinky iné ako synchronizačný priečinok.

Väčšina súťaží používa rovnaký model, ale iba niektorí ho vykonávajú. Môžete porovnávať možnosti synchronizácie Dropboxu so svojimi dvoma najpriamejšími konkurentmi, Diskmi Google a Microsoft OneDrive, a bude to lepšie ako oboje, aspoň pokiaľ ide o synchronizáciu zmien súborov už skopírovaných do cloudového úložiska vďaka synchronizácii na úrovni bloku..

Zdieľanie schránky

Dropbox má tiež silné funkcie na zdieľanie obsahu. Odkazy môžete zdieľať pomocou webového klienta alebo ich posielať e-mailom. Dropbox umožňuje chrániť odkazy nastavením hesla alebo dátumu vypršania platnosti, zakázaním sťahovania alebo poskytnutím prístupu iba konkrétnym jednotlivcom. Nemôžete ich však poslať priamo na sociálne siete.

Upozorňujeme, že možnosti riadenia obsahu na zdieľanie sú vyhradené pre profesionálny plán Dropboxu, ktorý nie je jeho najlacnejším plánom. Viac sa o tom porozprávame v nasledujúcej časti.

Na vyhradenej stránke uvidíte, čo zdieľate s ostatnými. Ak chcete pozvať ostatných, aby s vami zdieľali obsah, môžete použiť funkciu „žiadosť o súbor“.

Navyše sa Dropbox integruje s Microsoft Office Online, čo vám umožňuje upravovať dokumenty Word, Excel a PowerPoint z webového rozhrania Dropbox. Navyše má Dropbox užitočnú aplikáciu na vytváranie poznámok s názvom Dropbox Paper, ktorá vám umožňuje robiť poznámky a ďalšie veci, ktoré preskúmame v našej recenzii Dropbox Paper..

Ak máte v Dropboxe veľa súborov a potrebujete ich prehľadávať, môžete to urobiť pomocou fulltextového vyhľadávania. Vyhľadávanie zahŕňa dokumenty naskenované pomocou mobilnej aplikácie, čo je neobvyklá funkcia medzi službami ukladania v cloude. Dropbox umožňuje použiť na skenovanie dokumentu a jeho odovzdanie vo formáte .pdf alebo .jpeg do cloudu.

Čo nie je dobré na Dropboxe

Dropbox je jednou z najpopulárnejších služieb úložiska v cloude, existuje však mnoho ďalších. Veľa z nich nie je lepších ako Dropbox v každej kategórii, ale môžu ich poraziť v jednej alebo dvoch dôležitých oblastiach. Aká dôležitá je to pre vás, závisí od vašich priorít ukladania v cloude. Ak v nich porazia Dropbox, bude pre vás stačiť opustiť loď.

Zabezpečenie schránky

Dropbox má búrlivú históriu so zabezpečením od začiatku. Najväčším a najviac hovoreným prípadom porušenia je krádež e-mailov a hesiel z roku 2012 od viac ako 68 miliónov používateľov Dropboxu.

Približne polovica odcudzených hesiel bola hashovaná pomocou šifrovania, čo by malo spôsobiť ich nečitateľnosť. Druhá polovica bola hashovaná pomocou oveľa slabšieho algoritmu nazývaného SHA-1. Horšie je, že Dropbox neodhalil rozsah hacku až do roku 2016, keď sa niektoré z týchto ukradnutých poverení ukázali na predaj online..

Dropbox údajne sprísnil kontrolu a od roku 2012 niekoľkokrát zmenil svoje algoritmy hashovania hesiel, aby sa zabránilo opakovaniu. Používa 256-bitové AES na ochranu vašich súborov v pokoji a protokol TLS so 128-bitovým AES na ochranu vašich súborov počas prepravy. Napriek tomu dešifruje vaše údaje, keď už sú v cloude, aby extrahovali metadáta na indexovanie a potom ich znova zašifrujú..

V nasledujúcom zozname nájdete niekoľko bezpečných alternatív, ktoré to neurobia.

Ochrana osobných údajov schránky

Okrem problematickej bezpečnosti je ochrana osobných údajov Dropboxu problémom. Dropbox bol zapojený do projektu PRISM Národnej bezpečnostnej agentúry USA. PRISM je program dohľadu určený na lokalizáciu teroristov. Na tento účel však NSA zhromažďuje údaje od všetkých vďaka účinkom amerického patriotského zákona.

Dropbox môže a bude blokovať zdieľanie určitých súborov pod vedením US Digital Millennium Copyright Act. Dropbox neskúma súbory cloudového úložiska, aby to urobilo, ale pri zdieľaní sa pozerá na váš obsah, čo nie je také zlé. Niektoré služby úložiska typu cloud poskytujú zdieľanie súborov s nulovými znalosťami, čo tomu bráni.

Niektoré služby, ktoré sa chystáme odporučiť, sú navyše na miestach, ktoré sú viac šetrné k súkromiu ako v USA. To je relevantné, pretože poskytovatelia internetových služieb majú zo zákona povolené špehovať používateľské údaje a predávať ich tretím stranám bez toho, aby spotrebiteľom poskytli možnosť odhlásenia.

Ak si ceníte svoje súkromie, ako vedľajšiu poznámku si pozrite náš výber bezplatných nástrojov na ochranu vášho súkromia a našich najlepších služieb VPN..

Dropbox zadarmo plán a ceny

Na rozdiel od niektorých služieb vám Dropbox ponúka iba 2 GB na prácu na svojom bezplatnom pláne, čo nebude stačiť, ak potrebujete ukladať fotografie a videá vo vysokom rozlíšení.

Prémiové plány nie sú o nič lepšie, pretože sú drahé. Najlacnejším programom Dropboxu je Plus, ktorý stojí 9,99 dolárov mesačne alebo 99 dolárov ročne a poskytuje 1 TB úložiska. Ďalším plánom je Professional, ktorý vám poskytne 2 TB úložného priestoru za 19,99 dolárov mesačne alebo 16,58 dolárov mesačne, ak platíte za rok. Poskytuje tiež funkcie, ktoré chránia vaše zdieľané položky.

Záverečné myšlienky

Spoločnosť Sync.com je na prvom mieste v zozname vďaka svojim konkurenčným plánom, silnej bezpečnosti vrátane šifrovania s nulovými znalosťami, schopných funkcií zdieľania a dodržiavania kanadských zákonov o ochrane súkromia. Zvyšok tipov sú tiež dobrí kandidáti, pričom vo väčšine našich kritérií sú tí, ktorých hodnotia vyššie, lepšie ako Dropbox. Zvyšok urobí aspoň jednu vec lepšie ako Dropbox.

Koncové služby sú v konkrétnych prípadoch dobrou alternatívou. Napríklad, Tresorit sa vám môže hodiť, ak chcete zdôrazniť bezpečnosť, zatiaľ čo SpiderOak ONE a IDrive sú najlepšie pre tých, ktorí chcú používať hybridné riešenie..

Napriek tomu sme mohli vynechať službu alebo dve, preto o nich informujte v komentároch nižšie. Ktorá služba vás najviac zaujala? Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map