Tu na Cloudwards.net sme veľkými fanúšikmi online spolupráce: Prečo pracovať v upchatej kancelárii, keď môžete pracovať kdekoľvek, kedykoľvek a s kým? Na to, aby bola online spolupráca životaschopná, potrebujete pre túto prácu správne nástroje.


V tomto článku sa pozrieme na dva z našich obľúbených nástrojov, v tomto článku o spolupráci na Disku Google a Sync.com..

Disk Google je zavedené riešenie cloudového úložiska s množstvom integrovaných aplikácií produktivity určených na spoluprácu. Sync.com je medzitým kvitnúcim poskytovateľom cloudových úložísk, ktorý ponúka bezpečné a súkromné ​​prostriedky komunikácie so spolupracovníkmi..

Počas tohto preskúmania vás oboznámim s jemnejšími bodmi každého z nich, aby sme vám pomohli pochopiť, ako môžu využívať výhody snáh o spoluprácu rôznymi spôsobmi..

Ďalej sa pozriem na dostupné plány, aby ste mohli začať plánovať, ako ich implementovať do spoločných pracovných projektov.

Cloud na pracovisku

V posledných niekoľkých rokoch spoločnosť Rightscale uskutočňovala prieskumy medzi podnikmi, aby zistila, ako využívajú cloudové technológie, aby spojili svoju pracovnú silu.

Vo svojich výsledkoch za rok 2016 spoločnosť oznámila, že:

 • 89 percent organizácií využíva verejné cloudové služby
 • 16 percent využíva viac ako jednu verejnú cloudovú službu
 • 77 percent používa súkromne vyvinuté cloudové riešenie
 • 71 percent používa kombináciu verejných a súkromných cloudových riešení

To ukazuje, že podniky často používajú rôzne cloudové programy na rôzne úlohy v závislosti od toho, pre čo sú najvhodnejšie.

Kde sa nachádza Disk Google Excel

Ako autor na voľnej nohe často využívam službu Disk Google na spoluprácu s partnermi a klientmi. Sada kancelárskych aplikácií spoločnosti Google funguje veľmi dobre a uľahčuje spoluprácu oveľa viac ako tradičné produkty vďaka schopnosti ľahko písať, upravovať a navrhovať návrhy v reálnom čase.

1. Zdieľanie na Disku Google

Z webového používateľského rozhrania služby Disk Google môžete zdieľať ľubovoľný priečinok alebo súbor kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti Zdieľať z rozbaľovacej ponuky..

Obsah je možné zdieľať pomocou odkazu alebo e-mailu. V oboch prípadoch môžete udeliť ostatným oprávnenia na prezeranie, pridávanie komentárov alebo úpravy.

Zdieľanie prostredníctvom odkazu môže byť trochu riskantné.

Bez ochrany heslom bude mať k vášmu obsahu prístup ktokoľvek s kópiou tohto odkazu. E-maily na druhej strane obmedzujú prístup k príjemcovi.

2. Balík dokumentov Google

Zdieľanie obsahu je skvelé, ale spolupráca môže byť neohrabaná bez riadnej integrácie aplikácií, ktorá s ňou súvisí. V súčasnosti to je pravdepodobne to, čo robí Disk Google lepšie ako ktorákoľvek iná služba úložiska v cloude.

Ich rodný kancelársky balík je bezplatný a výkonný a zahŕňa nasledujúce programy:

 • dokumenty: spracovanie textu a publikovanie na webe
 • plechy: tabuľky a grafy
 • šmykľavky: prezentácie
 • formuláre: zhromažďovanie údajov (t. j. prieskumy)
 • kresby: diagramovanie

Skvelá vec týchto aplikácií je, že akonáhle poskytnete prístup k súboru, ostatní používatelia môžu pracovať s vami. Táto práca môže zahŕňať vynechanie niekoľkých poznámok na okraji, označenie navrhovaných úprav alebo vykonanie skutočných zmien.

Spolupráca môže byť trochu mätúca, ak viacerí ľudia pracujú na tom istom dokumente a pomáhajú vyriešiť všetky nejasnosti, je to funkcia „histórie revízií“, ktorá vám umožní sledovať, čo sa stalo.

Revízia môže dokonca vrátiť zmeny oproti predchádzajúcim verziám dokumentu, čo je užitočné, keď sa rozhodnete, že by sa určité úpravy nemali nikdy vykonať..

3. Aplikácie Disk Google od tretích strán

Vývojári radi pracujú s Diskom Google, o čom svedčia mnohé aplikácie tretích strán, ktoré sú k dispozícii. Google ešte ľahšie nájde a integruje aplikácie do vášho úložného priestoru.

Stačí kliknúť na tlačidlo „Môj disk“ a vyberte „Pripojiť ďalšie aplikácie“. Potom pomocou zobrazeného okna vyhľadajte alebo usporiadajte dostupné možnosti.

Medzi moje obľúbené patria:

 • CloudConvert: rýchly prevod súborov z jedného typu na druhý
 • WappWolf Automator: automatizuje postupy ako prenos súborov
 • DocHub: upravovať a komentovať súbory PDF
 • Pixlr Editor: pekný klon Photoshopu založený na prehliadači
 • HelloFax: odosielať a prijímať faxy z Disku Google

Aj ďalšie cloudové služby ponúkajú integráciu tretích strán. Zdá sa však, že žiadna z nich neuľahčuje ich nájdenie a aktiváciu, ako to robí Disk Google..

Tam, kde Google Drive zaostáva

V prípade, že ste zmeškali správy, spoločnosť Google bola v centre súkromia používateľov. Väčšina sporu vyvstala po tom, ako Edward Snowden odhalil svetu, že NSA tajne skúmala internetové komunikácie.

Prisúdil tiež vzťahom medzi NSA a niekoľkými významnými technologickými spoločnosťami, ako sú Microsoft a Google. Verejné pobúrenie nad odhaleniami značne zintenzívnili pozornosť na súkromí používateľov online, najmä v cloudovom prostredí.

Sčasti kvôli tejto zvýšenej pozornosti, Disk Google konečne začal šifrovať obsah používateľov na svojich serveroch v auguste 2013. To je dobrá vec, pretože porušenia údajov sú na vzostupe.

Nestačí však: Disk Google ešte stále nešifruje metadáta používateľa. V prvom rade zbieral NSA metadáta, nie obsah. Aj keď teraz obsah šifrujú, spoločnosť Google si zachováva kľúče na dešifrovanie tohto obsahu, kedykoľvek to bude chcieť.

Táto skutočnosť im umožňuje skenovať vaše údaje, aby zistili, čo sa nahráva, a odovzdávať ostatným kópie súborov vo formáte obyčajného textu. Rušní zamestnanci alebo dokonca hackeri mohli tieto šifrovacie kľúče tiež získať a distribuovať.

Takéto medzery v zabezpečení sú dôvodom, prečo veľa spotrebiteľov v cloude teraz hľadá ďalšie služby na zvýšenie ochrany.

Jednou z takýchto služieb, ktorá sa rýchlo stáva obľúbenou medzi obhajcami bezpečnosti, je Sync.com.

Ako spoločnosť Sync.com chráni vaše údaje

Čo robí Sync.com tak bezpečným? Pre začiatočníkov uchovávajú údaje zašifrované na strane servera, aby zmiernili akékoľvek neoprávnené pokusy o prístup. Okrem toho sú údaje prenášané medzi vaším zariadením a dátovým centrom Sync.com chránené zabezpečeným tunelom SSL / TSL.

Disk Google to samozrejme robí aj teraz.

Veľkým rozdielom je, že server Sync.com si nezachová váš šifrovací kľúč. Tento kľúč sa generuje lokálne na vašom zariadení a zostáva tam.

Pred odoslaním do cloudu sa údaje zašifrujú 256-bitovým šifrovaním AES. Nikdy sa dešifruje, až kým sa nevráti k vám. Tento systém sa bežne nazýva „end-to-end“ alebo lokálne šifrovanie. Tretie meno sa mi však najviac páči: šifrovanie s nulovými znalosťami.

Je to „nulová znalosť“, pretože server Sync.com netuší, aký obsah ukladáte na svojich serveroch. Mohlo by to byť recept na bavorský krémový koláč, lepší scenár pre samovražednú jednotku alebo schéma pre lietajúci tanier..

Nezáleží na tom, na serveri Sync.com je zmätený nezmysel.

Ďalšou výhodou šifrovania s nulovými znalosťami je to, že ani na základe súdneho príkazu nemôže spoločnosť Sync.com prevrátiť dešifrovanú verziu vášho obsahu..

Pri 256-bitovom šifrovaní AES by tiež každý, komu sa podarí narušiť servery Sync.com, nebol schopný dešifrovať váš obsah bez superpočítača a pár miliárd rokov, ktoré by bolo potrebné ušetriť.

1. Sync.com a spolupráca

Zabezpečenie pracovného produktu je jedna vec, ale čo uľahčenie spolupráce? Sync.com nemá integrované aplikácie, ktoré Disk Google používa. Dúfajme, že jedného dňa sa tak stane životaschopnou ako náhrada Disku Google.

Spoločnosť Sync.com medzitým odvádza oveľa lepšiu prácu ako Disk Google, pokiaľ ide o prácu na bezpečnom a bezpečnom mieste, mimo očami zvedavých očí..

Podobne ako v službe Disk Google je možné obsah cloud zdieľať s ostatnými, aj keď nie sú odberateľmi stránok Sync.com.

Obsah sa zdieľa generovaním zabezpečeného odkazu.

Odkazy na obsah môžu byť odoslané e-mailom konkrétnym príjemcom alebo skopírované a vložené na iné médium (napríklad Slack)..

Môže sa vygenerovať iný druh odkazu, ktorý sa nazýva odkaz na odovzdanie a ktorý umožňuje ostatným umožniť odovzdávanie obsahu do vašich priečinkov.

Keď vytvoríte odkaz, pripojí sa k nemu jedinečný šifrovací kľúč roztiahnutý algoritmom na posilnenie hesla (PBKDF2). Tento kľúč sa neprenáša ani neukladá, takže server Sync.com nikdy nevie, čo je. zaistenie

Ak však chcete povoliť správne dešifrovanie prepojení medzi spolupracovníkmi s nulovými znalosťami, musíte sa rozhodnúť pre funkciu zvýšeného súkromia spoločnosti Sync.com..

Vylepšené súkromie je podporované na:

 • Chrome (súbory do 25 GB)
 • Firefox (súbory do veľkosti 500 MB)
 • Internet Explorer 10+ (súbory do veľkosti 500 MB)
 • Microsoft Edge (veľkosť súborov do 500 MB)

Na stránke Sync.com existuje niekoľko ďalších bezpečnostných opatrení na ochranu odkazov, ktoré tiež nie sú dostupné na Disku Google.

Medzi ne patrí schopnosť:

 • Odkazy na ochranu heslom
 • Nastavte dátumy vypršania platnosti odkazu
 • Nastavte limity sťahovania odkazov

Sync.com tiež poskytuje protokoly na auditovanie aktivity zdieľaného obsahu a možnosti zdieľania zdieľaného obsahu na diaľku. Používatelia môžu radšej vytvárať zdieľané priečinky ako vytvárať zdieľané odkazy.

V prípade priečinkov sú používatelia pozvaní e-mailom. Pozvaní môžu s príslušnými oprávneniami upravovať obsah v tejto zložke a následne vyzvať ostatných, aby k nej mali prístup.

Nakoniec, aby sme chránili používateľov pred nechcenými úpravami alebo neúmyselným vymazaním, zaplatíme účastníkom, ktorí platia, udržiavať neobmedzené verzie súborov a obnovovať odstránený obsah na neurčito.

Nič pomáha udržiavať tímovú chémiu pevnú, napríklad schopnosť odstraňovať vaše chyby.

2. Synchronizácia zariadenia

Začlenenie služieb Disk Google a Sync.com do vášho úsilia o online spoluprácu nebude veľmi výhodné, ak nebudete mať prístup k obsahu na oboch stránkach, kedykoľvek a kdekoľvek potrebujete..

Našťastie služba Disk Google aj Sync.com vám umožňujú synchronizovať obsah takmer v reálnom čase v zariadeniach Windows, MacOS, Android a iOS..

Ak chcete povoliť synchronizáciu, Disk Google a Sync.com vytvárajú samostatné synchronizačné priečinky na pevnom disku. K týmto priečinkom sa dá pristupovať rovnako ako k iným zložkám systému súborov, môžu sa však priamo prepojiť s cloudom. Všetky zmeny vykonané v obsahu v synchronizovaných priečinkoch sa automaticky nahrajú do cloudu.

Tieto zmeny sa potom prenesú na vaše pripojené zariadenia – alebo na zmeny vašich spolupracujúcich partnerov, ak je zdieľanie povolené.

Synchronizácia vám umožní bezproblémové preskakovanie medzi zariadeniami, prácu na diaľku a prácu v režime offline, ale používatelia počítačov Mac pracujú spolu s používateľmi Windows a naopak..

Plány tvorby cien

Teraz, keď sme sa zaoberali tým, ako môže každá služba prospieť vašej práci online, pozrime sa na ich príslušné plány. Týmto spôsobom môžete tieto služby ohodnotiť pre svoje vlastné úsilie v oblasti spolupráce.

disk Google

Disk Google poskytuje používateľom veľkorysé 15 GB bezplatného úložiska v cloude. Ak to nestačí, existuje mnoho cenových úrovní:

Celkový ukladací priestorMesačné náklady
100 GB$ 1.99
1 TB$ 9,99
10 TB$ 99
20 TB$ 199,99 amerických
30 TB$ 299

Vďaka tejto flexibilite je Disk Google ešte dokonalejší na spárovanie so službou, ako je Sync.com. Umožní vám to obmedziť vašu celkovú investíciu prispôsobením úložiska Disku Google podľa vašich potrieb.

Ak hľadáte širšie podnikateľské riešenie, je balík G od spoločnosti Google (predtým Google Apps for Work) navrhnutý s týmto cieľom. K dispozícii sú dva plány balíka G Suite, základný plán, ktorý ponúka 30 TB pre každého používateľa za 5 USD, alebo podnikateľský plán, ktorý ponúka neobmedzené ukladanie za 10 USD na používateľa.

Oba programy G Suite ponúkajú ďalšie výhody, ako sú firemné e-maily, videokonferencie, zdieľané kalendáre a ovládacie prvky administrátora.

Sync.com

Sync.com poskytuje používateľom štartovací plán s 5 GB voľného úložného priestoru v cloude. Sprostredkovania získavajú používateľov za ďalší gigabajt za sprostredkovanie. Rozhodcovia dostanú ďalší gigabajt, takže si buďte istý a pozvite svojich spolupracovníkov.

Mnoho kľúčových funkcií, o ktorých sa hovorí v tomto článku, však vyžaduje, aby ste prešli na platený program. Toto zahŕňa:

 • Vypršania platnosti odkazu
 • Denníky aktivity používateľov
 • Diaľkové obrúsky
 • Odovzdajte odkazy
 • Neobmedzené vytváranie verzií súborov
 • Neurčité obnovenie odstráneného súboru

Sync.com nemá najrozmanitejšiu cenovú štruktúru. K dispozícii sú iba dva osobné plány, ktoré sa nazývajú „profík“. Program% 00 GB stojí 4,17 USD mesačne, zatiaľ čo plán 2TB stojí 8 USD. Fakturácia prebieha v ročnom cykle, preto musíte zaplatiť 12 mesiacov vopred.

Ak chcete vybudovať svoju virtuálnu kanceláriu so serverom Sync.com, ponúkajú tiež dva obchodné plány. Jedná sa o 5 dolárov na používateľa na celkové úložisko 1 TB alebo 8 USD na 2 TB. Hlavný rozdiel oproti bežným plánom spočíva v tom, že majiteľ účtu získa prístup k pokročilejším správcovským kontrolám.

Záverečné myšlienky

Najväčšou slabinou Sync.com, integrovanými aplikáciami, je najväčšia sila služby Disk Google. Najväčšou slabou stránkou služby Disk Google je bezpečnosť. Ako ich používate tak, aby čo najlepšie podporovali vašu online prácu?

Disk Google používajte na:

 • Projekty, v ktorých bezpečnosť nie je taká kritická
 • Prebiehajúce projekty, ktoré si vyžadujú živú spoluprácu

Použite Sync.com na:

 • Projekty, ktorých dôvernosť je prvoradá
 • Dlhodobé a bezpečné skladovanie pracovného produktu

Ak máte k dispozícii bezplatné plány, osobné plány a obchodné plány, mali by ste byť schopní spojiť obe služby a vytvoriť nákladovo efektívne riešenie, ktoré posunie vaše tímové projekty na ďalšiu úroveň..

Používate tieto služby na zlepšenie pracovných vzťahov? Vždy radi počúvame iné perspektívy, takže neváhajte a komentujte nižšie!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me