SugarSync vs Dropbox: Bitka v škole v roku 2020

Tu na Cloudwards.net vám radi uľahčíme orientáciu na trhu cloudových úložísk. Je to obzvlášť únavné, keď sa nemôžete rozhodnúť medzi dvoma službami, takže to urobíme za vás. V tomto porovnávaní SugarSync vs Dropbox uvidíme, kto vyjde na vrchol.


Dropbox je na našom zozname najlepších služieb úložiska v cloude ohodnotený vyššie ako SugarSync, to však neznamená, že predvolene vyhrá vo všetkých kategóriách, ktorými prejdeme. Služby cloudového úložiska sa môžu zamerať na rôzne veci, ako napríklad bezpečnosť, rýchlosť alebo užívateľské skúsenosti. Podľa toho, čo hľadáte, sa jeden poskytovateľ môže hodiť lepšie ako druhý, takže ich porovnáme so všeobecnými faktormi.

Ak si chcete podrobne pozrieť služby, prečítajte si našu samostatnú kontrolu SugarSync a kontrolu Dropboxu.

Počas nasledujúcich piatich kôl sa pozrieme na to, ako sa tieto služby líšia v priamom porovnaní. Na konci každého kola pomenujeme víťaza. Potom, čo sa usadil prach, uzavrieme zhrnutie výsledkov a vyhlásime celkového víťaza.

1

Náklady na skladovanie

Dobré skladovacie náklady závisia od toho, koľko plánov predplatného ponúkajú za peniaze. Čím viac plánov má služba, tým lepšie budú vaše možnosti. Je skvelé, ak služba ponúka aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, takže si ich môžete pred potvrdením vyskúšať. Ak sa zaujímate iba o dobrú hodnotu, prečítajte si naše najlepšie ponuky v sprievodcovi ukladaním v cloude.

Prvý plán Dropboxu sa nazýva Basic. Je to zadarmo a poskytuje vám 2 GB úložného priestoru, ktorý môžete pridať v krokoch po 500 MB s sprostredkovaním. To znamená, že existujú bezplatné plány s väčším úložiskom, ako môžete vidieť v našom najlepšom bezplatnom úložisku cloud.

Plus je 10 dolárov mesačne za 1 TB, čo je slušná dohoda, ale nepatrí medzi najlepšie hodnoty na trhu. Ak platíte za rok, môžete cenu znížiť na 99 dolárov. Je dodávaný s prístupom offline, vzdialeným vymazaním zariadenia a prioritnou e-mailovou podporou.

Profesionál stojí 20 dolárov mesačne a poskytuje 2 TB úložiska. Má všetko, čo má Plus, ako aj fulltextové vyhľadávanie, 120-dňovú históriu verzií, podporu prioritného chatu, inteligentnú synchronizáciu a ďalšie. Opäť platí, že za toto množstvo skladovania sú lepšie ceny.

SugarSync je oveľa drahší. Existujú tri plány pre osobných používateľov. 100 GB plán je 7,49 dolárov mesačne, čo je blízko k tomu, čo niektoré služby účtujú za 1 TB. Ďalší plán vám dá 250 GB za 9,99 dolárov. Za 500 GB budete musieť zaplatiť smiešny 18,95 dolárov mesačne. 1TB plán stojí strmých 55,00 dolárov mesačne.

Za rovnakú cenu ako 250 GB program SugarSync môžete získať 2 TB od pCloud. Prečítajte si našu recenziu pCloud a získajte viac informácií o tomto riešení.

Hoci obe služby majú solídnu flexibilitu plánu, SugarSync má niektoré z najhorších cenových plánov na trhu. Je to jedna z mála služieb, ktorú Dropbox dokáže poraziť v cenovom oddelení.

Kruh: Bod nákladov na ukladanie dát pre Dropbox

Logo SugarSync
Logo Dropbox

2

zabezpečenia & súkromia

Na internete nie je dostatok nebezpečenstiev, preto je nevyhnutné mať dobrú bezpečnosť. Hackeri nebudú váhať zacieliť vaše údaje pomocou útokov typu ransomware alebo man-in-the-middle. Mohli by sa pokúsiť ukradnúť aj vaše prihlasovacie údaje.

Cloudové služby používajú veľa metód na zabezpečenie vašich údajov proti potenciálnym hrozbám. Napríklad dvojfaktorová autentifikácia zabráni hackerom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet. Napriek tomu by ste sa mali uistiť, že máte silné heslo.

Protokol TLS zabraňuje úspechom útokov typu človek v strede, zatiaľ čo šifrovanie zabezpečuje vaše údaje v tranzite av pokoji. Súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end bráni čítaniu vašich súborov nikomu inému než vy.

SugarSync-vs-Dropbox-SugarSync zabezpečenia

SugarSync má spoľahlivé zabezpečenie. Na šifrovanie vašich súborov v pokoji používa 256-bitový AES a protokol TLS na ochranu pri prenose. Bohužiaľ to nie je poskytovateľ nulových znalostí. To znamená, že zamestnanci spoločnosti mohli čítať vaše súbory. Ak sa tomu chcete vyhnúť, môžete vyskúšať server Sync.com, našu službu cloudového úložiska s najvyššou hodnotou. Prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com a získajte viac informácií.

SugarSync tiež podporuje vytváranie verzií a uchováva posledných 12 verzií vašich súborov. Môžete ho použiť na návrat späť na predchádzajúcu verziu, ak vás zasiahne ransomware.

Dropbox má šachovnicovú históriu s bezpečnosťou, pretože bol porušený v roku 2012 a pripojený k projektu PRISM v roku 2013. Spoločnosť však po tomto porušení prijala opatrenia a zlepšila sa.

Na ochranu vašich súborov počas prepravy používa 256-bitový AES v pokoji a protokol TLS so 128-bitovým AES. Úroveň šifrovania je dobrá, ale Dropbox dešifruje vaše súbory, aby extrahoval metadáta na indexovanie, keď sa dostanú do svojho dátového centra, a potom ich znovu zašifruje..

Vaše metadáta zostanú v čistom texte na samostatnom serveri. Toto nie je najlepší scenár pre vaše súkromie, preto zvážte použitie doplnku súkromného šifrovania Boxcryptor. Dropbox však ponúka dvojfaktorové overenie.

Existujú aj verzie, ktoré vám pomôžu zotaviť sa aj z útokov s ransomware. Používatelia Basic a Plus môžu obnovovať verzie staršie ako 30 dní, zatiaľ čo profesionálni používatelia získajú 120 dní.

Ani SugarSync, ani Dropbox nie sú klasifikované ako nulové znalosti, ale na šifrovanie súborov používajú 256-bitový AES. Dropbox ponúka dvojfaktorové overenie na zabezpečenie vašich poverení, ale tiež dešifruje vaše súbory, aby extrahoval metadáta, čo by sa mohlo týkať niektorých. SugarSync to nerobí, takže vyhrá toto kolo.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre SugarSync

Logo SugarSync
Logo Dropbox

3

Užívateľské skúsenosti

Jednoduchá používateľská skúsenosť je lepšia ako tá, ktorá je zložitá, zastaraná a vyžaduje pomoc od domácich počítačových nadšencov. Služby cloudového úložiska by mali fungovať na väčšine operačných systémov, ako aj atraktívne a intuitívne rozhrania.

SugarSync-vs-Dropbox-SugarSync-web

Webová aplikácia SugarSync je funkčná, ale zdá sa, že je datovaná, pretože na dokončenie jednoduchých operácií so súbormi je potrebných viac krokov ako v prípade mnohých služieb. Napríklad, ak ste v koreňovom priečinku a chcete nahrať súbor, musíte prepínať oblasť drag-and-drop namiesto toho, aby sa objavila, keď pretiahnete súbor. Okrem toho nemôžete odovzdávať priečinky pomocou presúvania myšou.

SugarSync-vs-Dropbox-SugarSync-desktop

Desktopová aplikácia je však atraktívnejšia a intuitívnejšia. Navigácia je vľavo a rôzne farby vytvárajú dobré kontrasty, takže je ľahké nájsť, čo hľadáte. Po nainštalovaní sa priečinok „môj SugarSync“, ktorý je predvoleným synchronizačným priečinkom, uloží do existujúceho priečinka dokumentov. Funguje na Windows a MacOS.

SugarSync-vs-Dropbox-SugarSync-mobile

Mobilná aplikácia sa ľahko používa. Poskytuje vám možnosť automaticky zálohovať vaše fotografie a videá a umožňuje vám zdieľať vaše súbory a ukladať ich na prístup offline.

SugarSync-vs-Dropbox-dropbox-desktop

Užívateľské prostredie Dropboxu je vyladené. Desktopový klient sa ľahko používa a pozostáva z ikony systémovej lišty a synchronizačného priečinka. Funguje na Windows, MacOS a Linux. Ikona na paneli úloh zobrazuje vaše oznámenia, umožňuje vám rýchlo prejsť do synchronizačného priečinka, spustiť webového klienta a nastaviť vaše preferencie.

SugarSync-vs-Dropbox-dropbox-web

Webový klient má atraktívne rozhranie. Navigácia je hračka a informácie sú zreteľne zobrazené. Drag-and-drop a ďalšie bežné funkcie, aby bolo plynulé a príjemné na použitie.

SugarSync-vs-Dropbox-dropbox-mobile

Mobilná aplikácia funguje na zariadeniach Android a iOS. Umožňuje vám automaticky nahrávať fotografie a videá z telefónu. Informácie o súbore môžete upravovať v jednom kroku, čo je lepšie ako to, čo môžete urobiť s aplikáciou SugarSync, a umožňuje vám tiež zdieľať súbory a priečinky..

Aj keď SugarSync má jednoduché použitie, nedosahuje konkurencie, pretože Dropbox je k dispozícii pre Linux a dosahuje lepšiu výkonnosť na webe aj v mobile.

Kolo: Bod skúsenosti používateľa pre Dropbox

Logo SugarSync
Logo Dropbox

4

zdieľanie

Keď budú súbory online, budete ich chcieť zdieľať. Nemalo by to byť únavné, ale ľahké a rýchle. Navyše by ste mali byť schopní zdieľať priamo s veľkými sociálnymi sieťami, jednotlivcami a skupinami. Mali by ste byť schopní chrániť svoje zdieľané položky pomocou ovládacích prvkov obsahu, ako je napríklad ochrana heslom, dátumy vypršania platnosti a povolenia.

SugarSync-vs-Dropbox-dropbox-share

Ak chcete zdieľať súbor pomocou Dropboxu, vygenerujete naň odkaz. Odkaz môžete poslať e-mailom alebo skopírovať a odoslať ručne. Môžete ho chrániť pridaním hesla alebo dátumu vypršania platnosti alebo zakázaním sťahovania. V prípade priečinkov môžete pozvať ďalšie osoby prostredníctvom e-mailu a nastaviť povolenia na „upraviť“ alebo „zobraziť“. Existuje stránka, ktorá vám ukáže, čo zdieľate.

Môžete zdieľať aj zo stolného klienta. Funkcia žiadosti o súbor umožňuje pozvať ostatných, dokonca aj tých, ktorí nepoužívajú Dropbox, aby odovzdali súbory do vašej zložky. „Showcase“ vám umožní zdieľať vaše súbory na profesionálne vyzerajúcej stránke, čo je pekný doplnok. Neexistuje však spôsob, ako zdieľať priamo so sociálnymi sieťami.

SugarSync-vs-Dropbox-SugarSync-share

SugarSync vám umožňuje zdieľať odkazy priamo na sociálne siete, ako sú Twitter alebo Facebook, ale nemôžete ich chrániť pomocou hesiel alebo dátumov skončenia platnosti. Rovnakým spôsobom môžete zdieľať priečinky alebo môžete pozvať ľudí prostredníctvom e-mailu, aby na nich spolupracovali. Ak zdieľate priečinky na základe pozvania, môžete sa rozhodnúť udeliť povolenie na „úpravu“ alebo „zobrazenie“.

Ak používate klienta pre stolné počítače, môžete ho zdieľať kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok a výberom možnosti „kopírovať verejný odkaz“. K dispozícii je tiež stránka „zdieľané mnou“, ktorá zobrazuje, čo zdieľate. Je to užitočné a nie je to niečo, čo všetky služby ponúkajú.

SugarSync obsahuje funkcie bez kostnej kosti, ktoré potrebujete na zdieľanie súborov alebo priečinkov, ale nemá funkcie, ktoré by vám pomohli chrániť vaše zdieľané zložky. Dropbox má tieto funkcie a všetky ostatné potrebné na zdieľanie, takže vyhráva toto kolo.

Kolo: Bod zdieľania pre Dropbox

Logo SugarSync
Logo Dropbox

5

Pridané vlastnosti

Pozrime sa na funkcie, ktoré idú nad rámec štandardnej sady pre toto porovnanie. Príkladmi sú ukážky a prehrávanie médií, integrácia s aplikáciami tretích strán a nástroje produktivity.

SugarSync-vs-Dropbox-Dropbox vlastnosťami,

Dropbox sa integruje s balíkom Office Online a umožňuje vám tak spolupracovať na dokumentoch. Poskytuje tiež slušnú aplikáciu na vytváranie poznámok s názvom Dropbox Paper, o ktorej sa môžete dočítať v našej recenzii Dropbox Paper. Ak však potrebujete výkonnejší, odporúčame vám prečítať si článok o najlepších aplikáciách na zapisovanie poznámok.

K dispozícii je selektívna synchronizácia, ale my sme viac radi vylepšenej verzii s názvom „inteligentná synchronizácia“. Umožní vám vypnúť synchronizáciu pre priečinok, ale napriek tomu sa zobrazí v synchronizačnom priečinku. Zdá sa, že je to nepodstatné, ale zabraňuje vám to používať webovú aplikáciu, aby ste zistili, kde sa nachádzajú vaše súbory.

Môžete tiež prehrávať hudbu a video pomocou Dropboxu. Natívny hráč nie je skvelý, ale existuje niekoľko dobrých, ktoré sa integrujú do služby. Z tohto dôvodu je Dropbox na našom zozname najlepších cloudových úložísk pre video.

SugarSync neponúka ďaleko nad rámec štandardných funkcií cloudového úložiska. To, čo ponúka, spočíva v doplnku Outlook a nahrávaní e-mailov. Pridanie podpory pre online aplikácie a integrácie so službami tretích strán by jej pomohlo vyniknúť.

Aj keď sú veci rovnaké, Dropbox ponúka viac funkcií, takže toto kolo vyhráva.

Kolo: Dodatočné funkcie pre Dropbox

Logo SugarSync
Logo Dropbox

6

Verdikt

SugarSync má iba jedno víťazstvo, takže evidentným víťazom je Dropbox. SugarSync má silné zabezpečenie, jednoduché používanie a spoľahlivé možnosti zdieľania. To je však poznačené vysokou cenou a nedostatkom bezpečnostných možností na zdieľanie.

Dropbox, k nášmu prekvapeniu, má plány predplatného, ​​ktoré majú lepšiu hodnotu ako programy SugarSync, jednoduchšie používanie a zdieľanie, ktoré vám nenechajú viac možností na zabezpečenie súborov a priečinkov..

Čo si myslíte o tomto porovnaní? Pomohlo vám to pri rozhodovaní? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map