Sync.com vs SpiderOak ONE: Ktorý robí čo?

Sú to dve z najlepších dostupných cloudových služieb, ktoré sú dnes k dispozícii, každá s veľkou podporou ochrany osobných údajov používateľov. Sync.com a SpiderOak ONE však nehrajú presne pre ten istý tím. Spoločnosť Sync.com sa dnes považuje za možno najlepšiu službu cloudového úložiska, zatiaľ čo spoločnosť SpiderOak ONE je váženým členom najlepšieho online záložného klubu..


Napriek tomuto rozdielu sme určite videli zápas s výberom medzi nimi. Koniec koncov, SpiderOak ONE má nejaké triky s ukladaním dát, ako je synchronizácia a zdieľanie súborov. Sync.com zatiaľ funguje skvele na zabezpečení vašich najcennejších súborov, aj keď nedokáže vykonať naplánované zálohovanie.

Keďže sme priateľskí obhajcovia cloudu, rozhodli sme sa vám pomôcť pri výbere medzi nimi. Keď prídeme, rozdelíme základné rozdiely medzi servermi Sync.com a SpiderOak ONE, aby ste mali lepšiu predstavu o tom, čo získate. Nezabudnite sa pozrieť na náš nástroj na porovnávanie cloudu, kde nájdete ďalšiu pomoc.

Máme tiež úplnú recenziu na serveri Sync.com, plus recenziu SpiderOak ONE, ako aj zhrnutie tohto článku o videu..

Sync.com vs SpiderOak: Cloud Storage vs. Online Backup

Do istej hĺbky sme podrobne rozobrali rozdiely medzi úložiskom a zálohovaním, takže tu nebudeme opakovať celý shebang. Krátka verzia je, že cloudové úložisko je určené na uvoľnenie miesta na pevnom disku, synchronizáciu zariadení a zdieľanie obsahu. Zálohovanie online má za cieľ verne replikovať pevný disk v prípade havárie, krádeže alebo inej katastrofy..

Ako už bolo spomenuté, server Sync.com patrí pevne do kategórie cloudových úložísk. SpiderOak ONE je online služba zálohovania, ale jedna z mála, ktorá sa pokúša kombinovať tradičné linky medzi ukladaním a zálohovaním. Robí to tak, že ponúka funkcie synchronizácie aj zdieľania súborov.

To, či robí SpiderOak ONE univerzálnejším riešením ako Sync.com, nie je na diskusiu naozaj. Robí. Avšak, je tu veľa, čo potrebujete vedieť o SpiderOak ONE predtým, ako si vyberiete server na Sync.com alebo iné možnosti cloudového úložiska.

Najdôležitejšia a najdôležitejšia vec, ktorú musíte bezpodmienečne získať, je, že zatiaľ čo program SpiderOak vám umožňuje synchronizovať a zdieľať súbory, nepomôže vám to ušetriť miesto na pevnom disku. Sync.com bude.

Aj keď je kritický, tento rozdiel medzi Sync.com (alebo akýmkoľvek cloudovým úložiskom) a SpiderOak je celkom ľahko pochopiteľný. Iné rozdiely nie sú. SpiderOak ONE, aj keď je úžasný v mnohých ohľadoch, je jednou z najťažších služieb, ktorá vám zabalí hlavu, a preto sme napísali celý sprievodca SpiderOak ONE..

Keď prídeme, preskúmame niektoré z viacerých rozdielov medzi našimi dvoma ponúkanými službami. Urobíme to krok za krokom a bok po boku, takže môžete urobiť správne rozhodnutie medzi najlepšou službou cloudového ukladacieho priestoru s nulovými znalosťami a jedným z najuniverzálnejších online zálohovacích nástrojov..

Priestor a náklady

Sync.com je jednou z najlepších ponúk v úložisku typu cloud. Môžete sa zaregistrovať na 500 GB úložného priestoru za menej ako 50 dolárov ročne, alebo ho môžete štvornásobne zvýšiť na 2 TB za dvojnásobnú cenu..

SpiderOak ONE, zatiaľ čo za primeranú cenu za službu online zálohovania, vás nezvýši päť vašich účtovníkov. 1 TB nákladov na zálohovanie približne 120 dolárov ročne. Najlacnejší plán, ktorý je 60 dolárov ročne, vám dá iba 100 GB zálohy.

Ak hľadáte obrovský objem gigabajtov, spoločnosť Sync.com relatívne ľahko prekoná SpiderOak ONE. Jedinou výhodou, ktorú získate so SpiderOak ONE, je to, že môžete platiť mesačne, zatiaľ čo Sync.com vyžaduje ročný záväzok.

Vzhľadom na tento ročný záväzok by ste mali vyskúšať službu najskôr. Spoločnosť Sync.com vám poskytuje bezplatne 5 GB na celý život. Spoločnosť tiež zaviedla skutočne dobrý program sprostredkovania, ktorý vám poskytne 1 GB ďalšieho úložného priestoru pre každého priateľa, ktorého odporučíte, bez obmedzení na to, koľko môžete presvedčiť.

Prístup k súborovým hosťom

Po registrácii je spôsob získavania súborov do cloudu veľmi odlišný pre server Sync.com verzus SpiderOak ONE..

Nainštalujte klienta Sync.com do počítača so systémom Windows alebo Mac a vo vašom systéme súborov sa vytvorí špeciálny priečinok na synchronizáciu. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste mohli poslať súbory do cloudu, je vložiť ich do tejto zložky.

Môžete tiež presunúť súbory do úschovne Sync.com, čo je bezpečný archív súborov. Do webového úložiska môžete nahrať súbory prostredníctvom webového používateľského rozhrania Sync.com alebo môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na súbory v systéme súborov a zvoliť možnosť „kopírovať do úložiska“. Súbory môžete tiež nahrať do synchronizačného priečinka prostredníctvom webového používateľského rozhrania.

Ak chcete získať súbory do cloudu SpiderOak, musíte tiež nainštalovať klienta. Namiesto toho, aby ste ich pridali do synchronizačného priečinka, musíte si aspoň najskôr vytvoriť plán zálohovania.

Ako pri väčšine záloh, počiatočná časť procesu so SpiderOak môže byť trochu únavná. Základnou myšlienkou je, že musíte vybrať všetky priečinky a súbory, ktoré chcete pridať do plánu zálohovania.

SpiderOak ONE pomáha niektorým tým, že vám umožňuje vybrať kategóriu napravo pre automatické zálohovanie, ale ste obmedzení iba na konkrétne miesta, ako je napríklad pracovná plocha, dokumenty alebo priečinky s obrázkami..

V budúcnosti bude každý súbor umiestnený v priečinku označenom na zálohovanie automaticky odoslaný do cloudového priestoru SpiderOak ONE. To znamená, že pokiaľ nepôjdete do klienta a nezačiarknete tento súbor osobitne.

Synchronizácia súborov

Sync.com používa priečinok synchronizácie na odosielanie súborov do cloudu. To nie je niečo, čo väčšina zálohovacích služieb online robí, až na pár výnimiek, ako je SpiderOak.

To znamená, že existuje iný spôsob, ako posielať súbory do cloudu pomocou SpiderOak, než ich vloženie do priečinka označeného na zálohovanie: môžete ich umiestniť do synchronizovaného priečinka, ktorý SpiderOak vytvorí na pevnom disku..

Tento priečinok, ktorý sa volá Úľ, funguje ako väčšina ostatných synchronizovaných priečinkov.

Rozdiel je v tom, že súbory v ňom sa skutočne ukladajú do záložného priestoru a sú technicky súčasťou plánu zálohovania. Ak ich nechcete synchronizovať, môžete vypnúť synchronizáciu pre konkrétne typy súborov v priečinku synchronizácie, ale zálohovanie súborov, ktoré sa synchronizujú, nemôžete vypnúť..

SpiderOak ONE tiež nemá funkciu selektívnej synchronizácie. Väčšina úložísk v cloude, vrátane servera Sync.com, je k dispozícii. Selektívna synchronizácia umožňuje vypnúť synchronizáciu súborov tak, aby boli uložené iba v cloude, a nie aj na pevnom disku. Rovnako ako úschovňa Sync.com predstavuje prostriedok na uvoľnenie miesta na pevnom disku.

Kvôli obmedzeniam SpiderOak ONE je spravodlivé povedať, že synchronizácia súborov so serverom Sync.com je flexibilnejšia a výkonnejšia ako synchronizácia súborov so serverom SpiderOak ONE. Ak chcete byť rýchle a synchronizovaní a nezaujíma vás zálohovanie súborov, je to dobrý dôvod, aby ste vybrali možnosť Sync.com cez SpiderOak ONE.

Jedinou pridanou výhodou, ktorú má SpiderOak ONE pri synchronizácii, je, že má klienta so systémom Linux, zatiaľ čo server Sync.com nie. Ani väčšina služieb cloudového ukladacieho priestoru, ako sa dočítate v našom najlepšom sprievodcovi cloudovým úložiskom pre Linux.

Zdieľanie súborov

Zatiaľ čo zdieľanie súborov je častejšie pri ukladaní v cloude, veľa online záloh vám umožňuje zdieľať aj súbory. SpiderOak ONE robí, aj keď to vyžaduje trochu jedinečný prístup.

Rozdiel je v tom, čo SpiderOak nazýva „ShareRoom“. ShareRoom funguje podobne ako zdieľaný priečinok v tom, že akýkoľvek obsah v ňom umiestnený je prístupný pre tých, ktorým bol udelený prístup.

Každému serveru ShareRoom môžete priradiť jedinečné heslo a jedinečnú adresu URL, ktorá umožní ostatným prístup k obsahu na webe, aby nemuseli inštalovať klienta SpiderOak ONE..

Ak sa nastavenie ShareRoom javí ako príliš veľa práce, môžete tiež vygenerovať odkaz smerujúci na súbor, ktorý je možné zdieľať s kýmkoľvek. Zdieľanie odkazov s SpiderOak je však dosť obmedzené.

Generované odkazy nie je možné neskôr vyvolať: je to jednorazová vec, takže ak si budete chcieť súbor znova zdieľať, musíte si ho zapísať alebo vytvoriť nový odkaz. Platnosť odkazov vyprší automaticky po troch dňoch, ale skutočnosť, že ich nemôžete vyhľadať neskôr, robí dohľad nad zdieľaním súborov trochu komplikovanejším so SpiderOak ONE..

Opak je pravdou v prípade Sync.com, ktorý uľahčuje audit zdieľaných súborov vďaka dvom špeciálnym zobrazeniam v jeho webovom GUI. Prvý, nazývaný „odkazy“, zobrazuje všetky vygenerované odkazy na súbory. Druhá položka s názvom zdieľané položky zobrazuje všetky zdieľané priečinky.

Medzi ďalšie funkcie zdieľania Sync.com, ktoré sa nám páčia, patrí možnosť nastaviť heslá prepojení, dátumy skončenia platnosti a limity na sťahovanie. Môžete tiež vytvoriť odkazy na nahrávanie, ktoré ostatným umožnia zdieľať súbory s vami. So SpiderOak ONE nie je k dispozícii žiadna z týchto funkcií.

Stručne povedané, ak potrebujete dobrý nástroj na zdieľanie súborov, SpiderOak ONE je trochu nemotorný. Spoločnosť Sync.com je medzitým pravdepodobne najlepším nástrojom na ukladanie údajov v cloude na zdieľanie súborov, ktorý sa zhoduje iba s oveľa drahším nástrojom Tresorit (úplné rozdelenie údajov medzi dvoma hlavami nájdete na stránke Sync.com vs Tresorit)..

zabezpečenia

Posledná vec, o ktorej budeme hovoriť, je bezpečnosť. Túto časť si však udržíme krátku, pretože je to celkom jednoduchý príbeh: Sync.com a SpiderOak ONE sú dve z najbezpečnejších cloudových služieb, ktoré nájdete.

Aj keď sa všeobecne zasadzujeme za to, aby spotrebitelia podnikli kroky na ochranu svojho súkromia, môžu to oveľa ľahšie dosiahnuť pomocou cloudových služieb s nulovými znalosťami. Pod šifrovaním s nulovými znalosťami máme na mysli súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end. Nikto okrem vás a tých, ktorým udelíte prístup, nemôže vaše súbory dešifrovať a že „nikto“ nezahŕňa samotnú cloudovú službu.

Sync.com a SpiderOak OnE sa neustále zaraďujú medzi naše tipy na najlepšie cloudové služby s nulovými znalosťami. Z týchto dvoch stránok poskytujeme prístup na server Sync.com, pretože rozširuje vedomosti o všetkých zdieľaných súboroch, zatiaľ čo server SpiderOak to neurobí.

Sync.com má oproti serveru SpiderOak ONE aj niektoré ďalšie výhody, vrátane dvojfaktorovej autentifikácie. Od decembra 2017 spoločnosť SpiderOak tvrdila, že na tejto funkcii pracuje pre všetkých používateľov, ale momentálne je k dispozícii iba pre starších zákazníkov..

Záverečné myšlienky

Cieľom bolo objasniť nejasnosti týkajúce sa stránok Sync.com a SpiderOak ONE. Dúfajme, že sme to urobili, ale v prípade, že stále zápasíte, alebo ak chcete preskočiť do konca, zostavíme krátku verziu..

Ak chcete zvýšiť kapacitu pevného disku, výber je jasný: vyberte možnosť Sync.com. Na tento účel nie je možné použiť SpiderOak ONE. Okrem toho so serverom Sync.com môžete získať lacné 2 TB úložiska.

Ak potrebujete riešenie obnovy po havárii, pravdepodobne budete chcieť SpiderOak ONE. Aj keď je to skvelý spôsob ukladania fotografií, Sync.com nemá funkcie zálohovania, ktoré by tento proces uľahčili a inkluzívne. Stručne povedané, ak používate Sync.com ako nástroj na zálohovanie, nebude to fungovať veľmi dobre.

Pre zdieľanie súborov je Sync.com lepším nástrojom. To isté by sme povedali aj o synchronizácii, vo väčšine prípadov (okrem systému Linux).

Tam, kde má SpiderOak ONE skutočne výhodu, nie je toľko na stránke Sync.com ako pri iných nástrojoch na zálohovanie online. V opačnom prípade sa na synchronizáciu súborov nedajú použiť skvelé tipy ako Backblaze (prečítajte si našu recenziu Backblaze) a CloudBerry Backup. CloudBerry ich nemôže použiť ani na zdieľanie (prečítajte si našu recenziu zálohovania CloudBerry).

Konečný víťaz: SpiderOak ONE

Pre alternatívy k SpiderOak pre zálohovanie so synchronizáciou sú jediné skutočne schopné voľby Acronis True Image a IDrive. Prečítajte si našu recenziu True Image a kontrolu IDrive, kde nájdete ďalšie informácie.

To je náš názor na diskusiu Sync.com alebo SpiderOak ONE. Ste vítaní, aby ste sa prihlásili, ak zanecháte komentár nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me